blokken en mappen F. fl. TULP „Snelwerk"1 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embodc Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 23 Sept. 1932 ADVERTENT1ÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vódr 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zes en Veertigste Jaargang - No. 49 Dit nummer bestaat uit 2 bladen EERSTE BLAD Epistel en Evangelie. Negentiende Zondag na Pinksteren. Les uil den brief van den H. apostel Paulus aan de EpheslërsIV, 2328. BroedersI Wordt vernieuwd naar dsn geest uws gemoeds en doet den nieuwen mensch aan, die naar God geschapen is in gerechtigheid en heiligheid der waarheid. Daarom legt af de leugen taal en spreekt waarheid, ieder me» zijnen naaste; immers zijn wij elkan ders ledematen. Wordt toornig, en zon digt niet! dat de zon niet onderga over uwe gramschap! Geefl den duivel geen plaatsl Hij die stal, stele niet meer; maar veeleer arbeide hij, met zijne handen doende wat goed is, opdat hij hebbe om mede te deelen aan den noodlijdende. EVANGELIE volgens den H. MattheüsXXII, 1—14, In dien lijd sprak Jezus in gelijke nissen lot de opperpriesters en Phari- zeën zeggende: Het rijk der hemelen is gelijk aan een koning, die een brui loftsmaal aanrechtte voor zijnen zoon. En hij zond zijne dienaren om dege- noodigden ter bruiloft te roepenmaar deze wilden niet komen. Wederom zond hij andere dienaren, zeggende Zegt aan de genoodigdenziet, mijnen maaltijd heb ik bereid, mijne ossen en meslvee zijn geslacht en alles is gereed komt ter bruiloft! Doch zij sloegen er geen acht op en gihgen heen, deze naar zijne landhoeve, gene tot zijnen handel; en de anderen grepen zelfs zijne die naren, mishandelden hen smadelijk en doodden hen. Toen nu de koning dit vernam, werd hij vertoornden hij zond zijne legers en verdelgde die moorde naars en slak hunne stad in brand. Daarop zeide hij lot zijne dienaren Het bruiloftsmaal is wel bereid, maar de genoodigden waren het niet waardig. Gaat dan naar de uitgangen der wegen en noodigt allen, zoovelen gij er vindt, ter bruiloft! En zijne dienaars gingen uit op de wegen en brachten allen bij een die zij vonden, goeden en kwaden. En de bruilofszaal werd vervuld mei aanzittenden. De koning nu kwam binnen om de aanzittenden te zien; en daar zag hij eenen mensch, die geen bruiloftskleed aan had. En hij zeide tot hemVriend hoe zijt gij hier binnengekomen zonder een bruiloftskleed aan te hebben? En deze verstomde. Toen sprak de koning iot de dienaars: bindt hem handen en voeten en werpt hem in de uiterste duisternisdaar zal geween zijn en ge- kners der tanden. Velen toch zijn ge roepen, maar weinigen uilverkoren. den Rom. veldheer Titus. En niet alleen dit, maar omdat de Joden zich de leer van hef Evangelie onwaardig gemaakt hadden, wendden de verkondigers er van zich tot de heidenen, zooals in de gelijkenis wordt aangegeven door de zeneing van de dienareh tot de kruis punten der wegen waar zij allen, Joden en heidenen, tot de bruilof! moesten bijeen verzamelen. Door de apostelen Paulus en Barna bas werd dit woordelijk aan de Joden verklaard„Aan U (loden) moest eerst het woord Gods verkondigd worden maar omdat gij het verwerpt en U het eeuwig leven onwaardig maakt, ziet, zoo wenden wij ons tot de heidenen." Moge ons dit tot een waarschuwing en vermaning dienen. De Joden hebben Jezus met zijn genaden niet aangenomen en als straf gaan ze nu als een van God verlaten volk als zwervelingen over de aarde, zonder koning, zonder offers, zonder priesters, zonder tempel. Zal ons dit niet tot waarschuwing mogen die nen? Zoo dikwijls wellicht heeft God ons door Zijn genade tot een beter en deugdzamer leven geroepen; zal wel licht ook voor ons niet het oogenblik komen dat God zich van ons lerug trekt en Zijne genaden schenkt aan anderen, die beter dan wij met die genaden zullen medewerken? Laat ons de waarschuwing van de gelijkenis uit dit Evangelie steeds voor oogen hou den, in aansluiting met Jezus' woorden: „Gij zult den Heer uwen God niet op de proef stellen." Liturgische Kalender. Week van 25 September—1 October. Zondag 25. 19e Zondag na Pinkst., Tijdeigen, Mis Salus populi, 2e geb. A cunclis, 3e naar keuze. Maandag 26. H.H. Cyprianus en Ju- stina, 2e en 3e geb. als Zondag. Dinsdag 27. H.H. Cosmas en Dami- anus, 2e en 3e geb. als Zondag. Woensdag 28. H. Wenceslaus, 2e en 3e geb. ais Zondag. Donderdag 29. H. Michaël, Credo. Vrijdag 30. H. Hieronymus, Credo. Zaterdag I October. Mis O. L. V. Salvé, 2e geb. H. Remigius, 3e v. d. H. Geest, Prefatie H. Maagd. Evangelleverklarlng. Negentiende Zondag na Pinksteren. Het doei dat de Zaligmaker met deze gelijkenis op het oog had was den Joden te toonen dat hun om hunne hardnekkigheid de verkondiging Evangelie zou ontnomen worden en zou overgebracht worden. Het rijk der hemelen is in deze ge lijkenis het rijk Gods, het rijk van den Messias met zijn verlossing en hemel- sche genaden, voorgesteld als een brui loftsfeest. De eerstgenoodigden waren de Joden. Maar helaas, zij wilden niet komen: ofschoon de Messias uit hen was voortgekomen, door hen was ver wacht en afgebeden, aan hen was be loofd, erkende ze Hem niet en bleven ongeloovig niettegenstaande Zijne vele wonderwerken. Ook zijne dienaren, de Apostelen, namen zij niet aan, en bleven halslarrig, ja zelfs, zij grepen hen aan en doodden hen. En nu volgt de be dreiging, de waarschuwing van Jezus: „toen de Koning dif hoorde werd Hij vergramd". Hetgeen de Heer verhaalt over de rechtvaardige gramschap van den Koning, die de moordenaars ver delgde en hunne stad in brand stak, is letterlijk In vervulling gegaan bij de verwoesting'van de stad Jerusalem door Groote sorteeriog w KANTOORBOEKHANDEL Lingeitr. M to. Kroinm«tU. - TEL 326 Op Unlversltelts- Zondag. Voor een betere toekomst. Zwaar drukken de gevolgen van de economische crisis. Landbouwindustrie, handel en scheepvaart, kortom het gan- sche bedrijfsleven verkeert in nooit ge kende moeilijkheden. Honderdduizen den zijn moreel en materieel geslagen door de ramp der werkloosheid. Andere duizenden, vooral onder de zelfstandige boeren, kunnen niet meer of ternauwer nood nog bestaan van de vruchten hun arbeid. Weer anderen verloren een groot deel van hun bezit. Het volks inkomen is zeer belangrijk gedaald, het volksvermogen met een derde vermin derd en bestuurders van Rijk en Ge meenten zuchten onder de zorgen, om bij stijgende uitgaven en dalende in komsten begrootingen sluitend te maken. Dit is, in grove lijnen geschetst, het beeld van den economischen toestand des lands. In de oorzaken zullen wij ons niet verdiepen. Slechts meenen wij even de opmerking te moeten maken, dat de groote crisis, die nu in alle landen heerscht, vooral een gevolg is, niet van onveranderlijke economische weiten, maar van geestelijke afdwaling, van verloochening door verantwoordelijke leiders en openbare besturen der eeuwige christelijke beginselen. Niemand minder dan de thans zoo roemrijk regeerende Paus Pius XI heeft dit in zijn jongste encyclieken helder uiteengezet, zoo zelfs, dat één dier omvangrijke encyclieken in de toch niet christelijk geregeerde Vereenigde Staten van Amerika letterlijk werd afgedrukt de Handelingen van het parlement. Laten wij dit grondig overwegen. Het is van levensbelang. Ongetwijfeld hebben allen, die dit lezen, reeds maatregelen genomen, om voor zichzelf en anderen de crisisge volgen te bestrijden. Vanzelfsprekend zal hierbij hef eerst aan materieele be langen zijn gedacht. Dit is natuurlijk. Gelijkgezinden hebben vereenigingen geslicht of versterkt. Nieuwe economi sche instellingen zijn tot stand gebracht of, bestaande, uitgebreid. In particuliere huishoudingen, zoowel als bij overheids lichamen zijn bezuinigingsmaatregelen getroffen. Men doet alles, om in sloffe- lijken zin te redden, wat nog Ie redden is en zich sterker te maken i strijd, die nog konten moet. Maar vergeet men dikwijls niet het voornaamste? Vergeet men niet, dat wij bij onzel zot gen voor dc toekomst toch vooral] moeten denken aan het behoud en dei versterking 'van onze geestelijke en zede lijke volkskracht? Hiervan toch zal afhangen of en in hoeverre wij deze crisis te boven kun nen komen en zóó sterk in de toekomst zullen staan, dat zulke, aan mensche- lijke fouten te wijten verwarring kan worden vermeden. Op gezag van den Paus hebben wij hierboven als de diepere oorzaak der tegenwoordige ellende aangewezen, de geestelijke afdwaling, de verloochening der ook op onze stoffelijke welvaart betrekking hebbende christelijke begin selen. Welnu, dan moet vooral in dezen .d met groolen ernst worden gewaar schuwd tegen afbraak of zelfs maar verzwakking van de bolwerken, die wij met veel offers hebben opgericht, om onze geestelijke belangen tc bevestigen om onze zedelijke krachten tc verster ken, om onze zoo ware en juiste levens beginselen weer te doen heerschen op elk terrein van Wetenschap, Staatsbe stuur, Sociale Actie en economische leiding. Laten wij dit eens zeer eenvoudig bewijzen. Onder welke moeilijke financieele omstandigheden ouders ook mogen verkeeren, hun laatste cent, om zoo Ie spreken, zullen zij besteden aan het onderwijs en de opvoeding hunner, kinderen. Op deze uitgaven mag niet worden bezuinigd. Het betreft immers het zedelijk weerstandsvermogen van die kinderen voor de toekomst. Verstandige staalsbestuurders hande len niet anders. In al de ons omringende landen, waar de crisisgevolgen nog veel erger zijn dan hier en waar in werke lijkheid honger wordt geleden, kwamen bezuinigingen op noodzakelijke uit gaven voor onderwijs, kunsten en weten schappen eerst op de laatste plaats. Vóór alles wil een volk zijn geestelijke goederen beschermen, omdat anders zijn ondergang zeker is. Wij behoeven niet uiteen te zetten waarom de beschaafde volken van Europa op dit punt zoo offervaardig zijn. Hier ligt immers de bron van hun vooruitgang! Maar hebben wij deze offervaardig heid lof behoud en vermeerdering van kennis en wetenschap in het algemeen als feit te aanvaarden, hoe enorm ge wichtiger is dan nog het bestaan en bevordering van de wetenschap, die volmaakte harmonie is met Gods Open baring! Wetenschap, die zich in haar vak gebied opsluit en het verband met het geheel verliest, erger nog valsche weten schap, kan, behalve in geestelijk, ook, zooals wij thans ondervinden, in stoffe lijk opzicht nadeeiig zijn. Het is niet voldoende te weten, hoe we onze na tuurlijke krachten onder stoffelijk op zicht het best kunnen benutten, maar bovenal is noodig de zedelijke normen te kennen, volgens welke dit geschieden moet. Gevaarlijk is kennis zonder deug delijke beginselen, want deze kan het menschdom tot zedelijk en mede tot stoffelijk verderf zijn. Wetenschap is eerst dan waarlijk tot heil van den mensch, als zij met den vollcdigen mensch rekening houdt. Daar om is noodig leiding door gezonde hoogste redebeginselen en harmonie mei Gods openbaring. Alleen een har monisch verbonden geloof-en-weten schap kan ons veilig leiden op alle levenswegen. Dit is vooral noodig om de mannen en vrouwen te vormen, die wij kunnen plaalsen op de hoogste posten, om de zwaarste verantwoorde lijkheid te dragen. Wij zeggen dit alles hier zeer een voudig om door allen begrepen tt worden. Wij zeggen en herhalen het telkens weer, omdat de hoogste levens belangen er mede zijn gemoeid. Wij zeggen het andermaal, nu verwarring van de crisis de grootste gevaren dreigen voor ons geestelijk welzijn. Wij zouden een noodkreet wil len doen hooreu. Het gevaar bestaat reeds in werkelijkheid, dat vele, overi gens goede katholieken, gaan bezuini gen op hunne kleinere of grootere uit gaven voor de geestelijken schat, dien wij in Nederland bezitten in onze katho lieke Universiteit! Wij begrijpen, zooals nu wel is ge bleken, de ontzaggelijke moeilijkheden, waarin velen verkeeren. Maar is onze laai niet rijk aan spreekwoorden, om aan te duiden dat de wijsheid niet door de zuinigheid mag bedrogen worden: dat wij niet het beste, wal wij bezitten, mogen offeren om fe behouden, wat van mindere en vergankelijke waarde is? Weet men, wat Paus Pius X schreef aan kardinaal Richard te Parijs? „Het Institut catholique (de naam van de katholieke Universiteit in Frankrijk) moet tot iederen prijs in .stand gehouden worden, Beroofd van Fa. R VAN DEN BUR6 ARNHEMSCHESTBAAT I nut j ii mi fiiiiijtuu I de hulpbronnen, die de wet u waar borgt aldus de Paus gedwongen, om voor alles, wat tot handhaving van den eeredienst noodig is, de mild dadigheid der geloovigen in te roepen, zult gij dikwijls slechts met moeite kunnen voorzien in de zoo groote nieuwe behoeften en gij zult zooveel mogelijk de uitgaven moeien beperken, die, ofschoon nuttig, toch niet in de eerste plaats noodzakelijk zijn. Maar wij zouden niet willen, dat deze zui nigheid ook maar in eenig opzichi tol schade werd van het Instituut. Dat mag niet gerekend worden onder de dingen, die in geval van nood zouden kunnen worden opgeofferd. Dat behoort veel eer tot de zaken, die lot iederen prijs in stand moeten worden gehouden." Zóó spreekt de Paus, de Vader der Christenen. Zijn Fransche kinderen verkeerden in den grootsten nood, maar hij bezwoer hen, hunne offer vaardigheid niet te verslappen, waar het gold de instandhouding van de kalholieke universiteit. Die woorden herhalen wij, nu zulke verslapping drelct in Nederland. Allen weten, wat ons ideaal is. Wij streven naar het bezit, het be houd en de uitbreiding eener Univer siteit, die niet gedragen wordt door weinige rijke menschen, maar die ge dragen wordt door het gansche volk, van hoog tot laag. Daarom is elke gift, hoe gering ook, welkom en wordt met minstens evenveel dankbaarheid vaard als het rijke geschenk van den vermogende. Het zijn de vele giften, het 'S de algemeene offervaardigheid, die in het verleden grootsche werken heelt gebouwd en ons katholiek volks- iel tot emancipatie bracht. Van ieder, van den arbeider, den werkgever, den boer, den middenstan der, den ambtenaar, den door God met aardsche goederen gezegende, ver wachten wij hulp en steun, een offer, klein of groot, maar uit liefde en uit heilige geestdrift voor de groote zaak van onze Katholieke Universiteit. Dan behouden en versterken wij dit bolwerk van geestelijke volkskracht en zullen wij de gevolgen overwinnen van deze crisis. Dan bouwen wij aan een betere toekomst. Erger dan de crisis is de crisisstem ming. Onder den invloed van het nu heer- schende pessimisme, verliezen wij dikwijls den moed en onderschatten onze eigen kracht. Dat is niet christelijk. Wij moeten in donkere tijden op God vertrouwen en nooit onze plicht verzaken, om te doen wat wij kunnen, teneinde door Zijne groote Liefde de wereld te win nen en het menschdom te brengen naar het Licht van Zijne leer, en naar een wetenschap, die Gods Woord eerbiedigt I Namens het Centraal St. Radboud-Comité HENRI HERMANS, Voorzitter. Prof. J. HOOGVELD, Secretaris. reeds ten vorigen jare de crisis ver scherpten. In alie takken van volksbestaan bleef de bedrijvigheid gestadig afne men: handel, scheepvaart en vissche- rijen zijn evenzeer getroffen als nijver heid en land- en tuinbouw. Herstel van het internationaal ruil verkeer wenscht de regeering te be vorderen door verdragen, die een ruimer geest ademen. Daarnevens moet zii bij voortduring bedacht blijven op afwending van de gevaren, waarmede buitenlandsche maatregelen den afzet van onze voortbrengselen bedreigen. Zijn reeds tal van noodmaatregelen tot stand gekomen om ineenstorting van onmisbare bedrijfstakken ie ver hoeden, nieuwe regelingen met het zelfde doel zullen moeten volgen. De werkloosheid, bron van zooveel leed, heeft een nooit gedachte om vang aangenomen. Zij plaatst de Over heid voorjschier onoplosbare moeilijk heden, niet het minst van geldelijken aard. De Regeering zal haar voortdu rende zorg ook in de toekomst aan dit maatschappelijk euvel geven; het zoo noodzakelijk herstel van het be drijfsleven zal haar daarbij tot richt snoer blijven. In het^bijzonder zal ook het vraagstuk van de jeugdige werk- loozen alle aandacht hebben. Nevens voortzetting van de werk- loozenzorg stelt handhaving van het peil van sociale voorziening, in betere tijden bereikt, de uiterste eischen aan het zoozeer verminderde draagvermo gen der Natie. De sterke daling van het nationaal inkomen en de diepe inzinking, welke het economisch leven vertoont, oefe nen een noodlottigen invloed op de opbrengst van 'sRijksmiddelen. De financieele toestand is dientengevolge zorgwekkend. Veel zal van Uw werk kracht en toewijding gevergd worden, opdat tijdig de meest dringende maat regelen tot stand komen. Ik weet, dat het beroep, dat ten deze op Uw mede werking zal worden gedaan, niet ver- geefsch zal zijn en Ik vertrouw, dat het gemeen overleg tot een uitkomst zal leiden, die aan den ernst van den toestand beantwoordt. Ook in de Ovarzeesche Gewes Binnenland Staten Generaal. Nadat Zaterdag de zitting der Staten- Generaal door minister Ruys was ge sloten, werd Dinsdag de nieuwe zitting met de gebruikelijke plechtigheid door de Koningin geopend met de volgende rede: In dit plechtige oogenblik, Leden van de Slaten-Generaal, nu een nieuwe zitting van de Volksvertegenwoordi ging een aanvang neemt, richten Mijne gedachten zich meer dan ooit op den duisteren tijd, dien het Vaderland beleeft. De ernstige wil, die de Regeering bezielt, met Gods hulp het schip van Staat in veilige haven te sturen, kan slechts leiden tot het doel, indien ons Volk in al zijn lagen zich de werke lijkheid onverbloemd voor oogen stelt. Zonder voorbeeld in de geschiede nis zijn de economische verhoudingen over heel de wereld ontredderd; on weerstaanbaar grijpen de gevolgen der crisis steeds verder om zich heen en nog steeds kondigen zich geen be trouwbare teekenen van kentering aan. Moederland en Overzeesche Gewes ten zien hun welvaart ernstig onder mijnd. Nieuwe belemmeringen in het handelsverkeer tusschen de volkeren werden toegevoegd aan de vele, welke Copiüerinrichting COPI6ERT VLUO en BILLIJK Staten, Convocaties, Programma's, Bestekken Fa. H. ELZEDAAR LAK6ESTRAAT 84 TEL- 528 Op dat oogenblik hieven de beide communistische T weede-Karaeriedeti de Visser en Wijnkoop, die ditmaal in de zaal aanwezig waren, een kreet aan, beginnende met:. «Weg metwant verder werd die kreet overstemd door het voortgezette hoerageroep en het spontaneaanheffen van het „Wilhelmus" door de aanwezigen. Terwijl dit lied weerklonk, verlieten de Koningin, de Prins en de Prinses de zaal. Ook op den terugweg naar het pa leis werden de vorstelijke personen geestdriftig toegejuicht en bij het paleis gekomen werden zij begroet door een massa menschen die spontaan bet Wilhelmus" aanhieven. De Communisten hadden vele parij- genoolen naar den Haag geroepen. Aangezien straatbetoogingen niet waren toegestaan, werd in eenige zalen vergaderd. De Visser deelde mede, dat hij en Wijnkoop na de voorlezing van de troonrede in de Ridderzaal hadden geroepen: „Dat is hei hongerprogram van Weiter en Ruys. Weg met Weiter, weg met Ruys!" Op het Spui werd een groep communisten van een paar hon derd man door de politie uiteenge dreven, Echt en goed zijn Poeders alleen, wanneer zi| de handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijnhard!. Maagpoeder*, Hoofdpijnpoeders, Kiespijn poeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 et Per doos 45 ct. Bij uw drogist wordt er krachtig naar gestreefd de kosten der Landshuishouding met de middelen in overeenstemming te bren gen. Het feit, dat meer en meer in alle maatschappelijke kringen de overtui ging doordringt van de volstrekte noodzakelijkheid van dit streven, ver sterkt de verwachting, dat, ondanks alie bezwaren, het doel zal worden bereikt. Evenzeer als in de donkerste dagen zijner roemrijke geschiedenis behoeft ons Volk thans eendracht ter ont plooiing van al zijn stoffelijke en zedelijke krachten. Op den voorgrond trede daarom wat de Natie vereenigt, niet wat haar verdeelt. Met de bede, dat Gods hulp Mijn Volk sterke en met den wensch dat God Zijn zegen aan Uwen arbeid moge schenken, verklaar Ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Voorzitter Tweede Kamer. Tot voorzitter van de Tweede Kamer is benoemd Mr. J. O. van Schaik. J. Ament. In de Tweede Kamer heeft de voor zitter waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den heer Ament gewijd. In Land- en Tuinbouwkringen stond hij als een hard werker bekend voor de belangen van het platteland. In zijn functies was hij sleeds een persoon, die leiding gaf en ook geven kon, gesteund door zijn rijke ervaring. Uit den Haag. De opening van de nieuwe zitting der Kamers werd begunstigdj door goed weer. Duizenden stonden geschaard laugs den weg dien de stoet volgde Overal gingen bij het passeeren van de gouden koets, waarin de Koningin met den Prins en Prinses Juliana gezeten waren, luide toejuichingen uit de menschen op. De gouden koets word gelrokken door acht paarden. Daarop volgden drie galakoetsen. Op het Malieveld waren kanonnen opgesteld, die saluutschoten losten. De Ridderzaal bood, als steeds, door de galakleeding en uniformen van bur gerlijke en militaire 'autoriteiten diplo maten en andere hoogwaardigheidsbe- kleeders een schitterenden aanblik. De voorlezing van de troonrede nam slechts weinige minuten in beslag en werd gevolgd, als gebruikelijk, door het aan heffen van den kreet „Leve de Koningin". Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Winkelsluitingswet: Th. H. L.Amers foort vrijspraak. Dronkenschap: H. D. M. Amster dam f 10 of 4 d., F. T. Delft id., N. H. K. zwervend f 15 of 6 d., A. J. Puiten f 10 of 4 d. Loopen op verboden grondJ. H. osterbeek f2 of 1 d J. de V. id L. A. de W. id., W. de W. Borculo id., W. P. Veenendaal f3 of 1 d„ P. H. Laren id. plus f 10 of 4 d. voor valschen naam, G. M. geheel id. In Woudenberg een kar plaatsen op openb. grond zonder vergunning: J. v. d. B. Utrecht f2 of 1 d. Gevaarlijken hond niet vasthouden: J. H. R. Sch. Baarn f 5 of 2 d. Te Soest venten zonder vergunning: R. B. Amersfoort f 2 of 1 d., F. J. V. Ammersfoort 50 cent of 1 d. Brandgevaar voor gebouwen veroor zaken A. de B. Voorthuizen f 10 of 4 d. StrooperijL. v. E. Soest f 3 of 1 d. Een dier arbeid doen verrichten, waar het niet toe geschikt isW. H. Soest f 3 of 1 d. Niet verschijnen als getuige: C. v. W. Baarn f 3 of I d. Wielrijden zonder licht: J. O. K. Amersfoort f5 of 2 d., G. H. Hoog land id., H. W. Barneveld id., W. v. d. K. Ede id., W. v. B. Hilversum id. Rijden op verboden weg: O. V. Soest f3 of 1 d., A. H. H. K. id. Wielrijden onder invloed alcohol: N. M. Soest f25 of 10 d„ J. H. D.id. Autorijden in dronkenschap (verzet- zaak) zelfde vonnis: 1 maand hecht, en 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid. Links rijden: (verzetzaak) j. H. H. R. Utrecht vrijspraak. Te Amersfoort over trottoir fietsen: J. F. B. v. H. Amersfoort f2 of I d., H. J. v. G. id. Met auto geen voorrang geven: J. L.T. Deventer f 10 of 3 d., F. D. Am sterdam f 15 of 6 d. Veiligheid van verkeer In gevaar brengenJ. S. Baarn f20 of 5 d., B. A. Ermelo vrijspraak. Niet behoorlijk uitwijken: W. W. Amersfoort f 15 of 5 d. Wielrijden zonder licht: E. P. H. Amersfoort f 1 of 1 d., O. M. id., A. H. Amersfoort f2 of 1 d. Geen rij- en nummerbewijsE. H. A. Arnhem f 5 of 2 d., J. J. S. onbe kend id., J. v. H. Soest id., A. F. Soest f 3 of 1 d., E. J. K. Ede id., D. J. id., G. H. Amersfoort id., L. B. Doom ld. Auto zonder spiegelG. v. d. W. Amersfoort f5 of 2 d.

De Eembode | 1932 | | pagina 1