Niet duurder BOO en veel gezonder dan vleesch, zijn onze verschillende vlschsoorlen Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam BI Daar WIJ ALLEEN in Amersfoort alle vischsoorten PERSOON- I LIJK In de Rllksvischhallen te IJmuiden Inkoopen, Is U verzekerd I van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKSTE PRIJZEN. I Tarbot, tong, kabeljauw, schelvlsch, schol, bot, zee-carbonade, I vlschconservcn, garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch. I koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte cn versche paling, stokvlicn, zoutevisch enz. en/. IJmuider Vischhandel H. GLASTRAS Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 - AMERSFOORT Gerechtigd tot bet voeren van bet Wapen van Z.K.H. den Prins der Nederl. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd te Amersfoort. H. Katsch, E.L., K.Wilhelm.straat 27, kellner J. BosmanJR.K., Heillgenbergerweg 84, landbouwknecht M. Pranger, N.H., Soesterw. 142, rang. P. Klingen, N.H., Renonkelstraaf 70, bankwerker N.S. A. Opsomer, N.H., K.Wilhm.straat 24, le Luitenant Art. F. Kortes, O.K., Tuinslr. 5, W. Vonk, N.H., Utr.slr. 31, fil.höuder O. Vogel, R.K., Langegracht 9b Beitske Hottinga, G.K., waalstraat 8 B. Lammerink, Vondelpl. 2 A. Schimmel, R.K., Soesterweg 874, opperman. W. Callenbach, N.H., J.v.Oldenb.v.l. 2 H. v. Beek, N.H. G.v.St.w.straat 62, behanger en stoffeerder. F. Vaatstra, N.H., Hellestr. 20, marskr. Evertje Beek, N.H., Tuinstr. 16, dienstb. Maria Kreyne, R.K, Utr.str. 21b, d.b. Rosa Rosenauer, R.K., K.Wilhelm.str. 24, dienstbode Martha Mulder, N.H., St. jorisstr. 31, huish. Bemardina Berg, R.K.. Kapelweg 42, dienstbode D. Vegter, N.H., Kapelweg 29 Juliana Ebben, R.K., v. Mamixlaar 42 ass.l.b. Hendrika Bouwman, N.H., Zuidsingel 44i, dienstbode. J. Filippo, G.K., Kapelw. 115, koopman Irmgard Wetzel, Ulr.weg 86, dienstb. Jannetje de Kruiff, N.H., Hoogew. 275 Cornelia de Smalen, Bergstraat 1 Adriana Elos. N.H., Leliestraat 71 Maria Marin, J.v.Oldenb.v.l. 30 P. Peters, G.K., 2e Inf.k.straat 2 b. Alida Kok, N.H., Stationsstraat 59, modiste lij. Geurtsen, R.K., Teut 70, fabrarb. Bh. Berk, N.H., St. Ansfr.straat 5 PChristina Jacobsen. N.H. Aucubastr. 28 lohanna Brouwer, G.K., Heiligenb.w. 18 E. v. Staveren, R.K., Leusderweg 33, Christina Lampo, R.K., L.Vrouwestr. 12a J. Visser, R.K, L.Vrouwestraal 12a, winkelbed. tl. Kok, R.K. O.Soesterw. 180, losarb. C. Vlaar, R.K., Gr. Nachteg.straat 14, chauffeur Agatha Kieboom, Puntenb.l. 53, ass.ap. A. Kessels, R.K., Kamp 32, timmerm. Johanna v. Zalk, Utr.w. 78, dienstb. Anna Möllenkamp, R.K., Heiligenb.w. 13, dienstbode Aloisia Lechl, R.K., Stalionspl 2. buffetj. Jansje v. d. Berg, O.C., Woest.w. 19 J. Hamersveld, R.K., v. Bemmelstr. 71 slagersknecht F. de Vries, Hobbemastr. 51, adj.P.T.T. J. Zegwaard, R.K., Achter de Kamp 12 kapper Maria v. d. Weerd, N.H., Krankel.str. 12 F. Bregonje, R.K., Breestr- 72a. polijster Hester Pott, D. Fockemal. 90. Rudolphina Post, N.H., Kapelweg 250 dienstbode Erna Dorvedeit, E„ Huygensl. 1, dientb. D. Heymans, N.I., Bernulf.str. 44. H. Straks, N.H., Sumatrast. 36, arbeider. J. Berg, R.K., v. Bemmelstr. 71, landb. Francina Bosman, N.H., Bergstraat 45, dienstbode. A. Ooms, R.K., Seringstr. 63, stoker. Antonie Kolm, E.L., Langestraat 109, dienstbode, lohanna Buitenrust, N.H., Pr. Freder.i. 8 G. Raven, N.H., B.W.ban 182 Dirkje Adema, N.H., Borneoplein 6. J. de Haan, v. Campenslr. 20, hand.ag. A. Oostveen, R.K., Borneopl. 6, rang. G. Gamelkoorn, R.K., Krankel.str. 5i, stucadoor. E. Schaffer, N.H., Krankeledenstr. 5. F. Heusinkveld, G.K-, Vermeerstr. 65, J. Meijer, R.K., Hellestr, 20, grondw. J. Bomhof, Hellestr. 20, koopman. F. Ordelman. R K Hellestr. 20, koopm. Elfriede Bieder, Ev. Utr.weg 2, dienstb. Maria Kapper, Ev. idem. N. Lokhoff, R.K., Paimstr. 270, wagenm. W. Elings. N.H., Leliestr. 69, rang. K. Schakel, N.H., Arnh.weg 52, huis schilder. Bregje Verstegen, G.K., Catslaan 8, dienstbode. Eila Philips, N.I., Scliimmelp.siraat 23, analysle. Sara Groenstad, N.I., Beekensl.laan 42. Trijntje Suk, N.H.. Zandgat 1. Geertruida Lohmann, R.K., Langest. 35. lohanna Polleman. N.H., Schimmel- penninckstraat 66. R, Hamming, Edisonslr. 56, handelsr. E, v, d. Haar, N.H., Hobbemastr. 5. Wed. E. de Jong geb. v. Veldhuizen, N.H., Hobbemastr. 5. A. Meijers. N.H., Zonnebl.str. 12. bestel. B. de Beer. N.I., Wijersstr. 12, verl. C. Hop. N.H, Burgerb. 18, losarb. E. v. Putten, N.H., Stationsstr. 51 boekh. B. de Jong, N.H., Edisonslr. 18, stat.- ambtenaar. C. Schrijver, N.H., Anjerslr. 40. J. Schallart, R., P. Potterstr. 24, mont. Johanna Veenstra, N.H., v. A. v. Wijck- str. 11, verpl. E. S. Roosendaal geb. Eland, Utr.w. 159. Christina v. d. Akerboom, echtg. G. Ottens, G.K., P. Potterstr. 4. A. Eist, R.K., Utr.weg 117, landb.ing. F. v. Zand, N.I., Stationsstr. 38a, drog. Roelofje Eissen, N.H., Snouckaertl, 12, dienstb. J. v. d. Voort, R.K.* Utr.w. 65b, vert. A. Hendriks, R.K., Dupontpl. 2, uitv. A, Brings, Langestr. 55, filiaalh, J. Hendriks. Tilburg, Bisschopsw. 164. Johanna Broens, N.H Stationsstr. 49, onderw. Bertha Lameris, G.K., Langestr. 121, hulp i. d. huish. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Cecilia, d. v. A. van Dijk en T. van Dijk Gerardus Theodorus, z. v. G. Herder en M. C. van 't Klooster Cornelia Adriana, d. v. R. v. Valkengoed en A. J. van Daatselaar. OndertrouwdW. Steen kamp en M. van Weerhorst. Gehuwd: J. v. d. Eshof en H. van dc Kooy Ged. Staten van Utrecht hebben gunstig beschikt op een verzoek van J. W. Tolboom te Amersfoort om ver gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst op hel traject Hooglanderveen Amersfoort - Hamers veld en omgekeerd. konijn cn kat uitgezonderd naar steeds onherbergzamer streken ver drongen en zelfs daar vonden ze geen rust. Tallooze vogelsoorten werden geschoten of in netten gevangen, ook al om Eva nog meer te vermooien. Er \vas een tijd, dat de dames met heele vogcllljken op heur hoedjes rond- tippelden en struisveeren torsten die bijna op den grond sleepten. Tot heel onverwachts de Mode meende ontdekt te hebben, dat het duizendmaal chiqutr eleganter was. het buiten veeren opgezette vogeltjes te stellen. En van dat oogenblik af, trippelde Eva even voldaan ontvederd rond, als zij het nog juist te voren in de volle pracht van haar veerentooi had ge daan. De struisvogel kon weer onbe kommerd ronddraven en behoefde zelfs zijn kop niet meer in het zand te ver stoppen wat hij trouwens toch niet doet, al zegt het volksgeloof van wel want geen mensch wilde hem en zijn eenmaal kostbare slaartveeren meer hebben. En ook zijn kleinere collega's uit de vogelwereld konden weer lustig zingen en vliegennoch het schot van den jager, noch het net van den vogelaar dreigde hen meer. Tot nu enkele maanden geleden even plotseling als zij verdween, de mode opnieuw is opgekomen om da meshoeden met veeren op te luisteren? Maar heel ech is het toch niet meer van de voorheen nogal overdadige vederweelde vormt de huidige veertjes- mode nog altijd maar een flauwe weer spiegeling. Thans wordt een ander dier met uitroeiing bedreigd, n.l. de python. De python, de 6 fi 9 M. lang wordende reuzenslang, die ook op java en Su matra veel voorkomt. Schoentjes uit haar vel en idem taschjes brengen iedere vrouw in verrukking. Demode is nu eenmaal niet teergevoelig en zij maakt er zich niet druk over, dat om harentwille een der fraaiste slangen soorten wellicht wordt uitgeroeid, evenmin als zij het hoofd breekt om de zangertjes, die met hun veeren de dameshoeden moeten sieren. Velen zijn wellicht geneigd te den ken, dat het wel goed is, dat een zoo gevaarlijk dier ais de python het leven zuur wordt gemaakt. Maar dezulken hebben het glad mis, want de python is in vele opzichten van groot nut. De bezitters van suikerrietplantages zijn haar erkentelijkste vrienden, want zij is een verwoede achtervolgster van een rattensoort, die het zich tot taak stelt, zooveel mogelijk schade aan den oogst te berokkenen. Hooglanderveen Door de looneelvereeniging „Kunst en vriendschap" alhier zal er op 7 en 8 Febr. a.s. een tooneeiavond worden gegeven in de zaal van „'t Houteveen' Daar wij van deze nog jonge vereeni ging iets goeds gewend zijn, twijfelen wij er ook niet aan, of ze zullen het publiek wel weer weten te vergasten, een jaszband met strijkje zal zeer zeker de gezelligheid verhoogen. De trekking voor de te houden ver loting, ten bate, der op te richten pa rochiezaal, zal plaats hebben, op Zondag 7 Febr. n.m. 2 uur in „'t Houteveen" Toegang vrij. Nljkerk Op de markt 176.000 f3 10-4.20, 26 biggen f4—6; 171 runderen: melk koeien f 190—270, vette koeien f 185 260, 36 kalveren: mestkalveren f 12 f 18, slachtkalveren f3—6; 4 varkens f25—f35. In 't Veen brandde het huis bewoond door den arbeider Van Dusschoten lot den grond toe af. Daar de man afwe zig was, kostte het de vrouw, die ziek te bed lag, heel wat moeite zich met haar twee nog kleine kinderen te red den. De brand is waarschijnlijk ont slaan door een lek in den schoorsteen. Uit Spanje. Een nieuw bewijs van zwakte der Spaansche regeering is het ondertee kenen van het decreet, waarbij de orde der Jezuïeten in Spanje ontbonden wordt verklaard. Binnen tien dagen moeten al hun studiehuizen, colleges en convicten zijn opgeheven, terwijl hun het recht voor nieuwe stichtingen van welken aard ook, wordt ontnomen, Slechts als particuliere ieeken zullen de Jezuïeten in het land mogen blijven wonen. Alle eigendommen der orde vervallen aan den Staat, en haar ker ken zullen worden overgedragen aan de algemeene kerkelijke administratie De uitvaardiging van dit decreet heeft protest uitgelokt. De Jezuïeten, aan wie Spanje in religieus en cultureel opzicht zoo ont zettend veel te danken heeft, worden de eerste slachtoffers van den storm van anti-clericalisme. Modegrillen. Menigmaal zijn reeds vrouwenmode en vrouwengrillen oorzaak geweest, dat bepaalde diersoorten geheel wer den uitgeroeid of althans met onder gang werden bedreigd. Terwille yan de vrouw werden de pelsdleren Gemengde Berichten Binnenland De Zuiderzee. Stopzetten der drooglegging? Die vraag behandelt Westerdijk „De Economist". Het gaal om de hooge kosten, die een leeiijken tegenvaller hebben opge leverd. Nu is men in zijn raming, hoe groot het tekort wel wezen zal, verdeeld. Dr. Col ij n heeft het nadeelige saldo op de vier droogmakerijen op f200 millioen berekend, hetgeen, wanneer men daarvoor een leening zou sluiten, op ons land geen ondragelijken last zou leggen. Westerdijk komt echter tot een veel hooger bedrag, waarbij hij inzonderheid wijst op de huidige landbouwcrisis, als gevolg waarvan de landprijzen sterk zijn gedaald. Hij schat het tekort op wel f750 millioen. Dit zal den staat bij den te verwachten langen duur van de huidige moeilijkheden in den land bouw verhinderen om de ingedijkte gronden van de hand te doen, De Over heid wordt daardoor gedwongen de gronden zelf met schade te exploiteeren of ze tot zeer lage pacht aan anderen in gebruik te geven, waardoor het totale verlies gemakkelijk tot een milliard kan stijgen. Daarbij komen dan nog de kosten van gebouwen, water-, gas- en elec- triciteitsvoorziening, die de schrijver matig op 375 millioen becijfert. Er werd in 1929 hier te lande op gerookt voor een bedrag van 173 mil lioen. In 1930 voor 183 millioen. In 1875 bedroeg het geboortecijfer in Nederland 26, dat wil zeggen per jaar werden op de 1000 inwoners in ons land 36 kinderen geboren. Dat is in den loop der jaren sterk gedaald, niet alleen in ons land, maar in ge heel West-Europa. Het geboortecijfer bedraagt nu ongeveer 20. Niettegen staande deze daling klom de bevolking van Nederland van 4.012.693 in 1875 tot 7 930.388 in 1930. Dat is in veertig jaren tijd een verdubbeling. De ver klaring van dit verschijnsel vindt men in de daling van het sterftecijfer. Een treinmachinist zag ter hoogte van den Ramingsweg op het traject Nunspeet—Zwolle het lichaam van een man op de spoorbaan liggen. Hij stopte en bij een onmiddelijk ingesteld onder zoek vond men het hoofd op eenigen afstand naast de rails. Er'.is brand uitgebroken in de woninSl van de familie Wekamp te Wezep. De fel laaiende vlammen grepen met een dusdanige kracht om zich heen, dat [een tweetal eenigzins achterlijke jongens, respectievelijk van twaalf en veertien jaar, die zich nog te bed bevonden, in de .vlammen omkwamen. Te Wijkbrug verbrandde de arbei derswoning bewoond doorden varkens koopman Pluim en zijn gezin. De vrouw van Pluim, die melk haalde bij een naburigen melkboer, had haar drie kinderen even onder de hoede van he' oudste gesteld. Toen zij eenigeoogen- blikken later terugkwam, sloegen de vlammen uit het dak. Niettemin waagde zij zich nog in het brandende huis en smaakte het geluk, met de uiterste krachtsinspanning de drie kinderen te grijpen en naar buiten te brengen. Even daarna stortte het brandende dak reeds in. Zooals men zich zai herinneren, heeft een bediende van een bank te Amsterdam, op den dag voor Kerst mis een pakket, bevattende f60.000, dat naar Eindhoven moest worden ver zonden, in handen weten te krijgen. Met dit bedrag heeft hij zich uit de voeten gemaakt, in gezelschap van een kellner. Thans is de Amsterdamsche recherche er in geslaagd, de daders te Marseille te arresteeren. Een bedrag van f43.000 werd op hen gevonden, bovendien was bij een vriend te Am sterdam reeds f7000 in beslag geno- Een sneltrein uit Parijs is nabij Sloterdijk op een lorrie geloopen, die daar op de rails stond. De lorrie werd geheel vernield en de trein kon spoe dig tot stilstand worden gebracht. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat hier sprake is van een aanslag of van bal dadigheid. Voorts is gebleken, dat ook op het tweede spoor iets heeft gelegen, n.l. een ijzeren paaltje, dat daar uit den grond was gehaald. Men heeft ter plaatse voet- en knieafdrukken gevon den. Den dag daarop heeft men een houten dwarsligger op de rails van denzelfden spoorweg gelegd, welke doormidden werd gereden en later is op de lijn Zaandam-Amsterdam een dwarsligger gelegd, die eveneens werd stukgereden, doch geen schade richtte. ooo De grootste olifant van de wereld heeft dezer dagen zijn intocht gehou den in den Parijschen dierentuin. Rex, zoo heet deze dikhuid, meet 3.15 M. en weegt bijna 4000 K.G. Hij is dade lijk na zijn aankomst zijn ontbijt gaan gebruiken, bestaande uit 150 K.G. hooi, 30 K.G. zemelen, 50 K.G. haver en 160 K.G. stroo, besproeid met 3 a 400 liter water. R. K. KIESVEREENIGING „RECHT EN ORDE" AMERSFOORT Algemeene Lédenvergadering op VRIJDAG 5 FEBRUARI a.s., om 8 uur des avonds, in het gebouw der R. K. Werkliedenveree- niging St. Jozef aan de Lieve Vrouwestraat. Agenda: 1. Notulen 2. Mededeelingen, ingekomen stukken. 3. Verslag der Commissie tot het nazien der reke ning van den Penningmeester over 1931, en even tueel décharge voor den Penningmeester. 4. Eventueele beantwoording van bij het bestuur binnengekomen vragen aan de R. K. Raadsfractie gericht. 5. Gelegenheid tol het stellen van vragen aan en beant woording daarvan door den heer Kuiper, lid van de Tweede Kamer der Stdten-Generaal, speciaal naar aanleiding van diens op 8 Januari j.l. gehouden rede omtrent „Principieele Crisis Politiek". Vragen kunnen ook schriftelijk tevoren bij onder- geteekende worden ingediend. 6. Rondvraag 7. Sluiting. Amersfoort, Koningin Wilhelminastraat 31. Mr. A. E. TH. KOOLEN, Secretaris. IPUROL Winterteenen Bi] Apot. cn Drogist Uit de Land en Tulnbouw-wereld. (Nadruk verboden.) Proefnemingen over Inkuilen. Aan het Rijkslandbouwproelstation te Hoorn werden in de jaren 1927'30 een 5-tal proeven genomen, waarbij telkens twee verschillende, in de praktijk ge bruikelijke methoden van inkuilen van ;ras met elkander werden vergeleken; .iet onderzoek heeft dus betrekking op niet minder dan 10 kuilen. Bij de eene werkwijze werd buitenshuis een on diep gat van 50 c.M. in den grond gegraven, waarin het gras werd ge stort. Daarop werd het bovenvlak, zoowei als het boven den beganen grond uitstekend zijvlak der grasmassa, met aarde afgedekt. Bij de tweede werkwijze werd, eveneens buitenshuis, het gras op den vlakken bodem op gestapeld, en de aardbedekking alléén op het bovenvlak aangebracht, zoodat het zijvlak onbedekt bleef. De hoe veelheid gras, welke in eiken kuil werd gebracht, bedroeg 25000 K.G. of iets minder. Het doel der proeven was om de verliezen, welke bij deze twee werkwijzen ontstaan, te bepalen met elkaar te vergelijken. Het desbetreffende rapport vermeldt de volgende uitkomsten I. Bij zorgvuldig inkuilen volgens methode „in den grond" ging a '/s deel van de droge stof verloren. 2. In kuilen, in het voorjaar gebouwd volgens de methode „in den grond" ging a Vb deel van de droBe s,of verloren; wordt de kuil eerst in de herfst opgebouwd, dan is het verlies vermoedelijk kleiner. Bij voorkeur en in 't bijzonder bij kuilen, die geruimen tijd moeten staan, vóórdat zij worden geledigd, passe men dus de methode „in den grond toe. 3. Zoowel bij kuilen „op den grond" als bij kuilen „in den grond" vinden kwaliteitsver liezen plaats; deze kwaliteitsverliezen waren bij beide methoden ongeveer gelijk, zoodat de kwaliteit (niet de kwantiteit, de massa) van het inge kuilde gras ook practisch gelijk was. 4. De verliezen aan droge stof in het inwendige (dus afgezien van den kant- afval) van beide lypen van kuilhoopen bedroegen ruim 15 °/0. 5. Het ver lies aan zetmeelwaa.de werd bij ii kuiling in den grond op meer dan 29 geraamd, bij inkuiling op den grond op meer dan 39 6. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat bij voortgezet onderzoek zal blijken, dat bij geringe wijziging van de gevolgde methoden van inkuilen (dus ook zon der silo's) het verliespercentage iets kan worden beperkt. Het Eierenbesluit. Door het Eieren- besluit zijn de eieren met 1 September '31 gebracht onder de Warenwet, waarin het toezicht is geregeld op de kwaliteit der levensmiddelen, en waarbij tevens de eischen zijn gesteld, waaraan een goed product minstens behoort te vol doen. De eieren worden bij dit besluit verdeeld in klassen, namelijk in: ver sche eieren, koelhuiseieren, de groep van bewaarde eieren in kalk water, water glas of ander conserveerend product of chemisch middel, en eieren 2e soort. Het besluit heeft betrekking op ieder, die eieren verkoopt; ook de kippen houder zelf, die eieren levert aan parti culieren, winkeliers, enz. De pluimvee houder, die zijn eieren brengt bij een organisatie, waarvan hij lid is, wordt niet beschouwd als verkooper; hier is de organisatie degene, die verant woordelijk is. Evenwel, wanneer een conflict ontstaat, wanneer de eieren niet aan de gestelde eischen voldoen, dan zal ook de leverancier-kippen houder den last moeten dragen en op hem de schade verhaald worden. Daar om zie iedere pluimveehouder toe, dat hij goede, zuivere, deugdelijke eieren aflevert, 't is nu nog dikwijls anders. De binnenlandsche handel brengt soms eieren aan de markt of in den winkel, die alles behalve versch en niet ge schouwd zijn; toch meent de consu ment dat hij vertrouwbaar koopt. En ook de gewone pluimveehouders gaan lang niet altijd vrij en onschuldig uit. Zonder bezwaar worden dikwijls oude eieren in den handel gebracht, of zulke waarvan de verschheid aan grooten twijfel onderhevig is; zelfs vinden de onvruchtbare eieren („schiereieren") uit de broedmachines of uit de broednes- ten niet zelden een plaats onder de handelswaar. Dit is schandelijk en ver dient scherpe afkeuring, 't Is goed, dat zulke praktijken thans door het Eieren- besluit zullen worden tegengegaan. En 't zal aan onzen eierenafzet ten goede komen. Wij mogen, vooral in dezen benarden tijd, wel alles doen om, zoo mogelijk, het verbruik van onze eieren te bevorderen, en althans te zorgen, dat niet door onze eigen schuld onze pro ducten uit den handel worden geweerd. Gedachte voor dezen tijd: „Wie niet mest, mist." Niet alleen het vee heeft zijn behoefte, maar ook hel land, de akker en de weide. Wie er door den nood toe komt, om de bemesting te zeer en te lang achterwege te laten, ondervindt straks de schade op ge voelige wijze. De Boerenleenbank kan in dezen tijd voor velen de toevlucht 2ijn. B—r. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X.Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. Kwart over acht Congregatie der H. Familie, afd. vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAO H. Missen om 7, kwart voor 8 en 9 uur. 4-9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. kerkelijkb diensten. Nadruk verboden ImcvoHe dc auleutaw PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG om half 8 geen H. Mis. Om 9 uur gelezen en om kwart voor 10 gez. huwelijksmis. DONDERDAG Half 8 geen H. Mis. Om 9 uur gez. huwelijksmis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week de H. Missen om half 8 en 8.10 uur. Hamersveld PAROCHIE VAN DEN H. JOZEF Pastoor: H. Th. van Harten. Telefoon: Hamersveld No. 4. ZATERDAG Van 3—5 uur Biechthooren voor de kinderen, vanaf 5 uur voor de andere geloovigen. In de week de H. Mis om half 8. Catechismus als gewoonlijk. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Kwart over 8 le H. Mis. 9 uur Gez. Huwelijksmis voor Bruidegom en Bruid. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERD1G Kwart over 8 le H. Mis. 9 uur Gez. Huwelijksmis voor Bruidegom en Bruid. VR1IDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H, Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG Half-8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2de H. Mis. Van 3—7 uur Biechthooren. Lof en Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M, Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZATERDAG 6 uur Lof. Van 4—8 uur gelegenh. om te biechten. Deze week de H. Mis om 8 uur. NIJKerlc PAROCHIE.ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Hoikerstraat. Tel. 98. ZATERDAO 6 uur Lof ter eere van Maria. Gelegenheid om te biechten van half-3 tot half-7 uur. Dagelijks de -i. Mis om half 8. Marktbericht Amersfoort 25 Jan. 1932. Kaasmarkt. Aanvoer 35 wagens wegende 8700 K.G. Prijs f21.00 tot f 26.00 per 50 Kilo. Handel matig.

De Eembode | 1932 | | pagina 2