lij Ruwe Handen PUROL. Doos 3Dct. DE E E MBO DE Heel bovenaan staan de prima eigen gemaakte WILGENKLOMPEN van W. (.[[Gerritsen Weverssingel 28, Tel. 864 St. Nicolsas-Cadeau, G. A. Keuneke NU EENS Origineel - Smakelijk - Niet duur S VRIJDAG 27 NOV. 1931 No 69 TWEEDE BLAD. BERICHTEN UIT AM ER8FOORT Zuinig beheer van openbare gelden. Belasting betalen is meestal buiten gewoon onaangenaam en wanneer het gevorderde bedrag aan den hoogen kant is. wordt de stemming er niet beter op. Maar om een juist oordeel te vellen over de noodzakelijkheid van bepaalde hooge heffingen is meer noodig dan een minder aangename stemming. Daarvoor is nauwgezette studie noo dig. een nauwkeurig wikken en wegen van allerlei plannen, voorstellen en be sluiten. Elke aanduiding, dat ernstig ge streefd wordt naar een objectief oordeel over de houding van ons gemeente bestuur inzake het financieel beleid mist men in het optreden der heeren. die via de vereeniging tot bevordering van een zuinig beheer van openbare gelden, hun ongemotiveerde uitspraken decreteeren. De werkelijkheid is, dat het beheer der gemeenten, in 't algemeen gespro ken de vergelijking met dat van parti culiere bedrijven en ook met het Rijk. goed doorstaat. Ook met het Rijk: want er zijn ook menschen. die van oordeel zijn, dat het Rijk dikwijls op lichtzinnige wijze heeft gefinancierd. De kapitaalvorming uit belastingverlaging en loonsverminde ring. welke aan het nationaal leven wei- nig of niet ten goede kwam, en thans het herstel veeleer bemoeilijkt: de chro nische misramingen, die geweldige ver houdingen aannamen: de met de over schotten gevoerde politiek, die al even min bewondering wekken kan dit alles maakt ook de financiëele politiek van het Rijk kwetsbaar. Alleen ter ver dediging van de van alle zijden be sprongen gemeenten zij hierop gewezen. De gemeente zoo wordt door ..men" beweerd geeft te veel uit. Een van de gebruikelijke beweringen, waarmede onder de Nederlaridsche na tie de publieke opinie wordt gevormd. Voor de gewone uitgaven waar- Uit op de eerste plaats de verkwist!?').1 zou moeten blijken is geen spoor viv ^eenige onbezonnenheid te vinden In de Tweede Kamer wees de heer Vliegen erop. dat de uitgaven der Ne derlandsche gemeenten van 557 miilio, _in 1924 tot 602 millioen in 1929 stegen een verhooging met acht percent, ter wijl de bevolking met 7J4 percent toe nVoor Dames, Heeren en Kin- I deren vindl U gemakkelijk een wanneer U zich bepaalt tot LEDERWAREN LANGESTRAAT I05-AMER8F00RT Aartsbroederschap H. Familie. Den lsten Zondag van hel Kerkelijk Jaar, 29 November 1896, werd de Aarts broederschap van de H. Familie te Amersfoort opgericht door wijlen Pas toor Kleve z.g. De eerste oefening had plaats in de kerk van Maria Hemel vaart. Dit feit hoopt de Aartsbroederschap Zondag feestelijk le herdenken, voor bereid door een Triduum. Om half elf de Hoogmis voor leden en weldoeners der Aartsbroederschap. Na den middag om 5 uur plechtige Oefening met feestpredicatie, Opdracht van nieuwe leden enTvernieuwing der Opdracht door alle leden. Dan zal aan eenige jubilarissen de zilveren Eere- Medaille worden uitgereikt. Tot slot plechtig Lof met processie met het H. Sacrament waarna de lof zang Te Deum Laudamus, Pauselijken zegen en Benedictie. iat dit feest de leden met nieuw r mag bezielen, opdat door hun voorbeeld, vele die nog niet tot de Aartsbroederschap behooren, worden aangerpoord, bij die schoone Vereeni ging die hare leden zooveel heil strekt, zich aan le sluiten. Jubileum. A.s. Maandag 30 November hoopt Heer S.| Kraan den dag te her denken, dat hij achtereenvolgens als schilder 25 jaar werkzaam was bij den Heer A. W. Timmermans, Huis- en Decoratieschilder, Langegracht alhier. Gemeenteraad. De schulden zijn ongetwijfeld zeer belangrijk gestegen. Mr. van Door- ninck wees in de „Economisch-Statisti- sche Berichten" op een toeneming van 1531 millioen in 1921 tot 2301 millioen in 1931. Een vergelijking dier cijfers zonder meer is echter onvergeeflijk op pervlakkig. Zij past alleen bij hen. die. koste wat 't kost hun gevoel van onbehaaglijk heid over de finantiëele crisis willen concretiseeren in critiek op de ge meente. Vroeger had dit proces plaats ter koste van de middenstanders, cn wisl men allerlei woekerwinsten te con- strueeren, door inkoopsprijzen van aar bederf onderhevige artikelen af te trek ken van de verkoopsprijzen. De resl Even zonderling handelt men nu mei de schulden der gemeenten, wanneer men op de vermeerdering dier schuld wijst, zonder te letten op wat er tegen over staat: de vermeerdering van bezit en van algemeene welvaart. Een gemeente met lage uitgaven en ■^weinig schuld is daarom nog niet een bloeiende gemeente. Karigheid en schraapzucht zijn geen deugden, ook geen economische deugden, doch on deugden. t g Sint Petrus Liefdewerk. Tot opleiding van eene inlandsche Geestelijkheid in de Missiegebieden Sint Willebrordsbeurs. In kas Familie H. Familie B. Familie K. Familie R. f631.75 f 10.— f 7.— f 1 f 1 Totaal 1650.75 Opgaven voor lidmaatschap en gif- -ten worden gaarne aangenomen door: Mevr. Jansen-Bolle, Soesterweg; Mej. Lammerts, Utrechtscheweg 131; Mej. B v. 'tWel, Beekesteinschelaan; Mej. Gr. Kuntz, 't Zand 10. Actie. Er werd gesticht een plaatselijk comité van actie tegen hel wetsont werp Terpstra omdat daarmede een verslechtering op onderwijsgebied zal komen. Men wil een openbare vergadering beleggen, waar door twee sprekers het woord zal worden gevoerd. Veel gegadigden. •ut Voor de vacante plaats van hoold der Openbare School aan de Waal straat hebben zich 99 sollicitanten aan gemeld. In zijn Dinsdagavond gehouden gadccing, besloot de Gemeenteraad de benoodigde gelden te verstrekken voor de verandering van inrichting der cen trale verwarming in de scholen aan de Schimmelpenninckkade en -straat. Goedgekeurd werd het voorstel tot uitkeering aan het grondbedrijf van de vergoeding voor het schoolterrein aan den Bisschopsweg. De heer Spiekermann vond de grond prijs wat hoog voor een school, en ad- iseerde in het vervolg eens na te gaan i er geen inpandige terreinen beschik baar zijn. Wethouder Thien gaf toe, dat de prijs per meter hooger is dan gebruike lijk. Het totaal bedrag aan grond voor schooibouw overtreft nochtans dat hetwelk meermalen voor schooibouw is besteed, omdat hier hoogbouw wordt toegepast, waardoor ongeveer 1000 Meter minder noodig is. Het benutten van binnenterrein zal worden overwogen. De heer De Mots wees op het mooie punt en meende, dat daar een flink bouwwerk 't goed zal doen. Hij waar schuwt voor de nadeelen van inpandige schoolterreinen. De Amersfoortsche Kei zal worden geplaatst in het plantsoen bij de Meis jesschool. De heer Hehcnkamp wilde plaatsing op den Hof. Voor het vernieuwen van de Eem- kade bij den Koppel werd een crediet verleend. Tegen het voorstel van Burgemees- r cn Wethouders betreffende het toe kennen van een vergoeding voor het bijwonen der vergaderingen van raads- commissiën van bijstand enz., kwamen meerdere leden in verzet op verschil lende gronden. Mr. Stadig kan zich niet begrijpen aarom B. en W. nu met het voorstel komen. Het motief is. dat meerdere leden van den Raad voor 't bijwonen van verga deringen moeten verzuimen en daar door schade lijden. Dat motief is juist. Toch is er wel een weg te vinden n.l. )or de middagvergaderingen pre sentiegeld vast te stellen en B. cn W. verzoeken zoo weinig mogelijk mid- gyergaderingen te houden. De heer Hehenkamp is het erg met Mr. Stadig eens. Raadsheer Van Tellingen is tegen :rgoeding. Het lidmaatschap van den Raad moet blijven een eere-ambt. Als leden zijn, die werk-verzuim schade et kunnen missen, dan moet de partij :t maar betalen. Ook Dr. Eggink is tegen vergoeding. De heer Polder wijst er op dat meer malen zware financiëele opofferingen worden gevraagd van hen. die met de noodige ernst de gemeentezaken be hartigen. Hij vindt het voorstel van W. aannemelijk. De heer Van Tellingen betoogt dat het goed riemen snijden is van ander mans leer. De raadsleden moeten ook een offertje brengen. Het voorstel betreffende de presen tiegelden voor raadsvergaderingen wordt aangenomen met 15 tegen 9 stemmen. De voorstellen betreffende de ver goeding voor het bijwonen van com missie- en afdeelingsvergaderingen werden eveneens aangenomen. De Katholieke fractie stemde telkens vóór. uitgenomen de heer Hehenkamp. De voorstellen werden door den Burgemeester verdedigd. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanhangig maken onteigeningsprocedure betref fende de perceelen van Eijbergen, La- seur en Bakkenes in het Zogstraat- kwartier werd aangenomen, nadat eenige gegevens waren verstrekt. Op vraag van den heer Zwart werd medegedeeld, dat bij de bebouwing van het terrein rekening zal worden gehou- n met de behoefte aan woningruimte lor groote gezinnen. De heer Spiekermann vroeg of het et beter is zich bij de schating neer leggen. De nieuwe algemeene begraafplaats n den Doodenweg zal op 1 Januari 1931 in gebruik genomen worden. De daarvoor ontworpen verorde ningen werden door den Raad na eenige discussie met algemeene stom en aanvaard. Ten slotte werd voorgesteld een be tuiging van instemming te zenden met het adres door de Vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten gericht aan de Regeering tegen de voorgestelde kor ing op de toegezegde uitkeering van geld uit het Gemeentefonds aan de ge- De heer Huslage betoogt wat lang t nut van dit voorstel, hetwelk werd ondersteund namens de Katholieke en de Vrijzinnig Democratische randsfrac- Mr. Stadig was evenzeer gekant te gen den voorgenomen aanslag op de der gemeenten, maar vond het betuigen van adhaesie slechts een gebaar met weinig nuttig effect. Naar aanleiding van Mr. Stadig's betoog, waarin als eisch werd gesteld, diepgaande studie vóór men afkeurt, vees de heer Spiekermann erop, dat de strekking en de gevolgen van het wets ontwerp voor de gemeente onaanneme lijk zijn. De gemeentebegrooting voor 1932 is met algemeene stemmen aange- nu komt de Minister met zijn plannen alles in de war sturen, de ge meente in groote moeilijkheden bren- g.-nd. Spr. is daarom voor adhaesie- betuiging. Het voorstel werd aangenomen met 15 tegen 9 stemmen. De Katholieke fractie, uitgenomen de heer Hehenkamp stemde vóór. De heer Van Lonkhuijsen informeer de of het juist is dat voor de gemeen telijke bestrating per jaar honderd-dui zend gulden te weinig wordt uitge- De heer Van Koelen verzoekt tijdige uitreiking van de Kerstgave en te over wegen oF het niet mogelijk is. wat extra Geneeskundige dienst. De gemeenteraad heeft besloten tot instelling van een Raads-commissie van bijstand en advies voor den gemeente lijken geneeskundigen dienst en tot le den dier commissie benoemd de Raads leden Dr. Eggink. Dr. Van Nieuwen- huizen, Huslage en Zwart en tot plaats vervangende leden mevr. Brusse Hem- minga en Anton Hofkamp. Openbaar Lager Onderwijs. De gemeenteraad heeft benoemd tot hoofd der openbare school voor het centraal 7e en 8e leerjaar (vacature Beverloo) de heer J. G. van Zanten, hoofd eener school te Beverwijk. Tot onderwijzeres aan die school werd benoemd Mej, Tuinman te Vrou wenparochie. Stichting Badhuizen. De gemeenteraad benoemde tot leden in het bestuur der Stichting Badhui- n te Amersfoort, de raadsleden Zwart en Huslage. Inspecteur Cremer. Met ingang van 1 Jan. a.s. is op ver zoek eervol en met dank ontslagen als inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier de heer C. M. Cremer. Uitspraken Kantongerecht. Loopen op verboden grondJ. A. P-, Arnhem f2 of 1 week tuchtsch.; J. L„ zonder vasten woonplaats f 5 of 2 d.; H. C- v. d. E., id.'; G. K„ id.; M. V., Renswoude f 3 of 1 d.; J. N. L., Stouten- burg id.; G. v. B„ Amersfoort f2 of 1 d.; S. V., id.; G. J. B Baarn id.; H. W„ Enschede f 15 of 6 d.; B. v. V., Amersfoort f 15 of 30 d.; A. v. W„ id. opgeroepen getuige niet ver schijnen P. N., Amersfoort f 5 of 2 d. Dronkenschap: A. v. d. Sch., Utrecht maal 3 d. hecht f 15 of 6 d.; A. V. d.; A. den E., zwervend f 10 of 4 d._ A. V., Utrecht id.; J. W„ Houtenisse 'J.; A. B. W. v. d. HBarneveld id. StraatschenderijW. v. d. B., Amers foort f3 of 2 d.; P. M. B, id. Onverlicht een voorwerp in donker op openb. weg laten: N. v. E., Soest f5 of 2 d.; O. v. d. B„ id.; H. G. Apeldoorn ld.; Rumoer verrichten: J. V., Amersfoort f5 of 2 d.; V., Amersfoort f4 of 3 d. en f 10 of 6 d. voor opgave val- schen naam; H. D., Nijkerk f 10 of 4d. Zonder verlof door weiland loopen: W. v. E., Amersfoort f2 of 1 d. KieswetA. L„ Stoutenburg 50 cent of 1 d.; O. R., id.; E. de V., Leusden idem. IJkwet: K. M., Amersfoort f3 of 1 G. C. W„ Baarn 3 maal f f of 1 d. H. F„ Baarn f I of 1 d.; J. W. M. v D., idCh. H. G., Baarn 9 maal 50 ct. of 1 dP. H. G.. 3 maal id.; A. B„ 5 maal id.; W. v. W„ 4 maal A. J. 2 maal id.; W. H., 10 maal id. Allen met verbeurdverklaring. Met te hoogen wieldruk rijden op weg Barneveld—Nijkerk: G. Voorthuizen f5 of 2 d. Rijden zonder voldoende 0., Groningen f5 of 2 d.; W. L. den Haag id.; G. J. H. M., Wolf- heze f 30 of 10 d. Autorijden zonder voldoende ver lichting: A. v. B., Barneveld f5 of 2 dagen. Autorijdend ambtelijk bevel niet op volgen: O. F„ Amersfoort f 5 of 2 dagen. Bronken wielrijden: J. B.. Amers foort f20 of 10 d K. M., Nijkerk f25 of 10 d. Wielrijden op verboden wegP. v. R„ Baarn f2 of I week tuchtschool. Iets bijzonders met St. Nicolaas Vraagt inlichtingen in den IJmuider Vischhandel li. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUtr.straat 40-40A-40B - Telefoon 92 - Amersfoort Uit de Land en Tulnbouw-wereld. (Nadruk verboden.) Vaste planten. Op tochtige, bescha duwde plaatsen, onder boomen en over al. waar andere bloemen kwijnen, tiert nog de Funkia, die van 't voorjaar tot aan den herfst prijkt met haar schoonen bladerdos. Deze weinig eischende schoone bladplanten voldoen overal en zien er altijd even frisch en welig uit. Waar men er dan ook een vak van heeft, zou men er ook nooit meer af stand van willen doen. De Funkia chi- s heeft een losse en forsche groei wijze en is zeer mildbloeiend. De geel- bonte Funkia (Funkia aureo maculata) groeit eveneens zeer forsch. Zonder twijfel de schoonste van dit bloemen- geslacht is de Funkia glanascens, met groote. blauwgroene bladeren en paars- witte bloemen. Funkia marmorata heeft groote gele bladeren, die groen gerand zijn. Funkia spathulata albo marginatis heeft groote. smaragdgroene bladeren, die helderwit gerand zijn. Zeer geschikt als rand om een struikheester of coni- fcrengroep is Funkia undulata medio picta, een plant met sierlijk omgebogen bladeren, over welkermiddeneenbreede streep loopt. Een zeer forsch groeiende en niet minder schoone vaste plant is de Lupinus polyphyllus met blauwe vlinderbloemen en gevingerde bladeren. Deze dankbare plant kan zich in betrekkelijk korten tijd kolossaal ont wikkelen. en bloeit tot laat in den herfst door: als men ten minste zorg draagt, le zaadpeulen direct na 't bloeien te •erwijderen. Zonder weerga, wat bloemrijkheid cn doorbloeien betreft, is vak met Anemonen. Anemone japo- alba is een zuiverwitte variëteit prachtige losse, langstelige bloe- die, evenals alle Anemonen, zeer geschikt zijn voor bouquetbinderij. Ane mone japonica rosea heeft rose gekleur de bloemen, anders geheel dezelfde eigenschappen als de voorgaande. Ane mone coronaria met enkele en dubbele bloemen is eveneens zeer schoon. On der de vele soorten van Japansche ane- n munten vooral uit de variëteit Honorine Jobert door een losse, ele gante groeiwijs en groote, witte bloe men, die eveneens ingesneden bloem bladeren hebben. De ouderwetse he stok- i (Althaea rosea flore pleno) heb- :en tijd gehad, dat ze door elkeen veracht waren. Tegenwoordig waar deert men ze weer meer. Voor tusschen- planting in heestergrocpen en langs boschkanten leencn ze zich dan ook uit stekend. Worden ze in Juni gezaaid cn najaar uitgeplant, dan kan men er volgend jaar volop bloemen van verwachten. Ziet men in vele tuinen de eenjarige Zonnebloemen (Helinntus annuus fl. pl. en H. cucumerifollus) aangeplant de overblijvende Zonne bloemen treft men nog weinig aan en toch zijn ze een plaatsje meer dan waard. Hel. microcephalus heeft zwa velgele bloemen en wordt meer dan een meter hoog. Hel. multiflorus is zeer rijk- bloeiend en leent zich tot het maken van zeer groote bouquetten uitstekend. Hel. stromosus. die meer dan IJ4 M. hoog wordt, onderscheidt zich door zijn laten bloei en heeft groote goudgele bloemen. Planten van Vruchtboomen. Men dient bij het planten te zorgen, dat de wortels, ook de fijne, goed met den grond in aanraking komen en zorgvul dig naar alle zijden worden uitgespreid. Direct om en tusschen de wortels bren gen wij fijn verdeelde, voedzame aard;, doch geen versche mest. Bestaat het wortelnet uit veel fijne wortels, dan is het zaak te zorgen, dat deze niet op el kaar plakken. Men schudt de stam kort. doch zacht, op en neer. zoodat de aar de tusschen de wortels rolt. Bij boomen met veel wortels is dat niet voldoende, daar moeten de handen bij te pas ko men. Met de vingers legt men de wor tels uit en drukt de aarde tusschen de opening. De wortels zullen in den grond niet bevriezen, mits de aarde er overal vast om toe sluit. Is de wortel met aarde bedekt, dan drukt men met den voet de aarde behoorlijk stevig om den stam aan. en de planting is afgeloopen. Grondbemeating. Nu de meeste groen ten uit den groententuin verwijderd zijn. wordt het zoo zachtjes aan tijd. dat de grond zelf eens een beurt krijgt en in orde gebracht wordt. Koolstronken, boonenstokken met boonen eraan, vindt men nog hier en daar op 't veld. maar ook in gedeelten van den tuin, waarop langen tijd niets geteeld is. onkruid op geslagen. Boonenstokken worden ver wijderd en netjes opgeborgen, zoodat ze een volgend jaar nog eens weer dienst kunnen doen. De grond zelf. voorzoover de groenten geoogst zijn. wordt netjes omgelegd. Kunnen wij den bodem vóór dit omspitten bemesten, des te beter. De mest moet dan niet dieper dan 10 c.M. worden ondergebracht. De mest heeft gedurende de wintermaan den gelegenheid cenigszins te verteren, en des voorjaars. wanneer er groenten gezaaid of geplant worden, kan deze direct als voedsel dienst doen. Boven dien wordt de grond èn door de bemes ting èn door omspilting los en doorla tend, zoodat de lucht beter dan anders door kan dringen. Dit is gewcnscht, willen we een volgend jaar vroeg met succes kunnen tuinieren. De bodem dient dan weer gezond en krachtig te zijn. Door het omspitten gaat het on kruid rotten, terwijl dit anders gedu rende den winter nog doorgroeit en voedsel noodig heeft. Het spreekt wel van zelf, dat met deze bewerking ook de afvoerslooten goed geruimd worden, terwijl het in natte tuinen nuttig is deze in smalle akkers te leggen, en des voor jaars de tijdelijke greppeltjes weer wor- ;n verwijderd. Meesjes. De beste verdelgers van schadelijke insecten zijn de mcezen. Voedert men ze in den winter, in den boomgaard met wat meelwormen. of- 1 n vleesch of zaad van zonnebloe- f met beukenootjes, dan verza- zich daar heele scharen, die uw fruitboomen tot op het laatste insect ongedierte zuiveren. Eén bonte kraai maakt geen winter. Eén zwaluw maakt geen zetner. Een papegaai vangt men niet in een vinkennet. Een wilde gans heeft nog nooit een tam Kakelen is niemendal, maar eierenleg- gen dat is 't al. Twee hanen in één huis, dat is een schrikkelijk kruis. Het kuiken meent wijzer le zijn dan de hen. Die honing wil eten, moet kunnen lij den, dat de bijen stekec. Niets is kwaad, wat tot een goed einde gaat. Geen bidden schaadt, geen vloeken baat. De stem van één is zoo goed als geen. Die van hooren zeggen vertellen, heb ben veel mei de waarheid te stellen. Fluitende meisjes en hennen die kraaien, laat ze maar waaien. Kinder, dollen en vollen, zeggen de waarheid. Alles is goed, maar onder in de zak vindt men gewoonlijk de rekening. Die wist, dat hij viel, die ging er al vast liggen. Een ezel zal nooit geen paard worden. Gekrulde haar. gekrulde zinnen. God weel of 't waar is, zei de mulder. Als men van den duivel spreekt, trapt :n hem op den staart. Hij moet dat maar onder zijn hakken schrijven. Hij slaat op den ketel, dat de hengel davert. Men moet gauw aan den hoed cn lang zaam aan den buidel zijn. Het introuwen cn de bliksem zijn nog nooit recht beschreven. Karnemelk is boerenmcdicijn. Men moet geen oude katten het miau wen leeren. Zoo zingen ze niet als ze van Kevelaer komen. De honderdste man kent het klompen maken niet. Wie het lang heeft, Iaat 't lang hangen. Waar Zondags linnen op de bleek, daar is de boel zeker van streek. Matig en vlug met arm en been, doet leven honderd en een. ie zeven jaar met den os moet gaan, heeft penitentie genoeg uitgestaan, el zou een reuzenlroek moeten zijn, om alle man den mond te stoppen. Die kaatst moet den bal verwachten. Wie keurboom zoekt, zal vuilboom vin- den. Op kromme voren groeit ook koren. Vlug bij 't eten, vlug bij 't werk, dat is het goede knechtenmerk. De almanak en de krant, brengen de meeste leugens in 't land. 't Is een slecht land, waar 't niemand goed gaat. Boeren Spreekwoorden. door A. F. VAN BEURDEN. Wie niet zaait, zal ook niet maaien. Geluk en gras, zij groeien even ras. Hooge boomen pakken veel wind. Een boom valt niet bij den eersten slag. Onder de boomen regent het tweemaal. Om vogels te vangen, moet men netten spannen. Beter een vogel in de hand, als vier op 't land. Koekkoek en sijs zingen niet eender Amersfoortsche Agenda. WOENSDAG 2 DEC. Half 9 in Princess Room Praatavond voor leden van Geloof en Wetenschap. MAANDAG 7 DEC. 8 uur, in het gebouw St. Jozef, Spreker Zeereerw. Pastoor Hooyman Toegankelijk voor alle Katholieken boven 18 jaar. WOENSDAG 16 DEC. Half 9 in Princess Room Lezing door W. C. van de Volkere, over Misdaad en Fotografie voor Geloof cn Weten schap. ZONDAG 27 DEC. 4 uur, in het gebouw St. Jozef Klnderkerslfeest voor de R. K. Werk- llcdenvereeniging. Van dag tot dag Vrijdag 27 November. Wy kennen dingen goed ol wy kennen dingen weinig, maar de aard der dingen Is er niet anders om. En zeker ia het,dat de dingen die wy kennen, oneindig gering zijn in vergeiyklng van hetgeen wij niet Zaterdag 28 November. Slechts trouw en waarheid ia 't waarachtig vroom aljn. Zondag 29 November. Oudera, leeraars, rechters, oelcnen voort durend een krachtige suggestie uil, zonder zich daarvan bewust te zijn. Maandag 30 November. Wy kunnen nooit de waarheid zeggen met onze woorden, en toch geven wy altyd voor het te doen. Het eenige wat wy doen la woorden te mikken naar een vcrwyderdc realiteit: wy kunnen de waarheid slecht* aanduiden.

De Eembode | 1931 | | pagina 5