H. C. A. DE JONO. Heden herdenkt onze stadgenoot, del j)f.e'H.C. A. de Jong, den dag waarop hij 25 jaar geleden werd benoemd tot Regent van het St. Elizabeths Oast-1 of Ziekenhuis te dezer stede. Als opvolger van wijlen den heer C. Th. van Beek nam hij in het Re genten-college de functie van penning meester waar. Met voorbeeldige toewijding en grooten ijver vervulde hij immer zijn taak. Door de gestadige uitbreiding van ons aloud Katholiek Ziekenhuis namen de bemoeiingen, lasten en zor gen aan de «nauwgezette waarneming van zijn Regentschap verbonden in den loop der jaren enorm toe, maar de blijmoedige ijver van den thans jubileerenden bestuurder hielden hier mede gelijken tred. Onder de schutse van St. Elizabeth moge ons Gast- of Ziekenhuis nog vele jaren genieten de goede zorgen van den nu jubileerenden Regent H. C. A. de Jong. WONINGBOUW. Burgemeester en Wethouders stellen den Gemeenteraad voor te besluiten tot den bouw van 58 een-gezinswo ningen op terrein „Oskam", in hel Leusderkwartier,en voorde uitvoering aan den Dienst van Bouw- en Woning-1 toezicht enz. ten behoeve van den bouw tegen een rente van 4'/> pet. een crediet te verleenen van ten hoogste f237.382.50 onder bepaling, dat de voldoening van rente en aflossing bij wijze van annuïteit in 50 jaren zal geschieden; De bouwkosten dezer 58 woningen worden geraamd op f 189130. De grond prijs bedraagt f 48.252.50. De bedoeling is het stichten van 46 woningen ad f5.40 per week en 12 woningen ad f4.60 per week. De exploitatie kan geschieden zonder bijslag en is te be schouwen als de voltooiing van het bouwplan Oskam, met het eerste ge deelte waarvan men reeds voor ge meenterekening bouwende is. WEDSTRIJD IN „DE VALK" Door de N.V. Meelfabrieken „De Nederlandsche Bakkerij" Hoofzetel te Rotterdam zijn op verschillende plaat sen in den lande wedstrijden georga niseerd in diverse broodsoorten. De bedoeling van deze wedstrijden is aan te toonen welke producten zijn te maken volgens de tarwewet (20*/0 Inlandsche Bloem). Voor het rayon Amerfoort was door de vertegenwoordiger der fabriek de Heer Boom deze wedstrijd geor ganiseerd in „de Valk". Kampioen van den wedstrijd in alle klassen G. van Eijden, uit Bussum. In Klasse 1, Waterbusbrood, verkreeg onze stadgenoot F. de Jong, een eer volle vermelding en werd een 4e prijs behaald door A. Tammer, Soesterberg. Klasse 11, Melkbusbrood. W. Barten, Amersfoort 2e prijsA. Tammer, Soes terberg Eervolle vermelding. Klasse IV, Melkvloerbrood. H. Evers Hoogland 2e prijs. Klasse V, Tarwebrood. A. Mosterd. Amersfoort 2e prijsJ. de Rooij, Soest- dijk 3e prijs; O. Methard, Amersfoort 4e prijs. Eervolle vermelding verkregen A. Tammer Soesterberg, J. Overeem Baarn, J. M. van Gent Amersfoort en voor het zwaarst en grootst ingezon den tarwebrood W. v. d. Kietersteeg Hooglanderveen. Klasse VII. J. v. Beenen te Baarn le prijs, E. Ommeren Amersfoort 2e prijs, A. Mosterd Amersfoort 3e prijs. De belangstelling was enorm. ORANjEVEREENIOING. Eenige dagen gelegen stond in dit zelfde blad eene advertentie met ver wijzing naar de overal verspreide aan plakbiljetten, waarvan ook de bedoeling was het wenschelijke eener spoedige aangifte voor de deelname op Konin- Op die spoed is echter naar mijne meening niet voldoende de aandacht gevallen en daarom moge ik langs dezen weg hierop nog even aandringen. Het Bestuur der Oranjevereentging weet, dat vele kinderen graag meedoen aan den optocht op Koninginnedag weet ook, dat vele ouders hunne ki deren graag behulpzaam'zijn voor ver siering enz. Het Bestuur is ook overtuigd, dat velen willen medewerken om het bloemencorso te doen slagenzoowel bezitters van auto's en rijtuigen, als van kleinere voertuigen zullen komen. Voor de fietswedstrijden met hinder-1 nissen zijn natuurlijk heel wat deel nemers onder de jonge menschen en voor de ringrijderij zullen er ook heel wat bezitters van tilbury's zijn, die van deze gelegenheid willen gebruik maken om hunne behendigheid te toonen. Het bestuur heeft echter ook onder vonden, dat het eene Amersfoortsche I gewoonte is om de aangifte tot het laatste oogenblik uit te stellen. Hier-i door wordt echter de regeling bemoei lijkt en kan de uitvoering schade lijden. Die vertraging is onnoodig en onwen- schelijk. Degenen, die het nog niet zeker weten, of ze wel zullen meedoen, roep ik toeKom, hak den knoop door, geef U op. Doe het nu! C. VAN ZWEEDEN, Voorz. der Oranjevereen. Aangemoedigd door het groote sue-1 ces, behaald met het houden van een voorjaars-bijenmarkt alhier, heeft de Centrale Markt-commissie van den Ring Amersfoort en Omstreken van de Ver- eeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland besloten in het laatst van September of in het begin van October een Honingmarkt te houden, waarop alléén gegarandeerd zuivere Neder landsche honing onder het Rijkshoning- merk te koop zal worden aangeboden. Hiermede wordt beoogd het groote publiek nader in kennis te brengen met het zoo kostelijk product der Ne derlandsche imkers. AMERSF. R. K. SPAARBANK. Verslag over de maand Juli 1931 Per 30 Juni 1931 totaal verschuldigd f341.076.69 Ingelegd in Juli 1931 f 17.552.31 Voor het door de Nederlandsche Modevakschoolvereeniging te 'sGra- venhage gehouden examen, slaagde voor het diploma Coupeuse, Mej. M. Arlar alhier, leerling van Mej. To Stekelenburg, Leusderweg t.o. Borneo- plein alhier. ZITTINGEN VAN HET KANTON GERECHT. Wijziging der zittingsdagen. De Kantonrechter te Amersfoort maakt hierdoor bekend dat na ging van het bestaande Reglement,"de zittingsdagen van het Kantongerecht te1 Amersfoori met ingang van 3 Septem ber 1931 zijn vastgesteld als volgt: De civiele zittingen des Maandags, om elf uur. De strafzittingen des Donderdags om tien uur (zulks inplaats van Woens dags tien uur). De extra-judicieele zaken zullen des Maandags om tien uur behandeld worden. OpNieuwjaarsdag.detweede Paasch- en Pinksterdagen, de beide Kerstdagen, op den Hemelvaartsdag en op den verjaardag der Koningin zal er geen zitting plaats vinden. Na goedkeuring door Z.Ex. Minister van justitie vastgesteld door den Kantonrechter. Amersfoort, 10 Augustus 1931. De Kantonrechter, (get.) W. VAN SON. De Griffier. (get.) C. H. VAN DAM. Goedgekeurd bij beschikking van den Minister van Justitie van den 24 Juli 1931. le afdeeling C.No.802, f 358.629.001 Terugbetaald Juli 1931 f 15.036. f343.592.62 BoekjesPer 30 Juni totaal afgegeven 2811, nog in omloop 2265. Afgegeven in Juli 11 boekjes. Zondagdienst Heeren Doctoren A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel. 448; M. A. Duyvis, Utr.weg 145, tel. 396: J. J. Lubsen, Snouckaertl. 12, tel. 290, Apotheek: Jos. Haan, Julianaplein Tel. 1150. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, d. van J. Bakker en J. v. d. Pol. Wilhelmina, d. van R. j. v. d. Kraats en W. Dusschoten. Berendina, d. van J. v. d. Berg en en A. C. v. Ginkel. Willy, d. van C. Haanschoten en H, M. J. v. d. Woerd. Melis, z. van G. Franken W. Borren. Leendert, z. van J. Veerman en A. Bakker. Ondertrouwd G. J. v. d. Meij en J. Cozijnsen. W. Berkhof en M. Druijff. G. v. d. Brink en G. Vonhof. GetrouwdN. Klok en F. Bakkenes. H. v. Beek en H. v. Leijenhorst. G. v. Beek en A. W. Veldhuizen. P. D. Buitenhuis Manen. Overleden: Maria van Esveld, 83 j., echtg. van A. van Ravenhorst. Th. Schueler wilde den motor van zijn auto aanzetten. Onverwachts sloeg i echter de handle met zooveel kracht tegen den enkel, dat hij een ernstige beenbreuk bekwam en aanstonds naar het ziekenhuis te Amersfoort moest worden overgebracht. Op de paardenmarkt stuks aangevoerd. De handel was traag. In de Schoutenstraat geraakte een knaapje onder een passeerenden luxe auto. Wonder boven wonder kwam de kleine er met eenige builen en vleesch- wonden af. In den nacht zijn ten nadeele der familie R., op de hofstede „Esveld" ongeveer 200 jonge kippen gestolen. Een paar weken geleden werd bij een goudsmid onder Lunteren een groot aantal gouden en zilveren voor werpen gestolen met een gezamenlijke waarde van ongeveer f 2000. Thans is het de politie te 'sGravenhage mogen gelukken den dader van dezen diefstal aan te houden. Hoevelaken In de bocht bij de Steenenbrug had 'n aanrijding plaats tusschen een per sonenauto en een vrachtauto. Beide auto's werden aan de voorzijde geheel elkaar gedrukt en zijn met een De Minister van Justitie, lakeiwagen &naar de garage op het (get.) DONNER. driesprong gebracht. Hilversum Op een terrein tegenover de gasfa briek wordt een houten noodkerk ge bouwd ten dienste van de St.Joseph- Carochie, waarven de ZeerEerw. heer J. de Wit, tot nu toe werkzaam ais kapelaan der St. Vitusparochie en voor heen kapelaan te Hoogland werd be noemd tot pastoor. Hoogland Burgemeester en Wethouders van Hoegland brengen ter kennis van be langhebbenden dat op Dinsdag 18 Augustus a.s. des voormiddags 10 uur bij het gemeentehuis eene keuringjzal worden gehouden van de hondenkarren met de daarbij behoorende honden. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat bij niet- verschijning ter keuring doorhaling van de inschrijving in het registerzal volgen, Burgerlijke Stand. GeborenTheodora Antonia Johanna, d. v. G. Voorburg en C. C. Boersen. Overleden: Antje van de Hoef, 86 jr., wed. v. G. Voorburg. Hooglanderveen Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L. O- Mej. M. J. G. Schut. Nlikerk Burgerlijke Stand. GeborenKlaas, z. v. J. v. d. Bunt A. Bast Marinus, z.v.Ph. Brons en M. Guliker Petrus Franciscus, z. v. M. J. de Gooijer en C. P. de Groot Maria, d. v. M. v. Essen en G. Luigjes Willempje, d. Willems en W. v. Dunschoten Nanny Leopoldine, d. v. G. Brouwer en H. Th. A. Pomobac Maasje, d. de Graaf en H. v. Essen Jan, W. Meeuwis en G. de Vries. Onder trouwd: H. v. d. Veen en G. E. Kroon. GetrouwdJ. v. Wolfswinkel en G. de Boer. OverledenElbert v. Schalm, 26 ïr- Geer,ie Jansen, 89 jr.. wed. Ph. v. d. Bosch. Op den feestdag van O. L. Vrouw ten Hemel-Opneming viert de Zeereerw. Heer Flipse, pastoor der parochie van de H. Catharina zijn zilveren priester feest. i uur zal de jubilaris een plechtige H. Mis opdragen. Van 12 tot 1 uur is er gelegenheid den jubileerenden parochieherder te complimenteeren. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren Aaltje, d. van J. Renes en v. Engelenhoven. GehuwdT. Veldman en E. C. Oskam. Soest BURGERLIJKE STAND VAN 6 AUG TOT 13 AUG. 1931. Geboren: 3. Rijkje Antonie, d. v. D. v. d. Broek en M. Andrejewiski, Nieuweweg 4a 5. Maria Wilhelmina, d. v. W. Kokl en C. M. Hilhorst, Veenzoom 8 2. Neeltje, d. v. A. A. v. d. Zouwen en H. de Ruiter, Utrechtscheweg 6a. 5. Sander Johannes Marius, z. v. W. Bison en J. Schreutelkamp, Soest.b.str. f 8. Elisabeth Geertruida, d. v. G. Wes terbeek en J. v. d. Hoven, Nieuwew. 461 7. Martinus Nicolaas Maria, z. v. G. A. M. Niland en A. C. Roebbers, P. Potterlaar 10 9. Jan, z. v. J. v. Manen en C. A. in 't Net, Nieuwstraat 19 b. 8. Petrus Cornelis Wilhelmus, z. v. W. P. Hilhorst en R. M. Stalenhoef, Torenstraat 14 10. Metje, d. v. J. B. Berkhof en M. Dorresteijn, Belvedereweg 12. Gehuwd: 7. W. Idzerda en H. v. Berg. Overleden: 24. Zwaantje van der Wal, 45 jaar. geh. m. W. Mulder, Nieuweweg 100 31. Teunis Beverloo, 47 j„ geh. C. Koentsz, Amersfoort 29. Adriana Kroon, 29 jr. d. v. Th. S. Kroon en M. Staleinan, Schiedam 3. Herman Gert Ubbink, 76 jr. geh. tl, W. R. Brouwer, Heuvelweg 4 4. Christina A. E. M. Bloemen, 76 jr. ;eh. m. J. Terwisscha van Scheltinga, •teenhofstr. 42 4. Antonius L. J. van Poeteren, 22 7.. v. A. J. v. Poeteren en Th. P. ersscput, 'sGravenhage. 5. Petrus Hendrikus v. Asch, 19 jr. v, J, v. Asch en J. de Bree, Kcrkp. Z.Z. 91 8. Bernardus Rademaker, 74 jr. geil. m. C. Schouten, Vinkenweg 41 8. Hendrikje Middelhof, 43 jr., geh. m. J. Vervat, Koninginnelaan 37. Op de Soesterbergscheslraat werden den laatsten tijd heel veel kippen dood gebeten, vandaag eens een, morgen weer een en zoo verder. Na onder zoek is gebleken, welke hond dit op zijn geweten had. Waar een hond, die zich eenmaal deze slechte gewoonte heeft eigen ge maakt, daarvan heel moeilijk is te ge nezen en steeds weer opnieuw op roof I uitgaat, is den eigenaar aangeraden zijn hond van een muilkorf te voorzien. Soestdillc De inwijding van de nieuwe Ned. Herv. Kerk, gebouwd aan de Nieuwer- hoekstreat op Soestdljk zal, buiten onvoorziene omstandigheden, plaats hebben op Woensdag 16 Sept. a.s. Soesterberg Op indrukwekkende wijze heeft onder zeer groote belangstelling ini den Haag de begrafenis plaats ge-1 had van liet stoffelijk overschot van den op het militair vliegveld te Soes terberg verongelukten reserve-ser geant leerliug-vlieger A. L. J. van Poeteren. In de kerk waren alle plaatsen bc. zet. Als vertegenwoordiger van den minister van Defensie was hier aan wezig de luienant-kolonel va Generalen Staf W. F. Sillevis. Krunscn waren er o.m. van com mandant, officieren en ambtenaren van de Luchtvaurtafdceiing te Soes terberg; van den marineluchtvaart dienst. Nadat de dienst in de kerk was geëindigd droegen vier collega's van den ontslapene, die l>y de kist de eerewacht hadden gehouden, de baar naar buiten. Op de R.K. begraafplaats w belangstelling eveneens groot. Door de collega's werd dc kist in dc hulprouwkapel binnengedragen, waar pater Th. Wils S.J., die ook in de kerk de plechtige requiem gece lebreerd had, dc absoutc en dc be- aarding aan het graf verrichtte. De heer A. E. Wegman, hoofd der R. K. School slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen Fransch L.O. R. K. MILITAIRENVEREENIG1NG. J.l. Dinsdagmiddag was liet wederom Conferentie voor alle R. K. Onderof ficieren en Militairen, gegeven door| Majoor-Aalmoezenier Van Straelen. De opkomst was zeer groot zoodat het Vereeuigingsgebouw te klein bleekj en men gebruik moest maken van de kerk, ook de volgende morgen was het getal van hen die deelnamen aan de Algemeene H. Communie zeer groot. Oorzaak hiervan was dat troepen Genie en L.V.A. in het kamp aanwezig waren. Z.Eerw. sprak de wensch uit, dat de Onderofficieren en Militairen van de L.V.A. in het vervolg ook in groote getale moge opkomen. Na de H. Mis gebruikten men het ontbijt in het Vereenigingsgebouw, daarna trok men weer kampwaarts. gen. Niet dat zij geen liefde voor de waarheid meenen te hebben, want als de waarheid niet anders deed dan zich te verloonen in haar schoone en ver hevene grondstellingen, zou een men- schenhart wel zeer wreed moeten zijn, dat haar zijn genegenheid voor hare' goddelijke schoonheid zou weigeren. Maar wanneer die zelfde glans, die ons bekoort, onze onvolmaaktheden en gebreken in het licht stelt en de waarheid, niet te vreden met aan ons te toonen, wat zij is, ook nog komt openbaren wat wij zijn, dan beginnen wij haar te haten, alsof zij door ons onze gebreken te toonen haar schoon heid had verloren, en die heerlijke spiegel mishaagt ons, omdat hij al te getrouw is. Wonderlijke afdwaling van den menschelijken geest, dat wij in ons zeiven zoo gemakkelijk rllerlei verkeerdheden toelaten, waarvan wij den aanblik niet kunnen verdragen, dat onze oogen gevoeliger en delicater zijn dan ons geweten, en dat, terwijl wij zoodanig onze gebreken halen, dat wij ze niet kunnen zien, wij er toch zulk een vermaak in scheppen dat wij niet vreezen om er voedsel aan te geven! Bossuet. Binnenland HET 6 SEPTEMBER CONORES. Naar wij vernemen, gaat het met de voorbereiding van het grootsche 6 Sept. congres der Katholieke Arbeidersbe weging naar wensch. lederen dag melden sich nog nieuwe deelnemers(neemsters) aan. Vast staat, al, dat er 6 Septembdr minstens 16, extra-treinen zullen rijden. Daarnaast komt men uit tal van plaatsen met autobussen. Reeds een dertig muziekkorpsen hebben hun medewerking aan den op tocht toegezegd. Een 80 banderolles zijn in bewerking. Het programma van den Congres-dag is ihans als volgt vastgesteld: 11 uur H. Mis op te dragen op het Congresterrein door Z.H. Exc. Mg. J. H. G.Jansen, Aartsbisschop van Utrecht. 12.30 uur. 1. Opening van het Con gres door den Verbondsvoorzitter. 2. Zingen van het Strijdlied. 3. Rede van >f. Dr. J. Kors O.P. 4. Sluiting. uur Opstellen van den stoet. Gemengde Berichten —Het stoffelijk overschot van den over leden Kerkmeester der parochie Soest- dijk, de heer B. Rademaker, werd op het nieuwe kerkhof begraven. Onderi de belangstellenden merkten we op de collega's Kerkmeesters de heeren' Batenburg en Flapper. Hij ruste in vrede. Zaterdag zijn ten Paleize Soestdijkl als gasten van H. M. de Koningin- Moeder aangekomen, de nicht van H. M., Prinses Alice en haar echtge noot, de Graaf van Athione, oud gouverneur-generaal van Zuid-Afrika, met hunne dochter Lady May. Zij zullen eenigen tijd op Soestdijk blijven vertoeven. -IWederom zijn meerdere personen bekeurd wegens diverse overtredingen "in de Motor- en Rijwielwet. Ook op grond van de Arbeidswet vielen meerdere processen-verbaal, o.a voor N. alhier; Rampenland China. China is wel een ongelukkig land, Sedert een reeks van jaren wordt dit millioenenvolk geteisterd door bur- geroorlogen die honderdduizenden en nog eens honderdduizenden hebben weggevaagd waarbij nog komen alle ellenden, die de oorlog met zich voerde in den vorm van afschuwelijke ziekten en hongersnood. Thans hebben enorme overstroomingen een ramp zonder weer ga over dit ongelukkige land gebracht. Volgens de berichten zinken de nooden van den burgeroorlog in het niet bij de verwoesting, welke in het geheele land is aangericht door enorme over stroomingen. De toestand in het dal der Yang Tse is thans ontzettend. Een heerlijke lente beloofde een overvloedigen oogst, doch in enkele dagen bedekten de overstroomingen achttienduizend vier kante mijlen van dit vruchtbare dal, verwoestten vier milliocn woningen en brachten drie en twintig milliocn per sonen in de grootsten nood. De verwoesting vindt haar weder gade niet in de laatste tOO jaar. Het is thans nog onmogelijk het aantal I slachtoffers te schatten, maar het moet| verschrikkelijk zijn, want een ontelbaar aantal dorpen is overstroomd. Talrijke vluchtelingen zijn op weg naar Hankow door onbekende oorzaak gestorven. Men vreest voor een ernstige epidemie en men heeft dan ook maatregelen te gen het uitbreken van de pest genomen. Berichten uit Peking deelen mede, dat ook de provincie Chihli is over stroomd, waardoor een kwart miilioen personen getroffen wordt. De schade i aan den oogst bedraagt meer dan twee I milliocn pond sterling. De toestand in het geheele land schijnt erop le wijzen, dat voor den winter een groote hongersnood onver mijdelijk te wachten staat. Afkeer van de waarheid. Dc menschen, die bijna altoos on billijk zijn, zijn liet vooral hierin dat de waarheid hun afkeer inboezemt en dat zij haar licht niet kunnen verdra-1 Naar uit Teheran wordt gemeld, er reeds gedurende twaalf dagen een hevige brand woeden op de petro- leumvelden van Bakoe. Drie personen zouden daarbij zijn omgekomen. Een 33-jarige schipper te Alphen a.d. Rijn werd gedood door het vallen van den mast van zijn vaartuig ten gevolge van het breken van e.n staal draad. De man Iaat een weduwe met vier kinderen achter. Baukes te Lutjebroek schrok in den nacht door een hevigen slag uit den siaap op. Het bleek dat een groote auto I tegen zijn woning was aangekomen en daarvan een groot stuk van voor- en zijgevel had weggeslagen, terwijl twee zijner kinderen, die aldaar in een bedstede lagen, met bed en al zijn weggerold. De inzittenden van de auto hadden zoo goed als geen letsel be komen. De landbouwer V. te Delden kreeg van zijn paard een' zoodanigen trap, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. Bij motorrennen in het Amsterdam- sche Stadion zette Herkuleyns er alles op om de voorsprong te handhaven en met razende vaart vlogen de renners door de bocht. Plotseling kon Herku leyns juist op de helft van de bocht zijn stuur niet meer houden en begon te slingeren. Nog eenige seconden duurde het en toen vloog de renner in geweldige vaart met zijn motor tegen de balustrade. Een ontzettende kreet steeg op uit de toeschouwers. Herku leyns vloog over de balustrade tus-l schen het publiek. De motor vloog, nadat nog een lichtmast was afgeknapt, doordat het voertuig er tegen aanreed, welke lichtmast gelukkig op de baan viel nog een eind over de baan en vloog toen naar het midden veld. Herkuleyns zelf heeft een been ge broken en is bij kennis gebleven. Eer der toeschouwers, een man van middel baren leeftijd heelt den lichtmast, voor dat deze op de baan viel, tegen het hoofd gehad en werd, eveneens per brancard, in bewusteloozen toestand weggevoerd. Eenige dames onder het publiek kregen het met haar zenuwen te kwaad en moesten worden bijgebracht. De Stadiondirectie heeft besloten de wedstrijden voort te zetten. Eenige opgeschoten jongens hebben bij den Veldensclienweg te Venlo vuurtje gestookt. Een oude stroomatras, die zij ergens in de bosschen gevon den hadden, wierpen zij op het vuur. Jongere kinderen die in de buurt aan het spelen waren, kwamen naar het vuurtje kijken. De bengels hebben toen met het brandende stroo naar de kin deren geworpen. De 17-jarige H. liep de kinderen met stroofakkels achterna en heeft de 4-jarige M. S. een bos brandend stroo op het hoofd en rug geworpen, met het noodlottig gevolg, dat de kleine aan de bekomen brand wonden bezweek. Er is een nieuw besluit, in verband met de Trekhondenwet verschenen, waarbij de eischen waaraan de dieren voldoen moeten nog aanzienlijk zijn verzwaard. Voorts wordt bepaald dat de keuring voortaan door deskundigen moet geschieden. Bij de laatste wedvlucht van den Nieuwen Rotterdamschen Postduiven- bond, waarbij 10.000 vogels zijn los gelaten, zijn niet minder dan 6000 omgekomen. Te Warmond geraakte een 5-jarig jongetje te water; zijn 10-jarig nichtje, met wie hij speelde, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed in het 2 M. diepe water, waar zij haar neefje wist te grijpen en boven te brengen. Zeven personen uit Montreal, die een uilstapje maakten, vonden in een hut een doos, waarvan zij den inhoud wilden onderzoeken. De doos bevatte dynamiet, dat ontplofte. Het gevolg hiervan was, dat vijf Vrouwen blind werden en twee mannen werden gewond. Bij Zevenhuizen is op de Rotte- meren een zeilboot, waarin zich de 25-jarige Marinus Knoop en zijn 17- jarige broeder bevonden, door het slechte weer overvallen en omgeslagen. De beide jongemannen verdronken. Inbrekers hebben zich toegang we ten te verschaffen tot het gemeentehuis te Huizen. Zij hebben de brandkast geopend en zich de daarin bevindende gelden, een vrij aanzienlijk bedrag, toegeëigend. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Re Mijnheer de Redacteur, Tot zijn groot genoegen vernam ondergeteekende, dat ook de schoen makers het er eens op durfden wagen om vacantie te nemen. Eenige schoen makers hebben zich er voor gespannen om ook hun collega's tot mee doen te bewerken. Iedere arbeider, kantoor bediende of ambtenaar, kon zich al langen tijd dc weelde van vacantie permitteeren. Nog altijd kregen de schoenmakers den indruk, dat zij zich geen mensch- waardig bestaan mochten toedenken. Zoo stond er onlangs in een pro vinciaal blad, dat cr drie menschen verdronken waren, en een schoen maker! Nu hebben bijna alie schoenmakers de toezegging gedaan om vacantie te nemen en hun cliëntèle daarvan kennis te geven door middel van de couran ten, mondeling en door kaarten ten huize van de cliënten te verspreiden. Allen hebben beloofd mede te zullen werken, maar enkelen opperden be zwaren, omdat zij vreesden sommige begunstigers te verliezen. Nu ben ik er van overtuigd, dat elk weldenkend mensch ons, schoenmakers, de weelde van een korte vacantie wel zal gunnen. Men geve dus a.s. Maan dag niets ter reparatie opdat ook wij eens ongestoord kunnen genieten van wat anderen reeds vele jaren mochten smaken. Andere bladen worden beleefd ver zocht dit over te nemen. Met hartelijke dank voor de plaatsing. Hoogachtend, W. STEENBEEK, Schoenmaker. Marktbericht Amersfoort 14 Aug. 1931. J Appelen f8.00 a f 10.00 p. H.L.; peren 16.A 16.50 p. ll.L.; Klci- aardappelen fOOOafO.— p.ll.L.; Zandaardappelen I 2.70 A f3.5ü p. ll.L.; Iloendereieren f3.85 15.— p. 100 st.; Eendeneieren 14.00 a 14.50 p. 100 St.; Boter 11.60 a fO.- p. K.G.; Kippen 10.80 a f I.—Hanen (0.90 A f 1.20Hennen i 0.80 a 11.15; Jonge hanen f0.30 a fl.05; Kui kens fO.OO A !0.—; Tamme ko nijnen 10.80 a f 3.25Wilde ko nijnen f0.90 a f 0.00Tamme duiven fO.OO A fO.OO per paar; Vette varkens t—A f.— Magere varkens I 22.— a f 30.— Drachtige zeugen f 80 a f 90; Biggen f8.— A f 14.Guste zeugen f 80 A f 100 per stuk. Aangevoerd: 4 H.L. appelen; 30 H.L. peren; H.L. kleianrd- appclcn; 6 ll.L. zandaardappe len 630000 hoendcreicrcn; 3500 eendeneieren; 55 K.G. boter; vette varkens; 60magere var kens 40 drachtige zeugen 315 biggen; 30 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten;

De Eembode | 1931 | | pagina 2