Extra Reclame Nederlandsch Fabrikaat Vroom Dreesmann Langestraat Amersfoort Heel bovenaan staan de prima eigen gemaakte WILGENKLOMPEN van W. J. Gerritsen Weverssingel 28, Tel. 864 Het beste Adres G. A. Keuneke Bij Ruwe Handen Purol Ziek Wij exposeeren in onze étalage's vanaf 1 Februari a.s. uitsluitend artikelen van Nederlandsch Fabrikaat. Als reclame voor dit fabrikaat geven wij gedurende 8 dagen bij een aankoop van minstens f5 10 extra korting. Deze korting wordt toegestaan in alle afdeelingen, nl. in onze afd. Manufacturen Confectie Tricotage's Modeartikelen Corsetten Tapijten Bedden en Meubelen SPECIALE ETALAGE'S NEDERLANDSCH FABRIKAAT vonr Damostasschen Koffers en alle soor ten fijne Lede'waren LANGESTRAAT I05-AMERSF0ORT Een bekende winkelier la Amersfoort schrijft ons: .Wat is de lichtbak van 't Smulhuis prachtig" Verwacht van U offerte. Wij veranderen ook bestaande Lichtreclames. A.s. Vrijdag zijn wij weer in Amersfoort. Wenscht U, geheel vrijblijvend Uwerzijds, in lichtingen Even een schriftelijk berichtje aan ons p.a. Paulus Borstraat 25 Amers'— of direct aan TECHN. BUR. A. E. VAN BAALEN, ZIJLWEG 26-28 HAARLEM - TELEFOON 14845 Qoed werken niet duur. R. K. Gemengde Zangvereeniging ,,St. Caecilia". De 12e Jaarlijksche Vastenavond uitvoering welke door bovengenoemde vereenigi.tg zal gegeven worden, zal niet zooals aanvankelijk gemeld werd plaats hebben op Zondag 6 Februari, doch op Zondag 31 Jan. a.s. in het gebouw St. Aechlen aan het Zand. De aanvang is nu gesteld op 8 uur. De R. K. Oudersvereeniging (afd. R. K. Bond voor groote gezinnen) houdt hare Jaarvergadering op 4 Febr-, kwart over 8, in het gebouw der R. K. Spaar bank. De agenda geeft o.m. aan: Jaarverslag secretaris en penning meester. Mededeelingen. Bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van den voorzitter en de heer Molle en wegens het bedanken van de heeren R. Keizer secr, en Peters. Voor de dames zal thee worden ge schonken. Aller opkomst zeer gewenscht. Ruitersport. De R.S.V. „Eemland" hield verga dering in „Concordia". Het jaarverslag van den secretaris gaf een gunstig beeld van den toe stand der vereeniging; hel ledental bleef met 129 stationnair en de kas sloot met een klein batig saldo. Voor het eerste halfjaar 1932 luidt het wedstrijdprogramma aldus: 23 FebruariCross-country, waar schijnlijk te Hoogland bij Amersfoort; 12 Maart: Springwedstrijd ophef terrein achter de uitspanning „Lage Vuursche" 30 AprilDiverse springconcoursen op het terrein van Ir. J. P. Leeuwen burg achter de uitspanning „Kievitsdal" te Hilversum 12 Mei: Rallye-Paper van pl.m. 30 K.M. in de omgeving van Amersfoort. Voorts in Mei of Juni een ruiterfeest op het sportterrein „Birkhoven". De afiredende bestuursleden Ir. J. P. Leeuwenburg en Jhr. A. v. Lennep werden herkozen. Uitspraken Kantongerecht. DronkenschapJ. v. G., Baarn f 10 of 4 d.; A. de E., Amersfoort f 15 of 6 d.; W. v. D., Amersfoort f25 of 10 d. Te Amersfoort met handwagen een straat in verkeerde richting berijden: H. A. B„ aldaar f 3 of 1 d. In Baarn venten zonder permissie: M. S., Amsterdam f2 of 1 d. Wateren buiten urinoir: G. SA'foort f3 of 1 d. Jubileum. Maandag a.s. herdenkt de heer J. W. Chr. Jansen den dag waarop hij zijde houden voor 25 jaren werd aangesteld als I f 3 of I d. Kameraar bij het „Hoogheemraadschap Met rijwiel links rijden: K. T. Spa de Rivier de Eem, beken en aankleve kenburg f3 of 1 d. van dien", waarvan de hoofdzetel te' Geen rijbewijs: J. S.. Deventer f|3 Amersfoort is gevestigd. 'of 1 d.M, G. D„ Almelo f5 of 2d. Wielrijden zonder licht: J. B.,Soest f5 of 2 d.M. C. v. d. H., id.; C.J. V., Amersfoort id.; J. v. d. H., Leus den f2 of 1 d.; Th. Z., Soest f5 of 2 d.W. H. M. L., Baarn id. Auto of motorrijden zonder voldoende verlichting: J. J. M. de V., Leersum 50 cent of ld.; H. J. SchErmel' f5 of 2 d.; E. v. H., Ede f2 of 1 d., E. Th. A., Dinxperlo id.; J. G. M. v. B„ Amsterdam f 5 of 2 d. Onvoldoende remmen: W. ter A., Bunschoten f5 of 2d.; H. v. d. K., Voorlhuizen id.G. G. v. V., Leersum id F. S., Nieuwe Niedorp id. Wielrijden zonder licht: H. H. W. Amersfoort f3 of 1 d.; L. V., Hilver sum f2 of 1 d.; T. R., Ede f5 of 2 d.J. A. W. S., Baarn f 1 of 1 d. Voertuig zonder voldoende licht: H. M. v. d. H., Amersfoort f2 of 1 d. DrankwetJ. Th. J., Soest f50 of 20 d. Autorijden beneden leeftijd E. L. C. 0„ Baarn f2.50 of 2 d. Aan den Utrechtscheweg was doende met het snoeien van boomen. Op het moment, dat een zware tak viel, passeerde een wielrijdster. Zij kreeg deze tak op het hoofd en liep een bloedende hoofdwonde op. Boven dien werd de fiets beschadigd. Ontwikkeling De voordracht van den heer M. Germans over hel Huiselijk- en Maat schappelijk leven van onze voorouders in de 17e eeuw, met lichtbeelden, zal plaats hebben op Maandag I Februari te kwart voor acht uur in het gebouw St. Jozef", Lieve Vrouwestraat alhier. Toegangsbewijzen voor alle werk- loozen aan het loket No. 1 Arbeids beurs. Oranje-Vereeniging. In de algemeene ledenvergadering wees voorzitter van Zweeden op den gezonden toestand van de vereeniging. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek het ledental 2100 te bedragen. Uit het verslag van den penning meester bleek de gezonde toestand van de vereeniging. De inkomsten be droegen 17066.19 de uitgaven f6279 54, saldo f 786.65, saldo vorig jaar f 608 37, dus een vooruitgang van f 178 28. Met nagenoeg algemeene stemmen werden lot bestuurslid herkozen de Verboden weg berijden: R. J. v. H., heeren G. G. v. Lunteren en D. Meester Baarn f3 of 1.; C. H. v. H., A'foort I Bii de mededeelingen deelde de Voor- id.W. C. L.t Soest id.; J. H. V.,bitter mede dat het plan bestaat om 30 April weer op de gewone wijze de ve;jaarsdag van Prinses Juliana te vieren. Dit is at die jaren een succes geweest. Het bestuur vroeg machtiging en verkreeg deze. Wat de viering van 31 Aug. betreft kunnen voorstellen tot 1 Mei worden ingediend bij een der bestuursleden. Ook hoopt het bestuur op 2 Aug., de verjaardag van de Ko ningin Moeder, eenige feestelijkheden te organiseeren. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt om op Koninginnedag ook eenige feestelijkheden in het Soester- kwartier te doen plaats hebben. Het bestuur zal een en ander overwegen. De penningmeester verzocht de leden om adresveranderingen op te geven. R. K. Jonge Middenstands-Vereen. „Sint Aloysius" Katholieke Middenstanders en Jonge Middenstanders, wij richten een zet dringenden oproep tot U. Komt Zondagavond 31 Januari a. luisteren naar het nieuwe geluid der K. J. M. V. RECTOR TIMP uit Haarlem spreekt te 7.30 in de fleurige bovenzaal van het Patronaat a.d. Elleboogsteeg. „Wat is, wat en hoe wil de K.J.M.V.' De K. J. M. V. wacht U. Zondag 24 Januari vergaderde den Retraitepenning van den R. K. Werk- lieden-Vereeniging St. Jozef. Na ope ning door den voorzitter bracht den secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat in het afgeloopen jaar 15 leden een retraite hadden gehouden. Een lid is overleden. Het verslag van den penningmeester sloot met een saldo van f 184.08. Besloten werd met Paschen een gezamelijke retraite te houden waaraan 20 leden kunnen deelnemen. De bestuursverkiezing bracht geen wijziging; de aftredenden werden bij acclamatie herkozen. Besloten werd nog om het retraite- werk onder de Dienstplichtigen krachtig ter hand te nemen. Na een opwekkend woord van den Eerw. Adviseur, sloot de voorzitter de vergadering. De leden die voor een retraite aanmerking willen komen, kunnen zich opgeven tol uiterlijk 7 Februari. Recollectie. Maandagavond om half-acht recol lectie voor oud-retraitanten en leden van Retraitepenningvereenigingen in de parochiekerk van St. Franciscus Xave- rius aan het Zand. Zondagdienst H.H. Doctoren. Kamerling, Utr.weg 35, Tel. 142. H. J. Kolk, Berkenweg 15, Tel. 579. J. J. Lubsen, Snouckaertl. 12, Tel. 290. Zondag- en nachtweekdienst apotheek Jos. Haan, Julianaplein 3, Tel. 1150. Ontspanning. Op Zondag 31 Januari en 7 Februari, zal de Tooneelvereeniging van „de Jonge Werkman", parochie St. Hen- ricus, vertoonen in de patronaatszaal Paulus Borstraat, de blijspelen „De Nachtwacht op de Maan" en „Gierige Tijs". Aanvang half 8, opening der zaal 7 uur, entrée 25 cent. Het belooft een lachsucces te worden. Uit den Omtrek Hoogland Gevondeq. Gevonden een rijwielmerk. Terug te bekomen bij R. v. Valkenhoef, Calveen, Hoogland. Doorn De ex-keizer Wilhelm herdacht zijn 73sten geboortedag. In verband met liet overlijden van zijn zuster, de ex- koningin van Griekenland, werd deze verjaardag op eenvoudige wijze ge vierd. in den loop van den ochtend werden vele bloemstukken bezorgden er werden ook vele gelukwenschtele- grammen ontvangen. Utrecht In Maart van het vorig jaar heeft voor de Utrechtsche rechtbank terecht gestaan ds. R., predikant te Winters wijk, vroeger te Hoogland, terzake van beieediging. Het gold hier de bekende „anonieme briefschrijverij" met betrek king tot de stichting Zandbergen te Amersfoort. Jhr. Ortt, directeur der stichting, deelde ter zitting mede, reeds jaren achtereen briefkaarten te hebben ontvangen met een zeer beleedigenden inhoud. De commissaris van p Goorhuis te Amersfoort verklaarde voorts, een anoniem schrijven te heb ben ontvangen, waarin hij beschuldigd werd, fooien te hebben aangenomen jhr. Ortt. De rechtbank hoorde deze kwestie twee schriftkundi gen, n.l. v. d. Laan te Bilthoven en mr. Frima te Hilversum. De heery.d. Laan zeide ds. R. zonder eenig voor behoud als schrijver der brieven te beschouwen, terwijl mr. Frima even eens verklaarde, voor 100 pet. zeker te zijn, dat ds. R. de schrijver is. De officier van justitie was na reeks overwegingen ten slotte van meening, dat het onderzoek niet volledig is geweest en meende deze zaak te moeten schorsen. De rechtbank besliste, dat nog twee andere schriftdeskundigen een onder zoek dienden in Ie stellen. Dit onder zoek is nu geschied door dr. Hesseling uit Arnhem en dr. Schrijver uit Am sterdam. Dinsdag stond de predikant daarom weer voor de balie. Verdachte verklaarde onmiddellijk bij den aanvang der zitting onschuldig te zijn. Als getuigen werden gehoord een drietal schriftkundigen, die allen ver klaarden, dat het schrift van verdachte moest zijn, ook was een vingerafdruk op een der schrifturen gevonden, die geheel overeenstemde met den vinger afdruk van verdachte. Een postbeambte uit Hoogland had een aantal brief kaarten op een bepaalde manier ge merkt, zes of zeven hiervan waren door den onbekende verzonden. De kaarten waren verkocht aan den tuinman verdachte. Deze tuinman als getuige gehoord, erkende briefkaarten te hebben gekocht, doch deze had hij zelf ver zonden aan verschillende!personen. Wie de anonieme kaarten verzonden had kon hij niet zeggen. Een paar predikanten uit Winterswijk en hun echtgenooten, als getuigen décharge gehoord, verklaarden dat ver dachte onschuldig moet zijn, zij kon den een alibi opgeven. Getuigen-deskundigen verklaarden echter hieraan geen waarde te hechten. De Off. van Justitie achtte de feiten bewezen en vorderde een maand hech tenis. De verdediger, Mr. Voorink, betoogdt dat niet absoluut uit het schriftonder zoek kan bewezen worden, dat dachte de dader is, ook in verband met de verschillende alibi's vroeg hij vrijspraak of ontslag van rechtsver volging. Verdachte zeide dat alles is voort gekomen uit een net van verwarring. Hij is blij dat geen geldboete werd geëischt, doch gevangenisstraf, nu zal Blijken, dat de schrijverij toch door gaat en dat hij dus onschuldig is. Ten slolte zegt verdachtteDacht u, dat wanneer ik werkelijk schuldig was aan het schrijven van zulke taal, dat ik Zondag aan Zondag op den kansel Gods Woord zou durven verkondigen Ik ben onschuldig aan het schrijven van deze brieven. Uitspraak 9 Februari. door gevatte koude, zwaar gevoel in ledematen, Influenza, Griep, Kheumatischc ten, alsook vastzittende Ho'st: in al deze gevallen zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 cl. BIJ Uw Drogist. Gemengde Berichten Te Gennep wilde een landbouwer ertoe overgaan een partij rogge te gaan dorschen. Bij liet te voorschijn halen der rogge bleek echter, dat een massa ratten zich daarin ophield. De dieren bleken vrijwel den geheelen roggevoorraad te hebben verorberd. Bij een daaropvolgende jacht op het ongedierte, werden niet minder dan tachtig exemplaren gevangen en ge dood. De Rechtbank te Amsterdam wees de aanvragen tot surséance van de N.V. Nationale Spaar- en Emissiebank en de N.V. Emissiebank, kantoorhou- dende te Amsterdam af en verklaarde beide instellingen in slaat van faillis sement. Tot curatoren werden be noemd Mr. H. Mulderije en H. Hoog. België en Frankrijk zullen dit jaar reeds op 2 April den zomertijd in- |jj| Engeland op 16 April. Te Nieuwe Schans is de mole naarsknecht H. van een trap gevallen en terecht gekomen in het loopend werk. De jongeman werd totaal ver morzeld. I-I A C met onze nieuwe electrische oven, steeds warme croquetten en vischkoekjes voorradig IJmuider Vischhandel H. Glastra Co. N.V. Utrechtschestraat 40 KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk verboden Ingevolge de ■uteuraweL Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 8 vergadering Burger jonge- lingenvereeniging le afd. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG Om 10 uur H. Mis in de kapel op het kerkhof. Half 8 recollectie in de kerk van de H. Fr. Xav. DINSDAG Kwart voor 8 gez. H. Mis. Half 10 gez. H. Mis voor bruid en bruidegom. 7 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG Kwart over acht Congregatie der H. Familie, afd. mannen. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met conferentie. DINSDAG Maria Lichtmis, dag van devotie. Kwart voor 8 gez. H. Mis. Half 10 gezongen huwelijksmis. 7 uur Lof. WOENSDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. PAROCHIE ST. HENR1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Lof. MAANDAG Van half 7 tot half 8 biechth. DINSDAG Feestdag van Maria Lichtmis. Om 8 uur gezongen H. Mis, voor de H. Mis kaarsenwijding. 7 uur Lof. WOENSDAG om half 8 geen H. Mis. Voor en na de H, Mis van 7 uur en voor en na de H. Mis van 8 uur om 12 uur en om 3 uur Blasiuszegen. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenh. DINSDAG Feest van Maria Lichtmis, dag van devotie. 8 uur gezongen H. Mis. 's avonds 7 uur Lof met rozenh. WOENSDAG Feest van de H. Blasius. Na de H. Missen en om 12 uur Blasiuszegen. DONDERDAG Van 6 tot 8 uur biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag. 8 uur gezongen H. Mis. 's avonds 7 uur Lof met Litanie en toewijding aan het Allerheiligst ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week de half 8 en 8.10 i H. Missen om AcHteveld. PAROCHIE VAN DEN H. JOZEF. Pastoor G. Renlinck. Telefoon no. 6. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half-12 Catechismus. Half 4 Lof. DINSDAG ~ag vai. 1SOAG Feestdag van de H. Blasius. Meermalen bekroond

De Eembode | 1932 | | pagina 2