Afd. Dames= en Kinderconfectie RAMSELAAR Langestraat 52 Mantels Japonnen U heeft nog de keus in alle genre's Prijzen lager dan waar ook R. K. Vrouwenbond. De R. K. V. B. laat jaarlijks een H. Mis opdragen voor de levende en overledenen leden van den bond. Dit jaar is het a.s. Dinsdag 8 Dec. (Maria Onbevlekte ontvangenis) in de parochie van O. L. Vrouw. Wij wekken de leden op deze H. Mis om kwart voor 8 bij te wonen, en zoo mogelijk voor de H. Mis te communiceeren. Hel Bestuur. Waarschuwing. Naar aanleiding van voorkomende Sevallen van diefstal van waschgoed at des avonds buiten blijft hangen geeft de commissaris van politie een ieder in overweging de wasch des avonds binnen te halen. Wederom is hedennacht eenig waschgoed gestolen Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het onderhoud der militaire gebouwen van het garnizoen Amersfoort was laagste inschrijver Huberts te Nijmegen voor f35.700. De raming was f40.000 R. K. Spaarbank. Verslag November 1931. Per 31 October totaal verschuldigd f338.387.11 Ingelegd in November f 351.26 Terugbetaald in Nov. f 9.126.77 Totaal f342.155.95 Totaal afgegeven boekjes per 31 Oct. 2835, nog in omloop 2299; Nieuwe boekjes afgegeven 10. Het Bestuur. WELKOM VREEMDELING! in deze Gemeente. Gevestigde personen J. Wilfferl, N.H., Scheltemal. 4, tim.m. Gijsbertha Zetten, N.H. Pr. Mariel. 8,d.b. Stephanie Cichon, R.K., Kapel w. 65. d.b. W. Waals, R.K., Kruisk. 7, tuind.port. J. Oostinjen, R.K., Lagew. 14, handel. Engelbertha Stormbroek, N.H., Utr.weg 22, dienstbode A. Keuning, N.H., Vermeerstraat. 135, winkelbediende Maagje Blok, N.H., Radboudstraat 42. Antjc Schaap, G.K., Muurhuizen 105 W. Wageningen, N.H.. Liendertschew. 7, loodgieter Maria Smit, R.K., Westsingel 44, d.b. H. Esveld, R.K., Puntenb.l. 29, mag.bed. G. Turel, N.H., Arnh.w. 30b, hand.reiz. P. Pot, Kapelw. 75, uitvoerd. C. Hanedoes, N.H., Regentesselaan 12, dir.off. T. Nolst, N.H., v.Maertl.l. 7, hoogl. J. Roeland, D., Bleekerstr. 2, autog.l. T v. Dijken. G.K., Leusderweg 274 P. Span, N.H., Stationsstr. 49, werkm. A. Weber, A. Paulownal. 34. J. Förster, N.I., Drieringenstr. 3, bakker Geertruida Veenendaal, N.H., Soesler- weg 389 Anna Dixhoorn, N.H., Regentessel. 12 huishoudster lacoba Jager, N.H., Regentessel. 12, d.b. T. Klarenbeek, N.H., Bilderd.l. 10 H. Deruison. Bleekerstr. 2, gr.bankw, Jeanette Sneep, N.H., Langestraat 121, hulshoudster. W. Dodemont, R.K., K.Wllhelm.str. 30 kok Anna Friihauf, R.K., v. Maerl.t.l. 7, d.b. A. Kamsma, R.K., Havik 17, coupeur Hedwig Berges, E.L., K. Bergstr. 18, d.b. J. Paukus, R.K., v. Campenstr. 17, bakker AntohiaEpskamp, R.K., Hoogl. w. 6, d.b. H. Winkelman, de Wltl. 3, gener.maj. F. Besseling, R.KP. Pijperslraat 29 bankw. N.S. J. Massing, R.K., woonwagen, koopman C. Maassing, R.K., woonwagen B. Mijlius, N.H., Bankastr. 34 Hendrina Uem, R.K., J. Catsl. 38, d.b. Heintje Cinkel, N.H., Dillenb.l. 12, d.b. Willemijntje Pol, N.H., Utr.w. 43, d.b. Franziska Metelko, R.K., de Witl. 3, d.b. D. Braakman, Bloemend.str. 20, slager Petronella Kniese, R.K., Roelofstraat 7 F. Smith, Uti.weg 143, tandarts J. Bunt, N.H., Hoogeweg 20, arb. Teunlje Bunt, N.H., Hoogeweg 20 Alida Koedam, N.H., St. Andriesstr. 10 Wilhelmina Fluiter, R.K., Arnh.w. 206 H. Edinger, R.K., Soesterw. 26 vertegnw. L. Kegge, G K., F.v.Blankenh.str. 29 kap. Johanna Balemans, G.K., F.v.Blanken- heimstr. 29, dienstbode J. Hassing, R.K., Reigerstr. 30, kleerm. G. Langelaar, G.K., Heiligenb.weg 18 H. Withaar, N.H., Franklinstr. 2 D. Montfraus, N.H., Oliesteeg5, fabr.arb' Limvio-mcdedeelingen. Limvio 1 naar Amsterdam tegen de Meer I. Limvio II naar Hilversum tegen E.M.M. II. Limvio III op terrein Leusderweg te uur tegen Actif. Limvio-adspiranten naar Laren tegen L.V.V.-adspiranten. Zondagdienst H.H. Doctoren en Nacht-weckdienst Apother. M. A. Duyvis, Utr.weg 145, tel. 396. A. C. Nicolaï, L.Bergstr. 41, tel. 633. J. Plomp, Regentessel. 15, tel. 1359. Apotheker: Kok en Zn., Langestr. 74, tel, 165. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. GeborenHendrica, d. v. J. v. Daal en W. Voigt Wilhelmina Maria, d. v. A W. Otten en J. W. Castelijns Gerrit, z. v. M. v. d. Bosch en M. de Kemp Johannes, z. v, I. Wijnia en J. Hoekstra. OverledenChristiaan M. A. Quack, geh. m. H. A. Boon Hartsinck. Gemnes Het onderteekenen van de aanvragen voor aansluiting bij de Gemeente drinkwaterleiding, heeft hier een vlot verloop. De verwachting bestaat, dat het grootste gedeelte der bewoonde perceelen zal worden aangesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Oerarda Theresia, d. v. W. Brouwer en W. Zwanikken. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. v. H. Barten en H. Donkersteeg. OndertrouwdM. v. Lambalgen en A. Reemst. Gehuwd: H. Brons en A. v. de Veen. Nijkerk Burgerlijke Stand. GeborenGerrit, z. v. G. Ceelen en P. Versnel Elisabeth Catharina, d. v. H. v. d. Hoek en J. A. Bast. On dertrouwd: A. v. Essen en G. Plug. I GehuwdW. v. d. Broek en G. Wou ters H. Berculo en H. Brons G v. Drie enj. Doppenberg. Overleden: Hendrientje van Koot, 10 j. Soest Burgerlijke Stand 26 Nov.—2 Dec. Geboren Johanna, d. v. R. v. Zuilen en J. van Grol, Koninginnel. 105 Willy, d. v. J. v. Wessel en K. Schaap Kerkdwarsstraat 16. Christina Elizabeth Maria, d. v. Gh, Th. Wijnands en P. v. Klooster, van Lenneplaan 10 Catharina Johanna Maria, d. v. C. L. v. Wijk en C. J. M. Kerkvliet, Schou tenkampweg 9a. Jan Marius, z. v. H. Vos en G. v. d. Bosch, Kerkstraat 25. Petrus Adrianus, z. v. A. Hoksbergen en G. A. Stalenhoef, Birkstraat 83 Aalbert, z. v. A. Freriks en A. J. van Dijk, Emmalaan 4a. Overleden: Adriana Catharina Pe tronella Maria Kloppers, 58 jr., geh. A. de Waal Malefijt, Nieuwew. 119 Hendricus van 't Klooster, 78 jaar, wednr. van A. Versteeg, Krommew. 29 Binnenland Nieuwe Kweekschool. De kweekschool der Eerw. fraters in het St. Gregorius-huis te Utrecht wordt verplaatst naar een terrein daar voor aangekocht in de nabijheid van Zeist. Een groot gebouwen-complex is daar in aanbouw onder architectuur van den bouwkundige Maas. Aannemers zijn de gebroeders Van Heeswijk te Best. Dezer dagen werd de eerste steen gelegd door Rector W. van den Hengel van het Utrechlsche St. Gregorius-huis. Bij de plechtigheid waren aanwezig de geestelijkheid van Zeist, de oversten der Fraterhuizen van Utrecht, Arnhem, Amersfoort, Borkeloo en Hilversum en de kweekelingen. De nieuwe stichting biedt ruimte voor ongeveer 240 kweekelingen en wordt September 1932 in gebruik ge- Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei. Stemming 9 December 1931. In verband met de voor het Groot bedrijf noodig geworden stemming voor 4 leden dezer afd. der K. v. K. uit de candidaten G. F. Callenbach, Nijkerk H. Cozijnsen Gzn. Harderwijk (aftr.) J. H. v. Lonkhuyzen, Amersfoort (aftr.) C. den Ouden, Ede (aftr.)J. F. de With, Amersfoort (aftr.), heeft het Hoofdstembureau 3 stembureaux inge steld, n.l. te I. Amersfoort, gebouw K. v. K. Arnh. weg 23, waar de kiezers stemmen uit Amersfoort, Doorn, Driebergen, Lang broek, Leusden, Maarn, Rljsenburg, Soest, Voorthuizen, Barneveld, Wou denberg en de meesten van buiten het district. Zittingstijd 8.00—15.00 uur. II. Veenendaal, Raadszaal, waar de kiezers stemmen uit Veenendaal, Scher- penzeel, Leersum, Rhenen, Ede, Lan teren, De Valk en enkelen van buiten het district. Zittingstijd 8.0013.00 uur. III. Nijkerk, Raadszaal waar de kiezers stemmen uit Nijkerk, Putten, Nunspeet, Ermelo, Harderwijk en en enkelen van buiten het district. Zittingstijd 8.00—13.00 uur. De kiezers stemmen hierbij, door 4 der 5 candidaten te nummeren achter hun namen in de volgorde van hun voorkeur; den candidaat, dien men het liefst wil, geeft men achter zijn naam cijfer 1dan die in voorkeur daarop volgt, cijfer 2, enz. Dezer dagen zijn de oproepkaarten verzonden aan de kiezers. Provinciale Staten van Utrecht. De Provinciale Staten van Utrecht hebben goedgekeurd een voorstel be treffende den bouw van een tunnel onder den spoorweg Utrecht—Amers foort en den aanleg van het wegge deelte van die tunnel tot den Biltschen weg, een en ander in aansluiting op den nieuwen provincialen weg Soest- dijk—Bilthoven—Utrecht. Vervolgens werd f30.000 gevoteerd voor onderhoud van liet Zand- en Jaagpad van de Weerdsluis naar Nieuwersluis. Het nieuwe provinciale wegenplan is aangenomen zonder stemming. Er is breedvoerig beraadslaagd over de begrooting 1932, sluitende gewone inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f3.813.722.59; wat de buitenge wone inkomsten en uitgaven betreft tot een bedrag van f 10.150.786.54 en wat het totaal der inkomsten en uit gaven betreft met een totaal van f 13.964.509.13. Verder werd voorgesteld te heffen 26 opcenten op de grond belasting voor de ongebouwde en 26 voor de gebouwde eigendommen, en 8 op de vermogensbelasting, alsmede 8 op de inkomstenbelasting. Tijdens een hevig noodweer is in de nabijheid van Napels een huis in gestort, waarbij 4 personen werden bedolven. Het oud-raadslid van Amsterdam C. van Gelder, beter bekend onder den naam van „Had je me maar" door een auto aangereden en vij ernstig gewond, In |het Binnengasthuis, .vaar hij ter verpleging werd opgenomen, is hij voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk. In het huis van bewaring te Roer mond zijn gebracht een jachtopziener en zijn zoon, verdacht den moore op de drie jongemannen te Echt te hebben gepleegd. Gemengde Berichten De gemeenteraad van Utrecht heeft, met 19 tegen 16 stemmen, besloten, het raadsbesluit tot het instellen van een feestweek in te trekken. Van dag tot dag VRIJDAG Het omschrijven van een woord is niet hetzelfde als het geven van een inzicht in de beteekenis er van. ZATERDAG Het is veel gemakkelijker geestig dan ern- ZONDAG Muziek is de zuiverste, meest onmiddel lijke kunst; is het minst symbolisch, het MAANDAG Een heftige kritiek is even zot en onbe trouwbaar als een heftige sterrekundige waarneming of een heftig chemisch onder- Amersloortsche Agenda. MAANDAG 7 DEC. 8 uur, in het gebouw St. Jozef, Spreker Zeereerw. Pastoor Hooyman Toegankelijk voor alle Katholieken boven 18 jaar. WOENSDAG 16 DEC. Half 9 in Princess Room Lezing door W. C. van de Volkere, over Misdaad en Fotografie voor Geloof en Weten schap. ZONDAG 27 DEC. 4 uur, in het j Kinderkerstfeest liedenvereeniging. Amersfoort PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-Vereeniging 2e afd. 6 uur Lof met Adventpredicatie. MAANDAG 10 uur H. Mis in de Kapel op het Kerkhof. DINSDAO Feestdag van Maria Onbevlekte Ontvangenis. Dag van devotie. Kwart voor 8 gez. H. Mis, waar na acte van toewijding v. d. R.K. Vrouwenbond. 7 uur Lof met Rozenhoedle. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H.H. Missen om 7, '/,-8 en 9 uur. Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'fZand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG 2e Zondag v. d. Advent. Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half II Hoogmis. 6 uur Lof met preek. DINSDAG Feest v. d. Onbevl. Ontvangenis. Dag van devotie. Kwart voor acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG Om 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Lof. MAANDAG Van half 7 tot half 8 biechth. DINSDAG Feestdag van Maria Onbevlekte Ontvangenis. Dag van devotie. H.H. Missen om 6 en 7 uur. 8 uur gez. H. Mis. 7 uur Lof. DONDERDAG Om half-8 uur geen H. Mis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. Zondag 13 Dec. a.s. betalen der halfjaarlijksche bankenpacht. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie ■USELUR RUIMT OP Nieuwste Stoffen - Laatste Modellen Prachtige Bontgarneeringen Geen opruiming van enkele modellen tegen lokprijzen, maar de geheele voorraad |aponnen, allen prima confectie, wordt in ver band met Voorjaars-inkoopen opgeruimd tegen lager prijs dan ooit Leuke Tweed Japonnen 3.90 Reclame prijs Reclame prijs Effen Stofjaponnen 5.90 in B'uin, Groen, Marine - Mod. Kleurgarneering Afgalaine japonnen 7.90 Moderne combinatie's Zwart met Korenblauw Bruin met Amandelgroen Groen met Gifgroen Zijden japonnen 9.75 Nieuwste modellen Zeer geschikt voor Avondjapon Vergeet niet wekelijks onze j m Etalages le bezichtigen VOOR DAMES- EN KINDERCONFECTIE

De Eembode | 1931 | | pagina 2