BERICHTEN UIT AMERSFOORT OROOTE PLANNEN. Voor eenigen tijd deelden wij mede, dat in de parochie van den H. Ansfridus plannen in voorbereiding zouden om in den komenden winter met goed verzorgd tooneelspel van geheel eigen opzet voor den dag te komen. Naar wij vernemen zijn de plannen reeds zoover uitgewerkt, dat de rol- verdeeling vrijwel vaststaat en met de eerste repetities in September reeds zal worden begonnen. Het ligt in de bedoeling in November de uitvoering te geven. Aan decors zoowel als costumeering zal de meeste zorg worden besteed, terwijl de zang een voornaam on derdeel van het geheel deels nieuwe composities vertegenwoordigt bekend stadgenoot. Wij beginnen werkelijk nieuwsgierig te worden naar 't geen de Bergparochie met ons voorheeft. Had de Congregatie van Onze Lieve Vrouwe hier ter stede op Maandag j.l. het geluk 5 harer Eerw. Zusters te zien jubileeren, n.l. 4 als zilveren- en de Eerw. Zuster Maria Albertine als gouden jubilares, ook de Congregatie van den Heiligen Jozef alhier heeft dezer dagen alle reden tot blijden jubel. Op 8 September a.s. toch, hoopt de Eerw. Zuster Pia haar diamanten, d.w.z. haar 60-iarige feest te vieren als Zuster van de Congregatie van St. Jozef. De Eerw. Feestelinge houdt nu al enkele jaren wegens hoogen leeftijd verblijf in het Moederhuis St. Jozef klooster, IBarchman Wuytierslaan 55. jTal van jaren was „Moeder Pia" gelijk men haar noemde, hoofd van het R. K. Meisjes-Weeshuis aan de Muurhuizen en was zij velen ten zegen. Welnu Moeder PiaUwe oud-weezen, hare familiën en zeer veel kennissen zullen U op 8 September in hunne gebeden gedenken. Schenke U de goede God Zijn allerbesten zegen KONINGINNEDAG. Zaterdagavond rondgang met muziek als inzet voor den feestdag met als slot repetitie voor de Koraalzang bij de Muziektent in het Plantsoen. Maandagmorgen muzikale reveille, klokluiden, carillonspel, koraalzang bij Amicitia. leder wordt verzocht de liede ren, welke in het programma staan af gedrukt, mee te zingen. Verder in den voormiddag bloemen corso en kinderoptocht. In den namiddag op het feestterrein aan den Leusderweg optreden van een gezelschap onder leiding van den be kenden Heer Roeters van Rotterdam, springconcours. Japansch dagvuurwerk en handbalwedstrijd tusschen de Chr. Gymnastiek-Ver. „Wilhelmina" en de R. K. Gymnastiek-Ver. „St. Hubertus", loslating van een duizendtal duiven door de Amersf. duivensportvereeni- gingen- 's Avonds op het feestterrein optreden van deGymnastiekver. „Jahn", bioscoopvoorstelling door het Filmspel „De Faam" en tot slot een buitenge woon groot vuurwerk. Het Bestuur der O. V. noodigt de ingezetenen met aandrang uit de vlag uit te steken ter gelegenheid van den feestdag en dit zoo mogelijk reeds des Zaterdags te doen, opdat bij de muzi kale rondgang reeds een feestelijk aan zien wordt verkregen. Ter aanvulling van het programma voor Koninginnedag wordt nog Zater dagavond een verlichte gondelvaart gehouden. Deze begint des avonds te 9 uur bij de brug Kattekampen; de verdere route is: Monnikendam, Plant soen voorbij Cavalerie-Kazerne tot Koppelpoort en terug, langs Kortegracht, Langegracht, Westsingel, Zuidsingel, Monnikendam, Smallepad tot Koppel- poort en terug naar uitgangspunt. Aangifte kan nog geschieden bij de heerenG. C. v. d. Pijpenkamp, Lien- dertscheweg 45; W. Heylygers, Arn- hemscheweg 170. DR. MORREN. De mededeeiing, dat dr. H. H. E. Morren met ingang van 1 Januari a.s. geen gemeentearts meer is, heeft bij velen ook den 'ndruk gevestigd, dat genoemde geneesheer zijn praktijk even eens niet meer zal waarnemen, Dit is onjuist; wel treedt dr. Morren niet meer op als keurend geneesheer der N. S., doch als fondsgeneesheer zal hij blijven optreden. KONINGINNEDAG. In verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. is het Postkantoor voor alle postzaken na 14 uur gesloten. Op dien dag heeft bovendien geen behandeling plaats van postwissels, (behalve telegrafische), postbewijzen, quitantiën, belasting betalingen, pas munt, stortingen en uitbetalingen be treffende den postcheque- en girodienst (behalve spoedbehandeling). Verder wordt de tweede brief- en pakketpostbestelling niet uitgevoerd, terwijl de 5e (laatste) buslichting der bijbussen niet wordt verricht. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de openstelling ongewijzigd. Aan Kolonel Vrijdag, van Randen broek, is eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend. Nieuwe telefoonaansluitingen. 1579 „Bangma's Vee Credietbank", Koninginnelaan 21. 1563 Beekman Vischhandel, Aldegon- destraat 6. 1559 Bezaan, Randenbroekerweg 83. 1564 Boode, Sigarenmagazijn, Zuid- singel 61. 1565 Bremer, Bankastraat. 1566 Buys Houwing, K. Bergstraat 5. 1561 Butje, Behanger, Aldegonde- straat 73. 1567 Haring8ma, Groentenhandel, Soesterweg 285. 1569 Kolfschoten, Caféhouder, Smal lepad 18. 1562 Lutterveld, Café, St. Andries- straat 10. 1581 Maison „Nivéa", Langestraat 80. 202 Otto, Persfotograaf, Vlasakker- weg 40. 1560 Pot, Aannemer en trappenmaker, jan Steenstraat 30. 527 Pot, Vondelplein. 1577 Reeders, Architect, Heiligenber- gerweg 89. 1568 Reisbureau „Hollandia" en Film spel „de Faam", Schimmelpen- ninckstraat 72. 1578 Schepp-Witkamp, Emmalaan 8. 1571 de Vries, Leusderweg 268. 1570 v. d. Wetering, Arnh.schew. 109. "Izerhandel „De Magneet", Jan .'ooropstraat 2. 1572 „Zon en Schild", Directiekeet Bouwwerk, Utrechtscheweg. De Sociaal-Democratische Raads fractie stelde als candidaat voor een wethouderszetel de heer B. Noordewier. HONING. De „Centrale Marktcommissie" Ring Amersfoort, Vereeniging Bijenteelt, heeft besloten de honingmarkt te houden op 2 en 3 October a.s. in hotel Monopole. Het komt der Commissie wenschelijk voor, op die markt duidelijk te doen uitkomen, wat verstaan moet worden onder onvervalschte. volwaardige, Ne- derlandsche honing, waarvoor de ga rantie wordt verkregen door het Rijks- honingmerk. HEN VERKEER OP KONINGINNEDAG. In verband met den te houden kin- :roptocht op 31 Augustus verzoekt de Commissaris van politie niet met den optocht mede te loopen, maar te ;aan staan op trottoirs en voetpaden. )e grootere menschen wordt verzocht oorrang te verleenen aan de kleineren, opdat een ieder den optocht kan aan schouwen. In overweging wordt gegeven bi; het gaan naar het Sportterrein liet lin kervoetpad te houden en in ieder geval den rijweg vrij te laten. Het verkeer met motorrijtuigen en andere rij- of voertuigen naar het Sport terrein wordt geleid over Leusderweg, Javastraat, Kapelweg, Borneoplein, Ce- lebesstraat, Bankastraat en Timorstraat. Parkeeren kan geschieden op Timor straat. Parkeeren op Leusderweg tus schen Timorstraat en lavastraat wordt niet toegestaan. In het belang van een ieders veilig heid is het raadzaam de aanwijzingen in de politie op te volgen. WINKELSLUITING. Men schrijft ons: In aansluiting met de door de samen werkende Bedienden-organisaties be gonnen actie, is thans door een groep van Winkeliers, onder leiding van den heer S. J. Engel alhier, eveneens een actie begonnen om het door die orga nisaties aan den Raad gerichte ver zoek, n.l. om over te gaan tot sluiting der winkels op een middag van één der werkdagen in de week, zoo krachtig mogelijk te steunen. Naar men ons mededeelt, is de aan leiding tot deze actie voornamelijk hierin gelegen, dat thans een gelegen heid wordt geboden om te breken met de oude sleur die geen enkele onder breking toelaat en die thans met een behoorlijke wettelijke regeling zou kun nen worden verkregen. Niet alleen de persoonlijke, maar ook de zakelijke belangen zouden naar hun inzicht daarmede ten zeerste zijn ge diend. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat in verband met de viering van den verjaardag van de Koningin op Maandag 31 Augustus a s. de bureaux der gemeente-secretarie gesloten zullen zijn. Het bureau van den burgelijken stand zal dien dag geopend zijn van 8'/2—9 uur, uitsluitend tot het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Van de Zusters van O. L. Vrouw te Amersfoort zullen met de „Chris- tiaan Huygens" van de Maatschappij „Nederland" van Genua uit naar Oost- Java vertrekkenzuster M. Heriberta (mej. A. M. Hullegie van Vaassen); zuster M. Augustinus (mej. P. de Groot van Hillegom)zuster M. Ignatius (mej. A, M. E. Prij van Enschede); zuster M. Hermandina (mej. Th. G. Hendriks van Amsterdam)zuster M. Theodorina (mej. J. W. Bakker van Wateringen). Hare bestemming is om in Lawang of in Probolinggo in school en internaat werkzaam te zijn. KONINGINNEDAG. In verband met de viering verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. zijn de Postagent schappen-, Telegraaf- en Telefoon stations Julianalaan en Puntenburger laan gesloten. In het schoolgebouw, Ingang Plant soen bijde Coninckstraat zal vanaf Maandag 7 Sept. zitting worden ge houden voor den herijk van maten en gewichten. De deelname van de leden der R. K. Werkiiedenvereeniglng St. Jozef aan 't Utrechtsch Congres op 6 Sept. is schitterend. Ruim 500 leden hebben zich reeds opgegeven, waaronder 81 leden van de Jonge Werkman. Zij die per trein gaan, vertrekken om 11.25 uit Amersfoort. De spoor kaartjes en insignes kunnen worden afgehaald Woensdag 2 en Vrijdag 4 Sept., 's avonds van 8 tot half 10. Voor hen, die nog aan het Congres wenschen deel te nemen, zal Zondag 30 Aug. nog gelegenheid gegeven wor den zich op te geven. Zij die per tram vertrekken worden verzocht kwart vóór 12 aan het station te Utrecht te zijn, dan kan gezamenlijk met de Muziekvereniging „Wilskracht" naar het Demonstratie-terrein worden gemarcheerd. De leden van „St. Raphaël" kunnen de insignes bekomen bij den heer J. van Luijn, St. Bonifaciusstraat. Zondagsdienst der heeren Doctoren A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel. 448; J. Lubsen, Snouckaertl. 12, tel. 290; Plomp, Regentessel. 15, tel. 1359. Apotheek firma ten Brink Vermolen Varkensmarkt 19a, tel. 160. Dr. E. van Schoonhoven van Beur den. geneesheer-directeur van het )St, Elizabeth's Gast- of Ziekenhuis be noemd tot specialist voor inwendige ziekten voor het personeel der Spoor wegen, tevens belast met keuring van personeel. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Zonder verlof bier verkoopenE. v. H. Barneveld f 15 of 6 d. In verlofzaak sterke drank verkoopen: W. D. Amersfoort f 100 of l maand. Op den openb. weg een wapen bij zich hebbenP. v. d. A. Hoogland f 2 of 1 dag. Te Amersfoort op straat papier wer pen J. P. P. C. aldaar f3 of 1 d. Te Woudenberg muziek maken zon der verg.: J. S. Gouda f2 of 1 d. Trekdier onbeheerd laten: C. S. Veenendaal f5 of 2 d., A. v. D. Ame- rongen id., H. v. E. Maarn id. Loopen op verboden grondL. B. Groningen f3 of 2 d., H. S. M. V. Amsterdam id., W. H. K. Spakenburg f 5 of 2 d. DronkenschapP. J. D. Soest f 10 of 5 dK. D. Ede id-. S. v. d. O. Utrecht id., A. V. Amsterdam id., J. M. Utrecht f 15 of 10 d., G. A. Amers foort f7.50 of 5 d., H. B. G. Amers foort 3 d. hecht., J. A. ten H. Amers foort een jaar opzending. Strooperij: H. S. Scherpenzeel f5 of een week tuchtschool. Te Barneveld waren verkoopen, die niet voldoen aan de warenwet (bebroede eieren) J. v. E. aldaar f50 of 14 d. Arbeidswet: G. H. Barneveld f7,50 of 3 d., S. M. de M. Amersfoort 2 x id. plus f 10 of 4 d„ H. A. Amersfoort 2 x (f5 of 2 d.), G. A. M. A'dam f3 of 1 d., H. J. M. B. Koog a. d. Zaan id., I. T. L. Baarn id., J. S. H. M. H- Amersfoort 3 x (f2 of 1 d.) Leerplichtwet: E. v. d.L.Barneveld f5 of 2 d., J. K. Spakenburg id., B. de G. Spakenburg f3 of 1 d., W. Z. Bunschoten f2 of 1 d. Zich met strik in het veld bevinden: L. G. Hilversum f20 of 8 d. Autorijden onder invloed v. alcohol: S. Soesterberg f60 of 40 d. Motorrijden zonder voldoende ge luiddemping: C. v. d. H. Amersfoort f2 of 1 d. Niet opvolgen van politie bevelD. Apeldoorn f 15 of 6 d., H. de G. Spa kenburg id. plus f8 of 3 d. voor rij den zonder licht. Veiligheid van verkeer door auto rijden in gevaar brengenN. N. Blerick f100 of 1 m. Wielrijden zondervoldoenderemmen: J. M. Soest f5 of 2 d. Idem zonder bel: J. M. Soest f2of 1 dag. Idem zonder lichi: A. K. Hoogland f 5 of 2 d. Uit den Omtrek Baarn De gemeenteraad zal Dinsdag 1 Sept. bijeenkomen om 10 uur. Aan de orde is dan installatie der gekozen raadsleden, benoeming van twee wethouders en samenstelling der verschillende commissies .van bijstand. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Juliaan Arnold, z. v. H. Huisman en A. Prast Marie, d. v. W. van Laar en T. van Riet Cor nells, z. v. W. Hut en A. J. v. Prooijen Bartholomeus Bernardus, z. v. M, Krijnen en H. J. van Leek. Ondertr.: J. v. Nieuwkasteel en F. C. Sneltjes J. Kleijn en S. J. C. Bauling. GehuwdG. Andriesse en A. C. Woort- man J. den Hartog en J. Hop. OverledenGerrit van Veenendaal, 66 jaar, geh. met G. Meerding. Leusden Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester der gemeenten Leusden en Stoutenburg dr. J. K.|K. de Beaufort. De Raad der Gemeente kwam Woens dagmorgen te half 10 bijeen. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Een verzoek van bewoners Hekkerstraat en Voskuilenstraat om verlichting, werd gesteld in handen van B. en W. Namens de Commissie deelde raadslid v. d. Berg mede dat de Gemeenterekening over 1930 in orde was bevonden. De rekening werd voorloopig vastgesteld op de reeds eerder genoemde cijfers. Het voorstel B. en W. verleening vergunning aanleg weg op de Leusder- heide aan den heer Louwaard te Am sterdam werd teruggetrokken, aangezien het advies van de Gezondheidscom missie niet was ontvangen. Het Amb tenarenreglement werd na voorlezing ongewijzigd vastgesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Brandina, d. v, H. v. Apeldoorn en C. P. Montauban Willy, d. v. B. Harskamp en W.|v. d. Horst. Stoutenburg De Gemeenteraad kwam Woensdag middag te half 3 bijeen. Afwezig Wel- noudcr v. d. Hengel en raadslid Kuyt. De notulen werden goedgekeurd. Raads lid Smit deelde namens de Commissie mede dat de Gcmcenterekcning over 1930 accoord was bevonden, waarna de raad deze rekening voorloopig vast stelde met een batig saldo op de ge wonen dienst groot f4130.42 en eer nadeelig saldo op de kapitaaldienst groot f2294.50. Na voorlezing werd het Ambtenarenreglement der Gemeente ongewijzigd vastgesteld. Raadslid Smit informeerde of voor Achterveld de maxi mum snelheid reeds is vastgesteld. De Voorzitter deelde mede 'gewacht wordt op Ged. Staten. Daarna werd nog eenigen tijd geboomd over Schouw- ervaringen. Burgerlijke Stand. GeborenPetronella Wilhelmina, d. J. v. Dalen en E. v. d. Berg Jacobus Johannes, z. v. W. Huppel- schoten en B. M. v. Moorst. Over leden: Albertje Frantsen, 79 jr., wed. H. Veen. Soest RAADSVERGADERING. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer de Bruin en Mevr. Landeweer. Opening. Notulen worden zonder bemerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken worden zonder meer afge hamerd. Punt 3. Benoeming adviseur Kraaijen- brink voor het plantsoenbeheer. Wet houder Endendijk houdt een warm pleidooi voor het voorstel van B. en W. en de prestaties van den adviseur. Busch wenscht de benoeming voor ten hoogste één jaar. Bij stemming wordt het voorstel aangenomen (tegen Ga- sille). Punt 4. Kwijtschelding huursom per ceel Beukenlaan 15a aangenomen. Punt 5. Begrootingswijziging, aan genomen. Punt 6. Bijdrage Ziekenauto E. H. B. O., aangenomen. Punt 7. Aankoop sirene, aangenomen. Punt 8. Wijziging raadsbesluit onder houd der Eem. De Voorzitter zegt dat de finantieele commissie B. en W. verzocht nog enkele bijzonderheden met Gedeputeerde Sta ten te behandelen. Het voorstel werd van de agenda afgevoerd. Punt 9 wordt aangenomen, n.l. mach tiging voor aanvraging lidmaatschap der onderlinge Risico-Vereeniging van Ned. Gemeenten. Punt 10. Verordening op de School geldheffing, werd aangenomen. Punt 11 wordt eveneens aangenomen. Punt 12. Vaststelling Ambtenaren en Werkliedenreglement. Algemeene Beschouwingen. De heer Busch complimenteert B. en W. voor de zeer uitstekende wijze waarop zij dit ontwerp behandelden en bespre kingen voerden. De heer Doorman acht de regelingen over het geheel veel en veel te verre gaand. De Voorzitter antwoordt raadsheer Doorman dat wij het sociale probleem mede moeten helpen oplossen met de noodige maatstaf. Een behoorlijke rechts positie is noodzakelijk. Zoowel liberaal als christelijk wenscht de menschelijke waarde van den werkman gewaardeerd. Op loffelijke wijze verdedigde de Voor zitter het ontwerp in bijzonderheden. Bij art. 30, betreffende de regeling der bezoldiging van tijdelijk personeel heeft de heer Doorman enkele aan merkingen- In stemming gebracht blijft de tekst gehandhaafd. Doorman verklaart zich vervolgens tegen extra 100 pCt. vergoeding van arbeid, indien noodig, op bijzondere Katholieke of Joodsche feestdagen. Na een levendige discussie, welke dreig den te ontaarden in anti-godsdienstige hetze immers heer de Doorman sprak van zonden gecompenseerd door een extra belooning werden de wijzigingsvoorstellen verworpen. De Voorzitter had bij art. 43 weder om de gelegenheid met kracht op te komen om een juiste respectvolle ver houding tusschen het hoofd eener dienst en een ambtenaar; vooral wat betreft de regeling van nood-verlofdagen bij ziekten en anderszins. Over deze rege ling werd rijkelijk gedebatteerd. De eindbeslissing blijft ten slotte bij en W. Ook aangaande de wachtgeldregeling bij opheffing van een ambt had de heer Doorman een wijziging in ver band met het voorstel hetwelk een even lange wachtgeld-tijd waarborgde als een betrokkene verstreken dienst jaren had. Een ambtenaar met 5 dienst- iren, wiens ambt werd opgeheven zou jaren wachtgeld genieten. Een ambte naar met 20 dienstjaren, twintig wacht geldjaren, enz. Het voorstel Doorman, hetwelk de wachttijden op circa 2/3 bekortte in stemming gebracht werd aangenomen, doordat de heeren van Klooster en v. d. Bremer vóór stemden. Het geheele ambtenarenreglement werd vervolgens aangenomen. Hierna werd gepauzeerd. De heer Busch achtte het wensche lijk dat het Ambtenaren- en Werklieden reglement in één reglement werden samengevat. Waarom, aldus spreker, een afzonder lijk reglement voor de ambtenaren. Met dat standensysteem moeten wij maar eens breken. De Voorzitter vond het ook practi- scher één reglement te hebben, toe passelijk zoowel voor de ambtenaren als de werklieden en deed de toe zegging met voorstellen dienaangaande bij den Raad te zullen komen. Bij de behandeling van art. 55 van Hoofdstuk VIII bespreekt de heer Door man de wenschelijkheid om de daarbij genoemde „Bijzondere verloven" met name te noemen. De noodige wijziging van het des betreffende artikel zal worden aange bracht. Het Werkliedenreglement werd hierna in pl m. een kwartier tijds en zonder hoofdelijke stemming aangenomen en vastgesteld. Een woord van waardeering aan het College van B. en W. en die raads leden, die hebben medegewerkt aan het totstandkomen van een Ambtenaren en Werkliedenreglement dat er zijn mag, is hier voorzeker op zijn plaats. N. De Raad der gemeente Soest wordt openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 1 September 1931, des namiddags 2 uur ter behan deling van de volgende agenda: 1. Beëediging van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming van Wethouders. Soesterberg Zondagmorgen werd in een der lanen nabij de R. K. Kerk een oude dame aangerand door twee personen. Een wierp de vrouw op den grond, waarop de andere haar een taschje ontrukte. Op haar angstgeroep kwamen eenige burgers toeloopen, waarop de' ban dieten vluchtten. De politie mocht in een bosch onder Zeist twee verdachten aanhouden. Beide mannen hebben zich ook aan diefstal met braak schuldig gemaakt in de kiosk nabij Laan 1914 onder Amersfoort. Daarna nog in de barak van het opvoedingsgesticht onder Amersfoort. BRANDSIGNAAL. Door den burgemeester is bepaald, dat eiken Zaterdag, des namiddags te 12 uur te Soesterberg de sirene zal worden beproefd door deze éénmaal in werking te stellen. Met nadruk wordt er dus op gewe zen, dat het in werking stellen van de sirene op dit tijdstip niet als brand alarm is bedoeld. No. 6. AARTSBROEDERSCHAP DER H. FAMILIE TE AMERSFOORT. Een Christen kan een vereeniging, die hem helpt om meer geld te ver dienen", zeer zeker een nuttige ver eeniging vinden, maar een vereeniging, die hem helpt om ,Ood beter Ie die nen", zal hi] ongetwijfeld een nuttiger vereeniging vlnde- Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Collecte restauratie kerkgebouw. H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 10 uur pl. H. Mis van dankbaar heid der Processiebroederschap O.L.Vr. Kevelaer. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart vóór acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Binnenland f MGR. DR. W. H. NOLENS Donderdagavond is Mgr. Nolens te 'sHage overleden. Mgr. Nolens was Protonotarius Apostolicus, Huisprelaat van Z. H. den Paus, Minister van Staat, oud-leeraar van Rolduc, eerste Nederlandsche hoogleeraar in de Arbeidswetgeving aan de Universiteit van Amsterdam, vertegenwoordiger der Regeering op de Internationale Arbeidsconferenties, lid der Tweede Kamer, leider van de R. K. Kamerfractie voorzitter van den Mijnraad en van den Werkloosheids- raad, onder-voorzitter van den Hoo gen Raad van Arbeid, Curator van de Technische Hoogeschool te Delft, Commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, enz. Groote verdiensten verwierf Mgr. Nolens zich als leider der Katholieke Staatspartij die haar tot de Sociale wetgeving heeft bewogen en die haar ontwikkeling door moeilijke perioden heen heeft geleid. Elke zucht naar effect in het publiek was hem vreemd, maar een geboren leider was hij zeer zeker en de een heid der Kath. Staatspartij is de vrucht van zijn werk. Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Het is wonderbaarlijk hoe sommige Mij.en, ondanks de Nieuwe Wet op de Naamlooze Vennootschap evenwel, de vrijpostigheid bezitten in correspon dentie en advertenties alleen het Maat schappelijk Kapitaal te vermelden, zonder opgaaf tegelijkertijd van het geplaatste en gestorte kapitaal, waar het feitelijk op aan komt. Zoo lezen wij telkens, meermalen per week, in een plaatselijk blad van een ter plaatse gevestigde Brandwaar borg Mij., dat deze over f 100.000.— Maatschappelijk kapitaal beschikt,zulks zeker om de soliditeit te demonstreeren. Doch, wanneer wij dan weten, dat slechts 20.000.— is geplaatst en maar f 2.000.— is gestort, dan kunnen wij begrijpen, waarom zulks, ondanks de Wettelijke voorschriften, achter wordt gehouden. U dankend voor de plaatsruimte, teekent hoogachtend, E. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. DONDERDAG Van 5—half-9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart vóór acht gezongen H. Mis voor de levende en overl. leden van het Genootschap v.h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis, 6 uur Lof. DINSDAG Om half 8 geen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof. DONDERDAG Van half-7—half-8 biechthooren, VRIJDAG Eerste Vrijdag. 8 uur gezongen II. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de II. Biecht der kinderen, daarna biecht hooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, (acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Patronaat. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG 6—8 uur Biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen H. Mis. Half 8 Lof met litanie en toewij ding aan het Allerheiligst Hart. ZATERDAG 9 uur gezongen H. Mis wegens een zilveren huwelijksfeest. Van 4 tot half 9 biechthooren. Half-8 Lof met Rozenhoedje.

De Eembode | 1931 | | pagina 2