U DENKT Rustigen kalm, Allerlei 25-Jartg Jubileum „St. Raphael" Afdccling Amersfoort. Mel veel enthousiasme hebben de spoormannen van Amersfoort het 25- larig beslaan hunner afdeeiing gevierd. De dag werd op Roomsche wijze aan gevangen. Ie 8 uur eene H. Mis in de parochiekerk van St. Henricus. Onder deze H. Mis hield de Oeestelijk Advi seur. Kapelaan Vernooij, een predikatie, de mannen van „St. Raphael" wijzend op hun plicht te strijden voor huis- Sezln, voor vrouw en kinderen, voor e rechten, maar bovenal voor de eer van Ood. Nagenoeg alle leden, niet door dienst verhinderd, woonden deze H. Mis bij en naderden ter H. Tafel. Na de H. Mis vereenigden allen zich in het Patronaatsgebouw Paulus Bor straat om gezamenlijk te ontbijten. Dat daar spoedig een echt blije Roomsche geest heerschte, spreekt vanzelf. Door een tweetal dochtertjes van leden wer den het bestuur bloemen aangeboden met een toespraak in dichtvorm. Te haIf-8 had in dezelfde Patro naatszaal de feestelijke bijeenkomst plaats. Voorzitter Venings heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van het Hoofdbestuur en het bestuur van de R. K. Werk- lledenvereeniging St. Joseph. Pastoor Hooyman, juist binnenkomend, werd dank gebracht dat hij zijn mooie kerk hedenmorgen ter beschikking had ge steld. Het moet Spr. van het hart dat hij hedenmorgen in de kerk en aan het ontbijt gezichten had gezien, waar van hij niet wist dat zij leden waren van „St. Raphaël". Spr. hoopte dat dit na dit feest anders zal worden en ook die leden trouw de vergaderingen zullen bijwonen. Er is bij de Spoor wegen een hoop veranderd, doch er wordt niets veranderd buiten „SI. Raphaël" om. Naast het stoffelijke heeft „St. Raphaël" veel gedaan voor het geestelijke, het hoogere. Spr. hoopte dat allen zullen blijven ijveren voor den groei en bloei van „St. Raphaël". Vervolgens sprak Pastoor Hooyman een woord van gelukwensch, tevens hen die buiten „St. Raphaël" staan en de vruchten van deze vereeniging plukken, aansporende lid te worden. De heer Timmermans, lid van het Hoofdbestuur, sprak namens het Hoofd bestuur, sprak namens het Hoofdbe stuur een woord van gelukwensch tot de jubileerende afdeeiing, den wenscli uitsprekend dat de samenwerking tus- schen afdeeiing en hoofdbestuur zal blijven als zij steeds geweest is. Een vijftal leden, die vanaf de op richting lid zijn, werdengelukgewenscht Prijsnoteering Veiling 30 Mei 1932. Aardbeien 4171 ct., Tomaten 30 35 ct., Snijboonen 86—87 cl., Spinazie 7—12 ct., Postelein 8—11 ct., Bloem kool 12—25 ct., Komkommers 15— 18 ct., Wortels 9—16 ct., Rabarber 3—6 ct., Sla 30—40 ct., Raapsteel 8—11 ct., Radijs 12—15 ct., Look 14-16 ct., Seldery 14-25 ct., Peter selie 18—22 ct. Burgerlijke Stand. 26 Mei. GeborenGerbrand Lam- bertU8, z. v. H. Voskuilen en J. van Dijk. OndertrouwdJ. Gayeel en J. A. C. Benders G. Noordergraaf en W. Braamburg J. Walet en W. Rijnderd H. W. Renes en H. J. Renes H. Tabek en C. v. d. Berg G. Betlehem en G. Nieuwenhuis C. C. W. van de Laar en A. F. Nefkens D. Werij en H. B. van Barlingen C. C. Callenbach en V. W. C- van Vulpen J. T. Schwitzner en E. G. Zegwaard. OverledenHen drik Josephus De Leij, oud 76 jaar, ongehuwd. Uit den Omtrek Achterveld R. J. Visser. Op 86-jarigen leeftijd overleed alhier in het Pension St. Jozef, gesterkt door de Genademiddelen onzer Moeder de H. Kerk, op den hoogen leeftijd 86 jaar, de heer Rudericus Januarius Visser. In hem verliest Achteveld en omge ving een rechtschapen en trouw be hartiger van de belangen van den land bouwenden stand in de ruimste betee- kenis van het woord. Aan alles wat er op het gebied van landbouw en veeteelt in onze omge ving t»t sland kwam is zijn naam als stichter en groote stuwkracht verbonden. Toen Achterveld op landbouwgebied werkelijk nog achter was, verscheen Visser. Zijn bemoeiingen gingen uit naar verenigingsleven en coöperatie, omdat hij als scherpzinnig mensch de teekenen des tijds verstond en begreep dat alleer, het „allen voor een en een voor allen" de boerenstand kon helpen. Hij heeft ijverig en hard gewerkt voor het algemeen belang en zij die nu de vruchten plukken van zijn werken en streven zuilen zijn nagedachtenis onge twijfeld in hooge eere houden. Hij ruste in vrede! van het huls en baande zich een weg over de deel, door de keuken, naar buiten. Een paar emmers, welke buiten een rek lagen, werden circa 100 weggeslingerd. Er werd geen brand veroorzaakt. In het Veen stonden de wegen op vele plaatsen onder water. Ook de te velde staande gewassen, vooral de tuintjes, hebben veel gele den. Het rijwielpad langs de Kerke- steeg vertoonde op vele plaatsen diepe kuilen doordat het opgereden zand was weggespoeld. Eveneens het nieuw aangelegde rijwielpad langs de Ver- schuurssteeg. NIJKerk Op de markt. 350.000 eieren f2.25 —f2.75. 69 biggen f3—f5. 107 run deren: kalfkoeien f190—f240, kalf- vaarzen f 125—f 180, vet vee le kwal. f0.26-f0.32, 2e kwal. fO.23-fO.26. Vette koeien f 190—f 250.40 kalveren mestkalveren f 8114. Terschuur Met ingang van de zomerdienst regeling der Spoorwegen, is de halte alhier voor personenvervoer opgeheven. H. Vader durven wij vragen, dat onze geloovigen op het feest van het H. Hart of op den octaafdag d.i. Vrijdag den 3den Juni of Vrijdag den IOden Juni vastendag zullen houden. Verder zullen we door velerlei kleine verstervingen van eigen vinding het Goddelijk Hart trachten te bewegen is redding uit den nood te schenken. De werkloozen, die zooveel door de nooden van dezen tijd hebben te lijden, zullen zich beijveren om alle dagen, zoolang die toestand duurt, de H. Mis bij te wonen en dikwerf te communi- ceeren. Op Zondag, den 29den Mei, zal dit ons schrijven aan de geloovigen den medegedeeld. Gegeven te Haarlem, den 24den Mei 1932. f J. H. G. JANSEN, Aartsbisschop van Utrecht, t P. A. W. HOPMANS, Bisschop van Breda, f A. F. DIEPEN, Bisschop van 's Hertogenbosch, t J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem, -j- Dr. J. A. G. LEMMENS, Bisschop vad Roermond. Soest In den gemeenteraad vroeg het liÜ Bleeker verplaatsing van het woon wagenkamp. De Raad wijst dit punt van de hand. Voorstel tot voorloopige vaststelling in de rekening van het Grondbedrijf over het dienstjaar 1927. De heer Ga- sille noemt het Grondbedrijf een groote strop voor de Gemeente. Onbegrijpe lijk is het volgens hem, dat het Ge meentebestuur dusdanig jaar in, jaar uit, met zulke groote verliezen bleef werken. Voorstel tot toekenning van een goeding van f100 per maand aan den plaatsvervangenden ambtenaar van den gemeenteontvanger. Toelage wordt aan genomen met algemeene stemmen. Be drag-voorstel f50 per maand, aange- imen met 8 tegen 7 stemmen. Aan den oud-tramconducteur Koppen wordt een gratificatie toegekend van f63 per jaar. Adres van de buurtschap Hees tot oprichting eener O.L.-school. B. en W. stellen voor de ver-wonende kinderen per autobus naar de bestaande openb. scholen te vervoeren. De heer Groote- wal heeft een berekening gemaakt, dat oprichting eener school voordeeliger is, dan het vervoer per autobus. Het verzoek wordt afgewezen. verse plaatsen die ten doel stellen, een groot leger te lormeeren optrekkend naar de Genadeoorden per rijwiel door innige devotie tot Maria met onze gebedsactie den Hemel te bestormen voor aller belangen geestelijk zoowel als tijdelijk en om uitkomst van den grooten nood waarin de geheele wereld zich bevindt. lij deelname aan de groepen A. en wordt verzocht even te berichten per briefkaart aan den Heer W. Huig- sloot Pienemanstraat IOii Amsterdam (Zuid) die voor logie's te Renkum zorg draagt, om de deelnemers zoo billijk mogelijk te herbergen, deze béide groe pen kunnen het Lof te half negen bij wonen, waarna een indrukwekkende lichtprocessie wordt gehouden door den grooten tuin gelegen achter de Kerk van O. L. Vrouw van Renkum. Zondagmorgen te negen uur is de H. Mis voor de bedevaartgangers met algemeene H. Communie waarna ontbijt. Vertrek van Renkum nam. een uur aankomst Amsterdam ongeveer 9 uur. Alle deelnemers verzoeken wij hun rijwielen goed na te zien en tooien deze met de bekende bedevaartsvlag ver krijgbaar gedurende den tocht. HU1GSLOOT, Secret. AMERSFOORTI De Altaarwacht Parochie O. L. Vr. Hemelvaart. In het plechtig Lof op H. Sacraments dag had plaats de gewone, bij regle ment voorgeschreven jaarlijksche be- loftenvernieuwing door de Leden van bovenaangeduide Vereeniging. Tevens werd meegedeeld, dat na het Lof in de Patronaatszaal Elleboogsteeg gelegenheid was tot inschrijving van nieuwe leden. Mijn hoop, dat velen zich zouden komen opgeven, werd niet bevredigd. Wat is hiervan de oorzaak? Onbekendheid met onze Vereeniging, die nu al meer dan 8 jaar in de pa rochie bestaat en waarvoor zoo trouw en zoo met liefde geofferd wordt, kan niet de reden zijn. Ook de verplichtingen, aan het lid maatschap verbonden, behoeven niet af te schrikken. Met slechts 1 maal de H. Mis bij te wonen door de week, (buiten de verplichte H. Mis op Zondag) kan men al „Altaarwachter" zijn. Onze Vereeniging, die zich ten doel stelt het Mishooren op de werkdagen te bevorderen en de leden te brengen tot de veelvuldige, zoo mogelijk lot de dagelijksche H. Communie, staat eigen lijk voor alle parochianen open, allen is hier plaats. Mochten nog velen dit goed beseffen keileem de laatste welke noodlg waren om het gat te sluiten bij de kranen met hun geweldige grijpers voor het gat gesleept. Het laatste zou» vloedwater slroomde in het toekom stige IJsselmeer. Met belangstelling ziet men nu uit naar de gevolgen der afsluiting voor den waterstand in de Eem. Nieuwe Telefoonnummers Baarnj en Soest. 121 Quarles v. Ufford, Nassaulaan 58, Baarn. 2320 Schepel, Stationsweg 8, Soest. 734 Tienhoven, Anna Paulownalaan 6, Baarn. 232 Taxi-onderneming Aartsen, Ama- lialaan 14, Baarn. 2364 Monas, Boekhandel, van Weede- straat 61, Soest. 806 Weijland, Nieuwe Domlaan 1, Baarn. 752 Diters, Brinkstraat 4a, Baarn. 2325 Soest Vooruit, v. Weedestraat 4, Soest. Ontsierende reclame. Het heeft me als winkelier niet ver wonderd, dat er in de winkel-kringen alarm wordt gemaakt over het verbod van ontsierende reclame. We zijn gewend nogal spoedig te alarmeeren, ook al is er maar denk beeldig gevaar. Zoo ook nu. Dat er eventueel moet kunnen worden opgetreden tegen de uitwassen van wat men reclamekunst noemt, is stellig ook een winkeliers- belang. En niemand wordt benadeeld wanneer hij zich richt naar re^zlijke voorschriften. Gaat de bemoeizucht van een ambtenaar zich te buiten dan is er nog volop gelegenheid voor recht zoeken, via de commissie van beroep, een onpartijdig lichaam, waarin ook mannen van den middenstand zij het dan geen winkelmenschen zitting hebben. Dat er geen winkeliers worden ge raadpleegd zal de rechtspraak niet schaden; concurrentie-vrees kan nu het oordeel over het al dan niet ge oorloofde niet beïnvloeden. En maken de heeren het al te bar, dan is er nog gezond verstand genoeg in voorraad bij den Raad om alles tot orde en regel en goede beoordeeling terug te brengen. Een winkelier. beheerscht In Uw denken, handelen en spreken zuil ook gij zijn en blijven na hel gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 cent Bij Apothekers en Drogisten Te Echteld is een blok van 10 wo ningen totaal uitgebrand. De huizen waren verzekerd. Van de inboedels echter slechts twee. Bij oefeningen op een renbaan bij Keulen is een bekend Duitsch auto renner met zijn auto over den kop geslagen en op slag gedood. Tijdens het bezoek van een aantal schoolmeisjes aan een historisch ka steel nabij Brussel zakte plotseling de vloer in, waardoor 35 meisjes naar beneden vielen. Allen werden min of meer ernstig verwond. Nabij Bremen is een motorrijwiel door een trein gegrepen. De beide personen, die op hel rijwiel zaten, werden gedood. aan VISCH en tevens aan de naam GLASTRA. Het ALLERBESTE tegen de B1LLIJKSTE pry/en, daaraan danken wij ons succes. EIGEN INKOOPBUREAU TE IJMUIDEN VFIKfHF VKfH Tarbot, Tong, Griet, Zalm, Heilbot, Schol, Bot, Visch-carbonade, Kabeljauw, Schelvisch, enz. enz. Gebakken visch, TLftJUlL TULII (}er00kte viscb, Stokvisch. Zoutevisch, Croquetten, VisebcoMserven, Glastra's Delicatesjes, Gemarineerde Iliuing, Roluiops PRIJSVERLAGING VISCHCONSERVEN 25—40 PROCENT. Voorjaar en zomer: Eet nu visch, voedzaam, licht verteerbaar. IJmuider Vischhandel H. Glastra 6 Co. N.V., Utrechtschestraat 40, Telef. 92 Eet meer Visch! Dan blijft ge slank, gezond en frisch! en ieder een bloemenmand overhan digd. Voor 25 jaar geleden was hel ni: juist niet gemakkelijk zich als Katholiek in een Katholieke organisatie te laten Inschrijven. De heer Bos, Secretaris der Afdee iing, en reeds 22 jaren bestuurslid van de afdeeiing, mocht eveneens de ge- lukwenschen ontvangen van het Hoofd bestuur. Hem werd dank gebracht daar door zijn werken vooral de afdeeiing is groot geworden. Dat de geest in de afdeeiing goed is, blijkt wel uit een dergelijke lange bestuurs periode. Ook de heer Venings hanteert sedert 13 jaren den voorzittershamer. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heer Priist, lid van het hoofdbestuur. Deze feestdag demonstreerd, aldus Spr., zoo mooi de eenheid in Uwe Afdeeiing. Uw dag met God begonnen is plicht van een Katholieke Vereeniging. Zeker zult ge uitgejubeit hebben Uw dank baarheid voor heigeen St. Raphaël U gebracht heeft. Ook zult ge gebeden hebben voor diegenen die de hitte van den dag hebben meegemaakt en nu niet meer zijn. De sociaal economische kwestie is niet buiten de godsdienst op te lossen. Spr. wilde nog even vastleggen wat de organisatie was ir het verleden en wat ze moet zijn in de toekomst. De waarde van het gods dienstig zedelijk door de organisalie is niet te schatten. Ons orgaan is een sleun en richtsnoer voor velen en heerlijk retraitewerk is voor velen lichtpunt en steun. De Maatschappij ombouwen in een Christelijke maat schappij is mede de taak van de Ka tholieke Vak- en Standsorganisaties. De Katholieke vakbeweging is niet alleen voor ioonkwesties. Daarom moe ten allen hun medewerking verleencn. Tot slot hield spr. nog een pleidooi voor hel Mgr. Mutsaers Oord, dit werk noemend de kroon op het mooie werk dat „St. Raphaël" daar gesteld heeft. De geestelijk Adviseur, Kapelaan Vernooy sprak vervolgens nog een enkel woord tol de vrouwen, hen wij zende op den plicht hun mannen aan te sporen lid te zijn van de Katholieke Organisatie en ook hen aan te sporen de vergaderingen trouw te bezoeken. De verdere avond werd gevuld met muziek van „Wilskrachl" en voor drachten van leden. Hel was een notvolle Roomsche avond. Eemnes Burgerlijke stand. GeborenJohannes Adrianus Hen- drikus, z. v. Th. A. Tak en P. M. Eek - Gerrit, z. v. W. Mol en W. v. dendorp. Baarn In een schuur van den groenteboer H aan de Heemstralaan ontstond, juist toen H. zich ter ruste had begeven, brand. In de schuur bevond zich o.a. een hit. die door zijn lawaai de buren op den uitgebroken brand opmerkzaam maakte. Spoedig kon water gegeven worden uit enkele brandslangen, ter wijl de motorspuit van de gemeente eveneens spoedig ter plaatse was en assisteerde. De hit kwam evenwel jammerlijk in de vlammen om. Barneveld In de fabriek van R. v. Schothorst is een lakoven uit elkaar gesprongen, waardoor een zich in de nabijheid bevindende bediende ernstige ver' dingen bekwam. Hoevelaken De afsluitboomen van den spoor wegovergang aan den Hoogenweg moeten het mg al eens ontgelden. Laalst werd weer een der boomen door een vrachtauto, bestuurd doorv. H. uit Hooglanderveen, door midden gereden op het moment dat er een trein in aantocht was. Vermoedelijk hebben de remmen niet voldoende gewerkt, waardoor de wagen niet bij tijds tol stilstand kon worden gebracht. In de bocht bij Korrelaar, heeft een verkeersongeluk plaats gehad. Een auto, waarin de heer A. H. K. te Voor burg en diens echtgenoote en dochter waren gezeten, reed daar tegen een boonj op. De echtgenoote van K. werd door de glasscherven ernstig aan het hoofd gewond, terwijl haar schouder inwendig werd gekneusd. Vader en dochter bekwamen geen letsel. Volgens ooggetuigen had K, met zeer groote snelheid de bocht genomen. Op het landgoed Hoevelaken werd een zware eikenboom door den blik sem getroffen en over zijn geheele lengte gekloofd. Bij H. Brons, op de Horsl, sloeg het onweder in het dak Kerknieuws DE AARTSBISSCHOP EN DE BISSCHOPPEN VAN NEDERLAND aan de hun toevertrouwde geloovigen Zaligheid en vrede in den Heer! In zijn pas verschenen encycliek be spreekt Z. H. de Paus nogmaals de nooden van dezen tijd. De H. Vader wil, dat wij de twee groote middelen,! gebed en boete, zullen aanwenden om van God redding uit den nood af te smeeken en te erlangen. Z. H. wijst er op, dat geen geschik ter gelegenheid is te vinden om ons in gebed en bcete te vereenigen dan het feest van het H. Hart van Jezus. De Paus wil, dat geheel het octaaf op bizondere wijze zal gewijd zijn aan gebed en boete. GEBED. Dringend verzoeken wij, 1. dat onze geloovigen op het feest van het H. Hart of op den daarop volgenden Zondag zullen communi- ceeren; 2. dat op dat feest, zooals reeds is voorgeschreven, voor het uit gestelde H. Sacrament de akte van eerherstel lot het Allerh. Hart van Jezus met de litanie van het H. Hart 2al worden gebeden; 3. dat op het feest in de kerken en de kapellen, waaraan een rector is verbonden, hel Allerhei ligste gedurende minstens drie uren hetzij 's morgens of 's avonds ter aan bidding worde uitgesteld; 4. dat in de kerken en kapellen, waar het ge voegelijk kan, onder het Octaaf dage lijks het Lof wordt gedaan, waaronder de akte van eerherstel met de litanie in H. Hart zal wodren gebeden. BOETE. De H. Vader wil, dat het octaaf van het feest van het H. Hart Jezus voor het geheele chrislen- volk zij een oclaaf van boete, een tijd van versterving en vasten. De geloovi gen dienen alle openbare feeslelijkheden en alle andere geoorloofde uitspan ningen te vermijden. Zij, die meer mei aardsche goederen gezegend zijn, dienen in den geest van christelijke versterving hun gewone ook bescheiden levens wijze een weinig te bekrimpen en aan de armen de vrucht van dit offer ten goede te doen komen. De armen en werkloozen mogen, ook in den geest van verslerving, met nog grooter over geving hun ontberingen aan God op dragen. Om te treden in den geest van onzen en door-.hunne toetreding toonen, dat ook hun de groei en de bloei onzer parochie ter harte gaan Inschrijvingsbiljetten, liggende op de boekentafeltjes, kunnen na invulling bezorgd worden öf aan de pastorie óf bij den koster (Elleboogsteeg) Af ge borgen in de busjes bij de boeken stalletjes. Mondelinge of schriftelijke aanmel dingen worden ook gaarne ingewacht door R. VAN 'T WEL, Secretaris Beekensteinschelaan 3t. P.S. Mag ik bij deze ook nog eens extra op de aanwezigheid van hel Misboekje „Bron van Christelijken geest" wijzen en tot meerdere aan schaffing aansporen? Wie wil nog bij de verspreiding een handje helpen? Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Bedevaart naar O. L. Vrouw van Renkum per Rijwiel. Het Bestuur der Amsterdamsche R. K. Rijwielclub „Sub Tutela Matris" i roept alle R. K. Mannen en Jongelingen boven 16 jaar op ter bedevaart naar O. L. Vrouw van Renkum, die wordt gehouden op Zaterdag 4 Juni en Zon dag 5 Juni a.s. Te Amsterdam sluiten zich reeds de wielrijders van Veisen (Beverwijk) omstreken aan, alwaar drie groepen vertrekken vanaf het Kol. Instituut n.l. Groep A Zaterdag voorm. ten 10 Groep B Zaterdag nam. ten twee Groep C Zaterdag des nachts 12 Alle rijwielen zijn voorzien van speciale bedevaartsvlag, geel-wit met 'liegend wiel. De tocht gaat langs den groolen straatweg via Muiden, Naarden, langs Bussem, Laren en Baarn over Amers foort, Woudenberg, Ede naar Renkum. Gij R. K. Mannen en jongelingen punt u allen aansluiten en zijt van harte welkom, vanaf Amsterdam wordt precies op tijd vertrokken en de snel heid is 15 Kilometer, zoodat juist is na te gaan hoe laat de plaatsen langs den grooten verkeersweg gelegen wor den gepasseerd, kleine rust nabij Laren groote rust te Amersfoort. Wij rekenen op sponlane deelname om zoodoende te komen tot oprich ting van R. K. Rijwielclubs in de di- Binnenland Rijwielpaden. 50 Rijwielpaden worden nu door „U.M.O." onderhouden. Dil nel van rijwielpaden heeft een lengte van 124120 M. (124.120 K.M.), d.i. ruim het dubbele van den afstand Utrecht—I Arnhem. Voordat „U.M.O." was opgericht moest men per fiets de groote wegen) berijden, wat nu, gelet op het gejakker) langs de wegen, waardoor de veilig-i heid van liet verkeer dikwijls in gevaar wordt gebracht, en ook op het stof] dat wordt opgejaagd, niet meer noodig is. „U.M.O." heeft aan duizenden de schoonheid van ons land blootgelegd en de paden, door deze vereeniging aangelegd, hebben een steeds meer groeiende waarde, naarmate he» snel verkeer toeneemt en de gelegenheid geboden wordt rustig te genieten van de schoone natuur, van landschap en vergeziclft. Die schoonheid van ons land leert men het best kennen op de fietspaden, aangelegd en onderhouden door U.M.O. paden door bosch en heide. Naast den aanleg van genoemde 50 paden heeft het bestuur ook een kaart uitgegeven, waarop deze paden zeer nauwkeurig zijn aangegeven, terwijl tevens de z.g. paddenstoelen richting en afstand aanwijzen. Bijna alle paden loopen over parti culiere gronden, zoodat voor den aan leg de toestemming van den eigenaar is noodig geweest, doch die vergun ning kan elk oogenblik worden opge zegd indien boomen, struiken,{hekken, banken, enz, beschadigd worden, of doordat papier, flesschen, doozen, enz. worden achtergelaten. Het aanleggen en onderhouden van de paden is een voortdurende zorg, omdat de kosten hooger zijn dan de inkomsten. Gelukkig krijgt „U.M.O." subsidie van Provincie en enkele ge meenten. Zij, die nu lid worden, ont vangen na het betalen der contributie de nieuwe kaart kosteloos, terwijl zij, die reeds lid zijn, deze kaart ook gratis kunnen ontvangen, indien zij 3 nieuwe leden aanbrengen. Van Zuiderzee tot Ysselmeer. Zaterdagmiddag te 13.02 is de af sluiting van de Zuiderzee voltooid. Te 12.27 waren twee nieuwe bakken Verkeerslessen van den A.N.W.B. 13e Lcs> Houd rechts in de bocht i Wat is de grondregel van het verkeer „Hou rechts." Aan welken kant van den weg mag men niet rijden? „Aan den linker kan!." Wanneer het bij liet inhalen noodig is, mag men wel op den linker kant van den weg rijden, maar niet langer dan noodzakelijk is. Vooral in een bocht, die soms moeilijk te overzien is, moet het voorgeschreven rechts houden terdege in acht genomen worden en in een bocht is inhalen verboden. De wet schrijft dit uitdruk kelijk voor: „Niet inhalen in een bocht." En zeker moei men rechts houden en een ander niet inhalen in bochten, zooals op de teekening zijn afgebeeld en waar een dikke boom en struik gewas het uitzicht benemen. De motorrijder rechts kan den jongen, die heel onvoorzichtig aan de linker zijde van den weg rijdt, niet tijdig achter het boschje zien aankomen en een botsing is onvermijdelijk. Zoo'n onoverzichtelijke bocht wordt ook wel een „blinde" bocht genoemd en daar moet je dus dubbel opletten en voorzichtig zijn. Maar ook in andere, gemakkelijker bochten en trouwens overal op den weg, is het bepaald noodzakelijk steeds rechts te houden. Denk maar aan den grondregel van het verkeer. Het is wel eens verleidelijk, bij een groole bocht naar links op de linkerhelft van den weg te gaan rijden, om de bocht „af te snijden," maar hel is gevaarlijk en mag absoluut niet. De fietser op het linker plaatje rijdt goed rcchls, kijk maar naar zijn spoor in de bocht en de auto, die hem tege moet komt, doel liet ook, zoodat ze elkaar in de bocht veilig passeeren.

De Eembode | 1932 | | pagina 2