Belangrijk bericht. PATER C. VAN BUIJTENEN M.S.C. t Den 15en Juli kwam er in het Missie huis te Tilburg telegrafisch bericht van het overlijden van Pater Corn, van Buijtenen (uit Amersfoort). Missionaris op de Philippijnen, provincie Surigao. De jeugdige priester (geb. 9 Juli 1905) was nog geen jaar in de Missie werkzaam. Een kwaadaardige typhus maakte een eind aan zijn veelbelovend leven. RIJWIELCLUB AMERSFOORT-KEVELAER. Vergadering op Zondag 19 Juli des namiddags 4 uur in gebouw St. Aechten 't Zand, ter bespreking v. d. rijwiel- tocht, welke vermoedelijk zal gehouden worden op 14, 15 en 16 Aug. a.s. Dames en Heeren welke hieraan zouden willen deelnemen, worden eveneens ter vergadering verwacht. Inlichtingen bij het Bestuur: P. J. Beyer Tolliusstraat, J. Bos Krommestr., J J. Kaspers Nieuwstraat 25. Dinsdag, 14 Juli, werd in het zaaltje van de R. K. Spaarbank een vergade ring gehouden ter voorbereiding van de Meisjesdemonstratie, te houden op 7 Sept. in Utrecht. Daar zullen onze Katholieke meisjes gaan getuigen van haar liefde voor Christus, onzen Koning en Maria, onze Koningin. Om nu de grootsche manifestatie in Utrecht beter te <joen slagen, zal er in Amersfoort een tridium gehouden worden voor de leden der. Meisjes patronaten, K. J. M. V. en de Meisjes- afdeeling van St. Hubertus. Dit Tridium wordt Zondag 13 Sept. gesloten met een H. Mis en generale H. Communie, waarna gemeenschappelijk ontbijt. Tot slot van deze mooie dagen zal er 's middags een défilé plaats hebben voor de Kerkelijke autoriteiten, daarna de sluitingsplechtigheid met Lof er toespraak. Twee weken later volgt dan de de monstratie van alle Katholieke, meisjes- jeugdvereenigingen van Utrecht en om geving met défilé voor Z. D. H. Mgr. Jansen. Om nu de onvermijdelijke onkosten van deze manifestatie eenigszins te be strijden, wordt den 13en Sept. een speldjcsdag georganiseerd, waarbij het comité van actie er vast en stellig op rekent, iedere Katholiek getooid te zien met het speldje, dat U dien dag door de Katholieke meisjes van Amersfoort wordt aangeboden. Zondag 19 Juli e.k. jaarfeest van de Patronaten St. Theodorus v. Emb- den en St. Pancratius in de groote bovenzaal van „St. Aechten"'savonds half-acht. De Burgemeester is verhinderd Zaterdag spreekuur te houden. Voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Asterstraat onder architectuur van het bouwbureau Blom werd ingeschreven als volgt Wassink f7100; Blom f7229; Heere f7285; Hienekamp f7334; Schipper en van Nes f7475; Barten f7420; Demmer, Nijkerk f7861; van Lunteren, Woudenberg f7930 en Meester f7979 Zaterdag, 18 dezer des avonds ten 7 uur zal een elftal der „Spoorvogels" alhier een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen een N.S.U. elftal (Neder- landsche Spoorwegen Utrecht) op het sportterrein der A. B. v. L. O. op den Leusderweg. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: A. v. Z„ Nijkerk f 10 of 10 d.; J. K. K., Amersfoorfld. S. G. id.; N. H. K., Bussum id.; t M., A'dam id.; L. W., Hilversum id. Loopen op verboden grond:G.J.F. J„ A'foort f3 of 2 d.; R. v. d. V. id. Op hondenkar zitten zonder ver gunning W. P. S., Soest f 10 of 5 d. Arbeidswet: K. Ch. W. R,, Bussum f3 of 1 d.; M. v. P., Amstelveen id.; N. J. N. B. id.; J. A. H. de H., Vee- nendael id.; G. C. V., Barneveld id. Leerplichtwet: E. K., A'foort f3 of 1 d.; M. A., A'foort f2 of 1 d.; H.v T., Spakenburg f5 of 2 d.P. de G. Spakenburg flO of 4 d.; M. B., id Zonder jachtacte zich in het veld bevinden met schietgeweer: E. B., Barneveld f20 of 10 en verb geweer. Eieren van wild ten verkoop in voorraad hebben in gesloten tijd: W. R. S., Barneveld f3 of 1 d. en verb, eieren. Te Soest wielrijdende zich vasthou den aan auto: D. F. v. d. E. aldaar f5 of 2 d. Idem te BaarnTh. J. K. Hilversum 5 of 2 d. Te Soest venten zonder vergunning D. L. Bolsward f2 of 1 d. Wielrijden zonder lichtJ. G. v. K. Eemnes f5 of 2 d. Auto-of motorrijden zonder rijbewijs: H. R. M. Hilversum f2.50 of 1 d. Gassen niet geluiddempend afvoeren; N. J. S. Soest f3 of 2 d. Auto- of motorrijden zonder inschrij- vingsbewijsE. L. Nijkerk f 3 of 1 d. Idem zonder voldoende remmen H. B. Soest f25 of 5 d. In Soest te snel rijdenC. K. Voor burg f 15 of 5 d„ C. J. Zeist id., J. de R. Gouda id., H. J. S. Den Haag f25 of 10 d., H. F. de Bilt f20 of 10 d. C. R. B. H. Rotterdam id. Idem te Baarn: J. K. Soest f2.50 ol 1 d., A. J. F. Baarn f 10 of 5 d„ W. P. Mijdrecht id.| terkwartier" heeft op Zaterdag 25 en Zondag 26 juli a.s. een groot kinder feest georganiseerd. Op Zaterdag 25 Juli hebben er derlinge wedstrijden plaats op het Sportterrein „Birkhoven"desnamiddags ten 4 uur. Zondagmorgen vindt de optocht plaats waaraan dit jaar weer veel zorg is besteed. Zondagmiddag vindt de op voering plaats van de kinderoperette „De Gelaarsde Kat". Des avonds ten 7 uur vindt het op treden plaats van de Gymnastiekver. „Jonge Kracht" afgewisseld met muziek van de muzickver. „H. J. Hegeraat", welke vereeniging ook des morgens de optocht begeleidt. Woensdagavond brak brand uit in het perceel Bisschopsweg 1, waarin gevestigd de timmerwerkplaats van Uit den aard der zaak greep het vu ontzettend snel om zich heen en of schoon de brandweer direct ter plaatse was en met vier stralen op de water leiding het vuur aantastte, kon toch niet worden verhinderd, dat de heele benedenverdieping uitbrandde. Dank zij het onbrandbare plafond, vóóree- nige weken aangebracht, bleef de bo venverdieping gespaard. Verzekering dekt de schade. Bij de aanbesteding van het onder houd der militaire gebouwen te Amers foort werd het laagst ingeschreven door Huberts te Nijmegen voor f37200. Geslaagd voor diploma boekhouden Mercurius de heer H. Berg te Hamers- veld, opgeleid door H. P. Broekhuysen, Leeraar M. O. Boekhouders alhier. Op een tot haar door de rechtsche raadsfractien gericht schrijven inzake de samenstelling van het wethouders college voor den komenden vier-jarigen zittingstijd, heeft de Sociaal Democra tische Raadsfractie medegedeeld in be ginsel bereid te zijn een wethouders- zetel te aanvaarden. De 80-jarige J. B. te Hooglander veen moest wegens dronkenschap flO boete betalen of 4 dagen hechtenis ondergaan. Daar B. niet betaalde werd hij hedenmorgen te Amersfoort opge pakt en naar het politiebureau over gebracht. Betalen deed hij weer niet, wel kwam men te weten dat hij om één sigaar gewed had niet te zullen betalen mear dat hij zou gaan zitten. werd ingesloten en is dus bezig zijn sigaar te verdienen. Zondagsdienst heeren Doktoren C. Eggink, Pr. Frederikl. 4, tel. 221 H. H. E. Morren, Langegr. 11, tel. 55; A. C. Nicolai, L. Bergstr. 41, tel. 633. Zondagsdienst Apotheeklttman, Lan- gestraat 19, tel. 164. Voor het examen lingerie-naaister slaagden de dames: B. van Keulen, R. Tolhuis, M. Massa, M. Smeets, G. Hemmerskamp, Tr. de Wals, Jo Rijpert, Mien v, d. Brug, Gr. v. Beek en D. de Hair; allen alhier woonachtig en leerlingen van de St. Anna-Mode-Vak- school in de Muurhuizen. Het gebouw der garage Motorhuis aan de Langestraat zal worden ont ruimd om te dienen voor kantoren der firma van Gend en Loos. Voor de garage Motorhuis zal een ni( worden opgetrokken aan de Kampstraat waar nu de smederij van Donker is gevestigd. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de Onze Lieve Vrouwe Stichting vaneen bouwterrein aan de Daam Fockemalaan Genoemde stichting heeft, blijkens de memorie van toelichting, het voornemen daarop onderwijs inrichtingen te stich ten. Een gedeelte van het terrein was destijds aangekocht voor den bouw van een tweede Rijksopvoedingsgesticht doch in verband met de wijziging van de plannen, is het voor den Staatsdienst niet meer noodig; een ander gedeelte is de zandweg, welke toegang geeft tot het militair oefeningsterrein „De Vlasakkers". De gemeente zegde in de plaats daarvan een anderen uitweg toe. K. R. O. NIEUWS. De tocht per auto, vastgesteld op Zaterdag 1 Aug. ter bezichtiging van de Studio in Hilversum van de K.R.O. en de zender in Huizen, zal gaan vanaf den Hof om half 3 en Paulus Borstr. om kwart voor 3. De kosten bedragen f 1.30. Opgave voor deelname bij F. Marquenie, Anjerstraat 44; W. Hage- mans, Seringstr. 19G. G. v. d. Veldt, O Soesterweg 91G. J. A. Verweij, Krommestr. 27. Uit den Omtrek Barneveld De heer G. Kerkhoven, gasmeester aan de gemeentegasfabriek alhier, zal, in verband met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, tegen den winter eervol ontslag uit zijn betrekking vragen. Op de paardemarkt waren aange voerd 170 stuks. Weeldepaarden f400—f475, werkpaarden 1225—350, oude paarden f 100—f 180, twee-jarige veulens f 190—270, jonge veulens f 75—f 130, hitten f 110f260. Blarlcum Alhier en in het naburige Laren waar de iepziekte vele slachtoffers Hiermede betuig ik mijn geachte clientele mjjn harteljjken dank voor de begunstiging welke ik ruim 20 jaar genoten heb en beveel ik mijn opvolger, den. Heer H. BRONKE, met volle vertrouwen aan. Op reis In elke koffer doorzitten, stukke vc en en zonverbrande PUROL N. A. WANNEE, Stalhouder. In aansluiting op bovenstaand bericht heeft ondergeteekende het genoegen U mede te deelen, dat hjj de Stalhouderij van den Heer N. A. WANNEE heeft overgenomen en deze heeft uitgebreid met een ATJTO-VERHUURINRÏCHTING. Zich beleefd in uw vertrouwen aanbevelend. Hoogachtend, H. BRONKE, Autogarage. VLASAKKERWEG 50 Telefoon 85 Stalhouderij onder de hoornen heeft gemaakt, heeft men de pleintjes opnieuw beplant met inlandsche eiken. De iepenspintkever heeft deze jonge boomen thans ook aangetast. Soesterberg Aanbesteed werd het verven der militaire gebouwen in het kamp van Zeist. Laagste inschrijving: Maas te IJmuiden voor f775. Voorts het verven der gebouwen van het Vliegkamp. Raming f5000. Laagste inschrijvingVan Veen, Zuilen f 3775. Onderhoud gebouwen Kamp van Zeist. Laagste inschrijving de Kroon te Eist bij Rhenen voor f4700. Onderhoud gebouwen Vliegkamp. Laagste inschrijving: Huberts te Nij megen f19.900. Soes* BURGERLIJKE STAND. GeborenAdriana, d. v. J. de Ridder en G. Nap, Verl. Postweg 29. Sijbrandus Dirk, z. v. S. D. Idzerda en T. Schipper, Julianastr. 53. Gerard, z. v. A. M. v. i en J. G. Dompeling, Schoutenkamp weg 18. Susanna, d. v. S. v. Gorkurn en J. de Boer, Korte Kerkstraat 1. Hendrikus Gijsbertus, z. v. H. v. d. Coteriet en G. Ossendrijver, lsseltsche- weg 3. Piefernella, d. v. J. Verwoerd en J. H. Schouten, Ringweg 10. Arnolda, d. v. W. Fonfeijn en G. Abbei, Schoutenkampweg 32. Ondertrouwd: P. de Kleer en G. Hësterman. W. F. Hendriks en I. J. F. Kloot wijk. W. J. Hogervorst en J. v. Breukelen. A. Kreté en A. Kraaijenbrink. C. W. Slants en C. J. M. Wüst. OverledenThijmen Groenesteijn, 1 jr., echtg. v. G. E. Mastenbroek, Wieksloterweg W.Z. 17. Antje Bosboom, 67 jr., echfg. v. C. de Bruin, Talmalaan 5. Pieter Schippers, 33 jr., ongehuwd, Wilhelminaiaan 29. HOOIBROEI. Op de boerderij van de Koningin Moeder, aan de Nieuwe Steeg was de hooibroei zoo erg, dat de berg moest worden uitgehaald. Van binnen was het hooi geheel zwart geworden. Met emmers water moest men uitslaande vlammen voorkomen.| WETHOUDERSVERKIEZING. Volgens de Gemeentewet wordt op Bennleker, F. X. M. van Blaricum, J. G. Bolscher, E. Th. A. Bos, P. Th. van de Burgt, M. J. Doesburg, Th. W. Egberts, J. H. J. van Gendt, A. C. de Greef, G. M. A. Jansen, A. B. de Jong, H. Kok, F. L. Koning, J. M. C. Kwan ten, Th. W. van Luenen, J. A. Middel koop, R. Poodt, J. A. Schinkel, J. J. Speibrink, G. L. 1. Stockmann, F. H. Veldhuis en L. W. Vlaskamp. Verder aan de Eerw. fr. Dominica nen: Gregorius Brenninkmeijer, Regi nalds Thuys, Hieronymus Meijer, An- tonius Burgemeester, Michaël Holter- man, Gabriël Keijser, Norbertus Jansen en Albertus Seelen. Het Diaconaat aan de Cisterciënsers van de strengere Observantie (Trap pisten): Joseph van Staten enBonifa- cius Kaller. Het Subdiaconaat aan de Eerw. theo loganten van het Seminarie Rijsenburg: H. Beltman, F. Th. te Braake.G. G. P. van Dijk, C. J. Ebskamp, G. A. H. Groothuis. Th. J. Hegge, Th. G. A. Hendriksen, Th. J. M. Hoiterman, J. A. M. van Kesteren, H. F. van Laak, H. S. M. van Putten, H. J. A. Noord man, J. H. Onland, W. Steenkamp, J. W. A. van Veenendaal, H. C. dendaal en G. J. Woerdman. Verder aan de Eerw. fr. Dominica- ;n: Thomas Terwindt, Bertrandus Kranwinkel, Matthaeus Hoenselaars, Humbertus Schaeffer, Ludovicus Cor- nelissen, Hyacinthus Engering, Lauren- tius Heynsbroek, Joannes Smulders, Alvarus Schooneman, Raymundus de Valk, Pius Maria Kok en Bartholo- Roghmans. Binnenland NIEUWE PACHTWET. Bij de aanneming der Nieuwe Pacht wet zullen verpachters genoegen moe ten nemen met een kleine inperking hunner rechten. De Tweede Kamer heeft dat aange nomen onder volle medewerking der Katholieke Staatspartij en nu is er al druk gerekend, dat onder volle mede werking der katholieke leden de wet in de Eerste Kamer zou worden ver worpen. Dat zou een leelijke slag zijn voor onze partij; een kaakslag voor onze leer, die toch vooral den arme en zwakke een steun en stut moet zijn, en een onherstelbare klap voor onze reputatie ais democratische partij. Ook de Regeerieg schijnt een ver werping zoo eenigszins mogelijk te den eersten Dinsdag in September een I wijlen voorkomen, raadsvergadering belegd waarin de Ze stelt de behandeling daarom uit nieuwe Raad wordt geïnstalleerd. Tevens heeft dan ook de wethou dersverkiezing plaats.] AANBESTEDING. Door den architect P. Beekman werd aanbesteed de vergrooting der Geref. kerk aan de Soesterb.straatweg. Uitslag als volgt: fa. Klein en de Kruijf f23.300 gegund; J. Kareisen f23.891; W. v. d. Velden f25.200; H. van Koch f25.449. Schilderwerk: Gebr. de Lange f1774 gegund; B. v. Wilsum f 1875; W.Ka reisen f2263. R. K. MULO-EXAMEN. De leerlingen onzer H. Hartschool voor U.L O-, die deelgenomen hebben aan het examen voor het Mulo-diplo ma A te Utrecht, zijn allen geslaagd. De namen der geslaagden zijn: C. Butzelaar, M. Luypen, A. Rademaker Weijts. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. De Aartsbisschop van Utrecht heeft de H. Wijding van het Priesterschap toegediend aan de Eerw. theologanten van het Seminarie „Rijsenburg": R. Beckers, L. H. Bekkers, B. H.l en ze is zelfs zoover gegaan rondweg te verklaren, dat ze niet voor op het einde des jaars ter behandeling zal worden aangeboden. Dan zijn de nieuwe Eerste Kamer leden in funclie en we hopen tevens dat de blijvende alsdan tot een beier inzicht gekomen zijn. En men zal wel volmondig instem men met wat Mr. Van Haaslert nog onlangs op een Socialen Studiedag verklaarde „Voorts geldt ook voor den pachter, als arbeidende mensch, dat hem aller eerst uit de opbrengst van het pacht goed een deel foekomt, dat „niet vol doende mag zijn om een spaarzamen en oppassenden werkman (in casu pachter) te onderhouden." Het thans bij de Eerste Kamer aan hangige wetsontwerp lot nieuwe rege ling der pacht en lot instelling van Pachtcommissies ligt volkomen in de lijn van de beginselen, in „Rerum No varum" zoo klaar uiteengezet en in „Quadragesimo Anno" opnieuw zoo helder belicht." ONDERWIJSRAAD. Benoemd tot lid van den Onderwijs raad mr. H. W. J. M. de |ong, Ie 'sGravenhage, met bepaling, dat hij zitling zal nemen in de afdeeling Alge meen vormend lager onderwijs en bewaarschoolonderwijs. TEGEN BOSCHBRAND. De directie der Heidemaatschappij heeft zich tot den Minister van Defen sie gewend met het verzoek haar ii de gelegenheid te stellen in de garni zoenen, die daarvoor in aanmerking komen, lezingen te doen houden over het blusschen van bosch- en heide branden. Thans worden in tal van garni zoensplaatsen lezingen over bosch- brand gehouden. Ze worden verdui delijkt door lantarenplaatjes. Reeds werden lezingen gehouden te Arnhem, Nijtiegen, Harderwijk en Soesterberg. Op het program staan o.a. nog de garnizoenen van Ede, Amersfoort, Bergen op Zoom, Breda, Venlo. Opkomst en belangstelling zijn het algemeen groot en het is een zeer verblijdend verschijnsel, dat onze boschbouwers in benarde oogenblik- ken op den steun van ons leger blij ken te kunnen rekenen. EENIGE TEEKENEN. Het sterkste bewijs, hoe verkeerd al les geregeld is, beslaat wel in het aan ieder bekende feit, dat er overvloed aan alles is en toch het meerendeel der menschheid te kort komt. Er is voedsel, meer dan de menschen noodig hebben. Er zijn bouwterreinen en andere ma terialen voldoende om iedereen een geriefelijke, gezonde, vroolijke en fris- sche woning te verschaffen. Er is kleeding, meer dan de maga zijnen verkoopen kunnen en zeker ge noeg om allen behoorlijk gekleed te doen gaan. En dan hebben we toch wel de drie voornaamste levenseischen vervuld als we hebbenvoldoende voedsel, een ge riefelijke woning en behoorlijke klee ding en we mogen dus niet zeggen, dat de tegenwoordige inrichting der maatschappij onvoldoende is om deze drie eerst-noodige levensbehoeften te bevredigen. Maar behalve dat zijn er: Boeken, meer dan wel goed is Bier en wijn en genotmiddelen vol doende om er allen een maagziekte van te halen; Rijwielen, auto's, radio's, meer haast dan wel goed is. En toch klaagt de heele wereld steen en been! Zuchten landen en volken, steden en dorpen, onder al maar zwaarder lasten en st*an we, zouden we zt vlak voor ons totaal bankroet. Katholieken van Amersfoort Let iederen Vrijdagavond op de Oproep van de H. Familie op deze plaats in De Eembode KERKELIJKE DIENSTEN. druk verboden ingevolge de nutcursw Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- iingen-vereeniging Ie afa. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 7 uur Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 7 uur Lof. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie v: H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pasfoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur eerste plechtige H. Mis v. d, WelEerw. Heer J. Middel koop. 4 uur plechtig Lof. DINSDAG Om 9 uur gezongen Uitvaart voor den WelEerw. Pater C. v.Buytenen. 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Cafslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAO Van 4 tot half P biechthooren. Haif 8 Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS ZONDAG Scapulier-Zondag. 8 uur Vroegmis. Half II Hoogmis. 4 uur inschrijven in het scapulier. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG le H. Mis op Leo's Oord. 8®/4 uur 2e H. Mis. 9'Ij en 12V2 uur Catech. op de scholen. DINSDAG 7'/a uur le H. Mis. 8'/i 2e uur H. Mis. 10 uur plechtige Iste H.iMisvan den WelEerw. Heer HermanusKok. WOENSDAG 7'/a uur Ie H.MisopLeo's-oord. 8 uur de gez. H. Mis. 83/« uur H. Mis. 9'/a en 12'/j catech. op de scholen. DONDERDAG 8 uur Ie H. Mis. 83/« uur 2de II. Mis. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. 83lt uur 2e H. Mis. 9 Va en 12'/a catech. op de scholen. ZATERDAG 8 uur Ie H. Mis. 83U uur 2e H. Mis. 5—9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 8 uur Vroegmis. Half-lt uur Hoogmis. 6 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenh. 5—9 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9 Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R, J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof. ZATERDAG Half 3 tot half 8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van Maria. Marktbericht Amersfoort 17 Juli 1931. Appelen f 0.00 a f 00.00 p. H.L. peren f—f—p. H.L.; Klei- aardappelen f 0.00 5 f 0. p. H.L. Zandaardappelen f 4.— k f4.25 p. H.L.; Hoendereieren f3.75 5 f5.00 p. 100 st.Eendeneieren f3.50 k f4.00 p. 100 st.; Boter fl.70 5 f0.p. K.G.; Kippen f0.90 k f 1.20; Hanen f0.90 k fl.20; Hennen f 0.70 S f 1. onge hanen f0.70 k fl.OO; Kui- cens 10.00 k f0.Tamme ko nijnen f0.80 k 12.25; Wilde ko nijnen f0.90 k fO.OO; Tamme duiven f0.30; f0.50 per paar; Vette varkens f—5 f. Magere varkens f 13.— 5120.— Drachtige zeugen f 40 a f 70; Biggen f5.— k f 10.Guste zeugen f 00 k f 00 per stuk. Aangevoerd: H.L. appelen; - H.L. peren; -8 H.L. kleiaard- appelen; 12 H.L. zandaardappe len 900000 hoendereieren; 6500 eendeneieren; 50 K.G. boter; vette varkens; 72 magere var kens 15 drachtige zeugen 395 biggen; 4 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten;

De Eembode | 1931 | | pagina 2