Heropend DE WOLBAAL, Arnheinscliestr. 26 HEROPENING Allerlei Wij hebben de eer onze ge achte clientele te berichten, dat onze reeds 26-jaren be staande zaak op VRIJDAG 16 SEPTEMBER e.k wordt Aanbevelend, [De aaphaltceriny van de Utrccht- schestraat. De winkeliers van de Utrechtsche- straat zijn voornemens, na gereedkomen van dc asphalteering. eens speciaal de aandacht tc vestigen op hunne zaken door middel van een winkelweek met etalagewedstrijd. Aan deze etalagewed strijd zal ook voor het publiek een attractie worden verbonden. De be doeling is in iedere etalage een letter tc plaatsen. Deze letters moeten wor den opgezocht en zullen tc samen een slagzin vormen. Voor goede oplossln- ten worden prijzen beschikbaar gesteld, en jury uit onpartijdige personen zal worden aangezocht om de etalage's te bcoordeelen. Een Commissie om een en ander te regelen is samengesteld uit dc volgende personen: Mevr. Hol- steyn. Voorzitster, en de heeren Hol- steyn. Secretaris, J. v. Hamersveld, Penningmeester en S. v. Tijn, Com missaris. Ook ligt het in de bedoeling den eersten avond muziek te geven indien daartoe vergunning zal worden verkregen. Zaterdag bemerkte de bestuurder van een auto op den Weverssingel, dat zijn wagen in brand geraakt was. Om het vuur te dooven, werd besloten het motorrijtuig den Singel in te rijden. Met behulp van een kraan werd de wagen gelicht. In den ouderdom van 81 jaren is in het Pension St. Jozet overleden de heer Hcnricus Joannes van Meegeren, eertijds leeraaraan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Deventer. Op Donderdag 13 September a.s. zal door de stafmuziek van het 5e regiment infanterie onder leiding van den heer J. R, van der Glas, een con cert worden gegeven in de muziektent Plantsoen Zuid. Dit concert wordt den inwoners on zer stad aangeboden door den com mandant van het 5e reg. Infanterie. Door den architect Klijnstra is de bouw van een landhuis te Bllthoven gegund aan H. Hazelaar en Zoon voor f23.800. In den nacht is op den Hoogeweg in een sloot een varken gevonden. Het beest bleek gewond te zijn, vermoedelijk tengevolge van een aanrijding met een auto. Men heeft het dier naar het Open baar Slachthuis vervoerd. De afdceling Amersfoort van de Vereeniging tot bevordering der Bijen teelt in Nederland wil in October eer honingmarkt organiseeren. Er zal alleen honing worden aangevoerd, welke voor zien is van Rijksconlrólemerk. Men tracht ook door middel van deze markt meerdere bekendheid te geven aan de inlandsche honing, om het buitenlandsch product te weren. In verband met het verbaliscercn van de voorzitters der Oranjeverecniging en de gymnastiekvereniging Excelsior als overtreders van de verordening tegen den radiohinder, zullen door een der raadsleden vragen gesteld worden aan den burgemeester. A. Pieter van de Water en C. H. va Ginkel Antonia, d. v. M. v. Essen en A. M. Otte. OverledenPetronclia Antonia ter Maten, oud 27 j., ongeh. 12 September. GeborenJohan Theo- dorus, z. v. J. Schoute en A. Heere Janna. d. v. Johannes van Wi-ters- wijken A. H. Zevenboom Johanna Maria Anthony, d. v. A. F. Kuhn en M. J. Heine Hans Gerard, d. v. G. H. van den Brink en A. Klos. Over leden Lambert Cornells Johan Carel Anton Dilman, oud 63 jaar, echtgen. A. V. Riemens. Uit den Omtrek Eemnes Vanwege het Waterschap „Eemnes' zal op Donderdag 15 Sept. a.s. schouw worden gehouden over alle dijken en wegen of deze van onkruid zullen zijn gezuiverd terwijl op Vrijdag 16 Sept. a.s. geschouwd zal worden over de bermsloot aan beide zijden van den Laarderweg. Burgerlijke stand. GeborenPieter, z. v. J. v. Meerten en J. Klaver. OndertrouwdH. Cozijn- sen en E. Langeveld. De werkzaamheden inzake de aan sluitingen bij de waterleiding van de woningen der ingezetenen zullen aan het einde dezer week geheel gereed zijn. Thans is men nog bezig met de laatste perceelen, welke gelegen zijn aan den Meentweg aan te sluiten. In middels wordt naar een nieuw object voor werkverschaffing door het ge meentebestuur in samenwerking met het waterschap Eemnes uitgezien. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren Antonius Gerardüs. z. van v. Valkengoed en L. v. Dijk. Hendrika Maria, d. van J. Pol en W. Rothengarter. Petrus Martinus, z. van C. Versteeg en J. Herder. Richardus Joannes, z. van J. Ossen drijver en W. Schoonderbeek. Hen drik, z. van A. v. d. Wetering en M, Voorburg. In 't district Hoogland is in band met de varkenscrisissteunwet de volgende plaatselijke commissie ge vormd. Voorzitter: G. Schimmel, HooglanderveenSecretarisP. Kuyer, A 305Lidv. d. Bor, Liendert- scheweg D 80; Merker: B. Tolboom, Nieuwland. Ede Op den Langenberg is een auto, waarin de heer Pas uit Hilversum, zijn echtgenoote en vier kinderen zaten, tegen een boom gereden. Allen liepen snij wonden op. Een jongetje van 10 jaar, dat 't ergst er aan toe was, werd per ziekenauto naar het Diaconessen- huis te Arnhem vervoerd. De overigen konden met een gewone auto daarheen gebracht worden. Burgerlijke Stand. 9 September. OverledenMargrietha Rouwendal, oud 69 jaar, echtgenoote van Arle Vennis. 10 September. GeborenJacoba, d. v. O. Hop cn O. Vos Marijke, d. v. Leusden In 't district Leusden is in verband met de varkenscrisiswet de volgende commissie gevormd. Voorzitter: R. v. LoenenSecretarisG. v. Maanen, Amersfoort, Vermeerstraat 1 Lid: A. Zwarl; Merker: Alb. Blankenstein. NUkerk Voor de rechtbank te Zwolle heeft terecht gestaan D de V. Jr., ex-direc teur van de N.V. Middenstands-crediet- bank voor Nijkerk en omstreken. Hem was ten laste gelegd verduistering van eenige effecten, toebehoorende aan wij len H. Marcus, en van pandbrieven, toebehoorende aan H. Bouwman en G. Weilner te Nijkerk. Verdachte ontkende de verduistering. De effecten waren gegeven in leen- depöt en zijn gebruikt om de rekening van de bank bij een relatie te Amster dam op peil te houden. Ze zijn later ten behoeve van de bank geëxecuteerd. De weduwe van Marcus verklaarde, dat zij herhaaldelijk, maar tevergeefs om teruggave van de offerten had vraagd. De boekhouder van de bank deelde mede, dat verdachte eerst de effecten had laten inschrijven op zijn privé- rekening die ver debet stond, en toen ten behoeve van zijn privéreke overgedragen had aan de bank. Over de vier pandbrieven zei dachte dat deze aan de bank ter ver zilvering waren aangeboden. Dit had hij als directeur ook gedaan hijzelf was de kooper. Hij kon echter niet dadelijk betalen en heeft ter compen satie later aan de twee betrokkenen zijn auto afgestaan. In zijn requisitoir sprak de officier van justitie over talrijke verduisteringen en bedriegerijen gepleegd, waardoor zeer velen zijn gedupeerd. Hij vroeg 3 jaar gevangenisstraf. Op de markt: 250.000 eieren f 4-4.80; 663 big gen f5—f9; 2 varkens f 50—f 60; 158 runderen kallkoeien f 150—f 185, kalf- vaarzen f90—f 110; vet vee le kw. f 0.25—f 0.30; 2e kw. fO.22-fO.25; vette koeien f 180—f 210; 25 nuchtere kalveren: mestkalveren f8—f 16. Onzen plaatsgenoot H. B., die per motorfiets op weg was naar de Jaar beurs te Utrecht, is een ernstig on geluk overkomen. Hij werd door een uit een zijstraat komende auto aange reden en tegen den grond geslingerd. Ernstig gewond en bewusteloos is hij opgenomen en naar de Rijksklinieken vervoerd, waar een hersenschudding en een schedel- en een beenbreuk werd geconstateerd. De aanrijdende auto is in beslag genomen. Wijlen A. van Dijkhuizen heeft een drietal legaten, groot f20.000, f 12.000 en f6000 vermaakt aan de Ned. Her vormde gemeente te Nijkerkerveen. Tengevolge van het gebruik van ver moedelijk bedorven worst, zijn drie kinderen van een arbeidersgezin te Duisburg onder vergiftigingsverschijn selen ziek geworden. Een hunner is reeds overleden, terwijl de toestand de beide anderen levensgevaar lijk is. De directie van de Ned. Spoorwegen heeft in beginsel besloten om over te gaan tot electrificatle van het baanvak Rotterdam—Dordrecht. De boerenknecht op de Zeider, had het ongeluk, doordat een varken tegen hem opsprong, zoo ongelukkig te val len, dat hij een been brak. Soest In den nacht is op drie plaatsen in deze gemeente ingebroken, n.l. bij v. d. B. aan de Anna Paulownalaan, v. d. B. aan de Spoorstraat en S. aan de Burgem. Grothestraat. Bij S. zagen de dief of dieven zich op heeterdaad be trapt en maakten zich uit de voeten met achterlating van een rijwiel en diverse heerenkleeding, afkomstig uit de zaak S. Gebleken is, dat de dief of dieven door uitsnijding van een hoekje uit de ruit der étalage, de goederen daaruit wisten te bemachtigen, terwijl bij v. d. B. aan de A. Paulownalaan een gabardine regenjas en slechts 2 gulden zijn ontvreemd. Bij v. d. B. aan de Spoorstraat werd nog een heeren rijwiel ontvreemd. In den nacht brak een brand uit de schuur van den heer V. aan de Beukenlaan. De schuur met inhoud, opgestapelde koffieboonen, boter rijwielen, zijn een prooi der vlammen geworden. In 't district Soest is in verband met de varkenscrisissteunwet de volgende commissie gevormd. Voorz.J. Brou wer, Kerkpad N.Z.Secretaris: Cors Lam, Birktstraat 63Leden W. Wan tenaar, Birktstraat 7, en Gijs Lam, Amersfoort, Birkt 9; Merker: W. v. Burgsteden, Zwarteweg 5. - Alhier zijn plannen in voorberei- ing tot oprichting van een natuurbad, met een oppervlakte van 10.000 MJ. en een inhoud van 20.000.000 L. water. Het water zal verkregen worden van het pompstation van de Utrechtsche Waterleiding Mij. op een temperatuur pl.m. 18 gr. C. Er ontlastte zich boven den Gelder- schen Achterhoek een hevig onweer, gepaard gaande met zware regens. Op vele plaatsen sloeg de bliksem in. Te, Laren (Geld.) sloeg de bliksem in de boerderij van Huize Beekvliet. Alles brandde af. Inboedel en oogst Igingen verloren. Drie varkens kwamen in de vlammen om. De bliksem is ook in de woning van|den landbouwer M. A. Daihoeven op het Sluitersveld te Almelo geslagen. Het perceel brandde geheel af. De leerlingen van een Engelsche kostschool ondernamen dit jaar een niet alledaagsch schoolreisje. Zij brachten hun vacantie in... het meest woeste gedeelte van Lapland door. De Braziliaansche regeeringstroepen hebben de stad Arcassu op de opstan delingen veroverd. Acht soldaten wer den gedood en 30 gewond. In het dorp Nottuln bij Munster is het 10-jarig dochteitje van een land bouwer door een dorschmachine ge nepen. Het kind werd gescalpeerd, De ;eheele hoofdhuid en een oor werden raar afgerukt. Nadat de eerste twee dagen het tal bezoekers aan de Utrechtsche jaar beurs ongeveer gelijk was aan dat der vorige najaarsbeurs, is op den derden beursdag het aantal bezoekers met 16 procent sedert de vorige najaarsbeurs toegenomen. Een vrijwel algemeene verlaging van salarissen en loonen bij de automo bielfabrieken van Ford zal, naar ver luidt, worden ingevoerd, behalve voor de arbeiders die de laagste loonen hebben. Te Derhardt in Hagen (D.) is een ontploffing ontstaan, doordat kinderen met een buis, aan beide kanten dicht, speelden. Zij wierpen de buis in een vuurtje en een ontploffing volgde, waarbij 6 kinderen, deels zwaar, ge wond werden. Dezer dagen werden door den pen ningmeester van den Nederlandschen Bond ter Kinderbescherming verzonden de uitkeeringen uit de opbrengst van de uitgifte 1931—'32 der weldadig heidszegels voor het kind. Uitgekeerd werd aan 353 vereenigingen totaal f 146.841.04. Verleden jaar werd totaal uitgekeerd f 137.632.98. Tengevolge van een ontploffing den trein van Memel naar Wirballen, werd de hoofdconducteur gedood. Bij het politie-onderzoek bleek dat men te doen had met een persoonlijke wraakneming. Bij het vertrek van den trein hadden personen hem een pakje overhandigd, met het verzoek dit per soonlijk te openen. Toen de hoofd conducteur dit deed, volgde een ont ploffing, waardoor hij zwaar gewond werd en eenigen tijd later overleed. Te Grijpskerke is bij het graven van een put in de kom van het dorp, voor het maken van een regenbak, een massagraf ontdekt, waarin niet minder dan elf geraamten door en boven el kander lagen. Waarschijnlijk werden hier Engelsche soldaten begraven, die in 1812 tot de bezetting van Walcheren behoorden. Het paard van landbouwer W. uit Ruurlo, dat voor een wagen was ge spannen, schrok voor een eerepoort, welke was opgericht in verband met het 25-jarig jubileum van den burge meester. Het sloeg op hol, waarbij W. van den wagen geslingerd en op slag gedood werd. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Van Oord In de gemeente Herpt (N.-Br.). De brand sloeg weldra over naar de boerderij van den heer Van Malland; daarna deelde het vuur zich mede aan de boerderij van den heer Van Herpt en diens schuur. De drie boerderijen en de schuur met alle inboedels en het hooi en graan werden een prooi der vlam men; niets kon gered worden. Een Finsche motorkotter, die op weg was naar Stockholm, is tijdens een storm in de Oostzee lek geslagen en vernield. De kapitein en een matroos verdronken, terwijl twee andere ma trozen zich aan de [wrakstukken drij vende wisten te houden en na ver scheidene uren te hebben rondgedreven, door Finsche visschers werden gered. Op verzoek van de Zeister politie is te Leeuwarden gearresteerd en ter be schikking van de justitie gesteld de reiziger in sigaren E., die, voorgevende dat zijn vrouw bij het schaatsenrijden was verdronken enkele jaren geleden betrekkingen had aangeknoopt met een meisje, dat hij onder trouwbeloften geleidelijk haar spaarduitjes, ten be drage van f 1000, zou afhandig hebben ijemaakt. Bij de familie van het meisje ogeerde hij meermalen, zich rijks- zuivelconsulent noemende, in welke functie hij, naar hij zeide, veel reizen moest maken. Te Freiburg is een auto in botsing gekomen met een kinderwagen, waarin twee kinderen gezeten waren, en die werd voortgeduwd door den vader der beide kinderen. De vader en een der kinderen waren op slag dood, het tweede kind stierf op weg naar het ziekenhnis. Voor de Arrondissementsrechtbank NATUURLIJK koop Ik dc benoodigde visch bij: YMU1DER V1SCHHANDEL H. QLASTRA CO. N.V. UlrecbtichestrMt 40 Telefoon 92 Een billijk en betrouwbaar adres. Meermalen Bekroond. te Amsterdam heeft terzake van een oplichtingsaffaire terecht gestaan de 54-jarige R., gewezen concierge n het Muiderslot. R. werd in de laatste helft van |uli op last van den Officier van Justitie te Amsterdam gearresteerd, wijl ge bleken zou zijn dat hij een bewoonster Soest, mej. C. K., door een reeks van verdichtselen van circa f30.000 afhandig had gemaakt. Hij maakte de dame wijs dat hij haar lid van een vrijmetselaarsorgani satie zou maken tegen storting van gelden. De officier van 'justitie gelooft dat het feit, dat verd. jaren geleden in Den Haag het rijtuig, waarin de Koningin was gezeten, voor een aanrijding be hoedde, hem naar het hoofd is ge stegen. Hij werd daarvoor beloond met zijn positie van concierge en met het riddderschap in de Orde van Oranje Nassau. Verd. genoot van de eer, die hem beloond werd en daarnaast vond hij het wel aangenaam, ruim over geld te kunnen beschikken. Door deze im pulsen gedreven is hij tot zijn daden gekomen. Met alles rekening houdende, eischte de officier één jaar gevangenis straf, waarvan vier maanden voorwaar delijk en met een proeftijd van drie jaren voor het voorwaardelijk gedeelte. R. dankte zijn benoeming tot con cierge van het Muiderslot deze geschiedde in 1919 aan bemidde ling van hoogerhand, hem verleend omdat hij in zijn vorige positie van trambestuurder in Den Haag in de Parkstraat aldaar een ernstige botsing had weten te voorkomen tusschen den tramwagen, waarop hij stond en een hofrijtuig, waarin de Koningin gezeten was. Vriendelijkheid wint. Er wordt zoo zelden acht t. slagen, dat men, om iets te bereiken, beginnen moet met een vriendelijk woord, een vriendelijke behandeling. Neem bijvoorbeeld een hondals er een vreemde aankomt, neemt de hond een verdedigende houding aan. Hij verdenkt den vreemde van alles, be halve van het goede. En als de vreemde hem hard en ongevoelig toespreekt wordt de hond kwaad en misschien gevaarlijk. Maar iemand, die nagedacht heeft over het behandelen van dieren of iemand, die gewend is met ze om te gaan, spreekt tot den hond op ge wone wijze en zegt iets vriendelijks en de verdedigende houding van den hond zal langzaam verdwijnen, de vrees zal zich ontspannen, want die hond wilde immers geen strijd zoeken, hij was er alleen maar op voorbereid. Neem nu eens het winkelmeisje, den man achter het loket, den kellner, den portieral die menschen die met het publiek moeten omgaan. Zij zijn ge wone menschen als u en ik. 's Avonds spelen zij met hun kinderen of broertjes of zusjes en gaan wandelen met vrouw of verloofdezij lezen de krant maken zich zorg over de hooge belastingen, hebben kiespijn op gezette tijden en loopen nooit onder ladders door. Zij zijn net als ieder ander Maar de vele omgang met het publiek heeft deze menschen waakzaam ge maakt. Onbeleefde behandelingen heb ben hen vijandig gemaakt. Zij altijd dadelijk klaar om zich te dedigen.... Ik dronk eens thee met een paar kennissen in een lunchroom en toen het bedienend meisje een nota voor mij geschreven en neergelegd had, vond ik het bedrag zóó verrassend laag, dat ik verbaasd uitriep: „Tjonge, tjonge, wat een kapitaal I" Het meisje was plotseling klaar om zich vurig te verdedigen en zei kort afgebeten„U kunt niet verlangen, dat wij thee voor niets geven „Dat verlang ik ook niet," was mijn antwoord. „Ik ben alleen maar ver baasd, dat het hier zoo goedkoop is Het meisje staarde mij een oogen- blik aan wantrouwend en ongeloovig, toen ontspanden de harde lijnen om haar mond zich tot een glimlach en zij kreeg een kleur. Zij, die met het publiek omgaan, nemen al bij voorbaat aan, dat elke opmerking over de bediening bedoeld is als een afkeuring, een onvriendelijk heid. Geen wonder dat hun blik koud hard Is. Geen wonder, dat zij voort durend op wacht staan. Met een vriendelijk woord bereikt men alles. Als u van uw buurman een tuinhark wilt leenen, begint u ook niet hem uit te maken en ruw te bejegenen. Hij zal bereid zijn 't voor u te doen als u hem dat vriendelijk vraagt. En de vrouwen en mannen, die voor het publiek werken, stemmen in dat opzicht sterk overeen met uw buurman. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Groene Kruis-Collecte. Het bestuur van het Groene Kruis heeft ons het verzoek gedaan de aan dacht van allen nog eens te willen vestigen op haar collecte van Woens dag 14 September. Men weet hoeveel het Groene Kruis doet onder alle bewoners der stad die hulp uoodig hebbenhet steeds grooter wordend bevolkingsaantal, noodzaakt tot uitbreiding, die niet bestreden kan worden uit de inkomsten. Daarom werd deze collecte toegestaan; een ieder helpe dus mede haar tot een succes te maken. Is de collectant nog niet geweest vóór men het huis uitgaat, welnu dan legge men zijn gave gereed en drage zorg dat die op eenigerlei wijze in het busje komt. Wie geeft helpt velen die hulp behoeven. ncCT,",D HET BESTUUR. Uit de Land- en Tuinbouw wereld Commissie voor Veevoederad viezen in de Provincie Utrecht. Voor het eerst wendt onze com missie zich tot de landbouworganisatie en hoopt, dat ze met bijzondere belang stelling 't onderstaande zullen lezen en medewerken, om iets tot stand tc brengen, geheel in het belang van den Utrechtschen Boerenstand. De Provinciale Staten van Utrecht hebben op voorstel van Ged. Staten, en op verzoek van de gezamenlijke organisaties in de provincie, besloten een subsidie te verleeuen voor komende winter, groot drie duizend gulden, ora daarmede te komen tot een goede en rationeele veevoeding. De samenstelling van de commissie blijk uit de onderteekening en alle be sluiten dragen dc goedkeuring weg van de organisaties. De commissie heeft zich voorgesteld als volgt te werken Komend najaar zal door de com missie op ruime schaal bekendheid worden gegeven aan haar plannen, gesteund door medewerking der plaat selijke organisaiies. Doel is zooveel mogelijk veehouders met raad bij te staan en hun deugdelijke adviezen te geven inzake de voeding van hun vee speciaal het rundvee. Een feit is, dat jaarlijks nog veel geld wordt verspild aan ondoelmatig voeder en ook te veel voer. Plaatselijk zullen eenige flinke jonge kerels worden aangewezen, die, tegen vergoeding van tijdverlies, de noodige gegevens over dc voeding ophalen bij de veehouders, die adviezen wenschen te ontvangen. Deze gegevens zullen door hen wor den ter hand gesteld aan nader aan te wijzen personen, die meer rechtstreeks belast worden met het geven der ad viezen. Landbouwonderwijzers zullen hieraan een werkzaam aandeel kunnen nemen. In de pers en op andere wijze zal de commissie nog nader uitleg geven van haar werkplan, maar om tot een juist geheel te komen verzoekt zij Uw bestuur nu om liefst binnen een week, maar zeker binnen veertien dagen, op gave te willen doen aan den voorzitter of secretaris, van een of twee personen (boerenzoons liefst), die door U voor dit werk geschikt bevonden worden. Waar een afdeeling bestaat van jonge ren en ouderen ontvangen beiden dit schrijven en verzoeken wij beleefd even overleg te plegen. Daar alle organi saties dit schrijven ontvangen, behoeft U alleen keus te doen uit Uw eigen organisatie. Nogmaals doen wij een dringend beroep op U wat spoed te willen be trachten, om de zaak goed op tijd ge regeld te kunnen hebben. De leden van de Commissie zijn tot alle inlich tingen gaarne bereid. De commissie voor Veevoederad viezen in de prov. Utrecht Ir. J. S. Swierstra, Rijksveeteeltcon- sulent, Utrecht, VoorzitterO. J. Lies hout (A.B.T.B.), Montfoort, Secretaris; P. Cnossen, Woerden (C.B.T.B.) C. Hilhorst Pz„ Hoogland (A.B.T.B.); J. Lokhorst, IJsselstein (U.L.G.); H.. Meiling, Leusden (C.B.T.B.); B. Schoen maker, Wijk bij Duurstede (U L.G.) S. Stuurman, Utrecht (M.C.S.U.)E. va" Woudenberg, Blokland-Montfoort (K.C.S.M.).

De Eembode | 1932 | | pagina 2