II Niet duurder B. J. v. Enst, arts W. v.d. Klashorst aanspreker en aanne mer tan en veel gezonder dan vleesch, zijn onze verschillende vlschsoorlen Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN in Amersfoort alle vlschsoorten PERSOON LIJK In de Rijksvischhallcn Ie IJmulden inkoopen, li U verzekerd van de FIJNSTE KWALITEITEN en B1LLIJKSTE PRIJZEN. Tarbot, tong, kabeljauw, schelvisch, schol, bol, zee-carbonade, vlachconserven, garnalen, warme garnalen croquettcn, vlsch- kockjcs, gebakken visch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en verschc paling, stokvisch, zoulcvisch enz. enz, iJmuider Vischhaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMËRSFOORT Gerechtigd tot het voeren van het Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. KLOOSTER-JUBILEUM. Maandag vierde de Eerw. Zusier M. Alberline der Congregatie van de Zusters van O. L. Vrouw (in de wereld Mej. E. A. M. Grijpink) haar gouden klooster-jubileum. Zuster M. Albertine werd geboren te Amsterdam 13 Maart 1856 en geprofest te Amersfoort 24 Augustus 1881. Zij was als onderwij zeres bij het onderwijs te Amersfoort werkzaam van 19 April 1882 tot 16 Maart 1927. Haar talrijke oud-leer lingen wilden dan ook dezen dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Maandagmorgen werden tal van bloemstukken aan het klooster ge bracht. Toen om 3 uur gelegenheid was de jubileerende Zuster te felici- teeren was een schat van bloemen aanwezig. Van 3 tot 4.30 kwamen tal van belangstellende hunne gelukwen- schen aanbieden. Het cadeau van de oud-leerlingen bestond uit een Velum voor de kapet en een fruitmand voor de gouden jubilaresse. Van enkele particulieren ontvingen de Zuster nog andere ge schenken. Zondag a.s. heeft de viering plaats voor het klooster. Zuster M. Albertine zal zeker met vreugde hare talrijke oud-leerlingen hebben terug gezien. Aan den heer T. van Maanen te Harderwijk, exploitant van de bekende A H.A.-bussen op Apeldoorn, is con cessie verleend tot exploitatie van een autobus-dienst Apeldoorn-Voorthuizen- Amersfoort. De bouw van de openbare Meisjes school aan den Bisschopsweg, is ge gund aan N. J. de Wit, laagste in schrijver ad f80.275. In den nacht is ingebroken-in de kiosk bij het Belgisch Monument. De daders zijn te Soest aangehouden. Men vermoedt, dat de aangehoude nen, ook den inbraak in de restauratie van het tramstation, gepleegd hebben. De Ftoralia-Vereeniging gaf dezer dagen weer haar bloemen-feest. Het getal inzendingen was op de tentoon stelling weer grooter dan vorig jaar. Door veler medewerking beleefden jong en oud weer prettige dagen. Voor de vacature in het College van Regentessen van het Burger Wees huis ontstaan door het bedanken van Mevrouw Van Wessum de Munck, is een voordracht samengesteld, luidende als volgt: 1. Mej. J. M. C. de Haan. 2. Mevr. Houbaer van Buchem. 3. Mevr. Hehenkamp van Loo. Er verscheen een aanvullingsagenda voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Vrij dag a.s. Benoeming regenten en regentessen Burger Weeshuis. Verleenen van ziekteverlof aan onder wijzend personeel. Verlenging van de overeenkomst be treffende het tandheelkundig toezicht op de schoolkinderen. Wijziging van de gemeente-begroo- ting. Aankoop van de N.V. Bouwmaat schappij „Constantijn" gevestigd te Amsterdam van strookjes grond aan de Torenstraat en St. Jorissiraat. Aankoop van perceelen aan het Monnikenpad van J. Heiligers. Te Amersfoort werd in een hotel door de politie aangehouden zekere van S., wiens opsporing door de Hoofd commissaris van politie te Utrecht was verzocht wegens verdenken van daar ter plaatse f 2500 te hebben verduisterd. Ook Rotterdam en Groningen en n gelijk nog meer plaatsen zochten n; den thans aangehoudene. Burgerlijke Stand. 18 Aug. Geboren: Geertruida, d. N. Pot en G. M, Blom Elisabeth, d. v. G. J. v. Drie en M. Jagtenberg. Gehuwd: J. H. de Greef en H. J. A. Delen. I Overleden: Maria A. Sinot, 74 jr., 19 Aug. Geboren Anna Maria, d. v. A. A. v. d. Berg en N. A. J. Kamp- schreur Geertruida Maria, d. v. A. Franken en G. M. Koot, GehuwdJ, Doornekamp en L. W. Palland P, A. Schinkel en W. H. Wismeijer H. Vissers en G. E. Toonen G. Snijders en A. Flor A. v. Korlaar en R. A. Boegem L. Wiertz ,en J. Querforth H. L. Rekers en E. Ro- munde J. Barfüss en M. v. de Pot. OverledenPhilippus D. C. Hulst, 76 jr.' echtg. v. A. W. A. van Tets. 1 20 Aug. Geboren: Antonetta Cor nelia, d. v. E. C. Paardekooper en H. v. Rooij. Ondertrouwd: L. v. Eldert en J. Staal J. P. de Beurs en W. G. Eijgenbrood J. G. Epskamp en C. de Winter D. Agenant en M. Geurtsen J. v. d. Burg en F. Barlingen F, M. Co wan en T. der Tuin C. A. Tondeur en H. M. v. d. Berg J. Hovius en J. A. te Kulve. Gehuwd: A. v. Putten en M. A. Scholten R. v. Ginkel en A. F. v. Winterswijk H. v. Goor en A. A. v, Goinga. 21 Aug. Geboren: HenricaJohanna, d. v. J. A. J. Rijkers en H, T. C. Zouw Herminus, z. v. G. J. ten Zijthoff en H. Baan, Overleden: Geertruida C. de Kruijf, 65 jr., echtg. v. A. Dijkhuis Jozef M. Reintjes, 7 w. Wilhel- mina H. v. Barrelo, 54 jr., echtg. F. Laméris. 22 Aug. Geboren: Gerrit Jan, z. J. H. Koot en B. J. v. Hoeijen Gerrit Jan, z. v. L. v. d. Houten en P. J. Kappers. Overleden: Tine E. de Lagemaat, 2 jr. 24 Aug. Geboren: Martinus, z. v. P. Buitenkamp en M. G. A. v. Keken Willem Christiaan, z.v. G. J. Greeven en G. Roelofs Martha, d. v. H. v. Beek en G. Malestein. Overleden: Catharina Schout Velthuijs, 82 jr., wed. v. P. J. F. v. Voorst Vader Anna j. M. de Boer, 30 jr., echtg. v. B. C, Moerkerk Boot. Uit den Omtrek Barneveld Onder Stroe zijn afgebrand het woonhuis en schuur, bewoond door en in gebruik bij den koopman T. F. de Gier. Twaalf schrammen en 3C0 kippen zijn in de vlammen omgekomen. Hamer» vel tl Tot hoofd der R. K. Jongensschool alhier is benoemd de heer Hendriks uit Nijmegen. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Gijsbertus, z. A. Brundel en M. Tolboom. nelia Mijntje Lucia, d. van L. Pijl en J. H. Vermeulen, Maria Christina, d. van R. R. van Valkenhoef en G. v. Valkengoed. Petrus Jacobus, z. van D. v. Wee en C. W. Hak. - Geer truida Hendrika, d. van H. Brouwer en G. v. Wee. Getrouwd: G. A. P. de Kort en J. C. Ran. G. Herder en M. C. v. 't Klooster. Overleden: joannes van Middelaar, 62 j., echtg. van W. Huyskes. - Antje Eek, 62 j., ongeh. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Antonius, z. van A. Schothorst en A. Hilhorst. Geer truida Louisa Josephina, d. van A. Soepardje en C. G. v. Heik. Onder trouwd: G. Steenbeek en G. G. v. Beek. Nijkerk Op de markt: 244.700 eieren f4.20f5.40; 12 schrammen f 13f 1883 biggen f 10 f 15; 153 runderen f225—f350; 21 nuchtere kalveren, slachtkalvcren f7 f9, mestkalveren f 13f 18. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Aartje, d. van B. v. d. Ham en W. Bonenstroo. Arnolda, d. van C. Blom en P. J. v. Esveld. Soest Een instructeur in autorijden uit de Chauffeursschool te Amersfoort, was onder den invloed van sterken drank, dat hij het ijzeren hek bij bak ker Van Ee, Torenstraat, niet zag en dit hek totaal vernielde. De auto sloeg over den kop. De chauffeur werd niet geblesseerd, doch ter ontnuchtering medegenomen. Gemengde Berichten Een oproep van sollicitanten de betrekking van gemeente-politie ambtenaar op Texel (Den Burg), is door meer dan 340 liefhebbers beant woord. Evenals verleden jaar heerscht ook nu weer onder de varkens in de ge meente Brunssum in hevige mate de gevreesde vlekziekte, die in de laatste 14 dagen ruim 60 slachtoffers eischte. ■■iMi H KRAI De jaarlijksche uitgaven indeVer- eenigde Staten door misdrijven veroor zaakt bedragen meer dan 1.120.000 dollar. De regeering der Unie geeft jaarlijks 53 millioen dollar uit voor naleving der wetten, waarvan 66 pet. voor het drankverbod. Te Hankau is tengevolge van de overstroomingen een cholera-epidemie uitgebroken, reeds zijn 56 personen overleden. Men beraamt een spoedige ontruiming van de geheele stad. Een 30-jarige motorrijder slipte te Amsterdam met zijn rijwiel, sloeg tegen een boom en werd met zware kwets uren opgenomen en naar een zieken huis vervoerd, waar hij overleed. Aan de Russisch-Poolsche grens heeft een hevig gevecht plaats gehad tusechen Poolsche grenswachten en 50 te zoeken. 3 personen werden gedood, 4 gewond en 22 gearresteerd. Tengevolge van een zwaren storm boven de Kaspische Zee is in de na bijheid van Kan een Russische kotier met vijf opvarenden gezonken. Verder worden vier visschersschepcn met 18 visschers vermist, die waarschijnlijk in dien storm om het leven zijn gekomen. In de nabijheid van Bronnenberg, in Natal, heeft men de lijken van 20 inboorlingen ontdekt. Gebleken is, dat de ongelukkigen zes weken geleden, terwijl zij zich van den Witwatersrand, waar zij hadden gewerkt, op weg naar hun dorp bevonden, door een hevigen storm zijn verrast, met het gevolg, dat zij van koude om het teven kwamen. Een slager te Dortmund, die weinig vertrouwen had in de Duitschc valuta, verzocht op 9 April van dit jaar een kennis van hem, voor een bedrag van 33.5C0 R.M. in Nederland deviezen te koopen. Toen de kennis uit Nederland terugkeerde, had hij noch deviezen, noch 33.500 R.M. bij zich. Hij beweert het geld te hebben verloren. In de grindgroeven onder de meente Waubach is een kipwagen ongeveer vier meter hoogte op een arbeider gevallen. Deze werd levens gevaarlijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. Van 15 Juli tot 15 Augustus is het aantal werkloozen in Duitschland met 148.0C0 toegenomen. Het bedroeg-op 15 Aug. j.l. 4.104.000. Door een plotseling hooge golf het strand bij New York werden ettelijke baders in zee gespoeld. Het badper- soneel slaagde er in allen te redden op vijf na, die verdronken. Hierop letten! Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Te Afritz in Duischland is een caféhouder gearresteerd, die bekend heeft vier van zijn zeven kinderen in de laatste jaren om het leven te hebben gebracht. Aan de kust van Korea zijn bij een zwaren storm talrijke visschersbooten vergaan. Meer dan 200 personen wor den vermist. Een handelsvliegtuig is in de Rainy rivier gestort. Vier personen zijn om het leven gekomen. Het bedrag dat bij den roofoverval op het Rijksbankfiliaal te Berlijn door de gemaskerde mannen is meegenomen bedraagt 30.000 Mark. Een 22-jarige Hollandsche marconist van de K.L.M. is bij aankomst op het vliegveld te Croydon (Eng.), na liet verlaten van het vliegtuig in de schroef geloopen en gedood. Op de spoorbaan Trier-Ehrang zijn twee arbeiders overreden en gedood. Zij hadden door het rumoer, dat hun werktuigen maakten het naderen van den trein niet gehoord. Een luxe auto, waarin behalve de chauffeur gezeten waren wethouder Holtrust uit Hasselt, zijn echtgenoote en zijn dochter, is bij Nunspeet op den onbewaakten overweg door een sneltrein gegrepen. De dochter, ver pleegster van beroep, was onmiddellijk dood. De heer en mevrouw H. werden licht gewond. Op den weg van Nijmegen naar Kleef is een autoverhuurder bij het nemen van een bocht, tegen een licht mast gereden. De auto werd geheel vernield en een medepassagier op slag gedood. Te Nijmegen werd een moeder van zes kinderen, op het trottoir aange reden door een jongen op een auto ped. De vrouw viel neer en kon (niet meer opstaan. Zij bleek inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen en is aan de wonden bezweken. Ingezonden. K. R. O. NIEUWS aansluiting met het laatste bericht over een K. R. O. propaganda-avond. Op Dinsdag 13 October a.s. zal hel volledige K. R. O. Orchest in de Markt hal alhier een concert geven dat tevens zal uitgezonden worden. Deze avond van groote propagan distische strekking, moet ons Katho lieken van Amersfoort een spoorslag zijn om allen op te komen en te ge tuigen van onze sympathie voor de K. R. O. Katholieken, en vooral leden van de K. R. O, te Amersfoort en omstreken, spoort uw vrienden en bekenden aan om op Dinsdag 13 October op te trekken om ook hier een uitverkocht huis te hebben. Houdt dus deze avond vrij. Tevens zij hier nog meegedeeld dat deze uitzend avond georganiseerd wordt door onderslaanden Voor het bestuur v. d. Dioces. Bond van Kath. Radio VereenigingenJ.Sibon. Voor den K. R. O. E. Ph. Willigenburg. Voor het oprichtings comité alhier de heeren Marquenie, v. d. Veld en Hagemans en de Correspondent v. d, K. R. O. Fr. Letschert. Bepaal u niet tot de katholieken alleen. Laat ook de tegenstanders der Kerk de vruchten uwer liefdesmaken. H. Petrus Canisitis. Een ei, tijdens het leven om Gods wil gegeven, is den mensch meer van nut dan eene kerk vol goud, die hij geeft na den dood. Broeder Albertus. Den goedwilligen mensch, die in medelijden en liefdewerken God dient, behoort de geheele wereld. Ruysbroeck. De streektalen en de spreekwoorden door A. F. VAN BEURDEN. Men betrekt ook gaarne de dieren, waarmede men dagelijks kennismaakt of die men af en toe te zien krijgt ii de levende taal. Volgen nog dierenspreekwoorden uit vreemde landen. Als de jakhals toegeeft dat hij grauw is, wat moet hij dan wel zwart zijn. Een leugenaar, een vleier en een jakhals komen allen uit hetzelfde ei. Hij geeft de sleutels van den hoen derhof aan de kat in bewaring. De kat is eerlijk, als het vleesch te hoog hangt. Als men rijk werd door zich uit te rekken, was de kat het rijkst (Z.Afrika). Een muis kan aan 't rollen brengen, wat geen mensch kan tegenhoudt (Chineesch). Als alle gekken wit waren, leken wij veel op een troep ganzen (Grieksch). Als de vos rechter is, is de zaak der ganzen verloren (Duitsch), Als de olifant bestond, was de buffel een groot dier (Z. Afrika). Wie een olifantshuid bezit, heeft geen last van vliegen (Idem). Duizend kraanvogels in de lucht zijn minder waard dan een musch in de vuist. Twee vogels zijn er noodig om een nestje te bouwen. Hierna eenige korte omschrijvingen uit de plantenwereld Bitter als alsem, rot als een mispel, groeien als kool, wangetjes als een perzik, sterk als een boom, buigzaam als een wilg, groen als gras, te hooi en te gras. Van alles voor allen. Met mooi praten over humaniteit lokt men geen hond van den haard weg. Kolping. De liefde zal ons ten hemel geleiden, waar wij ze eeuwig zullen bezitten. Bourdatoue. De liefde aan een hart wegnemen is de zon wegnemen van de wereld. Cicero. De vertwijfeling is de pijnlijkste en gevaarlijkste bekoring voor den arme. Wij moeten bij hem beschermengelen zijn der berusting en der hoop. Didiot. Priesters en leeken moeten er hun hoogsten roem in stellen, de christelijke liefde, die van de vroegste tijden de kroon beteekende in de koninklijke kleedij der Kerk, in hunne parochie tot den schoonsten bloei te brengen. Dr. Tongelen. Wat gij voor anderen doet, dat ver heft u zelf. Joseph Kühnel. Het is aan God aangenamer, dat wij onzen evenmcnsch „lieven naaste" noemen, dan dat wij Hem „lieven God" heeten. Joseph Ruszwurm. Ik ben tot de erkenning gekomen, dat de liefde elk beroep in zich besluit, dat de liefde alles is, dat zij alle tijden en alle plaatsen omvat, wijl zij eeuwig St. Theresia. Door de lompen van den verlaten arme heen, in het op straat gestooten meisje, in het lijden van den onge neeslijke, in geheel de verscheidenheid uwer zoo vruchtbare liefdewerken, moet gij steeds Jezus Christus zien. Mgr. Mermillod. Neem Petrus weg uit dezen wereld, en de nacht daalt over de aarde, en dien nacht vormt en ontwikkelt zich... Nero. Zij die verre van een gevecht staan, oordeelcn anders dan zij die dicht bij zijn of er midden in staan. Louis Veuillo.t IJlt de Land en Tuinbouw-wereld. (Nadruk verboden.) Een mooie Kamerplant. Een beste, zoo niet de beste kamerplant, durven we de Dracaena Rothiana te noemen. Zij is evenals de Aspidistra, een snel groeiende en sierlijke plant en heeft weinig van ongedierte te lijden. Wij hebben een exemplaar gekend, die 17 jaar in een kamer gestaan had en in dien tijd ook tweemaal bloeide. Die 2.20 Meter hoog was, terwijl de om vang der kroon ongeveer 4.75 bedroeg. Niet overal kan zij dus geplaatst wor den, als zij zoo groot wordt. Aan een 4-jarige Dracaena Rothiana zagen we bladeren van 7 d.M. tang, terwijl de kroonomvang 3 Meter bedroeg. Deze plant zij iederen bloemenliefhebber aanbevolen, vooral hem, die geen tuin heeft. Zij heeft weinig eischen, als men slechts voldoet aan haar verlangen naar ruimte. Mos op vruchiboomen. Doet mos op vruchtboomen schade Ja, stellig. Wan neer het zich uitbreidt, wordt de toe gang der lucht door de schors gestremd, lucht en zon, voor den boom zoo nood zakelijk, kunnen niet door den bast heendringen. Het mos, dat de schors bedekt, maakt dat stam en takdeelen voortdurend nat, of althans vochtig, blijven, en die vochtigheid is schade lijk, omdat het water weer de uitdam ping belemmert. Tevens is het mos een verblijf en broedplaats van een groot aantal verschillende insecten, die, de een meer, de ander minder, schade doen aan 't teven van den boom. Voor den kenner zijn, evenals voor den er varen arts, de veranderingen aan de opperhuid, de mosvormingen, een zeker teeken, dat het ten opzichte der lichaamssappen niet geheel in orde is; en waar dit het geval is, hapert het in de meeste gevallen ook aan de voe ding. Ongetwijfeld hebben in derge lijke gevallen de boomen gebrek aan voldoend voedsel en kracht voor een goeden, snellen groei, voor een gere gelde, snelle stofwisseling. Aanlcoop van hoenders. Wanneer men plan heeft, zich een kippenfamilie aan te schaffen, het getal wat uit te breiden, of wat nieuw bloed in te voeren, dan wacht men daarmee gewoonlijk tot het voorjaar. Toch zijn er verschillende voordeelen verbonden aan aanschaf fing in den herfst. In den herfst zijn de prijzen het laagst, omdat de fokkers alles, wat ze te veel hebben, voor den winter graag kwijt willen zijn. Men heeft dan ook een veel ruimere keus, omdat allerwege het aanbod groot is. Hoofdzaak is echter, dat de jonge hen nen, als ze in den herfst gekocht zijn, reeds in den winter, of ten minste in het voorjaar met leggen beginnen, om dat ze in dien lusschentijd aan de nieuwe hokken en de omgeving gewend zijn. Men kan op deze wijze vroeg- broedsels krijgen, wat anders niet het gevat is, en de waarde daarvan is bekend. De overweging, dat we de dieren aanvankelijk moeten voederen, zonder er profijt van te hebben, moe ten we niet laten gelden, want het win tervoeder betalen ze ons rijkelijk terug. Brusselsch Witlof. Een voortreffelijke groente, wel bekend, maar nog door zeer velen niet gekweekt. Het vormt een versche groente in een tijd, waarin deze zoo schaarsch is. Wel is het gewas iets bitter, maar men went daar spoedig aan, want de bittere smaak is volstrekt niet onaangenaam, vooral waar er een eigenaardige zoete smaak aan verbon den is. Wenscht men echter den bit teren smaak te verminderen (wat velen juist niet zullen wenschen. omdat dit juist den pikanten smaak aan deze groente geeft), dan kan men ze met wat melk opstoven, en verder, zooals ook bij de op gewone wijze gestoofde (met water) wat boter toevoegen. Ver dere ingrediënten zijn bepaald niet noodzakelijk, om van deze groente een allerheerlijkst fijn gerecht te bereiden. Zeker zal ieder, die er eens van heeft genoten, met verlangen uitzien den volgenden keer, waarop dit gerecht op tafel verschijnt. Groenten en Boter. Potten met inge maakte groenten, behooren in een kelder, waar boter bewaard wordt, niet thuis, evenmin als alle andere reuk- gevende stoffen. De boter krijgt er een wansmaak van, waarvan de bereiding dan allicht de schuld zou krijgen. Smakelijke boter houdt men goed, door haar niet met reukgevendc stoffen in inraking te brengen. Gedachten: Die zicli slimmer waant dan anderen, wordt het eerst bedrogen. Een streng en werkzaam leven is het beste voorbehoedmiddel tegen alle gevaren. Vriendelijke woorden werken ont dooiend zelfs op de koudste harten. B-r. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAO Van lialf-5 tot half-8 aanbidding van de leden v. d. Altaarwacht. 7 uur Lof, VRIJDAG ti w. 9 uur plechtig gezongen H. Mis voor de overledene leden der Broederschap van O. L. Vrouw Kevelaer. ZATERDAG Van 4—9 Bicchthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot halt 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG en Donderdag om half 8 geen H. Mis. ZATERDAG Biechthooren van 4 tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half-8 Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS lor: W. S. Kerklaan. Deze week om 8 uur te II. Mis. 8a/« uur 2e H. Mis. ZATERDAG 5—9 uur biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZATERDAG 5—8 uur gelegenheid te biechten. In de week de H. Mis om half 9. Nlikerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor; R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Half 3 tot half 8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van Maria. Dagelijks de H. Mis om half 8 Marktbericht Amersfoort 24 Aug. 1931. Kaasmarkt. Aanvoerd 74 wagens wegende 19500 K.G. Prijs f 30.00 tot f 40.00 per 50 Kilo. Handel vlug. is afwezig van 26 Aug. tot II Sept. Wie GOEDKOOP Rund-, Paarden en Varkensvleesch wil ETEN most do slagerijen van niet vergeten Ooet Uw voordeol LEUSDERWEG 76 KROMMESTRAAT 37 SOESTERWEG 236 TELEF. 300. J. H. huitrdenian Kamp 32 - Beleefd Aanbevelend

De Eembode | 1931 | | pagina 2