A. H. v. Nieuwkerk n.v. Film „Kentering" Marionetteji_ Theater Vroom Dreesmann St. Nicolaas=cadeaux Allerlei Door alle eeuwen heenDE R. IN DE MAAND, DE VISCH IS DAN OVERHEERLIJKi Kijkt U wel eens ia oozeo wiokel? Altijd koopers, altijd drukte. HET GEHEIM? Het bestetegen de billijkste prijzen E1QEN INKOOPBUREAU TE IJMUIDEN. lederen dag versch: Tarbot, Tong, Kabeljauw, Schelvisch, Schol, Bot, Vischcarbonade, Vischconserven, Garnalen, warme Garnalen Croquetten, Vischkoekjes, gebakken Visch, Nieuwe Haring, Gemarineerde Haring, Rolmops, gerookte- en versche Paling, gerookte- en versche Zalm, Stokvisch, Zoutevisch, enz. enz. enz. alleen IJtmiider Vïschtiandel H. GLASTRA Co. N.V., Amersfoort, lltrechtschestraat 40, Telefoon 92 - Meermalen Bekroond R. K. Werkliedenvereen. SI. Jozef Door hel Bestuur van het R. K. Werklieden verbond werd ons medegedeeld dat de ver- looning van de op Donderdag I Dec. a.s. NIET kan doorgaan Voor de leden van de Amersfoorl- sche Kunstkring wordt een voordracht gehouden door van Iris Zeilinga- Doodeheever over: M. Revis „8.100.000 M3 Zand" op Dinsdag 29 Nov. des avonds 8 uur in de Theosofische Loge, Regentesselaan. Entree voor Leden f 0.25; voor niet- leden f 1.—. Nieuwe Telefoonnummers. 1712 v. d. Span, Stalionsstr. 49. 404 A.M.O.. Brederolaan 9. 882 Bast, Pasleurstraat 10. 997 Bast, P. Buyslaan 17. 626 Boog, Soesterweg 222a—224. 264 Bronswijk, Tolliusstraat 2. 465 Buiskool, verpl. Groene Kruis, Kamp 33. 904 G. W. v. Keulen, Punlenb.l. 73. 497 Coop. Verbruikersver. Gemeen schappelijk Belang, Oude Soe sterweg 120. 1012 Drogisterij „De Aspirin" Woe- stijgerweg 143. 566 v. Drie. Isseltschewcg 26. 842 v. Dijk, Huygenslaan 20. 272 „Fama" Praeparatenfabriek. KI. Koppel 39-40. 1453 v. Gent, Hoogeweg 111. 406 Grijzen, Dupontplein 1. 312 Helleman, Utr.weg 135. 399 Heins, Tandtechnisch Laborato rium, H. v. Viandenstr. 9. 1563 Hitzei, Krankeledenstr. 10. 311 Hoog, Bankastraat. 366 Jogchem. Wcstsingel 17. 902 Kok's Brandstoffenhandel. 98 Koops, Vlasakkerweg 58. 602 v. Lennep, Korte Bergstr. 11. 112 Linschoten. arts, Soesterw. 329. 506 Marpê, v. Marnixlaan 76. 129 „De Moor". Langestr. 8. 234 Otto Farbwerk, Blankenh.str. 31. 776 Pels-Rijcken. Pr. Frederiklaan 6. 473 Ploeg, Leusderweg 130. 422 Ronhaar, Bernulfusstr. 41. 773 Schoo, Zwaanstr. 24. 612 Sprakelaar. Woestijgerweg 137. 453 Westerik. Soesterw. 220. 734 Woerdman, Utr.str. 44. 969 ZwolscheAardappelh. Hellestr. 6a. rum en Quadragesimo Anno. Meisjes van deze wasscherij, beseffen jullie niet wat het zeggen wil, als een vader met zijn gezin, van 18 gulden per week moet zien rond te komen? Plaatste men dezen zomer geen dank betuiging in de pers, toen men een uitstapje gemaakt had? Wat zult gij dan nu doen, nu wederom een flinke verlaging op uw toch al sobere toonen toegepast is? De patroon zou goed doen, den arbeid(st)ers zwart op wit te toonen, dat het Kerkelijk gezag het organisee- ren voor hen overbodig acht. Zwart op wit, dat bij ontslag, bij inkrimping personeel, den arbeid(st)ers een uitkeering zal worden verstrekt zóó hoog en zóó lang, als men zou gekregen hebben uit de werkloozen- kassen der bonden en als de steun, waarop men vervolgens recht heeft als georganiseerde, van gemeentewege. Wederom heeft zich een aanlal ar- beid(st)ers als lid der organisatie doen inschrijven. Waar blijven de anderen Ontwaakt alien en treedt toe als"J van uw organisatie. Dan zullen wij eenmaal ook met de zen werkgever, ondanks zijn tegenstand, kunnen afrekenen. Alleen zijn wij daartoe niet in staat. Maar wel kunnen wij veel doen door een krachtige en hechte organisatie. We huldigen niet den klassenstrijd, hij wordt ons opgedrongen. Overleg ware ons liever, doch dit schijnt hier uitgesloten. V' Op den Zuidsingel werd een getje, dat den rijweg overstak, door een wielrijder aangereden. Het jongetje is in een winkel binnengedragen, van waar het naar De Lichtenberg is ver voerd. Bij onderzoek bleek, dat het ventje een scheenbeenfractuur en een bloeduitstorting had bekomen. Bij Heek. Zooals U in de adverientie-kolom- men van ons biad zult hebben bemerkt, is St. Nicolaas bij Heck's Lunchroom aanwezig. St. Nicolaas is iederen middag (be halve 's Zondags) van 3 tot half zes aanwezig. Aan de kinderen worden cadeautjes uitgereikt. Katholieke Organisatie. Eenige maanden geleden werd in onze courant in een Ingezonden Stuk geprotesteerd tegen het niet willen erkennen van de Kath. organisatie van zijn personeel door een Kath. werk gever te dezer stede. We onthielden ons van het plaatsen van een bijschrift, want we waren van meening. dat de partijen elkander wel spoedig zouden vinden, 't Is immers zoo duidelijk dat de Kath. vakorgani satie eenfkostbaar middel is voor het bewaren van den socialen vrede in de bedrijven en bij uitstek geëigend om door overleg tot betere toestanden te geraken. in de „R- K- Fabrieksarbeider", het orgaan van den Katholieken Fabrieks arbeiders en -arbeidsters Bond St. Wtl- lebrordus, troffen we dezer dagen een stukje aan. waaruit bleek dat men nog niet gekomen is op het punt, waar werkgever en werknemer elkaar moeten vinden en verstaan. We ontleencn aan dat stukje het volgende WASSCHERIJ DE KOLK. Het was voor tien maanden, dat het personeel van bovengenoemde was scherij zich en bloc organiseerde om een dreigende loonsverlaging ongedaan te maken en te trachten eenige arbeids- voorwaa den ingevoerd te krijgen, zoo als vacanlie enz. Het gelukte den werkgever, op straffe van ontslag, het personeel uit de ar beidersorganisaties vandaan te halen. We begrijpen niet waar deze werk gever den moed vandaan haall; zeker niet uit de encyclieken Rerum Nova- WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in Amersfoort. Johanna de Graaf, R.K., Fuchsiastr. 35. J. Fischer, N.H., Maurilslaan 4. Petronella Veis Heijn, N.H., Fr. van Blankenheymstr. 20, ondw. Jacoba Korsten, D., W. v. Mechelen- straat 26. Kamp, R.K., Huyeensl. 33. Helene Surreij, R.K., P. Buysl. 23,dnstb. Gertrud Nienhaus, R.K., Langestr. 116, dienstb. J. Bley, R.K., Grebbestr. 2, schilder. G. Donkersloot. N.H., Utr.weg 253. Johanna Eikendal, N.H., Bergstr. 47. r>. B.inkman, R.K., V. v. Goghstr. 9, opz.tkn. Jacoba de Waal, R.K., Fuchsiastr. 54, dienstb. A. Bulthuis, P. Potterstr. 74, kolendr. A. Duijn, G.K., v. Marnixi. 37, ambtn R. Schilling, O.Soesterw. 130, liflmont. A. Waaldijk, N.H., Woonkeet „Regge- straal", opperm. G. v. d. Kamp, C.G., Arnh.weg 199, betonw. Madeion Everts geb. Wesseling,Jacob Catslaan 14. W. Hendriks. N.H., Aldeg.str. 34, stucad. D. Bitteiswijk, N.H., Hoogeweg koopm. R. v. Beek, R.K.. Kamp 36a, mont. H. Reinders, N.H., J. Tolliusstr. 16, ass.boterm. G. Huisman, P.C. Hooftl. 7. Elisabeth Dekkers, R., Zuidsingel 2, ondw. J. Klarenbeek, R.K., Palmstr. 270. Hendrika Kerkhof. R.K., Coninkstr. 74. R. Nieuwenhuis, N.H., 3e lnf.kaz.str. la, letterz. Beertje Wapstra echtg. v. A. Visser, N.H., Aldegondestr. 35. O. Janz, Seringstr. 38. slager. Marichen Kröger, D.E., Regentessel. 20, dienstb. El isabeth Rose, R.K., Borgesiusl. 3,dnstb. S. Henstra, N.H., Heinsiuslaan 11. Hedwig Hahn, D.E., Utr.w. 291, dienstb. E. Bergsma, Rembr.str. 55, kleerm. B. Bolwerk, N.H.. Irisstr. 50, boekdr. R. Odrost, R.K., Anjerstr. 1. groenteb. Trijntje v. d. Gaast, G.K., Utr.w. 23i, hulp i.d. huish. jannetje Demoed, N.H., G. v. Steil ing- werfslr. 54. H. Schreijers, D., Spaarnestr.. bankw. NS Francina Smit, E.L., Bloemweg 1 Maartje Timmerman, N.H., Schimm.p. straat 22b A. de Wilde, R.K., St. Andriesstr. 32 Wed. A. Singels, R., J. v. Oldenb.l. 46 G. Driem, E.L., H. v. Viandenstr. 22, Ie Luitenant Art. H. Zeising, EL., Utr.w. 148, ingenieur W. Hoevers, E.L., Heinsiusl. 12, cand. Notaris de Lange, N.H., O.Soesterw. 140 W. Beek, R.K., Palmstr. 320, mach. bankw. P. Winkel, N.H.. Palmstr. 318, mach.b. T. Hellemans, E.L., Utr.w. 135, ingen. H. Sluijs, N.H., Pascalslr. 48, Ie Lt. G. J. Grient, R.K., Breestraat 8b. Bertha Berg, R.K., Lorentzstr. 17 Christina Gelder, G.K., Zwaanstr. 18, I.1. verpleegster G. Jansen v. 't Laar, N.H., O.Soester- weg 35, metaaldr. D. Ouwerkerk, N.H., Bisschopsw. 119 winkelo. J. Bosch, N.H., St. v. d. Hagenlaan 4, gezelscqapj. Wilheimina Feddema, G.K., W. van Mechelenstr. 19, onderw. Klara Sommer, E.L., Heinsiusl. 12, d.b. J. Vuurmans, N.H., Puntenb.laan 29. Anna Nederkoorn, N.H.. B.W.Iaan 3, naaister Theodora Vink, R.K., IJsselstein, Sl. Andriesstr. 5b, dienstb. Cornelia Bakker, N.H., Utr.weg 266, l.l. verpl. Bastiaantje Vorm, N.H., Utr.weg 266, 1.1. verpleegster Louisa Branot, E.L., Utr.weg 266, 1.1. verpleegster Helena Hagens, N.H., Ulr.weg 266,1.1. verpleegster Diederika Tober, N.H., Utr.weg 266, 1.1. verpleegster Lena Twigt, N.H., Utr.weg 266, 1.1. verpleegster Rosalie Lengsfeld, E.L., Utr.weg 299, dienstbode Johanna Lofvers, N.H., Utr.weg 299, godsd.onderw. Aartje Kuiter, N.H., Utr.weg 193, d.b. Engelina Dijk.N.H., Utr.weg 193, verpl. C. Es, N.H., Berkenweg21, persfotogr. J. Berends, G.K., Weverssingel 5 H. Vester. R.K., T. Vosman, R.K., Soesterw. 314, wink. Alberta Wolfsen, R.K., B.W.Iaan 62, dienstbode. Geniet van de schitterende voorstel lingen die deze Artisten U geven Reeds bij aankoop van 1.— of hooger ontvangt U aan de cassa een gratistoegangsbewijs De voorstellingen worden gehouden Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagna middag vanaf 2 uur op onze Meubel- afdeeling, 1ste etage. woning ontvreemd. Ook had hij ge poogd de menschen uit zijn kosthuis te bestelen. Hij had een geldkistje genomen terwijl de familie aan tafel zat en dat uit het raam geworpen. Zijn bedoeling was geweest later het kistje open te maken en het geld zich toe te eigenen, maar dit lukte niet omdat het geldkistje door een ander werd gevonden. Het O. M. had alleen deze drie feiten ten laste gelegd, hoe wel verd. schuldig moet zijn aan zeer veel inbraken in den afgeloopen zomer in Baarn gepleegd. Hij gaf bij zijn verhoor toe niet minder dan 18 in braken te hebben gepleegd. Na ge tuigenverhoor wees de Officier er op, dat verd. langen tijd de schrik van Baarn was. Spr. vorderde een jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van preventieve hechtenis. Dc verdediger, Mr. van Urk, zei den in druk te hebben, dat er nog iemand anders in 't spel moet wezen, iemand die verd. niet wil noemen. Het motief tot de diefstallen was voor pi. duister gebleven; verd. had verschillende schul den, maar heeft in totaal veel meer gestolen dan het bedrag zijner schul den was. Waar al het gestolen geld is gebleven, is niet duidelijk geworden. Verd. heeft een verkeerde opvoeding gehad. Pi. vroeg een gecombineerde veroordeeling, n.l. een korte onvoor waardelijke straf en een langere voor waardelijke straf met onder toezicht- stelling. Hoogland Burgerlijk Stand. OverledenPeter Schoonderbeek, 77 jr., ongeh. Maria v. Dummeien, 68 jr., echtg. v. L. van den Tweel Hendrika van de Kooij, 74 jr., wed. v. H. van Valkenhoef. Nijkerk Op de markt. 46000 eieren f 6—f 7.15hennen- eieren 14—f5.75; eendeneieren f3— f 3.60schrammen f 12—f 1441 big gen f 6 - f 8128 runderenkalfkoeien f 165 - f210, kalfvaarzen f 75 f 115, vette koeien f175—f215, vet vee, le kw. f0.23-f0.28, 2e kw. f0.20— f0.23. Wilheimina Gaasbeek, N.H., Leusder weg 90, fabr.arb. M. Brüggeman, Pr. Julianal. 9, reiz. W. Rouwhorst, R.K., Groenm. 7, behang. Margaretha Miiller, R.K., de Withl. 3, dienstb. C. Wetter, N.H., Kapelweg 56. Antje v. d. Eshof, R.K., D. Fockemai. 95, dienstb. Maria Korinek, R.K., Borgesiusl. 49, dienstb. R. Methorst, N.H.. Utr.str. 20, slalkn. Boxtel, R.K., 't Zand 31. Friester. Th. Verhoeven, R.K., Leusd.weg 239, luit.vl. J. Jansen, N.H., Schimmelp.str. 5. Cornelia v. Beekhoven, N.H., idem. W. Bosch, O.Soesterw. 147, bankw. J. v. d. Wiel, N.H., Lorentzstr. 5. Haneveer, R.K., Coninckstraat 78, chauff. P. Hitzel. E.L., Krankeledenstraat 10, techn. Klara Raschik, R.K., Pr. Marielaan24, dienstb. Aaltje v. d. Ham, N.H., P. Buysl. 20, dienstb. J. Biljouw, R.K., Kruisk. 140. W. Kuyten, R.K., Havik 29, chauffeur, PieternallaTieleman N.H., Coornliertl. 9 G. Zoomeren, N.H., Arnh.weg 1115, kant.b. Gerrilje Pak, N.H., H. v. Viandenstr. 19, verpleegster S. Cohen, ILL, B.W.Iaan 16 Marta Bidoo«.ky, D.E., Zuidsingel 441. Hoevelaken Op den weg werd een meisje aan treden door een vrachtauto. Volgens oggetuigen zou de wagen niet voor den geweest zijn van nummer en let ter. De chauffeur is doorgereden, later op den Hoogeweg cn in de Utrecht- schestraat te Amersfoort door de politie lot halt houden gesommeerd, maar beide sommaties werden in den wind geslagen. Wel is toen komen vast te slaan, dat de vrachtauto aan de achter zijde van nummer en letter voorzien was. V oorthuizen Zaterdagmiddag wilde de bestuurder van een luxe auto een vrachtauto voorbijrijden in de richtingApeldoorn. Op hetzelfde oogenblik naderde uit tegenovergestelde richting ook een auto. Met groote snelheid botsten ze tegen elkander. Eenige inzittenden be kwamen meer of minder ernstige kwetsuren, zoodat een dokter werd ontboden. Een van de auto's was door midden. Het is zeker dat U bij ons slaagt met Uw KOMT U EENS ZIEN! Wij hebben steeds nieuwe aparte meubelen en dessins en uiterst LAGE PRIJZEN K. Beekstr. 6, Beekenst.laan 10, Amersfoort, Tel. 543 Bezoekt onze 18 Modelkamers. Compl. Meubileeriof Uit den Omtrek Baarn De 21-jarige meubelmaker J. J. K. te Baarn stond terecht als verdacht van diefstallen ten nadeeie van drie, personen. Hij had uit een woning aan den Kettingweg te Baarn door open schuiving van een raam geld meege nomen uit een portemonnie. Op den Koningsweg had hij heizelfde gedaan en daar een bedrag van f50 uit een Soest Burgerlijke Stand. Geboren: Frederik, z. v. A. Kreté i A. Kraaijenbrink Wiggert Her- manus Hendrik, z. v. -V. F. H. Busch en T. v. Wijk Adriana Maria, Werkhoven en S. Heijmeskamp Wilhelmus Andreas Nicolaas, z. v. W. A. N. Klaassen en M. C. Keijser Wilhelmus Johannes, z. v. C. W. Zieltjes en W. W. de Kruijf. Onder trouwd H. v. Essen en G. v. d. Broek. Gehuwd: G. J. Lengers en A. Bakker. Overleden: Willem Koelewijn, 2" Soesterberg In den ouderdom van 41 jaar is, na een ernstige ongesteldheid van enkele dagen, overleden de adjudant onderofficier-instructeur J. Bakkenes. De L.V.A., waar Bakkenes ais in structeur, als onderofficier en als mensch hoog aanzien stond, wordt door dit onverwacht overlijden zwaar getroffen. Hij de houder van het hoogterecord van Nederland. Er is wederom ingebroken bij den concierge van de R. K. Mililairenver- eeniging. Dit is de 4e maal in tijd van drie maanden. De dieven hebben siga ren, tabak en chocolade medegenomen Ier waarde van zes gulden. Het is te wenschen dat de politie, de daders nu eens te pakken krijgt. Tijdens een kort onweder is de geveer 60 jarige landbouwer Tabbart te de Krim in het weiland door den bliksem getroffen en gedood. Te Seattle werd iemand op straat overvallen door een plotselinge vlaag van waanzin. Hij stak zes personen neer en verwondde er twaalf, waarvan zes zwaar. Bij den storm die boven Engeland heeft gewoed, zijn vier personen ore het leven gekomen. In de haven var Gorleston sloeg een auto over de ha venbalustrade naar beneden met de twee inzittenden, een man en een jong meisje in deldiepte. Bij Wight zijn twee zeilbooten geslagen, waarbij twee personen dronken zijn. Te Margate zijn strandpromenades door de overslaande golven vernield. In de eerste 10 maanden van dit jaar hebben post, telegraaf en telefoon hier te lande samen f59.919.260 opgebracht. Dat is f4.360.186 minder dan de ra ming. Dezerdagen werd in het dorp Ameide aan de Lek een openbare verkooping gehouden, waarbij o.m. een levende koe werd verkocht voor vier gulden en twintig cent. Hoeveel ambtenaren en beambten zijn er in gouvernementsdienst in Ned. Oost-lndië? Men heeft een telling ge houden. De uitkomst was 160.529. Een zeer ernstige brand heeft ge woed op het landgoed Priemen (Pom- meren). Ongeveer 200 schapen, 200 lammeren en 100 varkens kwamen de vlammen om. De verkiezingen, die in België heb ben plaats gehad, zijn niet gunstig voor de liberalen verloopen. Zij verliezen 5 k 6 zetels in de Kamer, terwijl de katholieken eenzelfde aantal blijken te winnen en de socialisten een viertal zetels winst boeken. Vermoedelijk verliest de Vlaamsch Nationale Partij twee zetels in Oost- Vlaanderen en twee in de provincie Antwerpen. Te Namen, Verviers, Dendermonde en verschilleude andere gemeenten is 't tot botsingen gekomen, waarbij ver scheidene personen werden gekwetst. Te St. Quen (Fr.) vroeg een bede laar aan de vrouw van een boer een aalmoes. Zij weigerde en de man ver wijderde zich onder het uiten van be dreigingen. Den volgenden dag kwam hij terug en herhaalde zijn vraag. Toen hij ook nu weer een weigerend ant woord kreeg, trok hij een revolver en schoot de boerin dood. Onder Varik bevond zich een ge zelschap jagers in het veld. Een der jagers, Ir. Adr. de Vries, sprong met een polsstok over een sloot. Vermoede lijk stootte de stokkendrager tegen den trekker van het geweer. Althans het dat met den loop naar voren gericht was, ging plotseling af. De voile lading trof De Vries in de borsi. Hij was onmiddellijk dood. St. Nicolaas. Er is bijna geen enkele dag it hel jaar, die aan de moeders zooveel vreug de geefl, als die, waarop het St. Nico- laasfeesl wordt gevierd. Immers, wat maakt eene moeder ge lukkiger, dan het bereiden van vreug de aan hare kinderen, niet aan één kind, zooals op verjaardagen maar aan allen tegelijk. Reeds ettelijke dagen vóór het feest, denkt de moeder er aan, hoe zij het beste hare kleinen zal kunnen verras sen en in al dien tijd bestormen de kinderen haar met vragen en verzoe ken en spreken zij openhartig, zooals zij dit alleen tegenover de moeder doen, hunne verwachtingen uit. Blijdschap straalt van de kinderge zichtjes, die zich om moeders schoot scharen om te luisteren naar de altijd nieuwe geschiedenis van St. Nicolaas, om te hooren hoe goed hij was. Wat daarbij de moeder het gelukkigst maakt, is de overluiging, welke in haar be vestigd werdt, dat de kinderzieltjes, die zoo gaarne het goede van iemand hooren vertellen; ook zelf rein en goed moeien zijn. Voor de moeders is deze, zeker de grootste beteckenis van het feest en de geschenken, welke zij haar kinderen geven, zij mogen rijk of minder groot zijn, naarmate uit eene ruimere of schralere beurs wordt gegeven, hebben in de oogen der moeders daarom ook een hoogere beteckenis, want zij zijn de stille belooningen voor het geluk, dat goede kinderen hunne ouders be reiden, omdat zij goed en rein van hart zijn gebleven. Wie gelukkige gezichten wil zien, omdat de harten innerlijke vreugde ge nieten, hij bezoeke tegen het St. Nico- laasteest de winkelstraten. Het beste van het intieme leven kan hij daar lezen op elk vrouwengezicht, dat door de winkelramen ziet naar voorwerpen, waaruit zij eene keuze wil doen. Rijk of arm op aller gelaat ligt een vriendelijke glans, die alleen dan het hart er zoo schoon en zoo duidelijk kenbaar op kan tooveren, als het an deren gelukkig wil maken en als die anderen de liefsten zijn van allen, die het op de wereld bezit. Alles wat gekocht wordt om het den kinderen te geven, krijgt in de oogen der moeders eene hoogere waarde, want zij verbinden er de ge dachten over eigen geluk en die over de blijdschap hunner kinderen aan. Dat- maakt ook de vreugde op den St. Nicolaasavond even groot, ais rein en onvergetelijk, en uit die groote, reine vreugde, telken jare weder op nieuw genoten, ontwikkelt zich de liefde tusschen ouders en kinderen, lot altijd hoogere kracht. Als het waar is, dat, zooals eens gezegd werd, eene goede huismoeder gekend kan worden aan de ernstige wijze, waarop zij de uitgestalde stof fen in een manufacturenwinkel be schouwt dan gelooven wij niet teveel te hebben beweerd, dat men geluk kige moeders kan leeren kennen uit de wijze, waarop zij geschenken uit zoeken en koopen voor hunne kinde ren, en wie in hun ijver en drukte niets meer dan een gewoon koopen ziet, die gelooven wij, mist den blik om de diepere oorzaken te zien, voor haar opgewonden bedrijvigheid. Wie, die zooveel oprechte vreugde en blijdschap ziel, kan daar ongevoelig bij blijven en wie denkt daarbij niet onwillekeurig aan die vele kinderen der armen, in wier hart zelfs op den algemeenen vreugdedag der kinderen, geene vreugde kan worden gewekt, omdat de ouders er te arm voor zijn! of omdat andere omstandigheden hen van de wieg af, ver buiten den kring van liefde, vreugde en blijdschap schap plaalsen, cn zij deze ook wel licht nimmer zouden leeren kennen, ais er niet gevoelige menschenharten werden gevonden, die hen op dezen vrengdedag blijdschap wilden geven, en in hun kinderhart ook eens het kinderlijk gevoel van geluk oproepen. Gelukkig zijn er zoo, en zijn er zoo altijd geweest, cn in de laatste jaren tracht men er zelfs naar, om het aan lal kinderen, dat een St. Nicolaasfeestje wordt bereid, steeds grooter en grooter te maken.

De Eembode | 1932 | | pagina 2