A.H.V. Nieuwkerk n.v. SEIZOEN OPENING ENORME Holt Glastra's Vischhandel geeft genot! een prachtige collectie Vast Tapijt Allerlei FIRMA DUIM BURGER prijsverlaging 25-40 procent van versche Visch, gebakken Visch, Vischconserven Ziet onze Etalages uirccniacnrsiraoL tv iciciuuu Onze CROQUBTTEN en DEUCATESJES al geprobeerd f Ons Museum. .De oude apotheek" is 't onderwerp van een tentoonstelling in Flehité, waar mee men reeds onder leiding van den heer Botten sedert enkele dagen bezig is met de voorbereidingen. Van ver schillende personen is medewerking verkregen, zoowel uit Amersfoort als andere plaatsen. Woensdagmiddag 3 uur zal de ope ning plaats hebben. Burgerlijke Stand. 2 April. Geboren: Gerritje, d. var I. v. Wermeskerken en O. Bosch. Overleden: Anna Jacoba Meuleman, 78 j„ ongeh. 4 April. OeborenCornelia, d. van O. Mochel en W. J. de Bakker. Hendrika Helena, d. van A. Hagebeuk en B. E. Stoekenbroek. Rengertje, d. van W. Kuis en J. Vrind. Overle den Antonius Petrus Johannes v. d. Putten, 55 j., echtg. van M. J. Lint horst. Aalbert Nuijen, 71 wedn. van J. v. d. Pol. Grada Maria Berendina ten Böhmer, 35 j., echtg. van J. P. Strutjens. oog voor de dennen, die bedaagd en bedaard hun kronen naar elkaar toe wuifden, men stoorde zich niet aan den regen, die de ruiten wlschte alsof er iets schoon te maken was en ruimer Inzicht noodig zou zijn. Men ging ge heel op in de groote, brandende vraag stukken, bijvoorbeeld, of een extra parlementair Kabinet wel met het wezen van 't parlementair stelsel overeen stemt Het heeft mij echt goed gedaan, de nieuwste ontdekking mee te maken en het Amersfoortsche Rotsgebergte heeft voor goed een plaats veroverd in mijn h art. „Duplex" is dubbel geweven De eenige solide fietshand schoen 1.29. 0.98, 0.69,0.49 NATUURLIJK ALLEEN «iliiièl JEM" langestr 81 - Amersfoort I II In het gazon aan de Arnhemsche poort bij de Meisjesschool wordt de plaats bereid voor de Amersfoortsche Kei. De Kei zal in de toekomst rusten op kleiner gesteente. Langs den weg. Er is een auto tegen een der af- sluitboomen van den spoorwegover gang Soesterweg gereden, doordat de bestuurder met zijn voet van de rem gleed. De boom werd ontzet, terwijl de auto aan de voorzijde licht werd beschadigd. Hdt bleek dat een der remmen niet voldoende werkte. Op den Randenbroekerweg reed een automobilist tegen een langs den weg liggende boom, doordat hij niet op den rijweg reed. Door deze aanrijding, welke gelukkig met geringe vaart ge schiedde, brak het rechter voorwiel van de auto. In de politieke retraite. Zaterdag en Zondag werd in het instituut St. Louis wederom de jaar- lijksche politieke bijeenkomstgehouden, waarin door onze politieke mannen werd behandeld de vraag, door het bestuur der R. K. Staatsparfij aan de orde gesteld: „Welke is de beteekenis nu en in de toekomst van het parle mentarisme voor het welzijn van hei Nederlandsche volk?" In de Morgen wijdt Quaeritur hieraan het volgende: „Gedurende den afgeloopen Zaterdag zijn er in het Amersfoortsche Rotsge bergte exemplaren ontdekt van een reeds uitgestorven gewaanden volks stam, dien der Politieke Enthousiaste lingen. Zoo gauw ik door geheime tijdingen daarvan mededeeling had ontvangen, heb ik mij gehaast naar het terrein der opzienbarende ontdekking. Ver wonderlijk genoeg bleek de bevolking van Amersfoort in geenerlei opwinding te verkeeren. Dat komt natuurlijk van wege den vervloekten tijdgeest, die slechts in sport en bioscoop belang stelt. Ik heb echter mijn hooger in teresse ongerept door deze zönes van apathie gedragen en kwam in den middag bij een omheind gebouwen en boschcomplex, waarbinnen men de geestdrift duidelijk hoorde ruischen. Met mijn bekende stoutmoedigheid drong ik erin door en spoedig had ik het voorrecht getuige te zijn van de waarheid der mij gezonden lijdingen. Stel u voor een verzameling van oude en jonge heeren, die zooals onze taal dat zoo kernachtig uitdrukt aan de lippen hing van een pro fessoralen spreker. Geestdrift straalde uit aller oog, met levendige mimiek en emotioneele gebaren drukte men zijn medeleven met den spreker uit. Dat heeft zoo uren geduurd met wis seling van spreker. En den volgenden dag steeg het enthousiasme ten top, toen er gedebatteerd werd, dat de stukken er af vlogen. Men had geen R. K. Kiesvereeniging. „St. Jozef" vergaderde de Kath. Kiesvereeniging onder leiding van den heer Venings. De rekening-commissie had de antwoording van den penningmeester in goede orde bevonden en adviseerde tot goedkeuring. Met dank voor de goede zorgen door den heer Hertog aan het financieel beheer besteed, werd daartoe door de vergadering besloten. Tot afgevaardigden voor de aan staande vergadering van den Katho lieken Rijkskieskring Utrecht werden benoemd de heeren Venings, Noord- man, Spiekermann, Huurdeman, Kraan, van Koelen, Nieuwendijk, Pijpers, Let- schert, Graansma, Rijke en Mevrouw Noordman. De voorstellen van het partijbestuur, beoogende een verbetering van het algemeene Kiesreglement, werden door den Secretaris, den heer Mr. Koofen, toegelicht. Het getal kwaliteitszetels wil men verminderen en de plaatsvervanging afschaffen. De gekwalificeerde leden van den partijraad zullen slechts ad- viseeren. De vergadering toonde niet eenig bezwaar te hebben tegen de voorstellen. Alleen werd goedgevonden te trachten het aantal kwaliteitszetels gesteld te krijgen op 15; zulks op voorstel den heer C. Tuithof. Herkiezing der aftredende bestuurs leden van den Kath. Kieskring Utrecht zal worden bevorderd. Bij de rondvraag kwamen Pachtwet en Holland—België nog ter sprake. In uitzicht is een politieke rede van Mr. Aalberse. Stichting Badhuizen Amersfoort. In de maand Maart 1932 werden in het badhuis aan den Woestijgerweg 3378 baden genomen, of gemiddeld 130 per dag. Kuipbaden Stortbaden1 Mannen 304 1501 Vrouwen 212 748 Kinderen 613 Totaal 516 2862 ■19, dienstbode Alberta Wallet, N.H., Hoogstr. 18, ld. Maria de Graaf, N.H., Edlsonstr. 38 Wilhelmine Kamminga, E.L., Stations plein 2, buffetjuffrouw G. Kruljff, D., Wljersstr. 15, Insp.BaUm, Johanna Roelofs, R.K., Huygensl. 10, onderwijzeres Jeannette Slijper, O.K., Pasteurstr. 1 P. Grandjean, Lingestr., wagenm. N.S. A. Oooszen, N.H., St. Ansfridusstr. 2 Suzanna Coster, N.I., St.v.d.Hagenl. 5 0. Schwinghammer, E.L., Westerstr 18, pettenmaker C. Ebbenhorst, N.H., P. Borstraat II, fabr. arb. G. Busch, Timorstr, 13, le Lt. genie C. Lagemaat, N.H., Primulastr. 43, tim. Buwalda, Bankaslr. 9, serg.vl. 1Ellenberg, G.K., Soesterw. 337, kapper V. Nierstrasz, N.H., Borneopl. 12, kapt. Inf. J. Kraanen, Bloemend.str. 455, koopman H. Dijken, N.H., Langestr. 16b, aann. J. Vries, Vermeerstr. 120 B. Kraal, N.H., Langestr. 26 koopman Frederika Luybe, Langestraat 55 Trijntje Dijkstra, N.H., v. Bemmelstr. 2 Berendina Broertjes, N.H., Tuinstr. fr C. Loo, N.H., Kerkstraat IC, schipper Simona Vonk, R.K., Ulr.weg 17,dienstb. H. v. d. Hoef, N.H., Soesterweg 168, pakhuisknecht J. Gouw, R.K., Mooierstr. 9, koopman Jansje Weber, N.H., L. Nicasiusstr. 8 A. Postma, R.K., St. Willebr.straat 12 winkelbed. Jannetje Kamp, G.K., Liendertschew, 69, dienstbode Kuiertje Mors, Bergstr. 45, dienstb. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd te Amersfoort. C. Pothoven, R.K. A.de H.Geest 7. mets. C. v. d. Wal, N.H. Crocusstr. 1 l.kopersl. J. Blankespoor, N.H., Krankeledenstr. 18, los arbeider Annamarie Pirl, E.L., Ulr.weg 86, d.stb. P. v. d. Brink, N.H., Narcisstr. 3, voorsl. Johanna Kok, R.KBergstr. 5, dienstb. Haddewina Kuit, N.H., Heiligenb.weg 113t, dienstbode G. Bulls, R.K., Dupontpl. 4, timmerm. Marianna Tomaszenski, R.K., Arnh.w. 24, dienstbode Christina Duys, R.K., Woonw. Soest 24 huish. Christine Kern, R.K., Utr.weg 225, id. Teunisje Bos, G.K., Langestr. 121, id. Johanna Schocher, R.K., P.Bothl. 39, id. J. v. d. Lijn, Utr.weg 117 J. v. Vendeloo, N.H., Soesterw. 2314, electromonteur D. v. d. Broek, N.H. Bissch.w. 33, boekd. Cornelia Boerssen, R.K., Woest.weg 104, dienstbode Maria Mensink, R.K., Bleekerstr. 33 Marie Wolvelaar, R.K., A de Kamp 21 J. Berkhof, N.H., Methorststr. 4, wa genmaker N.S. Aloysia Klijn, R.K., Kalkoenstraat II, winkelj. Alida Bast, R.K., M.With.str. 27, huish. H. Kuip, R.K., le Inf.kaz.str. 1, kor poraal Mil. P. Wilhelmina Hellevoort, R.K., Zonne bloemstraat 80, leerl. verpleegster Johanna Gerritsen, R.K,, Weverssing. 28 B. Gijtenbeek, R.K., O. Soesterweg 8, koperslager S. Scholtus, G.K., Achter Arnhemsche Poortwal 50, reiziger H. de Kruif, V.v.Goghstr. 27, kant.bed. W. Jansen, N.H., F.HaJsstr, 10, winkelb. H. Motshagen, N.H., Woestijgerweg 176, opperman J. Olofsen, G K., Anjerstr. 30, arb.N.S. Hendrika Massier, G.K., Varkensmarkt NUkerk Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. van W. v. Schalm en H. Wallet. Nico, z. van O. v. d. Pol en R. Guliker. Joannes Aloysius Joseph, z. van J. Pieteree en T. A. L. Verschure. Gerritje, d. v. C. Klok en M. v. Dusschottn. Christina Cornelia, d. van G. v. Vul pen en E. v,-d. Laigemheen. An- dries, z. van A. v. d. Poll en M. v. Soeren. Maas, z. van H. Schipper en C. Vedder. Ondertrouwd: J. v. Bokhorst en D. Bakker. E.J. Buenk en G. Putto. GetrouwdC. v. Soe ren en G. Duits. G. Woudenberg en K. Blankestijn. T. v. Beek en N. v. d. Bom. A. Emminga en M. v. d. Bunt. OverledenJacobus van Grol, 6 m. Johanna v. Wijland,69 j„ wed. van A, v. Ramshorst. Geer- truida Maria v. Deuveren, 3 m. Gijs- bertha Woutera Morren, 8 j. Aart d. Beek, 3 w. Op de markt: 357.000eierenfl. f2.50. 10 schrammen f 8—f 12. 25 biggen f4—f6. 249 runderen, melk koeien f150—f210. Vette koeien f180 f235. 5 schapen f 10—f20. 90 nuch tere kalveren, mestkalveren f 10f 15. Uit den Omtrek Eemnes Burgerlijke stand. GeborenJacobus, z. van A. Kroes kamp en J. Bijstra. Hoogland J. B. Bond Op 2 April kwam deze vereeniging in een druk bezochte vergadering bi>* een. Besproken werd 't plan van de J. B, Bonden om in onze provincie over te gaan tot graslandkeuringen. De I. A. gaf nadere uitleg van een en ander. Daarna werd overgegaan tot 't kiezen van een keuringscommissie bestaande uit 3 leden. Gekozen wer den de heeren J. Kok Pz., W. v. Veld huizen en P. v. d. Wolfshaar. Deze heeren zullen spoedig hun werk kun nen beginnen, want reeds op de ver gadering was bekend dat 100 bun der weiland zullen gekeurd worden. Inderdaad een goed begin van een mooi werk voor onze J. B. Bond. Om nu anderen nog in de gelegen heid te stellen met hun weiland aan dit zeer nuttige werk deel te kunnen nemen, is tot Zondag 10 April a.s. dfe gelegenheid tot deelname opengesteld. Men kan zich opgeven bij den heer Segers, die gaarne bereid is alle in lichtingen over dit mooie werk te geven. Erfhuis op Donderdag 14 April v middags 10 ure ten huize en ten ver zoeke van Gerrit Termaten aan den Bunschoterweg 175 te Hoogland. Verkocht wordt den geheelen inboe del als kasten, tafels, stoelen, antiek kabinet, staartklok, bureau, veeren bed met toebehooren, kachel, fornuis, spiegel, schilderijen, glas en aardewerk enz. enz. benevens 2 geiten, hout, balkeslieten, takkebossen, mest enz. Burgerlijke stand. GeborenPetrus Wilhelmus Heo- drikus, z. van J. v. Middelaar en L. M. Hilhorst. Margaretha, d. van J. Egmond en J. v. Loon. Aleida Wil helmina, d. van J. v. d. Hoven en A. v. d. Kletersteeg. Antonia Alijda, d. van H. v. d. Heuvel en R. A. v. Ruitenbeek. OndertrouwdA. v. d. Berg en F. v. d. Berg. H. Termaten en M. v. Moorselaar. A. v. Moor- selaar en G. M. Helmerhorst. Hamer» veld A.s. Zondag wordt voor de overleden i voor de levende leden van het Oe- nootschap Stille Omgang een H. Mis opgedragen in de parochiekerk van den H. Jozef. Wij vertrouwen, dal alle leden zooveel mogelijk ter H. Tafel zullen naderen. Voor Uw Salon hebben wij in voorraad ZIET ONZE DESSINS. Gaarne geven wij geheel vrijblijvende prijsopgave K. Beekstraat 6, Tel. 543 BeekenstJaan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering Leusden Burgerlijke stand. GeborenAlida, d. van A. v. Gar deren en J. Brouwer. Age, d. van J. Wielinga en E. v. d. Brink, On dertrouwd A. Timmerman en A. Hle- nekamp. H. v. Egdom en T. v. d. Berkt. Getrouwd: M. v. d. Pol en R. Greefhorst. SoestdijK Zondag werd door den WelEerw. heer Henri van Straelen in de O.L.V. Kerk te Soestdijk de eerste plechtige H. Mis opgedragen. Priesterkoor en hoogaltaar waren voor deze gelegen heid met planten en bloemen rijk ver sierd. In de voorste banken hadden de ouders en familieleden van den neomist plaats genomen. De kerk was stampvol #met geloovigen. Onder het zingen van het Veni Creator, het gelui der klokken en voorafgegaan door een stoet van bruidjes en misdienaars, be trad de nieuwgewijde priester het kerkgebouw. Onder de H. Mis met assistentie hield een broeder van den neomist, de Weleerw. heer Aalmoeze nier van Straelen, de feestpredicatie. Een treffend moment was het, toen de jonge priester de H. Communie uit reikte aan zijn ouders en overige familieleden. Tot slot van de plechtig- heid werd het Te Deum gezongen. Stoutenburg Burgerlijke stand. GeborenArie, z. van H. Zwarts en J. G. v. Egdom. Rigarda Antonia, d. van J. A. v. d. Hengel en G. M. v. d. Hengel. OndertrouwdC. J. Wouters en W. Kuijerj Overleden Bernardus J. joosten, 63 jr., ongeh. Soesterberg Teneinde uitvoering te kunnen geven aan de plannen om tot verbreeding van den Rijksstraatweg over te gaan, is het noodig dat het Rijk de beschik king krijgt over een gedeelte van het terrein, waarop thans de ambtswoning van Lub staat voor geboden koopsom ad f7500. In verband met de nood zakelijke afbraak der woning zal het noodig zijn aan het gymnastieklokaal ter plaatse een nieuwen gevel aan te brengen, waarvan de kosten op f550 worden geraamd. In den avond geraakte een meisje van F. op den straatweg tegen een auto. Het meisje kwam met een harde slag tegen de radiateur van den wagen en werd eenige meters medegesleurd. Het meisje kwam met een paar lichte schaafwonden en zonder eenig ander letsel er wonder boven wonder goed af Dr. Th. S. Kde bestuurder van de auto, wien geen schuld treft, leende de eerste hulp. „Zij" Crème t zacht en weldadig als een Mei-regen. Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30—45 en 75 cei Binnenland A. C. A. van Vuuren. De R. K. Staatspartij heeft een groot verlies geleden door het verscheiden het lid der Tweede kamer A. C. an Vuuren, die te 's Gravenhage op zeven-en-zestig jarigen leeftijd over leed. Zijn opvolger is burgemeester Keestra van Culemborg. Het kan wel als vaststaand worden aangenomen, dat de staking In de tex tielindustrie zal worden opgeheven. Nadat de R.K. en Chr. arbeidersorga nisaties geadviseerd hadden het werk te hervatten, heeft nu ook de moderne bond eenzelfde advies gegeven. De onderhandelingen tusschen Ne derland en België over de herziening der verdragen van 1839 zijn [weder geschorscht. Er hebben zich weder zooveel moeilijkheden voorgedaan,|dal men nog niet tot een accoord Is kunnen komen. Voor de verkiezingen van 1933 zal er nu wel niets meer van een nieuw verdrag komen. Een jeugdige Duitsche vlieger, die met een passagier vloog, wilde, toen hij het huis van zijn vader passeerde toewuiven. Hij raakte het stuur Jij Oostwold is des avonds een auto in het water gereden zonder da» men dat bemerkte. Den volgenden morgen zag men de kap van den wagen boven het water uitsteken, de auto werd gelicht, de bestuurder zat dood achter het stuur. Nabij Holten is een 47-jarige Dult- scher uit den trein gevallen en ernstig gewond en bewusteloos opgenomen. De man, een beambte van den Rijks bank, moest met nog twee andere be ambten een zending goud voor de Nederl, Bank begeleiden. Hoe het on geluk heelt plaats gehad is nog niet opgehelderd. ooo Binnen afzienbaren tijd zal de rijks werkinrichting te Hoorn „De Krenten tuin" worden opgeheven. Door dezen maatregel, welke als bezuiniging is bedoeld, zullen circa 40 ambtenaren Hoorn verlaten. De verpleegden zullen grootendeels naar Veenhuizen worden overgebracht, kwijt, vloog tegen een boom, waardoor het vliegtuig neerstortte en geheel ver nield werd. De beide inzittenden waren op slag dood. Een eigenaardig vliegtuigongeluk had plaats aan de kust van Nleuw-Zuld- Wales. Een roofvogel vloog daar tegen den propeller van een vliegtuig. Ten gevolge hiervan stortte de machine in zee. De drie inzittenden slaagden er in zich zwemmend in veiligheid le brengen. Volkomen uitgeput bereikten zij het land. Bij graafwerken onder Ravestein zijn vier geheel gave urnen opgegraven, welke afkomstig zijn uit het tijdperk tusschen 200 jaar voor Christus en 100 jaar na Christus. De Braziliaansche minister van finan ciën onderteekende een verdrag, waar bij 300.000 zakken koffie worden ge ruild voor Duitsche steenkool. In de buurt van Aken sloeg een auto om en vloog in brand. Eén der inzit tenden was op slag dood, de drie an deren werden zwaar gewond. In de omgeving van Venray heeft een zwaar onweder gewoed. Er wer den drie arbeiders op het veld getrof fen. De 28-jarige Laenen was op slag dood, een andere werd aan een arm gewond en de derde kwam met den schrik vrij. In een meubelfabriek te Oirschot had de 25-jarige W. K. het ongeluk met zijn rechterhand bekneld teraken tusschen een der schaafmachines. De hand werd tot aan den pols afgesneden. Drankweer. De onthouders van sterken drank overdrijven zegt men. Men kan van alles te veel nemen. Te veel eten is ook niet goed. Wie te veel spijzen gebruikt verkort ook zijn leven. Heel aardig gezegd. Maar heel leuk merkt een drankbe strijdersorgaan op: Is alcohol een voedsel Heeft soep een man ooit gek gemaakt? Trekt visch een man ooit onder de tafel Of krijgt een man een zwaar hoofd door brood? Als hij vandaag biefstuk eet, wil hij dan morgen de geheele koe verslinden en als hij het niet krijgen kan, slaat hij dan daardoor de boel kort en klein? Komt na het eten van groente iemand ooit naar huis om zijn vrouw te mis handelen en zijn kinderen te slaan Moet een vrouw ooit aan een her bergier vragen om haar man geen pannekoeken meer te verkoopen? Wijzen levensverzekeringen men- schen ooit af, omdat zij verslaafd zijn aan aardbeien met room Maken gestoofde peren ooit een man zijn neus rood? Of kan een man door 't eten van appelmoes het sleutelgat van de voor deur niet vinden? (Jlt de Land en Tuinbouw-wereld. (Nadruk verboden). Voederen van Paarden. Zoowel het voeder en 't water als de kribben en drinkemmers moeten met de uiterste zorgvuldigheid zindelijk behandeld wor den. Het hooi moet terdege geschud en knollen en wortels moeten van de daaraan zittende aarde behoorlijk ge reinigd worden. Men lette er op, de haver of ander graanvoeder steeds met een passende hoeveelheid haksel te vermengen, opdat de paarden hierdoor tot een behoorlijk kauwen, fijnmalen en inspeekselen van't voeder gedwon- gen worden. Verkeerslessen van den A. N. W. B. 7e Les. Spring niet van een rijdende tram I Op het linker plaatje is de tram in beweging en met een flink vaartje ook. Zie maar eens hoe de onvoorzichtige jongen wordt meegesleurd en de con ducteur, met een passagier op hel achterbalcon hem nog probeeren te helpen. Hij is van de tram gesprongen, terwijl die nog in volle vaart was en dat is altijd uiterst gevaarlijk. Haastige spoed is zelden goed. Dat had die jongen moeten bedenken en hij had met afstappen moeten wachten, tot de tram aan een halte stilstond. Dat is dt groote fout, die hij gemaakt heeft. Melde linkerhand houdt hij de hand greep vast en dat is goed, maar hij had een beetje meer geduld moeten hebben, want als hij loslaat en op straat valt, een eindje voorbij zijn schooltasch, die hij al kwijt is, dan loopt hij ook nog groot gevaar, door een langsrijdende auto le worden ge grepen. Wacht dus met uitstappen tot de tram aan een halte stil staat en stap dan uit zooals de kinderen op het plaatje rechts dat doen, op den vlucht heuvel en met de linkerhand aan de greep. Dat is veiliger dan met de rechterhand, want wie zich met de linkerhand aan de greep vasthoudt, zal niet zoo licht achterover vallen, wanneer de tram nog niet geheel stil zou staan, of nog een onverwachte be weging vooruit zou maken, want hij beweegt zich dan met de tram mee. Voor het instappen in een tram altijd wachten bij de halte en als er geen vluchtheuvel bij die halte Is, wacht dan niet op den rijweg, maar op het trottoir. Dat is het veiligst. Spring ook nooit op een rijdende tram, dat is even gevaarlijk als het afspringen. ARNHEMSCHE WEG 2ó Mt DAMESMODEZAAK I

De Eembode | 1932 | | pagina 2