A. li. v. Nieuwkerk n.v. t Zoo juist ontvangen een pracht collectie Clubfauteuils Allerlei De eerste steenlegging van het nieuwe Van Oldenbarnevelt Gymnasium aan de Barchman Wuytierelaan ral geschieden Vrijdagmorgen om halt-9. Voor den politierechter te Utrecht stond een 41-jarlgc dagbladpers-mede werker uit Amersfoort terecht wegens een poging tot oplichting. Verdachte had reeds vroeger een veroordeeling wegens oplichting achter den rug. HIJ had in Augustus een verzeke ringsinspecteur een betrekking als medewerker voor een blad in de Rijn streek voorgespiegeld, doch eischte voor de noodige formaliteiten een geldsom. Het bleek, dat alles verzon nen was. Na pleidooi van den verdediger ver oordeelde de politierechter den ver dachte tol I maand gevangenisstraf. Burgemeester en Wethouders bo den den Raad aan de door den Stads architect ontworpen plannen voor den bouw van het Badhuis aan dc Tulp straat. Het zal bevatten: 21 douchebaden (14 mannen, 7 vrou wen), 4 kuipbaden (2 mannen, 2 vrou wen), 24 schooldouches (tevens ge schikt voor grooteren), totaal 49 waschgelegcnhedcn. De bouwkosten inrichting inbe grepen worden begroot op f58.900. Het is de bedoeling evenals dit het geval is bij het Badhuis in het Woestijgerkwartier de grond in erfpacht te verstrekken. Zooals uit de exploitatie-begrooting blijkt, wordt de bijdrage van de Ge meente gesteld op f4293.—, hetgeen oorzaak vindt in den ruimeren opzet van dc inrichting, m.a.w. grooter aantal waschgelegenheden, noodig als gevolg van de centrale ligging van het Bad huis in een groote woonwijk, het Soesterkwartler. Uitvoeringen. Zondagen 2 en 9 Oct. tooneelvoor- stcllingen in het Patronaatsgebouw aan dc Paulus Borstraat, vanwege .De Jonge Werkman" in de parochie St. Hcnricus. Opgevoerd zal worden het tooneel- spcl ,'t Hoogste Goed". De Kath. Tooneelvereeniging Euri pides zal uitvoeringen geven in St. Aechten aan het Zand op de Zonda gen 2 en 9 Oct. Het drama .De Anarchist" zal worden vertoond. Dc schoolgelden voor de Rijks Hoogere Burgerschool zullen met 20 percent worden verhoogd. Het leggen van rioleering in het Bergkwartier is opgedragen aan J. G. de Bruijn te de Bilt, als laagste in schrijver in beide perceelen f23.500 en f 18.980. De heer M. van Heioma heeft we gens aanslaand vertrek uit deze ge meente ontslag gevraagd als voorzitter van het College van Regenten van het Burger Weeshuis. In dc begrooting voor de afdeeling onderwijs, kunsten en wetenschappen is voor restauratie en onderhoud van dc Kamperbinnenpoort voor 1933 een tweede van drie termijnen aangevraagd. Deze Is op f 6000 gesteld, zoodat voor 1934 nog f5.700 noodig zal zijn. De Christelijke Mannenzangveree- niging „Jubal" herdenkt op 28 Sept. a.s. haar 10-jarig bestaan. Het Ziekenhuis der Ned. Herv. Gemeente .De Lichtenberg", trekt zoo vee! patiënten, dat tot uitbreiding door bijbouw moet worden overgegaan. Ten overstaan van notaris te Leuken werden geveild: Perc. 1. Woonhuis Kapelweg 16 aan K. G. Brugger voor f6200.—. Perc. 2. Winkelhuls Krommestraat 77 aan D. F. van den Brink voor f 1500. Deurwaarder D. de Groot zal op Vrijdag 30 September des morgens ten 10 uur op het terrein van de Wagen- werkplaatsen aan den Soesterweg pu bliek |om contant geld verkoopen een belangrijke partij Eiken-, Grenen- en Vuren-afbraakhout. Du Utrechtschestraat. Nieuwe Telefoonnummers. 1697 Dr. Boldingh, Vondellaan 33. 1694 W. Bosch, L. Bergstr. 3. 817 Jhr. Calkoen, Vondellaan 35. 1685 Dlcdcrlk, Arnhemscheweg la. 1145 Donkersloot, Thorbeckeplein 2, 1692 Elextrolux, Arnh.weg 21. 1695 lr. Hengcveld, Pascalstr. 23. 1687 Arts Hoffman, Vondclplein 1. 1693 Hogewind, Huygenslaan 12. 1690 Hoogevest, Bouw Gymnasium, B. Wuytierslaan. 1258 Kreuningen, Kamp 64. 1705 Leopold, 't Laantje 3. 753 v. Lier, Krommestr. 44. 1688 v. d. Mersch, KI.Nachtegaalstr.30. 1691 Noordenburg, St. Andriesstr. 22. 1696 Wilmink, Bisschopsweg 218. Süsb, de jood. De historische figuur van den jood Siiss, die zich door intriges wist op te werken tot Wurlembergsche minister van financiën en het hem geschonken vertrouwen misbruikte tot het plegen van een lange serie malversaties, heeft vele schrijvers geïnspireerd tot het scheppen van romans en tooneel werken. Thans heeft ook de Duitsche auteur Paul Kornfeld het gegeven in een too- neelstuk verwerkt. Hierbij is de histo rische juistheid in vrij groote mate in het gedrang gekomen. Van de groote schurkenstreken van dezen minister, die zich niet ontzag meer dan 10 millioen gulden valsch geld te laten maken en zich verder verrijkte met den verkoop van privile gies. bemerkten we niet veel in deze tooneelbewerking. De figuur wordt daardoor meer geïdealiseerd, dan ze van historisch standpunt bezien ver dragen kan. Daarbij komt, dat de dia loog geschreven is in een iewat ge zwollen taal, waarmede we vrede zou den hebben, als ze diende tot het uit drukken van gedachtenvijkdom slechts dienstig lijkt om een tekort aan en vernuft te verbergen. Daar staat tegenover dat de negen tafereelen, die aan onze oogen voorbij trekken waarlijk rasecht „tooneel" zijn fragmenten, instantanétjes, ietwat wei nig tezamen hangend, doch uitstekend geschikt voor de planken. En zoo is dan toch een geheel ontstaan, dat, on danks zijn gebreken, in slaat is ons een avond aangenaam bezig te houden. Het gezelschap Saalborn gaf in de houten tent aan den Vlasakkerweg gisterenavond van dit werk een zeei verdienstelijke vertolking. Vooral Four- niaire blonk in de rol van Hertog van Wurtemberg uit door zijn prachtiR genuanceerd en geestig spel. Het is waarlijk bewonderenswaardig hoe deze ras-artist door één kleine beweging, door een vertrekking van de wenk brauwen de geheele situatie op het tooneel weet te beheerschen. Fourniaire in deze rol te zien is zeer zeker reeds alleen de gang naar den schouwburg waard. Hedenavond bestaat daartoe nog de gelegenheid! Zeer goed spel kregen we ook te zien van Saalborn in de titelrol en van Henri Eerens als zijn tegenstander, terwijl ook de andere rollen op het tweede en derde plan zonder uitzon dering goed waren bezet. J. v. Emmerik, N.H., Woest.wcg 103 letterzetter. Katharina Volkwein, E.L., Pr. Freede- riklaan 6, dienstb. Ida Pinek, D.E., Pr. Frederikl. I2d.b. lohanna Botterblom, R.KHoogeweg 47, dienstbode G. Filet, St. Anfridusstr. 8 Apolonie Dronkers, N.H., Vondell. 33 dienstbode, lannetjev. d. Ham, N.H., Papaverstr. 5 C. van de Hoek, N.H,, F.. Meysterw. 33 transp.arb, W. Boeghelm, N.H., Utr.weg 132 Johanna van Tol, R.K., Gabriëlstr. 22 R. den Daas, N.H., Rljnstr. 43, bankw. W. Wagner, N.H., Arnh.weg 20, slagerij H Wilmink G.K., Bisschopsweg 218. NATUURLIJK koop Ik de benoodlgde vlsch bij: YMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA CO. N.V, Irecbtschestraat 40 Uit den Omtrek Hedenmorgen werd onder leiding van den Heer Spelt in café „'t Boompje" een druk bezochte protest-vergadering gehouden tegen de Varkenswet. Aan geraden werd niet te teekenen. Uitge breider verslag komt in ons blad Vrijdag a.s. De ter beoordeeling van den etalage wedstrijd gevormde jury heeft zich bij haar keuring bediend van een punten- stelscl, waarin het maximum aantal te behalen punten 30 was. Ie Prijs: Firma's de Dom (28 pun ten), v. Doorn (29), Stol (26), Lomans (27). v. d. Wetering (met compliment der jury: 30), Bokking (27), Giesen (twee winkels: 26), Ittmann (met com pliment der Jury: 30), Glastra (26), Holsteyn (30), Ruitenberg (29), Stoové (27), dc Wit (loodgieter: 26), Nobbe („Erica": 26). 2e Prijs: Quicker than quick (22), Vierdag (22), Magazijn „dc Voordracht" (23), Albert Heijn (24), v. d. Heul (22), Palthe (23), Amsterd. Anthraciet Mij (25), du Chattel (23), Grootendorst (22) Ni «ca (24), v. d. Vat (24). Eervolle vermeldingenHeinckens Bar, dc Betuwe, Joh. C. de Wit (kapper), Jansen (Goedkoopc Winkel) en M. C. Smit (kapper). Burgerlijke stand. 23 Sept. Geboren Hendrik Lubertus, z. v. A. J. Zwiers en J. Brouwer. Overleden: Johannes Kerkhoff, 78 j., cchtg. v. A- Modderman, 24 Sept. Geboren. Hendrikus Jaco- is, z. v. J. A. Vissers en A. Swager- man. 26 Sept "Geboren: Franclna Filfpje, v. J. C. B Middelman en J. H. Kriegs- mann Geertruida Hendrieka, d. v. H. P. v. Oosten en H. C. de Jager Karla Otlilie, d. v. J. W. C. Bock en M. S. A. du Crocq Pierre Willem Theodoor, z. v. T. A. J. Jaspers Focks en H. J. M. Coonen AleidaJohanna, d. v. J. Overeem en J. Rencs. Over leden: Elisabeth van Dommelen, 69 j., echlg. v. F. W. A. 1. Morel Pelro- nella Reijckers, 43 j., echtg. v. B. Teune. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in Amersfoort. Hermina Kortewcg, N.H., Stephenson- straat 25, onderw. Maartje de Boer, N.H., Zuidsingel 36, huishoudster Rika Modders, N.H., Pr. Jullanalaan 8, yepleegsterj Ale da v. d. Sluis, N.H. A.d.Kamp24 Jacoba v. d. Sluis, N.H. A. d. Kamp 24 R. Weslerlaak, R.K., Soesterweg 182, mach.dr. Johanna Smit, R.K.. Hoevel.voetp. 6 Jakoba Gastman, N.H., Beekenst.l. 37b Catharina Everdingen, N.H., II Ir.weg 125 hulp i. d. huish. Maria Schillemans, R.K., Beekenst.l. 25 winkeljuffrouw. Achterveld In den tuin van Van Laar was een pompoen gegroeid, welke een gewicht had van 63 pond, dat was een zeer respectabel gewicht. Thans is er een pompoen aange troffen bij veldwachter Kuijt te Stou- tenburg. Deze vrucht had een gewicht van 70 pond. Tot bestuur der afd. Achterveld van de Aartsdiocesanen Boeren- en Tuin- dersbond, zijn gekozen de heeren: W. v. d. Hengel jzn., J. H. van Soes bergen, G. van Esveld, C. Verhoef J. Hnurdeman. Barneve|d Dank zij het prachtige weer, is het honiggewin op de heide overvloedig geweest. Korven, welker inhoud een gewicht van 40 50 pond heeft ge kregen, zijn geen zeldzaamheid. Hierbij komt nog dat de honig van de aller beste kwaliteit is, zoodat 1932, dat zich eerst ten opzichte van het honig gewin, zeer slecht liet aanzien, ten slotte voor de bijenhouders tot de beste jaren mag worden gerekend. Eemnes In den nacht is ingebroken bij den landbouwer Looman. Dit is de Iweede inbraak in één maand tijd. De buit was hier grooter dan in de R. K. Pastorie. Er is aan contanten meegenomen f136. Hoogland Proefveld van wintertarwe. Wintertarwebouw. I. ij den heer W. Hilhorst op „Cal- i", konden we van 1931—32 een observatieproef voor wintertarwerassen houden. De proef gaat uit van het In stituut voor Plantenveredeling te Wa- geningen, directeur Prof. Broekema. De bedoeling is de waarde van en kele nieuwe rassen zoo snel mogelijk te vinden. Men gaat daarbij gewoon lijk uit van 't standpunt, deze nieuwe rassen te vergelijken met een der beste oude, of een der beste reeds meer bekende nieuwe rassen. Zoo stonden dan op bovengenoemd proefveld: Wilhelmina (de beste der oude rassen), Emma, Krafft's Sieger- lander, Kruisings angeltarwe en Mans- holt's witte dikkop III. De veldjes hadden een oppervlakte van 6 roeden. De grond was goede, niet hooge zandgrond. Gezaaid was 8 October, op rijen. De stand was zeer matig, zelfs aan de dunne kant. Dit bleek echter geen be zwaar, maar kan zelfs voordeelig zijn geweest. Door de matige bladontwik keling, vóór de sterke lentegroei, is de kans voor de zoozeer gevreesde ..voetziekte" veel minder. Er was dan ook later geen enkele aar te vinden, die tengevolge dezer ziekte geen kor rels bevatte. Er werd gemaaid in de eerste week van Augustus. Begunstigd door prachtig weer, kon de tarwe in uitstekende staat worden ingehaald. Het dorschen geschiedde in 't begin van September. De korrels werden gesorteerd in twee kwaliteiten, terwijl korrels en stroo zeer nauwkeurig wer den gewogen. Het resultaat was als volgt; 1. Kruisings angeltarwe: korrels I soort 3626,2 k.g., korrels 2e soort 177,2 k.g., Stroo 6413 kg. 2. Krafft's Siegerlander3987,7,151,5 en 7019 k g. 3. Emma4792,2,116,6 en 7695,6 k.g. 4. Wilhelmina: 4875,5 165,5 en 8045 k.g. 5. Mansholl's witte dikkop III5806,6, 165,5 en 921,6 k.g. Alles per hectare. Boven zeiden we, dat de bedoeling is de waarde der nieuwe rassen zoo spoedig mogelijk te vinden. Die waarde wordt bepaald door: t. Stevigheid van stroo, 2. geschiktheid om op zandgrond te worden verbouwd, 3. handels- en bakwaarde, 4. meer of minder bestand legen roest, meeldauw, stuifbrand en vooral voetziekte. De heer Hilhorst is bereid in 1932- 1933 de proef voort te zetten. Het plan is daarom dat jaar te beproeven: 1. Juliana, 2. Mansholt's witte dikkop UI, 3. Imperiaal, 4. CarstensV en 5. Wilobo. Nu we dit verslagje geven, kan het wellicht zijn nut hebben over de ver bouw van wintertarwe nog iels te gen. De tijd nadert, dat we weer gaan zaaien en al is het geen nieuws, wat we te vertellen hebben, het kan toch goed zijn weer eens te wijzen op enkele zaken, die op 't slagen van 't gewas van invloed zijn. Tarwe verlangt een behoorlijk losse ondergrond, maar men ploege niet die per dan de gewone bouwvoor. Zoo mogelijk moet men het land in de winter kluiterig houden. De bemesting komt vrijwel overeen met die vooi rogge. Hoewel een goede stikstofbe mesting noodig is, zal het toch zaak zijn op te passen, dat deze niet te zwaar wordt, omdat legeren er door bevorderd wordt. Van groot belang is de voorvrucht. Slechte voorvruchlen zijn tarwe, gerst en rogge; haver is minder gevaarlijk. Goede zijn bieten, rapen, aardappelen, groenvoedergewassen. Tegen één der gevaarlijkste ziekten, de meer genoemde voetziekte, is van belang niet vroeg zaaien, zoodat daar uit al verklaarbaar is, de geschiktheid van zoo juist genoemde gewassen als voorvrucht. Over die voetziekte willen we gelijk wat meer zeggen. De oorzaak is een zwam, die tenslotte een gewas kan doen mislukken. Zaait men vroeg, dan heeft men gewoonlijk in 't voor jaar een sterk ontwikkeld gewas, waarin de zwam welig tiert. Dit is ook het geval, wanneer er veel onkruid in de tarwe staat, vooral muur en windhulm („smeulen") zijn gevaarlijk. Jammer dat aan laat zaaien op zand grond een gevaar kan verbonden zijn n.l. het noodrijp worden. Dit nu hangt vooral van het weer af. Wij hebben wel tarwe gezien, die uitstekend slaagde al was ze gezaaid in December. De gewone tijd van zaaien is onge veer half October. Zaait liefst niet in November! Tarwe moet beslist op rijen gezaaid, met een rijenafstand van 25 c.M. Men kan dit op krachtig land gerust doen, doch dan moet deze rijen afstand ook benut worden om te hakken of te schoffelen. Dit is een best middel tegen windhalm en muur. Tegen wind- halm is ook met kans op succes te gebruiken kalkstikstof. De grond voor tarwe moet een goede kalktoestand hebben; geen zuur land dus. (Wordt vervolgd.) Ten overstaan van Notaris Johs. Knoppers had de veiling plaats van de hofstede „Het Heiveld", gelegen de Heisteeg. De boerderij, groot 7.65.60 H.A., werd het hoogst in bod gebracht door G. Hartman, te Leusden op f7200 De gunning werd in beraad gehouden. In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering uitte de heer Sand- brink den wensch, zoo mogelijk de werkloozen gauw aan het werk te stellen. De burgemeester deelde mede dat oorspronkelijk het circus Sarrassani in de gemeente zou gekomen zijn, het geen een bedrag van f4000 k f5000 zou hebben inpebracht. Daardoor zcu er wel weer wat geld ter beschikking zijn geweest, maar het circus is door financieele moeilijkheden vertrokken en de gemeente Hoogland zou dien tengevolge de bedoelde werkverschaf fing alleen ten koste van belastingver- hooging kunnen doorvoeren. Ruim 40 modellen In voorraad Komt U eens tHJhen ■n=Wij noteeren uiterst lage prijzen K. Beekstr. 6, Beekenst.laan 10, Amersfoort, Tel. 543 Bezoekt onze 18 Modelkamers. Compl. Meubileeriog I Hoevelaken Op den rijksstraatweg, tegenover huize „Hoevelaken", reden twee auto bussen, waarin zich R. K. zusters be vonden, achter elkaar in de richting Apeldoorn. Toen het eerste voertuig plotseling stopte, reed het tweede op het eerste in, terwijl een daar weer achter rijdende vrachtauto door een aanrijding het ongeval nog erger maakte. De drie auto's werden zwaar bescha digd de inzittenden kwamen gelukkig allen mei den schrik vrij. De manufacturer J. C. te Amersfoort werd door een hem achteroprijdende auto aangereden. Hij bekwam een paar ontvellingen aan zijn beenzijn rijwiel werd geheel vernield. De auto is door gereden, Later in den avond reed de slagers knecht G. S. uit Hilversum, met zijn motor door het dorp in de richting Amersfoort. Tegenover Weldam reed hij tegen een auto op, bestuurd door S. te Achterveld. De motorrijder kwam in een sloot terecht, de bestuurder van de auto, hoewel hevig geschrokken, had nog de tegenwoordigheid van geest S. direct uit het water te halen. Dr. Algera constateerde een been breuk en een paar vleeschwonden, Vermoedelijk is de oorzaak van dit ongeval te wijten aan den stroomenden regen, die het uitzicht belemmerde. Nijkerk Op de markt: 170.000 eieren f410f480 7 big gen f7—f 10; 1 varken f40-f50; 163 runderen: kalfkoeien f 165 f210; kalfvaarzen f 100—f125; vet vee, te kw. f 0.25 -f 0.292e kw. f0 22- f0.25 vette koeien f 170—f210; 36 nuchtere kalveren: mestkalveren f10 f 18 slachtkalveren f 1 f4; 50 kuikens f 1-f 1.70. De dochter van v. d. B. uit 't Veen kwam met haar fiets uit den Vrouwen- weg, juist op het oogenblik dat er een auto kwam. De bestuurder haalde naar links uit en reed het meisje aan. Dok van Lent, die spoedig ter plaatse was, liet het meisje naar het Wijkgebouw vervoeren, waar na onderzoek bleek, dat het een been gebroken en ver schillende wonden opgeloopen had, waaronder een ernstige hoofdwonde. Soest De Qemeenteraad zal Woensdag 's middags 2 uur bijeenkomen. De wantrouwend en zij liet hem een schuldbekentenis tot f 30.000 teekenen tot dat bedrag waren inmiddels door haar gelden overgemaakt uit Soest. Ten slotte diende de vrouw een klacht in bij de justitie. De rechtbank veroordeelde den con cierge lot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Op het kruispunt Hilversumsche weg en rijksweg te Laren is een Duitsche autobus met 35 passagiers in botsing gekomen met een tramwagen van de" looische tram. De Duitsche chauffeur had de tram niet zien aankomen. Door de botsing geraakte de tram uit de rails waardoor het voorbalcon geheel werd ingedrukt. De wagenbestuurder kreeg bijna geen letsel, terwijl ook niemand van de trampassagiers werd gewond. Van de 35 inzittenden van de autobus waren velen er echter zeer ernstig aan toe. Vast staat, dat een Duitsche dame is gedood, terwijl een der inzittenden die zwaar gewond naar het ziekenhuis werd vervoerd onderweg is overleden. Van de overige passagiers zijn er 7 zwaar en 14 licht gewond. Allen zijn naar het ziekenhuis te Laren vervoerd. In den avond werd bij een land bouwer te Ovezand op de deur ge klopt. Toen hij open deed, drongen drie gemaskerde mannen, die met revolvers dreigden, de woning binnen en dwon gen den landbouwer, dien zij slagen op hoofd en rug toebrachten en dien zij tot in de slaapkamer volgden, hun f 500 te geven. Zij verdwenen toen en namen ook het geweer van den man mede. In lndo-China leven (wee-en-zeven tig vrouwen, van wier heldhaftigheid de wereld niet veel af weet. Het zijn de ziekenverpleegsters, die in een voor lepra-lijders bestemd gebouw leven. Allen zijn Frangaise van geboorte. Men kan voor deze vrouwen, die haar vader land verlieten om zich aan de onge- lukkigsten der ongelukkigcn te wijden, niet anders dan bewondering koesteren. Deze Fransche nonnen werden door een ontdekkingsreiziger opgemerkt, die in een Fransch blad een artikel over de heldinnen zonder naam schreef. Te Tilburg leefde een bejaard echt- agenda, welke 18 punten bevat, ver- P^ar, dat tezamen meer dan 160 jaren meidt o.a.in Rust, kalmte en zelfbehecrsching keeren weer terug na hel gebruik van MUnbardl's Zonuwlebletlen. Olazen Buisje 75 ct. Bij Apolh. en Droglslen Ook hier werd gehouden een ver gadering over de Varkenssteunwet. Concordia was tot de uiterste hoe ken gevuld. De heer G. Schimmel opende de vergadering en gaf het woord aan den heer Zijlstra, onder-voorzitter der Prov. commissie tot uitvoering der Varkens steunwet. Deze deed uitkomen het zeer groote voordeel, dat de regeling groo- tendeels berust bij de eigen organisatie. Daar meerdere aanwezigen bezwaar maakten lid te worden van de Varkens centrale, zonder haar statuten te kennen, werden op verzoek de statuten der Provinciale Varkencentrale voorgelezen, waartegen geen bezwaren werden in gebracht. Eenige aanwezigen maakten bezwaar tegen de wet, en wel tegen de beperking van vrijheid der varkens houders, de regeling der huisslachtingen enz. - Burgerlijke Stand. Geboren Barbara Wilhelmina, d. v. A. Huyskes en C. Poort Margaretha Gijsberlha, d. v. G. Voorburg en A. M. Kuyper Petrus Hendrikus, z. v. A. Voskuilen en H. Baas. Gehuwd: H. van Deutekom en J. Wernscn. Voorstel tot verhooging van het sub sidie voor het Burg. Armbestuur met f 18.000. Voorstel tot toekenning van subsidie aan het Wit-Gele Kruis, waardoor het subsidie aan „Nieuw-Mariënburg" komt te vervallen. Burgerlijke Stand Geboren Gerrit Gijsbertus, z. H. Beek en J. Kok. Willemina Jo hanna, d. van Th. v. d. Tweel en N. Hamersveld. Jacobus Martinus, z. van M. H. Verwoerd en S. H. van Kloosler. OndertrouwdE. Bakker en J. S. v. Brummelen. W. v. d. Heu vel en M. C. A. de Haas. Overleden Gerrit Alydanus Rebel, 67 j., echtg. A. C. Verbeek. Gizela Teriep, 29 ongeh. |ohannes Gerreberlus farthoorn, 74 j., echtg. van W. A. Mortier. De concierge van het Muiderslot,: C. R., stond terecht, verdacht van op lichting. De man had in den zomer van 1929 kennis gemaakt met een dame uit Soest. Hij had haar verteld, dat hij grootmeester van een vrijmet selaarsorde washij haalde de be zoekster over „lid" van deze orde Ie worden en zij gaf den concierge in goed verlrouwen f500.Zij bleef in goed vertrouwen geld geven aan den man. Langzamerhand werd zij echter lelde, in een toestand van erge'ver- vuiling, zoodat tenslotte de gezond heidsdienst moest ingrijpen. De vrouw weigerde echter het huis Ie verlaten. Op een brancard gebonden gelukte het eindelijk haar naar een gesticht over te brengen Bij een onderzoek in het huis vond de politie een kist met eenige duizenden guldens. EEN ROL origineoleKINCpopei- munt is wol do grootste hoeveelheid gezond heid, die U voor 10 cent kunt koopon. Donk U eens in: Elk dezer medioinole tabletten,is verfrisschon, Uw stem ming te vorbeteren. Uw gezondheid te be vorderen. KING PEPERMUNT steel onder oontrole Van het lab. Dr. van Hamel Rooi Har- tnina, A'dtm. TE HOUDEN RETRAITEN in het St. Alfonsushuis te Amersfoort. 29 Sept.—2 Oct. Normaalschool Utrecht, verg. f6.50. 3—6 Oct. Mulo (Jongens) Utrecht, verg. f6.50. 1 Oct. „St. Rataöl", aid. Ulrccnt en andereo, verg. f6.50. 12 13 Oct. Studiedagen R. K. Ncd. Middenslandsbond. 14—17 Oct. Ongehuwde dames middenstand, verg. f 10.— 17-20 Ocl. „St. Rafaël", verg. t6.50. 22—25 Oct. Meisjes, verg. f 6.50. 25—28 Oct. Gehuwde vrouwen, verg. 16.50. 2—5 Nov. R.K. H.B.S. Hilversum (jongens), verg. f650. 7—10 Nov. Gehuwde dames middenstand, verg. no 11-14 Nov. Patronaten (jongens) district 'I Gooij, verg.'f650 19—22 Nov. Patronaten (jongens) district „de Vechtstreek", verg. f650. 23-26 Nov. Mannen en jongelingen, verg. f6.50. 26—29 Nov. Aspiranten K.J.V. verg. 16.50. Belceld verzoek zich aan Ie melden bij de Directie vnn het Retraitenhuls. Telefoon, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245.

De Eembode | 1932 | | pagina 2