A. H. v. Nieuwkerk n.v. Niet duurder Haarvelours en Bouclé Karpetten KINi ODD en veel gezonder dan vleesch, iljnonie verschillende vlschsoorlen Smakelijk Licht verteerbaar Voedzaam II Daar WIJ ALLEBN In Amersfoort alle vlschsoorlen PERSOON- I LIJK In de RUksvtschhallen te IJmulden Inkoopen, Is U verzekerd I van de FIJNSTE KWALITEITEN en BILLIJKTE PRIJZEN. I Tarbot, tong. kabeljauw, schelvlach, schol, bot, zee-carbonade, I vlschconaerven, garnalen, warme garnalen croquetten, vlsch, koekjes, gebakken vlsch, Nieuwe Haring, gemarineerde haring, rolmops, gerookte en versche paling, atokvlscn, zoutevlsch enz. enr. IJmuider Vischbaodel H. GLASTRA Co. N.V. ALLEENUTR.STRAAT 40 - TEL. 92 AMÊRSFOORT Gerechtigd tot kot voeren van bet Wapen van Z.K.M. den Prins der Nederl. schoppelijk woord ingang vinden In véle harten, te meer waar de afdeeling Amersfoort het jaar zoo goed begon en nu flnancleelen steun gaat verleenen In de gezinnen der leden bij geboorte en overlijden. Een verdubbeling van hel aantal leden in onze plaatselijke afdeeling, wat heusch niet zoo veel gevraagd Is, zou de bond veel krach tiger maken cn de Idealen door deze nagestreefd belangrijk nader brengen. Men kan zich als lid opgeven bij den pennlngmecslerH. Jonker westsingel 37. Q. A. LUIJCX. Amersfoort, 16 Febr. 1932. Amersfoortsche Kunstkring 3e Abonnement» - Concert. Voor een volle Amicitia zaal concer teerde Vrijdag 1.1. het Hollandsche In strumentaal Kwintet. Wanneer alles, wat het praedicaat „Hollandsch" voert, van dezelfde superieuze kwaliteit (in z'n soort natuurlijk) als dit ensemble is, dan maakt het buitenland een kwade kans. Samengesteld uit leden die ieder voor zich op hun instrument volwaar dige artisten zijn, toonde zich het en semble als een perfect sluitend geheel en heeft het ons weten te geven een avond van sereene schoonheid en in tense musiceer-vreugde. (De uitdrukking lijkt te actief, maar is het niet want deze kunstenaars verstaan het, hun eigen herscheppende musiceer-vreugde ie doen meeleven in, over te storten op hun toehoorders.) Dat was wel de hoofdindruk dien we van dezen avond meenamen. Hetzij men sprak in de taal van de ouden, hetzij men zich bediende van de mu zikale vormspraak der jongeren, altijd was daar dat warmbloedig vreugdevol musiceeren, dat heerlijke spel met toon en tijd, dat vol-menschelijke leven op melodie en rhythme. Begonnen werd met een Concert Royal van Couperin, voor viool, cello en harp (resp. Fern. Zepparoni, Co v. d. Besk, Rosa Spier) geestig en gratieus M. M, van Poll, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Oeneraal te Helmond en Drs. A. J. M. van Dal te Nijmegen. Een vreemdeling reed, de Eemstraat uitkomende, in den laten avond tegen een voor den wal liggend schip aan. Naar het St. Elizabeths Ziekenhuis overgebracht bleek het dat hij r cn kaakbeen had gebroken en eenige ontvellingen opliep. Aanbesteding bouw Winkelwoon-, huis aan de Krommestraat Architect J. B. v. d. Haar. 17 tnschr. hoogste L. de Jongt6237, laagste O. C. Blanke f4864. geschreven en evenzoo uitgevoerd, waarbij de harp, met meesterhand be speeld, zich wel superieur toonde aan haar soortgenoot, de piano wat al mogelijkheden door het persoonlijk toucher van de snaren. Volgde het kwartet in B-dur van Mozart, voor fluit, viool, alt en cello (resp. W. van Hoek, Zepparoni, L. Oostdam, C v. d. Beek) waarbij het onderscheid met het gewone strijk kwartet verrassend aangenaam aandeed. Dan kwamen de modernen aan het woord. Eerst Eug. Ooossens met suite voor fluit, viool en harp, en de pauze Joseph Jongen met een c eert cinq, dan voor het volledige kwintet. Al laat een eerste auditie geen beslist oordeel toe over de muzikale waarde van dergelijke eigenlijdsche werken, we meenen dat deze compo sities haar bestaansrecht wel bewezen, forsch van lijn en fijn van kleur als ze warenwelke eigenschappen door een toegewijde vertolking volop werden belicht. Ongetwijfeld een succesvolle avond voor het bestuur van de Kunstkring. Loco-B.25 Gezelschap „Stille Omgang". Afdeeling Amersfoort en Omstreken. De Nachtelijke Omgang te Amster dam, zal d't jaar gehouden worden in den nacht van 5 op 6 Maart a.s. De jaarvergadering van de atdeeling Amersfoort zal gehouden worden op Woensdag 17 Febr. 1932, des avonds ten 8 ure, in de groote zaal van het gebouw der R. K. Werkliedenvereeni- ging te Amersfoort. Op deze vergadering zal de WelEerw. Heer F. Lefebure, Kapelaan te Utrecht, een woord van opwekking spreken. Deze vergadering is voor een ieder toegankelijk. Het bestuur zal in bovengenoemd lokaal ook zitting houden op Zaterdag 20 Februari des avonds van half 8— half 9 en op 27 Februari des avonds van half 8—9 uur, voor opgave tot deelname aan den Stillen Omgang. Bij deze opgave moet het verschuldigde reisgeld gestort worden. Ue bestelde plaatskaarten zullen op Vrijdag 4 Maart tusschen 7 en 9 ure worden uitgereikt in het gebouw voor noemd. De kerk te Amsterdam is slechts toe gankelijk voor deelnemers, die voor zien zijn van een bewijs van toegang, afgegeven door het bestuur. Het Bestuur: W. de Jong. Kapelaan-Direct. H. J. C. Venings, Voorzitter. W. A. Hertog, Secretaris. A. Pordon, Penningmeester. L. van den Ham, Lid. Het bestuur der Katholieke Staats partij heeft de navolgende drie spre kers bereid gevonden om op de a.s. Amersfoortsche Politieke Bijeenkomst in de Paaschweek op St. Louis te houden het onderwerp in te leiden „Wat beleekent het parlementaire stelsel nu en in de toekomst voor het welzijn van het Nederlandsche Volk?" Prof. Mr. Dr. J. van der Grinten, Hoogleeraar in het Staatsrecht aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen Morden (Woensdag) Onze Koopjesdag lOOe Koopjes Natuurlijk alleen in MiniilJ CONCURRENT" Langestr 81 - Amersfoort Burgerlijke Stand. 12 Febr. GeborenGljsbertus, z. van v. Hoeijen en D. Fonein. Alijda Hendrika, d. van 'J. v. d. Berg en J. Rijken. Hilltgje, d. van W. v. Vec- nendaal en G. Juffer. Nizette Louise, van J. H. Couzy en G. N. Fortanier. Annetje, d. van W. Schouten en M. v. 't Land. OverledenSara van der Wateren, 77 jongeh, Geer- truida Boon, 48 j., echtg. van H. Vahstal. 13 Febr. Geboren: Pieter, z. vanC. v. Minnen en G. Pol. Wouter Gerrit, z. van G. v. Beek en E. W. Timmer. Josephus Maria, d. van J. P. de Wit en C. M. L, Bennik. Evert, z. van P. Visser en R. v. d. Veer. 15 Febr. GeborenJakob, z. van J. v. Schaik en G. de Vries. Alida, d. van G. Kikkert en J. M. Arlar. Klazina Catharina, d. van F. Bosboom en G. C. Schippers Overleden: Al- bertus Verbeek, 81 j., wedn. van J. M. de Jong. Jordanus Eijbergen, 7 j. Hendrik Blad, 56 j., ongeh. Een bisschop over de R. K. Bond voor Groote Gezinnen. In de laatste Vastenbrief van Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda komt de volgende passage voor De kinderrijke huisgezinnen, inzon derheid die van den minder gegoeden stand, verdienen aller belangstelling en steun. Vóór alles moet er naar gestreefd worden, dat in de burgerlijke maat schappij dusdanige economische en sociale toestanden worden geschapen, dat alle huisvaders zoowel voor zich zelf als voor vrouw en kinderen, over eenkomstig hun rang of stand, de noodzakelijke levensbehoeften kunnen verdienen en verkrijgen, want de ar beider heeft het recht op zijn loon. Verder moeten particuliere of pu blieke vereenigingen worden opgericht om te kunnen voorzien in de nooden van hen, die zich zelf alleen niet kun nen helpen. Wij rekenen het ons ten plicht hier op heel bijzondere wijze de aandacht te vestigen op den katho lieken Bond voor Groote Gezinnen, die zich tot taak stelt niet alleen het stof- lelijk welzijn der groote gezinnen te bevorderen, maar ook en wel op de voornaamste plaats het geestelijk wel zijn, de godsdienstige en zedelijke be langen. leder weldenkende zal instem men met het streven van dezen bond^ die zich ook ten doel stelt de waardig heid van het christelijk huwelijk hoog te houden, de dwalingen en de ondeug den, strijdig met het christelijk huwe lijk, te bestrijden overeenkomstig de Encycliek van Z. H. den Paus. Daarom koesteren wij de gegronde hoop, dat welwillend zal geluisterd worden naar onze dringende aanbeve ling om tot dien heilzaam werkenden bond toe te treden of minstens dien bond naar beste krachten te steunen." 't Is voor de strijders voor de be langen van de groote gezinnen een niet geringe troost en aanmoediging een zoo krachtigen steun te ontvangen van zoo hoogstaande zijde, het geeft moed om op den ingeslagen weg moedig voort te gaan en wal de stad onzer inwoning betreft moge dit bis- Uit den Omtrek Achterveld In het St. Joseph-gesticht te Achter veld overleed de heer J. M. E. de Haas, oud-zouaaf, die in Augustus van dit jaar den 88-jarigen leeftijd zou hebben bereikt. De heer J. M. E, de Haas was o.m. drager van het Mentana- kruis. Hij was te Achteveld een bekende en algemeen gaarne geziene figuur. De ledenvergadering der R.K. Kles- verceniging wordt gehouden op Zon dag 21 Februari a.s., des avonds*a de Meditatie, in het cat? BüTfènlBk De agenda vermeldt: Opening; notulen; belangrijke dedeeling; rekeningen verantwoording van den penningmeester; verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodiek altreden van O. Hoogland en mej. van Hamersveld (herkiesbaar); verkiezing van een bestuurslid vacature Antonia van Esveld—van Laar; rondvraag en sluiting. met bijna algemeenc stemmen. Er werd één stem blanco en één op den heer C. Vianen uitgebracht. Tot lid van den Raad van Toezicht werd wederom de heer C. v. Wee gekozen met 41 stem men, terwijl de overige stemmen op andere leden werden uitgebracht. De heer O. Schimmel bedankte ook na mens de heer C. Wee, allen voor het in hen gestelde vertrouwen en hoopte zijn beste krachten te kunnen blijven geven in het belang der bank. Bij de rondvraag werd gevraagd om verlaging der rente, Besloten werd deze kwestie over te laten aan het Bestuur. Een lid vroeg om een bijdrage uit de winst voor de parochiezaal. Besloten werd hiermee te wachten tot het vol gende jaar en dan zal overwogen wor den, of iets kan worden gegeven. Na de sluiting der vergaaering met gebed, bleven alle leden nog zeer zellig een uurtje bijeen, want het stuur weet deze vergadering steeds aantrekkelijk te maken. Baarn Het gedenkteeken, dat op het graf van wijlen den heer T. Pluim zal wor den opgericht, zal, naar wij vernemen, vervaardigd worden door den Baarti- schen steenhouwer J. H. de Bruijn. Eemnes Burgerlijke Stand. Ovelerden: Mijntje van Breukelen, 71 j., echtg. van J. v. Wegen. Een gemeente-ambtenaar heelt als buurvrouw een alleenwonende onder wijzeres, die zich nu en dan tegen middernacht aan burengerucht schuldig maakt. Onlangs had zij des nachts eerst drie maal met den zwengel van de pomp lawaai gemaakt om daarna op zolder hevig aan het kloppen en gooien te gaan. De ambtenaar bij het Kantongerecht te Amersfoort eischte tegen verdachte, die het vorige jaar,ook reeds wegers het maken van burengerucht wasvA- oordeeld, een geldboete van f 10. subs. 4 dagen hechtenis. De Kanton rechter gaf deze opvoedkundige het volle pond. Hoogland Burgerlijke Stand. OndertrouwdG. J. A. v. Apeldoorn en G. M. v. Ree. OverledenBarbera J, Koppen, 77 j., wed. v. P. Versteqg. Wanneer de weersgesteltenis het toelaat zal de Ruitersport-vereenigihg Eemland een rij-partij houden op Vrij dag 19 dezer, waarvan het parcours zal worden uitgevlagd over de wei landen van de boerderij „Zielhorst' onder Hoogland. Dit zal de eerste maal zijn, dat in deze terreinen een wedstrijd gehouden wordt. Bij gunstige weers- en bodemge steldheid zal de wedstrijd om 2 uui aanvangen. Op dit uur wordt door de eerste deelnemer op de „Zielhorst' gestart, alwaar ook het eindpunt het parcours is gekozen. Op 18 Jan. j.l., kreeg een jonge boerenknecht ruzie met een zekeren S., welke zoo hoog liep, dat hij dezen met een tabaksdoos een hevigen slag op het hoofd toebracht, waarbij een bloe dende wonde was ontstaan. Verdachte werd de ernst van het gebeurde onder oogen gebracht Officier van justitie eischte een boete van f20 subs. 10 dagen. Naar aanlei ding van de geringe verdienste var verdachte, werd deze door den rechter veroordeeld tot f 10 boete subs. 14 d. Hooglanderveen Boerenleenbank. Op II Febr. werd de Algemeene Ledenvergadering der Boerenleenbank gehouden. Er waren 66 leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter benoemde totstemopnemers de heeren H. Boersen en Nic. Voskuilen. De kassier, de heer D. Brouwer gaf het verslag over 1931, waaruit bleek, dat het Bestuur de belangen der leden voortreffelijk had behartigd, en dat de kassier alle werkzaamheden zeer accu raat had gedaan. Uit de voorgelezen balans kon men opmaken, dat de ver eeniging ondanks den crisis zeer bloei ende is en dat er een zuivere winst was gemaakt van f699,19. De balans werd vervolgens goed gekeurd door de heeren^ Boersen en Voskuilen. Bij de verkiezing van den Voorzitter werd de heer G. Schimmel gekozen Heden geëtaleerd IJzersterk Prachtige dessins Bouclé 200 X 300 133.75 Haarvelours 200 X 300 f 39,00 Ziet onze Etalages! K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenst.laan 10 - Amersfoort -■ UW ADRES voor Complete Meubileering Barneveld In den nacht zijn bi] den landbouwer Schuld aan den Nijkerkerweg ongeveer 100 N.-H. blauwe hennen gestolen. Er waren aan het hok duidelijk sporen a braak te ontdekken. Bunschoten Binnenkort zullen de werkzaamheden aan de Spakenburger haven aanvangen. De diepte van de haven wordt 1.90 M. De haven wordt verbreed, zoodat het Oosterhoofd moet worden verwijderd en vervangen door een nieuw hoofd, dat meer naar het Oosten ligt. De beschoeiing wordt aan de West zijde over een lengte van 130 M. en aan de Oostzijde over 70 M. vernieuwd en versterkt. Van den mond der haven wordt een geul van 50 M. breedte 1.90 M. diepte gebaggerd tot waar zeediepte voldoende is. Het werk zal een 30 of 40 arbeiders voor een hall jaar bezig houden. Nijkerk Er ontstond brand in een hooiberg, waarin o.a. kruiwagens van personen, die aan den steun werken, riet en kunstmest waren geborgen, staande bij de woning van v. d. Hoorn op Drie dorp. Een en ander werd een prooi der vlammen. De brand bleek gesticht te zijn door een zwerver, die op die wijze trachtte onder dak Ie komen. De man is gearresteerd. Gedurende 1931 werden ter markt aangevoerd12.877.500 eieren, paarden, 5985 stuks groot rundvee, 4049 stuks jong rundvee, 53 vette varkens, 97 magere varkens, 2301 big gen, 3 schapen, 136 lammeren, 25 j. hanen, 10 eenden, 80 tamme duiven, 18 tamme konijnen, 177 wilde konijnen, 87 hazen, 21 fazanten en 5 patrijzen. Op de markt: 201.000 stuks eieren f2.70-3.40 5 schrammen f8 -1132 biggen 14; —6145 runderen melkkoeien 1190 240vette koeien f 180—260 68 nuch tere kalveren mestkalveren f 1218. Soest Burgemeester en Wethouders zullen op Vrijdag 26 dezer aanbestedenHet bouwen van een wachtlokaal voor den aulobusdienst halte Eikenlaan, op een terrein, gelegen aan de Birkstraat, hoek Ferdinand Huijcklaan. Soesterberg Dinsdag, I Maart a.s., zal de R. K. Gemengde Zangvereeniging „Sancta Caecilia", onder leiding van den heer A. E. Wegman een uitvoering geven van „Die Passion" van Heinrich Müller. Dit werk staat geschreven voor Soli, Koor en Orkest. Als solisten zullen dien avond op treden de heer Ph. de Vries, tenor, uit Bilthoven en de heer C. Carree, bariton, uit Zeist. Verdere medewerking verleent het Symphonie-orkest „Don Bosco" Zeist. Na afloop verbinding met Amersfoort, Zeist en Utrecht, Voorverkoop van kaarten bij Sigaren magazijn „Het Centrum", Ant. Title- mans, Langestraat 21, telef. 992 te Amersfoort. Soestdijlt De ZcerEerw. heer A. G. Smit te Utrecht benoemd tot pastoor der pa rochie te Soestdijk is sinds 1925 kapelaan aan de parochie der H. Ger- trudis te Utrecht. Voordien was hij kapelaan in hel Haarlemsche bisdom en te Bussum (St. Vitus). Pastoor Smit, die te Deventer werd Seboren, is een broeder van Mgr. |an •lav Smit. De plechtige installatie zal geschie den door den Hoogeerw. Kanunnik Fock, deken van Amersfoort op a. Vrijdagavond. Gemengde Berichten Van Schiphol vertrok met een vlieg tuig van de Amslerdamschc Luchtvaart School een inwoner uit het Oooi, die behalve aan paardensport ook aan. vliegen doet. Hij had zijn brevet g»-| haald en na de vele vluchten die hij boven Schiphol had gemaakt, wilde hij het thans eens verder zoeken. Hij kreeg toestemming met zijn vliegtuig een tochtje te maken boven het Oool. De vlieger, die als passagier zijn zuster meenam, vertrok in Oostelijke richting. Hij is echter niet op Schiphol teruggekeerd. Het spreekt van zelf, dat men zich ernstig ongerust begon te maken, totdat eindelijk via een fa milielid het bericht werd ontvangen dat de vlieger een goed geslaagde noodlanding had gemaaktin België. Waar hij zich bevond, kon hij niet opgeven, want van de bewoners had hij niet goed kunnen begrijpen, waar hij zich bevond. Hoe de Zondagsvlieger zoo ver uil de koers is geraakt, begrijpt men niet. Het was^mooi weer. Een 60-jarige schoenmaker te Rot terdam was bezig op het dak van zijn woning een antenne te herstellen, hij gleed uit en viel op straat. De onge lukkige was onmiddellijk dood. ooo De Fransche Kamer heeft een amen dement aangenomen, waarbij aan vrou wen het kiesrecht wordt verleend. -ooo Tengevolge van de strenge koude zijn de vorige week in Engeland drie personen om het leven gekomen. Köslln is een visscherspink om geslagen. Drie visschers verdronken. Bij een poging om te landen is nabij New-York een klein luchtschip omlaag gestort. De piloot werd zwaar gewond en de mecanicien gedood. De derde opvarende wordt vermist. Op kosten van wethouder G. zullen de kinderen van de Openbare school en Christelijke school te Kortenhoef, dagelijks gedurende vier weken warm eten ontvangen. Te Echt is een 60-jarige vracht rijder door een vrachtauto aangereden en aan de bekomen verwondingen overleden. De man laat een weduwe met 7 kinderen na. In het gebouw van de firma Mees en Zonen te Rotterdam, geraakte '""Ti de lift en den Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) koker bekneld, doordat een liftjongen plotseling de lift in werking stelde. De man werd op slag gedood. Ke-knieuws Benoemingen Aartsbisdom. Z. H. Exc, de Aartsbisschop van Utrecht heeft den Weleerw. Heer J. B. H. A. M. Tepe belast met het treffen van voorbereidende maatregelen lol oprichting van een nieuwe parochie onder de bestaande parochie van den H.H. Bonifacius en Gez. te Leeuwarden, heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht den Weleerw. Heer A. W. v. Weerden burg, tot assistent te Bussum (H. Vitus) den Weleerw. Heer J. A. Schinkel. HET KAN niet anders of iedereen moet een liefhebber van King Pepermunt worden In het eenvoudige King- tablet komen tezamen de uitkomsten der me dische wetenschap van eeuwen her, de zorg vuldige selectie van het edele natuurproduct en een fabricage, die op zichzelf een voorbeeld is van hygiëne en nauw gezetheid. U kunt gezonder en op- Sswekter worden door •n fijnen smeek en de varfrlsschende eigen schappen van EPERMUNT Oeachte Redactie. Het was niet ons plan op het inge zonden schrijven van A. van Doorn in uw blad van Dinsdag 2 Febr. j.l. aangaande het bouwwerk „O. L. Vrouw ter Ecm" te antwoorden, doch nu zijn schrijven van 9 dezer weer verdacht makingen bevat, noodzaak hij ons er toe niet te zwijgen. In eerstgenoemd schrijven stelt hij de vraag: Weet de heer Kroes dat? Hierop antwoorden wij ja I Van alles dat met het bouwwerk in verband staat Is de Directie goed op de hoogte en neemt zij de volle verantwoording op zich. Het schijnt dat de inzender bij voor keur zickcnhuistermen gebruikt, daar hij steeds spreekt van wonden die In gekankerd zijn, het mes er inzetten, reddeloos verloren, patiënt enz, enz. Als men zoo iets leest denkt men onwillekeurig aan een hopeloos geval. Gelukkig is hier geen sprake van een dergelijke toestand, integendeel, de zaak is kerngezond en alles mar cheert uitstekend cn wij zullen zooveel »n ons vermogen ligt zorgen dat de voorgeschreven levensregel van den patiënt (bestekvoorwaarden van het bouwwerk) wordt toegepast. Bedoelde voorwaarden luiden als volgt Tweede Afdeeling Art. 4 letter d. „Aan den bouw zullen uitsluitend „R. K. georganiseerde arbeiders te „werk worden gesteld welke te Amers foort woonachtig zijn. De aannemer „kan echter op het werk, in afwijking „van het bovenstaande, arbeiders te „werk stellen weike bij hem in vasten „dienst zijn, waarvan bij den aanvang „van het werk een lijst moet overge- „legd worden, „Bij het aanstellen van arbeiders „kan van het hierboven bepaalde wor- „den afgeweken indien geen R. K. „georganiseerde bekwame Amersfoort- „sche arbeiders beschikbaar zijn, echter „eerst na goedkeuring van de Directie." Er zijn thans 38 arbeiders werkzaam waarvan 26 R. K. Amersfoorters en 12 Amsterdammers in vasten dienst van de aannemers, waarvan 9 R. K. en 3 andersdenkenden, dus 35 R. K. cn 3 andersdenkenden. Deze verhouding is dus wel heel anders dan de inzender doet voorko- halt o half. „Nog wonderlijker", zegt inzender, is het dat een niet-katholiek sleeper het transport der materialen is opge dragen, terwijl hij zegt zeker te weten dat de R. K. sleepers In Amersfoort al hun best hebben gedaan voor be doeld vervoer in aanmerking te komen tegen concurreerende prijzen. Hoe komt hel, vraagt hij, dat zij die materialen niet vervoeren en om dit aan de weet te komen, geeft hij belangstellenden den raad, indien zij er niet tegen opzien in het nederige hutje van een los werkman te ver toeven, daar hunne inlichtingen te vragen. De Directie wil dit onderzoek ver gemakkelijken met de volgende mede- deeling De aannemers van het werk hebben aan K. W. van Doorn, bekend scheeps losser en R. K. tegen overeenkomst opgedragen het lossen der materialen en vervoer naar het terrein. Voornoemde van Doorn werkt ge regeld met een daarvoor speciaal inge richte sleeperij waarvan de eigenaar niet-katholiek is cn heeft volgens diens prijsberekening de overeenkomst met de aannemers gesloten. Toen dit ter oore kwam van de Directie heeft zij van D. bij zich ont boden en hem last gegeven ook bij R. K. sleepers prijsopgaaf te vragen en zoo deze niet liooger was. dan aan laatstgenoemden het vervoer op te dragen. Daar de gevoerde onderhandelingen niet het gewenschte resultaat oplever den bleef de niet-katholieke sleeper gehandhaafd. Wij laten het aan den inzender over of hij na deze op waarheid berustende gegevens zijn schrijven zal staken of voortzetten, doch wij verzoeken hem In het laatste geval toch voorzichtiger Ie zijn met het publiceeren van on waarheden. Met dank voor de voor ons ver leende plaatsruimte in uw blad teeke nen wij hoogachtend, De Directie van voormeld bouwwerk.

De Eembode | 1932 | | pagina 2