1 A.H.V. Nieuwkerk N.v. 1 Niet duurder Voor St. Nicolaas GOEDE KING en veel gezonder dan vlcesch, z(fn onze verschillende vischsoorten Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam ÜVmekérd Daar WIJ ALLEEN in Amersloort alle vlKbaoorten PERSOON- LUK In dc RUksvlschhallen «e IJmulden inkoopen, U L' vereeV»"' vin de FIJNSTE KWAUTFITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN. TBfboL kabeljauw, «chelvlach. schol, bot, lee-carbonadc garnalen, warme garnalen croquetten, vlseh koekjes, gebakken vlseh, Nieuwe Haring, gemarineerde haring rolmopa, gerookte en vctsche paling, stokvlsch, sou levlsch cnz.en i IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT Gerechtigd tot het voereo van het Wapen vaa Z.K.H. dea Prins der Nederl Voor de Missie in Zweden. Tijdens het pontificaal Lof, gecele breerd door Mgr. Erick Mulier, Bisschop van Zweden, in de parochiekerk van den H. Franciscus Xaverius, werd een collecte gehouden voor steun aan de Zweedsche Missie. Deze inzameling bracht I 388 op. 000 Veilig verkeer. De Vereeniging voor veilig verkeer houdt ecne alg. Propaganda Vergadering op Woensdag 25 November a - A" avonds 8.15 uur in „De Valk". De agenda vermeldt: Lezing van den heer O. Ooorhuis, ovet„Onderdeden van hel verkeer", en verkecrsfilm. Pluimvee-tentoonstelling. In dc Markthal werd dc jaarlijksehe nationale Pluimveetentoonstelling ge houden. Een groolc collectie mooi pluimvee was bijeengebracht, vooral kippen en duiven. Als keurmeesters fungeerden D. Das te Utrecht. H. L. A. v. d. Horst Ie Leiden, C. S. Th. v. Oink te Voorburg, J. H. de Jong te Rotierdam, Q. H. Cornelissen de Beer te Apeldoorn. Keurmeester de Jong werd tijdens zijn werk door een hartverlamming getroffen en stiert plotseling. Slcchthoorenden. Het batig saldo van de tentoonstelling voor Slechthoorenden, welke in de Valk gehouden werd, bedraagt f705,25. Bovendien kreeg de afdeeling 42 nieuwe leden. Goedkoope Visch. Wij vestigen de aandacht op de gelegenheid gebakken visch beneden kostprijs te verkrijgen voor hen. die door de tijdsomstandigheden genoopt zijn op de kleintjes te letten. Zie aankondiging IJmuider Visch handel. De Vrek. Veel wordt er geklaagd over gebrek aan belangstelling voor het Tooneel. En inderdaad als men afgaat op de quanliteit bezoekers van tooneel- voorslellingen, zoowel te Amersfoort als elders, dan vraagt men zich met verbazing af hoe het mogelijk is dat nog zooveel tooneelgezelschappen het hoofd boven water weten te houden. Ook te Amersfoort is de belang stelling voor tooneel-uitvoeringen tot ver beneden het middelmatige gedaald. Gedurende dit winterseizoen zijn wc zelfs verstoken van de gebruikelijke, door Amlcitla's Bestuur georganiseerde, abonnement-serie, omdat hel aantal bestelde abonnementen deed voorzien dat de onderneming met een finantieel fiasco zou eindigen. Verrassend, doch tevens verheugend was het. dat voor de uitvoering van Molière's „de Vrek" door het Schouw- tooneel, Amicitia's zaal te klein bleek. Een bewijs dat er voor waarlijk goede tooneclspclkunst toch nog wel belang stelling bestaat. Musch heeft een prachtverlolking van den titelrol gegeven, heigeen we overigens niet anders verwacht hadden. Geen andere Hollandsche tooneelspelcr verstaal het als hij: lederen avond opnieuw zijn eigen wezen geheel af te leggen en te kruipen in den huid van dc door hem uil te beelden tooneelfi- guur. Daardoor zijn zijne creaties altijd volkomen gaafiedere beweging, iedere mimisch uitgedrukte gemoedstoestand, iedere reactie op het om hem heen gebeurende, tot zelfs de „tics", in het bedenken waarvan Musch onuit puttelijk is, alles is raak. En zoo houdt hij ook in zijne vertolking vai den rol van llarpagnon in „de Vrek' het publick doorloopend door zijn prachtig spel spel gevangen. Dc talrijke andere medespelcndcn, waarvan vooral Ko Arnold! en Rena Klcy uitblonken om hun rake typec- ringen, hielpen er toe mede het succes tc verzekeren. Het was een mooie, genotvolle avond en het publiek was dan ook, tc oor- deelen naar het lang-aanhoudend applaus uiterst dankbaar. Boeken voor de Jeugd. De Katholieke Openbare Leeszaal organiseert een tentoonstelling van jeugdlectuur tot en met Zondag 29 November in haar gebouw aan de Nieuwstraat. Met het oog op hel a.s. St. Nicolaas- leest, het feest voor de jeugd, raden wij aan daar vooral een bezoek te brengen, teneinde eens te zien wat er zooal op dit gebied te krijgen is. Niet alleen voorde kleuters, maar ook voor jongens en meisjes van alle leeftijden tot 18 jaar toe, is goede lectuur aan wezig. Ook aan hen, wier belangstelling uitgaat naar techniek, reisverhalen, sporf en spel, planten en dieren, enz. is gedacht en werden boeken hierover uitgestald. Wij rekenen er dus op, dat ni mand deze gelegenheid voorbij zal laten gaan dal jong en oud een kijkje komt nemen. Voor kleine bezoekers is er nog een bijzondere attractie. Om nog eens de aandacht te vesti gen op de vele studiewerken in de lees zaal aanwezig werden in de studie zaal werken uit de verschillende ru brieken ter tafel gelegd. Toon ook hiervoor uw belangstelling. De tentoonstelling is kosteloos toe gankelijk alle werkdagen van 10—12 uur v.m. en van 3—half-6 en van 7— half-9 n.m. Zondags van 3—half-6 en •an 7—half-9 n.m. Ouders die met Sinterklaas of met Kerstmis hun kinderen met een boek willen blij maken, kunnen hier uitzien naar geschikte lectuur. Limvio—H.M.S. 0-4. Een hall uur te laat geeft scheids rechter Vollenbroek het aanvangs- signaal. Er ontwikkelt zich een mooi spel, waarbij Limvio iets sterker is. Toch is H.M.S. goed van techniek en trai ning en na 13 min. weet Bergers het Amersfoortschc doel te vinden (0-1). Een vrije schop van Limvio wordt door de Utrechtsche keeper schitterend gestopt. Rust komt met de stand 0-1 Na rust [is Limvio nog steeds sterker, doch H.M.S. is gevaarlijk in zijn door braken. Na 13 min. rolt de bal uil een corner via een H.M.S.-kop door de handen van den keeper in hel Livio-doel (0-2). Limvio heeft geen veine en dc Utrechtsche backlinie is uitstekend. Vlak voor hel einde loopt de keeper door een schol uit, valt en Oielen trapt in open doel (0-3). Even later weet Daaldrop ondanks de vallende schemering de Amersfoort- sche keeper te verschalken door een ver schot (0-4). Einde komt met een 0-4 overwinning van H.MS., welke echter in geen geval verdiend was. Gelijk spel was een betere verhouding geweesl voor hel mooie spel van deze zware match. Gouden Huwelijksfeest. Het echtpaar H. Bliekendaal-Schipper wonende in de Stichting „de Poth!' her dacht heden den dag waarop zij voor 50 jaren in den echt werden verbonden. Te 10 uur hedenmorgen waren de bewoners van „de Poth" bijeengekomen in de „St. Rochuskapel". Nadat het gouden bruidspaar, omringd door kin deren en kleinkinderen, had plaats genomen boodt Mr. Dr. M. Tydeman, namens de Regenten van de Stichting hunne gelukwenschen aan met dit jouden feest. In lief en leed, aldus >pr. leven de Regenlen mede met de bewoners van „de Poth" en zoo is het te begrijpen dat wij op dit blijde leest niet wilden achterblijven en hier zijn gekomen om u geluk Ie wenschen en aan Ie bieden een heerlijke taart, de hoop uilsprekend dat ge nog lange jaren voor elkander gespaard moge blijven. Ook aan de overige bewoners zal een extra gave worden verstrekt. Nadat de Heeren Regenten hel Bruids paar de hand had gedrukt bracht de Heer J. B. G. Rutgers als schoonzoon dank aan de Heeren voor hun tegen woordigheid en voor het meeleven mei de oudjes. Ook de Vader en Moeder van de Stichting dankte Spr. voor hun goede zorgen. De Stafmuzlek van het Regiment Huzaren onder leiding van Kapelmeester Kleyne bracht vervolgens een serenade waarna het maken van een foto dc bijeenkomst sloot. Gezien de blijde gezichten is liet meeleven dc Pothbewoncrs groot. ST. JOZEF. Voor de leden der R. K. Werklieden vereniging St. Jozef en belangstellen den hield Pater Dr. Beaufort een be schouwing over kapitaal en arbeid en eigendomsrecht. Kapitaal en arbeid moeten samen werken maar de macht van het kapitaal mag niet domineeren. Et moet komen eene verlossing uit het proletariërs- leven waartoe velen zijn vervallen onder dc tegenwoordige maatschap pelijke verhoudingen die dringend ver betering in christelijken zin behoeven. De Pauselijke zendbrieven wijzen den weg naar een betere toekomst. LANGS DEN WEG. Bij hotel Birkhoven werd ee bewusteloos gevonden. Bij onderzoek bleek dat het een beschonken wiel rijder was die tegen een boom was gereden. ooo ST. NICOLAAS. Zaterdagmiddag deed St. Nicolaas Lucia Orosch, R.K., K. Wllh.straat 3, dienstbode. H. de Vries, O.K., Soesterw. 397, bakker. Wilhelmina Lindner, N.H., Potgieter laan, dienstbode. G. v. d. Heuvel, R.K., Soesterw. 118, petroleumventer. Johanna Korlhof, R.K., Arnh.slr. 20. Johanna Jonasse, R.K., Utr.weg 73b, Rijkski. D.B. J. Bergmann, R.K., 2e lnf.kaz.str. 1 Serg.verpl. Trijntje Prinsen geb. Laarhoven, H.L., Utr.weg 71. N. Toenningsen, R.K., v. Effenl. 11, vert. C. Leeuwen, Bankastr. 7. Besselink, N.H., Soesterw. 125, chauffeur. met gevolg, gearriveerd per boot aan de Groofe Koppel, begeleid door Wils- kracht-muziek zijn intocht in Amersfoort. De jeugd was opgetogen en ouderen genoten mee van de pret. Honderden verdrongen zich op de kaden en langs den weg om de schit terende stoet te zien passeeren. Na een tocht door de stad, stapte de goede Sint af, bij de firma Ram- selaar waar hij zitting houdt en zijn gaven uitdeelt. Tijdens afwezigheid van de bewo ners is ingebroken in een perceel in de Lavendelstraat. In de woonkamer is een kastje, met behulp van een slagersbijl, opengebroken. Er wordt echter niets vermist. Eenige groote geldbedragen bleven onaangeroerd. Tijdens het voetballen op Birkho ven is ingebroken in de kleedkamer. Er worden vermist een zilveren siga rettenkoker, een parker vulpen, een vulpotlood, een zilveren zakspiegeltje een doos sigaretten en f30. Burgerlijke Stand. 17 Nov. Geboren: Hendrik, z. Snijders en J. Stomphorst Hendrika Elberdina, d. v. J. Telers en J. P. v. Eeden Hans, z. v. F. P. D'huij en M. H. A.J Smaal. Gehuwd: G. Arbon en C. H. Kraaijkamp H. Scheffer en H. J. J. v. Dijk. 18 Nov. Geboren: Antje, d. v. W. Mets en A. de Jeger. Gehuwd: H. Buitenhuis en J. v. Barneveld H. W. Buis en B. Ensing W. Barfüss en G. Bijlsma J. v. d. Broek en P. v. der Heijden. Overleden: Jacoba Hagenbeuk, 55 jr., echtg. v. A. Kommer. 19 Nov. Geboren: Hans Herman, v. J. Krommenhoek en M. Lemken Chrisliaan, z. v. A. P. P. Bliekendaal en J. Bosma Gerda Paulina, d. H. J. Zielman en A. Spoel. Onder trouwd E. v. Zoeren en W. v. Midden dorp J. Steenbeek en A. Jans F. Smit en M. Jansen B. d. Hol lander en G. W. Bestelink W. v. d. Hoorn en J. v. der Heiden. Ge huwd C. F. Buhrman en G. C. Bouw meester. Overleden: Hendrik Kroes, 76 jr., echtg. v. M. v. Deventer Gerrit Wessels, 68 jr., echtg. v. M. E. Rolaff. 20 Nov. GeborenMarius Alex Peter, v. A. Klasser en J. P. Groenendaal. OverledenCarel v. Riet, 57 jr., echtg. J. H. Karstens. 21 Nov. Geboren: Maria Johanna, d. v. L. P. v. Keulen en J. A. v. Dijk. Overleden: Gerrit W. Paling. 25 jr., ongeh. Calharina M. Bitter, 61 jr., echtg. v. P. J. Groenendaal. 23 Nov. Geboren: |an Johannes, z. v. D. J. v. Rootselaar en W. M. Lamrix Lamberlus Antonius, z. v. L. W. de Vries en J. M. v. Schalkwijk. Overleden: Cornelis K. Schuin, 5 jr. Boudewijn W. baron van Dedem, 56 jr., echtg. v. C. G. Servatius. WELKOM VREEMDELING! in deze gemeente. Gevestigde personen. Jacoba v. Gelder, G.K., Zwaanslr. 18, verpleegster. Margaretlia Leijsen, G.K., Utr.weg 245. Josefine lslebe, R.K., Sumatraslraat 24. Clasina Boerkoel, G.K., Havik 39, keijuffrouw. Johanna Priissner, Bilderd.l. 4, dienstb. Hiske Velkers, N.H., Brouwerstraat 1, verpleegster. J. Everaars, C.G. Soesterw. 71, bedrl. J. v. Maanen, G.K., Heiligenb.weg 177 loopknecht. F. Meijden, N.H., Kruiskamp 75, bankw. AntjeZwam, N.H., Or. Haag 18, werkster. Isabella v. d. Vegle, R.K., 3elnf,k. 7a. J. v. d. Ham, N.H.. Langegracht 32. G. Somsen, O.K., Lavendelstr. 5. bed. H. Bolder, R.K., Woest.w. 104, bakker. D. Boer, Leusderw. 270, bouwk. Adriana Boer, Leusderw. 270. D. Boer, Leusderw. 270. P. de Gruyter, St. v.d. Hagenl. 1, ingen. Geertruida Bestelink, Tulpstr. 32. A. v. Veen, N.H., Arnh.weg 21, kapper. I purol Uit den Omtrek Barneveld Een man werkzaam op de meubel fabriek had het ongeluk met zijn hand te ver in een in beweging zijnde frais- machlne te komen, waardoor van een paar vingers een gedeelte werd afge sneden. De gewonde is naar een kenhuis vervoerd. Hoevelaken Zaterdagavond en Zondagmorgen zijn een drietal auto's door den mist in den sloot langs den Rijksstraatweg terecht gekomen. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De noodzakelijkheid den Rijksweg te verbreeden, waarover reeds zoo lang gedacht en gesproken is, blijkt meer „Zij" Crème als een late, warme herfslzon met I gouden kleurenprachtzij loovert een gekend fraaie leinl op Uw huid. IViJkerk Op de markt: Aangev. 47.500 eieren f 7f eieren jonge hennen f4—f6. 58 big gen f5—f8. 192 runderen: melkkoeien f220—f345, vette koeien f200-f290. Spakenburg. In den nacht is de boerderij van den veehouder Vedder geheel door brand verwoest. Hierbij gingen een paard twee auto's verloren. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Engelina Gijsberta, d. J. A. Huijskes en M. Steenbeek Cornelis Hermanus Marie, z. v. W. H. Gudde en H. Th. C. Lemaire Jannetje d. v. B. Berg en G. v. Bloemendaal, I GehuwdH. Eybergen en M. Kok, OverledenJoannes Smink, 64 jaar, echtg. v. M. Rijnders Alida Elisa beth Johanna Mulder, 42 j., echtg. v. W. Brouwer. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Reinerus Johannes, J. Schut enC.KIeinveld. I Ondertrouwd: H. Brons en A. v. d. Veen. Gevonden. Op den openbaren weg te Leusden is gevonden, een rijwielbelastingmerk, terug te bekomen bij wed. A. Daatse- laar in de Mossel. Soest Vestiging van 12—18 November 1931. W. M. Spiekman, van Baarn naar Birkstraat 52a M. Fugers, van A'foort naar Kerkstr. 3 Weduwe Th. H. H. Maasmann, van Amsterdam naar L. Bergstraat 15 T. Weichhaus, van Den Haag naar Soesterb.str. 125 Th. v. d. Veen, m.g., van A'dam naar Dorresleinweg 4 C. C. J. v. Bommel, van Berchem (België) naar Oranjelaan 20 A. v. Montfrans, van Nijkerk Amersf.str. 121. Malestein, van Pullen naar Amersf.str. 121. J. H. Kok, van Rheden naar Hellingw. 1 J. Tielrooy, van Delft naar Heidew. 52 A. G. A. Schenb, van Purmerend naar Julianaslr. 20 C. E. J: Harthoorn, van Arnhem naar Kerkpad N. Z. 14 H. J. Nijpels, van Den Helder Talmalaan 3 W. J. T. Schreuder, van Eibergen naar O. Grachtje 17 M. G. Wijntjes, m.g., van A'foort naar Birkstraat 75 G. Baas, van A'foort naar Birkstr. 75 T. W. Lauterslager, m.g., van Utrecht naar Torenstraat 6. W. v. d. Craats, v. Zeist, n. Postw. K. Lohn, van Koblenz naar Steen- hofstraat 45a L. O. Vlaanderen, van Montfoort naar Soeslerb. sir. 6 C. Drost, m.g., van Utrecht naar Nieuweweg 36a D. T. v. d. Brink, van A'foort naar Dijkhuisslr. I A. A, Segers, van Leusden naar Rademakerslr. 25 E. T. H. Wolf, van Nijmegen naar Wald. Pyrmonllaan 1. J. G. Kraay, van Valburg naar Soes- terb. straat 125. v. Rheenen, m.g., van Westbroek le Heeserlaan 4. Practische geschenken - Ziet onze etalages Beekstraat 6 - Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - flmersloor Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Handschoenen van menschenhuid. Een kleine rectificatie van hel verslag over de anti-communistische avond is noodig. Spreker heeft niet bedoeld te zeggen, dat er een „handel" in derge lijke dingen bestond, doch dat deze handschoenen te koop hebben gelegen in vitrines te Karkov. Mgr. d'Herbigny van het Pauselijk Instituut heeft nog wel heel wat verschrikkelijker gebeurte nissen achterhaald. En ik maak hier van mijn goed recht gebruik om nog even er aan te her inneren dat de ontzettende verschrik kingen van dit systeem (uitrukken van ingewanden, levend verbranden, kortom heische martelingen) niet alleen in Rusland maar ook in Mexico zijn toegepast. PROPAGANDA BUREAU. De Deensche Landbouw. De invoer \un vleesch en zuivel uit Denemarken iu ons land nam sterk toe. Het vee in Denemarken heeft vee overeenkomst met hel ronde Angler- ras in Sleeswjjk. Het Deensche ras it op 't oogenblik een ras met eigen ka rakter, vaste overerving der uiterlijke en innerlijke kenteekenen. Het vee loopt niet los, docli wordt in de wei vastgepind en eenige malen verzet. De uitvoer van landbouwproduc ten is in Denemarken met reuzen schreden vooruitgegaan. Bedroeg de uitvoer in 1865 41 millioen gulden, iu 1930 was die gestegen tol 800 mil lioen gulden. Het kleine Denemarken, dat maar iets grooter is dan Holland, produceert thans 1/3 van al de boter, die op de wereldmarkt komt en voert in Engeland 70 pet. van de geheele Engeische bacon-invoer in. Het hoofdproduct van Denemarken is dan ook: boter, bacon en eieren en het typeerende is daarvan: de zeer ge lijkmatige productie over bet geheele jaar, de beste, gelijkmatige kwaliteit en de uitmuntende verpakking ei aanbod onder duidelijk merk van komst. De Denen behalen dan ook be duidend hooger prijzen dan de con- urrenten. Dat dit land zoo'n sterke positie inneemt op de wereldmarkt, moet worden toegeschreven aan de hooge ontwikkeling van den boer en zjjn sterk verecnigingsleven. Er zijn daar ook opgericht export-vereenigingeu, die de gezamenlijke producten in on derling overleg uitvoeren. Daardoor treedt Denemarken op aan de wereld markt als een eenheid en kan de markt beter op peil houden. Ze be- coneurreereu elkaar niet, waar wij als Hollanders een lesje aan kunnen temen. Wij Hollanders bederv aak zelf de markt. We kunnen de wereldmarkt niet dwingen, maar kunnen we die door eigen schuld laag brengen. Dat zien we heden; juist door de Hollandsche concurren tie onderling, is de Engeische inarkl voor gecondenseerde melk totaal ver nield. Bjj het bezoek aan de boerderijen •iel hel spreker op dut bijna alle boe- en lid waren van een contróle-vi niging en de resultaten waren dan >k verrassend. Resultaten werden bereikt 4923 K.G. melk met 4.56 ]>ct. v< 252 K.G. boter. Op liet gebied fokken, niet op den vorm, nuia de productie, kunnen vele van leren van den Deenscbcn boor Want veel kan bier op dit gebied nog verbeterd worden. Men moet we ten wat men fokt en dat kan alleen de contróle en fokverecuigingen. Er moet gewerkt worden in die rich ting en anders beeft men bet aan zichzelf tc wijten, omdul men niet ge daan beeft wal men kon. Gemengde Berichten De prijzen van huizen en landerijen zijn in de Brabantsche Meierij zeer laag te noemen. Verschillende boerde rijen, waaronder met nieuwe gebouwen, gaan voor belangrijk minder dan f 1000 per H.A. van de hand. Een boerderij van meer dan 7 H.A. met moderne stallen en goede bouwgronden bracht deze dagen slechls f6000 op. Zondagavond kwam de Bruin uit Gellikum met zijn auto, daar hij de draai niet kon nemen, tegen de stoep terecht, die naar den dijk voert en reed in de rivier de Waal. Tijdens den val raakte de kap van de auto los, zoodat de B. zwemmende den kant kon bereiken. Bij St. Quentin (Fr.) zijn :zeven arbeiders door een eleclrischen stroom getroffen en gedood. Drie jongelui uit den Helder zijn er met f 3000, die een hunner van zijn vader ontvreemd had, van door ge gaan. Twee hunner zijn op het station te Roosendaal gearresteerd, terwijl num mer drie te Esschen gesnapt werd. De Belgische kroonprins is van'plan om hel a.s. voorjaar wederom een be zoek aan Ned. Indië le brengen. Bij Saarbrilcken reed een met graan geladen vrachtauto op een groep jonge meisjes in. Een werd op slag gedood, een tweede werd in een beek geslin gerd en verdronk. De chauffeur en de beide inzittenden werden zwaar ge wond. Zaterdagnacht heeft, naar de Courant meldt, te Ravenstein een brutale roof overval plaats gehad. Een oude man is door 3 gemaskerde personen in zijn slaapkamer overvallen en gekneveld, waarna zij zich met een buit van f1600 uit de voeten hebben gemaakt. Bij een gevecht tusschen politie en bandieten te Barcelona, dat ruim 2 uur duurde, werden 3 politie-agenten, één der misdadigers en een passeerende vrouw gedood. De bende slaagde er tenslotte in te ontkomen. Op het Chineesche motorschip „Ita" heeft op de Jangste een ontplof fing plaats gehad, waardoor 14perso- nen werden gedood. Van de passagiers maakte zich een paniek meester, 10 personen sprongen overboord en ver dronken. Een politieagent te Chicago, die twee inbrekers betrapte bij het be- rooven van een bontmagazijn, geraakte met hen in gevecht en schoot beide inbrekers neer. Het totaal aantal roo- vers en bandieten, dal te Chicago door de politie werd gedood, is hiermede sinds Januari gestegen tol zestig. De auto, waarmede een bruidspaar ter kerke reed is van de brug te Hel- singsfors in het water gestort. Het bruidspaar verdronk. In een schaverij te Klundert kreeg een arbeider A. L., daar de schaaf op een harden kwast in het hout afstiet, de te schaven plank tegen het hoofd. L. was onmiddellijk dood. Dezer dagen is le Maidstone in Kent (Eng.) Sir Edward Sharp over leden, de stichter van een bekende toffeefabriek. Zijn nalatenschap bleek 156.367 pond sterling te bedragen. Sir Edward was zijn loopbaan begonnen als kruidenier. Amersloortsche Agenda. WOENSDAG 2 DEC. Half 9 in Princess Room Praalavond voorleden van Geloof en Weienschap, WOENSDAG 16 DEC Half 9 in Princess Room Lezing door W. C. van de Volkere, over Misdaad en Fotografie voor Geloof en Weten schap. ZONDAG 27 DEC. 4 uur, in het gebouw St. Jozef, Kinderkersffeest voor de R. K, Werk- liedenvereeniging. Van dag tot dag Dinsdag 24 Nov. Men kan een rijk gemoed hebben en een helder verstand zonder dal deze elkaar in den weg zitten. Woensdag 25 Nov. Uit aangeboren gemakzuchtt en onzelfstan digheid denkt de mcnSch gewoonlijk niel, maar laat voor zich denken. Donderdag 26 Nov. Men erkenne en eerbiedige in alles, bij alles wal men doet, de waarde en het recht van anderen. gewoonten vormen den grondslag voor een pret tig, regelmatig leven. Voor alle menschen zijn deze niet gelijk. Voor iedereen echter vormt het geregeld gebruik van King Pepermunt een zeer goede gewoonte. Want zou niet iedereen willen genieten van den ijnen smaak en zou niet ledereen de heilzame werking ervan willen ondervinden? Niet zoo nu en dan, maar geregeld \PEPERMUNT

De Eembode | 1931 | | pagina 2