STUDIEBOEKEN STUDIEBOEKEN Allerlei Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave i de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 9 Sept. 1932 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 45 Is hel niet duidelijk, dat niet in het raadhuis, en niet in de rechtzaal of op de beurs, over het eigentijk karakter en de verwachting van den tijd, waarin wij leven, beraadslaagd moet worden, maar in het huisgezin? Epistel en Evangelie. Zeventiende Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Ephesiërs; IV, 1—6. Broeders I Ik bid u, ik, de gevangene in den Heer, dat gij wandelt waardig der roeping, waarmede gij geroepen zijt, met alle nederigheid en zacht moedigheid, met geduld, elkander in liefde verdragend, vol ijver om de eenheid des Geesles door den band des vredes te bewaren. Eén lichaam en één Geest, gelijk gij geroepen zijt lot ééne hoop uwer roeping; één Heer, één geloof, één doopsel, één God en Vader van allen, die boven allen en door alles en in ons allen is; die ge zegend is in de eeuwen der eeuwen! Amen. EVANGELIE volgens den H. Matlheiis; XXII, 35—46. In dien tijd naderden de Pharizeën tot Jesus, en een van hen, een leeraar der Wet, vroeg Hem om Hem op de proef te stellen: Meester! wat is liet grootste gebod in de Wet?Jesus sprak tot hemGij zult den Heer uwen God liefhebben uit geheel uw hart en met geheel uwe ziel en met geheel uw verstand. Dit is het grootste en eerste f;ebod. En het tweede is daar aan ge- Ijk: gij zult uwen naaste beminnen gelijk u zeiven. Aan deze twee geboden hangt de geheele Wet en de Profeten. Toen nu de Pharizeën vergaderd waren, ondervroeg Jesus hen, zeg gende Wat dunkt u van den Christus? Wiens Zoon is Hij? Zij zeiden Hem: Van David. Hij sprak tot hen: Hoe noemt David dan in den Geest Hem Heer, als hij zegt: de Heer heelt ge zegd tot mijnen Heer, zit aan mijne rechterhand, totdat Ik uwe vijanden stelle tot voetbank uwer voeten! Zoo dus David Hem Heer noemt, hoe is Hij zijn Zoon En niemand kon Hem een woord antwoorden; ook durfde van dien dag af niemand Hem meer ondervragen. lijke werken van barmhartigheid welke zijn: de hongerigen spijzen, de dor- sligen laven, de naakten kleeden, de vreemdelingen herbergen, de zieken bezoeken, de gevangenen verlossen, de dooden begraven; alsook de zon daars vermanen, de onwetenden leeren, in moeilijkheden goeden raad geven, de bedroefden vertroosten, het onrecht geduldig lijden, de beleedigingen ver geven, voor levenden en dooden bid den. Laten we ons zeiven eens onder zoeken of wij aldus onze naaste be minnen. Gij die haat, vijandschap, nijd of afgunst voedt tegen uwen naaste, gij die hem veracht en zijn gebreken openbaart, gij die hem kwaad gunt of toewenscht, gij die u verblijdt over zijn ongeluk, zondigt gij daardoor niet tegen dit gebod? Om het laatste deel van het Evan gelie te verstaan, dient men te bemer ken, dat de Pharizeën den Messias beschouwden als een mcnsch, voort komende uit het geslacht van David. Jezus nu doet daarentegen een beroep op den 109en Psalm om hen te over tuigen dat Hij meer is dan een gewoon menscli. In dien l'salm immers spreekt David over den Messias als zijn Heer, David nu was koning van Israël, had dus gccncn Heer boven zich dan God alleen. Wordt dan de Messias genoemd dc Heer van David dan volgt dat Hij ook waarlijk God is. Als zoodanig had David Hem reeds ecuwen tc voren erkend en voorspeld. Wij, Christenen, moeten Jezus als onzen Heer en God erkennen en Hem beminnen met geheel ons hart, met geheel onze ziel en geheel ons ver stand. Liturgische Kalender. Week van 11—17 September. Zondag 11. 17e Zondag na Pinkst., Tijdeigen, Mis Justus, 2e geb. H.H. Protus en llyacanthus, 3e A cunctis. Maandag 12. H. Naam Maria, Credo, Prefatie H. Maagd. Dinsdag 13. Mis als Zondag. 2e geb. A cunctis, 3e naar keuze. Donderdag 15. Zeven Smarten van Maria, 2e geb. (alleen in stille Mis sen) H. Nicomedus, Credo, Prefatie H. Maagd. Vrijdag 16. H.H. Cornelius enz. 2c geb. H.H. Eulemia enz., 3c A cunctis. Zaterdag 17. H. Wondeteekenen van den H. Franciscus. Evan geile verklaring. Zeventiende Zondag na Pinksteren. „Meester welk is het grootste gebod in de wet?" zoo vroegen de Pharizeën aan den Zaligmaker en het antwoord luidde„Gij zult den Heer uwen God beminnen met geheel uw hart en met geheel uw ziel en geheel uw verstand" dit is, gelijk de H. Augustinus uitlegt: alle gedachten van uw versland, alle bewegingen van uw hart, alle werken van uw leven zult gij zoo tot God stieren dat er niet een deeltje van uw leven besteed wordt dan uit liefde tot God. Hoevele christenen zijn er echter niet die in deze noodzakelijke plicht te kort schieten! Hoevelen in wier harten niets anders dan begeerlijkheid tot de wereld en hare ijdelheden, tot hare eer en rijkdommen, tot de wel lusten en genietingen des vleesches gevonden wordt en die dus óf van de hoovaardij óf van de gierigheid óf van den wellust hun afgod maken en dien meer beminnen dan God. Wanneer gif derhalve de ijdelheden der wereld be- minto uw hart op geld en goed ge vestigd hebt, en wellust des vleesches zoekt, dan bemint gij God niet uit geheel uw hart. En, zoo vervolgt de Zaligmaker: „Het tweede daaraan gelijk: Gij zult uw naaste beminnen gelijk u zeiven." Die liefde tot den naaste moet blijken uit onze werken. We moeten ons derhalve toeleggen op lichamelijke en geeste- JOH. DE HEER VARKENSMARKT TEL, 1309 AMERSFOORT Piano's - Orgels - Radio WIJ LEVEREN ALLE MERKEN van Colmar bewijst, dat door een ge wonen, middeleeuwschen handswerk man werd geschreven. Ook thans nog kan men bij zeer eenvoudige Katho lieken van het platteland bespeuren, hoe diep de uiterlijke openbaring van innerlijken zin op hun geesten en ge moederen heelt ingewerkt en inwerkt. Dit Katholieke evenwicht tusschen uiterlijkheid en innerlijkheid, hetwelk aan andersdenkenden ontbreekt, drukt een karakteristiek stempel op het ka rakter van Katholieke volken. De in vloed daarvan openbaart zich op de eerste plaats door een veel grooter levendigheid, welke die volken over 't algemeen eigen is. Wie In zijn geheele levensopvatting leert het uiterlijke aan het innerlijke te doen beantwoorden, zal ook zijn inner lijke gevoelens sterker doen weerspie gelen in zijn uiterlijke handeling dan hij, wien van jongsafaan is ingeprent, dat alles in het innerlijke moet worden gezocht, wien zelfs een afkeer voor itbeelding van het heilige, het beste a hem, in uiterlijke symbolen of voor stellingen wordt bijgebracht. KatHollek. Leven. Het ligt in den aard van het Ka tholicisme. de uiterlijke houding aan de innerlijke gevoelens te doen beant woorden. Dat komt tol uiting in de liturgie, de symboliek en de plechtig heden der Katholieke Kerk, Jammer, dat de innerlijke zin van dit alles door het dagelijksch gebruik zonder eenigen twijfel soms de diepere beteekenis afstompt. Wij mogen niet ontkennen, dat er, voor zoover het de levenshouding van vele Katholieken aangaat, in deze op merking een grond van juistheid zit. Maar ook hier moet weer rekening worden gehouden met het verleden. Er is, om den werkelijken zin van de symbolen en de plechtigheden van het Katholicisme te begrijpen, een niet zoo geringe kennis van het geheele Katholieke geloofs- en eeredienst-sy- steem. noodig. Deze kennis kan slechts worden bijgebracht, wanneer er vol doende priesters en voldoende Katho lieke scholen beschikbaar zijn, om haar aan de kinderen bij te brengen. In het verleden heeft daaraan zeer veel ont broken, juist omdat wij het benoodigde aantal priesters en de noodige scholen misten. Daarom ontbrak bij vorige Ka tholieke geslachten, voorzoover niet de traditie door het huisgezin werd verder gedragen, waar men uiterst be moeilijkt werd door de maatschappe lijke ontwikkeling, met name door het fabriekswezen met zijn langen ar beidsdag en zijn verruwenden invloed inderdaad bij velen de kennis van den dieperen zin der uiterlijke plech tigheden. Men heeft wel eens gezegd, dat in Nederland een naakt katholi cisme was behoudenjgebleven, omdat de middelen ontbraken om het schoone kleed en de sieraden te vervaardigen aan te brengen. Bij het hedendaagsche geslacht is in dit alles reeds een zeer groote verbe tering gekomen, juist omdat thans voor het Katholicisme de vrijheid is bereikt. Dit neemt niet weg, dat er steeds ook Katholieken zullen zijn, wier inertie een beletsel is om zich in de uiterlijke openbaring van innerlijken zin in te leven. Dat dit evenwel bij een volle dige ontplooiing van het Katholicisme niet het geval is, hebben vervlogen tijden bewezen, toen de Kathedralen inderdaad, in den vuurgloed harer ven sters en het wonderwerk harer beeld houwwerken en schilderingen in den vollen zin „de bijbels der armen" wa ren, en door dezen ook werden gele-i zen en verstaan, zooals bijv. dat mooie boekje over mystiek in het museum Teekenbenoodigdheden KANTOORBOEKHANDEL ■8 F. A. TULP BB Lingcstr. <6 t.o. Krommestr. TEL 326 Naastenliefde. Allerwege wordt aanbevolen de helpende hand te bieden, nu er zoo veel gebrek en ellende geleden wordt, Waar de nood grooter wordt en de inter voor de deur staat, is het wel licht dienstig, een aantal citaten te laten volgen, die alle de naastenliefde tot onderwerp hebben en als het ware geschreven zijn voor dezen tijd van armoede en ellende. ..Men kan niet God en den Mammon dienen." slaat in het Evangelie van den H. Mattheus en in het Evangelie den H. Lucas wordt gezegd „Wie twee mantels heeft, geeft er een aan hem die er geen heeft." In hetzelfde Evangelie is sprake van een rijke, die zooveel bezat, dat hij niet wist, wat er mede Ie doenhet H. Evangelie zegt van hem „Gij dwaas, nog dezen nacht zal uwe ziel van u worden weggeno men." De H. Augustinus legt deze woorden als volgt uit: „de rijke zal verdoemd worden, omdat hij zijn over bodige rijkdommen achterliet." St. Ambrosius„Wat een ongerech tigheid is het, wanneer ik weliswaar van niemand iets wegneem, maar mijn eigen goederen zorgvuldig voor mij zelf bewaar. O dwaze meening! Noemt gij uw goederen uw eigendom Het is even goed een misdaad den armen aalmoezen te weigeren als men in staal is ze te geven, dan iets van een ander te stelen of weg te nemen." St. Chrysostomus zegt: „Is uw bezit werkelijk uw eigendom? De goederen der armen zijn aan uwe hoede toever trouwd, of gij deze verkregen hebt door uw eigen arbeid of door overerving." St. Augustinus zegt: „Wat de rijke niet noodig heeft, komt de arme te kort. Wie meer bezit dan hij noodig heeft, bezit meer dan hem toekomt." Bij den H. Gregorius lezen wij: „Dt aarde is ons gemeenschappelijk bezit en zij draagt vruchten voor allen." En bij den H. Bernardus „De armen roepen klagendhet is ons eigendom, dat gij verkwist en ons bezit, dat gij zoo roekeloos wegwerpt De H. Thomas van Aquine schrijft. „De goederen, die velen bezitten, meer dan zij noodig hebben, zijn verschul digd voor het onderhoud der armen. De Heer beveelt niet het tiende deel aan de armen te geven, doch alles wat overbodig is." Verwaarloozlng van akkers. Wij hebben tal van regeeringsmaat- regelen tot steun van den landbouw en nieuwe maatregelen moeten nemen om den tuinbouw voor on dergang te behoeden. Ons budget wordt uiterst zwaar belast met werkloozen- ondersteuningen voorwerkverschaffing Tal van goedgeaarde Nederlanders vra gen zich af, of in deze aangelegen heden wel met voldoende inzicht wordt geageerd en of er uit al die gelden niet méér zou kunnen worden gehaald ten bate van onze volkswelvaart. Men moet zich niet blindstaren op de hausse op de effectenbeurzen, want deze zegt ons op het moment bitter weinig. Nederland heeft zeer zorgelijke jaren voor den boeg; zooals het verbond van Nederlandsche Werkgevers in zijn rekest aan den Ministerraad betoogde moet meer zorg besteed worden aan de binnenlandsche markt en wij zouden dit willen uitbreiden tot het besteden van meer aandacht aan hetgeen met de millioenen, welke nu worden uit gegeven, kan worden gedaan. Het doel van die millioenen is niet alleen steun aan hen, die buiten het productie-proces zijn gezet zonder dat zij dit wenschten... maar ook en dan wel voornamelijk om Nederlqnd's economische weerkracht te vergroolen. Er is veel te doen in NederlandEr is heel wat productiefs, te doen, waarvan wij later de vruchten zullen plukkenhet is af te keuren om geld te geven aan werkloozen en hun geen arbeid te verschaffen. Ledigheid demoraliseert zoo spoedig. In de Emmer Courant lazen wij enkele ware woorden, die wij hier aanhalen, doch waarvan wij dc conclusies voor den schrijver laten En dan de bouwakkers, zoo wij ze er nooit zagen (een beschrijving van een vacantielijd in Friesland) Aard appelakkers met eerstelingen, waar een groen tapijt de veel te laat gerooide aardappels tooiden. Bietvelden, voor heen door geen onkruidplanl ontsierd, en thans door allerhande onkruid ver- 'uild. Slooten, welke in vroegere jaren zelfs in de droogste perioden, nog een voldoende afscheiding voor het gaarne uitbrekende jongvee vormden, nu dicht gegroeid met gras, riet en bies. Voor aar een treurigen aanblik. Maar eveneens nijpt de vraag, of de tijd niet spoedig aanbreekt, eigenlijk reeds aangebroken is, dat gebroken wordt met het huidige werkverschaf fingsidee en wat als overtollige arbeids kracht op de vrije markt geen plaats weet te verwerven, dienstbaar gemaakt moet worden om de noodzakelijke werkzaamheden in het Landbouwbe drijf naar behooren te taten verrichten. De slooten kunnen alleen tot schade ■an den landbouw eenige jaren dicht zitten. Vervuilde akkers zullen jarenlang den boeren ergernis en schade be rokkenen. Braakliggende landerijen zullen de oogsten verminderen en een tijd van honger inluiden? Reeds nu zijn de gevoigen van deze economische handelingen aan te wijzen. Den gepasseerden zomer was er bij vele boeren geen werk te bekomen. Onwil soms, onmacht veelal deed ar beiders ontslaan en zelfs in het wied- seizoen geen nieuwe arbeidskrachten aannemen. Natuurlijk zijn de gevolgen uitgebleven. Wieden werd niet gedaan. En vele perceelen, vooral die welke aan den weg lagen, gaven een troosteloozen aanblik. Dat de zui nigheid hier de wijsheid ook nog wel eens bedriegt, leere het volgende geval Van twee perceelen erwten, gelijk bemest en op denzelfden grondslag, werd het eene gewied naar behooren, terwijl van het andere perceel het wiedersgeld in de zak werd gehouden. Het is ons niet bekend door welke overwegingen de gebruiker van dit laatste perceel zich heeft laten leiden, maar de einduitkomst bleek voor hem toch fataal. Bij het dorschen gaf toch het gewiede perceel een meer-opbrengst van 800 K.G. per H.A. De Verkoops prijs der erwten was toen 8 gulden per 100 K.g. Door het wieden werd dus per H.A. vier en zestig gulden meer gemaakt. En nu v/eten wc wel, dat hiervan het wiedersloon nog af moet. Deze vier en zestig gulden is geen zuivere winst. Maar in deze da gen van algemeenen druk, waarin ook de boer en arbeider elkaar vooral tot één hand en een voet moeten zijn. hadden deze f64 per H.A. veel leed kunnen stillen en menig arbeidersgezin op het land een moeilijken gang naar de werkverschaffing of den steun be spaard. Zou het niet mogelijk zijn, dat in deze richting een oplossing wordt ge zocht voor de werkloosheid onder de landarbeiders, de minst draagkrachtigen in onze samenleving? Zeker, we ont veinzen ons niet, dat hier bezwaren zijn. Wie tot het laatst zijn arbeiders aan de hand hield en arbeid liet ver richten, wie ook gedurende de winter maanden, het koren nog met de hand of met de paarden liet dorschen omdat de gezinnen van de arbeiders toch moesten eten zou zeker gedupeerd worden ten koste van den beursbinder, die reeds jaren minder arbeid liet ver richten dan economisch verantwoord en financieel gewettigd was. Indien een gedeelte der 300 millioen, welke thans voor werkverschaffing en I PIANO'S,VLEUGELS,ORGELS Fa. R. van den Burg - Arnh.straal I Bezoekt onze magazijnenwij bieden H U een enorme keuze zoowel in het B eenvoudige als in het meest luxe genre H Betaling vanaf f 4.— per maand H steun worden verstrekt als loontoesla- in het land- en tuinbouwbedrijf werden verstrekt, dan zou een onder deel der crisis doelmatiger worden op gelost dan dit tot heden het geval is." Woorden, die het overdenken waard zijn. Is er geen oplossing te vinden in het uitkceren van behoorlijke be dragen aan de boeren en tuinders door den Staat a fonds perdu, waarbij de steun-ontvangers zekere verplichtingen op zich nemen ten opzichte van het, in dienstnemen van werkkrachten en| ten opzichte van aflossing, alleen in tijden, dat het bedrijf weer gaat ren- deeren? Uit Dultschland. Nederland heeft voor drie milliard aan Duitsche papieren en de rente daarvan bedraagt een 150 a 200 mil lioen per jaar. Von Papen wil ook die rente gaan verlagen en dat komt ons wellicht op eenige tientallen millioenen per jaar te staan. Binnenland Vlugge en prompte levering Fa. H. ELZEHAAR LANGESTRflAT 84 TEL. 528 Dienstplichtigen-Retraite te Amersfoort. Dienstplichtigen-Retraites zijn lang zamerhand al iets gewoons geworden. Ze keeren jaarlijks terug tegen den tijd, dat een nieuwe lichting moet opkomen. AI onze Retraitenhuizen zien dan groe pen van onze aspirant-recruten binnen hunne muren, waar ze zich door gebed en geestelijk onderricht op hun dienst tijd voorbereiden. Prachtwerk! Een werk dringend dooral onze Bisschoppen aanbevolen. Eén jongeman, die vóór zijn kazernetijd 'n goede Dienstplich tigen-Retraite meemaakt, weet wat hem wacht, weet hoe hij ook als militair goed en flink katholiek kan zijn, en gaat met vertrouwen naar de kazerne. Z'n ouders kunnen op hem rekenen. Hun zoon kan als 'n betere katholiek huis terugkeeren. Jongelui, die aan de Retraite te Amers foort wenschen deel te nemen, gelieven zich spoedig op te geven bij de Directie van het Retraitenhuis te Amersfoort, of bij den ZeerEerw. Heer Aalmoezenier H. van Straeien, Zand 31, Amersfoort. De Retraite is van 17—20 Sept. a.s. Nog meer indirecte belasting. Ingevolge den accijns op boter (65 cent per kilo) en op margarine (40 ct. per kilo, mélange) valt er een absolute vermindering van het gebruik daarvan waar te nemen, dus ook een vermin derde accijns-opbrengst. Het publiek gaat nu over tot het gebruik van andere vetten, zooals b.v. gesmolten rundvet en reuzel. Dit laatste heeft de regeering er toe gebracht, ook op deze vetten een accijns te gaan heffen, om op die wijze het „lek in het Crisiszuiveifonds te stoppen. Binnenkort vallen rundvet en reuzel dus evenééns onder den zuivelaccijns- Omtrent den datum van in werking treden en het bedrag van den accijns kunnen wij nog geen mededeelingen doen. Wijziging Postwet. Er zijn eenige wijzigingen in de postvoorschriften aangebracht. De wijzigingen betreffen o.a. de frankeering bij abonnement, waarbij het minimum-aantal niet-periodieke drukwerken wordt teruggebracht van 1000 tot 500. Voortaan mag de aan wijzing „frankeering bij abonnement" gevolgd door den kantoornaam, door middel van een stempelafdruk wor den aangebracht. Gewone aangeteekende stukken kuns n voortaan bij uitreiking aan hui- ook aan een volwassen huisgenoot (geen dienstpersoneel) van den ge adresseerde worden gegeven. ambtshalve aanteekening van stukken is voorlaan tweemaal hel recht voor gewone aanteekening ver schuldigd. De bepalingen van de pakketpost- wet zijn zoodanig gewijzigd, dat de gelegenheid kan 'Worden gegeven het port en het verrekenrecht van binnen landsche postpakketten niet bij voor uitbetaling te voldoen voorshands zal alleen het port voor gewone pakketten ten laste van den geadresseerde kun nen worden gelaten. Ten slotte heeft ook de regeling be treffende het verleenen van korting op de binnenlandsche posltarieven eenige verruiming ondergaan. Beplanting langs den weg Amsterdam—LarenBaarn. Algemeen wordt het wenschelijk ge acht, dat langs den Rijksweg Amster dam—Laren. uit een nuttigheids- en schoonheidsoogpunt boomen wor den geplant en wel in de eerste plaats van Amsterdam tot aan de kruising met den weg Bussum—Naarden. Het verdere gedeelte van den weg heeft tot aan het kamp te Laren aan weers zijden een dubbele rij beuken, uitge zonderd het gedeelte langs de voor malige Galgensteeg (Godelindenweg), waar eveneens een beplanting wen schelijk is. Voor het gedeelte van hel kamp te Laren tot voorbij het café „De Wiltè Bergen" zou nader behooren te worden overwogen of hier de beplanting wel voort te zetten zou zijn, omdat de boomen, als zij groot zouden zijn ge worden, het fraaie uitzicht en het ver gezicht zouden kunnen benemen. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. ver zochten in verband hiermede een be planting langs dezen weg in den geest van bovenstaande zooveel mogelijk te willen bevorderen. Op dit verzoek werd bericht ont vangen, dat het in het voornemen ligt om inderdaad deze beplantingen aan te brengen. De uitvoering hiervan moest echter om financieele redenen worden uitgesteld. Te Boedapest zijn in het circus Gleich twee Berlijnsche acrobaten uit den koepel neergestort. Beiden werden levensgevaarlijk gewond. In Frankrijk is men bezig het groot ste stoomschip ter wereld te bouwen. Het schip zal 68.000 ton meten, 303 meter lang en 35 meter breed zijn. Het roer alleen weegt 120.000 K.G. Het stoomschip is bestemd voor rei zigersverkeer op Amerika. Zweedsche visschers hebben ont dekt. dat'in de Oostzee tusschen het eiland Rügen en Zweden, op een diepte van 40 M., zich een bosch bevindt, waarvan de boomen recht in het water staan. Een onderzoek naar dit zeld zame verschijnsel is reeds ingesteld. Uit München wordt gemeld, dat bij een bestijging van den Wilden Kaiser twee jongelieden in een afgrond ge stort en gedood zijn. Te Boedapest zijn drie Hongaarsche soldaten, na afwezigheid van 17 jaar, uit Siberië teruggekeerd. Zij hadden met hun gezin geheel Rusland door getrokken en groote ontberingen ge leden. De troep zwervers telde 17 personen. In den nacht op Dinsdag is in de omgeving van Toensberg bij Oslo, een villa afgebrand. De eigenaar was af wezig. Zijn echtgenoote en de vier kinderen zijn in de vlammen om het leven gekomen. Slechts het dienstmeisje wist zich te redden. Dinsdagnacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het gebouw van het kantongerecht te Oss. Bij een on derzoek is gebleken, dat de inbrekers zich van elf revolvers hebben meester gemaakt, die eenigen tijd geleden bij verschillende personen in beslag ge nomen waren. I TnaaüUtuUao/ lAnasrewtfiastoogT

De Eembode | 1932 | | pagina 1