STUDIEBOEKEN STUDIEBOEKEN Allerlei f Kantoor en Drukkerij Laogegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag, De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembodc, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 19 Aug 1932 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertenttën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 39 Epistel en Evangelie. Veertiende Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Oalaten; V, 16—24. Broeders I Wandelt naar den geest, en gij zult de begeerten desvleesches niet volbrengen. Want het vleesch be geert tegen den geest, en de geest tegen het vleesch; deze toch weder streven elkander, opdat gij niet doet al wat gij wilt. Doch indien gij door den Geest geleid wordt, zijt gij niet onder de Wet. Bekend nu zijn de wer ken des vleesches, welke zijn ontucht, onreinheid, oneerbaarheid, wellust, af godendienst, tooverijen, vijandschappen, twist, afgunst, toorn, gekijf, tweedracht, scheuringen, nijd, moord,dronkenschap, bras8erijen en dergelijke; ten aanzien waarvan ik u vooraf zeg, gelijk ik het u vooraf gezegd heb, dat zij, die zulke dingen doen, het Rijk Gods niet zullen verwerven. Maar de vrucht des Geestes is liefde, blijdschap, vrede, geduld, Soederticrénheid. goedheid, lankmoe- igheld, zachtzinnigheid, trouw, be scheidenheid, ingetogenheid, kuisch- held. Tegen de zoodanigen is de Wet niet. Zij nu, die Christus toebehooren, hebben hun vleesch met ondeugden en begeerlijkheden gekruisigd. EVANGELIE volgens den H. Mattheus; VI, 24—33. In dien tijd sprak jesus tot zijne leerlingen: Niemand kan twee heeren dienen; immers zal hij óf den eenen haten en den anderen liefhebben, óf den eenen aanhangen en den anderen veronachtzamen. Gij kunt niet God dienen en den Mammon. Daarom zeg Ik uWeest niet angstig bezorgd voor uw leven, wat gij zult eten, noch voor uw lichaam, waarmede gij u zult klee- den. Is het leven niet meer dan het veedsel, en het lichaam niet meer dan de kleeding? Aanschouwt de vogelen des hemels, dat zij niet zaaien noch maaien of in schuren verzamelen; en uw hemelsche Vader voedt ze. Zijt gij niet veel voortreffelijker dan zij En wie van u kan, met peinzen, aan zijne lengte éóne cl toevoegen En wat zijt gij voor kleeding bezorgd Beschouwt de leliën des velds, hoe zij groeien zij arbeiden en spinnen nieten toch zeg Ik u, dat zelfs Salomon in al zijne heerlijkheid niet gekleed was gelijk eene van deze. Indien nu God het gewas des velds, dat heden is en morgen in den oven geworpen wordt, aldus kleedt, hoeveel te meeru.klein- geloovlgenWeest dan niet beangstigd, zeggendewat zullen wij eten, of wat zullen wij drinken, of waarmede zul len wij ons kleeden? Want om dit alles bekommeren zich de heidenen want uw Vader weet dat gij dit alles noodig hebt. Zoekt dan eerst het Rijk Gods en Zijne gerechtigheid, en dit alles zal u toegeworpen worden. JOH. DE HEER Piano's Orgels - Radio kommering, alsof er geen algoede Vader ware Die over ons waakt, wil de Zalig maker ons ontnemen, Om ons hiervan te overtuigen voert de Zaligmaker ons vier schoone be wijzen aan: 1. God heeft ons het leven gegeven, het leven dat zooveel waard is, dus Hij zal ook het voedsel en de kleeding bezorgen, die toch veel geringer zijn dan het leven. Aan de vogelen des Hemels, die Zijn schepselen zijn, bezorgt God het voedsel, dus zal ook zeker ons, die Zijn kinderen zijn, van het noodige onderhoud voorzien. 3. Al onze overtollige zorg is geheel vruchteloos en kan ons toch niet helpen, Werk nu eens zooveel ge wilt, kunt gij dan uw leven met éénen dag erlengen 4. We zien dat God de leliën des velds, die maar enkele dagen bloeien, nog prachtiger en heerlijker versiert dan Salomon ooit in zijn pracht gekleed geweest is, hoeveel te meer dan zal Hij voor de ons noodige kleeding be zorgd zijn. Na zoovele overtuigende verzeke ringen troost ons de Zaligmaker, zeg gende .Weest niet angstigbekommerd voor eten, drinken of kleeding. Laat dat de heidenen doen die niet weten dat zij een zorgvollen Vader hebben In den Hemel, maar gij, die als chris tenen beter onderricht zijt, gij kunt er u op verlaten dat uw Vader in den Hemel weet dat gij dit alles noodig hebt en dal Hij daarvoor zorgea zal." En dan volgt de gewichtige levens les: .Zoekt dan eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigheid, en dat allee zal u worden toegeworpen. „Nemen we die les ter harteAi hebt ge dan veel te doen, een groot huishouden te be sturen, al moet gij u met vele wereld- sche zaken bemoeien, vergeel toch niel dat eenige noodzakelijkeZoekt eerst het Rijk Gods. Al het andere gaat voorbij, dit blijft. Onderzoeken wij daarom eens oprecht ons zeiven „Waarop gaan mijn eerste en voor naamste gedachten van den morgen tot den avond? Is het op God en Zijn Rijk óf op de wereld?" Keeren we eens een oogenblik naar de uitspraak des Heeren „Wat baat het den mensch al wint hij de heele wereld... de heele wereld, maar schade lijdt aan zijn onsterfelijke ziel", dan zullen we daardoor de waarde van ons leven Teekenbenoodigdheden KANTOORBOEKHANDEL WÊR F. A, TULP B> LangMtr. tl lo. Kromm«itr, TEL, 32é Liturgische Kalender. Week van 21—27 Augustus. Zondag 21. I4e Zondag na Pinkst. Tijdeigen, Mis Protector, 2e geb. H. Joanna Francisca, 3e Oct. v. Maria. Pref. H. Driev. Maandag 22. Kerkwijding der Kathe draal, Mis Terribilis, (Gemeenschap pelijke), 2e geb. Octaafdag Maria, Credo gedurende het Octaaf. Dinsdag 23. H. Philippus Benitius, 2e geb. van Kerkwijding. 3e geb. en laatste Evang. der Vigilie v. d. H. Bartholomeus. Woensdag 24 H. Bartholomeus, Credo. Pref. der Apost. Dondeidag 25. H. Gregoritis (Nederl.), 2e geb. H. Lodewijk, 3e geb. v. Kerkwijding, Credo. Vrijdag 26. Mis v. Kerkwijding, 2e geb. H. Zephyrinus, 3e Concede. Credo. Zaterdag 27. H. Joseph Calasanctius, 2e geb. v. Kerkwijding. Credo. Evangelleverklarlng.j Veertiende Zondag na Pinksteren. Dit Evangelie is één van de troost rijkste. Op een zeer treffende wijze vermaant ons de Zaligmaker om een recht kinderlijk vertrouwen te stellen op de alwijze voorzorg van den Hemel- schen Vader in al onze tijdelijke be hoeften. Wij moeten vóór alles Oods rijk zoeken, God van ganscher harte dienen en alle overtollige zorg voor het tijde lijke laten varen; doen we dit dan zal God, als wij behoorlijk -»• overleg arbeiden, voor ons onderhoud zorgen. Een gematigde en behoorlijke zorg voor tijdelijke levensmiddelen misprijst de Zaligmaker niet. Integendeel wordt ons die aanbevolen. „Die niet werkt, zal niet eten" zegt de H. Paulus. Maar £1 te groote zorg en angstvolle be- Waarheid. Zich van de waarheid doordringen is dc eerste plicht van den redelijken mensch. In de waarheid ligt onze bestemming, ize eer, ons geluK, onze redding. Te denken, dal het onverschillig of men in de waarheid of in de dwa ling voortleeft; dat het onverschillig is, welken godsdienst men belijdt; dat hel onverschillig is, of men zijn leven in richt overeenkomstig de grondbegin selen van den waren godsdienst of de wereld, is: Mn strafwaardige dwaasheid, als bestond er geen waarheid, of als ware de dwaling even goed als de waarheid 2e. een zware zonde tegen God, die is een waar geloof gegeven, Christus n dat geloof op aarde gezonden en in ware Kerk gesticht heeft; 3e. ons eigen ongeluk, want onze toekomst richt zich niet naar ijdele thcorieén, pasklaar gemaakt voor onze grillen en hartstochten, maar naar de echte werkelijkheid, die ecnig is. T. P. Bosch" te bouwen te Apeldoorn. Het is een R. K. instelling en zij neemt ook, wanneer er plaats is, par ticulieren en patiënten van den Raad van Arbeid op, doch uitsluitend ter gene zing van tuberculose. Dat hiervoor enorme kapitalen noo dig zijn is volkomen te begrijpen en het werk draagt nog grooter waardee ring weg, als we weten, het benoodigde kapitaal door de R. K. arbeidersbewe ging bij elkaar wordt gebracht. Berg en Bosch" te Apeldoorn v. van 1920—1931 verpleegd 3373 patiënten, met 451.028 verpleeg- dagen 60 nazorg patiënten met 14233 verpleegdagen. Hierbij dient opgemerkt, dat de plaat selijke comité's voedsel verstrekken aan patiënten, een consultatiebureau in stand weten te houden met een ad- viseerend geneesheer en dat het be noodigde geld daarvoor buiten de be dragen staat, die aan het centraal comité in „H. L." worden afgedragen. Het sanatorium, dat te Apeldoorn werd gevestigd, was een noodhulp stichting, oorspronkelijk voor den duur van 10 jaar. doch deze tijdsduur werd met 5 jaar verlengdde huur van de terreinen, behoorende aan de gemeente Apeldoorn, loopt in 1933 af. In verband met dezen huurafloop werd te Bilthoven, vlak bij de Eicken- steinsche bosschen een terrein aange kocht door „H. L.", groot 46 H.A., teneinde het sanatorium naar Bilthoven >er te brengen. Men koos Bilthoven als plaats, om dat de stichting dan vanuit alle oorden des lands gemakkelijk te bereiken is en ook omdat de terreinen daar beter gelegen zijn. De bouw van het sanatorium kost l'/i millioen gulden, hetwelk geheel door de R. K. arbeidersbeweging wordt betaald. bezat voor dit doel natuur lijk eigen kapitaal, doch het ontbre kende wordt als hypotheek verstrekt door de aangesloten bonden van het K. Werkliedenverbond. In het voorjaar van 1933 hoopt men het nieuwe sanatorium te kunnen be trekken. Intusschen zijn de kapel, het zuster huis, het economie- en het hoofdgebouw de voltooiing genaderd, waarna aan de beurt komen de vrouwen-, mannen- kinderpaviljoens, de lighallen, de nazorg-afdeeling en de werkplaatsen. Voorts komt er «"n stoomwasscherij, een mangelkam. r en gebouw vooi technischen dienstzalen voor open- luchtbedverpleging, een strijkkamer, een centrale keukende benoodigde bij keukens zijn voorzien van vatenwasch- machines. De centrale verwarming is Hollandsch fabrikaat. Er worden een 3-tal tanks geplaatst, elk met een capaciteit van 600.000 Te Amersfoort luidkeels schreeuwen J. B. aldaar f3 of 1 d. Te Amersfoort niet terstond voldoen aan politiebevelJ. M. aldaar f2 of 1 d., A. v. d. Sch. gedom. Utrecht f 10 of 4 d. Zich te Baarn op openb. weg wan ordelijk gedragen: W. B. aldaar f5of d., K. R. Spakenburg f 10 of 4 d. Wielrijden zonder licht: C. H. M. >est f5 of 2 d., R, Sch. Amersfoort -, G. F. v. d. L. V. Amsterdam id., H. v. d. B. id., W. J. M. Rotter dam id., S. R. v. d. G. Hoogland id., M. Nijkerk id., H. K. Amersfoort id. pius id. voor onvoldoende rem en ge mis reflector. In de bocht niet de rechterzijde of linkerzijde houden: J. K. Amersfoort f3 of 1 d., A. H. H. Baarn f5 of 2d., W. Baarn f 3 of I d., A. J. P. Amersfoort f 1 of 1 d. Te snel rijden in Bunschoten: W H. Spakenburg f 10 of 4 d. Wielrijdend zich vasthouden aan auto J. W. Hilversum f5 of 2 d., B. de K. Amsterdam f3 of I d. Veiligheid van verkeer in gevaar brengen: R. F. W. E, Amsterdam f20 -* 5 d. Motor- en Rijwielreglement: E. D. Baam f3 of 1 d. Verboden weg rijden ol in verboden tijd: D. A. H. V. Amersfoort f2 of 1 J. M. Amersfoort f 1 of 1 d. Zonder rijbewijsA. L. Ede f 3 of 1 d., D. H. Westrum f 10 of 4 d. pius f 10 of 4 d. voor bocht afsnijden en f20 of 5 d. voor geen richting aangeven bij afslaan. opmerkingen van G. S. weder in stem ming gebracht, of beter, B. en W. stelden voor het in te trekken. De beslissing werd tot een volgende ver gadering aangehouden, daar de stem men hierover staakten. De bewaar school krijgt ook over 1932 een sub sidie groot f500. Uit den Omtrek Barneveld Onze oud-burgemeester. A. W. J. J. baron van Nagell, die 25 December 1931 den 80-jarigen leeftijd heeft be reikt, heeft thans bedankt als lid van de Provinciale Staten van Gelderland, waarin hij den Vrijheidsbond vertegen woordigde. Zijn opvolger is R. Dinger, i otaris te Lunteren. De heer Van Nagell, die, zijn hoogen leeftijd in aanmerking genomen, nog bijzonder kras is, is nog steeds direc teur der Nederlandsche Heidemaat schappij. caloriën per uur. De benoodigde wacht kamers ontbreken in de grootsche in richting natuurlijk ook niet. Tot het verplegend personeel be- hooren ongeveer 70 Dominicanessen verder behooren tot het vaste personeel: timmerlieden, loodgieters, stoffeerders, één onderwijzeres en 25 dienstboden. Er wordt tevens gezorgd voor radio en luidsprekers worden aangebracht op de huistelefoon. Voorts merken wij nog op, dat 1931 de eerste spade in den grond werd gestoken; in 1932 komt het ge- heele gebouwencomplex onder de kap en in 1933 hoopt men vanuit Apel doorn over te komen naar de Gezichts- te Bilthoven. Binnenland Herwonnen Levenskracht. „Herwonnen Levenskracht" is een vcreeniging tot bestrijding der tuber culose en onderafdeeling van het R.K. tijdelijk Werkliedenverbondleden van het ver bond storten per week 1 cent, waar voor zij recht hebben op verpleging in het sanatorium. De vereeniging werd in de eerste jaren van het bestaan van hetR. K. W. V. opgericht en in 1919 werd zij door de regeering in staat gesteld het noodsanatorium „Berg en Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Dronkenschap: H. B. V. gedom. te Utrecht f 10 of 4 d., E. de W. zwer vend f25 of 10 d A. v. d Sch. gedom. Utrecht 1 week hecht. Loopen op verboden grondE. Ch. J. v. H. Amersfoort f2 of 1 d., P. S. id., D. V. id. Zonder vergunning van B. en W. van Stoutenburg een bouwsel als woning betrekkenJ. v. d. H. f 1 of 1 d. Wegenreglement: N. v. D. Soest f3 Eemnes Zooals men weet, krijgt de gemeente water van de Utr. Waterleiding Mij. Van de 360 perceelen, welke kunnen worden aangesloten, zijn er reeds 340 daarvoor opgegeven. De termijn voor aansluiting is nog verlengd tot 1 September. Op den Nieuwen Rijksweg heeft een auto-ongeval plaats gevonden. Een vrachtauto uit Apeldoorn, op weg naar IJmuiden, kreeg een ledigen voorband. De bestuurder raakte zijn stuur kwijt en reed naar de rechter zijde van den weg, met het gevolg, dat de auto met het rechtervoorspat- bord opbotste tegen een paal. welke het afgesloten zijn van den weg aan duidde. Deze paal, evenals een met het woord „Rijwielpad" werd door den automobilist omvergereden, waar na de auto omsloeg en in een greppel terecht kwam. De wagen was ernstig beschadigd. De bestuurder bleef on gedeerd. PIANO'S,VLEUGELS,OR GEES F«. R. van den Burg - Arnh.et Bezoekt onze magazijnen; wij bieden rme keuze zoowel In eenvoudige als In bet meest luxe genre I Betaling vanaf (4.— per maand Vlugge en prompte levering Fa. H. ELZEI7AAR LAN6E5TRAAT 84 TEL. 528 Mgr. Sci pel's nalatenschap. gr. Seipel, de groote staatsman, is overleden zonder iets achter te laten. Zijn laatste wilsbeschikking was op een enkel velletje papier ge schreven. Het eenige bezit van den Bondskanselier bestond uit een be langrijke en uitgebreide bibliotheek, die Mgr. Seipel met uitzondering van enkele werken, aan het klooster van het H. Hart van Jezus vermaakt had. Geld of geldswaardige voorwerpen bezat de kanselier niet. Zijn totale ver mogen bestond uit 250 schilling (f 150) en een gouden horloge. Mgr. Seipel bezat geen enkel meubelstuk, zelfs de meubels van zijn werkkamer waren niet zijn eigendom. Mgr. Seipel heeft altijd uiterst sober geleefd en zoodra hij zijn salaris ont ving werd er reeds onmiddelijk een gedeelte afgenomen voor de armen en voor liefdadige doeleinden. In het huis van Bewaring te Maas tricht ondernam een ingeslotene een poging tot ontvluchting. Hij wrong zich met zijn hoofd halverwege door een tralieraam en kon toen noch vooruit, noch achteruit meer. Eindelijk kwam er een smid aan te pas, om den niet geslaagden uitbreker te „bevrijden". Te Wevelghem steeg een militair vliegtuig op, waarbij de piloot door een luitenant-waarnemer werd verge zeld. Op 1000 {meter hoogt verrichtte de piloot een looping, met hel gevolg, dat de waarnemer, die niet was vast gebonden, uit het toestel stortte en tegen den grond te pletter sloeg. Op het Westelijk rangeerterrein bi 't Centraal Station te Amsterdam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een assistent-opzichter raakte onder een rangeerende locomotief. Beide beenen werden hem afgereden. Hij werd i.aar het ziekenhuis vervoerd, waar hij spoedig overleed. Dinsdag is de 45-jarige schilder F. J. de J. te Rotterdam tijdens zijn werk van een 6 meter hooge stelling geval len. De man was op slag dood. Te Rotterdam werd een 38-jarige man met zijn fiets door een auto aan gereden en gedood. IMIJkerk De veldwachters J. en S. waren op surveillance in een der buitenwijken. J. kwam daarbij met zijn rijwiel in een karspoor terecht, waardoor hij zoo kwam Ie vallen, dat hij een been brak. De andere veldwachter heelt toen zoo spoedig mogelijk een auto opgehaald en daarmede zijn collega naar huis vervoerd. Aanleiding tot nog al lange dis cussie in de gemeenteraadsvergadering was een post tot wijziging van de begrooting waarbij vergoed worden verplegingskosten van de echtgenoote van Inspecteur van politie, Diepen- broek,|weikein „de Lichtenberg" Amers foort behandeld is. De heer Vasten- burg bracht deze zaak ter sprake, maar zijn kritek en die van andere leden richtte zich voornamelijk tegen het feit, dat te duchten is, dat W. in verband met dit geval, vervolg tegenover de andere ambte naren en werklieden in dienst der gemeente een minder coulante houding zouden aannemen, wanneer hun ge zinsleden ziekenhuisverpleging noodig zouden hebben. Het in vorige ver gadering genomen besluit tot toeken ning van rijwieivergoeding aan gem. personeel, werd, naar aanleiding va: Bij Lobositz verongelukte een vlieg tuig. Vier passagiers werden op slag :dood en de piloot zwaar gewond. in Gdingen is een autobus op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen. De chauffeur en vier passa giers werden gedood. Dinsdag werden op de mijn „Glück ifin Hindenburg twee arbeiders door het instorten van een pijter gedood. Op de mijn Sosnitza in Gleiwitz werd een mijnwerker door neervallende stee- nen zwaar gewond. Mevrouw Lindbergh, die gehuwd is met den vermaarden Amerikaanschen vlieger, heeft het levenslicht geschon ken aan een zoon. Deze blijde gebeur tenis heeft in het geheele land vreugde gewekt. Naar het Centraal Bureau voor de Statistiek mededeelt, hebben de brou werijen in 1931 2.103.000 H.L. bier afgeleverd, tegen 2.280.000 H.L. in het vorige jaar. De afzet met binnenland- sche bestemming ging belangrijk achter uit (met 152.000 H.L. of 7 pet.), hoofd zakelijk tengevolge van den ongunstigen economischen toestand en den natten zomer. Het verbruik per hoofd daalde met ruim 2 L. of pl.m. 8 pet. De ex port liep in verhouding nog krachtiger terug (pl.m. 17 pet.). Volgens de nieuwste statistiek zHn er op de heele wereld totaal 2.750.578 motorrijwielen. Hiervan zijn 80 pet. in Europa en slechts 5 pet. in Amerika. Voorts 4 pet. in Australië, 2 pet. in Afrika en 3 pet. in Azië. De cijfers bedragen: Europa 2.300.000, Amerika 132.000, Azië 71.000, Afrika 63.000 en Australië 121.000 stuks. Het grootste productieland is Engeland, gevolgd door Duitschland en Frankrijk. Hoe snel de toeneming is van bet luchtverkeer in Engeland, kan blijken uit het feit, dat dertien jaar geleden slechts 20 reizigers per week uit de vlieghaven Croydon (bij Londen) |ver- trokken. Tegenwoordig is het vertrek uit die luchthaven 20(X) personen per week. En de toeneming houdt aan. Men kan thans per vliegtuig, uit Croydon vertrekkend, naar 130 plaatsen vliegen op het vasteland van Europa. Daarbij komen dan nog de vliegdiensten naar plaatsen in het Britsche rijk.' Een tragisch ongeval heeft zich af gespeeld te Rotterdam. Een moeder, die even uit moest voor een boodschap, had haar zoontje van negen maanden met een band aan een keukenstoel vastgebonden. Toen zij terug kwam vond zij haar kind dood naast den stoel hangen. Het knaapje was van den stoel afgegleden en met het hoofdje tegen een deurpost terecht gekomen. De Rijksmiddelen brachten in Juli f 10.784.264 minder op dan in dezelfde maand van het vorige jaar en in de eerste zeven maanden f35.512.613 min der dan in hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Te Ellekom heeft een pleegzoon van zekeren A. uit een kast f 125 ontvreemd. De jongen heeft met behulp van een valschen sleutel de kast geopend. Hij heeft ten slotte met den gestolen buit geen raad geweten en heeft, toen hij bang werd voor de gevolgen, het geld in de kakhel geworpen. De politie heeft hem aangehouden. Een inwoner van Amsterdam kwam tot de ontdekking, dat uit zijn woning een bedrag van f300 was gestolen. De verdenking viel op een 35-jarige dienstbode. De politie nam haar een verhoor af en zij bekende, Voorts ver telde zij dat zij in den loop van eenige maanden ten nadeele van verschillende huisgenooten ongeveer f 1000 had verduisterd. Er ontlaadde zich boven Spaansche provincies een hevig onweer, dat ge paard ging met hagelstormen. Bij Villa Rosa werd de omheining van een weideplaats omvergerukt, zoodat zes stieren, die daar ingesloten waren en waren bestemd voor de te houden stierengevecht, konden ontsnappen. De vurige gevechtsstieren, opgewonden door het noodweer en de bliksem stralen, renden de stad in en doodden twee personen, die zij op hun weg ontmoetten, terwijl vijf andere personen, die zich niet tijdig in veiligheid konden brengen, ernstig gewond werden. Eenige belangstellenden wilden de koelcellen van het gemeentelijk abattoir te Poeldijk (gem. Monster) gaan be zichtigen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een cel was viel de celdeur onverwachts achter de belangstellenden in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen die buiten de cel waren gebleven. Toen dit gelukte, moest een smid worden gehaald, die na bijna drie uur, de celdour open kon krijgen. Zonnebrand Doorzitten PUROL bij Wielrijden

De Eembode | 1932 | | pagina 1