IlFToAHDSrBURGl JAN ZWART UitschuifbaarHoofid Fa. H. Elzenaar Bel dan op No. 42 De bloeiende pracht Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. «Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 31 Mei 1932 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentlfin moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 18 Ook de verhevensle geest moet een goede aardsche woning hebben en schikken over een gezond en gehard lichaam en een wel gebalanceerd gemoed, om tot de grootst mogelijke hoogte te stijgen. De Mensch. Wijl de menschen van de vrijdenkers- vereeniging „De Dageraad" in de „wor ding van de natuur geen wil, geen bedoeling, geen doelstelling" weten te vinden, concludeeren zij, dat er geen God is. Maar wanneer er in de natuur tóch een wil, bedoeling en doelstelling te vinden zou zijn Wat moet dan de conlusie zijn? Twee vragen dienen gesteldIs er een wil geweest om den mensch te maken zooals hij is, of is de mensch niets anders dan een toevalsproduct Is er doelbewust bij het scheppen van den mensch te werk gegaan? Zoeken wij naar de levencentra van den mensch, dan komen wij op de eerste plaats bij het ruggemerg en de hersenen. Men behoeft geen diepgaande anatomische studies te hebben gemaakt om te weten, welke allesbeheerschende rol deze organen in het menschelijk lichaam spelen, en hoe delicaat en subtiel zij gebouwd zijn. Deze wonder bare organen vroegen bescherming, want zonder bescherming waren zij niet denkbaar: de mensch zou niet hebben kunnen leven. En „de natuur" heeft die bescherming gegeven. De edelste organen van den mensch zijn ook het beste beschut geworden. Door louter toeval Het ruggemerg werd in zekeren zin hermetisch afgesloten in de wervelkolom, en de hersenen kregen een ideale beschutting in den schedel. Wanneer de groote Kerkvader Augus- tinus in zijn „Confessione" over de hersenen spreekt, noemt hij ze „het geweldige paleis mijner herinnering". En verder zegt hij „Al deze dingen woreen er niet vanzelf ingebracht, slechts hunne beelden worden met wonderbare snelheid opgenomen en als in wondere kamers bewaard, om bij de herinnering wonderbaar te voor schijn te worden herhaald." De vrij denkers van „De Dageraad" moesten eens aan de grootste chirurgen en anatomen van binnen- en buitenland vragen, of er een betere plaats in het menschelijk lichaam had kunnen ge vonden worden om ruggemerg en her senen op te nemen en te beschermen, dan welke zij hebben. En wanneer die geleerden met een categorisch neen antwoorden en dat zullen zij! dan stel ik daarop de vraag Werkte hier „de natuur" zonder eenige be doeling? De longen en het hart moesten ook een beschermende plaats aangewezen krijgen in het lichaam. De natuur legde een net van starre ribben van de wer velkolom naar het borstbeer. Maar door de longen moest de men',ch kun nen ademen, en het uitzetten en weer intrekken der longen was onmogelijk in dit star omhulsel. „Zonder eenige bedoeling" heeft volgens de Dageraads- geleerden „de natuur" de vaste sub stantie der ribben, op korten afstand van het borstbeen, veranderd in kraak been en daardoor het ademhalen mo gelijk gemaakt. Een meesterwerk van constructie vindt men in den arm van den mensch. Het bestaat uit drie beenderen. Elk been afzonderlijk kan niets doen dan een hoogst primitieve beweging maken, maar samenwerkend voeren zij alle bewegingen uit, welke maar denkbaar zijn. De bekende Weener anatoom Prof. Hyrtl zegt bij dc bespreking hier van in een van zijne werken knapste ingenieur ter wereld zou volmaakter constructie nooit hebben kunnen uitdenken". En toch wordt den voike verkondigd, dat „de natuur" werkt „zonder eenige bedoeling", en dat er bij haar „gebrek aan doelstelling" is!; Even wil ik stil staan bij het spie renstelsel van den mensch. Er zijn er een paar honderd, groote en kleine. Om zijn juiste werking te kunnen uit oefenen, moest elke spier op de juiste plaats van een der beenderen ontstaan en op een absoluut bepaalde plaats eindigen. Welnu, dal is bij elke spier het geval. De onderlinge werking der spieren is volmaakt. En ook dat on eindig ingewikkelde spierenstelsel zou gemaakt zijn door „de natunr" zonder „eenige bedoeling" Laat ik hier niet spaeken bloed- en zenuwstelsel van den mensch. De grootste geleerden der wereld zijn in hunne laboratoria en klinieken nog maar steeds bezig om achter de ge heimen te komen, die de natuur hier biedt. Weten de Dageraders niet, dat ,FATA" Map lOvelpapier lOenv. ,FATA" Map 25 vel papier 25 env. FATA" Bloes 100 vel papier TATA" Enveloppen (doos 100 st.) KANTOORBOEKHANDEL m F. A.TULP* Langestr, 66 to. Krommestr.TEL. 526 er natuurwetten bestaan? Weten zij niet, dat een wet vanzelf een wetgever veronderstelt? Weten zij niet, dat aan de ontleding dezer natuurwetten steeds nog alle geleerden ter wereld bezig zijn, en maakt het soms niet den in druk, dat zij eerst bij het begin hunner werkzaamheden staan? Hoe ingewikkeld de mensch in zijn geheel samengesteld is, teekende mee sterlijk een bekende Leuvensch anatoom prof. Lefevre, die zijn toespraak tot de studenten begon met de woorden: Indien de mensch wist, hoe gemakkelijk de dood bij hem kan intreden, hij zou zich niet durven bewegen. Niet een der beenderen van den mensch kan er op bogen mooi ge vormd te zijn, integendeel. Niet een der spieren van den mensch is mooi te noemen, integendeel. Beenderen en spieren maken bij het ontleden eer een afstootenden dan schoonen indruk. En toch heeft „de natuur" met dit materiaal den mensch gewrocht en wel zóó schoon, dat de Grieken, op den hoogsten trap der heidensche bescha ving, hun helden geen grootere eer wisten te bewijzen dan ze als goden voorte stellen in menschelijke gedaante. Die beelden worden als de hoogste kunstschatten ter wereld steeds nog bewonderd. De mensch het ideaal der schoonheid! mensch is een subliem schep pingswerk. Dat te willen ontkennen, zou gelijk staan met de zon te willen verloochenen aan den hemel. Er moet een wil zijn geweest om den mensch zóó te maken zooals hij gemaakt is. Onmogelijk kan de mensch een toe- allig natuurproduct zijn. Ik kan me lier niet beter uitdrukken dan met te zeggende mensch is een gewilde schepping. Een wil is bij de schepping van den mensch vast te stellen, die wil bewijst den Schepper. De rede dwingt ons aan God, den Schepper ,n Hemel en aarde te gelooven. Een geloovig volk is een gelukkig volk, en te trachten een gelukkig volk zijn geloof te ontnemen, is een misdaad. Binnenland De Boterwet. Het is voldoende bekend, dat de pro ducten van onze veeteelt zoodanig in prijs zijn gedaald, dat bij elk artikel geld bijgaat. Als we alleen maar eens ne de kostprijs der melk 5 4 6 ct. per Liter bedraagt en de opbrengst circa 2 ct. is zoodat men er in Friesland al aan begon te denken, om de melk in de sloot te gooien dan teekent alleen dit reeds voldoende den nood toestand. Natuurlijk zijn de prijzen van boter en kaas daaraan evenredig. De boter bracht in 1930 nog op f 1.71 perK.G. I thans 74 ct. per K.G. Deze benarde toestand is in hoofd zaak ontstaan, doordat wij met te veel boter in eigen land blijven zitten als gevolg van de invoerbelemmering, voor namelijk in Duitschland. Het pogen der regeering, om den noodtoestand voor de veehouders zoo veel mogelijk te verlichten, is daarom dan ook allereerst gericht op ve ming van den uitvoer der boter Duitschland. Dezebedraagtthansslechts 15 pet. van den uitvoer van voorheen. Echter, daarop kunnen onze veehou ders niet blijven wachten, want elke dag brengt hen nader bij den ondergang. Daarom is de regeering gekomen met een crisis-zuivelwet. Laten we eerst den inhoud der crisis- zuivelwet eenvoudig trachten aan te geven. Er wordt opgericht de crisis-Zuivel- Centrale, waarin vertegenwoordigers van alle groepen van belanghebbenden zitting hebben. Deze crisis-Zuivel-Cen- trale is het orgaan, dat voor het func- tionneeren van den steunmaatregel zorg draagt en belast is met het innen en distribueeren van de bedragen, die In den nood van de melkveehouders moe ten voorzien. Waar komen nu deze guldens van daan V Allereerst wordt bepaald, dat het er, de verkoop en het voorradig hebben van zuivelproducten alleen is toegestaan, indien deze voorzien zijn van een merk in het genre van de banderolles der Tabaksbelasting. Dit merk is bij de crisis-Zuivei-Ceitrale Ie verkrijgen tegen betaling van een bedrag, dat door den Minister, uitgaande van den prijs der producten op de wereldmarkt, zoodanig wordt vastge steld, dat daardoor voor de industrie- melk een prijs kan worden verkregen, die den veehouder in staat stelt, zon der verlies te produceeren. Want mo menteel wordt per K O. melk een ver lies van tenminste 2 cent geleden. En waar het hier eene hoevee'heid betreft van niet minder dan 3.000.000.000 K.G. tracht dus het ontwerp een strop van tenminste f60.000.000.— van het bedrijf af te wenden. Met enkel eene heffing op boter en kaas komt men er echter lang niet. Er dient een nieuwe afzetmogelijkheid geschapen voor de enorme massa boter, die niet naar het buitenland kan. En daarom wordt op de tweede plaats voor de margarine-industrie de ver plichting in het leven geroepen, door haar product een zeker kwantum voorloopig 25 pet. en in ieder geval niet meer dan 50 pet. natuurboter te mengen. Wel zullen er uitzonderingen mogelijk zijn, want religieuze bezwaren vanjoodsche zijde, ethische bezwaren van de vegetariërs en ook medische bezwaren vorderen, dat niet alle mar garine met boter gemengd zij. Verder zullen voor de allerarmsten millioen kilo vrij gesteld worden van belasting. Ook de margarine wordt nu aan een helling onderworpen, eveneens bewerk stelligd door de verplichting, haar on der een merk van de crisis-Zuivel-Cen- trale te verhandelen. De prijs van dit margarinemerk wordt bepaald op een dusdanige niveau, dat de vaste ver houding tusschen de productieprijzen van margarine en boter zooveel moge lijk gehandhaafd blijft. Maar niet alleen voor de zuivere natuurboter en de pure margarine, doch ook voor de verplichte margarine- boter-mélange wordt een merk ver plichtend gesteld. De prijs van dit merk wordt, teneinde het boterpercen- tage zoo hoog mogelijk boven de ver plichte 25 pet. naar de maximale 50 pet. op te drijven, dusdanig geregeld, dat hij kleiner wordt naar geiang het per centage boter stijgt. Mengt de marga rine fabrikant het maximum natuurboter zijn product, dan komt hij er het genadigst al. Want dan worden hem r zijn mélangemerk alleen de kos- van aanmaak (van dat merk) in rekening gebracht, terwijl hij boven dien voor de boter, die hij mengt, slechts 80 pet. van den prijs van het botermerk behoeft te betalen. Op de derde plaats worden ook de andere spijsvetten van plantaardigen oorsprong aan een merk, dat wederom tegen betaling kan verkregen worden, gebonden, dit teneinde hun geen voor sprong op de met boter gemengde en daardoor duurder geworden margarine te verschaffen. Op deze wijze vloeien in het Cri- sis-Zuivelfonds de vele millioenen, waaruit door de Crisis-Zuivel-Centrale aan de melkveehouders de bijclag op hun melk wordt verstrekt. Naast dit alles wordt dan bovendien de mogelijkheid van een gebod tot menging van melk in het brood in petto gehouden, waarvan echter slechts bij uiterste noodzaak gebruik gemaakt zal worden. En tenslotte is nog een belangrijke bepaling, dat onmiddellijk na afkondi ging van de wet de Minister gedurende drie weken alvast 75 cent per melk gevende koe en per week aan de melk veehouders kan gaan uitkeeren. Want de nood eischt zoo spoedig mogelijk ingrijpen en de bovenomschreven or ganisatie is natuurlijk niet in één dag volledig uit den grond gestampt. Dat is, heel in 't kort aangegeven, de inhoud van de noodwet. De minister zette uiteen, dat de boeren voorheen 270 millioen voor hun velproducten in Nederland kregen en deze wet wil voor hen althans een 170 millioen binnenhalen. De prijs der natuurboter wordt verhoogd tot f 1.60, hetwelk momenteel op z'n minst 80 ct. belasting beteekent. Toch is die prijs nog laag tegen over de f 2.30, die de boter een paar jaar geleden deed. Margarine van de beste kwaliteit, vermengd met 25 pet. natuurboter, zal f 1.10 per K.G. kosten. Er zal ook onvermengde mergarine gemaakt worden, welke ter beschikking der regeering komt voor distributie onder de economische-zwaksten. Waar schijnlijk zullen hiervoor boterkaarten worden ingevoerd. ARNHEM8CHE8TRAAT I HlH'i IIHMUBIIHIIHIUII Het is een stap vooruit, dat dit ont werp is aangenomen. Maar volkomen bevredigend is de methode niet omdat er met draagkracht en gezinssterkte geen rekening wordt gehouden. Bovendien is allerlei ^distributie-ge- knoei evenals tijdens den oorlogstoe stand te vreezen. Grenswijziging. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben thans aan verschillende ge meenten in de provincie Utrecht een brief gezonden, begeleidende een ont- werp-uitbreidingsplan van gemeente Utrecht met gedeelten Zuilen, West broek, Achttienhoven, Maartensdijk, Oudenrijn, Jutphaas en Houten; van de gemeente Maarssen met een ge deelte van Zuilen; tot splitsing van de gemeente Zuilen en tot vereeniging van de gemeenten Westbroek en Acht- lienhoven, uitgezonderd de gedeelten, welke naar Utrecht overgaan, en een gedeelte van de gemeente Zuilen; en tot uitbreiding van de gemeente Veld huizen met een gedeelte van Ouden rijn. Volgens dit ontwerp ligt in de be doeling, dat deze grenswijzigingen 1 Mei 1933 zullen zijn tot stand gekomen. De gemeenten Westbroek en Acht tienhoven met een gedeelte van Zuilen zullen dan een nieuwe gemeente. West broek genaamd, vormen. Behalve Zuilen verdwijnt ook de gemeente Oudenrijn het gedeelte dier gemeente, liggende ten Westen van den Taatschedijk, komt bij Veldhuizen is nu aangelegd voor het Plantsoentje *"lj de Puntenburgerlaan. Aan de voorzijde van 't kastje is een glazen deurtje waarop staat: „Pu blieke alarmeerinrichting. Brand-Poli- tie-Ongelukken", des avonds verlicht door twee lampen in het kastje. Op het voorruitje slaat aangegeven met een pijl„Zijruitje indrukken". Zoodra dit is geschied, springt een knop, welke tegen het ruitje aandrukt, naar buiten, waardoor het kastje aan de voorzijde wordt geopend. Men kan zich hierna bedienen van bet telefoontoesteld, In het kastje gemonteerd. Zoodra men de haak van het toestel heeft afgenomen krijgt men verbinding met het politie bureau. Zoowel op het kastje als op het telefoontoestel staat een nummer, dat men bij de alarmeering aan het politiebureau moet opgeven, opdat men weet van welk kastje het ruitje is ver brijzeld. Bij iedere alarmeering gaat op het controlebord in het bureau van de radio- centrale een beldaar luistert men het gesprek af, waarna direct maatregelen worden genomen voor het inzetten van een nieuw ruitje. Op deze wijze kan men zeer snel een brand of ongeval ter kennis van de politie brengen. In totaal zullen 65 van deze kastjes wor den gemonteerd in drie kwartieren, n.l. Soesterkwartier, Leusderkwartier en binnenstad. HESSENSTRAAT 10 HUIS- EN RECLAME SCHILDER BEHANGER A.s. Woensdag 12—4 uur wederom VOLKSVISCHDAG I en 5 mooie gebakken visschen voor 1 kwartje IJMUIDER VISCHH ANDE L UTRECHTSCHESTRAAT 40 Het gesprek van den dag. Gas. In de laatst gehouden gemeenteraads vergadering werd gesproken over de toekomst van het gas-bedrijf. Als licht bron moet 't gas meer en meer wijken voor de electriciteit; voor verwarming en koken blijft 't nog als economisch in gebruik gehandhaafd in wee-"" ""n felle strijd. De toestand in onze gemeente is ongeveer zóó, dat 446 perceelen alleen gas hebben via de meteren 1740per ceelen via de muntmeter. Verder heb ben 4770 perceelen gas en electriciteit; 1557 perceelen muntgas en electrici teit. 573 perceelen hebben alleen elec triciteit. Groote winsten worden door het gasbedrijf niet gemaakt. Dit gemeente bedrijf heeft een dienende taak ten bate der gemeenschap. De meterprijs is gereduceerd tot 9 cent; in Utrecht heft men nog 12cent. Christelijk onderwijs. Het aantal scholen voor Christelijk Nationaal Onderwijs bedraagt hier ter stede thans negen met plus minus 1700 leerlingen. Inkwartieringslijst. Op de afdeeling Bevolking en Mili taire Zaken, Stadhuis kamer 3, kan door ieder inzage worden genomen van de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het ver- leenen van inkwartiering en onder houd van krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. De gemeenteraad heeft geruimen tijd geleden besloten tot den aanleg van een alarmeerinrichting, via het net der Amersf. Radio-Centrale, over te Het bestuur van Groep VI, der R.K. aangesloten scholen in het Aartsbis dom, dekenaten Amersfoort, Hilversum en Breukelen, deelde mede, dat de heer dr. F. C. Huygen als voorzitter der Commissie van Beroep is afgetreden en dat in diens plaats door de Com missie van Beroep tot voorzitter is be noemd mr. W. van Basten Batenburg te Zutphen. Roode Kruis. De surveillancedienst welke door de leden der transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis, afdeeling Amersfoort, op drukke dagen wordt gedaan, zal in het vervolg ook een deel der Utrechtscheweg omvatten, zoo- alle toegangswegen tot de stad orden. Kiest voor Uw Administratie Boeken mot Enorme TIJdebwpsrfsg mimi Langestraat 84 Talaf- 528 Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. Uitspraken Kantongerecht Zich niet verwijderen op last van politieM. v. d. H. Baarn f 10 of een week tuchtschool; J. Sch. id. Geen inlichtingen aan Raad van Arbeid: C. K. Bussum f5 of 1 week tuchtsch., A. J. E. L. v. L. Hilversum f3 of 1 d., G. B. id., W. de K. Eem- nes id., M. R. Baarn id., H. de G. Spakenburg f5 of 2 d., J. U. Bussum id., J. A. H. id., Ph. M. Huizen id. P. J. v. d. B. Eemnes id. Loopen op verboden grond: H.v. d H. Baarn f5 of 2 d„ M. v. d. H. f5 of 1 week tuchtschool, W. v. E. Leer- sum f5 of 2 d. StrooperijB. M. S. Baarn f 3 of 1 d. Openbaren weg versperren: R. H. Bunschoten f5 of 2 d. Arbeidswet: G. v. d. B. Soest f25 of 10 d„ j. v. d. S. Barneveld 2 maal 15 of 2 d„ M. A. geheel idem. Dronkenschap: J. K. Amersfoort 18 of 3 d., Ph. V. id., It. O. zwervend 110 of 4 d., J. J. Muntendam f 10 of 4 d. plus f20 of 8 d. voor opgave valschen naam. Opgave valsche naam: A Leiden f 10 of 4 d. Spoorwegwet: J. K. zwervend f5of 2 d. Rijkswegenreglement: G. v. d. B. Apeldoorn f5 of 2 d, Wet openb. midd. van vervoer: M. H. H. Amsterdam f 5 of 2 d„ J. E. K. id. Tarwewet (register niet aanvullen): W. v. M. Renswoude f8 of 4 d., H. v. d. V. id. Ongevallenwet: C. R. Amersfoort f10 of 4 d., W. v. d. L. id., S. Utrecht id. Leerplichtwet A. P. Amersfoort f3 of 1 d,, J. W. B. Apeldoorn f25 of 10 d„ H. v. d. B. Apeldoorn f20 of 8d. J. M. B. Amersfoort f10 of 4 d. Winkelsluitingswet: W. j. Baarn f3 of I d. Wielrijdend vasthouden aan auto K. Woudenberg f5 of 1 week tuchts. Niet behoorlijk naar rechts uitwijken S. K. Barneveld f 10 of 4 d. Veiligheid van verkeer in gevaar engen: J. N. Stoutenburg flO of 4 d., A. D. H. Amersfoort f25 of 10 d., L. V. Barneveld td. Onvoldoende remmenj. P. Ooster- wolde f 15 of 5 d„ H. O. W. Apel doorn f 5 of 2 d., j. M. E. Amsterdam id., G. O. Nijkerk id. Wielrijden zonder lichtW. S. Soest f 5 of 2 d., M. B. Barneveld id., A K. Amersfoort f4 of 2 d. Idem zonder bel: E. J. Amersfoort f2 of 1 d. Geen rijbewijs: J. P. Harderwijk f5 of 2 d.. T. de K. Odijk id., O. K. Ede id., J. L. v. Z. Oosterbeek id., W. B. Hilversum id. Zondagmiddag had ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van Amersfoort Vooruit een voetbal wedstrijd plaats tusschen de ambte naren van de spoorwegen Amersfoort en die van Utrecht. De stand met rust was 1—0 in 't voordeel van de thuis club. Doch na rust wisten de Utrech ters de bordjes te verwisselen en een 4—1 overwinning uit het vuur le sleepen. De gymnastiekvereeniging Excelsior viert haar 15-jarig beslaan als volgt: 20 Juni gymnastiekwedstrijden voor vereenigingen uit Amersfoort en om geving. 23 Juni wedstrijden voor dames. 15 Juli propaganda-optocht. 16 Juli receptie in Monopole. 2 Augustus uitstapje met de aspi ranten. 4 Augustus reisje met de andere aspiranten. 3 en 4 September athletiekkampioen- schappen op Birkhoven. Limvio I—S. D. O. I 5—3. Limvio in de finale te Hilversum. Ais scheidsrechter Vollenbroek laat aftrappen ontwikkelt zich direct een vurig spel met Limvio in de meerder heid.. Na een half uur spelen brengt Richter de stand met een onhoudbaar hoekschot gelijk (2—2). Rust komt met stand 3—2. Na rust is S. D. O., overwegend sterker. Tien minuten voor einde krijgt Limvio een corner te nemen en schiet Snijders onhoudbaar in 43. Even later benut P. Richter een voor zet en brengt de stand op 5—3, waar mee einde komt. Gelijk spel had de verhouding der elftallen beter weergegeven. Limvio zal Zondag in de finale beter voor den dag komen. K. J. V. Woensdagavond 1 Juni, te 7 uur, zal de inwijdingsplechtigheid plaats hebben van het Clubhuis der K. J. V. afd. Amersfoort in de van Asch van Wijckstraat No. 5. Solistenconcours te Amsterdam. Op het te Amsterdam gehouden Solistenconcours behaalde de volgende leden van „Wilskracht"den.v.prijzen: H. v. d. Linden, Trombone, Eere- Afd. 194 punten le prijs. C. Rijpert, B. Clarinet, Eere-Afd. 194 punten le prijs. L. Wakelkamp, Piston, le Afd. 192 punten te prijs. B. v. Goor, Trombone, 3e Afd. 157 punten 2e prijs. Duo Trombone: H.v. d. Linden, B. Goor, 2e Afd. 180 punten 2e prijs. der natuur lokt U naar bosch en duin, naar hel en strand om daar met volle teugen licht en lucht te drinken. Vergeet toch vooral niet Uw huid tegen zonnebrand ie beschermen door ze vooraf met „Zij"-Crême in te wrijven In prijzen van 20-30-45 en 75 cent.

De Eembode | 1932 | | pagina 1