A. H. v. Nieuwkerk n.v. en vwfiaaii de -fuud In WOLLEN DEKENS Allerlei hebben wU een groote keuze De Tentoonstelling in St. Joris. Door A. F. van Beurden. In het Zuiderpand var. de groote St. Joriskerk aan den Hof is een merk waardige Bijbeltentoonstelling gehou den. De samenstellers hebben geen moeite geschroomd, om het, uit weten schappelijk oogpunt zeer te prijzen oogpunt, doel te bereiken een goed overzicht te geven van de verschillende wijze, waarop de H. Schrift door de eeuwen heen voor de geloovigen toe gankelijk gemaakt is, hoe het tegen woordige langzamerhand uit de vroe gere pogingen tot vermenigvuldiging, is gegroeid. De tentoonstelling bewoog zich naar vele zijden. Een in zwart en rood geschreven meditatieboek van 1450 „die blome desCruijsboems", beschrijft het Lijden des Heeren. Men ziet er ook getijdenboek of horae uit Haarlem van 1477 dat historisch ook waarde heeft. Het herinnert aan den tijd der Hoeksche en Kabeljauwsche twisten, toen men daar Claes van Ruijven, burgemeester, wreedaardig vermoordde en zijne vrouw nog bespotte. In het boek staat „Dit boeck hoert toe die joffrou van Ruijven Claes van Ruijven weduwe tot Haerlem lOJanuari 1477. Ook een Bijbel uitgegeven in het begin van den Spaanschen opstand 1566 te Vianen in de al vrije baronnie der van Brederodes, wier wapen, een leeuw met lambel er achter in staat. Verder den bijbel gedrukt in 1450 in het Latijn door Gutenberg, den Duitschen uitvinder der boekdrukkunst, ook de Lubecksche van 1494, in 't Nederlandsch, in Amsterdamsche, Ant- werpsche en Emdensche Uitgave. Ook de uitgave der H. Schrift door Philips II bij Plantijn te Antwerpen besteld, waarvoor de drukker 30000 gouden dukaten kreeg. Hij deed dit met de bedoeling, om vervalsching te voorkpmen. Ook is curieus, de oorspronkelijke Amsterdamsche Uitgave der Psalmbe rijming van Datheen, uitgave van Hendrik Laurenz, op 't Water anno 1629. De officieele Statenbijbels, naar de vertalingen van 1619 tot 1635, stonden in verschillende exemplaren ter be zichtiging. De uitgever had van de Staten 1636 een privilegie van 15 jaar gekregen, maar de andere uitgevers stoorden zich daar weinig aan en stelden zich tot taak zoodra mogelijk eene nieuwe uitgave aan de markt te brengen. Het gevolg was slechte cor rectie, veel drukfouten, zoodat er spoe dig een heel boek met correcties wat er ook is verscheen en eenige jaren later in 1657 eene verbeterde editie. Er zijn nog oude breviaria, getijden boeken, vesperboeken, de Tractatus de lectione van Neercassel, geschriften en bijbels van wege de Bisschoppe lijke Clerezy, In alle verscheidenheid gepubliceerd en tentoongesteld. Vooral natuurlijk zijn de massa uitgaven van het Nederlandsche Bijbelgenootschap hier voorhanden. De bijbel in bijna alle Indische talen, ook uittreksels, handboekjes en zoo meer. Ook uit de bibliotheken de beroemde bijbels in 't Grieksch, Hebreeuwsch, Latijn, Chal- deeuwsch, Assyrisch naast elkander gesteld, werken die stralen van ge leerdheid, historiekennis, studieijver en wetenschap. Wat verzinkt daarbij in 't niet de H. Schrift, die Czaar Peter 1 te Zaan dam liet vervaardigen en half blanco liet drukken, om den Russischen text daar naast te zetten, waarvan om de kosten niets kwam. Het Christelijk onderwijs komt hier ook uitstekend voor den dag met ge ïllustreerde verhalen, boekjes, kaarten en wandplaten. Zeer mooi is een met zilver beslagen Drentsche Staphorster bijbel aan zilveren kettingen, een bijbel met gouden sloten, een bijbel met gouden slot in schilpadband, de groote bijbel aan Prinses Juliana door de Chr. Onderwijzers geschonken; miniatuur bijbels en honderd andere dingen. Ds. Pannebakker en zijn helpers hebben eer van hun werk. De tentoon stelling was belangwekkend. Maandagavond a.s. wordt een excur sie gehouden naar het Sportfondsenbad in de Linnaeusstraat te Amsterdam. Iedere deelnemer aan deze zal dan gelegenheid hebben het ge- heele bad te bezichtigen. De tocht naar Amsterdam zal per autobus ge schieden. 2de Rondgang in Flehite. De 2de Rondgang, die op Woensdag 12.October plaats vond, geschiedde onder leiding van den heer D. H. Huygen, bestuurslid van het Museum, die, evenals dit bij de vorige omme gang gebeurd was, zich tot een alge meen overzicht bepaalde, doch nu duï op zijn wijze, met den onwillekeurigen nadruk op datgene wat hem het naast aan het hart ligt. Niet dat het verdere tentoongestelde werd overgeslagen, integendeel, alles wat volgens zijn meening de aandacht verdient, werd gewezen en ieder kon steeds vragen stellen, waarvan dan ook gebruikgemaakt werd en waarop steeds zaakkundig bescheid volgde. Terwijl dus de algemeene gang van zaken ongeveer dezelfde was als de vorige maal, verschilde de rondgang toch, iets wat blijkbaar ook op prijs gesteld werd door die bezoekers, die ook den vorigen Woensdag aanwezig waren. Het doel dat het Nut zich stelt, werd dus ook thans weder bereikt heer Feikema dankte dan ook bij het einde van het bezoek den heer Huygen namens allen voor de genomen moeite, die zeer op prijs gesteld werd. Zulks werd door de aanwezigen door een hartelijk applaus bevestigd. A.s. Woensdag half-3 zal de heer v. d. Lijn spreken over steenen en boringen in den omtrek van Amersfoort. Gemeenteraad. Verschenen is de Agenda vergaderingen van den Raad der ge meente op Woensdag 26 en Donder dag 27 October om 2 uur en 7 uur. Het begint met de behandeling de gemeentebegrooting 1933. Daarbij komen tevens in behandeling het voor stel lot toekenning van een belooning aan de plaatsvervangende hoofden der lagere scholen en het voorstel tot bouw van een badhuis in het Soesterkwartier. Benoeming lid bestuur Nutsspaar- bank. Benoeming lid Commissie van toe zicht Lager Onderwijs. Aangaan overeenkomst met Wouden berg betreffende de toelating van kin deren uit die gemeente tot de U.L.O. scholen alhier. Wijziging tarief verhuring Markthal. Verkoop bouwterrein Bankastraat, totaal groot pl.m. 1.69.00 H.A. aan de Hoog voor f120.000.—. Amersf. R. K. Spaarbank. Verslag over de maand Septembei 932. Per 31 Aug. verschuldigd aan in leggers f 327.672.26 In Sept. ingelegd - 7.434.7; In Sept. terugbetaald f335.107.04 - 5.843.40 f 329.263.64 Per 30 Sept. totaal afgegeven 2887 boekjes, waarvan nog in omloop 2067. HET BESTUUR. R. K. Werkliedcnvereeniging. In Sint Jozef vergaderde de R. K. Werkliedenvereeniging onder praesi- dium van voorzitter Zwart. Voorzitter Zwart presideert laatst, hij gaat bedanken. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de heer Zwart geruimen tijd voor zichzelf werkt en dus in categorie is overgegaan - werknemer naar werkgever. In zijn openingswoord noemt de voorzitter dezen avond een zeer ge wichtige. De omstandigheden van deze ontslag-aanvrage zijn de leden bekend. Laten we volgens ons geweten te werk gaan bij het kiezen van een nieuwen voorzitter. De notulen werden goedgekeurd. De Eerw. Adviseur, Kapelaan W. de Jong, installeerde vervolgens met een toepasselijk woord 49 nieuwe leden en wel: bouwvakken 20, overheids personeel 2, bakkers 8, houtbewer kers 1, transportarbeiders 2. St. Rafael 13, slagers 3. De behandeling van de agenda der Centrale Raadsvergadering nam nogal tijd in beslag. Puntgewijze werd deze behandeld, terwijl het advies van het bestuur, naar aanleiding van de ver schillende ingekomen voorstellen, ter kennis van de leden werd gebracht, die daarop konden antwoorden. De afgevaardigden hiervoor zijn v. d. Lin den en Lijenhorst. Als candidaten voor de nieuwe be stuursfunctie (geen voorzitter) waren gesteld: W. v. Koelen, J. A. Valken- hoef, A. Laseur en R. Jonckhart. Ge kozen werd W. v. Koelen. Tot voor zitter werd door de leden uit het bestuur gekozen W. v. Koelen. Medegedeeld werd dat aan een ar chitect reeds de plannen voor verbouw van het gebouw zijn opgedragen. Het bestuur had gedacht het plan in ge deelten te volvoeren, d.w.z. telkens een apart onderdeel te laten uitvoeren, zoo dat de uitgaven niet te groot worden ineens en toch ook niet lukraak wordt verbouwd. Een commissie zal worden gekozen uit de leden, om de bouw plannen te onderzoeken. In deze com missie zullen zitting nemen :J. Briicker, H. Corndewal, F. v. Kalleveen, G. Flos en Kaspers- In de Kerstfeest-commissie werden de zittende leden bij acclamatie her kozen. Als Penningmeester van het dage- lijksch bestuur, lichtte de heer v. d Linden het rapport betreffende de ont spanning en ontwikkeling van werk- loozen toe. Van de 13 verschillende cursussen voor de speciaal jongere werkloozen, zijn er 4 geslaagdde 9 anderen zijn mislukt. Spr. wijst op de noodzake lijkheid van ontwikkeling. De leege tijd moet nuttig besteed worden. Het is de taak der ouderen om dit het jonge geslacht in te prenten. Daartoe doet spr. een beroep op de besturen der verschillende vakorganisaties. Stuurt de jongeren naar de cursus! Bij de rondvraag sprak de heer P. Laseur zeer waardeerende woorden aan het adres van den scheidenden voor zitter, hopende dat hij de tolk is var de geheele vergadering. Hij bespreekt het harde werken, vooral onder de jongeren en wenscht hem veel succes in zijn verdere loopbaan hopend, dat de arbeiders altijd nog bij hem kunnen blijven aankloppen (donderend applaus) Spr. vraagt vervolgens, wat het be stuur van plan is dezen winter te doen voor ontwikkeling en ontspanning van werkeloozen, benevens de kwestie brandstoffen-voorziening. Voorzitter dankt voor de waardee rende woorden. Op de Commissie- begrooting komt voor neutrale ont spanning van werkeloozen f700 voor. Voor ontspanning in eigen kring is geen bedrag uitgetrokken. Toch zal hew.- stuur ook dit deel ter hand nemfflen subsidie vragen aan B. en W. Als brandstof wordt meestal cokes gegeven. Andere brandstoffen worden gevraagd voor kachels welke niet voor cokes geschikt zijn. Dit zal overwogen worden. Waarschijnlijk wordt in de Gemeenteraad besloten geld te ver strekken. Op een betreffende vraag betere rechtskundige bijstand,antwoordt de voorzitter, dat reeds besprekingen zijn getroffen met een Katholiek rechts kundig persoon, zoodat in de naaste toekomst men niet meer zal behoeven aan te kloppen bij een rechtskundig adviseur. Aan het einde der vergadering mocht de voorzitter van den Eerw. Adviseur woorden van waardeering en lof in ontvangst nemen. Den nieuwen voor zitter heette de Eerw. spreker van harte welkom. Naar het dageiijksch bestuur van het Plaatselijk Crisis-Comité ons meldt, zal de bloempjes verkoop ten bate van het Crisiscomité alhier, welke aan vankelijk was vastgesteld op Woens dag 2 Nov. a.s. in verband met het feit, dat het dien dag Allerzielen worden uitgesteld tot Woensdag 9 November. Burgerlijke Stand. 11 Oct. Geboren Jan Jacobus, -. van J. J. Immerzeel en M. M. FraAiien. Hendrik Harthger Willem, z. v H. v. d. Brink en H. A. v. d. Berg. Overleden: Leonardus AnthoniusAdria- nus Pijpers, 12 d. Zondagdienst Doctoren en Nachtweekdicnst Apotheek. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel, 448; M. Kamerling, Utr.weg 35, tel. 142; H. J. Kolk, Berkeweg 15, tel. 579. ApotheekW. A. v. d. Bovenkamp, Utr.straat 45a. Nieuwe boeken in de Katholieke Openbare Leeszaal. E. van Bahr-Bergius. Een protestante over het Katholicisme L. H. M. Berger. Moeilijkheden op sexueel gebied bij kinderen. Waldemar Gurian. Het Bolsjewisme. Ik maak allesencyclopaedic vo huisgezin. J. A. vau Kranendonk Duffels. Gezond heidszorg. I. Keesing. Querido's initialenregis- ter op sociaal economisch en poli tiek gebied. Mother Loyola. Wees gegroet gij vol van genadeoverwegingen. Moderne bouwkunst in Nederland. 1. Algemeene inleiding. II. Volks woning, laagbouw. Oud-Testamen. Het boek Exodus. Het boek Prediker. Het boek der rechters; het boek Ruth. Nine van der Schaaf. De uitvinder. Het lidmaatschap kost slechts f 1.50 per jaar, waarvoor alle boeken ter be schikking staan. Studie- en Leeszaal zijn dagelijks kosteloos toegankelijk voor alle per sonen boven 18 jaar. werd en in bewusteloozen toestand zijn woning moest worden over gebracht. De andere aangeredene werd licht gewond en door de politie naar zijn woonplaats overgebracht. De auto kon haar weg niet vervol gen en moest worden weggesleept. Uit den Omtrek Achterveld Als lid van het comité voor de R. K. Universiteit is benoemd de heer j. H. v. Soesbergen. Baarn Nabij de Spoorbrug op den Rijks straatweg Amsterdam-Amersfoort heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto uit Bussum en een hand wagen, die over den weg werd voort geduwd door twee arbeiders; één uit Baarn en één uit Amersfoort, die ter plaatse werkzaam waren met het leggen van kabels. Zij werden van achteren aangereden met het gevolg, dat de in woner van Baarn vrij ernstig gewond Mooie dessins en zeer lage prijzen. KOMT U EENS KIJKEN K. Beekstr. 6, Beekenst.Iaan 10, Amersfoort, Tel. 543 Bezoekt onze 18 Modelkamers. Compl. Meubileering Hoogland De najaarsschouw over de weteringen en slooten in het waterschap Coelhorst zal door het bestuur van dat water schap niet worden gehouden op Woens dag 19 October a.s., zooals aanvanke lijk was bepaald, doch op Dinsdag 18 October 1932. Burgerlijke Stand. GeborenAgnes Richarda, d. v. Th. J. Noortman en M. Herder Arnoldus Theodorus, z. v. C. J. Noortman en A. v. 't Klooster Hendricus Maria, z. v. G. H. v. Dijk en H. v. Wee Helena Gerarda, d. v. H. v. 't Klooster en H. Boersen Steventje, d. v A. Pijpers en L. ter Haar. Ondertrouwd: M. v. Stitselaar en H. v. Drie H. Vos kuilen en H. v. Hamersveld G. v. Hamersveld en J. S. v. Hees Bronkhorst en M. Plaizier. Soest dijk Zondagmiddag is in de L. V. Kerk met bisschoppelijke goedkeuring opge richt een meisjes-congregatie. Alle meisjes vanaf de voorbereiding tot het plechtig Aannemen tot en met den leef tijd van 16 jaar konden lid worden. Een zeer groot aantal was op het be paalde uur in de kerk aanwezig lieten zich als lid inschrijven. Soest Burgerlijke Stand Geboren Albert, z. v. A. v. d. Broek en B. C. Birkhoff Christina Fran- cisca Wilhelmina, d. v. F. v. d. Valk en W. A. M. v. d. Lugt Dirk, v. C. I. Jansen en W. Kampion Maria Petronella, d. v. A. Luyben en A. M. van Velthoven. Ondertrouwd W. A. van 't Riet en P. L. M. v. d. Lugt C. H. J. v. d. Lugt en A. C. Mulders O. v. d. Broek en W. Hols. De arbeider S. van G., die is te werk gesteld bij den wegaanleg de Beukenlaan -Nieüweweg, had het ongeluk een ijzeren plaat op zijn linker been te krijgen, even boven den enkel. Het been brak, terwijl de man bloedende en pijnlijke verwondingen opliep. De man naar het St. Elisabeths Gast huis te Amersfoort is vervoerd. Soesterberg In den morgen bemerkte de koster der R. K. Kerk dat er in de pastorie aan de voor- en achterzijde een paar ruiten ingedrukt waren. Spoedig daar na bemerkte de dienstbode, dat het Militaire Tehuis een bezoek gehad had en dat men door indrukken van een ruit een raam had geopend. Men ver mist een heerenrijwiel, een pendule, sigaren en sigaretten en enkele klei nigheden. Mej. F. viel in haar winkel zoo- zanig van een uitglijdend trapje, dat zij haar enkel brak. Dr. Obreen, die dit lichaamsdeel voorloopig verbond, achtte overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk. (Jtrecht Donderdag werd hier in de Han delsbeurs de 6e R. K. Onderwijzersdag voor Utrecht en 't Gooi gehouden. Te 9 uur werd in de St. Dominicus- kerk een plechtige H. Mis opgedragen door den Vicaris-Generaal Huurdeman, geassisteerd door rector W. R. de Jong en kapelaan Meyer. Te kwart over tien werd daarop ir de Handelsbeurs de tentoonstelling var leermiddelen door rector de Jong ge opend. Te 11 uur opende rector de Jong de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, onder wie hij speciaal opmerkte de aartsbisschop pelijke en rijksinspecteurs en ook den oud-inspecteur Eringen. Hierna was het woord aan Prof. Dr. Fr. Féron, professor aan het Groot- Seminarie te Roermond, die tot onder werp had gekozen: „Eerbied in de opvoeding". In den nacht zijn in een perceel aan de Korteboomenlaan gearresteerd een ongeveer 30-jarige werklooze schoen maker en diens vrouw, verdacht van het maken van valsch geld. Reeds lang zocht de recherche naar de herkomst van overigens slecht nagemaakte kwar tjes en guldens, die in verschillende groote steden werden uitgegeven. Het onderzoek leidde ten slotte naar het genoemde perceel, waarvan de twee bewoners door negen rechercheurs in den nacht zijn gearresteerd. Tevens werd het geheele huis onderzocht, waarbij men ccn volledige installatie vond voor het maken van valsche munten. Nijlcerk In de raadsvergadering werd een voorstel van B. en W. om in te trekken het raadsbesluit tot toekenning van rij wielvergoeding aan gem.arbeiders op nieuw in stemming gebracht. Wederom staakten de stemmen, zoodat het voor stel wordt geacht verworpen te zijn. De datum van opheffing van de open bare school te Appel wordt verschoven tot I januari 1933. Bij de aanbieding van de begrooting dienst 1933 deed de voorzitter aankondiging van de vol gende voorstellen, welke hiermede in verband staan: a. heffing van 50 op centen op de vermogensbelasting (thans 25); b. heffing van 80 opcenten op de gem.fondsbelasting (thans 60); c. ver haal van 8'/a pet. pensioenpremie op gem.ambtenaren en werkliedend. ver mindering tarieven overuren; e. ver lagen tarieven gasverbruik. Er werd lang gepraat over het af wijzend advies van B. en W. op het verzoek van den Chr. Besturenbond om instelling van een contactcommissie voor werkverschaffing en crisissteun regeling. Ten slotte werd het voorstel in B. en W. verworpen. Na even in geheime vergadering te zijn'geweest, besloot de Raad nog op voorstel van B. en W. den keurings veearts, v. d. Steur, tot wederopzegging een vergoeding van f 300 per jaar toe te staan, voor aanschaffing van een auto, welke hij voor zijn dienst noodig heeft. Burgerlijke Stand. GeborenAndries, z. v. A. v. Soeren en B. v. d. Veen Peetje, d. v. H. de Boer en J. v. Zeumeren Petertje Johanna, d. v. T. Doppenberg en J. Landman. Ondertrouwd: D. Vasten- burg en N. v. d. Berg H. G. J. v. Eeden en H. v. d. Bor. Overleden: Jan Kedde, 23 jr. Te Biiderich zijn 2 jongemannen op tragische wijze om het leven gekomen. Zij wilden een glaasje wijn drinken en namen in het donker een flesch met zoutzuur uit de kast, waarvan zij beiden dronken. Beiden zijn overleden. De Japansche troepen in Mandsjoerije berichten een groote overwinning op de Chineesche vrijscharen. Een vier honderdtal Chineezen moeten zijn ge dood. Te 't Zand is bij de harddraverij een paard op hol geslagen. Een 69- jarige man uit Beverwijk, die probeerde het paard tegen te houden, kreeg een trap en werd zoodanig verwond, dat hij is overleden. Op den Amsteldijk te Amsterdam heeft een man een kantoorjuffrouw een tasch met f 1800 ontrukt. De man kon spoedig worden gearresteerd. De studente mej. C. Q. had aan het giroloket in het postkantoor te Leiden, toen zij haar collegegeld wilde storten, even haar taschje met f 350 naast zich neergelegd. Kort daarna kwam ze tot de ontdekking dat een ander het taschje had meegenomen. Te Bleskensgraaf hebben baldadige personen de woning van den gemeente secretaris geheel met teer besmeurd. Een zelfde staaltje van ergerlijke bal dadigheid deed zich onlangs voor te Oud-Alblas, eveneens bij den secre taris der gemeente. Toen eenige jongens te Eindhoven aan het voetballen waren, ging de bal door een ruit van de woning van de reeds bejaarde mej. R. De juffrouw wond zich hierover zoodanig op, dat zij korten tijd later overleed. Uit de Land- en Tuinbouw-wereld (Nadruk verboden.) Aardappelwratziekte. De heer Va Poeteren, Hoofd van den Plantcnzick tenkundigen Dienst, schrijft, dat <!c uit eevaardigde verboden voor den ver bouw van enkele der voor wratziekte meest vatbare aardappclsoorten(Bravo «Ie Wet, Kampioen, K«>h-I-Noor) blijk baar nan hun bedoeling hebben beant woord, «laar de oppervlakten die in de laatste 3 jaren voor het eerst besmet zijn bevonden, aanzienlijk kleiner zijn geworden dan vóór «Ie uitvaardiging der verbouw-verbnden het geval was. Deze afname is zeker mede aan deze verboden toe te schrijven. B—r. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede- deelingcn In andere bladen Is uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock i Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half-9 uur. Half-II Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenh. en Oc- tobermaandgebeden. MAANDAG 7 uur Octoberoefening en Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 7 uur Octoberoefening en Lof. WOENSDAG 7 uur Octoberoefening en Lof. Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Van half 5 tof half 8 uitstelling van het Allerheiligste. 7 uur Octoberoefening en Lof. VRIJDAG 7 uur Octoberoefening en Lof. ZATERDAG 7 uur Octoberoefermg en Lof. 49 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 'f Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Rozenkranslof met preek, rozenhoedje en gebeden. GedurendedeOctobermaandelken avond 7 uur Lof met Rozenh. en gebeden. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENR1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half-9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. Deze week iedcrcn avond om 7 uur Lof mei de gebeden van de Octobermaand. MAANDAG en Dinsdag om half 8 geen H. Mis. WOENSDAG Om 7 uur en half 8 geen H. Mis. Half 10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 6 uur Octoberlof. Deze week eiken avond om 7 uur Octoberlof. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechlhooren. In de week de H. Missen te half 8 en 8.10 uur. Achteveld. PAROCHIE ST. JOZEF. Pasfoor G. Rentinck. Telefoon no. 6. ZONDAG 7 uur en half 9 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Hall 5 Lof. Calechismus voor de grooten. WOENSDAG le H. Mis in Huize St. Joseph. ZATERDAG. Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur.

De Eembode | 1932 | | pagina 2