II Groote UITVERKOOP A. H. v. Nieuwkerk n.v. Niet duurder ONZE: en veel gezonder dan vleesch, zijn onze verschillende vischsoorten Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam Daar WIJ ALLEEN in Amersfoort alle vischsoorten PERSOON LIJK In de Rijksvlschhallcn te IJmulden Inkoopen. Is U verzekerd var. dc FIJNSTE KWALITEITEN en B1LLIJKSTE PRIJZEN. Tarbot, tong, kabeljauw, achelvlsch, schol, bol, zee-carbonade, vlschconserven. garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch, koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, stokvisch, zoutevlsch enz, enz. IJmuider Vischhaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMERSFOORT Qerechtigd tot het voeren ven het Wapen van Z.K.h. den Prins der Nederl. R.K. Tooneelvereeoiging „Euripides" Zondagavond werd in SI. Aechlen door de Tooneelver. „Euripides" op gevoerd het tooneelspel in 4 bedrijven „Hel spel der Sleutel" van Jacques Schmidt, Pr. In het eerste bedrijf breekt er brand uit bij Hannes Ooverds, en Dorus zijn broeder wordt verdacht de sleutel van het spuithuis, waarvan zijn vader be waarder is, te hebben verduisterd. Daar beide broeders in oneenlgheid leven, gelooft de vader ook in de schuld van Dorus en vervloekt hem. In het 2e bedrijf komt een vriend van Dorus aan zijn vader mededeelen dat Dorus om zijn kind vraagt. Dit wordt geweigerd en de vader vervloekt zijn zoon opnieuw. In het 3e bedrijf treft men Dorus aan in het bosch bij de houthakkers. Daar vertelt men hem, dat zijn kind ernstig ziek is en naar hem vraagt. In het 4e bedrijf zien wij Dorus terug bij het ziekbed van zijn kind. Als zijn zoontje vraagt eens voor hem op de hoorn te blazen komt daar de sleutel uit en komt aan het licht dat het kind de sleutel op den avond van den brand daarin had gedaan. De vader ziet zijn dwaling in en ook de broeders ver zoenen zich met elkander. Dit zware stuk werd mooi weerge geven, het 3e bedrijf met boschgezicht was buitengewoon mooi, hel vierde bedrijf maakte diepen indruk. Namen noemen is voor dillettanten clubs geen gewoonte, één uitzondering en wel voor de kleine kleuter die zoo heerlijk eenvoudig en kinderlijk op recht spel gaf. Het stuk werd gevolgd door een één acter „Samuél Pech" dat daverende lachsalvo's deed weerklinken. Een strijkje onder leiding van den heer Wielaert verhoogde de gezelligheid. Zondag a.s. neeft een 2e opvoering plaats en wordt wederom een volle zaal verwacht. De spelers verdienen dit en de baten komen ten goede aan het patronaatswerk. Melkprijsverlaging. De Bond van Melkveehouders heeft de melkprijs met 1 cent per Liter ver laagd ten behoeve van de melkhandel, de Melkhandel heeft haar detailprijs met 2 cent per liter verlaagd. Limvio. Als E.M.M. Zondag aftrapt zat Limvio er direct krachtig op. Het samenspel van E.M.M. is echter af, de voorhoede werkt vlug en zeker. Na 25 minuten zet de rechtsbuiten van E.M.M. voor en weet Bijl met een kopbal aan de gasten de leiding te bezorgen (0—1). Rust komt met onveranderde stand. Na rust heeft het E.M.M. doel twee maal een benauwd oogenblik beleefd, doch op het laatste moment kon wor den gered. Dan komt E.M.M. weer krachtiger opzetten en na 30 min. schiet Fokker onhoudbaar in. (0—2.) Nu zet Limvio alles op alles en uit een scher mutseling voor het E.M.M. doel weet Arts, als de keeper de bal laat vallen, een tegenpunt te maken (1—2). Einde komt met een E.M.M. overwinning. Limvio moet oefenen in samenspel Tenheeft dit van E.M.M. kunnen leeren. Door de brandweer werden in het jaar 1931 gebluscht: 58 schoorsteenbranden, 7 uitslaande Achterveld In een druk bezochte vergadering, waar als sprekers optraden Pastoor H. E. Elbersen en de technische ad viseur Lieshout, is duidelijk het doel en het nut der R. K. A.B.T.B. en van den R. K. Jonge Boerenbond uit eer: ~;ezet en krachtig aanbevolen om ook lier te komen tot oprichting van een dergelijke organisatie. Na eenige ge- dachtenwisseling werd een afdeeling van den R. K. A.B.T.B. en van de R. K. Jonge Boerenbond opgericht. branden, 29 binnenbranden, 11 heide branden, 2 boschbranden, 4 auto bran den. Aan de andere gemeenten werd vier maal hulp verleend. In het buffet van sportpark „Birk- hoven werd inbraak gepleegd. Door de politie te Baarn zijn drie personen aangehouden. Zij hebben bekend zich aan de inbraak te hebben schuldig gemaakt. Bij het verrichten van een karweitje aan de radioleiding is bij den 17-jarigen R. een schroevendraaier in zijn oog gedrongen. In het ziekenhuis is het oog waaruit R. niets meer zag, weg genomen. Het Plaatselijk Crisiscomité verzoekt ons te melden, dat het schilderstuk van den heer A. P. H. J. van Weezei Errens gevallen is op lot no. 26, serie 13. Uit den Omtrek Barneveld Behalve de vele millioenen eieren, die, het afgeloopen jaar ter markt al hier zijn aangevoerd, zijn te Voort huizen in 1931 aangevoerd 6.840.100 of aanzienlijk meer dan in 1930. in de gelieeie gemeente zijn in 1931 dan ook 2.296.400 eitjes ter markt meer aangevoerd dan in het voorafgaande jaar. Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje Ariea, d. van E. W. de Bie en J. v. d. Veer. Helena Wilhelmina, dochter van J. van Sand- wijk en M. M. E. Gerhardt.Johan nes Petrus Leonardus, z. van L. Pan ders en G. C. Arts. Ondertrouwd R. Taling en E.J. Seezink. Getrouwd: C. A. Koops en M. Birkhoff. I Overle den Carolina Phillippine Henriette Scheffel, 79 j., wed. van A. Henry. EIbertje Kuiper, 70 j., echtg. van A. Dijs. Catharina Louisa Lau, 70 j. Dirkje Sophia van Stokkum, 2 j. Jacob Jan van den Berg, 22 j. daar?" en hij wees naar het andere bed. „Neen," zeide de man het gordijn wegtrekkende; „zie maar, de heer Gariet is hier niet?' „Waar waar is hij dan?" zeide Tatlock bijna fluisterend. „Dood?" „Dat hebben ze mij gezegd," zeide de man„maar u is nog niet sterk ge noeg, mijnheer, om zooveel te spreken en u, die zelf dokter is, moet toch wel weten, dat u bovenal rust noodig hebt." „Wie zijt gij?" vroeg Tatlock kortaf. „Andreas Dash, de nieuwe hof meester." Tatlock herstelde langzaam en ver nam in de eerstvolgende dagen, dal de boot in de haven lag en er behalve hem zelf niemand op was dan de nieuwe hofmeester. Een week later ging Tatlock naar Londen. Garlet's bagage mei de zijne mede nemende. Hij nam zijn intrek in een groot hotel en steldé een wel over dachten brief op aan May Dallinger, waarin hij haar alles meedeelde wat er gebeurd was. Den volgenden dag ontving hij in telegram-stijl het vol gende antwoord Hoogland Inzake de anonieme schrijverij be treffende de stichting Zandbergen, zal op Dinsdag 26 januari terecht staan voor de Utrechtsche rechtbank ds. R. predikant te Winterswijk. Op de terechtzitting van 31 Maart 1931 achtte de rechtbank het onderzoek onvoldoende en werd de zaak geschorst voor een gerechtelijk onderzoek. Als getuigen werden op deze zitting ge hoord jhr. Ortt, directeur Zandbergen, Tatlock's oogen schitterden van op gewondenheid. Hij zou dat rijke meisje wel weten te winnen Precies vijf uur kwam Dr. Tatlock, onberispelijk gekleed en met het lede ren kistje in zijn hand, bij de woning van May Dallinger. Nauwelijks was hij in het salon ge komen of een mooi, jong meisje trad bij hem binnen. .Mejuffrouw Dallinger?" ,|a," zeide ze eenigszins zenuw achtig. „Mijn brief heeft u zeker leed ge daan," zeide hij het kistje tusschen hem inzettende, „en ge zult allicht begrijpen, hoe groot mijn droefheid is. Wij waren intieme vrienden." „Gij de vriend van Johan Gariet?" „Geen beter bewijs van onze vriend schap had hij mij kunnen geven dan mij te kiezen tot tot De tusschendeuren waren zacht ge opend, en tegenover Taklock stond Johan Gariet. „Niet niet dood?" prevelde hij. „Neenzeide Gariet, in dreigende houding op hem toe tredende, maar 1 May Dallinger nam zijn gebalde vuist dr. J. F. B. van Hasselt, rechercheur Monkhorst, de commissaris van politie Goorhuls, de beide schriftkundigen v. d. Laan, Bilthoven en mr. Frima, Hilversum, en de veldwachter Hoenders van Hoogland. De heer Van der Laan verklaarde verdachte zonder eenig voorbehoud als den schrijver van de anonieme brieven en kaarten, terwijl mr. Frima verklaarde voor 100 procent zeker te zijn, dat ds. R. de schrijver is. Als getuige A decharge werden ge hoord ds. J. W. Roobol en ds. A. G. Kloots, beiden uit Winterswijk en mej. Wernsen. Beide predikanten meenden, dat ds. R. niet schuldig kan zijn. De officier van justitie was na een reeks overwegingen ten slotte van meening, dat 't onderzoek niet volledig Is geweest en meende deze zaak te moeten schorsen. De rechtbank was voorts van mee ning, dat nog twee andere schriftdes kundigen een onderzoek dienden in te stellen. Dit onderzoek is nu geschied door dr. Hesseling uit Arnhem en dr. Schrijver uit Amsterdam. Als getuigen zullen nog verschijnen de kantoorhouder van de posterijen te Hoogland, de Vries, Sandbrink ge wezen tuinman van ds. RVan Boet- zelaer, Corn Rooke en Alb. v. d. Spank, allen van Hoogland, In het geheel zullen 15 getuigen worden gehoord. Na een periode van onderzoek dat bijna 10 maanden geduurd heeft, zal vermoedelijk thans een uitspraak volgen. Burgerlijke stand. Geboren Johannes, z. van A. Huijs- kes en G. Smink. Cornelia Richarda, d. van P. j. v. d. Hengel en M. Tol boom. Nicolaas Adrianus z. van H. W. v. Veldhuizen en H. L. Brouwer. OndertrouwdT. Hoogland en J. Smink. Dinsdagmorgen te half elf kwam de Raad der gemeente Hoogland bijeen. Afwezig de heer de Bruin. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ter kennisneming a. dankbetuiging van het Wit Gele Kruis, afd. Hooglanderveen voor de verleende subsidie; b. idem van de R. K. Werkliedenvereeniging St. Jozef voor de vastgestelde steun regeling voor de werkloozenc. rapport inzake onderhoud van den Hollenweg een voorstel kosten f 695 en een kosten f 360, Besloten werd door te gaan als geschiedtd. goedkeuring van de ge meenterekening dienst 1930, waarvoor de betrokken ambtenaar een woord van hulde had in ontvangst te nemen. e. goedkeuring verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden, f. goedkeuring der besluiten tot ver huur van de onderwijzerswoningen aan het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van christ. scholen. g. procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger op 29 Decem ber 1931. Op het verzoek om beschikbaarstel ling van gelden voor den aankoop var keien voor den Hoefscheweg ten be drage van f 160 werd goedgunstig beschikt. Van Pastoor W. S. J. de Jong was verzoek ingekomen tot het aanbrengen van een lichtpunt nabij de R. K. kerk te Hoogland. De heer Knottenbelt vraagt naar de kosten, waarop wordt, medegedeeld ongeveer f30. Raadslid Smink meent dat we voor zichtig moeten zijn met uitbreiding, temeer daar het particulier terrein™ is. Spr. is van meening dat verplaatsing van het laatste lichtpunt voldoende oplossing is. Ook de heer v. d. Hengel is voor t voorstel. De heer Sandbrink is er niet yoor dat de Kerklaan door verplaatsing in het donker komt. We zitten hier, aldus Spr. voor het algemeen belang is een particulier belangetje. De heer P. Kok meende aan de laat ste paal een grootere arm aan te bren gen, waardoor meer verlichting komt ook voor de kerk. Met het idee van raadslid Kok ging de Raad accoord. Tot lid in de commissie van toe zicht op het lager onderwijs, werd her- bènoemd met algemeene stemmen B. H. Segers, en tot lid in het Burgerlijk Armbestuur voor Duist, eveneens met algemeene stemmen herbenoemd C. H. Oroen. De aanbeveling van B. en W. voor de benoeming van een gemeentebode luidde als volgt: 1. H. J. van Zeldert, 2, W. Brouwer, 3. A. Sandbrink. Met 7 stemmen werd benoemd tot gemeente- bode H. J. Zeldert, tegen een vergoe ding van f350 per jaar. Het voorstel van B. en W' tot hef fing en invordering van 60 opcenten op de gebouwde- en van 15 opcenten op de ongebouwde eigendommen en wijziging van de begrooting 1932 in verband daarmede lokte een geweldige discussie uit. Raadslid v. d. Hengel vond gezien de tijdsomstandigheden het oogenblik voor het heffen van op centen slecht gekozen. De lijd is voor de boeren zeer slecht en vooral de hypotheekbocr is al zwaar getroffen. Geld moet er echter wezen en daarom stelt Spr. voor lOpCt. korting op de salarissen boven de f 1000 en 5 pCt. korting op de salarissen onder de f 1000 en voor de rest opcenten te heffen op de personeele belasting. Raadslid Spelt is het met v. d. Hengel oens en meent ook het op de Inkom stenbelasting te moeten heffen en niet 'dp gebouwde en ongebouwde eigen dommen. Peter Kok is er ook op tegen dat nog meer betaald moet worden op de grond die toch al niets meer opbrengt. In 1931 was de gemeente Hoogland de eenigste gemeente in de Provincie Utrecht die geen opcenten heeft ge heven, aldus de Voorzitter. Raadslid. P. Kok noemt de grond belasting de onrechtvaardigste belasting die er is en wanneer voor die grond nog meer moet worden betaald is dit wéér grooter onrechtvaardigheid. Als het op de Inkomstenbelasting moet worden gevonden is het weer de werkman die er mee wordt getroffen want inwoners met groote inkomens zitten hier niet. Raadslid Spelt zegt dat de werkman er momenteel beter voorzit dan de boer. Raadslid Smink is van meening dat we nu niet tot een oplossing zullen komen en meent een nader onderzoek naar bronnen van inkomsten wensche- lijk is. Daarna wordt dit punt aange houden tot een volgende vergadering. Van de rondvraag werd vooral druk gebruik gemaakt om de wegen misère naar voren brengen. NiJkerk Op de markt: 145.000 eieren f 3-4.10; 48 biggen f4—9; 131 runderen, melkkoeien f200 275; vette koeien f 180-250; 41 nuch tere kalveren, mestkalveren f 15—22. smchtkalveren f6—18; 2 varkens f 30 —>40. .,Wind u niet op. Ge hebt me mers beloofd, dat er geen scène^zou, zijn." „Laat mij dan toch ten minste een enkel woord zeggen tot dien ellende ling. Weet gij hoe ik gered werd? Toen de kapitein mijn hut binnen kwam op dien stormachtigen avond, was ik op het punt van te sterven! Hij gat mij spoedig een tegengif voor de ver giftige druppels, die gij mij verraderlijk hadt gegeven, en toen kwam ik lang zamerhand bij. Hij verdacht u van een boos opzet niet ik! Maar eindelijk werd ik overtuigd en toen kwamen de kapitein en ik overeen er u niets van te doen weten voordat ge in Londen kwaamt dat ik nog leefde." Doodelijk ontsteld viel Tatlock neer op een stoel. Op een wenk van May Dallinger belde Gariet. Een dienstbode kwam binnen. .,Is de heer Andreas Dash beneden? Verzoek hem dan hier te komen," zeide Gariet. Dash kwam onmiddellijk binnen. Nu sprong Tatlock op; een kreet ,n woede ontsnapte hem en hij beefde als een dier, dat tot het uiterste is iuc aiunuviu - - ,,.aj wa,,,„ge, uaiu ttju gcuaiuc vui&l aio ecu _Om vijf uur te spreken May I in haar hand en zeide op smeekenden gebracht. Dallinger.' jtoon: „Wat beteekenl dat?" zeide hij. „Wie Soest De werkelijke bevolking op I Jan. 1931 als volgt: Mannelijke Vrouvyelijke Totaal 6745 Vermeerdering door geboorte door vestiging Vermindering: door overlijden door vertrek 7148 1663 Samen 1945 Totaal 142 1365 Samen 1507 Alzoo een vermeerdering van totaal 438. De stand op 1 Jan. 1932 was 14331 Te Soest is door onbekende oorzaak en perceel aan de Posllaan met in- is die man? Hij noemde zich de nieuwe hofmeester en hij bracht mij 1 waan, dat gij dood waart?" „Thans niet langer de nieuwe hof meester," zeide Dash. „Ik ben Andreas Dash, de detective van Scotland Yard. En wat nog meer is, Dr. Tatlock, ik heb een bevelschrift in mijn zak om te arresteeren." De detective, die na aankomst de boot in Southampton Tatlock nooit uit het oog had verloren, deed hem een paar handboeien aan. En weldra vertrokken de beide mannen in het rijtuig, waarmede Tatlock gekomen was. Tatlock woonde geen openbare rechtszitting meer bij. De schok, die zijn gevangenneming op zijn gestel uitoefende, gaf aanleiding tot zenuw toevallen waaraan hij nog binnen een week stierf. Stillen de hoest MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN 'oozen 20 en 30 cl. Bij Apoth. en Drogisten Maken los j duurt nog slechts Korten tijd Ziet de Etalage met extra lage prijzen in Bouclé, Axminster en Tapis Beige Karpetten. Pracht massief Eiken Slaapkamer bestaande uit Spiegelkast, Waschkast met maimer blad en opzet, Ledikant, Nachtkastje, Tafel en 2 stoelen thans f 139.00 Wollen Dekens voor extra lage prijzen. Salon Ameublement bestaande uit 2 Crapauds en 4 Eiken Stoelen met prima wollen moquette f 89.00 K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering boedel en al verbrand. Toen men het vuur ontdekte, stond alles reeds in lichte iaaie. De bewoners konden nog juist gered worden. Soesterberg Luitenant-vlieger Jhr. Wittert van Hoogland maakte een oefenvlucht, toen plotseling een stuk van den vleugel de tuinen van het Haagsche Kinder kolonietehuis terecht, waardoor het vrijwel vernield werd. De bestuurder werd licht aan 't gelaat gewond. Hij had geen tijd meer gehad om van de parachute gebruik te maken. Vijf hoo rnen zijn door den val van het vlieg tuig ontworteld. Gemengde Berichten Op de Wolhynische markten Polen worden kleine werkpaarden te koop aangeboden voor 30 A 40Zloty: (9 A 12 gulden). In het Poolsche dis trict Sdolbunowo en aan de Russische grens worden zelfs paarden verhandeld voor den prijs van f I A f 2. Evenveel dooden als de Ameri- kaansche deelneming aan den wereld oorlog, heeft het automobielverkeerin de Vereenigde Staten in 't afgeloopen jaar op zijn geweten gehad. Niet min der 'dan 34.000 menschen kwamen in de Ver. Staten door auto-ongevallen om het leven. In de gemeenteraadsvergadering te Noordwijkerhout werd besloten steun te verleenen aan behoeftige tuinders en bollenkwcekers. De gemeente stelt f 15.000 beschikbaariedere noodlij dende tuinder kan f700 leenen met de gemeente als borg en terug te be talen in 1934. De Roemeensche grenswacht heef 6 personen, die over het ijs Rusland trachtten te bereiken, neergeschoten. De volkstelling, in 1931 in België gehouden, wees uit, dat België 8.091.000 inwoners heeft. Het aantal Kamerleden zal in verband hiermede moeten wor den verhoogd van 187 tot 202. Te Kal lies zakte een zesjarig jongetje door het ijs van een vijver. Zijn vader, die het ongeluk zag, trachtte hem te redden, doch ook hij verdronk. Een Duitsche dienstbode te Am sterdam, kwam te dicht bij een petro leumkacheltje en geraakte in brand. Het meisje werd zwaar gewond naar een der ziekenhuizen overgebracht, waar zij overleed. Ingezonden (Builen verantwoordelijkheid der Redaclie) Met genoegen hebben wij kennis mogen nemen van de door de R. K. Raadsfractie gedane mededeeling, dat zij bereid is, tot verheldering van het inzicht in het gevoerde beleid, de door tusschenkomst van het bestuur der Kiesvereeniging gestelde vragen, naar goed vermogen te beantwoorden. Dit antwoord is van oneindig veei grooter beteekenis, dan men hieraan zoo oppervlakkig zou hechten. Wij weten nog zoo ontzettend weinig van de zienswijze dergenen, welke onze partij in den Raad vertegenwoordigen. Door het stellen van vragen toch, rakend principes en belangrijke aangelegen heden, leeren wij kennen de zienswijze en inzichten der leden, waardoor met meer vrucht dan op heden door de kiezers kan worden nagegaan, of de man op het kussen, de man is naar zijn hart, of dat z.i. het plaats nemen meer te danken is geweest aan traditie, een niet onderkende strooming, of een luid kwetterend orgaan. Dan zal van zelf langzamerhand steeds duidelijker op den voorgrond treden of inderdaad de gelederen der fractie juist zijn sa mengesteld of dat zulks dringend wij ziging zou behoeven. Vandaar dat het eenigszins bevreemding zou moeten wekken, indien iemand zich zou ver zetten tegen de instelling eener com missie van advies voor de candidaluur bij de voorbereiding van de samen- slelling der groslijst, welke commissie zou moeten nagaan, wie in aanmerking zou komen voor en eventueel bereid zou zijn om de partij in het desbe treffend College te vertegenwoordigen, en welk advies deze commissie aan de Algemeene Vergadering zou moeten uitbrengen, teneinde de leden in de gelegenheid te stellen niet blindelings en onwetend, doch bewust iemands candidatuur al dan niet te ondersteu nen. Indien dan aanmerkingen zijn te maken op deze of geene, kan zulks In het openbaar geschieden cn niet in het geniep. Indien ten onrechte of ov.erdreven, zal zich licht een paladijn stellen. Al thans de samenstelling van de gros lijst zal nimmer worden een onder onsje. Het een en ander zal de verdceling der te bezetten plaatsen over de op den voorgrond tredende catagorieën en standen ten goede komen. Bij een zevental zetels, Is het m.i. niet meer dan billijk, dat drie plaat sen worden ingenomen door werkne mers (hand- en hoofdarbeiders), drie door werkgevers of vrije beroepen, althans zelfstandigen, en een door den hoogeren stand, waarbij één uit den handeldrijvenden middenstand mij als ruimschoots voldoende voorkomt. Afgescheiden van de plaats, welke men in het openbaar leven inneemt, dient men wederkeerig eikaars belan gen te behartigen en dienen scherpe klassegescliillen niet kunstmatig te worden gekweekt, althans niemand moet trachten een aureool te verwerven in de oogen zijner klassegenooten, door een anderen stand af te tuigen, zooals b.v. zou kunnen geschieden door vrij lichtvaardig, zonder gedegen onderzoek en oriëntatie, den handeldrijvenden middenstand van te groote winsten te beschuldigen, althans dat zij hun winst marge niet hebben verlaagd bij de om- "aande conjunctuur, zou grappig zijn dit Ie hooren betoogen door iemand, wiens loon of salaris onaangetast gebleven is. Een zoodanige houding dient natuurlijk scherp te worden onderscheiden van een gevormd idee, dat een bepaald persoon niet de gewenschte vertegen woordiger kan genoemd worden voor een bepaalden sland, gezien In het kader van het algemeen partijbelang. De betrokkene zal natuurlijk trachten het idee ingang te doen vinden, dat een actie niet tegen hem, doch tegen den stand gericht is. Wanneer hij daar in zou mogen slagen, geluk er mee. Het Bestuur der St. Vincentius-Biblio- theek, Lieve Vrouwestraat, wenscht mede te deelen, dat te beginnen met Woensdag 20 Januari a.s. boeken zullen worden uitgeleend iederen Woensdag middag van 3 tot half 5 voor begun stigende lezers(essen). Van 5 tot 6 uur voor de gratis lezenden der bezochte gezinnen. Het uur van Zaterdagavond komt daarmede te vervallen. Het Bestuur vertrouwt, dat deze tijd meer geschikt is, en dat deze verande ring er eene ten goede mag blijken te zijn door een groote toename van het aa™.„ togunstigende lezers(essen), Wij kunnen niet anders doen dan dit verlangen krachtig te ondersteunen en aan te sporen ook dit Liefdewerk lot verspreiding van goede lectuur onder de minderbedeelden metterdaad te begunstigen.

De Eembode | 1932 | | pagina 2