Niet duurder ODD en veel gezonder dan vleesch, zijn onze verschillende vlsch soorten Smakelijk t-icht verteerbaar Voedzaam II Daar WIJ ALLEEN in Amersfoort alle vlschaoorten PERSOON- I LIJK In at F Tarbot, tong, kabeljauw, schelvlsch, schol, bol, zee-carbonade vischconaerven, garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch. koekjes, gebakken vlsch. Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, stokvisch, zoutevisch enz. enz, IJmuider Vischhandel II. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT Gerechtigd tol het voeren van het Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. lieftallige echtgenooten te voldoen. Ze móéten er dus wel wat „bijverdienen" 11 Gelukkig heeft de auteur nog twee waarlijk eerlijke ambtenaren in Indië ontdekt, die geheel in hun eentje willen trachten tegen den corruptie-stroom op te roeien. Maar dat zijn dan ook de twee eenige! Van deze modellen heeft hij hoofd personen voor zijn „sociale schets" gemaakt. Toch maken we het mee, dat een dezer, een assistent-resident, zich ook al bijna door een chinees laat overhalen voor vijftigduizend gld. een vuil zaakje op te knappen! Doch met voldoening zien we ten slotte toch, dat de edele inborst des braven mans over zijn lagere instincten zegeviert. Het is waar dat, eer deze nobele held besluit toch maar liever eerlijk te blij ven, er ontmaskering van heel wat snoodheid in zijn omgeving noodig is, maar ten slotte gaan hem de oogen toch open! En als we dat gèconsta- teerd hebben, slaken we een zucht van verlichting, minder omdat de mis daad gestraft is en de deugd heeft ge zegevierd, dan wel omdat het stuk uit is. Behalve den wankelmoedigen assis tent-resident, den edelaardigen contro leur, den gluiperigen chinees en de afgrijslijke nonja liepen er nog twee bedaagde en omvangrijke Amsterdam- sche dames over de planken, die zich de ilusie gevormd hadden, dat zij door het hier en daar bekladderen van hun huid en het spreken van een kinder- taaltfe, sprekend op inlandsche vrou wen geleken Wij willen ditmaal geen namen der medespelenden noemen en vergenoe gen er ons mede een woord van lof te spreken (we moeten toch ook het weinige goede weten te apprecieeren) over de prestaties van den souffleur, die er in slaagde ons den tekst twee maal te doen genieten. Het was een dilettanterig gedoe, waarnaar gelukkig slechts een zestigtal menschen hebben zitten kijken, het geen echter altijd nog zestig teveel is. S. Hartvel t- Kwartet Concert gegeven op Donderdags Nov. Voor dit Abonnements-concert bleek het kleine zaaltje der Theosofische Vereen, nog te groot, wanneer we letten op het gering aantal bezoekers (we schatten nauwelijks 75 menschen). te klein echter om de tonen der vier strijkinstrumenten behoorlijk te ver werken. De heer Drucker, administrateur van Utrecht's Tivoli, begon met de vreemdende mededeeling, dat het aan gekondigde programma niet kon wor den uitgevoerd, wegens het ontbreken van een deel der muziek. Het Kwartet begon met No. 4 van het program, Strijkkwartet in d. („der Tod unddas Madchen"), opus posthumus van Fr. Schubert (1797—1828) In een keurig samenspel en vol gevoel werd door de vier artisten dit nummer vertolkt, evenzoo het tweede nummer van Beet hoven in e kl. terts. Juist hier, waar het een niet-aangekondigd opus j was het duidelijk, hoe dit Kwarte geroutineerd ensemble vormt, dat door veelvuldig samenspelen de noodige eenheid in opvatting en uitvoering heeft bereikt. Tot slot kregen we nu nog: Strijkkwartet op. 76 No. 5 in D van Jos. Haydn. (1732—1809). Als een vorige keer speelde ons ook nu weer de kleine ruimte parten. Niets, maar dan ook absoluut niets ontgaat aan het oplettend auditorium niet alleen de tonen der instrumenten, ja zelfs de wisseling van uitdrukking op gelaat en in oogen der artisten wordt waargenomen en brengt afleiding teweeg. Later vernamen we nog, dat het niet aanwezig zijn van alle muziek was te wijten aan diefstal van een actetasch, waarin zij werd meegevoerd, een schrale buit voor den langvinger. maar een leelijk inconvenient voor den heer L. Somer, Alt, die in de beide nummers voor kwintet zou meewerken. Verdachten van een roofoverval aan den Lagen weg, waarbij een marktbezoeker uit Nijkerk van een portemonnaie met geld werd ontlast, zijn gearresteerd. Bij de Spoorwegen is de ingenieur voor weg en werken, de heer Beunke, verplaatst naar Utrecht. De ingenieur Redeker van het hoofd bureau te Utrecht is zijn opvolger. Schandelijk. In den nacht heeft iemand met een auto het plantsoen in de Vondellaan vernield. Twee malen is de auto van begin tot eind door struiken en heesters heengereden. Zichtbaar is opzet in het spel geweest, want de palen zijn vrijwel alle vermeden. ooo Geen staking. De dreigende werkstaking aan de meubelfabriek van v. Kuijk en Dek- huijzen aan de Nijverheidsstraat is af gewend, doordat de firma een kleine loonsverhooging heeft toegezegd. Bo vendien zullen geen Duitsche werk- imers in dienst worden genomen. Chr. Militair Tehuis. Woensdag 16 Dec. zal het 50-jarig bestaan van het Christelijk Militair Tehuis aan de Lange Beekstraat wor den herdacht. ooo V erkeersongeval. Hoek Kapelweg—Van Campenstraat heeft in den nacht een botsing plaats gehad tusschen de luxe auto van S. en die van D. De auto van S. was geheel vernield. St. Jozef Voor een goed bezette bijeenkomst van de R. K. Werkliedenvereeniging sprak Pater Duynstee uit Utrecht over „Geloof en Huwelijk". De moderne samenleving heeft absoluut verkeerde meening omtrent het huwelijk. De individuen vormen een huisgezin, de huisgezinnen vormen de staat, de staten vormen de volkeren en de volkeren vormen de wereld. Zonder het huwelijk geen huisgezin, geen staat, geen volkeren. God zelf heeft bet huwelijk ingesteld. God schiep Adam en gaf hem Eva als gezellin. God schiep Eva om door Adam en Eva de wereld te doen be volken. Door God zijn zij de Vader en Moeder van het menschelijk ge slacht. |God houdt door het Huwelijk het menschdom in stand. God laat het huwelijk over aan de menschheid, doch niet willekeurig maar volgens de na tuurwetten die God gaf. Het kind is de liefde van de ouders, het licht hunner oogen. Het verlies van een kind is vreeselijk. Het kind is alles, is levensgeluk. God schept het kind. Het kind is een bezit van God. God geeft het kind als het ware in leen en blijft de bezitter. Wanneer ouders kinderen opvoeden moeten zij dit doen volgens de inzichten van God. Het huwelijk moet zijn een vrije keuze, dus niet door meisjes-intriges. Vrije keuze staat ook aan de kant van het meisje. Meisjes moeten geleid wor den door de zekerheid van een weder- zijdsche trouwe liefde. Het huwelijk vraagt ontzettende offers waarbij- de liefde onmisbaar is. Het huwelijk moet publiek, officieel gesloten worden met een zekere uiterlijke plechtigheid. Dit is gebruikelijk bij alle volkeren tot de meest onbeschaafden toe. De katholieken hebben een voor recht doordat Christus het huwelijk heeft verheven tot een Sacrament. Daarom moeten katholieken het hu welijk sluiten voor den priester, de bedienaar van de Sacrame-.ten. Voor de katholieken is het huwelijk als enkel contract niet mogelijk. Wij hebben in het huwelijk God te erkennen en ook Zijn natuurwetten. De liefde van Christus voor Zijn Kerk was trouw tot in den dood, dit moet ook de liefde in het huwelijk zijn. De man moet werken voor i vrouw en kinderen, moet eerzaain leven. Wanneer er geen eenheid is bij de ouders is er geen eerbied meer bij de kinderen en ook de godsdienstzin zal verloren gaan. De opvoeding is een grootsche taak. Wederzijdsche liefde moet er zijn bij de opvoeding der kinderen. God zal rekenschap vragen voor elk kind. Er is geen schooner plaats in den hemel dan een vader en moeder vereenigd in den hemel met hun kinderen. In het tweede deel behandelde Zijn Eerw. de natuurwetten gegeven door God om er aan te gehoorzamen. Een overduidelijke uiteenzetting gaf ZEerw. van de kwalen van onzen tijd, erop wijzend dat elk Sacrament genade van bijstand geeft, zoo ook het Sacra ment des Huwelijks. Burgerlijke Stand. 3 Nov. GeborenHelena Everw v. W. Wouterse en J. Gouarda, Gerrit, z. v. H. Bouwman en G. Florijn Jacobus Willem, z. v. M.J.Broek- huljsen en J. W. W. Stam Willem Maarten, z. v. J. W. de Ket en G- Gijsen Dina, d. v. W. J. v. Nleuw- kerk en W. M. Ruijs. 4 Nov. Geboren Josina Gijsberdina Catharina, z. v. K. Kallenbach en J. O. C. Meuleman Geertrulda Maria Barbara, d. v. G. v. Empelen en O. M. Barbara Korndewal Johanna Bernadette Maria Cornelia, d. v. R. J. Koekoek en M. T. S. Vandenweijer Jannetje, d. v. F. van Doornik en L. van Zoeren Wilhelmina Maria, d. Boersen en R. v. d. Heuvel. GehuwdJ. B. H. Willems en A. M. Danklof J. Holtman en H. v. Doorn. OverledenNeeltje Smit, oud 27 j„ echtgenoote van B. M. Verbergt. 5 Nov. Ondertrouwd: H. W. Buis en B. Ensing C. J. v. Burgsteden en T. v. Schalkwijk W. BartOss en G. Bijlsma J. van den Broek en P. van der Heijden C. Meijer en C. Schram H. Buitenhuis en J. van Barneveld H. Scheffer en H. J.J. van Dijk C. F. Buhrmann en O. C. Bouwmeester. I GehuwdA. Zwart en A. M. Zijtveld. OverledenAlida van Cleef, oud 2 jaren. 6 Nov. Geboren:Gerarduslosephus v. P. J. van den Bos en C. M. v. Doornik Hendrik, z. v. P. van den Hoek en H. Gouw—Yvonne Eleonora, d. v. J. Kollen en F. E. Westerik. OverledenCornelia de Beer, oud 89 jaar, wed. van M. Zadoks. 7 November. GeborenClara, d. v. C. Meijer en B. Hemmenga Chris tina Gerardina, d. v. J, Hendrik de Vries en C. Scheerder. Overleden: Gertrudes van Kempen, oud 82 jaar. weduwe van S. G. van Vliet Cor nells Koper, oud 68 jaar, ongehuwd Christina Willemina Mol, oud 72 j. weduwe van L. ter Haar. 9 Nov. GeborenCornelis Ignard Johannes, z. v. J. Bonzei en M. Kingma Anna |ohanna Elizabeth, d. v. A, J. Jaspers Focks en R. Reuter Johan Richard, z. v. H. F. Dammers en J. G. van den Berg Johanna Maria, d. v. J. J. Verschuur en J. C. Hamers Lutske, d. v. G. Mosterd en P. v. der Zwaag. OverledenOverleden Wilhelmina Maria de Goede, oud 12 weken Marinus Johan Arntzen, oud 76 jaar, weduwnaar van A. C. Door man Heintje Willy Franken, oud 3 jaar. Uw zenuwen komen tot rust; slaap, kalmte, zelfbeheer- sching, arbeidslust en levensvreugde keeren weer door het gebruik van Mljuhardt'g Zenuwtabletten Uit den Omtrek Baarn Opbrengst Belastingen in 1932. Als aandeel der gemeente in de zu vere opbrengst van de Grondbelasting op de gebouwde eigendommen, zijnde het drievierde gedeelte van de hoofd som, wordt voor het belastingjaar 1932 geraamd f37.000. Voor de ongebouwde eigendommen wordt als zoodanig ge schat f4000. Voor de heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der Grond belasting op de gebouwde eigendom men, is uitgetrokken f39.300 en voor die van 20 opcenten op de ongebouwde f1000. Blijkens de door het Rijk verstrekte gegevens, zal als hoofsom voor de personeele belasting geraamd kunnen worden een bedrag van f 125.000 en voor de heffing van 70—110 opcenten op de hoofdsom van die belasting f12.000. De uitkeering van het Rijk wegens 48 opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantièmebelasting zal vermoedelijk f 1000 zijn. Wegens de heffing van 24 opcenten op de hoofdsom der Gemeentefonds belasting, wordt voor zooveel betreft het in het dienstjaar aanvangende nieuwe belastingjaar f60.000 en voor zooveel aangaat het in dat jaar eindi gende belastingjaar f40.000 begroot, zoodat deze post flOO.CCO groot is. De opbrengst van de belasting op de honden wordt geschat op f 1500. Het totaal der inkomsten van het hoofd stuk belastingen, wordt aldus geraamd op 1438.042.50 en het batig slot var dat hoofdstuk op f431.215. B. en W. merken op, dat de ver schillende belastingen als personeele- gemeentefonds- en dividend- en tan tièmebelastingen belangrijk lager ge raamd moesten worden, aan de hand van de gegevens, verstrekt door den Insp. der Dir. Belastingen. Daar de fïnanciëele draagkracht der bevolking zich momenteel in sterk dalende lijn heeft bewogen en nog beweegt, is een terugslag daarvan op de opbrengst der belastingen onvermijdelijk. Burgerlijke Stand. GeborenWillem Heinrich, z. v. R. J. v. Hagen en M. F. L. Abels Alyda Óaria, d. v. J. D. P. van Garderen en A. M. N. ter Beek. OndertrouwdH. Kuijer en M. A. Dorresteijn A. fop en B. Pater. OverledenEliza beth Cornelia Maria Mathilda Wilhel mina Florijn, 64 jaar, geh, m. C. M. M. Hoovers. Barneveld De huurder van een jachtveld te Essen, had een drijfjacht georganiseerd, waarvoor hij een aantal jagers had uit-1 vreemde portefeuille en portemonnaie, genoodlgd. Toen de jachtpartij in vol len gang was, betrad onverwachts ook een politieman het terrein. Hij infor meerde of alle wel in het bezit van een jachtakte waren. Daarbij bleek dat één, zekere P. uit Dokkum, in gebreke was gebleven zich dit document aan te schaffen. Dientengevolge werd niet alleen tegen dezen jager proces-verbaal opgemaakt, doch ook zijn prachtig dubbelloops-geweer, ter waarde van minstens f200, in beslag genomen. Hoogland Bodedienst. W. Verhoef en Zoon maakten be kend, dat zij hun bodedienst dagelijks per vrachtauto zullen uitvoeren en wel van Hoogland over Amersfoort en Hooglanderveen. Bestelhuis te Amers foort uitsluitend Appelmarkt 8. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Hilhorst en A.M. van Dijk. OverledenMatje de Vries, 62 j„ echtg. v. P. de Vente. Hoevelaken Een luxe auto, komende uit richting Terschuur, reed in volle vaart door de bocht bij de Klaarwaterbrug en botste dientengevolge tegen een boom. De 4 inzittende personen, drie Franschen en een heer uit Amsterdam, werden door glasscherven aan hoofd en handen wond, zij werden overgebracht naar het St. Elizabethts gasthuis te Amers foort. De bestuurder, J. O. T. uit Am sterdam. bekwam een paar onbedui dende schrammen. De auto werd zwaar beschadigd. Nllkerk Ged. Staten van Utrecht hebben gun stig beschikt op een verzoek van R. Huygen Ie Spakenburg, tot het uitbrei den van den door hem uitgeoefenden autobusdienst van Baarn naar Spaken burg tot Nijkerk. Op de markt Aangevoerd 60.000 eieren f7—7.60, eieren van jonge hennen f4.40—5.50 31 biggen f7—10; 239 runderen: melk koeien f 180—280, vette koeien f 190- 300; 33 kalveren: mestkalverenf 14— f 18, slachtkalveren f6—8, 6 wilde ko nijnen 70—80 ct., 5 hazen f 1.75—2. De bakkers hebben den broodprijs verlaagd van 18 op 16 cent per Des nachts is A. B„ wonende in het Veen, die in Amersfoort met v. G. K., beiden wonende alhier, op stap was geweest, op den Lageweg neer geslagen en berooid van zijn geld, ongeveer f80. De politie heeft de beide verdachten aangehouden. Soest Zita-Vereeniging. In de Philomenastichting werd door den Z.Eerw. Pastoor Voss, een „Zita"- vereeniging opgericht. Er hebben zich reeds een twintigtal leden voor deze vereeniging opgegeven. Te oordeelen naar de prettige en gezellige stemming, die er den eersten avond reeds heerschte, mogen we met recht hopen en vertrouwen, dat deze vereeniging nog lang moge groeien en bloeien, tot meerdere eer van God en tot heil van de leden der „Zita' vereeniging. Vestiging. H. Peek, R.K. van Vianen a. d. Lek naar Essendamweg 13. G. W. v. d. Berg, R.K. van Apel doorn naar v. Weedestraat 16. A. J. Hecker, R.K. van Laren N.H. naar Laanstraat 15. Chr. Niessink, m.g. van Heemstede naar Amersf.str. 8a. A. Kloeke, m.g. van A'dam naar Lindenlaan 4a. W. Bos, m.g. van Renkum naar Soesterb.str. 13. M. Oomens, R.K. van den Haag naar Vredehofstraat 2. S. Scholtus van Tiel naar v. Weede straat 61. A. Gerritsen, m.g. van Hilversum naar Soesterb.str. 79. J. G. v. Bennekom, m.g. van Leus den naar Birkstr. ongen. J. Lourens van Apeldoorn naar v. Utrechtscheweg 10. J. M. v. Kleef van A'dam naar v. Weedestr. 9. P. N. de Vries, m.g. van A'dam ngar Rembrandtlaan 18. E. Meijnen, R.K. van Hilversum Ie Weteringpad 2. C. Brüning, m.g. van Naaldwijk naar Amersf.str. 97. J. Wassenaar, m.g. van Wymbritse- radeel naar Molenstr. O.Z. 93. Veder van Amersfoort naar v. Lijndenlaan 10. H. L. v. Beunekom van A'dam naar Spoorstr. 50. J. W. Potjer, m.g. van A'dam naar Molenstr. O.Z. 23. Werkverschaffing, de arbeidsbeurs staan ingeschre ven 188 werkloozen in diverse be drijven, waarvan er pl.m. 90 worden te werk gesteld bij de werkverschaffing. Stouten burg In den nacht is een inbraak gepleegd een boerderij. Door middel van een rijkspolitiehond kon niet alleen de dader worden opgespoord, doch ook de ont inhoudende een bedrag van ruim 1100. Het bleek, dat de zoon van den boer de dader was. De vader wenschte geen aangifte van het geval te doen. De gestolen voorwerpen had de zoon op pl.m. 100 M. van de boerderij be graven. Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus, z. v. W. v. d. Brink en M. Plaizier. Scherpenzeel Op den straatweg van Woudenberg naar Scherpenzeel stond aan den kant van den weg de groentewagen van v. d. Hoek, uit Amersfoort. Zoowel uit de richting Scherpenzeel als Wouden berg naderde een auto, toen v. d. Hoek zich bij een zijner klanten bevond. Daar de auto uit Scherpenzeel het licht niet doofde, heeft de chauffeur van de andere auto de groentewagen niet bijtijds ge zien. Door de aanrijding kwamen auto en kar in aanraking met de langs den weg staande boomen, waardoor beide voertuigen zwaar beschadigd werden. Binnenland Kantfr van Koophandel voor de Geldersche Vallei. Vrijdag 6 Nov. kwam de Kamer te Amersfoort bijeen. Bericht kwam in van het bedanken als lid door den heer G. J. Smit te Soest. De begrooting voor 1932 werd vast- festeld met een eindbedrag van 16.758.50 en een vermoedelijk batig saldo van f400. Een onderzoek wordt ingesteld naar oneerlijke concurrentie-practljken t.a.v. katoenproducten. Bij den Min. v. Wat. zal aangedrongen worden op antwoord inzake de bedenkingen over de Zuider zeewerken. Inzake het wetsontwerp artsenijbereidkunde zal onderzocht wor den, of de Kamer stappen in dezen moet nemen. Met de fa. Grootendorst te Amersfoort zal besproken worden de eventueele vervaardiging van Ka mermedailles voor prijzen. Bij voldoende deelneming uit indus trieën in het rayon, zal de Kamer in het Holland-Huis te Brussel een eigen vitrine inrichten. Een verzoek van en kele industrieën om een actie te steunen tot verhooging van invoerrechten op bepaalde artikelen wordt verworpen. Men besluit Amsterdam te steunen in het verzoek om verlaging van telefoon tarieven. Klachten over verslechtering van de Eem zullen onderzocht worden. Met kracht zal geageerd worden tegen de inperking van openingslijden post kantoor Nijkerk. De Zuiderzee. De Vereeniging van Zuiderzeege- meenten waarbij 47 gemeenten langs de Zuiderzee zijn aangesloten heeft adres gezonden aan den Minister Waterstaat, waarin er met den meesten klem op wordt aangedrongen: Ie. om de inpoldering met kracht door te zetten, waardoor dan werkge legenheid wordt verschaft en de land bouw in de toekomst, wanneer de huidige crisis voorbij zal zijn, over nieuwe gronden zal kunnen beschikken; 2e. om ten spoedigste volledige open baarheid te geven, aan de definitieve plannen der regeering, omtrent de te verrichten werkzaamheden, opdat de onzekerheid waarin belanghebbenden verkeeren geheel worde opgeheven. Gemengde Berichten Een brutale Roofoverval heeft te Schipluiden plaats gehad, waar bij den daders een bedrag van onge veer f 10.000, bestaande uit bankpapier, in handen is gevallen. De kassier van de Boerenleenbank; te Schipluiden, H. v. Velzen uit Delft, houdt Zaterdagavonds zitting. Het kan toor is aangebouwd aan de woning van de Wed. v. Adrichem. Het bestaat uit een wachtkamer, een tusschenkamer en het eigenlijke kantoor, waai kassier zitting houdt. De cliënten wor den daar door den kassier ontvangen achter een tafel. Als laatste bezoeker vóór de aanslag plaats had, heeft de ongeveer 25-jarige Corn, van Adrichem, zoon van de wed. van Adrichem, van Velzen bezocht. Er Toen v. Adrichem vertrokken was, kwam een dezer drie het kantoor bin nen en begon een gesprek met den kassier. Spoedig daarop verscheen een tweede persoon en samen zijn zij van Velzen te lijf gegaan. Een van hen sloeg den kassier met een hard voor werp op het hoofd, terwijl de ander uil een revolver een schot loste. De kogel ging van Velzen door den linker duim en langs het jukbeen. Door de slagen op het hoofd viel van Velzen echter neer en daar hij niet in staat was iets tegen de overvallers te doen, bleef hij liggen. De {indringers gingen toen naar de openstaande brandkast, waaruit zij een portefeuille met bankpapier namen en vertrokken. De derde persoon heeftin dien tijd vermoedelijk op den uitkijk gestaan, om bij onraad te waarschuwen. Toen de beide mannen verdwenen waren, heeft van Velzen om hulp ge roepen en heeft geklopt op den muur, die zijn kantoor van de woning van de Wed. van Adrichem scheidt. Corn. van Adrichem die wel eenlg gerucht gehoord had, doch niet begrepen had wat er gebeurde, is toen naar het kan toor gegaan, waar hij van Velzen ge wond aantrof. Toen Vrijdagmorgen de dienstbode van den notaris Courrech Staal te Gorlnchem het huis binnenkwam, vond zij den notaris dood In zijn kantoor liggen. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de notaris, die des nachts alleen in het huis is, waarschijnlijk reeds den vorigen avond, nadat het kantoorpersoneel was vertrokken, is vermoord. Waarschijnlijk is de notaris, terwijl hij voor zijn schrijfbureau zat, aangevallen, waarop een hevige wor steling is gevolgd, die met den dood van den notaris eindigde. Uit de brandkast, welke open stond, is een pak bankbiljetten ontvreemd. In verband met dezen moord is te Woerden een boerenarbeider gear resteerd, die slechts kort aldaar woont. Deze bekende den moord te hebben gepleegd. Nabij Vigo is tengevolge van hel omslaan van een visschersboot de ge- heele bemanning bestaande uit vijf man verdronken. De eigenaar van de boot was met zijn beide zoons en twee arbeiders, met de boot in zee gegaan, doch bij het inhalen van de netten sloeg de boot tengevolge van een ver keerde maneouvre om. Het Berlijnsche Gerechtshof heeft een persoon, die een z.g. godioozen- avond had georganiseerd, wegens gods lastering tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld. Bij stormweer is nabij Helsingfors een marineboot omgeslagen, waarbij zes inzittenden omkwamen. Te Den Haag hebben twee jonge mannen een manufacturierster over vallen en getracht de winkellade te lichten. Door het flinke optreden van de vrouw en doordat een winkelmeisje de winkel binnenkwam, mislukte de aanslag. Te Fijnaart werden drie stroopers door een paar rijksveldwachters aan gehouden. Bij hun arrestatie ging plot seling een schot van één der stroopers af en trof zijn kameraad, die overleed. Amersfoortsche Agenda. WOENSDAG II NOV. Vrouwenavond R. K. Coop. „Helpt Elkander" in het gebouw der R. K. Werkliedenver., des avonds half 8. Optreden van den humorist Van Zomeren, tractatie en gratis verloting van verschillende voorwerpen. Verder wordt deze avond opgeluisterd met muziek. ZONDAG 15 NOV. 8 uur in St. Jozef, uitvoering door Ons Genoegen van het tooneelspel „Mea Culpa". ZONDAG 15 NOV. 's avonds 8 uur, in het gebouw der R. K. Militairen-Vereeniging aan het Zand, Jaarfeest der R. K. Onderoffi ciers-Bond St. Martinus. ZONDAG 15 NOV. 's avonds half 8, uitvoering van het tooneelspel „Het Nest Ontvlucht", door het Meisjespatronaat, in het Patronaatsgebouw aan de Paulus Borstraat. DINSDAG 17 NOV. Half 9 in Princess Room Lezing voor Geloof en Wetenschap door C. A. Galesloot, Dierenarts, over: Erfelijk heid. WOENSDAG 18 NOV. 'avonds half 8, uitvoering van het tooneelspel „Het Nest Ontvlucht", door het Meisjespatronaat, in het Patronaatsgebouw aan de Paulus Borstraat. DONDERDAO 19 NOV. 's avonds 8 uur, buitengewone ver gadering der R. K. Werkliedenver. St. Jozef. Spreker: H. Brouwer uit Hilversum, over: Oprichting van een R. K. Ziekenfonds. ZONDAG 22 NOV. 's avonds half 8, uitvoering van' het tooneelspel „Het Nest Ontvlucht", door het Meisjespatronaat, in het Patronaatsgebouw aan de Paulus Borstraat. ZONDAG 22 NOV. 8 uur, in St. Jozef, uitvoering door Ons Genoegen van het tooneelspel „Mea Culpa". Van dag tot dag. Dinsdag 10 Nov. Drijf uw kinderen niet met dweepzucht of bekrompenheid in dezen of genen af- gcpauldcn weg, maar geef hen ruimle. zoek voor hun geest alle voedsel, dat zij van nature behoeven en waarbij zij gedijen en vreugde vinden. Woensdag 11 Nov. leder mrnsch behoort van de ruwe grond stof zijner ziel, door oordeel, zorgvuldlgen toeleg en geduldige vlijt, het beste te maken wat er van te maken Is. Een waarlijk wijs en goed mensch is nooit onbeduidend. Donderdag 12 Nov. Tot gemeenschapszin hoort: zelfbeheer- sching, zelf-lnzlchl, gevoel van verantwoor delijkheid, ordelievendheid, vermogen tot zelfvetloochening, diep Inzicht In 't wezen der gemeenschap, :-l"j

De Eembode | 1931 | | pagina 2