II A. H. v. Nieuwkerk n.v. Niet duurder cn veel gezonder dan vlcesch, z|)n onze verschillende vlschsoorten Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN in Ameraloort alle vlachaoorten PERSOON LIJK in de RUksviscl.hallcn tc IJmulden Inlroopen, is U verzekerd van de FIJNSTE KWALITEITEN cn BILLIJKSTE PRIJZEN- Tarbot, long. kabeljauw, schelvisch, schol, bot, zcc carbonade, vlschconscrvcn, garnalen, warme_ garnalen croqucltcn, ^vlsch- IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEEN: UTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Gerechtigd tot bet voeren van bot Wapen van Z.K.h. den Prins der Nederl. (Meines Reclame. In het Leusderkwartier trok een auto van geweldige afmetingen 9 M. lang, 2.10 M. breed en 3.40 M. hoog, de aandacht, waarop met duidelijke letters vermeld stond: „De Pleines Duif". Deze auto gaat het geheele land rond, om te laten zien de groole hoe veelheid geschenken die te verkrijgen zijn op de diverse duifmerken. Een kcurcollcctic van cadeaux zijn geëtaleerd binnen in den wagen, ter wijl de vitrines aan beide zijkanten eveneens l:en schat van geschenken toonen. Bezitters van duifmerken kunnen de gcwenschte cadeaux aan den wagen ln|, ontvangst nemen. Van elk cadeau zijn reserve exemplaren in een berg ruimte onder aan den wagen. Heden is het Leusderkwartier aan de beurt, Woensdag het Soesterkwartier en Don derdag de binnenstad en Arnhemschc- wegkwartier. De geschenken beslaan uit huishoudelijke- en luxe artikelen en een keurcollectie speelgoederen. Deze nieuwe wijze van aandacht ves tigen op Pleines artikelen zal onge twijfeld succes hebben en de omzet aanmerkelijk verhoogen. Een motorrijder reed bij Birkhoven tegen een boom, doordat zijn remmen niet deugden. De bestuurder, die niet in het bezit was van een rijbewijs, kreeg een hoofdwonde. Eenige leden van het Roode Kruis, hebben den man verbonden. GESLAAGD. Voor het te Utrecht door het Cen traal Instituut Pont gehouden examen, slaagde voor kantoorstenograaf Engelsch de heer W. Kraan alhier. Voor kantoorstenograaf Nederlandsch slaagde Mej. C. de Goede alhier en de Heer G. Helsdingen Soestcrberg. Voor het gehouden examen voor Machineschrijven volgens het „Ver beterd 10 vingersysteem" slaagde Mej. F. Veeman, en de heeren H. Budding en B. Sieperda, leerlingen van Mej. A. M. Stekelenburg, Leusderweg 282 alhier. De R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde bood Maandagavond aan de leden der politieke propagandaclub cn genoodigden een feestavond het St. Jozef-gebouw. Er was voor aangename afwisseling gezorgd, zoodat deze intieme samen komst de meest aangename herinnering bij de bezoekers achterlaat. De propaganda-club werd gehuldigd voor hare met succes bekroonde be moeiingen. Naar aanleiding van een Kanton gerechtszaak tegen een hier ter stede wonend geneesheer wegens in be schonken toestand auto-rijden, liepen praatjes, waarbij namen van plaatse lijke medici op onverantwoordelijke wijze werden genoemd. In verband hiermede meenen we goed te doen met de vermelding dat noch Arts Batenburg, noch Arts Breedveld en arts van Beurden iets met dit geval hebben uit staan. De collecte voor het Roode Kruis heeft (830.43 opgebracht. Het bestuur der afdeeling betuigt dank aan allen die aan het welslagen hebben medegewerkt. Van het atdccllngsbestuur van de afd. Amersfoort der S.D.A.P. heeft de heer Koren bedankt. In zijn plaats is nu als bestuurslid benoemd mevr. M. Vermeij—Noordewier. BURGERLIJKE STAND. 6 Oct. Geboren: Albertha Helena, d. v. T. Groot en H C. B. C. Weyers Oerrit Joannes, z. v. T. v. Wester- laak en C. van Vulpen Josephus Andreas, z. v. J. J. Bouwman en J. W. van den Berg Berdina Susanna, d. v. H. L- v. d. Zuidwind en O. M Vonk Aaltje Johanna, d. v. A. v. Korlaar cn R. A. Boegen. I Gehuwd H. L. Stoel en A. Schimmel. Over leden Jacob Jan Cornells v. d. Starre, oud 29 jaren, echtgenoot van H. J. Kreikamp. 7 Oct. GeborenAlijda Antonia Hcndrika, d. v. A. H. van Dijkhuizen en A. H. |agtcnbcrg Marlijn Jacobus. z. v. G. v. Essen en M. Jagtenberg Teunis. z. v. A. Schraaage en F. Kamphorst. Gehuwd: F. A. van der Vorst en E. de Vries L. M. de Oooyercn Stoffers M. Bottenburg cn A. C. M. Kaspers. Overleden Willem van Beek. oud 21 maanden Johannes Gerardus Sluiter, oud 8 jaar. 8 Oct. Geboren: Lutgerdina, d. lenburg Johannes Adrianus v. Daal en J. v. Diermen. GehuwdM. D. en E. Vogel. OverledenDienlje van Apeldoorn, oud 71 jaar, ongehuwd. 9 Oct. Geboren: Wouterus, z. v.E. J. Kraaikamp en J. H. ter Maten Willem, z. v. J. W. van Nus en J. G. L. Vemhout. 10 Oct. OeborenVeronica Sylvia, d. v. M. Hendriks cn P. A. Richter. Overleden: Jan Wijnen, oud 71 jaar, weduwnaar van S. v. Nimwegen. 12 Oct. Geboren: Catrina Maria, d. v. B. v. Platcringen en W. Koene. Uit den Omtrek Hamers veld Gedeputeerde Staten van Utrecht brengen ter kennis, dat tot 7 November ter Provinciale Griffie voor ieder ter inzage zal liggen eene aanvrage van J. W. Tolboom te Amersfoort om ver gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Hamersveld— Amersfoort-Hooglanderveen en om gekeerd. Hoogland Burgerlijke stand. Geboren Woutera Antonia Johanna, d. van S. G. Gerritsen en C. W. de Jager. Jacobus Johannes, z. van P. Geurtsen en G. v. Voorst. Onder trouwd M. Smink en J. A. Kok. Th. M. Brouwer en A. C. v. Ruiten beek. C. Schimmel en J. Houtveen. Barneveld Burgerlijke stand. Geboren Gerritje, d. van E. Bekker en G. Cozijnsen. Klasiena Melisje, J van J. v. d. Kamp en K. v. d. Flierd. Jacob, z. van J. v. Beek en G. v. d. Geest. Maria Dina, d. van J. P. Lokker en C. Buitenweg. Everdina, d. van G. Boeve en L. Dibbet. On dertrouwd: D. v. Beek en C. Jonge notter. GehuwdE. Baatje en W. van Maanen. NUkerk De Remonte-commissie zal Woens dag 28 October deze gemeente bezoe ken tot het aankoopen van paarden. Tevens heeft een keuring plaats voor M. C. merriën. Denzelfden dag brengt deze commissie ook een bezoek aan Barneveld en Ede. Aangifte kan tot 22 October geschieden. - Burgerlijke stand. Geboren Antje, d. van H. Kas en J. v. Vaneveld. Hendrik Marinus, an E. v. Zoeren. Wouter, z. van Bakker en J. Priem. Hendrik Michaël, z. van P. Muis en K. M Niecnikowski. Bernardina Wilhel- mina, d. van H. Marsman en A. G. Strik. Gerard, z. van G. v.d. Bunt. OndertrouwdJ. Stitselaar en A. v. Loo. H. v. Veldhuizen en H. van Duinen. G. v. d. Bunt en M. v. Montfrans. OverledenJan Meeuwis, 2 mnd. Woorden van Dr.Poels ln een rede te Maastricht gehouden voor de R. K. Werktiedenvereeniging, heeft Mgr. Dr. Poels o.m. het volgende gezegd We leven onder het kapitalisme. Er zijn er die zeggen, dat men dat woord niet veel moet gebruiken. Ik begrijp, dat er oorzaken en omgevingen kunnen zijn, dat het goed is, dat zulk een wenk wordt gegeven, maar als wij niet spreken van kapitalisme, weten de menschen niet, dat we overtuigd zijn, dal deze wereld, die gebukt gaat onder het kapitalistische stelsel, niet deugt. Met bisschop Aengenent zeg ik dat er privaatbezit van productiemid delen moet zijn, we zeggen echter ook dat het eigendomsrecht verkeerd is toegepast, dat er is een alleenheer schappij van het kapitaal. We hebben stelling te nemen tegen wat we in dezen zin kapitalisme noemendat het eigendomsrecht verkeerd wordt toege past. „Baas in eigen huis", roept spreker uit, ja, Zondags, maar in de week zijn het coöperaties van menschen, die licha- melijken en geestelijken arbeid geven en het kapitaal verstrekken. Fabrieken zelf uit den grond stampen is heel iets anders dan het werken van naamlooze vennootschappen en aandeelhouders, die misschien nooit de fabriek zagen. We zeggen, dat bet onrecht is, wan neer geëisch» wordt, dat aan dat eigen dom de opperste, de alleenheerschappij wordt toegekend. De kiem van het kapitalisme is de dictatuur. Wanneer J. Kattouw en B. Slot Ondertr.men dan nog komt tot monopolies, is C. Haarmnns cn A. T. Strijland de ellende niet te overzien, dan vorm! I. Strijland en A. B. Harkenlhal J.jhct streven naar winst een ontzettende nog verder in de war. Dat is niet in overeenstemming te brengen met het christendom. is oplossing mogelijk zonder radi cale schrik maar niet voor dat woord radicale, diep in de grond slagen der maatschappij doordringende hervormingen? Neen! Oaan wij katho lieken een sombere toekomst tegemoet? Naar mijn mecning zal 't katholicisme straks schitteren als nooit tevoren. Wij vorderen publiekrechtelijke be drijfsorganisatie cn dat nog sterker na de laatste encycliek. Er moet een eind komen aan de plutocratie van het kapi talisme. Er moeten komen bedrijfs- schappen met medezeggenschap. Oeen katholieke bedrijfsraden. we hebben toch ook geen katholieke textielindusti geen katholieke aardewekindustrie., Naast de bedrijfsorganisatie, werken aan de slandsorganisatie. Daar is *i, dat we de menschen en de kernen moeten vormen. Er moeten leeken- apostelen worden gevormd, menschen met geestdrift en vol sociale gerechtig heid. Van die eenvoudigen zal ae wereld hervorming uitgaan. Ook de hulp van den weigever hebben we noodig. Als er iemand was, die voor de coalitie was, dan ben ik 't, zegt spreker, maar we zouden ons van het christendom keeren, indien we niet brachten publiekrechtelijke bedrijfs organisatie. In deze richting moet de oplossing van de crisis worden gezocht. Wat de leniging van den oogenblikkelijken nood aangaat, meent spreker dat wij op krachtig ingrijpen van de regeering mogen aandringen. Wij mogen verlangen van de over heid werkverschaffing op groote schaal er kunnen groote financieele bezwaren zijn, maar die moeten worden opgelost, koste wat 't kost. Zoolang de toestand zoo blijft mag de steun aan werkloozen niet verkleind, eerder vergroot. De huismoeders mogen niet meer komen in de fabrieken; als er ooit een tijd geweest is, dat aan den arbeid der gehuwde vrouw een eind dient gemaakt, dan is 't thans, nu millioenen mannen op de keien ioopen. Kerknieuws ZIEKTE EN DOOD VAN DEN W.E. PATER C. VAN BUIJTENEN UIT AMERSFOORT. In leven Missionaris H. Hart uit het Missiehuis, Bredascheweg, Tilburg. Al den tijd, dat hij onder ons ge weest is hier in de Missie, hebben wij in hem gehad een echt hartelijken con frater, altijd opgeruimd en tot alle werk bereid, in alles zoekende zich van het begin af aan dienstbaar te maken aan het heil der zielen. Wij hebben hem bewonderd in zijn ijver, om de moei lijke inlandsche laai te leeren. In Cantilan heeft hij het eerst ge werkt en de taak van zijne confraters aanmerkelijk verlicht. Na Paschen van dit jaar werd hij belast met de geeste lijke zorg van het groote eiland Dina- gat, waar hij sindsdien onvermoeid werkzaam is geweest. Wegens zijn sterk gestel en goede gezondheid dachten wij, dat hij lange jaren van gezegenden arbeid voor zich had. Daarom kwam het bericht van zijn ziekte ais het meest onverwachte. Vanuit het dorp Cagdayanaw (Philippijnen) ontving ik een kort briefje van hem op 9 Juli, meldende dat hij sinds eenige dagen ongesteld was en sinds 5 dagen te bed lag. Terstond heeft broeder Kilb een bootgelegenheid voor mij gezocht en den volgenden morgen ben ik er heen gevaren, om hem te gaan halen. Rond den middag kwam ik er aan. Hij was zoo blij mij te zien: en nadat ik hem ondervraagd had en onderzocht naar den aard van zijn ziekte, heb ik hem terstond helpen aankleeden om naar Surigao te vertrekken. Sinds 5 dagen had hij een sterken afgang in het begin met bloed vermengd, wat hem had doen denken aan bloedioop, een gevaarlijke tropische ziekte. Maar wijl van het bloed de laatste dagen geen spoor meer te zien was en hij hevige pijnen gevoelde in den onder buik, moest ik besluiten, dat hel meer geleek op een zweer in den grooten darm. Vanwege die pijn was het ver- waakten er geregeld een Pater en een broeder. Dinsdagmorgen, toen de koorts was gedaald en hij kalm en zeer goed bij kennis was, bereidde ik hem voor oj het ontvangen der H. Sacramenten. Hi nam het zeer gelaten aan en zei, da hij zijn leven aan God opdroeg voor liet welzijn der Missie. Ik ben niet bang van den dood, zei hij, ik ga zeker naar den hemel. Maar ik zal niet hoog zitten, zei hij glimlachend, want ik ben nog maar pas Priester. Ik zei hem, dat hij toch met zijn verlangen een lang priester- en missionaris-leven aan God had opgedragen. Ja, dat is waar, zei hij. Pater Jos. Croonen hoorde zijn biecht en fk diende hem het Viaticum toe en daarna het H. Oliesel met pauselijken zegen. Met groote kalmte en in volle be wustzijn ontving hij de H. Sacramen ten en stichtte ons allen door zijn ge latenheid en volkomen overgeving aan Gods H. Wil. Toen wij hem na het ontvangen der H. Sacramenten proficiat wenschten, glimlachte hij blij. Eenige oogenblikken daarna geraakte hij weer buiten kennis en is niet meer bij kennis geweest tot zijn dood. [Den avond en nacht ben ik bij hem geble- tot het laatste oogenblik toe. Tot mr 's avonds bleef hij zeer onrus tig en hadden wij moeite hem in bed tc houden. Vanaf tO uur ging hij op zijn rug liggen en bleef hij zoo stil in die houding. Zijn ademhaling was kort, maar regelmatig, de pols echter bijna onmerkbaar. Om 12 uur's nachts steeg de koorts tot 41.6. Om half een was het duidelijk dat liet einde naderde. Ik verwittigde de Paters en Broeders die te Surigao waren en deed de gebeden der stervenden. Daarna baden wij het rozenhoedje, om kwart oyer een stierf hij, zonder eenigen doodstrijd. Ik ben ervan over tuigd, dat zijn zuivere priesterziel, ge louterd door het lijder, en de volledige wegschenking aan Gods H. Wil, toen werkelijk tot een beter leven is over gegaan. Des morgens droegen vijf priesters het H. Misoffer voor hem op. In pries tergewaad werd het stoffelijk overschot op het praalbed gelegd en den gehee- len dag kwamen de menschen er bij bidden. Donderdag deed ik zelf den plech- tigen lijkdienst en droeg geassisteerd door Pater Bodden en Pater Coenders een plechtige Uitvaartmis op. Na de plechtige absolutie bij het gemetselde graf, deden nog 7 andere Paters de absolutie afzonderlijk. Hij ruste in vrede. Waarde stadgenoot, moge de goede God U reeds de eeuwige belooning geschonken hebben en bid met ons tot God, dat Hij op uw voorbeeld vele roepingen tot Priester-Missionaris uit Amersfoort moge opwekken. voer, zelfs per motoJboot, voor den r'j"; f bru.kt hiertoehet best zieke zeer bezwaarlijk. «albessensap, of bi geb eke daarvan Uit de Land en Tuinbouw-were ld. (Nadruk verboden.) Deze keer schrijven we hoofdzakelijk voor de imkers onder onze lezers en geven bijenteelt-varia. Honigktaren. Men snijdt de met honig gevulde raten in kleine stukken op een groente-i giet, met een schotel er onder, en die achter een gesloten raam, in de zon, waarna de honig spoedig in dikke druppels begint te vallen. Die honig doet men in glazen en schept een dag later de bovendrijvende wasdeeltjes met een lepel af. Het overgeblevene kan men ook aan de bijen met wat water weer als voeder geven. Ook kan men de stukken raat in een zak onder de pers leggen. Wanneer men de stukjes raat op mr o! in een oven warm maakt, al vorens ze uit te persen, verliest de honig zijn aroma en wordt dan troe bel. omdat de btoemstof er doorheen komt. Zuivere honigwijn. Zuivere honigwijn behoudt steeds een eigenaardigen, zoe ten smaak, die terstond aan honig doet denken en niet bepaald aangenaam kan genoemd worden. Door deze bij smaak kunnen velen dan ook den ho nigwijn niet lekker vinden. Maar die smaak kan men temperen of geheel doen verdwijnen door bijmenging van vruchtensap bij 't bereiden van den ijn. Men gebruikt hiertoe het best zieke zeer bezwaarlijk. Om 8 uur 'savonds was hij hierin convent van Surigao. Terstond heb ben wij hem door den dokter laten onderzoeken. Deze kon, gezien de ver moeiende reis, geen zekere uitspraak doen, maar den volgenden morgen was het zoo goed als zeker, dat hij aan lyfoide koorts leed en waren wij voor bereid op een mogelijk ongunstig ver loop. Niemand echter, ook de dokter niet, voorzag dat het noodlottig ver loop zoo kort zou zijn. De koorts ging spoedig zeer hoog en steeg 's avonds tot boven 40. De buikloop hield aan, ondanks de aan gewende middelen. Vanaf Maandag begon hij van koorts te ijlen en was hij zeer onrustig, zoodat we geregeld met tweeën waakten. Overdag ver zorgde hem met bewonderingswaardige toewijding de Overste der Zusters, die jaren lang als ziekenzuster in het voor naamste hospitaal van Manilla werk zaam is geweest, en ons allen in on dervinding van ziekenverpleging over treft. Zij werd geholpen door twee I D V «mol stil uiiueiicnui- IICII. t.IJ weru geniiipuii uoor iwee J. r. H. ter wolbeek en O. v. Eyke-j macht en de speculaties sturen alles broeders, cn gedurende den nacht titroensap. Ook elke 10 liter honing- wijn is 't sap van een citroen vol doende. 't Bijvoegen van kruidnagelen en notemuscaat brengt verder verbe tering van den wijnsmaak aan. Grondslag voor het welslagen der bijenteelt. 1. Wie met goeden uitslag zich op bijenteelt wil toeleggen, dulde geen zwakke korf. 2. Oude koninginnen dulde men niet; geen enkele zij meer dan 3 jaar oud. 3. In den winter moeten de bijen de grootste rust hebben en steeds goede frissche lucht. 4. Na het eerste uitvliegen in het voorjaar moeten de bijen weer in 't winterverblijf komen. Het meest lijden de korven in het voorjaar van de weersverandering. 5. Na het eerste uitvliegen de bijen het winterverblijf houden, tot er veei bloemen zijn, is de bijen voor nuttigen arbeid bewaren. Met het begin van Mei zijn de winterbijen allen dood, zelfs velen van het nabroed. In 't voor jaar zelfs als de bijen reeds vlijtig uit vliegen, gunnc men ze de meest moge- kunt U deelnomen aan de nieuwe Sanella-Prijsvraag. Profiteert van de kansen om den hoofdprijs of één der andere 1190 geldprijzen te winnen! Bij Uw winkelier kunt U gratis meerdere exemplaren voor deelname bekomen. Iedere deel nemer ontvangt bovendien een Verkeerskalender voor 1932. lijke rust. Het is zeer nadeelig ze te storen. 6. In den zomer, vooral in den tijd n het honiggewin, zorge men. dat de korven goed ruim zijn. 7. Vóór alles zorge men, dat de bijen geen gebrek aan voedsel hebben, maar steeds goeden voorraad bezitten. 8. Hooldvereischte is een goed broed- verblijf en geen raten, die meer dan 3 jaar oud zijn. Wat men van was kan maken. Bijenwas. Men smelt 2 deelen was en roert er, nadat het van het vuur afgenomen is, 1 deel terpentijnolie doorheen. Politoer. Men verwarme 900 gram water en 200 gram potasch tot nabij het kookpunt en voege er dan onder gestadig omroeren 400 gram gele was bij. Na koking giet men er nog 900 gram water bij en verhit zoolang tot een homogeen melkachtig mengsel is ontstaan. Dit is uitstekend om meubels en vloeren te politoeren. Schoensmeer. Op een zacht vuur smelt men 1 deel gele was, 4 deelen rundvet, 2 deelen reuzel, 1 deel terpen tijn en I deel boomolie, waarna men er de noodige hoeveelheid uitgegloeid roet bijvoegt. Dit schoensmeer, dat eenigszins warm gebruikt moet worden, geeft het droge leder niet alleen glans, maar beschermt het ook tegen indrin gen van vocht. Waszeep. Bij 16 deelen gesmolten vetzeep voegt men 2 deelen gesmolten was en roert ze goed door elkander, zoolang tot was en zeep zich met el kander vereenigd hebben, waarna het mengsel in vormen gegotan wordt. Deze zeep is uitstekend voor mouseline, tulle en andere fijne stoffenhet stijven en strijken wordt door 't gebruik dezer zeep overbodig. Waszalf om schoenen waterdicht tc maken. Men smelt tezamen 2 en een half deel gele was, 26 en 'n half deel schapenvet, 6 en een half deel terpen tijn, 6 en een half deel olijfolie en 13 deelen reuzel, waarna men er 5 dee len goed uitgegloeid houtroet door werkt. Men smeert het warm op schoe- n en laarzen. Waterdicht pakpapier. Men neemt 24 deelen groene zeep, 4 deelen witte zeep 15 deelen was, kookt dit alles in 120 deelen water cn doopt er pakpa pier in, dat, na op lijnen uitgelekt en gedroogd te zijn, volkomen water dicht is. Middel tegen hoornschciircn in paar denhoeven. Men smelt onder gestadig roeren op een zacht vuur gelijke deelen honig cn was. De hoef wordt eerst ter dege met lauw water gereinigd, waarna het mengsel met ccn penseel op- en ingestreken wordt. Na eenigen tijd zijn de scheuren en kloven verdwenen en krijgt de hoef de gcwenschte lenigheid zonder nochtans te zacht te worden. Waspapicr en gewast papier. Bij 600 gr. water voegt men 200 gram potasch en 400 gram dennenhars. Een en ander wordt zoo lang gekookt, tot het een gelijkmatige, heldere oplossing vormt. Hierbij voegt men evenveel wasmelk (zie boven). In het warme mengsel drenkt men papier, dat ten slotte ge doopt wordt in een warme oplossing van 100deelen wateren 4 deelen aluin. Dit gewaste papier dient om onder tafellakens te leggen en kan het ge waste linnen vervangen. Ledersmeer. Men lost anderhalve kg. zuivere gele was in anderhalve kg. wonderolie, 12 en een halve kg. lijn olie en een halve kg. bruine teer bij en roert alles duchtig door elkaar. Men smeert er het leder twee maal per jaar mede in, tengevolge waarvan dit meer dan anders weerstand biedt aan de werking van'.lucht, hitte, zweet en water. Welk hout is het beste brandhout? Langen lijd heeft men gemeend.dat de hardste houtsoorten de meeste warmte gaven, terwijl de zachtere houtsoorten minder verwarmingskracht werd toegeschreven. Wie toch meende niet, dat eiken- of beukenhout bijvoor beeld méér warmte afgeeft dan den nen- of populierenhout. Aan de eerste geeft men steeds de voorkeur. Latere onderzoekingen hebben echter aange toond, dat deze meening verkeerd is. Het hout van bruine beuk geeft 90 pCt., van gewone beuk 91 pCt., eik 91 pCt., berk 94 pCt., populier 95 pCt., ahorn 96 pCt., wilg, lorkenboom of larise cn kastanje 97 pCt., olm of iep en den 96 pCt., lindeboom 99 pCt. warmte. Men ziet hieruit, dat de boer, die dennen-, linden- of wilgenhout koopt vcor brandhout, verstandiger is dan hij, die eiken of beuken koopt, te meer, daar hij voor dit laatste dikwijls veel meer betalen moet. B— r Amersloortsche Agenda. DINSDAG 13 OCT. Katholieke Radio-avond in de Markt hal, 8 uur. Populair Concert en propaganda-rede. ZONDAG 18 OCT. 8 uur Tooneelvoorstelling Euripides in St. Aechten. De adjudant van H. M DINSDAG 20 OCT. Voor Geloof en Wetenschap optre den van A. Ait toonkunstenaar, over „Die Mcistersinger von Nurnberg" DONDERDAG 22 OCT. 8 uur in het Bondsgebouw leden vergadering der R. K. Werklicden- vereeniging St. Jozef. ZONDAG 25 OCT. 8 uur in St. Aechten Tooneel Bouw meester-ensemble. Hoe zorg ik voor mijn man. Van dag tot dag. Dinsdag 13 October. Hetgeen de mensch zegl. onthult niet zön ware persoonlijkheid. Alleen zijn daden doen deze kennen; soms zelfs aan hem zei ven. Woensdag 14 October. Wanneer arbeid en rijkdom op deze aarde naar belmoren verdeeld waren, behoefde niemand gebrek te lijden. Donderdag 15 October. Iedere mislukking is zooveel gewonnen, wanneer ze niel ontmoedigt, door gevoels reden, door depressie en gemis aan energie, maar wanneer ze tot leering strekt en aanwijst hoe beter te doen. Heden geëtaleerd Zwaar eiken slaapkamer- ameub ement met spiegelkast f 143.50 Beekstraat - Telefoon 543 - Beekenst.laan - Amersfoort Uw adres voor complete meubileering. Ucnkt U om onze rOoklafel-reclame

De Eembode | 1931 | | pagina 2