A. H. v. Nieuwkerk n.v. Vroom en Dreesmann voortaars-artikelen Langestraat Amersfoort Karpet, Looper, Linoleum of Zeilen In Haarvelours- en Bouclé Karpetten Grootste keuze Karpetten Wilton Karpetten Perzische dessins 200 X 300 63.00, 59.00, 39.00 230 X 315 85.00, 69.00, 52.50 Axmlnster Karpetten Bijzonder mooi 12 els 86.00, 29.00, 24.50 16 els 45.00, 41.00, 34.50 Voordeeligste prijzen Tapis Beiges Moderne dessins 12 els 14.50, 11.50, 7.90 16 els 19.75, 15.50, 12.50 12 els, zuiver wol 29.00, 22.50, 18.00 16 els, zuiver wol 39.00, 31.00, 24.50 Bouclé Karpetten Het beste karpet voor de huiskamer 12 els 29.00, 23.00, 18.50 16 els 37.50, 31.00, 27.50 Zeer mooie moderne dessins Voor Gang en Trap Loopers Vele qualiteiten en dessins Cocos Moderne kleurstellingen en dessins Bouclé Mooie dessins, zeer solide 50 c.M. breed 0.65, 0n55, a47l/1, 0.37'/] 50 c.m. breed 0.85,0.69 70 cM. breed 0.95,0.80, 0,65, 0,55 IJzersterk 1.40,1.20,0.95 100 c.m. breed, qualitelt prima 1,25 i c.M. breed 2.25, 1.95 Katoenen Loopers Moderne dessins Manilla loopers Nieuwste modellen Ledikanten Velvet Loopers Zeer mooie slreepen 50 c.M. breed 0.75, 0.67'/» Moderne dessins 1.75, 0.85 Betere qualitelt 2.25, 1.95, 1.60 Zware Moquette loopers 3.10, 2.90, 2.40 ^Dezejoopers^ook^verk^ Laagste prijzen Engelsche Ledikanten Zeer solide 1 pers. met spiraalmatras 7.50 Dito 2 persoons 12.90 2 pers. Engelsch Ledikant met gczondheldsmatras 16.90 Opklapbed met gezondheids matras 9.90 Zwaardere uitvoering 14.50 Eiken ombouw 1150 Ombouw eiken gebeitst 7.50 DIVANS - ZEER SOLIDE Reclame 5.90 Belere uilvoering 12.50, 8.90 Zeer mooie afwerking 21.00, 18.50, 16.90 Tuinstoelen Tentlinnen Kampeerdekens Zeer groote sorteering TUINSTOELEN en KLAPSTOELTJES vanaf 1.65 Betere uitvoering 4.50, 2.75 Klapstoeltjes 0.65,0.49 140 c.M. breed 0.59 Zware qualitelt: 140 c.M. breed 0.95 160 c.M. breed 1.10 180 c.M. breed 155 Zware qualitelt 140 X 190 1.60 150 X 200 1,85 Bijzonder solide 150 X 200 4.10 Modern Tuinameublement .o?.rf45.00 BERICHTEN UIT A MER8POORT Een gedenkwaardig Jubllé Een van onze beste Katholieke ver eenigingen, n.l. die van onze Roomsche spoormannen, zal op 26 Mei haar 25-iarig bestaan herdenken. Zooals we reeds mededeelden is besloten dit feit alleen kerkelijk en verder in huiselijken kring op 29 Mei te herdenken. We willen echter eenige feiten me- moreeren. De afdeeling opgericht met 17 leden bezit thans 230 leden. Slechts weinige katholieken te Amers foort zijn geen lid, moge die enkele verkeerd georganiseerden, vooral de ambtenaren, bedenken dat ook hun plaats in St. Raphaël is, ongeacht hun positie. Eerste voorzitter was de heer Bar- telen, die thans te Nijmegen woonachtig is. Eerste adviseur was de Eerw. Heer Paardekooper, nadien opgevolgd door de Eerw. Heeren Pruijs, Hafkemeijer, Wiegerinck, Jansen en Streppel, terwijl thans de Eerw. Heer Kapelaan Vernooij met de geestelijke leiding belast is. Dat er tusschen bestuur en leden een goede verstandhouding bestaat moge blijken uit het feit dat de vol ijverige secretaris v. d. Bos sedert 1910 deel van het bestuur uitmaakt, waarvan het grootste deel als secretaris, de penningmeester de heer v. Luijn be kleedt deze functie sedert 20 Mei 1919 evenals de heer van 't Erve die even eens op die datum tot bestuurslid ge kozen werd. De tegenwoordige voorzitter de heer H. J. C. Venings werd 21 Mei 1918 als bestuurslid gekozen en neemt sedert 20 Mei 1919 de voorzitterszetel in terwijl hij bij aftreding steeds bij accla matie herkozen is, wel een bewijs dat deze ambtenaar bij zijn spoorjongens gezien is en tevens een bewijs dat de ambtenaren door hun lidmaatschap van St. Raphaël niets van hun prestige verliezen. Wie zal het nut schetsen dat deze schoone vereeniging voor haar leden heeft weten te behalen. Stoffelijk maar vooral geestelijk zijn onze Roomsche spoormannen op een plaats gebracht, waarop zij gezien mogen worden en maken zij thans een kracht uit waarmede onze sterkste tegenstanders terdege rekening moeten houden. Voor hen die bij deze gelegenheid een schriftelijke gelukwensch wenschen te zenden, zij nog vermeldt, dat het adres van den voorzitter, de heer Ve nings luidt Pieter Bothlaan 17 en den secretaris de heer v. d. D" D:' Pijperstraat 12. Wij wenschen de feestvierende af deeling van harte geluk en hopen dat 't haar ook verder wel moge gaan. Evenals vorige jaren houdt de Floraliavereeniging ook dit jaar weder een tentoonstelling in de groote vacantie. De uitreiking van planten zal dezer dagen geschieden. De deelnemers ontvangen tevens een handleiding „Verzorging der planten". Kinderen die zich nog niet voor deel name opgaven, kunnen zich nog meiden om de eventueel overgebleven planten te bekomen. Pieter K. J. V. VI. Iemand die in de laatste jaren een beetje de krant heeft bijgehouden, zal wellicht dikwijls gezien hebben, hoe de Paus het in zijn toespraken bij audiënties en in zijn wereldbrieven opvallend en veelvuldig heeftjover de „Katholieke actie". Wat bedoelt nu het Opperhoofd der Kerk hiermede? Met een paar geleerde woorden zou den we het als volgt kunnen omschrij ven Het is de georganiseerde mede werking van leeken aan het hierarchisch- apostolaat. En zonder geleerde woorden Katholieke actie is een leekenhulpdienst ten behoeve van de kerkelijke over heid om mee te helpen aan de uit breiding van Christus Rijk in de zielen. Niemand moet denken, dat het alleen de taak der priesters is hel apostel schap uit teoefenen en de wereld met zijn menschen tot de wetten van Ko ning Christus te trekken. Het is een eigen woord van den Heiland, wat Hij sprak voor iedereen zonder voor iemand een uitzondering te maken„Wie niet met Mij is, is tegen Mij, en wie niet met Mij verzamelt, verstrooit." Zoo wordt dus door Christus zelf en in onzen tijd weer door zijn plaatsbe kleder door zijn oproep tot de „Ka tholieke actie" iedere christen opge roepen om onder leiding van de priesterschap een zielen-apostolaat te gaan uitoefenen. In deze „Katholieke actie", ir leeken-apostolaat. heeft iedereen zijn plaats, de rijke zoowel als de arme, de arbeider zoowel als de werkgever, de jeugd zoowel als de volwassenen. Maar de Paus wil dat dit leeken-apos tolaat een georganiseerde actie is, en zoo heeft dan ook de jeugd haar apostolaat uit te oefenen in organisatie- verband. Hoe die organisatie moet zijn is over gelaten aan de omstandigheden van tijd en plaats en is iets waar de Ker kelijke overheid over te oordeelen heeft. Voor ons Aartsbisdom nu, evenals ir de bisdommen Breda en 's Hertogen bosch is de K.J.V. de nieuwe goed gekeurde organisatie geworden voor de vrouwelijke rijpere jeugd, waarin ze hun leekenapostolaat gaan uitoefe nen, terwijl in het bisdom Haarlem „de Graal" hetzelfde doel beoogt. Zoo kunnen \ye dus de K.J.V. be schouwd in haar derde groote pro grammapunt, het apostolaat, noemen „de Katholieke Actie van, en voor door de jeugd." In een volgend artikeltje hoop ik dan nog iets te vertellen over het apostolaat, hoe n.l. de K.J.V. haar leden tot apostelen tracht te vormen. J. A. Vernooij, Kap. Directeur K. J. V. Gemeenteraad In de aanstaande raadsvergadering komt nog aan de orde: Voorstel tot goedkeuring van het vastrechttarief van de electriciteit. Bestemming van de terreinen tus schen Gaslhuislaan en Bisschopsweg. Opheffing van de erfdienstbaarheid van niet-bebouwing drukkende op een terrein aan de Huygenslaan. Wijziging van het Raadsbesluit strek kende tot ruiling van gronden aan den Kleinen Koppel. Wijziging van het Raadsbesluit strek kende tot verkoop aan de Sociëteit Amicitia van een perceel grond o.a. aan de Jtrechtschestraat. Verkoop aan J. H. Blom van bouw terrein aan de Regentesselaan groot pl.m. 765 M1. voor f 7500. St. jozef. Donderdagavond vergaderde de R. K. Werkliedenvereeniging St. Jozef. Voorzitter Zwart heette allen welkom op deze vergadering waarop hij voor het eerst als Voorzitter optreedt. Spr. vertrouwt op een medewerking gelijk zijn voorganger steeds heelt genoten, In hel openingswoord schetst Spr. de strijd in de Textielindustrie,waarinde R. K. Arbeidersbeweging leiding heeft gegeven op het juiste moment en alzoo de arbeidersbeweging in Twente voor een fiasco heeft behoed. De voorge lezen notulen werden ongewijzigd goed gekeurd. Vervolgens installeerde de Voorzitter met een toepasselijke speech 29 nieuwe leden. Twee slagersgezellen en eenige bouwvakarbeiders zullen op een volgende vergadering geïnstalleerd worden. De Voorzitter sprak zijn vol doening uit over het feit dat het leden tal steeds omhoog gaat. Verslag ontspanning en ontwikkeling werkloozen. Enkele cursussen zijn goed geslaagd, vooral die cursussen waarin menschen werden opgeleid voor een ander vak, b.v. chauffeuren en beton- vlechten. Ook de ontspanning is goed geslaagd 40 45 werkloozen bezoch ten vrij geregeld het ontspannings lokaal in den Bond. Dank werd ge bracht aan v. Munster en Meskes die de leiding van de ontspanning op zich hadden genomen. Ook de concierge heeft hard medegewerkt en verdient dank. De totale uitgaven voor ont spanning bedroeg f200. De subsidie van de Gemeente bedroeg fO.10 per week per ingeschreven lid bij de arbeidsbeurs. De heer B. Walet gaf een uiteen zetting van de Coöperatie „Helpt Elkander", de voordeelen die daaraan verbonden zijn enz. Bij de mededeeling sprak de Voor zitter over het Kath. Ziekenfonds waar- ruim 300 leden zich hebben op gegeven. Amersfoort heeft aan steun voor de stakende textielarbeiders bijgedragen een bedrag van f 1317.30, waarvoor dank werd gebracht aan de leden van het steuncomité. De districtsraad heeft een bijeen komst gehad te Hilversum en is be sloten een Sociale retraite te houden in de St. Ludgerus Kweekschool voor bestuursleden van de R. K. Werklie denvereeniging met als sluiting een meeting. Woensdagavond vergaderde de ver- liging Ambachtschool. De voorzitter, Ds. J. Visser heette allen welkom in 't bijzonder de heer van Ouwerkerk, die men noode als leeraar uit de school zag vertrekken, doch die we gaarne terugzien op de Alg. Ledenvergadering. De rekening over 1931 van de Am bachtschool sloot met een bedrag aan Inkomsten en uitgaven van f 103,026,11 met een batig saldo van f9,443,79. De begrooting 1932 sloot mei een bedrag aan Inkomsten en Uilgaven grooi f 106.000.- De rekening over 1931 van Avondvak- en Vakteekenschool over 1931 sloot met een bedrag aan In komsten en uitgaven van f 15,329,92 met een terug te storten saldo van f 57,92. De begrooting over 1932 sloot met een bedrag aan Inkomsten en uit gaven van f 15,225,—. Uit het Jaarverslag bleek het leden tal op 31 December 1931 totaal 208 leden te bedragen. De cursus voor voorbereidend Mid delbaar Technisch Onderwijs is ir 1931 ingekrompen en thans geheel op geheven. 60 leerlingen verlieten de school waarvan aan 57 het einddiploma kon worden uitgereikt. Voor het toe latingsexamen cursus 1931 waren 154 leerlingen ingeschreven, waarvan er 6 zich terugtrokken. 44 candidaten werden afgewezen, zoodat 104 leerlingen wer den toegelaten. De Cursus Eerste Hulp bij Bedrijfsongevallen werd door Dr. Chr. Eggink dit jaar weer geheel gratis gegeven, waarvoor het bestuur een woord van dank sprak. Het leerlingen aantal van de Avondvak- en Vakteeken school bedroeg 206 leerlingen van Amersfoort en 31 van buitengemeenten. Met April is aan 26 leerlingen van de Avondschool het diploma uitgereikt. Betreffende de stand uitbreiding schoolgebouw kon de Voorzitter ver heugende mededeelingen doen. De Nuts Spaarbank is bereid geweest een leening te sluiten met een tijd van af lossing van 40 jaren tegen een rente vergoeding van 5 pet. De heer Dupré vroeg of er van d( cursus voor metselen nog iets terecht kwam met de uitbreiding. De Voorzitter deelde mede de uitbreiding nog geen ruimte hiervoor gaf, doch wanneer werkgevers en werknemers te samen ijveren voor deze cursus hoopt Spr. nog op de mogelijkheid deze in 't leven te roepen. Bij de rondvraag felisileerde de heer v. Beurden het bestuur met het slagen der uitbreidings plannen. ALVORENS U tot aanschaffing van een overgaat, bezichtigd dan vooral onze ENORME SORTEERING Zeer zeker slaagt U geheel naar genoegen bieden wij U een pracht collectie. Meer dan 100 dessins voorradig K. Beekstraat 6, Tel. 543 - BeekensUun 10 - Amersfoort UW ADRES voor Complete Meubileering Geneeskundige dienst. Zooals onze lezers weten wordt de gemeentelijke geneeskundige dienst met één arts uitgebreid. Uit de sollicitanten, die zich voor deze functie hebben aangemeld, heb ben Burgemeester en Wethouders, de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. J. Broekhuysen, gemeentearts en schoolarts te Middelburg geboren 9 October 1902; 2. J. C. W. Donker, arts te de Knijpe, geboren 4 Januari 1897 3. G. C. van Hoften, arts te Voort huizen, geboren 21 Juni 1897. Voor het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep terechtgestaan de predikant ds. E. R. uit Winterswijk, vroeger te Hoogland, die op 9 Febru ari door de rechtbank te Utrecht we gens het schrijven van anonieme brie ven en briefkaarten met beleedigenden inhoud, o.m. aan Jhr. W. A. Ortt, directeur van de Stichting „Zandber gen" te Amersfoort, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van één maand. Na zijn veroordeeling heeft de pre dikant niet stil gezeten om in hooger beroep zijn onschuld te kunnen be wijzen. Daarom heeft hij zich, in over leg met den burgemeester van Winters wijk, ongeveer een maand geleden gedurende elf dagen laten „inlerneeren" bij een tuinier te Meppel. Verd. stond ■my UI] CCII HUI.(tl iu /onder strenge bewaking en toch wer- den anonieme brieven en briefkaarten Door de IJmuider Vischhandel H. Glastra en ,Co. te ljmuiden (filiaal Ulrechtschestraat 40, Amersfoort) wordt een circulaire verspreid aan de jongens en meisjes van Amersfoort, waarin melding wordt gemaakt van een wed strijd. De bedoeling is dat een opstel wordt gemaakt over het onderwerp „Vacantie". Aan den wedstrijd kunnen deelnemen kinderen van 10—15 jaar. Het opstel moet eigenhandig geschreven worden en mag ten hoogste 60 regels beslaan. De inzending sluit op 15 juni a.s. De jury bestaat uit mevr. E. Biegel en de heeren H. A. v. Baaien en G. G. Kramer, allen te Haarlem. Voorde 5 beste opstellen stelt de firma Glastra en Co., vijf Agfa Box Camera's be schikbaar. Er wordt hier Zaterdag een wed loop gehouden georganiseerd door de Gymnastiekvereniging „Wilhelmina", vanaf het station door het Berg- en Leusderkwartier en weer naar het Sta tionsplein terug- De afstand is 4'/» K.M. De route is van hotel „Monopole" door Koninginne- laan, Emmalaan, Vondellaan, Vondel plein, Kapelweg, Bcrneoplein, Leusder- weg, Van Campenstraat, Vondelplein, Pieter Bothlaan. Da Coslaplein, P. C. Hooftlaan, Pr. Frederiklaan en Koning- innelaanweer naar „Monopole" terug. Een auto, kenbaar aan een witte vlag, volgt de loopers en neemt uit vallers op. Dr. N. van Ntéuwenhuijsen is dien dag belast met de zorg voor het medisch gedeelte. De deelnemers worden voor zoover dat noodig of wenschelijk mocht blijken te onderzocht. De loop begint precies om 5 uur van uit Hotel „Monopole", welks di rectie onmiddellijk belangeloos kamers voor kleedgelegenheid en een zaal voor de prijsuitreiking aanbood. De ver- wachting is, dat de eerste deelnemers na circa 15 minuten zullen binnen komen. Na afloop worden dan direct de prijzen uitgereikt door den voi zitter der jubileerende vereeniging. Er zijn 39 deelnemers uit 11 ver- eenigingen. De R. K. Muziekvereniging Wils kracht zal naar aanleiding van de be haalde successen op 't Nationaal Con cours te Naarden haar Directeur en Maitre huldigen op Zaterdag 21 Mei a.s. in de bovenzaal van St. Jozef, terwijl van 5—6 uur gelegenheid is voor Vereenigingen en belangstellen-' Ie feliciteeren. De R. K. Muziekvereeniging „Wils kracht" behaalde op het te Naarden gehouden muziekconcours een 2e prijs in de Eere-afdeeling voor Concert met 115 punten en een le prijs Marsch- wedstrijd met 52'/, punt. Tot hoofd van het onderwijs aan de Tuchtschool te Ginneken is be noemd G. L. Conijn, onderwijzer aan het Rijksopvoedingsgesticht alhier. Zondag a.s. houdt de Unie van Speeltuinorganisaties in „De Valk" haar algemeene vergadering. Ter gelegenheid van dit congres wordt Zaterdag in de Markthal door de Amersfoortsche Speeltuin-organisa ties een propaganda-avond gehouden. Door het Bestuur van de Ambachts school werd aanbesteed hc uitbreiden van het schoolgebouw oudrr Architect G. v. Hoogevest. Fr waren 49 billetten ingelev. Laagste A. J. Pol, Scvster- Cerg f 52.259hoogste R. A. v. Baten burg Amersfoort f74.770. Hedenavond houdt de heer Wal raven Boissevain, lid van den Amster- damschen gemeenteraad in Amicitia een lezing over de gemeentefinanciën. Hij komt op uitnoodiging van de Ver eeniging tot bevordering van zuinig beheer van Openbare gelden. Door het bouwbureau Blom zal binnenkort worden aanbesteed bouwen van een dubbele villa aan de Regentesselaanhet bouwen van eei winkelhuis aan de Ulrechtschestraat en het bouwen van 10 woningen aan den Everard Meijsterweg. Een knaapje dat in een speeltuin aan den Hoogeweg door een schommel werd getroffen is in het R. K. Zieken huis overleden. De Motorrijders-Vereeniging „Am sterdam" houdt Zondag 22 Mei a.s. een motorsporlfeest op het sporiterein Oud-Leusden. Er zullen dien dag amusements- en behendigheidswedstrijden worden ge houden, waaraan door iedere(n) motor rijder en automobilist kan worden deelgenomen. Naast de wedstrijden zullen nog andere attracties worden geboden- Tentoonstelling Dingemans-Numans. Mevrouw H. Dingemans—Numans, Bloemenschilderes te Haarlem, zal van Zondag 22 Mei tot en met Zondag 29 Mei a.s. in hotel Monopole eene ten toonstelling houden van etsen en enkele schilderijen van Waalko Jans Dinge mans, aangevuld met eenige bloem stukken van haar zelf. Prijzen in verband met de tijdsom standigheden van f 10.tot f 100.—. Eenige groolere doeken worden ter opluistering gezonden. De tentoonstel ling is geopend van 10—12 en van 2—5 uur; entrée f0.10. Donderdag 26 Mei des avonds 8 uur houdt Mevrouw Dingemans—Numans in Monopole eene causerie over het ontstaan en maken van etsen, toege licht met eene kleine aparte tentoon stelling; entrée f0.25. Wij wekken onze lezers gaarne op deze expositie te bezoeken. Zij biedt eene schoone collectie stukken, die van kunstzin blijk geven en met veel liefde en toewijding zijn uitgebeeld. Burgerlijke stand. 17 Mei. Geboren: Gerardus, z. van J. Maas en G. Hoksbergen.Johanna Geertruida, d. van W. J. H. Knipmeijer en A. E. Geseli. Johanna Antonia, d. van P. Hogerbrug en W. v. Ommen. Wilhelmina Augusta, d. vanJ.J. F. Eijmann en G. Schimmel. Gehuwd G. A. Middelkoop en E. W. v. d. Geld. OverledenPieter C. Akkersdijk, 78 jr., ongeh. Johannes de Bree, 14 mnd. Emanuel Praag, 50 jr., echtg. van M. Roe. 18 Mei. Geboren: Francina Petro- nella, d. van W. M. G. Dodemont en P. Renes. GehuwdA. v. Assen en G. Tiggelaven. D. J. Smit en M. Hovestad. OverledenHendr. Blok huis, 12 jr. Engeline M. S. Pisuisse, 59 jr., echtg. van J. A. Maas, te Amersfoort en elders ontvangen. Voor het Hof hield verdachte met klem zijn onschuld vol. Wanneer verdachte in opgewonden bewoordingen het rechtbank-onderzoek te Utrecht ter sprake brengt en het requisitoir van den officier van justitie allerdwaast noemt, valt de proc.-ge- nerail mr. Bauduin verdachte in de rede: „U hebt eerbied te toonenvoor het O.M., ik zeg ook niet van u, dat u allerdwaast optreedt". Ds. Reeser breekt dan zijn verkla ring af met de woorden „lk ben on schuldig, daar is alles mee gezegd." De scheikundige, Dr. Van Ledden Hulsebos, verklaart, dat hij de over tuiging heeft, dat een gevonden vin gerafdruk op een der poststukken volkomen indentick is met dien van den linkermiddelvinger van Ds. R. Verdachte kan niet verklaren hoe deze vingerafdruk op de briefkaart is gekomen. Hij denkt, dat een ander een papier, waarop hij begonnen was te schrijven en weggegooid heeft, verder heeft gebruikt als briefpapier. Dr. J. Schrijver, arts te Amsterdam, had een karakterschets gegeven van den schrijver van de anonieume brie ven en briefkaarten. Naar de meening van den schrift kundige is de schrijver iemand, die zich goed kan vermommen en gemak kelijk verschillende rollen kan spelen. Hij is een fantast en zeer emotioneel, terwijl hij innerlijk verscheurd is. De deskundige verklaart nog, dat hij bij een kennismaking met den ver- moedclijken dader een groot deel van zijn conclusies bevestigd vond. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtweckdienst Apotheek. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, Tel. 448. C. Hanig, Perseynslr. 27, Tel. 600. H. H. E. Morren, Langegracht 11, Tel. 55. Apotheek: Kok en Zn., Langestraat 74, Tel. 165. De Eerste Eierenveiling Vrijdagmorgen is te Amersfoort de eerste eieren-veiling gehouden in het gebouw van de Fruit- en Groenten- veiling cn werd met een kort woord geopend door den directeur der veiling de heer de Jager. Aanvoer 25000 stuks welke vlot werden afgenomen. De be langstelling van de zijde der koopers was vrij groot. Prijzen als volgt: Wit per 100 stuks gew. 50—52 K.ü. f2.18, 56-58 f 2.20,58-60 f2.27—2.30,60— 62 f2.3S. Bruine per 100 stuks gew. 58—60 K.G. f2.45, 60—62 f2.51—2.65, 62—64 f2.70. Eendeneieren aangevoerd 187 stuks 68-78 f2.09. Uit den Omtrek Hoogland De van gemeentewege jaarlijks terug komende voorjaarsschouw over de we gen, slooten en watergangen zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 24 Mei a.s. De schouw van het waterschap De Malesluis zal gevoerd worden op Woensdag 25 Mei. de schouw van het waterschap Coelhorst op Vrijdag 27 Mei en de schouw van het waterschap De Drie Sluizen op Dinsdag 31 Mei a.s. Voor de waterschappen zullen de ingelandenvergaderingen op de respec tievelijke datums der schouw gehou den worden. Kerknieuws Aartsbisdom Utrecht. Benoemd tot pastoor te Wegdam bij Goor de Weleerw. heer M. Weller en tot pastoor te Tilligte de Weleerw. heer Th. Bremer.

De Eembode | 1932 | | pagina 2