WOL A. H. v. Nieuwkerk n.v. VROOM DREESMANN Langestraat, Amersfoort Allerlei EXPOSITIE Zitkamermeubelen overtuigen en is waarschijnlijk in half slapende toestand van de zoldergestapt. Op de paardenmarkt waren 90 stuks aangevoerd. Weeldepaarden f 225 —f325; werkpaarden f125—f250; slachtpaarden f70—f 115; jonge paar den f120—f175; veulens f40—f 100 hitten f60—f130. Handel slecht. Voor uw wollen garens naar VROOM DREESMANN. Wij brengen U de grootste sorteering en laagste prijzen 2-drauds Lingeriewol, in mooie mode-tinten, per knot van 150 gr. 0.4 7 '/s Koordwol, extra mooi perlé- haren, per knot van 120 gram 0.49 Sokkenwol gemeleerde kleu ren. reclame, per kDot van 150 gram 0.55 Scaldus wol. bijzonder mooi voor pullovers, per knot van 100 gram 0.47 Laine Grety, extra zw. kwal. wol voor pullovers, mutsen enz., p. knot v. 100 gr. 0.69 Bebewol, extra mooie zachte wol, onze reclame, per knot van 100 gram 0.65 Perlé wol met zjjde, nieuw, zeer mooie kwaliteit, per knot van 100 gr. 0-79 l'riuia zwarte Stopsajet, per knot van 50 gram 0.14'/i 2-draads Smyrnawol, extra mooie kwaliteit, per knot van 50 gram 0.29 Tapijtwol, strengen van 10 gram, per streng 0.05 'It Prima ongebl. Breikatoen. Ie kwaliteit, per knotvaD 100 gram 0.17'/i Gekleurde Breikatoen, in- 10 mooi kleuren, zon-'en 100 gram 0.18 In 't gebouw „St. Jozef' had de opening plaats van een tentoonstelling van hel werk verricht door de deel nemers aan de cursussen voor werk- loozen in het tijdperk van 1 Januari tot 1 September 1932 De belangstel ling voor deze tentoonstelling was zeer groot. Onder de aanwezigen was Mr. Meijer de Vries, Rijksinspecteur van de Werkverschaffing als vertegenwoor diger van de Regeering, de Wethou ders en de Gemeente Secretaris, vele raadsleden, leden van de Commissie en sub-commissies, vertegenwoordigers van Vakcentrales enz. De Voorzitter, de heer J. Hovens Greve sprak zijn vreugde er over uit dat de belangstelling voor deze ten- loonstclling zoo groot en dat tegen woordig was op de eerste plaats de vertegenwoordiger van de Regeering. Ook verheugde het Spr. dat de Wet houders tegenwoordig zijn daar zij be treffende werkloozenzorg voor de volle 100 pCt. hun medewerking en steun geven. De groote opkomst is ons een vreugde omdat dit ons in de gelegen heid stelt een woord van dank te richten tot allen die op velerlei wijze steun hebben verleend. Deze tentoon stelling is een bewijs wat we gedaan hebben voor de werkloozen. Vervol gens gaf Spr. een overzicht van de gegeven cursussen, o.a. in talen, alge meen onderwijs en het aantal cursisten, reeds vermeld in het Jaarverslag. Spr. hoopt dat de belangstelling van dit werk door deze tentoonstelling ver groot zal zijn. Als algemeen richt snoer door die ervaringen gegeven, kan ik aangeven, dat we intensiever zullen trachten tewerk te gaan, dat we naar een enger contact met de leiders en de cursisten zullen streven in de hoop en overtuiging, dat daardoor het verloop, dat bij cursussen als deze uiteraard zeer groot is, zal worden verminderd. Onze commissie zal er voorts op bedacht zijn, alles in het werk te stellen om de cursislen de beteekenis van voortgezetten arbeid, die zich niet door de eerste de beste aanleiding laat onderbreken, te doen inzien. De heer Meijer de Vries, vertegen woordiger van de Regeering, voerde vervolgens het woord. We zitten al een aantal jaren in de verschrikkelijke misère. Van de praktische zijde deze kwestie bekijkend, moeten we zeggen dat er heel wat gedaan wordt om te helpen en vooral geldelijk te helpen. Het is vrijwel onmogelijk om alle jongeren werk te verschaffen waar perspectief inzit. Hetgeen hier gebeurt is wel slechts eer. pleister, doch het is goed dat het geschied. Deze ten toonstelling is propaganda voor dit werk. Het is wel een heel bescheiden middel om de maatschappij voor dergang te redden, doch leegloopen langs de straten is verschrikkelijk en haalt de menschen neer. Op de over heid niet alleen, doch op ieder indi vidueel rust de plicht te helpen eenig perspectief te openen. Wethouder Noordewier wijst op het groote leger van werkloozen da' vrede kent. Zoomin het Roode op het slagveld alle wonden kon heelen, kan de Commissie de wonden van alle werkloozen heeien. Doch het doortastend werken van deze Com missie zal toch velen redden van on dergang. Spr. bracht namens het gemeenlbestuur dank aan de Com missie voor het vele geleverde werk. Daarna werd het tentoongestelde bezichtigd. Een 15-jarig meisje werd hoek Kor- legracht—Langestraat aangereden door zij naar huis toegebracht. Grabie Mchcn School. De school voor lager onderwijs, uit gaande van de Ned. Herv. Gemeente, herdacht dezer dagen haar 25-jarig bestaansfeest. Dinsdagavond had de receptie plaats waar veel belangstelling werd getoond. Woensdagavond had in de Herv. Kerk aan den Leusderweg een her- denkings-samenkomst plaats. De kerk was geheel gevuld met be langstellenden. Er bleek bij de ouders veel waar deering voor den arbeid van onder wijzers en bestuurders. Zondagen 6 en 13 November geeft de tooneelclub van het Meisjes Patro naat St. Cecilia in de parochie var St. Henricus een voorstelling van het drama „Catharina de Medicis en Eli sabeth van Oostenrijk of Liefde en Haat" Aanvang half achttoegangsbewijs 25 cent. Er is aan voorbereiding en leiding jveel zorg besteed, zoodat een goed geslaagde uitvoering wel zeker is. OpperwachtmeeslerPierik, in scherm- schiet- en sportkringen goed bekend, is op 51-jarigen leeftijd overleden. De tentoonstelling van schilderijen en teekeningen door Willem van Dam in „Concordia" zal tot en met 6 Nov. geopend blijven. De commissaris van politie waar schuwt de ingezetenen tegen een on derneming, welke op groote schaal per post per circulaire, of aan de wo ningen, aanbieding doet voor bet maken van ver^rootingen van foto's af te leveren in lijst, De verkoop van de lijsten moet de onderneming rendabel maken, maar omtrent dezen verkoop zijn reeds tallooze klachten van teleur- gestelden ingekomen. Het bestuur der afdeeling Amersfoort van de sociaal-democratische arbeiders partij is samengesteld als volgt: V van Wijngaarden, voorzitter; J. d. Wal, secretaris; W. Scheick, penningmeester; G. |van Wijland; B Noordewier; G. Wunsch; W. Arendzen J. G. Koren en mevr. H. B. Huslage— d. Rol, leden. Nutsspaarbank. In Oct. ingelegd in 14.913 posten f632.288.24 Terugbetaald in 5.414 post. f 586.520.28 Meer ingel. dan Icrugbet. f 45.767.96 Nieuwe boekjes uitgegeven 301 De vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" zal Maandag 14 Nov. a.s. eer filmvoorstelling over de Nederlandsche industrie in „de Valk" geven. Rondgang in Fléhite. Gisteren had de 5de rondgang plaats die het Nut voor dit najaar heeft ge organiseerd. Dis. L. Leopold was lei der en het aantal belangstellenden dat om half drie aanwezig was, had juist de sterkte die voor den spreker ge makkelijk onder gehoor Ie houden is. Drs. Leopold begon met de urnen- étalage en vnerde allen daarna naar regentenkamer, kamer van van Campen en naar de groote zaal. Doordat er van verschillende zijden vragen gesteld werden, was het duidelijk dat de spre ker een levendige belangstelling wist te wekkenzoo gaven o.a. de sloten der oude kisten cn de fraaie verzame ling oud blauw aanleiding (ot ver schillende vragen. Tenslolte leidde spreker de aanwezigen naar het ge deelte dat als keuken bekend staat en sloot hiermede wegens het vergevor derd uur zijn ommegang. Recollectie. Maandagavond om half 8 recollectie voor oud-retraitanten en leden van de retraitepenning in de Parochiekerk O. L. Vrouw Hemelvaart. Burgerlijke Stand. GeborenNiesje, d. v. W. Hoekstra en A. Nieuwenhuis Antoon. z. v. H. Jansen en E. Kamphorst Albertus Bernardus Jozef, z. v. W. B. Leeuwen kamp en E. Ecker johanna Pieter- nella Maria, d. v. H. J. Groenevelt en J. P. Kraan Elsina, d. v. G. Poten M. Vivié. OverledenCornell's Dijk huizen, oud 71 jaar, weduwn. v. W. van Wandelen Hendricus Wilhel mus Pierik, oud 52 jaar, echteen. van G. Krakau. 1 November. GeborenMaria, d. v. C. Strik en E. M. J. Willemsen. Ge huwd T. J. J. Ram en M. N. H. v,-n 't Kruijs. OverledenRudolf Scheick oud 9 dagen Dirk Kraandijk, qud 67 jaar, echtg. v. B. Beek Cornelia Smienk, oud 72 jaar, echtgen. van G. Epskamp. 2 Nov. GeborenBruinis, z. v. D. Meerding en G. van Karsbergen Jacobus Wilhelmus, z. v. C. v. Zwol en F. J. van Diesl ComeiisJohan nes, z. v. C. J. Marschalk en L. H. Ulchake. GehuwdH. H. Bixerraan j. v. d. Hoef M. Wolfswinkel 3. van Putten. OverledenJaco bus Johannes van Loenen, oud 14 j., 3 Nov. OndertrouwdJ. W. I. Gef- ken en H. M. B. F. Schlichting G. van der Last en G. M. M. v. Oor schot T. M. M. te Kloese en T. J. Kuster A. Fonteljn en R. Jagten- berg J Flameling en E. C. v. Wij- land. GehuwdR. A. Jonker en B. Meester. Ncderl. Roode Kruis. Onder leiding van Dr. Aghina had een bijeenkomst plaats van de leden van het Nederlandsche Roode Kruis afd. Amersfoort om te komen tot oprichting van een bloedtransfusiedienst te dezer stede. Nagenoeg alle leden waren ter jadering aanwezig. loor Dr. Honing werd een uiteen zetting gegeven over het nut van bloed transfusie en het vooronderzoek het welk daarvoor noodig is. Een getal van 35 leden gaf zich ter vergadering op voor bloedonderzoek. Een en an der zal nader worden geregeld. Na een dankwoord van de Vice-voorzitter de heer A. ter Cock sloot de voor zitter deze welgeslaagde bijeenkomst. Zaterdag 5 Nov. zal de Kon. Ned. Jachtvereeniging haar St. Hubertus- jacht organiseeren in deze omgeving. De meet zal ten 14.00 plaats vinden bij Hotel Oud-Leusden. Zondagdienst H.H. Doctoren en Nachtweekdienst Apotheker. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, tel. 448; M. Kamerling, Utr.weg 35, tel 142J. Plomp, Regentessel. 15, tel. 1359. ApotheekKok Zn., Langestr. 74, tel. 165. Uit den Omtrek Barneveld Een zoon van den landbouwer T. d. B. is van een trapje gevallen en zoo ongelukkig op de deel terecht gekomen dat degeneesheerconstateerde dat hij een sleutelbeen gebroken had en een lichte hersenschudding had bekomen. Van de B. die hoorde dat de koeien erg onrustig waren, heeft zich van de oorzaak hiervan willen Eemnes Het in voorraad houden, afleveren, vervoeren of doen vervoeren van var kens zwaarder dan 10 K.G. is verbo den, wanneer de varkens niet voorzien zijn van de oormerken van de Ned. Varkenscentrale. Aan degenen, die hun varkens tot heden niet hebben laten merken, wordt dus in hun eigen be lang aangeraden, hiervoor alsnog zoo spoedig mogelijk zorg te dragen. De merking moet geschieden door merken der gewestelijke varkenscentrale. De Eemnesserpolder bij het Wa terschap de Drie Zielen en de Geeren staat geheel onder water. Het water is gestegen over een oppervlakte van ongeveer 2 K.M.3 tot 20 c.M. Dag en nacht werkte een electrische pomp. Hoogland Op verzoek van de Commissie van Voederadviezen in de provincie Utrecht, zullen ook in onze gemeente pogin gen worden aangewend, om den land bouwers meer algemeen te overtuigen van het nut van voederrantsoenen voor het vee. De helpende hand zullen leden van de Jonge Boerenbonden en de land-onderwijzers bieden. De oudste inwoner der gemeenle, de heer L. Epskamp, wonende ir Wijk B, is overleden. Burgerlijke Stand. GeborenTeuntje, d. van T. Apel doorn en A. Overvest. Gerardus Wilhelmus, z. van G. H. Koenders en W. Tolboom. joannes Antonius, van M. Smink en J. A. Kok. Onder trouwd E. v. Houten en W. C. Bok- kers. Overleden ;Lambertus Epskamp, 92 j., wed. van G. Poort. Nijkerk Op de markt: 60.000 eieren f7— f7.60, jonge henneneieren f5—f6, eendeneieren f4—f4.75, 48 biggen f 5—f 8. 263 runderen kalfkoeien f175—f225, kalfvaarzen f 100f 175, vet vee, le kw. f 0.22—f 0.26, 2e kw. f 0.17—f 0.22, vette koeien f 150f 190, 35 kalveren: mestkalveren f 10—f20. Handel in biggen stug, vee'vlugger. Woudenberg Alhier is tegen een 13-tal varkens houders proces-verbaal opgemaakt wegens het houden van ongemerkte varkens. Binnenland De afsluitdijk. Naar aanleiding van berichten trent den toestand van den afsluitdijk der voormalige Zuiderzee verklaarde de directeur generaal, dat er hem van scheuren in de sluizen niets bekend is. Hij verklaarde met nadruk, dat er geen enkel gevaar te duchten was met betrekking tot den betonbouw der sluizen, in de huidige omstandigheden van abnormalen regenval is er natuur lijk overlast van water. Dit is een toe stand welke steeds in het najaar op treedt. Van de zijde der Zuiderzeewerken wordt al het mogelijke gedaan om te gemoet te komen aan dezen water overlast. Tegen Vrijdenkers-radio-uitzending. Namens de diocesane katholieke Radio-bonden is tot den minister van Waterstaat het volgend verzoek gericht: De leden van de vijf diocesane ka tholieke Radiobonden der bisdommen Ufrecht, Haarlem, Breda, Den Bosch Roermond protesteeren tegen de uitzendingen van den Vrijdenkers-Radio Omroep, waardoor katholieken zich be- leedigd achten in hun diepste gevoelens. Zij geven beleefd in overweging maatregelen te willen nemen, waar door dergelijke uitzendingen in de toe komst worden voorkomen. Uit de zak van een koopman uit Antwerpen, die in den D-trein Keulen Frankiort in slaap was gevallen, heb ben onbekenden een portefeuille ge stolen, waarin ongeveer 200 briljanten zaten ter waarde van 16.000 mark. Bij een bouwwerk te Casablanca stortte een muur in, waardoor negen bouwarbeiders onder het vallend ge-, steente bedolven werden. Zeven hunner konden ernstig gewond geborgen wor den, terwijl de overige twee op slag dood waren. Een sloomboot met 50 arbeiders is in de nabijheid van Aiacran omgesla- WU exposeeren thans een pracht collectie Komt U eens de etalage zien Het is werkelijk iets bijzonders K. Beekstr. 6, Beekenst.laan 10, Amersfourl, Tel. 543 Bezoekt ome 18 Modelkamers. Compl. Meubileering gen. Van de opvarenden konden on geveer 35 worden gered. De overige 15 vonden den dood in de golven. Den schilder Jules Brouwers te Maastricht heeft een ernstig ongeluk getroffen. Bij het schoonmaken van zijn janchtgeweer struikelde hij over een penseel. Het schot ging af, waardoor degeheele rechterhand werd afgerukt. Rondom Deventer tobt men met overstroomin. De melk van de vee houders wordt nu met booten van de boerderijen gehaalt en naar den spoor dijk gebracht en verder met vlotten naar den rijksstraatweg. De slachtoffers van den watersnood worden eveneens per boot van levensmiddelen voorzien Meer dan vijftig boerderijen zijn reeds geheel geïsoleerd en totaal is op het oogenblik reeds meer dan 2000 hectaren grond overstroomd. Te Princenhage kreeg een herbergier oneenigheid met zijn vrouw over de opvoeding van de kinderen. De vrouw maakte zich zoo kwaad, dat zij eens klaps dood ineenzakte. Vergissing 7 Er bestaat een bisschoppelijk schrij ven, dat reeds herhaaldelijk in dc kerken is voorgelezen. Het betreft de winkelsluiting op R. K. Feestdagen voornamelijk O. L. Vrouw Hemelvaart en Allerheiligen. Volgens dit schrijven zijn er geen geldige redenen meer aanwezig om van de verplichting van Zondagviering ontslagen te zijn. Het is een kort en duidelijk voor schrift. Natuurlijk is dit bisschoppelijk schrij ven aan ieder R. K. Zakenman bekend. En aan hun volgzaamheid aan hun Geestelijke Overheid mag natuurlijk niet getwijfeld worden. Daarom zouden dan ook verschenen Dinsdag (Aller heiligen) ook in Amersfoort alle R.K. firma's blijk geven van hun katholieke consequentie, zooveel mogelijk. Na tuurlijk Dit dacht ik tenminste. Maar neen, het bleek dat ik van de katholiciteit onzer A'foortsche Kath. winkelstand veel te hooge verwachtingen heb had. Ik had misgerekend. Na den middag tenminste, kon ik niet meer geiooven, dat er in Amersfoort nogal veel en groote zaken van katholieken zijn. Zou ik me dan zoo vergist hebben Mijnheer de Redacteur gelieve zoo vriendelijk te zijn mijne blijkbare vt gissing te publiceeren. Een Katholiek A'foorter. Dit ingezonden stuk geeft aanleiding tot het plaatsen van de volgende op merking Er is door de Kerkelijke Overheid bepaald en afgekondigd dat het haar wensch is, dat de zaken op bedoelde dagen gesloten zijn. Er is echter óók offlcieel medegedeeld, dat men door het kenbaar maken van eventueele bezwaren bij de Kerkelijke Overheid, dispensatie kan verkrijgen. Die dispensatie is blijkbaar door velen gevraagd en verkregen. Redactie. Marktberichten. Amersfoort, 28 Oct. 1932. Appelen f 2.50 4 f 7.50 p. H.L.; peren f2.— 4 f 7.— p. H.L.; Klei- aardappelen f000Af0.— p.H.L., Zandaardappelen f 1.50 A f2.00 p. H.L Hoendereieren f7.30 k f8.00 p. 100 St.; Eendeneieren f4.50 k f5.00 p. 100 St.; Boter f 1.80 k f0.— p. K.G.; Kippen f0.70 a f 0.90; Hanen 10.80 k f 1.10; Hennen f 1.40 k f2.00; Jonge hanen fO.OO 4 f0.00; Kui kens fO.OO k f0.Tamme ko nijnen f0.80 f 2.Wilde ko nijnen fO.OO 4 f0.00Tamme duiven f0.15 k f0.30 per paar Vette varkens f—k f.— Magere varkens f 9.00 4 f 11. Drachtige zeugen f45.— 4 f55; Biggen f 6.00 4 f 8.—Guste zeugen f30.— 4 f 35 per stuk. Aangevoerd80 H.L. appelen 20 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 4 H.L. zandaardappe len; 26Ö000 hoendereieren; 1100 eendeneieren; 25 K.G. boter; vette varkens 0 magere var kens 2 drachtige zeugen 410; biggen; 3 guste zeugen. KERKELIJKE DIENSTEN. Hel overnemen van onderstaande medc- deelingen in andere bladen is uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half-9 uur. Half-11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op het kerkhof. Half 8 recollectie voor oud-re- Iraitanten en leden van de retraite penning. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG H.H. Missen om 7 uur, kwart voor 8 en 9 uur. 4—9 uur Biechthoorcn. Dagelijks de H. Missen om 7, PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half 7, 8 uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met Conferentie. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half-9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyi, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558 ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 6 uur Broederschapslof ier eere van O. L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand met conferentie. Na het Lof vergadering der Zela- Iricen. DONDERDAG Half-10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenh. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Catechismus. 3 uur Lof met Rozenhoedje. In beide H. Missen collecte voor de St. Pieterspenning. Na het Lof aidragen van de of fertjes van de Voortpl. d. Geloofs. MAANDAG lste H. Mis op Leo's Oord. 8 uur 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DINSDAG 7'/, uur le H. Mis. 8'/« uur 2e H. Mis.

De Eembode | 1932 | | pagina 2