II Niet duurder !r den vlccsch, xljn oi Smakelijk Licht verteerbaar Diur WIJ ALLEEN In Amersfoort alle vlachBoorlen PERSOON LIJK ia de Rijksvlgchballen te llmulden Inkoopcn, is U vcnekerd van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN. Tarbot, tong, kabeljauw, schelvisch, schol, bol, see-carbonade, -i—i croquelten, visch- IJmuider Vischhaodel II. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Ucrccbtlgd tot kei voeren van hnt Wapen van Z.K.H. den Prins der Neder!. in het tentoonstellingsgebouw (de Markthal) concert door de Chr. Gem. Zangvereeniging Soli Deo Gloria en Mondharmonicavereeniging Bravo. Op Dinsdag 25 Augustus heert om 2 uur een generale volkszangrepetitie plaats in de Markthal, terwijl des avonds om 8 uur de uitvoering plaats heeft. Woensdag 26 Aug. om 2 uur zang uitvoering door het kinderkoor De Stem des Volks en 's avonds om 8 uur door het gemengde koor van denzelfden naam. Het Soc. Dem. muziekensemble The Red Boys verleent daarbij mede werking. Zondag kwam de familie van B. van de Hoogeweg met paard en wagen naar de stad om de stallen van Gleich te bekijken. Op de Hooglandscheweg schrok het paard van het reuzen kanon van Gleich, waarmede een propagan- datocht door de stad gemaakt werd. Een 61-jarige vrouw viel van den wa gen en moest met een gecompliceerde beenbreuk naar het ziekenhuis vervoerd worden, nadat dokter Merlens zur Borg de eerste hulp verleend had. Men deelt ons mede dat de 2 daagsche Bedevaarttocht naar de Lourdes Grot te Valkenburg op 15 en 16 Augustus a.s. doorgaat daar het aantal deelne- mers(sters) voldoende is. Zie adv. in dit nummer. Vertrek 6 uur 's morgens van de Varkensmarkt. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Kapelaan te Bunnik den Weleerw. heer J. Middelkoop. Op den Hoogeweg had een aan rijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, die dronken was. De man bekwam een bloeduitstorting in het onderbeen en werd naar zijn woning vervoerd. Op den Utrechtscheweg viel een dronken wielrijder zoodanig dat hij bewusteloos bleef liggen. De man werd per ziekenauto naar zijn woning gebracht. Onze stadgenoot, de heer P. van Hasclen is Zaterdag j.l. op den rijks weg Nijmegen—Venlo door een auto gegrepen, tengevolge waarvan hij is overleden. De heer van Haselen keerde huis waarts na een week in België te heb ben doorgebracht. De overledene bereikte den leeftijd van 19 jaar. Uit den Omtrek Barneveld Door den gemeenteraad is besloten van H. v. d. Craats te Terschuur, 50 oude roeden grond aan te koopen te gen 112.50 per roede, of f625 totaal, met het doel hierop een woning van den aldaar te stationneeren gemeente veldwachter te doen bouwen. Goedgevonden wordt aan G. Kerk hoven, op zijn verzoek met ingang van 1 Nov. a.s., eervol ontslag te verleenen als gasmeester aan de gemeentcgas- fabrick alhier. Daarop komt aan de ordede jaar- wcdde-regeling van een te benoemen Directeur-Boekhouder der gasfabriek. B. en W. stellen voor dat salaris te bepalen op f3500 met vijf jaarlljksche verhoogingen van f 100 en vrij gebruik van gas en cokes. Bunschoten De heer Huigen heeft het plan op gevat om, naast den dienst op Baarn, ook een busdienst op Nijkerk in te stellen. We zouden het hartelijk toe juichen, als ook deze-dienst, die on getwijfeld in een behoefte zal voorzien, tot stand zou komen. Van twee veehouders werd bij 't onweder een koe doodgeslagen en van een derde een paard getroffen, zoodat het dier In de sloot terecht gekomen is en met een gebroken poot op het droge gebracht werd. Hoevelaken Slechts aan een zijde van den weg in het dorp werd een rijwielpad gelegd, ter breedte van een halve meter, en daarover is geklaagd. Men heeft thans zooveel ervaring met het nieuwe pad opgedaan, dat we het nu maar gelukkig achten, dat de andere zijde van den weg berijdbaar is gebleven. Het asfalt- dek van het pad, dat toch al niet dik ker is dan een Geldersche pannekoek, is gedeeltelijk al verbrokkelt. Valt er een regenbuitje dan staat het pad blank, de scherpe punten van het gebruikte puin steken verraderlijk tusschen het verbrokkelde asphaltdek omhoog. Nie mand die dan ook buiten noodzaak van het rijwielpad gebruik maakt. Eemnes De rekening der inkomsten en uit gaven dezer gemeente voor den dienst van 1930 sluit voor wat den gewonen dienst betreft met een batig slot van f38.914.21 en met een nadeelig slot van f33.456.27, zoodat het batig slot per resto groot is f5456.94. Voor wat den kapitaaldienst betreft bedroegen de inkomsten in totaal f 15.789.06, alsmede de uitgaven, zoo dat het batig slot dezer dienst nihil is. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia johanna. d. van H. v. Hamersveld en J. v. Loon. OndertrouwdG. Herder en M. C- v 't Klooster. GetrouwdG. J. v. Dijk en M. H. Kok. Dit jaar begint weer een nieuwe Landbouwcursus. Deelnemers aan deze cursus worden verzocht zich zeer spoe dig op te geven. Dit is noodig met oog op het aanvragen van de gemeente subsidie. Leeftijd minstens 15 jaar vóór 1 October 1931. Gelegenheid tot aanmelden in Con cordia en bij 't hoofd van de cursus tot en met 16 Augustus a.s. Tijdens het onweer zijn vier kal veren van G. v. d. Laak door den blik sem getroffen en gedood. In diezelfde omgeving, n.l. bij de grens van de gemeente Nijkerk, werd een hit doode- lijk getroffen, terwijl een paard, dat door den schrik wild was geworden, zich zoo aan prikkeldraad verwondde, dat het moest worden afgemaakt. Laren Alhier is, na een langdurige ziekte, in den ouderdom van 71 jaar over-l leden, de bekende Larenaar J. Ham- dorff, Hij was de stichter van het be kende hotel Hamdorff, dat een belang rijk centrum der kunstenaarswereld is geworden. Nijkerk Op de markt: aangevoerd 245.600 eieren f3.60—4.50, 2 schrammen 114 —18, 74 biggen f8—13, 98rundoren: melkkoeien f200—340, vette koeien f200—300 33 nuchtere kalveren: mestkalveren f 18-25, slachtkalveren f6—10. Sloutenburg De gemeente-rekening over 1930 geeft een batig saldo van f4130.42 De kapitaal-dienst een nadeelig saldo van f2294.50, waarvoor een leening zal worden aangegaan. Binnenland ONS LEGER. „Het Volk" had dezer dagen in een hoofdartikel geschreven, dat alle be langrijke legerposten hoe langer hoe meer stelselmatig met katholieken bezet worden. „In het leger aldus het blad is zeer verbreid het gevoel, dat het zijn aanhangers van de katholieke politiek een min of meer belangrijken ^oor sprong geeft om flink vooruit te komen en dat wie niet katholiek is, aanmer kelijk in het nadeel verkeert. In hoe verre er aanleiding is tot deze grief, kunnen wij niet beoordeelen, al geeft de personeelbezetting er wel relief aan." Daarentegen heeft de redactie van de „Msb." bij het nagaan der cijfers tot hare „ontzetting" geconstateerd: le. Er zijn in actieven dienst 13 generaals; onder hen vindt men 1 zegge en schrijve één Katholiek. 2e. Er zijn in actieven dienst 24 kolonelsdaarvan zijn er 2, zegj schrijve^Katholiek. gratis kon wegnemen en van een ander te Hem, die geen enkel bod op een hoeveelheid van 80.000 K.G. kon be komen, heden verneman wij, dat op de veiling te Noordscharwoude de geheele aanvoer onverkocht isgebleven. Zendingen naar Amsterdam blijken meer te kosten aan vracht dan ze daar opbrengen. Wanneer de toestand zich niet wijzigt, dan staat een bangen winter te wachten. De nabij Koskomatepec (Mexico) gelegen berg Lanapa, van welke men aannam, dat hij niet vulkanisch was, Is plotseling tot een hevige uitbarsting gekomen. De berg spuwde water en modder, waardoor 10 personen werden bedolven. De leider der Chineesche commu nisten, Chotsjisan, is neergeschoten toen hij met eenige zijner aanhangers de Russisch-Chineesche grens wilde overschrijden. Voor Bijbel-uitleggers. Ik lees den Bijbel met een nederig hart en, dank zij God, behoor ik tot het getal dier geloovigen, die alles ge- looven. De duisternissen in het H. Boek noch de sluwheden van de tegenstan ders der Schrift hebben mij ooit in verlegenheid gebracht. Wanneer een of ander vers mij niet helder is, neem ik het volgende vers. En als dat volgende vers in tegen spraak schijnt met hetgeen voorafgaat, wacht ik tot iemand het mij uitlegt. Indien men het niet of niet goed kan uitleggen, ja indien men bewijst dat er iets in strijd is met de wetenschap, de historie of het verstand, dan geloof ik dat de wetenschap, het verstand en de historie hun vak niet verstaan. In geen geval veronderstel ik dat de H. Geest zich bedriegt, omdat mijn zwak verstand het niet begrijpen kan. Louis Veuillot. GEDACHTEN VAN LOUIS VEUILLOT Die zich niet in het verweer stelt, wanneer het gaat om de zaak van God, een medeplichtige. De mensch is nooit zoo groot, dan wanneer hij op de knieën ligt. De godsvrucht is buitengemeen sociaal. Die een afkeer heeft van regel is geschapen voor den teugel. Neem Petrus weg uit dezen wereld, en de nacht daalt over de aarde, en in dien nacht vormt en ontwikkelt zich... Nero. Zij die verre van een gevecht staan, oordeelen anders dan zij die dicht bij zijn of er midden in staan. Gemengde Berichten De 95-jarige mejuffrouw M. Koks te Oorschot kwam, doordat zij strui kelde over een steen, zoodanig te vallen, dat zij onmiddellijk daarna overleed. De 56-jarige M. Visser te Hoogvliet is in een weiland onder de gemeente Pernis, waar hij aan het hooien was, tengevolge van de warmte onwel ge worden en overleden. Een zoon van den vroegeren Spaan- schen minister-president, generaal Be- renguer, is, nadat hij twee meisjes, die zich te ver in zee hadden gewaagd en dreigden te verdrinken had gered, zelf door uitputting verdronken. Een met twee personen bemand Fransch legervliegtuig stortte in de omgeving van Bauvy neer en raakte in brand. De beide inzittenden kwa men om. De oudste inwoonster van Maas tricht heeft haar 104-den verjaardag gevierd. Het oudje mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Bij een bergbestijging nabij Mon- treux zijn 4 jongelui naar beneden gestort en om het leven gekomen. In de Berner-alpen zijn twee toeristen verongelukt. Te Heiloo bij Alkmaar is een 29- jarige man, die een paard uit de weide wilde halen, door den bliksem getroffen en gedood. Een Letlandsche vlieger is op een hoogte van 6800 meter met een para- chutte uit een vliegtuig gesprongen. Hij landde 15 minuten later op het vliegveld te Riga. Te Vlissingen is een kwartiermees ter van het sloependek van een mail boot op het ponton gevallen schedelbreuk overleden. Boven Toulon en de Middelland- sche Zee heeft een hevig noodweer gewoed. Op zee zijn verschillende bootjes omgeslagen. Eenige direct uit- geloopen stoom- en motorbooten slaag den er in een groot aantal drenkelin gen te redden. Helaas heeft men echter ook zes lijken opgevischt. Men ver moedt dat het aantal slachtoffers van den storm nog belangrijker grooter zal zijn, aangezien men verschillende om geslagen booten heeft gezien van welker inzittenden men geen spoor heeft ge vonden. Tijdens een hevigen slagregen, ge paard met enkele windstooten, kwam een stuk muur van een in aanbouw zijnd pand aan de Potterstr. te Utrecht van omstreeks 12 M. hoogte naar be neden. juist stond een groep van 25 naast dezen tot ernstige botsingen tusschen politie en communisten gekomen.Twee politie officieren werden door schoten gedood, terwijl ook 4 burgers gedood en 15 zwaar gewond werden. In Polen heeft een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad. Een snel trein is achter op een stilstaanden personentrein gereden. De achterste wagons van laatstgenoemden trein wer den geheel in elkaar gedrukt. Tot nu toe heeft men 5 dooden en vele zwaar gewonden onder de pulnhoopen uit gehaald. Er is op den sneltrein Bazel-Berlijn een bomaanslag gepleegd; 9 wagons ontspoorden en vielen van den spoor dijk. Gelukkig zijn geen dooden te betreuren, doch twee personen werden zwaar en tien minder ernstig gewond, een 75-tal menschen liepen lichte kwetsuren op. Bij een hevig onweder, gepaard gaande met ernstige hagelslag, zijn in de omgeving van Boedapest twee jon gens die op het land aan 't werk waren, door de hagelsteenen gedood. Een vrouw werd door de bliksem getroffen en gedood. Met prijzen voor de tuinbouwpro ducten blijkt het allerdroevendst te gaan. Moesten wij de vorige week melding maken van een landbouwer te Berkhout die zijn kool poogde kwijt te worden door ze langs den weg te plaatsen, met het opschrift datj een ieder ze te schuilen, onder wie het neervallende puin groote consternatie verwekte. Het bleek, dat behalve eenige lichte verwondingen, een viertal personen vrij ernstig ver wond werd. Deze werden naar de Rijksklinieken overgebracht. In Pruisen heeft een volksstemming plaats gehad over de al of niet ont binding van den Landdag. Het is daarbij Ingezonden. verantwoordelijkheid der Redactie.) LUCTOR ET EMERGO. Te Nijmegen bestaat het R. K. Na tionaal Tehuis „Luctor et Emergo". Het is een toevluchtsoord voor de uitge stotenen der maatschappij. Meer dan 80 mannen herbergt het binnen zijn gastvrije muren, welk aan tal door plaatsingen per jaar stijgt tot 250—300 personen. Zij worden daar heropgevoed tot bruikbare leden der samenleving. „Luctor et Emergo" is geen kolonie waar men in zalig nietsdoen zijn uren slijt. Neen, er wordt daar gewerkt, hard gewerkt zelfs. De Inrichting heeft een smidse, een timmer- en schilderswerkplaats, kleer- en schoenmakerijen, matten-makerij, wasscherij, volksgaarkeuken, zalen, enz. enz. Voor de verpleegden wordt zooveel mogelijk elders werk gezocht. Bij hun vertrek maken zij plaats voor anderen. in acht jaren tijds plaatste de in stelling ruim 800 personen in binnen- en buitenland. Aan tienduizenden doortrekkende plaatselijke armen van alle gezindten werd gratis een portie warm eten verstrekt. Duizenden kregen gratis logies voor een of meer nachten en aan velen werd kleeding of reisgelegenheid naar elders gegeven. Door de groote werkeloosheid is dat tegenwoordig zeer bezwaarlijk, plaatsing voor deze menschen te vin den. De Inrichting is dan ook meer malen uitgebreid moeten worden, on- eenigszins aan alle aanvragen te kun nen voldoen. Meerdere uitbreiding is dringend noodig. Voor deze Instelling zal, met ver gunning van Burgemeester en Wet houders van Amersfoort hier ter stede eene straatcollecte worden gehouden op Donderdag 13 en Vrijdag 14 Augustus a.s. De inwoners van Amersfoort zullen n goed werk doen met het krachtig steunen van deze zaak. Het instandhouden van deze instel ling is van zeer groot practisch alge meen nut, voor hen die voor reclas- seering in aanmerking kornen, voor hun val worden behoed, of wel als dakloozen rondzwerven. Wijlen Dr. Alph. Ariëns schreef in dertijd: „Als Luctor et Emergo" zou ophouden te bestaan, zou er een gaping zijn in onze R. K. Charitas, een leemte door niets te vullen", en de getuige nissen van vele Autoriteiten bevestigen meer dan voldoende het bestaansrecht van deze liefdadige instelling, waarvan velen in het Eere-Comité zitting namen. G. A. HENDRIKS, Leider van de Collecte. Amersfoort, 7 Augustus 1931. Marktbericht Amersfoort 10 Aug. 1931. Kaasmarkt. Aanvoerd 59 wagens wegende 15000 K.G. Prijs f 30.00 tot f 38.— per 50 Kilo. Handel matig. KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk verboden Ingevolge de auteurswet Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lol. VRIJDAG Vigilie, geboden vasten- en ont houdingsdag. ZATERDAG Feestdag O. L. Vr. Hemelvaart, te vieren als Zondag. H.H. Missen 7 uur en half 9. Half 11 plechtige Hoogmis. 7 uur plechtig Lof. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG Vigilie van O. L. Vr. Hemelvaart, geboden vasten- en onthouding. ZATERDAG Feestdag O. L. Vr. Hemelvaart, te vieren als Zondag. H.H. Missen als op Zondag. 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. VR1JDAG-I Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vasten- en onthoudings dag. Van 6—8 biechthooren. ZATERDAG Feestdag van Maria Hemelvaart, verplicht te vieren als Zondag. H.H. Missen om 7 uur, half-9 en 10 uur de Hoogmis. 7 uur Lof. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, lacob Catslaan no. 28, Telef. 558. VRIJDAG Vigilie van Maria Hemelvaart ge boden vasten- en onthouding". 6 tot 8 uur Biechthooren. ZATERDAG Feest van Maria Hemelvaart, te vieren als Zondag. H. Missen en Lof als op Zondag. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 8 uur le H. Mis. 83/, uur 2e H. Mis. VRIJDAG Vigilie. Gcb. vasten- en ont houdingsdag. 8 uur le H. Mis. 83/4 uur 2e II. Mis. 6—9 uur Biechthooren. ZATERDAG Feestdag van Maria Hemelvaart, te vieren als Zondag. 8 uur Vroegmis. Half-U Hoogmis. 7 uur Lof met Rozenhoedje. 4—7 uur biechthooren. De Spoorwegdiefstal. EERSTE HOOFDSTUK. In de achterkamer van een klein gebouw, waarvan de voorkamer tot bureau van een kolenhandelaar diende, gelegen in de West Lakestreet te Chi cago zaten drie mannen aan een vier kante withouten tafel. De gordijnen voor het venster waren neergelaten en daarenboven waren er van buiten ste vige blinden aangebracht, die goed gesloten waren; daar voor de eenige deur van het vertrek een deken ge spijkerd was, toonde alles aan, dat een groot geheim hen hier bijeen deed komen. De groote brander van een hang lamp verspreidde een helder wit licht in de kamer. De tafel was bedekt met spoorweggidsen, kaarten en snippers papier, waarop twee namen stonden, verscheidene nummers van de Times cn pennen van allerhande grootte, met stompe en scherpe punten. Een hunner, een lange stevig ge bouwde man met breede borst schreef aanhoudend den naam van „J. B. Barret." Het eene vel voor, het andere na. had hij er reeds mede gevuld en hem lag, doch was hoe langer hoe minder voldaan. .Vervloekt zij de man, die de „J" zoo'n heidensche wijze schrijft!" riep hij uit. „Probeer het nog eens, Wittrock,' zei een van zijn vrienden. „Vervloekt! Hoe dikwijls heb ik je al niet gezegd, om mij niet bij dien naam te noemen?" stoof de man op, die men Wittrock noemde, „ik steek mijn mes tusschen je ribben, als je '"ït weer doet, begrepen!" „Geen ruzie, als je belieft, Cummings; er is volstrekt geen reden, om zoo uit te varenwe zijn hier allen in hetzelfde schuitje, niet waar?" „Wees dan in het vervolg wat voor zichtiger," zei Cummings en begon weder met zijn moeielijk werk om den tam van „J. B. Berrett" te schrijven. Gedurende een half uur kon men niets anders hooren dan het krassen der pen. Eensklaps smeet hij met een zege- pralenden lach zijn pen neer, hield het papier in de hoogte en riep uit: „Daar kameraden, daar is het; dat is de sleutel, die ons wat geld zal be zorgen." j Hij ging achterover in zijn stoel keek daarbij naar een brief, die vóórl liggen, haalde een sigaar uit zijn zak, stak die aan en luisterde met welge vallen naar de woorden van lof, toen zijn vrienden de nagemaakte hand- teekening met de echte vergeleken. Deze drie mannen waren aan der vooravond van een wanhopige onder neming; gedurende eenige maanden hadden zij te zamen geraadpleegd en gewerkt en de tijd tot handelen was nu aangebroken. Een hunner, Cummings genaamd, was de leider en oogenschijnlijk de jongste der drie. In zijn gelaat was niets dat den misdadiger aankondigde. Een van zijn collega's, door hen Roe genaamd, met een slim gezicht, doch tengerder van bouw, had eene uitdrukking in zijn gelaat, waaruit men op kon maken, dat hij als het gevor derd mocht worden, lot iets wanhopigs in staat was. De derde, nu eens Weaver en dan weder Williams genoemd, was de kleinste en de oudste hunner; zijn ge stalte hoewel niet groot, was stevig en gespierd, maar aan zijn gelaat ont brak zoowel de beslistheid van Roe, als de openhartigheid van Cummings. Nadat Roe het nagemaakte stuk onderzocht had, gaf hij het aan Cum mings terug en vroeg: „Jim, wie gaat er met de Frisco mede, als je tot de uitvoering over gaat?" „Iemand genaamd Fotheringhara, een stevige borst". Cummings, streek zijn pen voor zichtig af en schreef het volgende: „Springfield, Mo. 24 Oct. '86. Beambte, trein No. 3, St. L. en St. F. Rte. Waarde Heer, je zult brenger dezes, John Bronson, in den wagon mede laten rijden tot Peirce en hem alle mogelijke onderricht geven. De Uwe J. B. Barrett, R. A. „Dat is in één keer gelukt, bekijk t eens Roe. Weaver, sla eens een oog op dat voorbeeld van sierlijk schrift," daarop begon Cummings erg opgewonden, fluitende en onder allerlei teekenen van tevredenheid, de kamer op en neer te loopen. „Dat is goed gedaan, Jim; schrijf nu den volgenden, dan kunnen wc er een glas op ledigen." Nogmaals nam Cummings zijn pen op en was spoedig even gelukkig met onderstaanden brief, die verondersteld moest worden, van denzelfden Barret afkomstig te zijn „Springfield, Mo. 21 Oct. '86. John Bronson, Esq. St. Louis, Mo. Waarde Heer, kom dadelijk met trein No. 3 naar Peirce City, die St. Louis om 8.25 verlaat Ingesloten hierbij een brief voor den beambte op den trein, die je tevens tot pas kan dienen, voor, Ijet geval, dat je Mr. Damsel bijtijds ontmoet. Een agent te Peirce City, zal nadere instructies verschaffen. Met achting, J. B. Barrett, R. A." Jim slaakte een zucht van verlichting en zeide„De helft van het werk is af." Hij trok de spoorwegkaart van Chi cago en Alton naar zich toe, zette de punt van zijn pen op St. Louis, volgde langzaam de St. L. en S. F. lijn en bleef bij Kirkwood rusten. „Roe, dit is de plaats waarop ik dien beambte zal aanvallenhet is wel wat dicht bij St. Louis, maar het is een vertrekkende, die met groote snelheid loopt. Hij stopt hier te Pacific daar zullen wij er op springen, mede de rivier oversteken en tot de K. en S. W. inederijden. Bij die bocht aan de grenzen moet je er op springen en het belkoord wegstoppen, zoodat die be ambte er mij niet mee kan hinderen, dan kan ik hem te pakken nemen." Roe luisterde oplettend naar deze instructies, boog tot instemming ver scheidene malen metz'n hoofd en vroeg: „Wanneer zullen we het uitvoeren?" Jim Cummings keek naar den alma nak en zei: „Vandaag Dinsdag over veertien da gen hebben we den 25en, op dien datum zul je te St. Louis op den trein moeten gaan, met een kaartje naar Kirkwood, waar trein no. 3 volgens deze gids stopt. Wanneer je den trein verlaat, loopt dan wat vooruit en snijdt het belkoord door, dan wacht ik tot die, na Kirkwood verlaten te hebben, in vollen gang is, om het mij toever trouwde pand er uit te zetten." Aldus werd door deze drie mannen het plan beraamd om de Adams Express Company van 100.000 dollars te be- rooven; de Pirikertons van het beroem de detectivebureau van dien naam, voor weken in verlegenheid te brengen en een algemeene bewondering op te wekken voor de driestheid, behendig heid en volmaaktheid, waarmede de diefstal was uitgevoerd. (Wordt vervolgt.)

De Eembode | 1931 | | pagina 2