m r Allerlei A.C. Beijer Door de politie is aangehouden de auto van S. aan den Soesterweg. Deze auto was met smokkelwaren de grens bü Aalten gepasseerd en aan de controle der douanen ontsnapt. Na telefonisch bericht kon de auto hier in beslag worden genomen, benovens de lading, welke bestaat uit 1400 K.G. Duitsche margarine en een kist niet flesschen wijn. Tijdens de aanhouding is een geleider ontsnapt. Tegen S., die nu voor alles verantwoordelijk gestold wordt, is proces-verbaal opgemaakt. Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan zal de speeltuinvereeniging „Randenbroekkwartier" Zaterdag 7 Januari a.s. een propaganda-feest- avond houden in ,,'t Boompje" aan den Heiligenbergerweg. In dezelfde zaal zal des middags een kinderfeest vooraf gaan, waarbij een revue zal worden opgevoerd. K. R. O. Donderdagavond werd in het ge bouw St. Joseph voor de Afd. Amers foort van den K.R.O. gedemonstreerd het Pan-Europa-toestel van de „Tre- lat" industrieele onderneming te Am sterdam. De heer II. J. Venings, Voorzitter der afdeeling, opende dezen demon- slralie-avond in de hoop, dat de aan wezige amateurs en Ieeken hun kennis op radiogebied zien uitgebreid en gaf daarna het woord aan Ir. de Jonge van de „Trelat". Ir. de Jonge gaf hierna uitleg selectiviteit in het algemeen en in bijzonder van het gedemonstreerde toestel. De oudere toestellen, aldus Spr„ voldoen absoluut niet meer aan de eischen, omdat steeds meerdere sta tions met onderling steeds minder golflengteverschillen worden opge richt. v s»V Een schematische voorstelling van amplitudo en draaggolf gaf aanlei ding tot bespreking van de „band breedte", d.w.z. een station met een bepaalde golflengte mag ten hoogste 9 Kiloherz verschillen met zijn golf lengte, anders komt hij in conflict met een buurman van ongeveer gelijke golflengte. Wanneer de stations niet meer dan 9 K.H. golf wijdte mogen hebben, zul len ook de ontvangtoestellen niet meer dan 9 K.H. mogen afstemmen. In dit verband bespreekt Ir. de Jonge de z.g. bandfilter-ontvangtoestellen. Deze toestellen zijn voor amateurs echter bijna niet te bouwen. Deze kunnen beter een toestel met twee kringen bouwen. Hierbij worden de bovento nen meer versterkt dan de middelto nen. Dit is ook toegepast in het pan- Europa-toestel. Er zijn in gebruikt de z.g. super-spoelen, geheel verliesvrij geconstrueerd. Deze spoelen bestaan uit een z.g. ribbe-koker van verliesvrij eboniet, waaromheen Litze-draad. Op de ribbespoel zijn gewikkeld de draden voor korte- en lange golf. Dé ze spoelen moeten door het groote strooi veld afgeschermd worden (voor 't genereeren). In het toestel zit ook de scherm- rooster-detectorlamp met een verster kingsfactor van 1500, terwijl 80 tot zijn recht komt. De expense-condensator werkt zon der kort-lang schakelaar. De conden sator draait door (stuit dus niet bij 180draaiing) met één helft voor lange golf en één helft voor korte. Het erschil met de oudere modellen schuilt hier in den vorm der vaste platen. De omschakeling geschiedt door een segmentje op de as van den condensa tor welke de spoel voor de korte golf kortsluit en daardoor de lange golf ontvangt. Na bespreking van het schakelsche ma volgde de uiteenzetting toestel. Aan het toestel is niets te soldee- ren, een gemak voor zelfbouwers. Geen soldeervet, geen gegil of ge brom Alle onderdeelen vormen zooveel mogelijk één geheel: een voedingséén heid, gebouwd in een ijzeren huis; de pan-Europa spoel-eenheidde laag- frequent-eenheid. De groepeering van deze eenheid is absoluut gebonden aan onderlinge plaatsing en afstand. In de bouwdoos zit alles bijeen, wat men noodig heeft. Alleen een tangetje en schroevendraaier zijn noodig. Het montagedraad wordt geïsoleerd door een isoleerkous, waardoor de kleine kronkeltjes allen worden weggemof feld. De bediening is één knops. De aanwezigen konden vervolgens het toestel naderbij bekijken, waarna in geluids-dcmonstratie volgde. De fabriek garandeert 's avonds -10 korte golf-stations. 'ezigen gaven hun voldoe ning te kennen over dit inderdaad bij zonder selectief en toch eenvoudige toestel. Het carillon van den O.L.V. to ren zal op Kerstavond van 8 tot 9 uur Kerstliederen ten gehoore brengen. Ook zal het carillon Oudejaars- ond van 9 tot 9'/$ uur bespeeld wor den. VEREENIGING „HET GEBOUW" ONTBONDEN. In de Donderdagavond, in de Theo sofische Loge gehouden Algemeene Vergadering van de vereeniging „Het Gebouw", welke vereeniging reeds vele jaren een latent bestaan onder ging, werd unaniem tot ontbinding besloten. De nog in kas zijnde gelden, ruim drie honderd gulden, werden, op ver zoek van de Vereeniging tot bevorde ring der belangen van Slechthooren- den alhier, bestemd als bijdrage in de kosten van aanleg van een „groepste- lefoon" in het verbouwde Amicitia. Op alle rangen zullen groepstelefoon- plaatsen voor sleehthoorenden be schikbaar zijn, zoodat ook die catego rie stadgenooten zal kunnen genieten van hetgeen de cultuur ons brengt. We vernamen, dat ook de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen al hier, een belangrijke bijdrage tot dit doel beschikbaar stelde. De vereeniging „Het Gebouw" is thans bijgezet in het mausoleum van de vele voorgangers, die met prjjzens- waardigen ijver het schoone doel een gebouw voor Kunsten en Weten schappen voor alle standen hebben nagestreefd. Met de Markthal en zelfs met het verbouwde Amicitia is echter niet be reikt, wat de organisatie „Het Ge bouw" zich voorstelde. Doch er werd terecht inge zien, dat deze wensch eerst in eer veel verder liggende toekomst in ver vulling zal kunnen gaan, tenzijde rijke Oom in Amerika toch nog onver hoopt doodgaat en Amersfoort in zijn testament heeft bedacht. Tot lid van de Centrale Commissie voorde keuring van films is benoemd onze stadgenoot, de heer Y. Baan. De Minister van Defensie heeft bepaald, dat met het oog op het ten gevolge van de in de vredesorganisa- tiën der infanterie en artillerie ontstane overcompleet aan onderofficieren bij die afdeelingen als overcompleet zullen worden beschouwd, die onderofficieren die op 1 April 1933 in den zin van de pensioenwet voor de landmacht werkelijken diensttijd zullen hebben van 30 jaar of meer. Van deze onder officieren zullen achtereenvolgens wor den ontslageifzij, die de meeste dienst jaren hebben, met dien verstande, (Ut daarbij niet verder zal worden gegaan, dan noodig blijkt om het overcom pleet in den door belanghebbenden bekleeden rang of in een hoogeren rang op te heffen. Bij gelijken rang en functie, en ,fyet- zeltde aantal volle dienstjaren komen het eerst voor ontslag in aanmerking zij, die niet gehuwd zijn en dat ook nimmer zijn geweest, daarna de weduw naars of gescheiden mannen, die geen kindertoeslag genieten en daarna de overigen. Zondagsdienst H.H. Doktoren en nacht weekdienst Apotheek. Ie Kerstdag. A. F. Batenburg, Utr.weg 18, Tel. 448, M. Kamerling, Utr.weg 35, Tel. 142. H. J. Kolk, Berkenweg 15, Tel. 579. 2e Kerstdag. J. J. Lubsen, Snouckaertl. 12, Tel. 290. H. 11. E. Morren, Langegr. II, Tel. 55. A. C. Nicolai, L.Bergstr. 41, Tel. 633. Apotheek: le en 2e Kerstdag J. S. N. Cramer, Paulus Buyslaan 93, Tel. 902. (Jit den Omtrek Barneveld Geboren: Aalt, z. v. Rijk v. Kempen Petronella Robbertsen; Otto, z. Hendrik Bouman en Geertmida Middendorp. Ondertrouwd: Evert v. Ingen Wilhelmina Antonia Hendrika Le- naers. GehuwdEvert Jan Bos en Geurtje d. Kamp; Hendrikus Bettink en Gerritje v. d. BeekHerman v. Ginkel en Evertje Kuijt; Steven Kujjt en Harmijntje Vedder. Overleden: Johanna v. Eek, 80 j. wed. v. Peter v. d. Haar; Geurtje Janssen, 87 j., wed. v. Jan Bos; Jan Schuit, 10 dagen. Hoogland Donderdag 29 December zal de i R.K. Boerenbond een algemeene le denvergadering houden in Concordia. Het bestuur der Coöp. Boerenleen bank zal zitting houden voor rente en aflossing betaling en voor de jaarlqk- sche controle van alle boekjes op 24, 27,28,29 en 30 December, telkens van 912 en van 36 uur. Belangheb benden worden er op gewezen dat op gemelde dagen alle boekjes ter con trole moeten worden aangeboden. Za terdag 31 December zal het kantoor der Boerenleenbank den geheelen dag gesloten zijn. Door de Tooneelver. „Ons Stre ven" zal op 26 December en op 1 Jan. een uitvoering worden gegeven in Concordia. R.K. BOERENBOND. Naar wjj vernemen zal de Boeren bond op 29 December te 6 uur een ledenvergadering houden. De agenda vermeldt de volgende punten: Ope ning en notulen. Vaststellen der con tributie. Mededeeling. Lezing van den heer Segers over „De nieuwe wijze van groen voer inkuilen". Rondvraag en sluiting. Het zal wel niet noodig zijn de leden aan te sporen deze vergadering bij te wonen. De vergaderingen van Boerenbond mogen zich steeds i groote belangstelling der leden ver heugen. De bezoeken zijn gewoonlijk goed. Welnu, het bestuur rekent weer op een flink bezoek. Het is nu de ge schikte tijd van vergaderen. Maakt daarom dien avond vrij. Het kan wel licht gemakkelijk, omdat U het nog lang genoeg van te voren weet. Hieraan mogen we nog een paar belangrijke mededeelingen toevoegen. Het eerste betreft een bericht over de „huieslachtingen". Het is zeei wenscht de slachtbewijzen voor volgende jaar herfst NU reeds aan te vragen. Op de tweede plaats iets over de Pachtwet. Bü den heer Peter Kuyer, secretaris van den Boerenbond, zü'n aanvraag-formu lieren verkrü gbaar voor verzoekschriften aan den kanton rechter. Deze verzoeken aan den kan tonrechter moeten binnen 14 dagen na betaling der pacht bü den kanton rechter worden ingediend. Eemnes Geboren: Bernardus Gregorius, z. v. W. Brouwer en W. Zwanikken. OverledenGeertruida Barbara Makker, oud 77 jaren, weduwe van Gü'sbert Gieskens. NiJKerk Geboren: Aalt, z. v. Hendrik Domselaar en Cornelia Woutersen; Reindert, z. v. Gerrit Gü'tenbeek Geertje Simon; Anthonie, z. v. An- thonie Renes en Grietje v. Es; Hen drik, z. v. Jannes v. d. Visch en Geel tje Luigjes; Gerrit, z. v. Gerard Top in Jannetje Ruitenbeek; Jannetje, d. Gerrit Philip v. d. Bosch en Corne lia Burgwal. Overleden: Aleida Roest, 77 j., on- ill.; Evert Vedder, 55 j„ echtg. Jannetje Vedder; Willem v. Dükhui- zen, 75 j., wedr. v. Aaltje v. d. Beek; Rudolphine Theodore Florentine Spit zen, 54 j., ongeh.; Hendrik Ham, 4 rnnd., z. v. Adrianus Ham. OndertrouwdOtto Nieboer en Jan netje LoosenoordRik v. Kooü en Jan netje Drost. Gehuwd: Hendrik v. Meerveld Elisabeth Vedder; Hendrikus v. Bor en Aartje SchotsmanGerard Vos en Jannetje v. d. Klok. Soest Aan de algemeene beschouwingen voor de gemeentebegrooting in den Raad werd door bjjna alle leden deel genomen. De meesten betuigden hun ingenomenheid met de wüze, waarop B. en W. de begrooting, zonder belas- tingverhooging en zonder te veel in grijpende bezuinigingsmaatregelen ii elkaar hadden gezet. De heer Noorder (S.D.A.P.) protesteerde tegen de ver laging van de ambtenarensalarissen, om zoodoende de begrooting sluitend te maken. De heer Grootewal stelt een korting m 10 pCt. voor inplaats van 20 pCt. Het slot van de discussies is, dat de subsidies aan vereenigingen van wel dadigheid en voor hulp aan zieken niet verlaagd zullen worden en voor de overige met 10 pCt. worden vermin derd. De heer Busch stelt uit protest te gen het beleid van weth. Lodeesen voor, om de wethouderssalarissen met 15 pCt. te verlagen. Dit voorstel, ge steund door den heer De Bruün, wordt verworpen. Zooals elk jaar doet de heer Groote wal, gesteund door den heer Busch, het voorstel om alle kindertoeslagen af te schaffen en zooals elk jaar, wordt het voorstel opnieuw verwor pen. Dus maar weer tot het volgend jaar, zei de heer Grootewal. Alle rü'wieltoelagen, ook van de po litie, worden van 30.op 25. gebracht. Het voorstel van B. en W., aftrek tor gehuwden tot ƒ2000 2y2 bo- in 2000 5 en voor ongehuwden tot ƒ1000 5 (,c, wordt goedgekeurd. De voorzitter protesteert tegen de wijze waarop een poos geleden het Soester politiccorps belachelük is ge maakt. Ook verklaart hü het voor on waar, dat de politie naspeurt of werk- loozen hier of daar een café bezoeken. Hü verzoekt zulke dingen liever eerst onder vier oogen te bespreken, alvo rens ze in een openbare raadszitting te brengen. De verlaging van de klee- dingtoelage wordt aangenomen. Gewezen wordt op de schreeuwende duurte van de P.U.E.M., B. en W. zul len trachten in verbinding met ande re gemeenten hierin verbetering te krijgen. De heer Grootewal stelt voor een geheel nieuwe auto voor de politie, 'n Chevrolet van 2000, aan te schaf fen, wat de gemeente voordeeliger zal uitkomen, dan de onderhoudskosten voor de in gebruik zq'nde auto. Ditj roorstel wordt aangenomen. De heer Van Dam vraagt 100 vooi preventief brandweertoezicht te Soes- terberg. De heer Busch vraagt of het niet gewenscht zou zün de woningbouw- vereenigingen te liquideeren. Hü stelt >or in deze aangelegenheid een eom- issie van onderzoek te benoemen. Ruim 6 uur gaat de raad pauzeeren n des avonds om half acht de be grooting verder af te werken. Ruim half 9 is de begrooting 1933 in veilige haven aangeland en worden B. er. W met het succes gecomplimenteerd. Putten De gepensionneerde oud-Indisch militair J. A. v. R. wien ten laste was gelegd mishandeling den dood tenge volge hebbende, van den 80-jarigen Sneeman te Putten werd door de rechtbank veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek der voor- loopige hechtenis. Door notaris Dammers is ge veild: Een woonhuis, Kerkstraat no. 38 te Soest, groot 10 aren, 40 c.A. Verkocht m makelaar Reintjes voor ƒ7.100. Woonhuis aan de Kerkdwarsstraat no. 8, groot 1 A. 70 c.A., werd opge houden voor 2400. Stoutenburg Dinsdagmiddag vergaderde de Raad der Gemeente. Ingekomen Stukken: Kasopname 19 December. In kas ƒ7823,82. Goedkeuring Ged. Staten verordening agentschap Arbeidsbe middeling. Met de wüziging begroo ting ging de Raad accoord. De post onvoorzien werd verminderd met ƒ253,63 en blüft dan ƒ1895,10. Vaststelling verordening Winkel sluiting. 1. Kapperszaken mogen buiten den Zaterdag één dag in de week, en wel 's Woensdags, geopend blüven tot 10 uur uitsluitend voor het verrichten »n kapperewerkzaamheden. 2. In de Zomertü'dperiode mogen de zaken geopend zü'n tot 9 resp. 11 uur. 3. Des Zondags mogen de-zaken geopend zün van 912 uur. De heer v. Oostrum pleitte voor al- geheele Zondagssluiting. Bü stemming werden de eerste twee punten met algemeene stemmen aan genomen, punt 3 met 52 steramen en de algeheele verordening eveneens met 52 stemmen. en W. werd vervolgens machti ging verleend, gezien het aantal leer lingen van de Christelijke school,-een derde lokaal in gereedheid te doen brengen. Woensdagmiddag is hel 11-jarig zoontje van H. op den rijksweg te Velden door een luxe auto gegrepen en overreden. Met een ernstige hersen schudding en inwendige kneuzingen werd de jongen naar het ziekenhuis overgebracht. De jongen moest onver wacht den weg zijn overgestoken, zoodat den bestuurder geen schuld treffen. ging de I8-jarige houtbewerker S te Bergen op Zoom, met eer. partij hout naar de eerste verdieping. Hij schijnt daarbij zijn evenwicht te heb ben verloren en in zijn val greep hij naar een draaiende as. Het gevolg hiervan was dat de ongelukkige ver scheiden malen werd rondgeslingerd waarbij zijn arm werd afgerukt en hij voorts zware inwendige kneuzingen bekwam. De Kantonrechter te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in verschillende zaken tegen winkeliers die op 4 Dec. j.l. de winkels den geheelen dag hebben opengehouden zulks in strijd met de bepalingen van de winkelsluitingswet, De firma Jamin, die 55 filialen had opengehouden, werd veroordeeld tot 30 maal f 12 boete, of 30 maal twee dagen hechtenis. De andere winkeliers kregen minder straf, n.I. voor elke overtreding f6 boete of één dag hechtenis. Na 10 dagen sneeuwstormen heeft de winter in Amerika plotseling plaats gemaakt voor warm weer. In Kansas City was de temperatuur 43 graden. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande mede deelingen in andere bladen isuitdrukke- lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollecte restauratie kerk gebouw. 4 uur plechtig gezongen H. Mis, waarna 2 gelezen H. Missen. 7 uur 3 gelezen H. Missen. Half 10 2 .gelezen H. Missen. Half 11 pl. gezongen Hoogmis. 3 uur vespers. Biechthooren van 4—6 uur. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 gezongen H. Mis. 3 uur gezamenlijke aanbidding voor de leden der Altaarwacht. DINSDAG 8 uur gezongen H. Mis. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. Om 4 uur de Nachtmis. 7 uur drie H. Missen. 9 uur 2 gelezen H. Missen. 110 uuf Hoogmis. u„r plechtig Lof uit dankbaar- 6 uur Lof heid, waarna de lofzang Te Deum. Van half 5 tot en met na löet 4-9 uur Biechthooren. Lof biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, MAANDAG 8 en 9 uur- Feestdag v. d. H. Stefanns, H.H. Missen om 7 uur cm halM». 110 uur Hoogmis. Om 6 uur Lof. Kwart over 8 congregatie der H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur plechtige H. Mis, daarna elk half uur een stille H. Mis tot half 11 gezongen H. Mis. 3 uur Vespers, geen lof. Van 3 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. De H. Missen als op Zondag. 3 uur Vespers, geen Lof. ZATERDAG Oudejaarsavond. 7 uur Lof met preek. Gelegenheid om te biechten van half 3 tot half 10. Dagelijks de H.H. Missen om 7, en 9 uur. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4 tot 9 uur biechthooren. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFR1DUS. Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558 ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, waarna 2 gele zen H. Missen. 9 uur en half 10 gelezen H. Mis. r de Hoogmis. Lof met Rozenhoedje. Van 4—6 uur en na het Lof biechthooren. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. H.H. Missen en Lof als op Zondag. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Lof met Rozenhoedje en Te Deum tot sluiting van het oude jaar. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10 uur. Onder elke gelezen H. Mis uit reiking der H. Communie. Half 4 Lof met Rozenhoedje. Biechthooren na het lof tot zoo lang er biechtelingen zijn. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 4 Lof met Rozenh. WOENSDAG i le H. Mis in Huize St. Joseph. ZATERDAG. Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rehtinck. Telefoon no. 20. ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur gezongen Nachtmis, waarna j kinderen, van 5- uitreiking der H. Communie. andere geloovigen. Hierna 2 gelezen H. Missen. j In de week de H. Missen om 9 uur 2 H. Missen. 7 uur en half 8. 10 uur Hoogmis. Geen Catechismus. Hamers veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Th. van Harten. Telefoon: Hamersveld No. 4. ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. Nachtmis om 5 uur, na de Nacht mis wordt de H. Communie uit gereikt. Na de Nachtmis 2 gelezen H. Missen. Voor de 2 gelezen H. Missen van van 9 uur wordt de H. Communie uitgereikt. 10 uur Hoogmis. Gedurende de vacantie geen Ca techismus. Om 3 uur Vespers. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. De H. Missen als op Zondag, om 3 uur Vespers met Rozenhoedje. ZATERDAG Van 3—5 biechthooren voor de voor de Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ONDAG loogfeest van Kerstmis, Chris is Geboorte. De plechtige vroegmis om5uui daarna 2 stille H. Missen. Na de plechtige H. Mis van 5 uur uitreiking der H. Communie. Om 9 uur en half 10 H. Mis. Gez. H. Mis. ilechtig Lof. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week de H.H. Missen om half 8 en kwart over acht. ZATERDAG Biechthooren van 3 tot 7 uur. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: J. M. Kniep. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, waarna stille H. Mis. 9 uur Hoogmis. 3 uur Vespers, waarna gelegen heid om tc biechten. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. H. Missen als op Zondag. 3 uur Vespers. DINSDAG Dc H. Mis in het Gesticht. Om 8 uur wordt de H. Comrau- nie uitgereikt. ZATERDAG Van 4—8 uur gelegenh. om te biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. i ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, waarna uitreiking der H. Communie, dan de 2e H. Mis waaronder Kerstliederen. 10 uur Hoogmis. 3 uur plechtig Lof, waarna ge legenheid om te biechten. MAANDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. ZATERDAO Gelegenheid tot biechten van half-3 tot half-7. 6 uur Lof met lofzang Te Deum tot sluiting van hel Burgerl. jaar. Dagelijks de H. Mis om half 8. Marktberichten. Amersfoort, 23 Dec. 1932. Appelen f6.00 4 f 13.00 p. H.L.; peren f5.—4 f9.— p. H.L.; Klei- aardappelen f 0.00 4 f 0.— p. H.L., Zandaardappelen f 0.— 4 f0. p. H.L Hoendereieren f4.25 4 f5.25 p. 100 st.; Eendeneieren f3.25 4 f3.75 p. 100 st.; Boter f 1.80 4 fO.— p. K.G.; Kippen f0.50 4 f 1.20; Hanen f0.70 4 f 1.00; Hennen fjO— 4 f0.00; Jonge hanen fO.OO 4 f0.00; Kui kens f0.00 4 f0.Tamme ko nijnen f 1.00 4 f3.50; Wilde ko nijnen fO.OO 4 f0.00Tamme duiven f0.20 4 f0.40 per paar; Vette varkens f—4 f.— Magere varkens f 10.00 4 f 14.— Drachtige zeugen f 4 f Biggen f 4,00 4 f7.50; Guste zeugen f25.— 4 f 35 per stuk. Aangevoerd: 20H.L. appelen; 7 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len; 375000 hoendereieren; 1000 eendeneieren; 25 K.G. boter; vette varkens, 2 magere var- kens 0 drachtige zeugen 285 biggen; 3 guste zeugen. Krommestraat 58a Telefoon 370 Timmerman - Metselaar Verbouwingen gratis adviezen Prima Brillen mei glazen vanaf 12.— In best doublé met glazen vanaf f 4.50 A. j. J. van Nimwegen Bloemendalsche Binnenpoort 2 Amersfoort Levering van Brillen volgens voor schrift van H.H. Doktoren.

De Eembode | 1932 | | pagina 2