Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Het beste Adres G. Keuneke SPECIALE TOONKAMERS Fa. h. ELZE17AAR Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort 1.10 Kantoor en Drakkerl] Langegracht 28 te Amersfoort - Telefoon 314 Vijf en veertigste Jaargang De €embode Advertentüm 26 cent per regd. BiUgke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adver- teeren. Advertentièn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zjjn bezorgd. Verschijnt alken Dinsdag- en Vrijdagmiddag - Post-giro no. 44234 Vrijdag 14 Aug. 1931 - No. 39. ledenen moet grooter zijn dan zijn beroep en wel door het te beschouwen als eene gelegenheid om wél te doen. Waar nuttige arbeid is, volgt de kost winning vanzelf; wie zich nuttig maakt wordt benut. Ook moet men nooit anders beroep begeeren, maar altijd zijn eigen beroep verbeteren. Ons ideaal moet zijn: zich in een nuttig beroep zoo nuttig mogelijk te maken. Epistel en Evangelie. 12e Zondag na Pinksteren. Les uit den tweeden brief van den H. Apostel Paulus aan de Korinthiërs III, 4-9. Broeders! Zoodanig een vertrouwen hebben wij door Christus bij God, Niet als waren wij uit ons zeiven ge noegzaam om iets te denken ais uit ons zeivenmaar onze genoegzaam heid is uit God, die ons ook bekwame bedienaars gemaakt heeft van een Nieuw Testament, niet door letter maar door den Geest; de letter immers doodt, maar de Geest maakt levend. Indien nu de bediening des doods, met letters in steenen gegrift, in heer lijkheid geweest is, zoodat Israël's zonen het gelaat van Mozes niet kon den aanschouwen wegens de heerlijk heid zijns aangezichts, welke te niet gaat, hoe zal niet veel meer de be diening des Geestes in heerlijkheid zijn. Want indien de bediening der veroordeeling heerlijkheid is, veel meer is de bediening der gerechtigheid overvloedig in heerlijkheid. EVANGELIE volgens den H. Lucas; X, 23—37. In dien lijd sprak Jesus tot zijne leerlingen: Zalig de oogen, die zien wat gij ziel! Want Ik zeg u, dat vele profeten en koningen verlangd hebben te zien wat gij ziet, en zij hebben het niet gezien; en te hooren wat gij hoort, en zij hebben het niet gehoord. En zie, zeker wetgeleerde stond op om Hem op de proef te stellen en zeide: Meester! met wat te doen zal ik- liet eeuwig leven bezitten? En Hij sprak lot hem: Wat staat er in de Wet geschreyeu? Hoe leest gij? Hij ant woordde en zeide: Gij zult den Heer uwen God liefhebben uit geheel uw hart en uit geheel uwe ziel en uit al uwe krachten en uit geheel stand; en uwen naaste als u zei ven. En Hij sprak tot hem: Gij hebt goed geantwoord; doe dit en gij zult leven. Doch hij, zich zeiven willende recht vaardigen, zeide tot Jesus: En wie is mijn naaste? Jesus nu nam het woord op en sprak: Zeker mensch ging van Jeruzalem af naar Jericho en viel onder roovers, die hem ook uitschudden er. wonden toebrachten en heengingen, terwijl zij hem halfdood lieten liggen. Het gebeurde nu dat een priester'den- zclfdcn weg afkwam en, hem gezien hebbende, voorbijging. Ook een Leviet, toen hij nabij de plaats was en hem zag, ging eveneens voorbij. Doch zeker reizend Samaritaan kwam nabij hem, en hem ziende, werd hij door medelijden bewogen. En toetredend, verbond hij zijne wonden en goot er olie en wijn in, en legde hem op zijn lastdier en voerde hem naar eene herberg en droeg zorg voor hem. En des anderen daags nam hij twee ticri- lingen en gaf ze den waard, zeggende Zorg voor hem! en wat gij verder moogt te koste leggen, zal ik u bij mijne wederkomst teruggeven. Wie van deze drie was, dunkt u, de naaste van hem, die onder de roovers geval len was? En hij zeide: Die barmhar tigheid aan hem gedaan heeft. En Jesus sprak tot hem: Ga en doe eveneensl JOH. DE HEEK VARKENSMARKT TEL, 1309 AMERSFOORT Piano's - Orgels Radio Evangelleverklaring. 12e Zondag na Pinksteren. Vele Profeten en Koningen van het Oude Verbond hadden gewenscht den lang verwachten Messias met hunne lichamelijke oogen te aanschouwen maar zij beleefden het niet. Daar nu de leer lingen des Heeren dit geluk hadden, sprak de Zaligmaker tot Hen „Zalig de oogen die zien hetgeen gij ziet." Dit moeten wij echter niet verstaan omdat zij Hem slechts met lichamelijke oogen aanschouwden, want dan waren ook de schriftgeleerden, Pharizeëen, Pilatus, Herodes gelukkig en zalig geprezen; r wijl zij den Zaligmaker ziende in Hem geloofden, Zijn heilige leer uit zijnen goddelijken mond aannamen en daarnaar leefden. Bemerkt hier dat niet alleen de leerlingen des Heeren maar ook wij die behooren tot Jesus Kerk zalig te prijzen zijn, ais wij in de ware Kerk met de geestelijke oogen van ons geloof Jesus aanschouwen, zijn heiligen levenswandel betrachten, zijn goddelijk woord in de preek en het christelijk onderwijs hooren wantdaarinzien,daar in hooren wij Jesus. Over dit ons ge luk drukt zich de Zaligmaker nog nader uit als Hij tot zijn apostel Thomas zegt: .Zalig zij die niet gezien en toch geloofd hebben". Als dan een wetgeleerde lot Hem nadert met de vraag: „Meester door wat te doen zal ik het eeuwig leven bezitten?" laat Jesus hem zelf het ant woord daarop geven door hem te ver wijzen naar hetgeen reeds in het Oude Verbond daarover geschreven stond „God beminnen en zijn evennaaste". Op de vraag van den wetgeleerde „Wie is mijn evennaaste?" verhaalt de Zaligmaker dan de heerlijk schoone en treffende gelijkenis aan den barmhar- tigen Samaritaan. De |oden beschouwden alleen hun gelnofsgenooten, hun landsgenooten als hun evennaasten; en [die niet hunne geloofsgenooten waren meenden zij, volgens de verkeerde uitlegging KANTOORBOEKHANDEL 41 F. fl.TULPH Ungeslr. 85 t.o. Krommastr. TEL. 326 Wij leveren U: Studieboeken, Cahiers, Tee- kenbenoodigdheden enz. voor alle inrichtingen van onderwijs te dezer stede. Maria Hemelvaart. Als God eenmaal den eersten op gang, liet allereersle oogenblik van dat wonderbare Marialeven geheiligd beeft door een zeer bijzonder geheim- Zyner uitverkiezing, wie zal het dan weigeren te gclooven, dut Hij ook den uitgang van datzelfde leven ge- teekend en afgesloten heeft door een x'ii groot mirakel, opdat het maag delijk reine leven, wat lussclion «lie verheerlijkte eindpolen voltrokken werd, vuu het begin tot liet luutste linde toe als hurmonie van volmuak- e .schoonheid voor het oog der we reld schitteren zou? De macht «Ier zonde en der begeer lijkheid heeft nooit een oogenblik over \lnria getriumfeerd, de dood, die de soldij ''er zonde is, zou haar niet vusthouden in de beklemming van het graf, maar zijn prooi na korten tijd weer loslaten, zonder dut zijn bederf het maagdelijke lichaam aangegrepen had. Wel staat haar dood zelf vast. Maar gelijk haar dood vuststuut, •enzeer moet voor ons vaststaan liet privilegie barer lichamelijke verrjj- •nis, voorafgaande aan hare liemel- En dit n die zij aan de Wet gaven, van hunne - liefde en beliulpvaardigheid te mogen 'V>s, eus ls,. uitsluiten. Om deze grove dwaling der biddeljjk toeken van Gods souvei IihIimi i.> „„.a—ut ui; i„.„nlmaehtii;hei«|. «lat Ilii zijne Mo lioe een slachtoffer van een roofaanval ten slotte geholpen wordt door Samaritaan. Jesus stelt hun de liefdedienst van dien man als voorbeeld voor oogen, die ofschoon een Samaritaan zijnde en dus geen geloofsgenoot(omdatdeSama- ritanen zich hadden afgescheiden van den tempeldienst te Jerusalem) toch niet aarzelde aan het ongelukkige slachtoffer zijn diensten aan te bieden. Daardoor wilde Jesus dus leeren dat ieder mensch, Jood of Heiden, vriend of vijand onzen naaste is, dien wij moeten beminnen gelijk ons zeiven. Datzelfde heeft Hij bij verschillende gelegenheden geleerd i liet bekrachtigd door zijn voorbeeld. Niet alleen tot den Wetgeleerde maar ook tot ons zegt Jesus: „gaat heen en doet ook zoo". Ook wij moeten het voorbeeld van dien barmhartigen Sama ritaan navolgen door iederen hulpbe hoevende met onze liefdediensten bij te staan, door iederen noodlijdende te helpen. Liefde en hulp moeten wij ook hun betooncn die ons geen dank weten, a zelfs aan hen die ons versmaden, lelasteren of met vijandschap bejegenen. Aan onze menschelijkezwakheid over gelaten zullen wij daartoe soms wei niet in slaat zijn. Daarom moeten wij God dikwijls om Zijn bijzondere genade daarvoor bidden, overeenkomstig 't woord van den H. Paulus: „Ik kan alles in Hem die mij versterkt". Eiturglsetie Kalender. Week van 16—22 Augustus. N.B. Vanaf Maandag dagelijks Credo en Prefatie v. d. H, Maagd, behalve wanneer hetanderswordtaangegeven. Zondag 16. H. Joachim, 2e geb. en laatste Evang. v. d. 12e Zond. na Pinksteren, Credo, Pref. H. Driev. Maandag 17. H. Hyacinthus, 2e geb. Oct. Maria Hemelv., 3e Octaafdag H. Laurentius, Credo, Pref. Maria Hemelv. Dinsdag 18. In groen: Mis v. d. 12e Zond. na Pinkst., geen Gloria of Credo, 2e geb. Maria Hemelv., 3e geb. H. Agapitus. Woensdag|19. H, Joannes Eudes (nieuw feest), 2e geb. Oct. Maria Hemelv. Donderdag 20. II. Bernardus, 2e geb. Oct Maria Hemelv. Vrijdag 21. H. Joanna Francisca, 2e geb. Oct. Maria Hemelv. Zaterdag 22. Octaafdag Mis v. Maria Hemelv., 2e geb. en laatste Evang. v. d. Vigilie H. Bartholomeus, 3e geb. H.H. Timotheus enz. h heeft willen nemen uit het graf, huur willen onttrekken aan de tirannie van dien on verbiddel jj ken triomfator aller menschelyke ge slachten, huur heeft willen pluatscn nuust Zjjn troon en onikleeden met Zjjn eeuwig licht. Haar heilige dood was dan ook geen gewelddadige scheiding. Het was niet «Te bittere dood, de mors amura, «lie alle nienschcnkin- «leren neervelt in bilterhei«l en pijn lijk wee, neen, die dood was voor Maria als een transitus, een over gang, de rustige afsluiting van een leven, dat tot een under leven werd overgeplant. De ark, waarin de Heilige dor nieuwe wereldorde, haar Goddelijk Kind, eenmaal Zijn verblijf had wil len nemen, werd nu neergezet op «Ie plaats der rust, de ark van dat won- «lerbaar gezegentie lichaam, nu voor alle eeuwen in onverbrekelijken build vorecnigd met haar allerhei ligste ziel. Heeft Paulus vurig begeerd ontbonden te wonlen en met Christus te wezen, hoe machtig moet dan niet de ontroering zijn geweest in liet levensbloed van Maria, boel moet hare ziel verlangd hebben «uit huilden te worden van liet lichaam «los doods! Profane lieftic is klagelijk van liuir, zij zegt maar steeds dat zjj kwijnt en sterven gaat. Maar de liefde Goils roept altoos uit haar zelve liet leven voort. Hoe machtig moet daarom «le ziel van Maria naar «lat nieuwe leven verzucht hebben, omdat er nooit in eenig sterfelijk hart zóó diep de weerklank dier goddelijke liefde is vernomen en er nooit een moeder op aarde geweest is, die z«ió haar kind heeft lief gehad als Maria. Kil als een reine vlam richtte zij :ich op om weer te keeren naar I groote middelpunt van haar lev en op een wolk van zalige begeerten 'oorlgedragen werd zij opgenomen en hemel, waar «le engelen Gods haar tegemoet tra«lcn. De stem «les Heeren heeft Maria opgeroepen naar zijn eeuwig Rijk u naast hem te zetelen bij den stur- mlichtcn Troon van het zalig Pa radijs. Kn «lie stem nu heeft weerklank gevonden, lange eeuwen door, in de zielen der geloovigen, in de liturgie der heilige Roomsche Kerk, in de geschriften der Vaders, in «le schit terende monumenten ter oere der !;ekroondc Hemelkoningin, in den eesUlng van heden, in het gebed, de lofprijzing en de hymnen der Kerk. f Kerknieuws. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot president van het Seminarie Rijzenburg Prof. Dr. J. de Jong. De nieuwbenoemde President is 15 Sept. 1885 uit een vroom en tal-1 rijk gezin het bracht drie priesters voort, van wie nog twee in leven geboren in Nes op Ameland. Het v onder het pastoraat van wijlen den Zeereerw. heer Scholte, die er vijftig jaar heeft geherderd, dat dr. J. de Jong als eerste priester van Nes se dert de reformatie de H. Mis opdroeg. Dat was in 1908. Na een drie-jarige studie te Rome promoveerde hjj al- «lunr_tot doctor in de wijsbegeerte en op 15 Juli 1911 tot doctor in de god geleerdheid. Op 8 September van hetzelfde jaai werd «1e jonge doctor benoemd tot assistent le Amersfoort (St. Francis- cus Xaverius), en 26 April 1912 volg de zjjn benoeming tot conrector aan liet Moederhuis van O. L. Vrouw te Amersfoort. Als zoodanig bleef hij werkzaam tot 16 Nov. 1914, toen zjjn nunstelling volgde als professor in de Kerkgeschiedenis aan het Seminarie „Rjjsenburg". Prof. dr. de Jong is redacteur van verschillende tijdschriften: „Archief van de Geschiedenis van het Aarts bisdom Utrecht", „Historisch Tijd schrift", „Ons Geestelijk Erf", „Ne derlandsche Katholieke Stemmen". In deze en andere tijdschriften ver schenen van zijn hand uitstekende ur- tikelen van kerkliistorischen en tlieo- iogischcn aard. Zjjn leerlingen, die bijzonder nun ■a beminneljjkcn en bescheiden ge- leertlc gehecht zijn, verheugen zich venzeer als zijn (alrijke vrienden en LTcerders over deze benoeming. Z. H. Exc. «le Aartsbisschop van Utrecht heeft aan prof. Felix van de Loo op verzoek oni gezondheidsre «lenen, eervol ontslag verleenil uls hoogleeraar aan het Seminarie Rij zenburg en in zjjn plaats benoemd Dr. F. H. Hegge te Utrecht. Tot moderator aan het St. Bonifa- ciuscius-Lyceum le Utrecht is be noemd II. J. J. van Schaaick en tot moderutor aan de R.K. Hoogere Bur gerschool te Hilversum Dr. Hermann Fortmunn. Om gczoii«lhci«lsredenen werd tij delijk eervol ontslag verleend nun Pastoor H. S. Brugman te Husselt. Aan kapelaan Kuijer te Zwolle werd eervol ontslag verleend wegens intreden in de Missie-Congregatie van Mill-Mill. Studieverlof werd verleend aun kapelaan J. Til, Scrvaas te Henge- loo (O.). Verder zjjn benoemd: Tol pastoor te Hasselt: H. J. M. Pot; lol kapelaan te Groessen: R. Reekers; tot kapelaan te Oud-Zeve- iiaur: J. M. te Riele; tot kapelaan le Vcenhuizen: F. M. van Blaricum; tot kapelaan le Groningen: A. W. van Rossum; tot kapelaan te Bussum: R. II. A. Kppink; tol kapelaan te Huis- sen: II. U,h. J. Alink; tot kupeluan le Deurningcn: G. 1. Stockmaan; tot ka pelaan te Zwolle: J. A. Nieuwenliuis; tot kapelaan te Bussum.' G. A. Pic- riks; tot kupeluan te Stads-ler-Apel- Kniiuul: Th. J. v. J. Burgt; lot kape laan te Deventer: H. J. Oosterninu; tot kapelaan le Apeldoorn: L. II. Bek kers; lot kupchiau te Hilversum: J. II. A. Hendriks; tot kapelaan te Hur- lingcn: W. H. Knuif; lot kapelaan te Doornenburg: J. H. L. Rcuvokump; tot ass. te St. Nicolaasga: L. \V. Vlus- kunip; tot kap. te Hengelo (O.)J. A. Bonke; tot kapelaan te Etten: G. M. A. Jansen; lot kupelnan te Kampen: II. A. M. Kcrkhofs; tot kapelaan te Ankcvccn: B. H. Benneker; tot kape laan te Huissen: Th. van Wee; tot kapelaan te Bunnik: J. A. Middel koop; tot kapelaan te Montfoort: J. P. C. Tempel; tot kapelaan te Driel: II. Kok; tot rector te Le.ut: dr. A. W. Hoegen; tot kupeluan te Eist: H. A. Paanakker; tot kupelaan te Lonne- ker: N. G. Jansen; tot kapeluun te 4 voor DamBStasschen, Koffers en alle soor ten fijne Lederwaren LAN6ESTRAATI05-AMERSFO0RT Duiven: J. H. J. van Gendt; tot ka- pelaun te Uithuizen: J. Ch. J. Scheer der; tot kapelaan te Pannerden: H, H. Kruse; tol kapelaan te Steenwij- kerwold: A. D. Grimmelikliuizen; tot kapelaan te Wegdam: J. M. Ch. Kwanten; tot kapelaan le Beek: Th. J. M. van der Moolen; tot kapelaan te Luiten: A. C. de Greef; tot kape- laun te Lutten: A. C. de Greef; tot ka pelaan te Harmeien: Ch. L. ten Velt huis; tot kapelaan te Munstersche Veld: A. B. de Jong; tot kapelaan te Borncrbroek; J. A. Schinkel; tot ku pelaan te Olst: F. L. Koning; tot ka pelaan te Klarenbeek: M. J. Does burg; tot assistent te Balk: Th. W. Egberts. Binnenland Ons Leger. Aun het Secretariaat van den Vol kenbond heeft onze regeering diver se opgaven verstrekt over leger en vloot. Uit de overgelegde gegevens mo ge het volgende naar voren worden gebracht: Allereerst wordt de vredessterkte in liet militair personeel behan deld. In 1930 bedroeg de vredes sterkte vuu de Landmacht in Neder land, zonder «le luchtstrijdkrachten, gemiddeld 16.293 man, waaronder 1568 officieren. Aan beroepsporso- •ei telde de landmacht 1359 offi- sren, 3999 onderofficieren, korpo raals en manschappen, ulsmcde 675 onderofficieren, korporaals en mun- schuppen der militaire politic. De vredessterkte van de land macht in de overzeesche gewesten, zonder luchtstrijdkrachten, bedroeg in 1930 gemiddeld: in Nederlandsch- Indië 38669 man, waaronder 1115 officieren; in Suriname 212 man, waaronder 11 officieren; in Curasao 202 man, waaronder 4 officieren. Aan beroepspersoneel telde het le- :r in Ned.-Indië 1105 officieren en 37060 onderofficieren, korporaals en unschuppen. De vredessterkte van de Marine, zonder luchtstrijdkrachten, be«trocg in 1930, gemkldeld 8613 man, waar onder 695 officieren. Aun beroeps- personeel telde de Marine 684 offi cieren en 7133 Europeesehe en in- lundsclic onderofficieren, korporaals i manschappen. Voor wat de vredessterkte van de luchtstrijdkrachten in Nederland betreft, zjj aangeteekend, dat deze, voor land- en zeemacht tezamen ge middeld bedroeg 809 man, wuurvun -105 behoorende tot de luiidmacht en 404 tot de zeemacht. Tot de luchtstrijdkrachten in de lerzersche gewesten, van land- en eniucht tezamen, behoorden 688 an, waarvan 262 behoorende tol de land- en 126 tot «le zeeninelit. De opgnve bevat afzonderlijke ge gevens ten aanzien van de milituir georguniseerde formaties. Hiertoe kunnen worden gerekend, het wa pen der Marechaussee en voor de 'erzeesche gewesten, het Legioen in Soerakarta en «le korpsen Ba- risans op Madoera. Uit de gegevens blijkt, dut het wapen der Marechaus see een gemiihlelde sterkte had van 1182 hoofden, terwijl beide Indische korpsen in 1930 tezamen 1601 man telden. Het materieel der Marine omvat 3 puntserschepen, 2 lichte kruisers en 1 idem in ontwerp, benevens alle torpedobootjagers en onderzceboo- tcn. De luchtstrijdkrachten voor land- zeemacht telden: 321 vliegtuigen, waarvan 205 in Nederland en 116 in Neil.-Indië. Onder de 321 vliegtuigen n totaal zijn begrepen 48 reserve- diegtuigen, 61 les-vliegtuigen en 2 ambulance-vliegtuigen. De gemiddelde duur van den wer- VoorKANTOORMEUBELHN •o SCHRIJFMACHINES hebben w|J boven onze zaak LANGESTRdflT 84 TEL. 928 keljjken dienst van de dienstplich tigen der Nederlandsche landmacht, niet aangewezen voor kaderoplei ding, bedraagt, niet inbegrip der herhalingsoefeningen, 9 maanden. Het grootste gedeelte van het con tingent, n.l. de infanterie, de wiel rijders, ziekendragers, onberedenen der artillerie, genie, intendancctroe- Een en den motordienst, heeft den ortsten diensttijd. Deze dienst duurt slechts 205 dagen. Het langst dient de dienstplichtige bjj het klei ne contingent, dat aan de cavulerie wordt toegewezen, n.l. 490 dagen. De werkelijke dienst van de bere den artillerie duurt 400 dagen, die der ziekenverplegers 350 dagen. De duur van het verhlyf in wer- kelijken dienst van den dienstplich tige der Ned.-Indische landmacht is voor de verschillende categorieën geljjk aan die van de overeenkom stige categorieën der Nederlandsche lamlmucht, behoudens voor de zie kenverplegers, «leze dienen 400 da gen. Voor de dienstplichtigen der zee macht bedraagt de werkelijke diensttijd hier te lande 280 dagen, in de overzeesche gebieden voor en kele categorieën 400 dagen, voor «Ie overige niet gegradueerden 205 da gen. In de gegevens komt niet tot uiting, omdat zulks ook niet in het ont- werp-conventie wordt gevraagd, «le sterkte van het jaarlijks in te lijven contingent. Deze bedruugt 19.500 man, dit is slechts 27 van de ruim 70000 jongelieden, die gerekend over de laatste jaren, jaarlijks den dienstplichtigen leeftijd bereiken. BERICHTEN UIT AMERSFOORT UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Op openbaren weg trekdier onbe heerd laten: L. N„ Amersfoort 13 of 1 d. Dronkenschap: K. B., Amersfoort f 15 of 6 d.; K. v. d. B„ id.; C. M. R„ Baarn f10 of 4 d.ff. R„ Spakenburg id. Te Soest zonder vergunning in tent kampeeren: M. V., Amsterdam fl of 1 d.; B. v. d. B„ id.; M. C„ id. Wieirijden onder invloed van alco hol D. H„ Soest f 15 of 10 d. Wielrijdende in Soest een paard ge leiden E. M„ aldaar f 5 of 2 d. Idem zonder licht: C. P. M., Baarn f5 of 2 d.; M. Z„ id.; R. A. P., Doorn id. Idem op verboden weg: J. H. G., Amersfoort f 3 of 1 d.H. B., Soest f5 of 2 d.; C. C. A. S„ id.; G. Z„ Amersfoort f2 of 1 d. Idem in Soest zich aan een auto vasthouden: C. de B., aldaar f5 of 2 d. Auto- of motorrijden zonder licht: R-, Bingen (Duitschiand) f5 of 2 d. J. F. N„ Bussum id. idem op verboden weg: J. J., Baarn f 3 of 1 d. Idem zonder nummer- of rijbewijs: S„ Gouda f3 of 1 d.W. H„ Ede f 5 of 2 d. Idem zonder spiegelM. B„ 's Grave- land f 5 of 2 d.; A. H„ Amersfoort ld. Te snel rijden in Soest: G. P. W„ Utrecht f 20 of 8 d.E. de G., Noord- wijk id.; P. A. A. W„ Utrecht f25 ol 10 d.; G. v. D., Rotterdam f 15 of 6 d.

De Eembode | 1931 | | pagina 1