A. H. v. Nieuwkerk n.v. Telef. 1210 Amersfoort Parage Molenaar Aha hier is de nieuwe Balilia JTjat La fierline VOOP fl600.= Bel dan op No. 42 Affiersfporx, In het Moederhuis der Congregatie van den H. Jozcl te Amersfoort over leed Zuster Maria Petronella (Marga- rctha Commandeur) in den ouderdom van ruim 76 jaren. Donderdag heeft de begrafenis plaats gehad op het Kloosterkerkhof bij 't Moederhuisaldaar. Daartoe genoopt door het toenemend aantal leerlingen, besloot het bestuur der R. K. jongensschool In de parochie van den H. Henricus tot uitbreiding van het schoolgebouw aan de Paulus Borstraat. De gemeenteraad heeft be reids medewerking toegezegd. He uitbreidingsplan is ontworpen door den architect Van Elsberg te Almeloo. Er worden twee localen bijgebouwd. Donderdag vertoefde hier Z.H.Exc. Mgr. Jansen, de Aartsbisschop van Utrecht voor de plechtige Professie van 27 Novicen va» de Congregatie der Zusters van O. L. Vrouw in de kapel van het Moederhuis der Con gregatie aan den Zuidsingel. De speeltuinvereniging Het Lcusdcr- kwarticr organiseert een zomcr-klnder- fccst te houden op Zater.'.ag 3 Sept. aanvangende half twee. Voor inlichtingen en aanmelden ver- voege men zich bij het bestuur. Komen en gaan. Men tierlnncrt er aan a. dat zij, die zich in deze gemeente komen vestigen, hiervan binnen veertien dagen ter secretarie der gemeente moeten doen blijken, door overlegging van een getuigschrift van woonplaats- verandering (verhuisbiljet), of andere door de politie deugdelijk verklaarde papieren b. dat zij. die de gemeente verlaten, een getuigschrift, als vorenbedoeld, be- hooren op te vragen Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste 100 gulden; c. dat van de verhuizing' binnen de Semeentc binnen 14 dagen moet wor- cn kennis gegeven ter secretarie, met aanduiding van het perceel, dat wordt verlaten en hetwelk men weer betrok ken heeft; R. K. Vcrceniging Volksgezondheid. Zondag 21 Aug. a.s. wordt er aan de kerk weer een offertje gevraagd voorde vereeniging „Volksgezondheid". Dat een ieder dat offertje zal brengen door het koopen van ons bloempje, daarvan zijn wij overtuigd. Het zal het zwakke kind ten goede komen in dezen tijd. onbekend zijn. Ie helft der maand Augustus. Brieven binnenland: Aagwijn, Maartensdijk; Truus van Andel. Amsterdam Berendse, Qorin- chcmH. Boerman, GroningenComm. Ind. Zaken Dep. v. Koloniën, Amster dam Dir. Rijksdienst ter Uitvoering Zuldcrzcestcunwctvan Dijk, 's-Hage D. Kuyzer, Amersfoort; B. v. d Lee, AmmerzodcnLetter No. 5 agent van het blad, Alphen a.d. RijnStorm, Hilversumjohan Wijs, Zaandam. Brieven buitenland L. J. E. Veltman, Mannheim. Briefkaarten binnenland; H. Berends, Vreeswijk; Blom, Am sterdam Haverkamp O. v, d. Heuvel, Zandvoort; J. dc Jong. Utrecht; H. Lammers, Zeist; Llcbrecht, Zwolle; Mittemeijer, AmsterdamMoerman, 's-GravenhageJ. Schoon, Oisterwijk; Schools, AmsterdamP. Verschut Marie Willigenburg, Amersfoort. Briefkaart buitenland G. Hccrc, Cochem. De Burgemeester is verhinderd Zaterdag as. spreekuur te houden. Op een werk aan dc Utrcchtschc- straat is een opperman, vermoedelijk door misstappen, van de steiger ge vallen. De man Is met verwondingen aan hand en arm en aan het gelaat naar het St. Elisabeth's Oasthuis over gebracht doch kon. na verbonden te zijn, naar huis gaan. Onze stadgenoot, de heer Sicco Groenveld) is benoemd tol klerk der politie Ie Culemborg. De Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer is voornemens onder leiding van den heer Hofkamp, luitenant Pahud de Montanges, den Olympischen kampioen, evenals dit in 1928 is ge schied, een feestelijken intocht in onze stad. zijn woonplaats, na zijn terug keer uit Los Angeles te bereiden. Het gemeentebestuur heeft terrei- voor sportbeoefening, gelegen aar de Laan 1914 en aan de Zonnebloem straat ter beschikking gesteld van den Amersfoortschen Bond voor Lichame lijke oefening. Onze vroegere stadgenoote de Eerw. Zuster Marie Julie van de Congre van O. L. Vrouw (in de wereld Kraanen) slaagde te Utrecht voor examen Engelsch. R. K. V rouwen hond. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van den R. K. Vrouwenbond, afdeeling Amersfoort, is het volgende feestprogramma samengesteld; October. Openingsavond. Gegeven wordt dc Film „Kinder karakters". October. Lezing met lichtbeelden door Kapelaan de Geus uit Utrecht over Noorwegen. 14 November. Feestavond, 1 Vaan delwijding, 2 Zang door dameskoor onder leiding van Kapelaan Bach, 3 Lezing door Pastoor Van Welsum uit Mourik. November. Middagcauserie. 8 December. 8 uur H. Mis voor de levende en overleden leden in de Kerk L. Vr. Hemelvaart met Algemeene H.Communie, 'sAvonds8 uur; Lezing met lichtbeelden door Pater Dr. Krijn reisbeschrijving Palestina. lanuari.Triduum door Pater Wouters. januari. Lezing. Februari. Declamatie-avond door Vincent Berghegge. Februari. Lezing van Mej. v. Engelen over „Hygiëne in de Huishouding'. Tooneelstukje door de leden van de K. J. M. Maart. Lezing met Lichtbeelden door Pater Huf, over de Liturgische Plech tigheden bij de H. Priesterwijding. April. Kindermiddag in de Patro naatszaal St. Ansfridus. Er zal ook een avond gegeven worden in de parochie St. Henricus. Wederom zullen eenigedemonstraties plaats hebben. De datums zullen door het Bestuur per convocatie worden bekendgemaakt. Het Bestuur: Mevr. Viester, Presi dente, Kon.Wilhelm.straal 38; Mevr. Timmer, Secretaresse, Schimmelp.kade 28Mej. de Roy-v. Zuidewijn, Wil- helminastr. 32Mevr. Jansen, Soester- weg 11Mevr. Noordman, Marnixl. 44. De Druiventeelt om Amersfoort. 't Was ons mogelijk om onderdes- kundige leidingverschillende der groote kweekerijen om Amersfoort te bezoeken. Klein Westland en Elzenhagen der N.V. Algemeene Cultuurmaatschappij, directeur de heer P. v. Straalen, de Vallei van den heer R. Steinmetz, de kweekerij van den heer Th. A. M. Brandsen op Klein Randijk en de moeder van de kweekerijen in deze omgeving, vooral wat de druivencul- tuur aangaat, de Proeftuin der tuin- bouwvereeniging „Amersfoort". Het is geen chauvinisme geen op hemeling van eigen product als gezegd wordt, dat de druiven om Amersfoort aan hoogen eisch voldoen, wat smaak betreft bovenal. staan thans 80 druivenkassen, die binnen enkele jaren op volle op brengst zijn en dan 80.000 kilo per jaar zullen leveren, voor dit jaar wordt gerekend op 50.C00 kilo. De opbrengst voor het geheele land is geraamd op 14 millioen kilo. Zooals het bovenstaande aangeeft, hebben wij in Amersfoort de andere streken niet noodig, ook niet wat kwa liteit betreft. Dan is er nog het voor deel dat we steeds van dezelfde soort kunnen betrekken, van dezelfde kwee kerij. Werkelijk doet de grondgesteld- heid nog veel af, en die lijkt hier bij zonder gunstig. De teelt in ons land heeft de groote uitbreiding gekregen door den enormen uitvoer. Zelfs Skandinavië betrok van ons. En thans weet men het, de grenzen der verschillende landen zijn voor ons sterk gesloten op heden. Vanaf I Sept. moet in Engeland 15 cent per pond invoer worden betaald en dat wordt •ruiventeell wordt maar niet zoo omgezet in andere teelt. Een druiven- boom is na vijf jaar in volle productie, en kan het dan wel twee menschen- levens uithouden. Thans is het dus voor ons de tijd om die heerlijke vrucht te leeren eten, de vrucht aan prachttrossen. En zure -^druiven kan men laten staan. Neemt f men van onze kweekerijen, dan behoeft I J men zich niet Ie laten verleiden door schoon uitzien. Een gevaarlijke tijd van koopen is de tijd dat de druiven uit de koude kassen die der stookdruiven gaat ver vangen. Dan wordt wel reeds gesneden uit de koude kas, die er mooi uitzien maar nog niet rijp en dus nog zuur zijn, om ze voor den prijs van stook druiven nop aan den man te brengen. In deze geldt dus vooral 'n vertrouwd adres. De Frankenthalers uit de koude kas komen in September, de donkere Black Alicante in October. Wij proefden een derde soort heerlijke druif, een vleezige met een kleur van geel albast, de Golden Shampion, iets bijzonder fijns, maar ook de Frankenthaler was een zalfje op de tong. De Shampion was teelt van Klein Westland. De twee kweekerijen der Alg, Cultuur Maatschappij alhier, Klein Westland en Elzenhagen beslaan 5 H.A., waarvam een half H.A. voor de druivenkassen. In de stookkassen is vanaf Febr. en Maart te leveren. Nu is het streven der teelt bij goede kweekers om het geheele jaar door te kunnen leveren. Bij het invallen der nachtvorsten is zonder voorziening de druivenlevering opgehouden. Dan kan echter door z.g. droogstoken de waterdamp verdreven worden en dus ook de nachtvorsten de kas. En dan blijft er het koeler. De heer van Straalen heeft eens een proef genomen aan het abattoir alhier. Daar zou iets zijn te bereiken, als het Gemeentebestuur zou meewerken. artikel in het Orgaan van V.V.V. ontleenen we het volgende ovei Amersfoort als woonplaats. Eene gemeente, waarin zich even veel menschen vestigen als zij verliest door vertrek, zou haar bevolkingsaan tal ongewijzigd laten, ware het niet, dat er aanwas is door het z g. „ge boorteoverschot". In de Noordelijke en middenprovincies van ons land verhoudt zich het aantal geboorten tol dat der sterfgevallen als 2 tot 1in de Zuidelijke provincies (in het bijzonder Noord-Brabant en Limburg) is het eer ste verhoudingsgetal hooger, waardoor voor geheel Nederland de verhouding tusschen geboorte en sterfte wordt als 2.2:1. In het eerste halfjaar van 1932 wer den te Amersfoort 382 kinderen als levend geboren aangegeven (gemiddeld ongeveer 2 per dag) terwijl in dat zelfde tijdvak 187 inwoners overleden (gemiddeld 1 per dag). Het geboorte-overschot bedroeg dus in het eerste semester 195 zielen. Dat het z.g. „natuurlijk accres". Ons bevolkingsregister geeft echter >or genoemd tijdvak een stijging der bevolking aan van 805 personen Dit komt, doordat er 610 menschen méér gevestigd dan vertrokken zijn. In tegenstelling met het geboorte-over schot, zou men dit dus het „onna tuurlijk accres" kunnen noemen, Doch déarvoor wachte men zich. Niets is natuurlijker, dan dat men zich te Amersfoort vestigt! De uilkomst van de volkstelling, ge houden op 1 Januari 1921 wees uit, dat Amersfoort 31.139 inwoners telde. En volgens die telling op 1 |anuari 1931 waren er 38.551. Eene toename dus van 7412 In 10 jaren tijds. Dat is gemiddeld 741 per jaar. Thans op I Juli j.I. had Amersfoort 40.510 inwoners. Sedert 1 '31, dus in 1jaar tijds groeide de bevolking dus met 1959 zielen. Dat is 1306 per jaar, of bijna 2 maal zoo veel als gemiddeld in de 10 jaren, die vooraf gingen. De Nederlander, die om welke reden dan ook verandering van woonplaals wenscht, is er achter ge komen, dat, in het centrum des lands, in de Geldersche Vallei en [beschut door den heerlijk-beboschten Utrecht- schen heuvelrug een fraai-uitgeboywde provinciestad ligt, een stad, niet te groot en niet te klein, zoodat ze, naast een rustige sfeer, alle accommodatie aan de eischen van het moderne leven biedt, een oord, van waaruit men 40, resp. 20 minuten .de 1ste en de 4de stad van ons land per spoor kan bereiken, terwijl eveneens trein-, tram- en autobusverbindingen met de ge heele verdere omgeving bestaan. Een ideaal-plaats voor de kinderop voeding, met scholen te kust en te keur van vrijwel alle richtingen. De bevolking laat zich in vier groepen van ongeveer gelijke sterkte verdeelen Katholieken; S.D.A.P.-ers; Christelijken en Vrijzinnigen. Hierdoor heerscht een aangenaam-aandoende verdraagzaam heid en kan de gemeente „harmonisch' bestuurd worden. Excessen, naar welk groepsbelang ook gericht, zouden zich onmiddellijk wreken. Het is dan ook geen wonder, dat men in een nieuwi stadswijk op den Berg een Thorbecke- plein, een Kuyperlaan, een Nolenslaan en een Troelstralaan aantreft. Sport en ontspanning komen hier volkomen tot haar recht. Bezit Amers foort ideale sportterreinen en sport verenigingen die elkander bekampen, waar het sportprestaties geldt, doch samenwerken, waar het gemeenschap pelijk belang dit eischt; voor stadge noot en vreemdeling bestaat er te kust en te keur gelegenheid tot ontspanning. Tooneelvoorstellingen, zang- en mu ziekuitvoeringen wisselen elkaar des winters veelvuldig af. De opleiding tot vocale en instru mentale kunst wordt eveneens bekwaam verzorgd. Amersfoort biedt een ideale woon- Het Sportfondsenbad. Jammer genoeg zijn er nog vele ouders die hun kinderen door ver schillende motieven het genot van zwemmen onthouden en hun daardoor beletten het zoo uitermate nuttige zwemmen te leeren. En dat, terwijl men eiken dag opnieuw op deze fout wordt attent gemaakt door de berich ten in de bladen, welke steeds maai weer melding maken van verdrinkings- gevallen bij het baden als gevolg van het feit, dat de baders niet konden zwemmen. Ouders, weet U wel dat zulks ook Uw kind kan overkomen indien het niet kan zwemmen? Men zegt bij het lezen van een dergelijk bericht „wat vreeselijk toch", doch daarmee alleen is men niet verant woord. Immers, als uw kind van een fietstocht naar Loosdrecht of kampeeren wat later thuis komt dan gewoonlijk, bekruipt U steeds opnieuw de angst, dat uw kind, dat door de warmte is verleid tot zwemmen, ver dronken kan zijn omdat het nog niet kon zwemmen of nog niet op een be hoorlijke wijze kon zwemmen. Deze zorg kan ieder ouder van zich zetten zoodra hij zijn kinderen in staat heeft gesteld goed zwemmen te leeren. De gelegenheid daarvoor wordt in onze stad belangrijk grooter zoodra het Sportfondsenbad gesticht wordt, daar men dan het geheele jaar door ge legenheid heeft tot zwemmen. Deze sport behoort even goed tot de op voeding als muziekles. Hetsportfondsenwerk vlot heel aardig: wij naderen reeds de 200 spaarders. Er zijn in onze gemeente met haar ruim 40.000 inwoners wel meer dan 1000 spaarders te halen als de pro pagandisten maar wisten aan welke bel zij moeten trekken. Wie geeft zich spontaan op als spaarder? Er zijn circa 2000 families van propaganda materiaal bediend en aan huis bezocht, zegt U dit niets omtrent de werk zaamheid der propagandisten, die daarvoor hun vrijen tijd beschikbaar stellen? Dat zij hier en daar tegenslag ondervinden spreekt welhaast vanzelf, doch een goede ontvangst bil ander geeft hun telkenmale nieuwe moed om verder te werken. Zoo vroeg een spaarder vier spaar- brieven met de mededeeling „Die krijgt U nog deze week ingevuld terug van vier mijner kennissen". In derdaad kwamen de spaarbrieven binnen een week ingevuld terugEr zijn thans nog ruim 100 spaarders noodig; laten de spaarders nu eens ieder in hun eigen kring trachten nieuwe spaarder te maken, dan zijn we er binnen enkele weken. Er zijn zelfs zakenmenschen geweest, die zich vrijwillig opgaven omdat zij in het sportfondsenbad ook een belang zagen voor hun bedrijf. Wij vermelden ten slotte nog even de adressen van hen, bij wie U nadere inlichtingen kunt krijgen of bij wie U zich direct kunt opgeven, deze zijnA. J. C. Spoel, P, Bothlaan 5, Tel. 860; H. A. Vier dag, Utrechtschestraat 7, tel. 376; C. van Ommeren Jr. Langestraat 14. tel, 257 en de heer Koren, Utr.weg 90. De 14-jarige J. van de Veer redde met levensgevaar een 6-jarig knaapje, dat bij Metgensbleek te water was 'geraakt en dreigde te verdrinken. Den wakkeren redder alle hulde Prijsnoteeriug Veiling 17 Aug. '32. Druiven 28—40 ct. Tomaten 25 ct. Witte pruimen 22—28 ct. Wijn pruimen 17—18 ct. Roode bessen 26 —27 ct. Charlemowsky 20—24 ct. Clapps 20—34 ct. Zigeunerin 26 cl. Dr. Jules 15-23 ct. N. H. Suikerperen 11-15 ci. Codlin Keswick 11-13 ct. Lord Grosvenier 18 ct. The Queen 12 ct. Augurken 20 - 50 ct. Spercieboonen 17 ct. Postelein 4—6 cl. Spinazie 11 ct. Bloemkool 3—8 ct. Groene kool 2—3 ct. Komkommers 3-7 cl. Meloenen 24—50 ct. Rabarber 2—3 ct. Wortels 4-9 ct. Andijvie 5—17 Sla 6—21 ct. Bieten 13-17 ct. Burgerlijke Stand. 16 Aug. Gehuwd: J. Wouda en A. H. Lijssen. Overleden: Grietje Com mandeur, 76 jr., ongeh Hillegonda Janssen, 62 jr., echtg. v. A. v. Houwe- lingen. 17 Aug. Geboren: Margaretha Ge- rda, d. v. T. G. Verschuur en J. P. Wenscht U iets bijzonders bij het installeeren uwer woning? Wij ontwerpen en vervaardigen Meubelen welke U steeds voldoen tegen billijke prijzen 1 Komt U eens bij ons zien, het verplicht U tot mets K. Beekstraat 6 Tel. 543 Beekensteinschelaan 10 PP" 18 Modelkamers "PRi v. Hamersveld Jacob, z. v. H. Snel en W. den Hartog Antonia Chris tina Theresia, d. v. B. Walet en K. v. Maurik Margaretha Ida, d. v. J. de Voogd en G. de Vries. Gehuwd: G. Berendse en O. v. d. Essenburg F. F. Middelman en M. v. Kranenburg. Zondagdieust H.H. Doctoren e Nachtweekdienst Apotheker. Chr. Eggink, Pr. Frederiklaan 8, tel. 221 H. H. E. Morren, Lange- gracht 11, tel. 55; A. C. Nicolaï, L. Bergstr. 41, tel. 633. ApotheekCramer, P. Buijslaan 93, tel. 902. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke stand. GeborenJoannes Gijsbertus, J. Nieuwenburg en G. Voorburg. Antonius Wouterus, z. van J. v. Loon en B. v. Romen. Johannes Heiidri- kus, z. van A. H. Hasker en C- S. Brom. Jan, z. vanj. WernsenenA. Beitler. OndertrouwdJ. Koot en G. Speel- berg. GetrouwdA. Jenner en R. L. v. d. Eshof. Overleden Hendrika v. d Tweel, 84 jr., wed. van J. v. d. Vlas akker. Leusden Btirgeilijke stand. GeborenGerrit Johannes, J. Voorburg en M. Boersen. Putten De reizigers van den sneltrein, die Donderdagmorgen uit Amersfoort ver trok, bemerkten even voorbij Putten, dat de trein plotseling stopte. Er was aan de noodrem getrokken. Een jon getje van 5 jaar oud zou uit één der coupé's gevallen zijn. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. Enkele honderden meters terug vond men het kind naast de spoorbaan liggen, met het hoofd tegen de rails. Het was be wusteloos. Er is hulp verleend door dr. Groe- neveld uit Putten. Hij constateerde dat de toestand vrijwel hopeloos moest worden geacht. Het kind, Otto Pijker uit Limburg afkomstig, is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Putten overge bracht, waar het kort daarna is over leden. De trein kwam met een half uur vertraging in Zwolle aan. Het kind komt uit een gezin, waar van de moeder uit de ouderlijke macht is ontzet. De twee kinderen van dit gezin, twee jongetjes, werden door een agent van politie naar Leeuwarden ge bracht, om daar aan den vader te wor den overgegeven. De agent was met een der kinderen even naar hel toilet gegaan en had het andere achterge laten in de hoede van een dame er een heer in de coupé. Vermoedelijk heeft het jongetje geleund tegen de deur en daarbij den knop geraakt, zoodat de deur open vloog. De dame en dc heer hadden het ongeluk kunnen voorkomen. Binnenland „Weiter". De Katholieke Staatspartij heeft een rondschrijven gepubliceerd over het befaamde rapport Weiter. Het Bestuur der Staatspartij gaat bij deze beschouwing uit van eenige lei dende beginselen en redeneer! daarop logisch door. Het eerste uitgangspunt is, dat de blijvende rijksuitgaven in een crisistijd als deze omlaag moeten. Vervolgens wordt gesteld, dat dc aanvaardbaar heid de; concrete bezuinigingen in laatste instantie moet worden beoor deeld naar zedelijke maatstaven. Voorts wordt vrij duidelijk te kennen gegeven, dat de rente der staatsleeningen on aantastbaar is. En ten slotte, dat „loo- salarissen" wegens de hoogte van hun totaal liet object zijn, waarop men in ieder geval een groot deel der bezuiniging zal moeten vinden. Daartegenover wordt dan met na druk gesteld, dat „met groote nauw gezetheid" moet worden overwogen tot hoever de invloed der versoberin gen mag gaan „op levende menschen dat „een nauwgezet onderzoek" noodig is, met name in verband met het pro grampunt, dat „gezinspolitiek het ge heele staatsbeleid moet doortrekken"; dat de beslaande normen voor den steun der werkloozen niet boven het levens-minimum uitgaan en dat het opleggen van cenigen nieuwen last (aan belastingbetalers), om het leed van anderen (werkloozen) dragelijker te maken ten volle gerechtvaardigd is. In het algemeen wordt overigens van nieuwe of verhoogde belastingen gezegd dat dit een zeer onzeker middel is, terwijl vermindering van uitgaven een vrij zeker middel is. En dan wordt nogjeens met nadruk verklaard, dat thans „met de grootste nauwgezetheid moet worden gestreefd naar rechtvaardige verdeeling ook van nieuwe laslcn rechtstreeks of zijdelings". Centrale Raadsvergadering van „Dc Hanze" in het Aartsbisdom Utrecht. De jaarlijksche bondsvergadering van den Aartsdiocesanen R. K. Midden standsbond wordt op Woensdag 7 en Donderdag 8 September a.s gehouden te 's Heerenberg in het St. Josephge- bouw aldaar. Door het inlasschen van extra auto bussen en trammen zullen op 7 Sep tember de afgevaardigden uit geheel het Aartsbisdom reeds om half elf 's morgens 's Heerenberg kunnen be reikt hebben. De agenda vermeldt 3 redevoeringen, n.l. een bondsrede van den voorzitter, den heer H. G. J. v. d. Sand uit Arnhem, onderwerp „Rome en Nederland", een 10-minutenrede van den heer P. de Brabander, directeur van het Centraal Hanzebureau te Utrecht, onderwerp „Ons Lustrum" en op 8 September een rede van den Weleerw. Heer J. Lefebure, Kapelaan te Utrecht, onder werp „De R. K. Middenstandsorgani satie in de branding van dezen tijd." Moet IJmuiden ten ondergaan? Mijne heeren, Mogen wij Uwe lezers, maar bovenal Uwe lezeressen, er eens op wijzen dat, indien ieder Ncderlaudsch huishouden slechts éénmaal per week visclt eet, dit voldoende zou zijn om onze ge heele Hollandsche Visschersvloot weer ter vischvangst Ie zenden. Door de invoer-belemmeringen van onze nabuurstaten, ligt thans ca. i\1 van de vloot stil. Bijna 200 groote trawlers wachten reeds maanden om eer naar zee te worden gezouden. Inwoners van Amersfoort! Helpt mede de IJmuider Vloot weer te doen uit varen. Eet meer visch. Dan blijft ge slank Gezond en frisch Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Dir. Ijmtitder Vischhandel H, Glastra Co. n.v. Allerlei Een lieer uit Zutphen kwam 's avonds laat met zijn auto tusschen een kudde herten terecht op den Dassenberg te Apeldoorn. Hoewel hij langzaam reed, kon hij niet verhinderen dat hij met zijn wagen tegen een groot hert reed, dat plotseling den weg overstak. Het hert werd gedood en de lantaarns van rte auto werden vernield. ooo Bij de afscheidsvoorstelling van de koorddansers-familie Frank, die in Scliwetzingen optradt, gebeurde een afgrijselijk ongeluk. Tengevolge van een fout in het materiaal, stortte het toestel, waarop de artiesten zich be vonden, in. Van een hoogte van twaalf meter vielen deze naar beneden. Frank kreeg lichte verwondingen. Zijn beide kinderen, het 12-jarig dochtertje Inge borg en liet 11-jarig zoontje Morse, bleven bloedovcrstroomd liggen en stierven 's nachts in het ziekenhuis. De artiest-leerling Heinrich Netiner is ster vende. Hebt U een laxi of au«o noodig

De Eembode | 1932 | | pagina 2