Vrijdag 29 April 1923 Zes en Veertigste Jaargang - No. 9 a De €embode TWEEDE BLAD. groote, ik zou haast zeggen grootste, programmapunt van de K. J. V. brengenvorming. En waarvoor vorming? 1 Vader en Moeder, hebt je al eens wal dieper doorgedacht, als je uw kleine meisjes voor verjaringscadeau een mooie pop hoorde vragen, die slapen kon en loopen Hebt ge wel eens uw gedachten laten gaan, als ge uw kleine meisje uren lang bezig zag, met het verzorgen, kleeden, te slapen leggen van dit doode speelgoed, en U als eens afgevraagd, hoe het toch komt, dat dit spel, het moeder spelen, van ieder meisje, het meest geliefkoosde spel Is, wat ze van klein af aan doet tot haar rijpende leeftijd toe, zoodat ge misschien wel eens gezegd hebt „wat moet zoo'n groote meid nu nog met een pop spelen? En toch: 't is zuiver natuurlijk, 't is haar aard, on bewust neigt ze daar heen, en toont ze haar roeping voor later. Moeder zal ze eenmaal zijn, en God zelf heeft haar die zending gegeven. Daarin, in het moeder zijn, zullen de meesten haar toekomst en daarmede hun geluk moeten vinden, en ik er voor onze katholieke meisjes woordje willen bijvoegenzij moeten hun toekomst en hun geluk vinden het Christen-moeder zijn. Vandaar dan, dat de K. J. V., wil zc voor het katholieke meisje een vorm school zijn, de christen-moederschaps gedachte tot de voornaamste gedachte van haar werk meet maken. En daarom ook stelt de K. J. V. telkens weer haar meisjes de ideale moeder Nazareth, Maria, als voorbeeld oogen, plaatst ze haar beeltenis op de eereplaats in het clubhuis midden tus- schen hen, worden de ineisjps in K. J. V. opgevoed tot een teedere eering van de H. Maagd. Opdat nu later haar huis een ni Nazareth zal worden, zal dus de K. J. V. bij het vormingswerk van haar meisjes tot moeder haar aandacht moeten schen ken aan de volle omvang v toekomstige moederlijke taak huisgezin. Moeder moet opvoedster zijn van de zielen en de lichamen der kin deren, ze moet staan naast haar man, zijn belangen en behoeften kennen en verzorgen, hem een steun zijn, ze moet bestuurder zijn van het huishouden, en warmte en gezelligheid in huis weten te brengen, in één woord zij moet de ziel zijn van het huisgezin. Hoe de K. J. V. nu haar meisjes tracht te vormen tot deze veelomvattende taak, bewaar ik liever voor een volgende keer. J. A. VERNOOY, Directeur K. J. V. Gemeenteraad. Dinsdagavond was de gemeenteraad onder leiding van Burgemeester Van Randwijck bijeen van 7 tot kwart over 12 om een agenda van niet minder dan 47 punten naar den eisch af te werken. Het meest belangrijke volge hier. Met medewerking van de gemeente zal de bekrompen speelplaats van de school Muurhuizen hoek Schoutensteeg worden vergroot. De algemeene politie-verordening vergde geruimen tijd. In den breede gingen enkele leden sommige artikelen bespreken, waarbij soms ver werd afgedwaald. Men bracht er de groote maatschappelijke vraagstukken bij te pas en citeerde niet onverdienstelijk wat Rodrigo de Miranda in een boekje over het distributieproces in ons maat schappelijk leven neerschreef. Enkele leden zagen in ventverbod voor speciale artikelen een methode van bescherming tegen ongewenschte concurrentie. Mr. Stadig, juridisch raadsheer, zag in de regeling van het venten aileen het weren van verkapte bedelarij. De heer Spiekermann bewonderde des voorzitter geduld toen de heer Fremouw aan het woord was. Deze sprak over het distributie-stelsel, zulks komt toch niet aan de orde bij een debat over politieverordening. Miranda heeft in zijn boekje „Van producent tot consument" ook geen rationeel stelsel kunnen aangeven. De heer van Koelen betoogt de wen- schelijkheid peulvruchten bij hetgewicht te verkoopen. Ook het verkeers-probleem had de volle aandacht der leden. Maatregelen regelende het parkeeren van auto' zullen worden genomen. Veel verzet lokte uit het voergeno men toezicht op ontsierende reclame. Diverse uitlatingen van raadsleden bewezen dat het moeilijk is te bepalen wat ontsierend is en sommige gaven zelfs doorslaand bewijs van een tekort aan aesthetischen zin. Achtereenvolgens voerden diverse leden hierover het woord. Men wilde in elk geval een beroeps-commissie. De heer Spiekermann vreesde allerlei uitwassen en overdreven bemoeizucht en wees daarbij op de zaak-Verwer, toen iets werd verboden wat volkomen geoorloofd is. Ook signaleerde hij een groote on rechtvaardigheid ten aanzien van hen die hun sloepen voor trottoirs hebben afgestaan en toen. de verzekering ont vingen dat uithangborden enz. in stand mochten blijven, Bij stemming waren 12 voor en 12 tegen, zoodat herstemming volgt. Overigens werd de politieverorde ning aanvaard. Voor werkverschaffing zal in Blrk- hoven een pinetum ofwel een proefvak voor conifeeren worden aangelegd. Onderzocht zal worden of het beslaande bosch-tooneel kan worden vergroot. In meerderheid vreesden de leden schennis van natuurschoon, wanneer zou worden overgegaan tot het aan leggen van zoo'n schouwplaats in he ongerepte bosch. Aangedrongen werd ook op het aanleggen van den wandel weg achter de walmuren van Conincks- poort tot Kamppoort. Aan de Groenteveiling werd toege staan ook eieren te veilen. De heer Hofkamp was tegen omdat hij schade tor de Markthal vreesde. Wethouder Noordewier deelde die vrees niet, omdat de op de veiling te verwachten eieren toch niet worden aangevoerd op de gewone weekmarkt. Het verzoek van D. Kok en andere bewoners van de Flierbeekstraat on afrastering van de Flierbeek ter be veiliging van spelende kinderen, werd verdedigd door de heeren Zwart er Van Galen Last. De vrees dat aanbrengen van afras tering zal leiden tot groote uitgaven voor hekwerk langs alle grachten en singels en beken werd niet gedeeld. Wethouder Noordewier zal nader over wegen wat hier kan worden gedaan. Het afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de bonden van Handels-, kantoor- en winkelbedienden om over te gaan tot het vaststellen van een verordening, welke voorschrijft, dat op één werkdag alle winkels gesloten moeten zijn des nam. 1 uur, werd door den Raad aan vaard. De leden die vóór sluiting ijveren hebben gezien dat een zoo danige verordening niet de vereischte goedkeuring kan krijgen. De heer Zwart is voor doorzetten als protest tegen de houding der auto riteiten. De heer Fremouw wil in Den Haag aandringen op wets-wijziging waardoor verplichte mïddagsluiting mogelijk wordt. Mr. Stadig wil zich over het voor stel Fremouw eens beraden en vraagt aanhouden waartoe wordt besloten. DeheerZwartgafnogineen breedvoe rig betoog uiting aan zijn meening d*"t het tot nu toe gevolgde maatschappe lijk stelsel van vrije mededinging, fu neste gevolgen voor het volk heeft, door samenwerking en in opvolgen van de lessen in de pauselijke encyclieken vervat, is alleen verbetering te zoeken. De heer Hehenkamp wijst er op, dat de winkeliers nog verre van eenstem mig zijn inzake middagsluiting: deze is dus niet aanvaardbaar. De heer Spiekermann vindt het on begrijpelijk, dat men in deze benarde tijden nog nieuwe lasten op den mid denstand wil leggen. De Overheid be- hartige niet eenzijdig de arbeidsbelan- gen. Zou het niet dwaas zijn, in dezen tijd nu menig winkelier economisch zwak staat, hem tusschen hangen gn wurgen ook nog dit risico op te leggen. Koopen is dikwijls voldoen aan de behoefte van het oogenblik. Ook de cliënteele word gedupeerd door de verordeningen en men vergeet maar al te zeer dat de winkels er zijn voor de klanten en niet omgekeerd. En vragen wij ons af, waarom deze onbillijke druk op den handeldrijven- den middenstand, dan is 't antwoord, dat dit alleen is ter wille van enkele werkgevers, die niet willen begrijpen dat zij niet alleen de materieele belan gen van hun ondergeschikten in hun handen hebben, ter wille van die pa troons die niet eerlijk zijn tegenover hun personeel en die ten opzichte van deze tekort schieten in liefde en recht vaardigheid. Doch hiervoor mag men de Winkelsluitingswet niet misbruiken, doch moet men maatregelen treffen tot een strengere handhaving van het Werktijdenbesluit, Het voorstel van B. en W. tot ver-' hooging van het pensioenverhaal voor het gemeente-personeel, in verband met de wet houdende tijdelijke korting op de Rijksuitkeerlng, lokte veel dis cussie uit, Eerste spreker was de heer Fremouw die namens de S.D.A.P. de afwijzende houding dier fractie tegenover het voor stel aankondigde, op grond dat die Partij geenerlei verantwoordelijkheid wil aanvaarden voor de slechte toe standen, ontstaan door een maatschap pij-inrichting die volgens hen te ver- oordeelen is. De heer van Lonkhuijzen de groote tegenstelling tusschen par ticuliere- en gemeenteloonen. Er zijn verschillen van 30 percent. De heer Zwart wees er op dat met behulp van de Sociaal Democraten Duitschland wel wetten worden ge maakt, die zwaarder treffen. Spreker heeft niet den indruk dat de toestand spoedig zal verbeteren en zal daarom voor aftrek stemmen. Mr. Stadig noemde hetgeen houding in de socialisten tegen te stemmen, terwijl de feiten de noodzaak toonen. Dr. Eggink betwist dat van loons verlaging sprake is. De gulden heeft meer koopkracht dan weleer. Wethouder Thlen deelde mede, dat na de vergadering van het georgani seerd overleg en het uitgaan der op deze zaak betrekking hebbende stuk ken. in Staatsblad 166 werd afgekon digd een algemeene maatregel van bestuur, houdende nadere mededee- lingen over r' toepassing van de kor- tings-wet D<. Geer. Hierdoor kwam vast te staan, dat om korting der rijks- uitkeering te voorkomen, alleen wordt geëischt salariskorting voor vast per soneel. Burgemeester en Wethouders stelden daarom voor de korting voor arbeïds- contractanten in te trekken. Al het per soneel in los verband met de gemeente blijft dus buiten schot. Spr. betreurt dat in het georga niseerd overleg geen overeenstemming is bereikt. Het nuttig effect van dit instituut wordt geschaad wanneer men, luiste rend naar een algemeen parool, reeds vooraf zijn houding heeft bepaald en star afwijzend blijft tegen alle redelijke Ïumentatic in. )e vraag zou kunnen worden gesteld -. Moeten ambtenaren en werk lieden in gemeente-dienst zich niet bewust zijn, dat zij deel zijn van een maatschappelijk geheel en dat het niet goed is, zich in een bevoorrechte positie, tol eiken prijs en ten koste van minder draagkrachtigen, te willen handhaven. In 1931 toen de begrooling voor 1932 werd samengesteld was de toe stand niet verontrustend. Ook thans is hij dat niet. Maar wel worden veel meer financieele offers ge- 'raagd voor werkloozen- en armenzorg. Kon men een paar jaar geleden nidden April volstaan met een bedrag 'an ongeveer f 200 per week voor werkloozenzorg, thans vérgt zulks in een week f3300 en te vreezen is dat den zomer door, blijvend zal moeten worden geofferd. Daarbij moet worden gerekend op n lagere belasting-opbrengst dan werd geraamd. Een en ander maakt het onafwendbaar de korting van 3°/, toe te passen om een verlies van f27000 rijksuitkeering te ontgaan. De raadgeving: Tast de bedrijfs- serve en de fondsen aan, acht Wet houder Thien bedenkelijk en het zou niet van goed financieel beleid getui gen haar op te volgen. De financieele positie der bedrijven ontwrichten door aantasten en vernie tigen der reserve, zou juist in de naaste toekomst in veel sterker mate noodig maken wat men nu wil keeren. Het fonds voor speciale doeleinden is gesticht met de vooropgezette be doeling het te zijner tijd te benutten voor de financieering van groote wer ken van algemeen sociaal belang. Dus niet om dekkingsmiddelen te leveren bij te lage belasting-ontvangst. 't Is een echt werkverruimingsfonds. Putten uit reserves en fondsen geeft tijdelijk voordeel, maar maakt de toe komst financieel onhoudbaar. Men kan nu wel als wachtwoord hebben„Geen verlaging hoe dan ook", maar moet dan ook de middelen aan wijzen die noodig zijn, wil de gemeente haar sociale taak voortzetten. Belastingverhooging is niet wel mo gelijk. Er zou, in uitersten nood, nog een bedrag kunnen worden gevonden door Amersfoort van de eerste klas over te brengen naar de tweede klas der fondsbelasting. Maar, waar deze maatregel practisch zou beteekenen het treffen van een groote groep minder draagkrachtigen meent Wethouder Thien dat sterk te moeten ontraden. Naar aanleiding van de houding van enkele groepen, herhaalde spr. wat de heer Wibaut, destijds wethouder van financiën te Amsterdam, bij een door hen) voorgenomen loonsverlaging voor gemeente-personeel in 1923 verklaarde. Dit waren niet de woorden van een reactionair, maar van Wibaut, een der leiders van de partij, die zich nu aller- wege kant tegen een aan de gemeenten door het Rijk opgedrongen regeling. Daarbij vergete men niet dat toen het indexcijfer beduidend hooger stond genoteerd dan nu. De gulden heeft i meer koopkracht dan toen. Spreker vond het niet aangenaam als Katholiek Wethouder verlaging te moeten voorstellen, maar als de nood zaak dringt kan men, handelend in hft algemeen belang, zooals plicht is, niet anders doen. Het voorstel werd daarop aangenomen Vóór stemden de leden van alle fracties onverdeeld, behalve de Kath. fractie waarvan de heer van Koelen met de Socialisten tegen stemde. Er volgde nog een rondvraag van weinig beteekenis, waarna de Raad uiteenging. De Raad heeft besloten tot aan koop van weiland aan de Eem achler de houthandel van Dels, gelegen onder neente Hoogland, groot 46630 Meter voor f 46630 om daar een zwaaigelegenheid voor afvarende sche pen aan te leggen. Het aanleggen van een haven tus schen de Wascholine-fabrick en he slachthuis kan daardoor vervallen. St. Ca tharina-Vereeniging. 'Aan het jaarverslag der St. Catharina- vereeniging ontleenen wij het volgende Onze vereeniging kan met recht zeggen dat zij lijdt onder de tegen woordige tijdsomstandigheden. Terwijl de inkomsten aan contributies minder zijn geworden, werden de aanvragen immer talrijker en het is aan de bij zondere steun van enkele liefdadigen te danken dat wij, tot nog toe, aan alle aanvrageo die daarvoor in aan merking komen, hebben kunnen vol doen. In de loop van dit jaar werden 516 stuks verschillende goederen uitgereikt, en werd aan zieken en hulpbehoevende jonge moeders 510 L. melk verstrekt. Dezelfde dames als vorig jaar, waren weder zoo welwillend, zich met het naaien der verschillende goederen te willen belasten, waarvoor haar zeker een hartelijk woord van dank toekomt. Met nieuwen moed bezield wil het bestuur ook dit jaar zijn taak voort zetten en zooveel doenlijk trachten door het verstrekken van kleeding- stukken en versterkende middelen hulp te brengen in hulpbehoevendegezinnen. M. A. FORTMANN-TOLBOOM, Secretaresse. Ziekenhuisverpleging. lil de deelnemersvergadering van de Stichting Ziekenhuisverpleging, onder leiding van Dr. v. Ernst, werden tot bestuursleden herkozen Dr. Aghina, J. v. d. Bunt, Dr. Nieuwenhuysen en B. A. H. v. Ruyven. Ook de drie aftre dende leden voor den Vertrouwens- raad, n.l. mej. ten Bosch, Zr. Voigten A J. Thannhauser werden herkozen. Door Statutenwijziging kreeg het be stuur de bevoegdheid ontheffing te verleenen van de verplichting, dat de leden in Amersfoort moeten wonen. Op 31 December 1931 waren er totaal 3951 verzekerden, waaronder 1710 beneden 18 jaar. Het aantal gevallen van opname bedroeg 62 met 1091 verpleegdagen, o.a.St. Elisabeths Ziekenhuis 24 gev. met 386 verpleegdagen, De Lichtenberg 24 gev. met 421 verpleegdagen. De exploitatierekening gaf aan een batig saldo van ruim f2400- De gemeenteraad benoemde tot tijdelijk wethouder (wegens uitstedig zijn van den burgemeester) de heer Mr. L. Stadig. De gemeenteraad benoemde tot lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs Mevrouw Huetinkvan der Mei en tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal aan het Gymnasium Drs. H. Brugmans te Amsterdam. Burgerlijke ntend. 25 April. GeborenGezinus Petrus Wilhelm, z. van R. A. P. Rijk en A. T. v. d. Vlasakker. Qijsberta, d. van W. Schoonderbeek en D. Peterse. Antonius. z. van A. Bliekendaal A. v. d. Heuvel. 26 April. GeborenJohannes, z. van C, Meijer en W. J. v. d. Brom. 27 April. GeborenGljsberta Johanna, d. van H. Rekers en A. H. ten Hoven. Gehuwd: H. Luppens en W. v. Eljken. OverledenHilla G. Bening, 63 jr., echlg. van E. A. v. Kleef. Gerrltje Scherrenburg, 88 jr., wed. var Bakkenes. Gekleurde Katoen (Indanthren) Waschecbt, zonecht en kookecht Per knotten van 100 gram voor reclame 19 cent NATUURLIJK ALLEEN IN ffilkmiil JE MIEIT" langettr. 81 - Aesrifoort mrr Oranje-Vereniging. Ter gelegenheid van den verjaardag •n Prinses Juliana wordt aan de kin deren der leden van de Oranjeveree- niging een feestmiddag aangeboden. Dit feest wordt gehouden in de Markt hal. waarheen de kinderen zich om 1.15 vanaf de Schimmelpenninckkade: m 3.15 vanaf het Ostadeplein be geven. Des avonds wordt een rondgang met muziek gehonden, welke om 7 uur aan de Schimmelpenninckkade aan vangt én waarvan de verdere route is Schimmelpenitinckstraat, Bloemen- daalschepoort, Bloemendaalschestraat, Havik, Lavendelstraat, Hof, Zevenhui zen, Langestraat, Kamperbinnenpoort, Kampstraat, Achter de Kamp, Beesten markt, KI. St. jansstraat, Zuidsingel, Varkensmarkt, Utrechtschestr., Snou- kaertlaan, Korte Bergstraat, Vlasakker- weg, Julianaplein, Arnhemscheweg en straat, Varkensmarkt, Langestr., Groen markt. ingezetenen worden vriendelijk uitgenoodigd door het uitsteken der vlaggen aan de stad een feestelijk aan- -,*n te geven. Maandag 2 Mei zal in de Valk een vergadering worden gehouden waarin zal worden besproken de manier waarop men met medewerking der N.V. Sportfondsen hier ter stede kan komen tot een overdekte zwem- i richting. Bravo. De Mondaccordeon-vereeniging. Bra- gaat ee.i nationaal muziek- en zangconcours houden op Hemelvaarts dag en 2de Pinksterdag. Door een dertigtal vereenigingen uit den lande worden deelgenomen. Het muziekfeest heeft plaats op het terrein Leusderweg. Het eere-comité is samengesteld als volgtW. H. E. Vrijdag, J. C. Graaf van Randwijck, BurgemeesterC. Rui tenberg; A. v. Reede; Mr. Bergsma G. Kolff; J. v. Schaik; Dr. Kamerling. Dr. van der Kolk; Notaris Te Leuken; A. Blussé van Oud-Alblas; R. Koer- selmanA. LosekootG. L. Walpot Jhr. Mollerus; L. v. Tellingen en G. Zweeden. In de Vlasakkers had een wapen schouw plaats als afscheid van Gene raal Insinger van het Veldleger. Te elf begon het défilé. Tegenwoordig n Generaal Winkelman, de Inspec teur der Cavalerie Kolonel Fabius, een deputatie uit Naarden en een depu tatie van het 4e Half Regiment Huza ren uit Deventer. Het commando stond onder leiding van Baron van Voorst tot Voorst. In gloedvolle bewoordingen sprak de scheidende commandant de manschappen toe, hen dank zeggende voor de steeds getoonde ijver en toe wijding en tevens zijn overtuigiug uitsprekend dat het Vaderland steeds op de volle steun van ieder kan re kenen. Voor het défilé had Luit. Gen. Insinger afscheid genomen van de officieren. Bij het eindexamen van de Rijks Hoogere Burgerschool zijn tot des kundigen benoemddr. Hk. de Vries, Amsterdamdr. W. Mandersloot, 'sGravenhageA. K. Castelein, Am sterdam; dr. J. Heinsius, Wassenaar; ds. j. L. Pierson, Bilthoven. De Kei. In „De Morgen" levert de bekende Quaeritur de volgende boutade over onze Kei „De wijze mensch kan niet gelukkig leven zonder een tikje dwaasheid. Het is deze spreuk, door een of anderen Brahmaan of Patagonischen wijsgeer ongetwijfeld wel eens geproduceerd, welke weer wordt bevestigd door de geschiedenis vandeAmersfoortsche kei. „Het is gewoon maar een kei. Geo logen vertellen, dat hij uit Scandinavië komt en Ik zal het niet tegenspreken, maar dit lot deelt hij met duizenden andere keien. Je kunt met zoo'n kei niks doen ten overstaan van de mone taire, economische, politieke en sociale kwesties. Hij is in ons vlakke land zelfs niet in snelle rolling te brengen, zoodat Defensie er als aanvalswapen ook niets aan heeft. Het is niets dan een dom, dood, hard ding. En zie, dat gaan serieuse menschen op een voetstuk plaatsen. De ver huizing wordt een waar volksfeest. De burgemeester vergooit zijn decorum De kei wordt het middelpunt van ei soort volksvereering. Mag dat in dezen tijd vol crisisernst en sombere dreiging? „Neen, eigenlijk niet. Vooral niet in het plechtige boven-Moerdijksche Ne derland, waar men de oud-vaderland- sche deugden van fatsoen, en niet- gek-doen en waardigheid en degelijk heid zoo uitnemend heeft gecultiveerd. Het is iets Zuidelijks, deze dwaasheid. Er zit wat kinderlijks in. En het door vreten van de kwaal kan een bedenke- lijken knak geven aan onze reputatie. „De Regeering is nu toch al bezig, de gemeenten te genezen van alle soort dwaasheid als daar is het uitbetalen van vorstelijke salarissen aan klerkjes puttescheppers. ,Ze moest verder gaan en alle ge meenten, wier bestuurders zich bezig houden met poëzie, keiverhuizingen of andere dwaasheden, van elke uitkee- rlng verstoken doen blijven. „Wij hebben geen Brahmanen of Pa- tagoniërs noodig, om ons hun wijsheid op te dringen. Laten we ons maar hou den bij Vader Cats en ten KateJ.J. L." Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben in principe hun goedkeuring Sihecht aan de woningbouwplannen skam en St. Bonifacius. Door Watergraaf en Heemraden van het Heemraadschap de Eem is voor de Ingelanden de rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1931 gedurende veertien dagen ter inzage nedergelegd te Amersfoort, ter secretarie van het Heemraadschap Muurhuizen 15 en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Geloof en Wetenschap. Bijeenkomst op Dinsdag 3 Mei a.s., des avonds half negen in de bovenzaal van „Princess", Utrechtschestraat. De heer Willem Nieuwenhuis zal als spreker op dezen avond behandelen: „Het Katholicisme en de moderne mensch". In de pauze Jaarverslag van Secre taris en Penningmeester. Voor de stichting der nieuwe Kath. School aan het Dupontplein heeft de gemeente bouwterrein ter waarde van f18000 beschikbaar gesteld. Zaterdag 7 Mei a.s. hoopt het echtpaar J. v. Barlingen en H. B. Boomhouwer In de Coninckstraat (De Poth) zijn vijftig-jarig huwelijkfeest te herdenken. Ten overstaan van Notaris te Leu ken werden geveild: Perc. 1. Heerenhuis F. v. Blanken- hijmstraat 49, W. v. Haselen f7200. Perc. 2. Winkelhuis Westsingel 20, opgehouden f2900. Perc. 3. Winkelhuis Hof 21, opge houden f6900. Alhier is opgericht een landelijke vereeniging van imkers, die [werken onder Rijkscontrole. De vereeniging stuurt aan o.a. op zooveel mogelijk gelijke prijzen voor gelijke soorten honing, benevens uni forme verpakking. Tevens reclame voor gebruik van Rijksmerkhoning. Het Bestuur der Ambachtsschool deelt ons mede, dat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn goedkeuring aan de uitbreiding der school heeft gehecht.

De Eembode | 1932 | | pagina 1