A. H. v. Nieuwkerk n.v. ENORME Prijsverlaging der Liebig Producten! dllerlei Ml Glastra's Vischhandel Prijzen lager dan I vóór den oorlog Liebig Vleeschextract 1/1 1/2 1/4 1/16 lb. potten van f5.70 2 90 1.50 0.80 0.45 Het gebruik van LIEBIG PRO- I DUCTBN ia de belangrijkste I bezuiniging op het Huishoudgeld I 0X0 BOUILLON l/l 1/5 f4.70 1.- 0.35 OXO BLOKJES slechts 2'/i et. per blokje Alleen verkoop voor Nederland en Koloniën A. J. TEN HOPE's Handel Mij. N.V. Rotterdam West Zeedijk 497 Gemeenteraad. In de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort Dins dag 26 April zal onder meer worden behandeld Benoeming tijdelijk leeraar Fransche taal Gymnasium. Benoeming lid Commissie van toe zicht Lager Onderwijs. Gunstig advies naar aanleiding van het adres van de Onze Lieve Vrouwe stichting houdende verzoek voor het uitbreiden van de speelplaats en het verbeteren van een tijdelijk leslokaal van het schoolgebouw Muurhuizen 45 en Schoutensteeg 2b gelden beschik baar te stellen. Verhuring lokaal voor Voorbereidend onderwijs Heinsiuslaan doordeMontes- sorischoolvereeniging. Vaststelling Algemeene Politiever ordening. Machtiging werkverschaffing open luchttheater en pinetum. Gunstig advies adres Fruit- en Groen- lenveilingook eieren te mogen veilen. Aanvulling bijlage jaarweddenver- ordening met eenige rangen. Vaststelling uitbreidingsplan terrein tusschen Bisschopsweg en Gasthuis laan. Afwijzend advies naar aanleiding van het verzoek van D. Kok e. a. om af rastering langs de Flierbeek tusschen Hoogeweg en brug terrein Bereden Wapens. Advies naar aanleiding van het adres van den Bond van Overheidspersoneel, houdende verzoek ter bestrijding van werkloosheid den arbeidstijd te ver minderen. Advies naar aanleiding van het ver zoek van den Algem., den Chr. en den R. K. bouwvakarbeidersbond om te besluiten, dat de arbeidstijd van de losse werklieden, werkzaam bij de ge meente, de 48 uur per week niet over schrijdt. Advies naar aanleiding van het ver zoek van de bonden van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden om over te gaan tot het vaststellen van een verordéning, welke voorschrijft, dat op één werkdag alle winkels gesloten moeten zijn na 1 uur. Aanwijzing deskundige voor onder zoek reclames vergunningsrecht Drank wet. Wijziging en aanvulling Verordenin gen regeling van de heffing en invor dering vergunningsrecht verkoop van sterken drank. Vaststelling van verordeningen rege lende de heffing en invordering var verlofsrecht voor den verkoop van zwak alcoholischen drank in het klein. Voorstel tegen vergoeding ter be zichtiging openstellen van de Koppel poort. Ruiling en aankoop van grond nabij den Soesterweg. Verhuring bouwland nabij Ouden Soesterweg. Verhuren aan J. van Hoeyen van bouwland nabij de Reiniging. Verkoop aan Gebr. Lammers van grond aan den E. Meysterweg. K. R. O. Technisch onderlegde leden van de Katholieke Radio-vereeniging, die ge negen zijn toe te treden tot de Tech nische Club, worden verzocht hun adres te willen mededeelen aan den Secretaris der vereeniging, A. Pordon, Vlasakkerweg 60. Op den Hoogen Weg had een ernstig ongeluk plaats. In de richting der stad reed aldaar een auto, waar achter de motorrijder Verschuur uit Hoevelaken. Van tegenovergestelde richting naderde een met een hit be spannen melkwagen. Bij het passeeren wilde de motorrijder nog voorbijkomen, met het gevolg, dat hij de auto raakte en tegen den melkwagen opvloog. Door den schok viel de voerman op den grond, waarbij hij een ernstige hoofd wonde bekwam. De motorrijder kwam 12 M. verder op straat terecht, waar hij werd opgenomen met een zware hersenschudding en verschillende ern stige kwetsuren. In levensgevaarlijken toesland is de man naar het St. Elisa-| bethsziekenhuis vervoerd. Op de Daam Fockemalaan is een 21-jarige jongeman uit Voorburg door dat het portier van de cabine, waarin hij met nog twee personen zat, door tot nu toe onbekende oorzaak is open gegaan, uit de auto gevallen. Hij kreeg een der wielen over het hoofd en werd op slag gedood. Patronaat St. Raphael. De maandelljksche bijeenkomst der beide afdeelingen is wederom goed geslaagd. 'n Flinke opkomst; prettig voor de leiders. De godsdienstoefening stond natuurlijk nummer één! Jammer, dat onze Directeur, den Weleerw. heer W. J. de Jong uitstedfg was. Frater Aquino zorgde er echter wel voor, dat dit ge deelte uitstekend verliep en de jongens zelf ook, want 't moet gezegd„Jullie hebt weer best gezongen!" De vertelling van frater Edward over Sjef de Speurder, ging er weer best in. Allemaal speurders worden, jongens! Waarop? Wel, op nieuwe leden natuurlijk I Hoeveel speuren jullie er deze week op? Vs. Zondag 24 April om kwart vóór bijeenkomst van de jongens der eerste afdeeling. Natuurlijk allen pre sent!.... En nu nog een kleine verras sing: Zaterdag 23 April a.s.: Alleen de jongens van St. Raphael om twee uur aantreden op het Stationsplein, 'n Korte wandeling naar het vrije veld en dan verschillende spelen, o.a. Vlag- veroveren"n Goed humeur meebren- je beste beentje voor! Niemand mankeere! Voor Christus onzen Koning. God wil het. Amen. 1, d. van L. Hoekman en W. H. J. Tientjes. 16 April. Geboren: George Fran- ciscus Apollus Maria, z. van A. F. M. Schalken en A. A. M. Josephi. Over leden Aletta Cornelia van der Heijden, 44 j., echtg. van J. P. Rijk. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenCatharina Geertruida, d. van P. M. Kuppen en W. Tolboom. GetrouwdA. v. d. Berg en F. v. d. 4 Fitlij iiil liiiiilui Zonecht, Waschecht, Kookecht, per knotten van 100 gram voor RECLAME 19 cent NATUURLIJK ALLEEN IN «■Uil „DE C0NCU8REIU" l angeitr. 81 - Amersfoort K. J. M. V.-nieuws. Het Bestuur der Katholieke Jonge Middenstands Vereeniging heeft den WelEerw. heer v. Straelen bereid ge vonden in een serie voordrachten de laatste Encycliek van Z. H. PausPius XI „Quadregesimo Anno" uiteen te zetten en nader toe te lichten. De eerste voordracht wordt gehouden Woensdag 20 April a.s. in de boven zaal van het Patronaat aan de Elle- steeg. Alle leden van de Middenstandsver- eeniging en alle jonge middenstanders worden dringend uitgenoodigd deze buitengewoon belangrijke lezingen bij te wonen Vereeniging Voor Veilig Verkeer. Vrijdag 22 April om kwart over 8 Vergadering met Filmvertooning en Verkeersvoorlichting door den Com missaris van Politie in De Valk, Val kestraat. Voor een ieder toegankelijk. Burgerlijke Stand. 14 April. GeborenGerrit Anne, z. van M. v. d. Velde en M. Termaaten. Gerke, z. van J. Steensma en Y. Schiphof. Ondertrouwd:'W. Th. v. Oldenbeek en P. M. v. Yken. M. Buitenrust Hettema en M. C. Weller. H. E. v. Zuilen en A. G. Sandbrink. H. v. d. Ridder en F. A. S. Gies- selmann. T. J. Veer en K. v. d. Linden. A. H. Meinten en H. v. Doorn. Gehuwd: G. C. Mannee en Adam. Overleden Gijs Wolfswin kel, 43 j., echtg. van N. Knoppers. 15 April. Geboren Theodorus Johan Frederik Petrus, z. van P. A. L. M. v. Well en A. Hagenbeuk. Evertje, d. van A. Brons en T. v. Zoeren. - Ja- Nieuwe Autobusdienst. 1 nieuwe autobusdienst in werking gekomen: de route Hooglanderveen—Hoogland- Amersfoort— iamersveld v.v. Vertrek Hooglanderveen 7.10 9.00 11.00 2.30 5.30 7.30 9.30 Vertrek Hoogland Gem.huis 722 9.12 11.12 2.42 5.42 7.42 9.42 Aank. Amersfoort Hotel Jens 7.32 9.22 11.22 2.52 5.52 7.52 9.52 Aank. Amersfoort Station 7.35 9.25 11.25 2.55 5.55 7.55 9.55 Vertrek Amersfoort Station 7.40 9.30 12.35 3.05 6.05 8 05 8.08 Vertr. Amersfoort Hotel Jens 7.43 9.33 12.38 3.08 6.08 Aank. Hamersveld Dorp 7.55 9.45 12.50 3.20 6.20 8.20 Vertrek Hamersveld Dorp 8.00 10.00 1.00 3.30 6.30 8.30 Aank. Amersfoort Hotel Jens 8.12 10.12 1.12 342 6.42 8.42 Aank. Amersfoort Station 8.15 10.15 1.15 3.45 6.45 8.45 Vertrek Amersfoort Station 8.25 10.25 1.25 4.25 6.55 8.55 Vertr, Amersfoort Hotel Jens 8.28 10.28 1.28 4.28 6.58 8.58 Vertr. Hoogland Gem. Huis 8.38 10 38 1.38 4.38 7.08 9.08 Aank. Hooglanderveen Dorp 850 10.50 1.50 4.50 7.20 9.20 Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Willy Engelina, d. v. W. Prinsen en E. E. Odekerken Alida, d. v. J. Oosterbroek en A. Slechten- horst Kees, z. v. M. F. de Nooij en A. Smit Cornelis, z.v.A. Koops en E. v. d. Hoef Olda, d. v. H Lammertse en D. Velthuizen. Onder trouwd: W. Zijp en W. van Hoek. GehuwdG. H. Kersten en A. F. v. Houttum B. P. Tempelman en H C. Stap J. J. de Ruig en P. Knor- reck M Jetten en D. v. Leeuwen W. Vos en C. Schouten. Over leden: Oebele Zoovele, 74 j., wed. v. A. Veenland Adriana J. v. Zetten, 83 j., geh. met F. P. W. van Mill Elis W. de Bie, 40 jgeh. met J. d. Veer Eliza G. Dljs, 17 m. Brand v. d. Pol, 18 m. Op de Oude Algemeene Begraaf plaats werd door een uit de burgerij gevormd Comité een grafmonument onthuld op de groeve van wijlen T. Pluim en aan de familie van den over ledene overgedragen. Behalve de leden van het uitvoe rende comité waren vele genoodigden en belangstellenden op het kerkhof aanwezig. Wij merkten o.m. op Jhr. Dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, oud-burgemeester van Baarn en lid van dei Tweede Kamer, M. J. L. Barón Taets van Amerongen, burgemeester der gemeente Renswoude, C. A. Wolt- man Elpers, B de Bie, gemeente secretaris, enz. De voorzitter Jhr. Ir. F. E. P. Sand- berg, hield een toespraak, waarbij deze dank bracht aan allen, die voor de oprichting van dit monument een bij drage hadden verleend. In het bij zonder bracht spreker dank aan de Koningin-Moeder voor hare ruime gift. Het opgerichte monument is geplaatst uit waardeering voor den overledene voor datgene, wat hij geweest is als opvoeder der jeugd en als schrijver der Baarnsche geschiedenis. De secretaris van het comité nam hierop het zwarte kleed weg, hetwelk het monument omhulde. Wij aan schouwden toen een recht opstaanden marmeren steen en eenige om het graf staande marmeren palen, welke onder ling en met den opstand door fraaie kettingen waren verbonden. In den marmeren opstand prijkt een plaquette in koper, terwijl daaronder gegrift staan de volgende woorden: Rustplaats van T. Pluim, geboren 8 Januari 1864, te Renswoude. Overleden 21 October 1931 te Baarn. Geschiedschrijver en Onder wijzer. Hoofd van de Westerschool. Aangeboden door de Burgerij. Over dezen opstand welft aan de achterzijde een Japansche sierkers heen. Voorts is de groeve met rozen beplant. Namens de familie, waarvan aan wezig was mevrouw Pluim met drie kinderen, echtgenooten en kleinkin deren, dankte Drs. L. J. Pluim allen voor wat gedaan is om te komen tot de oprichting van dit monument. De waardeering voor het werk van zijn vader, hiermede betoond, zal de familie nooit vergeten. De voorzitter van het comité legde vervolgens nog een krans op het graf. NIJlcerK Op de markt 425.000 eieren f2—f2.75.21 biggen f3—f6. 354 runderen, melkkoeien f 150—f 200, vettekoeien f160—f210, 71 nuchtere kalveren, mestkalveren f 8—f 14. In den avond is brand uitgebroken op de boerderij „de hooge Dam", op Salentein, bewoond door B. van Pan huis Lzn. De brand werd ontdekt door een zoon van den bewoner, die zijn ouders waarschuwde, dat er licht op de deel was. De vader kwam tot de ontdekking, dat er een felle brand op de deel woedde. De vlammen sloegen toen reeds naar buiten en het bleek onmogelijk het gestalde vee te bevrij den, slechts een paar laden uit het kabinet konden naar buiten worden gebracht. 12 koeien, 2 fokkalveren 2 paarden kwamen in de vuurzee om. De stal met het verbrande vee leverde een huiveringwekkenden aan blik op, terwijl het voor den bewoner bovendien een groole schadepost is, daar zijn eigendom slechts laag zekerd was. Zondags wordt niet gereden. Bunschoten De kievit, de tureluur, de grutto, de wulp, zoowel als de leeuwerik en de gele kwikstaart, worden weer gezien en gehoord in de Eempolders. De eierzoeker begeeft zich al vroeg in den polder, doch een geldwinning is het eierzoeken tegenwoordig niet. De prijs der eieren is zoo laag, dat trots ijverig zoeken, geen daghuur te maken is. Te Veghel werd een meisje bij het oversteken der straat door een vracht auto overreden. De kleine viel en kwam midden voor den wagen te liggen. De chauffeur remde krachtig, maar de auto schoof over het kind heen. Vol ver bazing zagen de hevig verschrikte toe schouwers het meisje even laterlachende onder de achterzijde van den vracht auto te voorschijn komen. Het kind was geheel ongedeerd en zelfs niet eens geschrokken. President Hoover heeft ter bestrijding der werkloosheid invoering arbeidsweek van 5 dagen voorgesteld en het congres geadviseerd te beginnen met de toepassing ervan voor de ambtenaren. Dr. Hugo Eckener, de bekende Zep pelin-commandant, heeft te Amsterdam een lezing gehouden over Zeppelin luchtschepen. Hij schetste de ontwikke ling van het luchtschipverkeer en sprak ook over een luchtschipdienst tusschen Nederland en Indië. Economisch, zeide hij, is zulk een dienst even goed mo gelijk als de verbinding met Amerika. 000 Arnhem bracht f310.000 op de be grooting voor werkloozensteun. Nij megen komt er met f 1.000.000 nog lang niet. Hel leger der werkloozen neemt Nijmegen steeds toe. Op elke 1000 inwoners zijn 40 werkloozen. Wegens den ongunstigen finan- cieelen toestand heeft de gemeente Almelo besloten tot stopzetting van allen schoolbouw tot 1 Juli 1933. In de haven van Grave is een roe'" bootje omgeslagen, waarin 2 personen waren gezeten. Een hunner werd spoe dig opgehaald, doch de levensgeesten bleken reeds te zijn gewekenook de tweede persoon verdronk. Door een storm is een bootje bij het eiland Batan omgeslagen. Van de 25 inzittenden worden er 19 vermist. Te Voorschoten is een koopman uit Gouda, toen zijn paard op hol sloeg, onder zijn wagen geraakt op slag gedood. In het veenbedrijf te Nieuw-Weer- dinge is een staking uitgebroken, waar aan ongeveer 500 arbeiders deelnemen. Te Kazan (Rusl.) heeft een ont ploffing plaats gehad in een fabriek van verstikkende gassen, waardoor 120 arbeiders zijn gedood, terwijl 50 an deren in levensgevaar verkeeren. Te Schijndel viel de ongeveer twintigjarige Van Zutphen van zijn fiets en kwam zoo ongelukkig met Heden geëtaleerd in onze groote hoek-etaiage Een pracht collectie Clubfauteuils r TN ETALAGE No. 2 Complete Eetkamer Enorme Dre.e.lr. voorred*. Een prima eiken Slaapkamer-ameublement Zeer apart modern model. Groote keuze Spiraal- en Kapokmatrassen Bezoekt onze Toonzalen Wij bieden U een groote sorteering Tapijten en meubelen. K. Beekstraat 6, Tel. 543 - Beekenat.laan 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering Kerknieuws Aartsbroederschap der H. Familie. In de eerstvolgende oefeningen der Broederschap zal onze Eerwaarde Directeur behandelen de Encycliek van Z. H. Paus Pius XI over het Christe lijk Huwelijk. Ik zou alle leden, mannen zoowel als vrouwen, willen verzoeken deze oefeningen trouw te bezoeken en niet één over te slaan, daar deze zeer leerzaam zullen zijn. Ook voor niet-leden der H. Familie, vooral jonggehuwden of voor hen die een huwelijk wenschen aan te gaan, zullen de Conference's heel nuttig zijn. De oefeningen worden gehouden de le en 3e Woensdag der maand voor de mannen en de 2e en 4e Woensdag voor de vrouwen 'savonds om 8'/, uur precies, in de kerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart. Directeur is de Weleerw. heer Kapelaan van Leeuwen, bij wie men zich tevens als lid kan opgeven. EEN PREFECT. Amersfoort, April 1932. St. Lidwina. Te Schiedam werd de viering van het 5e eeuwfeest van St. Lidwina's sterfdag ingezet met een pontificale Hoogmis door den Bisschop van Haar lem Mgr. Aengenent, opgedragen in de Frankenlandsche kerk. Tijdens de plechtigheid, waar ook het zangkoor een Mis van Winnubst uitvoerde, heeft de Bisschop een toespraak gehouden, waarin hij wees op het voorbeeld van de H. Lidwina, die het lijden van de wereld geduldig heeft gedragen. naamste aller vereenigingen, door de natuur zelf gewild en den grondslag van alle maatschappelijk samenzijn, de vereeniging n.l. van het huisgezin, uit het oog doet verliezen." iets van dien aard doet zich voor bij de voetbalsport. De verdedigers van dien vorm van het verenigings wezen, stellen tegenover de gevaren aan de voetbalsport verbonden, de ge varen van het flirten langs 'sheeren straten, van het wandelen en fietsen op mooie Zondagmiddagen langs stille buitenwegen en pleiten dan, waar de keus in een van beide richtingen moet, voor een beslissing ten gunste van het eerste. Alsof er geen derde mogelijk was, alsof er geen Zondagsvreugde binnen huiselijken kring denkbaar ware! Men zal mij opwerpen, dat de te genwoordige tijd met zulke gebruiken heeft afgerekend, en ik moet toegeven dat zij een feit constateerend, de be merking helaas, maar al te veel waar heid bevat. Maar zou men dan niet moeten trachten het goede dat verloren, ging, terug te brengen? Zouden wij, niet liever wat meer moeten ijveren voor herstel van het gezinsleven? Pater Familias. Amersfoort l5-4-'32. Verkeer»lessen van den A. N. W. B. 8e Les. Klim niet op een auto, wagen of tram. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redaclie.) Als trouw lezer van De Eembode heb ik meermalen bemerkt hoe bij de beschouwing van de dingen van den dag vaak gewezen werd op de voor name plaats welke het gezin in de maatschappij inneemt en hoe vaak, door overigens niet kwaad bedoelde probeerseltjes op vereenigingsgebied, de belangen; van de eerste en voor naamste vereeniging in een christelijke samenleving: het huisgezin, worden geschaad. Hel doet mij goed, te bemerken, dat velen beginnen in te zien, dat de ver minderde waardeering van het gezins leven, op den duur funeste gevolgen heeft, en dat men, al maar toegevende aan de chronisch heerschende ver- eenigingsepidemie.dcn verkeerden kant uitgaat. Zoo las ik dezer dagen nog de vol gende van juist inzicht getuigende woorden van een bekende Pater Jezuiët: „Als de maatschappelijke markt te genwoordig van iets overvoerd is, dan is het wel van vereenigingen. Nu is dat op zich zelf nog zoo heel erg niet, al zou ook iemand kunnen meenen dat alle overdrijving uit den broze is, of zelfs (maar dan zou er in plaats van het „al", een omdat kunnen staan) dat een zoo sterk vereenigingsleven toch ten slotte maar een overgangsvorm kan wezen, totdat gunstiger omstandigheden -i j een meer volkomen samenleving mo- zijn hoofd op een hek terecht, dat de gelijkmaken.Bedenkelijkerechter wordt dood onmiddellijk intrad. heti ajs jach( naar organisatie van 000vak- en speel- en lotgenooten de voor- Op allebei de teekeningen van dit plaatje begaan de jongens een groote onvoorzichtigheid. (Hier kon niet afge beeld worden hoe het goed en hoe het verkeerd is, want het meerijden achter op een auto of op een kar is altijd verkeerd). Óp het plaatje links wordt een jon gen (het zal Piet wel weer wezen) door een motorfiets overreden en het zijn eigen schuld, want hij beging de onvoorzichtigheid om achter op de snel rijdende vrachtauto te willen klimmen en is daarbij op zijn neus gevallen, vlak vóór den motorrijder, die onmogelijk zóó snel kan stoppen, dat hij een ongeluk voorkomen kan. Op het rechter plaatje zijn twee jon gens achter op een langzaam rijdende kar geklommen en dat is ook gevaarlijk. Zie maar wat er gebeurt. De voerman moet ineens zijn paard inhouden voor een auto, die uit een zijstraat komt, en door dat plotseling inhouden raakt die eene jongen achter op de kar leelijk in de klem. Zijn handen steekt hij van schrik en pijn in de hoogte en zijn beenen zie je niet, want die zitten bekneld tusschen de kar en de auto die erachter tegenop rijdt. De chauffeur kon die botsing niet voorkomen, want die wist niet, dat de voerman zoo plotseling zou moeten stoppen (omdat er van rechts een auto kwam) en ver plicht was zijn paard in te houden, want het verkeer van rechts gaat voor. In de tiende les wordt dat nader behandeld. prijsverlaging 25-40 procent van versche Visch, gebakken Visch, Vischconserven - liïujïï' Utrechtschestraat 40 Onze CROQUETTEN en DELICATESJES al geprobeerd?

De Eembode | 1932 | | pagina 2