Wij alléén HEROPENING ONZER ZAAK A.C. BEIJER Sn Amersfoort, koopen persoonlijk alle vischsoorten in de Rijksvischhallen te IJmuiden. U is dus steeds verzekerd van de billijkste prijzen en de noodzakelijke kwalititeits- contröle! Thuisbezorgen zonder verhooging IJmuider Vischhaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 HOOFDKANTOOR IJMUIDEN TEL. 92 AMERSFOORT OPOERICHT I MEI 1909 Steeds voorhanden: Tarbot-tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol Bot enz. Vischconserven. Warme Croquetten en Vischkoekjes Heerlijke gebakken visch - Gemarineerde Haring - Rolmops Leveranciers aan R. K. Instellingen. Evenals vorige jaren, werd Zondag en Maandag I.I., in de Mariaschool A in de Muurhuizen, een expositie ge houden van handwerken, vervaardigd in het afgeloopen schooljaar door de kinderen der klassen van het lager onderwijs. Reeds dadelijk, wanneer men de ruime en frissche gymnastiekzaal bin nen treedt, ontwaart men een gezellige drukte, waaruit valt af te leiden, dat een dergelijke tentoonstelling niet alleen door de leerlingen doch in het bijzon der door de ouders, zeer op prijs wordt gesteld. Ook zeer vele heeren deden van hunne belangstelling blijken. Wanneer men langs de lange rijen tafels, de daarop uitgestalde handwer ken bezichtigt dan zal het niemand moeilijk vallen een oordeel te vellen, over de wijze waarop in onze R. K. onderwijsinrichtingen, in het bijzonder dé zusterscholen, deze tak van onder wijs wordt opgevat. Men staat eenvoudig verbaasd over hetgeen kleine kleuters in de eerste klasse op dit gebied reeds presteeren en men kan zich een juist beeld vor men over de vorderingen welke de leerlingen in de opeenvolgende klassen maken. Vanaf de eerste steek welke het kind leert maken op de z.g. „broddellap", tot het fijnste tenneriffewerk, kan in oogenschouw worden genomen, want van ieder kind, zonder uitzondering, wordt hier een bewijs van zijn pres tatie geleverd en de ouders kunnen niet anders dan hunne volle tevreden heid betuigen aan hen, die zich geen moeite en opofferingen spaarden, om dit alles onzen kinderen bij te brengen. Geen wonder, dat ieder, zoowel ouders als andere belangstellenden, vol lof en voldaan het schoolgebouw ver laten. Dergelijke exposities, het kan niet anders, dragen naar buiten uit, op welk hoog peil ons R. K. bijzonderjonder- wijs staat. wij raden een ieder aan, bij vol gende gelegenheden een ruim gebruik te maken en deze tentoonstellingen nimmer te verzuimen. Zij zijn voorbeen ieder die belang stelt in deze tak van onderwijs, gratis toegankelijk. v. O Burgerlijke stand. 20 Juli. GeborenWillem, z. v. H. v. Nus en S. E. van Loenen Elisabeth, d. v. Greefhorst en G. van Logtestijn. OverledenAnna Ca- tharina Vaupel Kieyn, 55 jaar, wed. B. H. M. Enthoven Willem Ruiten berg, 81 jaar, weduwnaar v. Gijsberta v. d. Burg Petronella Boersen, 83 jaar, wed. van C. Lensing Ja cobus Wolters, 73 jaar, ongehuwd. 21 Juli. Geboren: Gijsbertus, z. v. E. v. d. Hoorn en A. H. v. d. Hoef. GehuwdC. A. Wiepkes en C. W. van Dijk R. W. H. Dekker en M. C. von Nordheim H. J. Naber en H. v. Ruller J. H. Ruijs en J. H. E. van Dijk. 22 juli. GeborenJan, z. v. D. d. Haar en W. N. van de Klippe Jan. z. v. H. Maassen en Hovius Lambertus Nicolaas, z. v. A. Witjes en W. M. Kreijermaat. Gehuwd J. Roelofs en A. M. E. Dohle - J. Dunk en A. C. M. de Bree de Vries en G. Baatje J. Schreuderen J. E. Wijnen. OverledenGijsbertus van den Hoorn, oud 1 dag Elisa beth Antonia Bens, 82 jaar, ongehuwd. 23 Juli. Geboren: Huberdina Mar- garetlia Maria, d. v. A. W. Boog en M II. Teeuwissen Hendrika Jo hanna, d. v. G. B. van Noordenburg en H. Greefhorst Johanna Marga- retha Louisa, d. v. A. W. A. van der Loo en J. M. Tollenaar Henriettc Georgine Jacqueline, d. v. W. H. Meur- singen E.J.Eschauzier. Ondertrouwd; W. van Bekkum en R. de Winter H. van den Berg en D. v. Binnendijk J. H. de Greef en H. J. A, Delen A. Schoite en C. M. Kolff. Gehuwd: W. C, H. van Reede en M. R. Fabius. I OverledenElisabeth de Rooy, 32 jaar. echtgenoote v. R. Bouwmeester. 24 Juli. GeborenWilhelmina, d. v, H. Kreikamp en W. Achterkamp Dirk Mello Constantijn, z. v. Jhr. A. M. C. Mollerus en C. J. A. Baronesse van llardenbrock van Ammerstol Gerrit Willem, z. v. E. van Ooijen en G. W. de Haan Theresia Cecilia, d. v. M. lansen Duighuizen en H. T. Balk. Overleden: Aartje van Burken, 85 jr., wed. v. J. J. Osnabrugge Ida van Bekkum, 85 jr., wed. van Asch Strijker en A. Duinkerken. 27 Juli. Geboren: Hendrik, z. v. Mulder en J. A. Simons Arie, z. W. Brinken M. Vliegenthart Jacob, z. v. A. J. A. Wimmers en H. Frangois Alida Anna, d. v. G. H. Monkhorst en A. van Oostrum Cornelis Pieter, z. v. P. C. Melis en E. Collet. GehuwdF. H. Zegers en D. M. J. Reijers. Overleden: Elbartus Rouwendal, 72 jr., echtg. v. J. Beijer Frans H. Keidel, 62 jr., echtg. D. W. Meedendorp. Geslaagd voor Engelsche Handels correspondentie Ver. van Leeraren mej. Kolthoff en de heer Mosseveld, opgeleid door Mevr. van Dijk-Hastings. De postduivenver. „De Luchtpost' vierde haar 20-jarig bestaan met een receptie in de Keizerskroon die vrij druk bezocht was, en de vereeniging door velen alle goeds in de toekomst werd toegewenscht.l Hoofdbureau van politie passeerden van 's morgens 8 tot 's avonds 8 Zaterdag 2921en Zondag 2310 auto mobielen en motoren. Rijwielen passeerden er Maandag 11429 stuks. VEILIG VERKEER. ingezetenen van Amersfoort en Om geving, gij allen; zultj gaarne de veiligheid op den weg willen bevor deren. Uw wil is goed, doch gij zijt niet op de hoogte van de bestaande verkeersvoorschriften, omdat gij er niet den tijd voor hebt U degelijk in te werken. En dan nog slechts is het theoretische kennis Behalve de be staande voorschriften zijn er nog tal van andere handelingen waarmede gij, door deze op te volgen, uw veiligheid en de veiligheid van anderen bevordert. Echter is „praktijk" hoofdzaak. Om met al datgene op de hoogte te komen is voor U de weg geopend. Houdt den avond van 30 Juli vrij en begeef U om 8.30 naar de Valk, alwaar een uiteenzetting wordt gegeven. Denk niet dat het voor U niet dig is. Het voorloopig Bestuur G. Goorhuis, voorzitter. R. C. Hendriks, secretaris. A. H. Marlens, penningm. Ed. v. Vollenhoven. D. P. v. Rooijen. Jhr. A. M. C. Mollerus. Bij Hoofdpijn 4' en bij Kiespijn Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Uit den Omtrek Eemnes De Utrechtsche Wa erleiding Maat schappij deelt den Gemeenteraad o.m. het volgende mede: De gemeente Eemnes heeft lot onze Maatschappij het verzoek gericht uit het buizennet, dienende voor de water voorziening van Baarn, water te mogen betrekken. Dit verzoek vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het voor de ge meente Eemnes. zoowel technisch als financieel, zeer bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk is een eigen prise d'eau met pompstation te stichten. De gemeente Eemnes zal derhalve genoodzaakt zijn haar water utt een naburige waterleiding te betrekken, waarvoor uit den aard der zaak de waterleiding in uw gemeente met het oog op de te maken kosten alleen aanmerking komt. - Burgerlijke Stand. OndertrouwdJ. Scherpcnzccl en Horst. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Hendrika, d. v. Voskuilen en G. van de Coterlet Gijsbertha Theodora, d. v. H. Ossen drijver en G. Steenbeek. Getrouwd Reeser en J. Ebing. Hamers veld Onze dorpsgenoot, de heer A. Pijpers, hoofd der parochiale Jongens school, is benoemd tot Leeraar in de Plant- en Dierkunde aan het St. Tho mas-College te Venlo en aan het R. K. Gymnasium voor meisjes te Nijmegen. Harderwijk Alhier is in den ouderdom van 82 - jaar overleden Ir. A. J. Krieger. Hij Hieronimus G. |epkes,.was oprichter van de Amersfoortsche 67 jr., echtg. v. M. O. M. Bout.' "Itram, 'die toen het verkeersmiddel 25 Juli. Geboren: Jacob, z. v. W.|bracht tusschen station en binnenstad. L.s. UITNOODIGING WIJ HEBBEN DE EER U UIT TE NOODIGENTOT BIJWONING VAN DE WELKE ZAL PLAATS VINDEN OP DONDERDAG 30 JULI A.S., 'S NAMIDDAGS 3 UUR SN3 INMIDDELS VERBLIJVEN WIJ, MET DE MEESTE HOOQACHTINO, (§=S C. H. VAN DOORN ZN. - UTRECHTSCHESTR. 9 t§^ P. S. VOOR DE VERKOOP IS DE ZAAK DIEN DAG GESLOTEN. G&& De polilie te Eindhoven heeft 3 Duitschers gearresteerd, die verdacht werden van verschillende inbraken. De verdachten hebben een volledige bekentenis afgelegd. Opstandelingen uit Birma hebben een inlandsch dorp, waarvan de be woners aan de zijde van de regeering stonden, overvallen en geplunderd. Vele inwoners werden gedood en de dorpen in brand gestoken. In de maand Juli zijn te New York 157 gevallen van kinderverlamming geconstateerd. De ziekte blijkt zich ernstig uit te breiden. Leusden Zaterdag 25 Juli was voor onze o_ meente een feestelijke dag. De 25-jarige echtvereeniging van den Burgemeester, den Edelachtb. Heer de Beaufort, was een mooie gelegenheid om te getuigen van de sympathie der bevolking. Tegen 'n uur of elf was het op Huize „Heiligenberg" een gezellige drukte. Meer dan dertig versierde wagentjes hadden de kinderen aangevoerd van de vier scholen der gemeente, zoowel openbare als bijzondere. Meer dan 300 kinderen schaarden zich in de tuin in de rij, om onder leiding van den heer Reinsma, Hoofd der O.L.S. te Hamers- veld, uit volle borst een feestlied te zingen, dat door het Zilveren Bruids paar, omringd door hun familie en de Raadsleden der gemeenten Leusden en Stoutenburg, van het bordes af werd aangehoord. Hierna werd de jeugd ruimschoots onthaald, natuurlijk tot aller groote vreugde. Ten slotte bood de heer Pijpers, Hoofd der R. K. jongensschool te Ha- mersveld, met een kort woord van ge- lukwensch en hulde, namens het per soneel van alle scholen in de gemeente, een mooie bloemenmand aan. Na een hartelijk „Lang zullen ze leven", een vriendelijk dankwoord van den Burgemeester en het „Wilhelmus", werden de wagentjes weer bestegen en gingen de kinderen terug naar Ha- mersveld, waar de stoet ontbonden werd. Een woord van hulde komt zeker toe aan het onderwijzend personeel voor de goede regeling, en aan de vele in gezetenen die met zoo groote bereid willigheid klaar stonden, om de kin deren te vervoeren. Nljkerkerveen Er ontstond 'n woordenwisseling tus schen v. D. en v. d. B., wonende aan den Amersfoortschen straatweg. Plot seling trok eerstgenoemde een mes en stak v. d. B. daarmee in den rug, waar door een gapende, doch niet direct levensgevaarlijke wond ontstond, die door Dr. v. L. werd gehecht. NIJkerk Op de markt: 289.000 eieren f3.90-4.90; 5 schram men f 16-18; 58 biggen f8—13; 93 runderen melkkoeien f 210—340, vette koeien 1200—300; 19 kalveren mest- kalveren f20 30, slachtkalv. f6—9. - Burgerlijke sland. Geboren Bertus Geurt, Laar en G. B. v. d. Kraats. Jan, van F. v. d. Bunt en E. Staal. Aaltje Alijda, d. van H. Wallet en A. A. v. d. Vis. Jochem Hendrik, van G. v. Brummelen en J. Schipper. OndertrouwdJ. v. Wolfswinkel en G. de Boer. M. Kagchelland v. d. Broek. GetrouwdM. v. Baaren en W. Renes. M. Vedder en M. Martensen. De voorbereidingen voor het Con- cours-Hippique, dat de paardensport- vereeniging alhier dit najaar wil orga- niseeren, zijn reeds ver gevorderd. Het concours zal gehouden worden op een prachtig terrein op het landgoed „de Neude" van den heer van Leeuwen Boomkamp. Dat dit terrein wat ver van de stad verwijderd ligt, is geen bezwaar, daar het actieve bestuur zorg zal dragen, dat men het terrein ge makkelijk bereiken kan. Wanneer het weer medewerkt, zal ongetwijfeld dit sportgebeuren weer een succes worden, evenals de vorige maal, ter gelegen heid der landbouwtentoonstelling. Soest Nabij de Talmalaan kwam een luxe auto aangereden, bestuurd door B. uitj Amsterdam, terwijl uit de richting Amersfoort een motorrijder met duo- rijdster aankwam. De heer B. wilde vermoedelijk benzine innemen en heeft waarschijnlijk wat laat, den richting aanwijzer uitgestoken, met het nood lottige gevolg dat eene botsing voor den bestuurder van het motorrijwiel onvermijdelijk bleek. De motorrijder zelf kwam er vrij goed af. Hij kreeg slechts enkele ont vellingen. Met de duo-rijdster was het echter leelijker gesteld. Op verschil lende plaatsen had zij ernstige kwets uren bekomen, zoodat zij op advies van den geneeskundige, Dr. Rupert, die de eerste hulp verrichtte, naar „Mariünburgh" te Soestdijk vervoerd werd, teneinde nader te worden onder- zacht. gelegen trottoir of voetpad. Staat niet stil op het trottoir, indien ge daardoor den doorgang voor andere wandelaars belemmert. Staat nimmer op den rijweg stil en vooral niet in bochten of op hoeken. Steekt een rijweg vlug, loodrecht over. Kijkt eerst links, daarna rechts, goed uit of u veilig kunt oversteken. Steekt nooit onmiddellijk achtereen voertuig vandaan den weg over. Kijkt eerst goed uit of de weg daartoe vei lig is. Springt niet op of van een in be weging zijnde tram. Loopt niet met een rijwiel aan de hand op het trottoir. Gaat bij drukke tramhalten achter elkaar in de rij staan; wacht nimmer staande op den rijweg de komst van de tram af. Ook voetgangers zijn volgens de wet verplicht voor andere weggebruikers behoorlijk ruimte voor passeeren te laten. HET VERKEER. Als uitgave van de vereeniging voor alcoholbestrijding bij het snelverkeer (V.A.S.) is een brochure verschenen, getiteld „Verkeersongevallen in Neder land 1930". Volgens een statistiek, in het boekje voorkomende, hadden in 1930 in de 48 gemeenten boven 20.000 inwoners 28.227 verkeersongevallen plaats. Onder de slachtoffers waren 262 dooden, 1748 ernstig gewonden en 5370 licht gewonden. in 36 gemeenten kwamen voor 15E verkeersongevallen door dronken be stuurders. Maar, dit betreft alleen de dron ken bestuurders, die een ongeval ver oorzaakt of althans mede-veroor zaakt hadden. In art. 22b der Motor en Rijwielwet wordt echter ook reeds de bestuurder strafbaar gesteld, die onder zoodanigen invloed van het ge bruik van alcoholhoudenden drank ver keert, dat hij niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te besturen, dus zonder dat er reeds een ongeval heeft plaats gehad. Aan gezien onze enquête alleen liep over de verkeersongevallen, hebben we naar het aantal van deze wetsovertreders geen onderzoek ingesteld. Dat ook dit aantal echter niet gering is, bleek ons uit 'n schrijven van den Burgemeester van Amersfoort, die, na o.a. medege deeld te hebben, dat bij de verkeers ongevallen 5 bestuurders onder invloed van sterken drank verkeerden, er aan toevoegde: „Door de politie alhier wordt artikel 22b van de Motor- en Rijwielwet zeer streng nageleefd; te dier zake werden in 1930 21 proces- senverbaal opgemaakt". Hulde voor deze activiteit der Amers foortsche politie! Want dit is de ma nier om ongelukken te voorkomen, wat van nog zooveel meer waarde is dan om na 't ongeval den schuldige op rechtmatige wijze te straffen. Gemengde Berichten Binnenland VOOR VOETOANOERS. Loopt niet onnoodig op den rijweg en op het rijwielpad. Maakt gebruik van het voor ii rechts Het Duitsche rijksweer-ministerie deelt mede, dat uit een oogpunt van bezuiniging dit jaar geen manoeouvres zullen worden gehouden buiten de garnizoenen. In het gesticht voor ouden van dagen te Pittsburg (Am.), waarin on geveer 600 personen verpleegd worden, is een brand uitgebroken, welke snel om zich heen greep. De aa gesticht verbonden geestelijken, zusters en broeders, zoowel als de brandweer en politie, hebben als het mogelijke gedaan om de verpleegden te redden. 50 personen kwamen om. Zaterdag sloeg de bliksem hooiberg van een veehouder te Wilnis. Nabij Amsterdam sloeg de bliksem in een hooiberg bij de boerderij Slo- terstraatweg 720. De vlammen tastten aangewakkerd door den wind snel om zich heen. De nabijgelegen gebouwen werden behouden. hevig onweder is de bliksem ingeslagen in een landbouwschuur van V. te Zuidzande en bij M. B. nabij Jostburg. Beide schuren werden een prooi der vlammen. De heer Thiebout uit Zwolle is bij Windesheim, in een bocht van den weg, met een vaart van ruim 100 K.M.. met zijn nieuwe auto tegen een boom gereden. Hijzelf en de bij hem zittende heer werden met zware verwondingen opgenomen en naar liet ziekenhuis Kerknieuws. PROCESSIE NAAR KEVELAER. Hoe moeilijker de economische toe stand en hoe drukkender de zielennood, des te meer zal het echt katholieke volk er zich toe gedrongen voelen zijn toevlucht te nemen tot de Troosteres der bedroefden en naar Kevelaer ter bedevaart gaan. Zeker niet ten onrechte en voorzeker ook niet zonder goede uitslag. Want daar hier in 't geheel geen sprake is van iets, wat anders een bedevaart tot een begeerenswaardig vacantiereisje maakt, moeten het toch wel de diepere gevoelens der ziel zijn, die tot nu tor zoo geweldige scharen van vele hon derdduizenden naar Kevelaer heeft doen stroomen. Daarom zou het te betreuren zijn indien finantieele moeilijkheden de menschen zou weerhouden hun ge liefd genade-oord te bezoeken; inte gendeel zal echter juist de tegenwoor dige noodtoestand een aansporing zijn om in Kevelaer hulp te zoeken. Minder deelname zou ook in het belang van Kevelaer te betreuren zijn, aangezien alleen een bloeiende bede vaart het bestaan en het eigenaardig karakter van Kevelaer als bedevaart plaats verzekert. Voortdurende waakzaamheid en offer vaardigheid van de te Kevelaer wo nende Geestelijkheid zullen naar best vermogen alles verre houden wat niet strookt met het karakter van Kevelaer als bedevaartplaats. Laten wij daarom als trouwe pel grims opgaan in groote getale naar het oord van gebed en godsvrucht, het ons allen zoo geliefd Kevelaer. Het bestuur der bedevaart zal naar streven de oude beproefde ge woonten en gebruiken nieuw leven in te storten en zich aan de behoeften van den moderne religieusen mensch aan te passen. De uren en dagen doorgebracht Kevelaer moeten voor den pelgrim oogenblikken zijn van godsvrucht en stichting. Daarom Katholieken van Amersfoort en aangrenzende gemeenten, laten wij de traditie vah onze voorvaderen hoog houden, meer dan 180 jaar trokken van hier de pelgrims op naar Kevelaer, laten wij vast houden aan deze heerlijke Maria-vereering. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) B, en W. van Nijmegen hebben de standplaatsen op de a.s. kermis ver pacht. Het totaal bedrag beliep de som van f34.802. Geachte Redactie. In de Landbouwrubriek van Eembode" van 1.1. Vrijdag, komt een stukje voor „bij den vogelkweeker in 't bosch", dat erg veel lijkt op een zijdelingsche propaganda voor nest uithalen. Het zou tenminste best kun nen uitlokken tot navolging, natuurlijk met funeste gevolgen voor de vogel stand, want wat misschien een heel enkele door geweldige toewijding lukt, mislukt verreweg de meesten. En als het dan nota bene nog wel om wiele walen en goudvinken gaat, dan moet de echte vogelvriend toch wel ver zuchten „verlos ons van zulke natuur liefhebbers". Ik begrijp dan ook niet goed, hoe 't stukje in die vorm in de Landbouw rubriek terecht komt. Wij landbouw- onderwijzers zijn op cursus en school jaar in jaar uit bezig om de gezonde ideeën over vogelbescherming er in te brengen, met het gewone langzame succes, dat we op dit gebied verwach ten kunnen. Maar dan toch met succes geleidelijk komen er andere ideeën. En ais je dan zooiets leest in een Landbouwrubriek, werkt dit toch wel 'n beetje als een koudwaterstraal. Boerenjongens, doe het niet na! Bescherm liever de nesten waar je ze ziet. Let 'n beetje op, zooveel als dat gaat. bij het machinaal maaien, ga de vogelvangst tegen; val een vogelsoort niet lastig om elke kleine schade, maar bedenk, dat er bij verreweg de meeste soorten zooveel ongezien nut tegenover "aat. En wil je iets aparts doen, hang nestkastjes op, die je met weinig kos ten zelf kunt maken. Wie dan nog verlaten of half ver ongelukt gevonden vogels wil opfok ken, doet daar een best werk aan en een aardig werk is 't ook. Maar haal ze er asjeblief niet apart voor uit. Wat onze groote boerenbonden èn onze landbouwwetenschap samen voor staan, dadr moeten we heen: iedere boer een vogelbescliermer en op dc juiste manier. D&t is liet ware belang van de boe ren en dc vogels, want die belangen vallen samen, veel meer dan nu nog in 't algemeen gedacht wordt. A. J. PIJPERS, Land- en Tuinbouwouderw. Hamersveld. kerkelijke diensten. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis tot zeker intentie. Van 4—9 Biechthoorcn. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'tZand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DINSDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAO 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. Deze week eiken dag de H. Mis om half 8 wegens het schoon maken der kerk. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 83/« uur gezongen H. Mis. VR1JDAO 8 uur le H. Mis. 83I, uur 2e H. Mis. 12'/a catech. op dc scholen. ZATERDAG 8 uur le H. Mis. uur 2e H. Mis. uur biechthooren. ir Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZATERDAG r Lof met Rozenh. 5—9 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Half 3 tot half 8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om 7 uur. Marktbericht Amersfoort 27 Juli 1931. Kaasmarkt. Aanvoerd 77 wagens wegende 19500 K.G. Prijs f 28.00 tot f39.- per 50 Kilo. Handel matig. PRIMA advocaat boerenmeisjes boerenjongens voorburg ii massa's" schilletje Alsmede de bekende Oude Klare merk „OUWE DUIJS" f3,25 per Liter. Verkrijgbaar in de Slijterij in Gedistilleerd S.H.MASSA H Complete Meubileering Y Bedden Matrassen Spiegels. Schilderstukken Balatum Vitrage REPARATIE-INRICHTING voor Meubelen en Stof- l'eerwerk MUHHI Amersfoort Krommestr. 58a Tel. 370

De Eembode | 1931 | | pagina 2