Allerlei vitesse komt i wat doet ze? Petronella Pen Hertog, ü.U., Kamp 64. Maria le Leux, geh. met O. F. Vos man, R.K., Havik 30. Catharina Wels, R.K., Bolderstr. 47. H. Weener, N.H., a.b. Samenwerking, schipper. W. Heckman geb. Maats, N.H., Utr. weg 87. Hendrikje Hengcveld, N.H., v. Bem- meislr. 39. Baukje Falkema, Dillenb.l. 6. R. Mancher, R.K., Asterstr. 31, slager. J. v. Leeuwen, N.H., Schimm.p.str. 26a, kleerm. Aaltje Postma, Dillenb.l 6. G. Schoneville, G.K., lloogeweg arbeider. Antonia v. Donkelaar, N.H., W. v. Mechelenstr. 17. De maandelijksche Godsdienstoefe ning voor de R. K. Militairen der ver schillende wapens en rangen in het Sarnizoen, wordt gehouden door den leer Aalmoezenier J. J. Brouwer op Donderdag en Vrijdag a.s. Donderdagmiddag half 4 de confe rentie in de kerk en van 6.30—8 gelegenheid om te biechten. Vrijdagmorgen om half 8 de H. Mis met preek en algemeene H. Communie. B. VELTMAN Waarn. Dir. Milit. Ver. R. K. Vrouwenbond. Donderdag S December 's morgens kwart voor 8 H. Mis met generale H. Communie die voor de H. Mis wordt uitgereikt. 's Avonds 8 uur in het Patronaat Zand, lezing over de H. Lidwina van Schiedam door Pastoor Möller, opge luisterd met muziek en zang door Mevrouw v. Eindthoven-Bollen. Tentoonstelling van kleeren gegeven door de leden van de hulp Huishouding. Amersfoortsche R. K. Spaarbank. Verslag over de maand Nov. 1932. Per 31-10-'32 verschuldigd aan inleggers f326,361,84 in November fngelegd f 8.294,51 f 334.656,35 in Nov. terugbetaald _L_LL f323.297,91 Afgegeven totaal 2890 boekjes, waar van nog 2070 in omloop. Het Bestuur. Burgerlijke Stand. 2Dec. Geboren: HendrikusJohannes, z, v, J. v. Ouwerkerk en J. Bonsel Geeske Dirkje, d. v. J. Pijl en B. van Arnhem Johannes Hendrikus, z. v. J. H. Parmentieren A. Koeslag. Over leden Bregtina Cornelia Becking, oud 51 jaar, ongehuwd Apolonia Hele na Hulsman, oud 27 j., ongehuwd. 3 Dec. GeborenHans, z. v. P. C. Sonius en C. H. Hielkema Hendrik Jan, z. v. E. G. de Vries en C. Hassink Cornelia Aleida, d. v. B. H. Wer- mer en M. v. Wakeren, Overleden Johanna Kruimel, oud 34 j-, echtgen. v. A. H. J. Hoksbergen. 5 Dec. Geboren: Aleida Judina, v. J. van Korlaar en C. L. J. v. Duinen Johanna Maria, d. v. C. Vlaar en M.J. D. Hesseling. Overleden: Adri- anus Eijbergen. oud 73 j., echtgen. v. J. Smink Rudoll van Dommelen, oud 26 j., echtg. van M. Knap Otto Stichter, oud 65 j., echtgenoot van H. G. de Smalen. Op den Muiderstraatweg nabij hel Muiderslot, is een autobus uit Amster dam met 22 militairen verongelukt. De militairen lagen in garnizoen te Amersfoort en keerden naar Amersfoort terug. Door de gladheid van den weg is de bus geslipt en over den kop, iangs den berm van den weg naar beneden getuimeld. Van de inzittenden werden velen gewond, twee stig. Laatstgenoemden zijn Zondag zijn negen processen-ver- baal opgemaakt tegen winkeliers, die die de Wet op de Zondagsluiting over traden. Door de architecten Mensink Hoogevest, werd aanbesteed onder Protestantsche aannemers het bouwen van twee paviljoens, voor onrustige patiënten van de Stichting Zon Schild. Van de 42 inschrijvers laagste H. Groen, alhier f152.850 en hoogste inschrijver Spier Eggerman te Amsterdam f216.657. Leusden Aangifte werd gedaan van een te- smettelijke veeziekte. Een geval pui miltvuur werd geconstateerd. hurgc-rziekenhuis te Amsterdam over gebracht, alwaar zij aan de bekomen verwondingen zijn overleden. Zaterdagmiddag had op den Utrecht- schenweg een droevig ongeva!v plaats. De 26-jarige courantenlooper Van Dom melen, kwam ter hoogte van „De Lich tenberg" met zijn fiets plotseling achteri een rij boomen vandaan, teneinde den weg over te steken. Op ditzelfde oogen- blik kwam uit de richting Utrecht een auto aan, die den man greep en op slag doodde. De ongelukkige laat een vrouw en kind na. Door het architectenbureau Johs. H. Blom werd aanbesteed het bouwen van een winkelhuis Krommestraat 11. Het werk werd gegund aan W. Heere voor f4080. Te Leeuwarden is gearresteerd J. J. D. B., zich noemende bestuurder van de Coöperatieve Vereeniging Vader- landsche Depositobank, gevestigd te Amersfoort, welke bank een bijkantoor heeft te Leeuwarden. De aangehoudene wordt verdacht van bedriegelijke bank breuk. Niikerk Donderdagavond viel het 2-jarige zoontje van den heer Van de Tweel, van Schavenau, terwijl de ouders in de schuur met de dorschmachine bezig waren, in een pan met kokend vet. Met deerlijke brandwonden overdekt rende de kleine naar de schuur, naar zijn moeder. Onmiddellijk werd een dokter w waarschuwd. Vrijdag is het kind, na hevig lijden, bezweken. NATUURLIJK koop ik de benoodigde vischblj: YMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA CO. N.V. Utrechtschestrait 40 Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Marinus, W. Kaas en R. Baten Elisabeth Helena, d. v. T. G. Koenen en J, I. Nouwland Maria, d. v. G. Lam en M. Ruijer Hendrik, z. v. Lambalgen en J. de Boer Harm Teunis. z. v. J. v. Daal en A. Hein- huis Johan Jacobus, z. v. J. J. Do- nath en J. H. C. Kroon. Ondertrouwd W. Jansen en J. Slotboom J. W. Scherpenzeel en B. Bleijerveld G. v. de Hoef en A. M. v. Lume W. Limbach cu E, B. Athen M. Muts én T. Kooij A. v. Lemmen en M. J. Munnikes A. Reijnders en W, de Bruijn P. v. Ginkel en H. G. Jan sen W. G. v. der Waard en A. Pannekoek H. v. d. Berg en B. Velze. Gehuwd: G. E. Karssen E. C. Suik W. J. Limbach en B. Athen. Overleden: Margaretha Verzendaal, 42 jr., echtg. v. C. G. F. Kickhefer Maria Malestein, 87 jr., wed. v. W. Vedder Johannes G. Th. Kupers, 56 jr., echtg. v. A. M. de Paus Hermanns v. der Laak, 53 jr. echtg. v. H. J. A. Wanders. Concours „Voorwaarts". De Arbeiders Muziek Ver. „Voor waarts" organiseert op 25 Mei Hemel vaartsdag en 5 Juni 2de Pinksterdag 1933 een groot Nationaal Concours voor Muziek- en zangvereenigingen, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der vereeniging Het grootste bezwaar was het kiezen van een geschikt terrein, wat voor onze gemeente niet gemakkelijk is. Tenslotte werd besloten, behoudens goedkeuring van B. en W. het con cours te doen plaats hebben in het Oranje-park. Barneveld Een drietal raadsleden hebben bij den gemeenteraad een voorstel inge diend tot wijziging van het ambtena ren-reglement, in dier voege, dat even tueel vergunning tot het bekleeden van bijbaantjes, voortaan door den Raad en niet meer door B. en W. zooals thans het geval is, aan de gemeente ambtenaren moet worden gegeven. Bij een op de hofstede Esveld ge houden drijljacht werden met 6 ge weren 240 stuks wild geschoten, waar onder een groot aantal fazanten en konijnen. Een der schutters had bij het schieten van een stuk wild, het onge luk tevens een der drijvers te raken, die door eenige hagelkorrels in hel hoofd werd getroffen. Gelukkig echter waren de toegebrachte verwondingen niet ernstig. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Theodorus, v. A. v. Eijden en A. A. v. d. Hengel Overleden: Lambertus v. d. Tweel, 71 j., wed. v. M. van Dummelcn Ruth van Daatselaar 81 j., echtg. van M. Boerssen. Hoevelaken Door Deurwaarder De Groot uit Amersfoort werd in opdracht van den eigenaar J. W. Fontein alhier, het ge zin van T. v. Norden met al hun be zittingen uit hun woning gezet. Het ;eefi een triestig gezicht, in dit koude aargetijde een gezin met hun huis raad aan den kant van den weg te zien zitten. Zoo ons werd medege deeld heeft een familielid te Amers foort de vrouw met haar zuigeling voorlooplg tot zich genomen. De uit zetting geschiedde wegens achterstal lige huur. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Stoutenburg Zaterdag 10 December n.m. half 2 bestaat er in de Ned. Herv. School gelegenheid tot kostelooze inenting. Utrecht Een 32-jarige man, als heer gekleed, heelt op 't Domplein 'n tweetal Zus ters uit Baarn, die terugkeerden van het spreekuur van een arts, aangevallen en uitgescholden, aan een van het tweetal onthutste zusters zelfs de kap van het hoofd getrokken, en haar bH defkeel gegrepen. Een der Zusters vertelde het vol gende Om drie uur kwamen we van 't spreekuur van den dokter en stonden we bij het tramhuisje op het Domplein op de tram te wachten om naar het station te gaan, en de terugreis naar Baarn te aanvaarden, waar wij op de zusterscholen onderwijs geven. Opeens kwam een als heer gekleed man op ons af, en begon op ons te schelden. Direct rukte hij de andere zuster de kap van het hoofd en de kleeren stuk. Zoo goed het ging, stel den we ons beiden te weer tegen de zen woesteling. Bij de daarop ontstane kleine worsteling, waarbij de man mijn mede-zuster bij de keel greep, sloeg de lafaard in zijn woedde een ruit van het wachthuisje aan stukken. De dader, een 32-jarige kamerbe woner uit de I-lagelstraat, heeft een der zusters eenige schrammen bezorgd, overigens waren haar kleeren gedeel1 telijk verscheurd. Soest Burgerlijke Stand. GeborenWillem, z. van E. v meren en G. v. Looijengoed. Jo hannes Henricus Ernst, z. van A.«|.|v. Dorresteijn en A. W. M. Horvers. Frederik Johannes, z. van G. F. G. Smit en A. E. v. Oest. Wilhelmina Hendrika, d. van J. Degenkampi v. Holten. Ondertrouwd G, Vaessen en H. v. Beek. W. Kinderdijk en J. Budding. J. J. Schmitz en L. M. Proof. GehuwdW. F. Hillei ström en J. M. Renckens. H. A.'de Ridder en H. P. C. Th. G. Willemsen, H. v. Essen en G. v. d. Broek. C. Bos en F. v. d. Horst. Overleden Johannes van den Brink, 66 j., echtg. van E. de Ruig. Jacob Bakkenes, 41 j., echtg. van J. v. Moorselaar. hsjnhardrs [„Tabletten e{i|9 taschsr^d tegen MIJNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Buisje 75ct. MIJNHARDT'S HOOFDPIJN TABLETTEN Geachte Redactie. Gaarne plaatsing voor 't volgende: In de Utrechtsche Courant van Za terdag stond een stukje over een Zonne bad bij Birkhoven zoo verward en onwaar van opzet en strekking dat het mij wel noodzakelijk lijkt daarover even te schrijven. De auteur, die gewoonlijk zijn his torische bijdragen in dat blad siert met naam en titelA. F. van Beurden, oud-bewaarder der hypotheken en van het kadaster te Amersfoort," gaat dit maal schuil achter een simpel „Men schrijft ons." Wil de heer Van Beurden blijven, dan moet hij zich onthouden van in de stad over zijn pennevrucht zelf te praten. 't is voor den heer Van Beurden te wenschen, dat zijn historische bijdra- historisch en waar zijn,'dan zijn stukje over Birkhoven, want zijn reputatie als waarheidlievend anders sterk zijn geschonden. Om te beginnen kan de heer Van Beurden er gerust op zijn dat het na tuurschoon in Amersfoort nog even veilig is als ten tijde dat hij als vroede vader in de Raadszaal zat. Ieder be langstellende ervaart dat. De stukken over het voorstel tot stichting van een zwembad in Birk hoven zijn volledig gepubliceerd in alle bladen. Ieder weet er dus van. Dat er een goed ingerichte zwem inrichting noodig is, zal ieder welden kend mensch beamen, die vorig jaar de wan-smakelijke vertooning aan de boorden van de Barneveldsche beek aanschouwde. Er werd toen in uw blad reeds geklaagd daarover. Reeds lang was men doende met plannen. Toen nu door uitvoering van eenige werken vanwege de werkver schaffingeen verwaarloosd stukje grond langs den boschrand van Birkhoven beschikbaar kwam, rijpte, volgens mij verstrekte inlichtingen, het plan daar een zweminrichting te bouwen. De kosten waren daar ruim de helft minder dan voor de eerste plannen aan den Bisschopsweg waren geraamd. Daardoor is een sluitende begrooting mogelijk geworden, zooals in den gepu- bliceerden opzet is vermeld. Aangezien een deel der Raadsleden en ook een lid van het Dag. Bestuur, de wijze van exploitatie wilden kennen vóór ze hun stem aan het voorstel gaven, werd de zaak, blijkens het Raadsverslag in dit blad, aangehouden tot de volgende week wanneer ook daarover mededeelingen zouden zijn verstrekt. De wijze van beheer werd gevonden in den vorm eener naamlooze vennoot schap met eenige commissarissen aan het hoofd. In dal college zullen, vol gens toezegging, alle richtingen wor den vertegenwoordigd. Al wat de heer Van Beurden fan taseert over natuur-baden enz. enz. k feitelijk veilig ongeschreven blijven. Is het zwemmen in het verontreinigde water der Barneveldsche en andere beken, met het gevaar der Weylsche ziekte soms door geneesheeren aan bevolen De geprojecteerde inrichting voldoet, naar mij ter oore kwam, aan alle eischen en alleen van de wijze van exploiteeren mag afhankelijk worden gesteld of men er zich voor of tegen wil verklaren. Maar de heer Van Beurden mist absoluut het recht reeds bij voorbaat zijn anoniem ban-vonnis uit te spreken plannen waarvan hij blijkbaar dachtinaking van plannen; waarvan de Raad de exploitatie nog moet goed keuren en aanvaarden is af te keuren zeker wanneer het geschiedt op een wijze gelijk de heer Van Beurden meende zich te kunnen veroorloven. SPORTMAN. Soesterkwarlier, 5 Dec. 1932. Buisje30en 60ct. LETTEN MIJNHARDT'; ^KIESPIJN-TABLETTEN nisje 30en 60ct. MIJNHARDT'S kLAXE ER-TABLETTEN Doos 60ct. MIJNHARDT'S MAAG-TABLETTEN Buisje 75ct. MIJNHARDT'S [SALMIAK-enHOEST-TABLETTEN Doozen 20 en 30ct MIJNHARDT'S ^KEELPIJN-TABLETTEN Flacon 30 en 60ct. ■"MÏJNHARDrïT"' SANAPI Rl N -TABLETTEN Kou- en Pijn verdrijvers Buisje40 en75ct. Alléén echt net den naam n/uyidt* op de verpakking. De Nederlandsche Varkenscentrale geen opkomst voor de boeren. ook plannen voor een Sport- fondsenbad bestaan is toe te juichen. De voorstanders hiervan verklaren echter zelf dat er hier geen tegenstel ling van belangen bestaat. Ook dat Sportfondsenbad moet goed worden beheerd, wil men er als katholiek voorstander van kunnen zijn. Aan de stichting van het Sportfond senbad zitten voor de gemeente meei financieele risico's dan aan de zwem inrichting Birkhoven. Ook de door den heer Van Beurden geforceerde tegenstelling van Soester- kwartier en Stad is beneden A. P. in de geheele gemeente nog maar een badhuisje. 'Tot' stichting van een tweede de Raad met algemeene stemmen het besluit. Maar 't moet nog worden ge bouwd. Waar staat 't derde waarover de heer Van Beurden spreekt? Wanneer „weidenkenden" als de heer Van Beurden waarschuwend wijzen op een zweminrichting,in de nabijheid onzer gemeente, waar het particulier winstbejag onhoudbare toestanden ver oorzaakte, daar moeten zij zich wei be wust zijn dat er particulieren zijn, die wachten op 's Raads beslissing, om vlak op de grens onzer gemeente een echt natuurbad te stichten, waar geen overheidsbemoeiing remmend kar werken. Komt de zweminrichting door de ge meente bij Birkhoven geprojecteerd en door een commissariaat van bevoegden bestuurd en beheerd er niet, dan komen er wèl een of meer particuliere inrich tingen, waarover de gemeente absoluut alle zeggenschap mist. Dat staat vastde gegadigden heb ben zich bereids van terrein verzekerd. ander zal wèl worflen overwogen. En alle geschetter over en elke ver-J De Crisis-Varkenswet is een sloop- wet met voorbedachten rade. De baconfabrieken hadden geen recht van bestaan meer. Daardoor werd opgericht de Bacon-unie, waardoor al de baconfabrieken vereenigd werden. Dat is nu circa twee jaar geleden. Maar een jaar geleden kon men al geen vergunning meer krijgen om een baconfabriek op te richten. Er waren ook van die baconfabrieken, dat boeren-coöperaties waren, die veel te groot opgezet waren, die groote ver liezen hebben geleden door teruggang van prijzen, inflatie op het geld, die nooit meer konden rendeeren en daar door geheel onder nul zijn gezakt. De baconzouters waren goed geor ganiseerd en hebben in het begin van 1932 besloten tot een. slachtbeperking. Zij besloten om niet meer dan 9000 varkens per week te slachten, ondanks dat er aan de bacon goed verdiend werd. Ook in de bekende veertien dagen dat er in Denemarken door de exportslachterijen gestaakt werd aan de bacon veel verdiend kon den, is niet van dat besluit afgeweken. Toen er van de zijde der bacon zouters bij hun voorzitter, den heer Van Zwanenberg, werd aangedrongen om van de slachtbeperking af te wijken, werd door hem geantwoord gebeurt niet, want ik heb liet voor elkaar; er komt binnen enkele dagen steun voor de baconzouterijen." Dit is dan ook gebeurd, de bacon zouterijen hebben, voordat er een crisis-varkenswet was, een steun ge kregen van ongeveer f800.000, welk bedrag door geen wet of begrootings- post wordt gedekt. Het doel van genoemde slachtbe perking was, om een débacle in de prijzen der varkens te bewerken. Dit is hun ook schitterend geluktzij heb ben hiermede de zoogenaamde steun- wet uttgelok'. En daardoor is ontstaan de crisis- varkenswet. Die boeren-coöperaties en verdere baconfabrieken hebben om de crisis- varkenswet gevraagd, maar niet de boerenvereenigingen in Noord-Holland, Zuid-Holland, Gelderland, Utrecht en Zeeland [hebben om zoo'n wet ge vraagd, zooals die thans is. In de genoemde provincies worden meest zware varkens gemest, Nu zouden wi door die baconfabrikanten ons gehee en al de wet moeten laten voorlezen ten koste van onze zwaarmesterij. De heeren Zwanenberg en Louwes hadden in Londen zoo'n groot succes geoogst, volgens courantenberichten en besprekingen van de centrale. Maar men hoort nooit, dat wij in België door diezelfde heeren zoo'n groot fiasco ge leden hebben, daar de consenten, die anders op 95 pet. van het varkens- vleesch op Holland stonden, nu over alle andere landen verdeeld zijn. Ook met het rundvleesch zijn wij ernaast komen te zitten, maar... daar hoort men in geen enkele krant iets over. Maar België liet zich de wet van de varkens-centrale niet voorlezen. België zegt: aan de varkens, naar Engeland uitgevoerd, wordt 10 12 gulden per stuk verloren. Bij uitvoer naar België wordt er naar een richtprijs van 15 cent altijd nog 5 a 6 gulden per stuk aan gewonnen. Daardoor werd België ten achter gezet door de Varkens-centrale. Nu geven de afgevaardigden van de baconfabrieken voor, alsof Engeland ons alléén van dat varkensvleesch ver lossen kan. Van de zeventienduizend zouters, die dan uitgevoerd mogen den naar Engeland, gaan er minstens zevenduizend varkens door de kosten van de baconfabrieken en de centrale verloren. Die 17.000 zouters kunnen gemakkelijk in twee fabrieken geslacht worden, dus zouden er circa zestien of zeventien, misschien wel achttien fabrieken kunnen worden gesloten, die geheel ten koste komen van de boeren of van de consumenten. Van zoo'n wet kunnen de boeren nooit of nimmer beter worden, maar wel financieel mede afgeslacht worden. De varkenscentrale doet duizenden guldens schade' aan den binnenland- schen handel op een onhebbelijke ma nier. Dan nog eens duizenden guldens schade aan abattoirs door mindere slachtingen, terwijl marktwezen zwaar onder lijdt. Hoe de Nederlandsche regeering zoo'n wet kan aannemen, is onbegrijpelijk. Is dat nu om de baconfabrieken te redden en de andere boeren, die geen coöperatieve baconfabrieken hebben, verder financieel te gronde te richten Het is ons een raadsel! Als de crisis-varkenswet moet den uitgevoerd zooals ze dat voorge- zal er altijd nog minstens voor dan duizend kooplieden, die ge dupeerd zijn door die wet, ook nog beetje zakelijke hersenen zich nooit met zoo'n varkens-centrale kanjvcree- nigen. Wat aan den eenen kant wordt opgebouwd, valt aan den anderen kant weer uit elkaar. Zware varkens koopen ze voor een richtprijs van 15 cent, varkens van twee- of driehonderd pond kunnen ze in het geheel niet gebruiken. Zouters geven ze een richtprijs van 15 cent, maar dan wachten ze vier of vijf weken met de betaling en dan krijgt men, als men gelukkig is, 13 14 ct. per pond. 'Is men varkens wil afleveren aan varkens-centrale, vooral zouters, mag men eerst wel een levensverzeke ring afsluiten. BOND VAN VARKENSHOUDERS IN NEDERLAND. Uit de Land- en Tuinbouw wereld (Nadruk verboden.) Reclame. Reclame is onmisbaar in onzen tijd, waarin de concurrentie zoo groot is, en het eene artikel het andere tracht te verdringen. Wij weten ook, dat reclame niet altoos voor 100 pCt. juist is: ze is vaak min of meer over dreven. Is dat niet te erg, dan aan vaarden of passeeren we het met een glimlach, 't Kan echtér ook óver de schreef gaan, zoodat ze min of meer misleidend wordt. Die gedachte kwam bij ons op bij het zien van den con- currentie-strijd tusschen de phosphor- zuurmeststoffen. De speculatieve Super- fosfaatfabrieken hebben het superfos faat in een meer strooibaren vorm in den handel gebracht en doopten dit produkt: Ultra Super. De Eerste Néd. Coöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingen (E. N. C. K.) voelde daarmee blijkbaar haar produkt te na gekomenze nam aanstoot aan dien mooien naam en annonceerde in „dichtvorm": „Gedroogde Super is niels nieuws, En werd reeds lang gemaakt. Een fantasienaam voor iets ouds Misleidt en dient gewraakt." Geheel ongelijk had ze niet, maar ze had mogen bedenken, dat ze voor een paar jaar niet anders deed, toen ze het gemalen natuurlijke foslaat als „Molenfosfaat" in den handel bracht en erger: dit produkt aanprees als: „de aangewezen meststof ter vervan ging van het dure Thomasslakken- meel". Dat ging over de schreef". Met de reclame voor het „Ultra Super" is het evenwel ook niet geheel in orde. Er wordt van deze meststof onder meer gezegd, dat zij per 100 K.G. plm. 30 cent goedkooper is dan slakkenmeel. Nu is dat niet gelogen, maar een juiste voorlichting' is het evenmin. Voor den belanghebbenden boer, die moet weten, welke meststof hem het voordeeligste is, is zulk een bewering, zonder meer, niet juist en niet dienstig. Want hierbij wordt ge heel buiten beschouwing gelaten de 50 pCt. kalk, welke het slakkenmeel bevat, welke minstens gelijkwaardig is, blijkens onderzoekingen, aan onze beste kalkmeststoffen. Aan de hand van een noteering voor Belgische poeder- kalk (gebluschte kalk) van het Cen traal Bureau mogen we de waarde van die 50 pCt. kalk berekenen op f 1.27, dat 7'/a c- ruim per procent fosforzuur. En naar een iets goedkoopere noteering, van ongebluschte kalk met 75 pCt. vrije kalk, komen we tot een waar deering der 50 pCt. kalk in het slak kenmeel van één gulden of 6 cent per procent fosforzuur. Voor deze kalk be taalt men geen aparte vracht, men krijgt ze franco thuis en voor niets uitge strooid op het land. Goed bekeken dus, is het slakkenmeel geen 30 cent duur der dan super, maar wel 70 ct. goed kooper. Dat geldt natuurlijk niet voor alle gronden, voor die en dat zijn de meeste waar de kalk van het Thomasmeel goede diensten kan be wijzen. Deze correctie of aanvulling op genoemde reclame achten we voor een onpartijdige voorlichting noodig. B- r. Donderdagmiddag is te Middelburg, een 27-jarige loodgietersknechl bij het verrichten van werkzaamheden aan de Oostkerk, van een hoogte van 25 M. op straat gevallen en met verbrijzeld hoofd gevonden. De man was onmid dellijk dood. Te Rossburn in Canada is de politie dooreen anonymen brief op het spoor gekomen van een gruwelijken misdaad, In de buurt van een afgelegen farm vond zij vijf kinderlijkjes. Zondagochtend heeft tusschen Vught en 's Hertogenbosch een treinbotsing plaats gehad, die behalve dat er veel materieele schade werd aangericht, ook aan een persoon het leven kostte, in een der ontspoorde wagens zat de 45- jarige spoorwegarbeider A. v. d. Heuvel. De ongelukkige bleek in zijn remmers- hok vastgeklemd te zitten, zoodat hij moest worden uitgezaagd. Dit werk -j..„&|g'ng echter met groote moeilijkheden een groote schadepost moeten worden gepaard. De ongelukkige laat een vrouw uitgetrokken. I met twee kinderen achter. Zoo zien wij, dat iemand met een] ooo

De Eembode | 1932 | | pagina 2