Bel dan op No. 42 A. H. v. NIEUWKERK N.V. VITESSE, Wilhelminastr. 10 heer Butselaar, die sociale revolutie aanprijst en de zwem-inrichting van Pesie diskwalificeert zonder een zweem van bewijs. De heer Kuslage verdedigt het nieuwe plan Birkhoven. Vele bezwaren bij het eerste plan geopperd zijn weggewerkt. Spr. gaat nu over tot een beschouwing van de financieele positie der Sport fondsen in verband met het voorstel tot 't verleenen van garantie. Hij be toogt dat de gemeente ernstig risico dreigt, wanneer men er toe zou over gaan de voorstellen van B. en W. te verzwakken door nog meer concessies te geven. Wethouder Noordewier geeft hoe in korten tijd het nieuwe plan ontstond en hoe door aankoop van het goed Dllman bij Birkhoven een goede oplossing mogelijk is. Het nieuwe plan Birkhoven zal geen verlies leveren; voor de garantie Sportlondsenbad is wel groot risico te dragen. Daarom mogen dt voorwaarden niet verzwakt worden. Voorts werd toegezegd dat de plannen aan den Raad zullen worden overgelegd. Mr. Stadig dringt aan op inwilliging van het verzoek der Sportfondsen en zet uiteen dal het financieele risico minder groot is dan door B. en W. wordt verwacht. Hij stelt dan voor; storting van f30.000 uit onbepaalde bron en vergunning voor het aanleg- Sen van een open bad bij de over- ekte inrichting, waardoor 140.000 meer noodig is. De heer Budselaar trekt de beschul diging inzake de inrichting Pesie terug Na veel gepraat komt dan de stem ming. De zweminrichting Birkhoven wordt aanvzard met de stemmen van de leden Hehenkamp. Stadig, Graaf, Lonkhuysen. van Gent. Eggink, Rui tenberg, Hofkamp en van Tellingen tegen. De voorstellen van Mr. Stadig be treffende de voorwaarden Sportfondsen- bad worden verworpen, waarna de voorstellen .an Burg. en Weth. met algemeene stemmen worden aanvaard. Aan Gedeputeerde Staten is nu weer de beslissing. De gemeenteraad besloot tot ver koop van 1445 M3. bouwterrein aan de Daam Fockemalaan voor f8500 aan den makelaar Van Haselen voor zijn lastgever. Voorts werden verkocht drie perceelen bouwterrein aan de Vermeer- straat groot 2645 M'. aan T. van Wij- land voor f 19.200. -- De Gemeenteraad benoemde tot regent van het Burger Weeshuis Mr. L. Stadig en tot regentes dier instelling Mevr. Dr- Van Hasselt—van Oordt. Tot lid der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs is be noemd de heer J. Stap. Onder Voorzitterschap van den heer E. Kruithof vergaderde het Comité tot oprichting van Familietuinen met be langstellenden en aspirant-huurders. Gezien het aantal sympathiebetuigin gen en aanvragen voor tuintjes werd tot oprichti.ig der Vereeniging .Fami lietuinen" overgegaan. Statuten en huishoudelijk Reglement werden vast gesteld, terwijl aan de vergadering tevens mededeeling werd gedaan een concept- en tuinreglement. Reeds waren verschillende aanbie dingen van geschikte terreinen inge komen, o.a. aan den Heiligenbergerweg en in de omgeving van de Kruiskamp. De contributie wordt bepaald op minstees f 1.— per jaar voor ledenen (2 50 voor donateurs. De huurprijs voor de tuinen zal zoo laag mogelijk gehouden worden, ver moedelijk zal zij niet meer dan f4.- per 100 Ma. per jaar bedragen. Na een opwekking aan de aa.iwe- zigen om zooveel mogelijk leden, huur ders en donateurs te doen toetreden .waarvoor alsnog aangifte aan de Nuts- spaarbank kan geschieden, opdat ter stond met een flinke opzet kan worden begonnen, sloot de Voorzitter de ver gadering. Burgerlijke stand. 21 Febr. Geboren: Odilia Felicia Maria. d. van F. J. P. M. de Meulder en H. M. O. Lamberti. Overleden Johanna Hagebeuk, 6§ jr., wed. van N. de Man. Martinus Berendse. 74 jr. echtg. van F. de Vries. |ohanna F. van Bcnthem, 77 jr.. ongeh. 22 Febr. GehuwdTh. L. Kerkhof en C. M. v. Beek. B. J. v. Munster ert J. C. Pijpers. H. W. Alferink en G J. Heere A. H. v. Barlingen H. J. G- de Winter. C. v. d. Veer en Th. J. Bolder. J. Seubring en M. H. v. Keulen. H. C. v. d. Hoef en H. C. Gouw. Overleden Wilhel mus F. A. Groene,uizen. 74 jr., echtg, van A Th Bovelander 23 Febr. GeborenJohannes Theo- dorus. l. van J. J. de Vos en W. H. M. Hazelaar. -- Hendrik, z. van J. Harlman en M. Oberwaldner. Johannes Ge- rardus, z. van J. v. Schalkwijk en W. Oostvecn. i Ondertrouwd L. M Leezer en A. J. Hackenberg.A. Richard en J. Gravin van Randwijck. B. v. Driel en Ch. M. de Lange. I OverledenCornelis B. v. d. Hooff. 45 jr., ongeh, ^S^LééSJ&oom wat u op een aat oesntAPr T Ij wrovtii* etm luxereen coeoe eou..t b e» crs™«c op owooms uwapccichvq^ ow etvwmoiT ow cntocie. 2t»cT oaAnoM vooe tot onu MAARizccr uw oori makfn um coeoe op nee dooq "n coeo opticicn mvwhtxmw'm VAkf-OPTIEK LANGESTQÖAT 38 1HCL OCT Cf?, NtCT OUUOOCPf.'.' Geslaagd voor Coupeuse Mej.J van Maasland te Soestdijk. Zij werd op geleid volgens Ensaid-methode door mej A. Admiraal, alhier. R. K. Coöperatie Helpt Elkander. De jaarvergadering wordt gehouden op Maandag 27 Febr. 's avonds 8 uur precies in St. Jozef Lieve Vrouwestr. De agenda vermeldt onder meer; Jaarverslag secretaris. Mededeelingen. Verslag Raad van Commissarissen. Verkiezing 3 bestuursleden. (Aftredend zijn Th. Huurdeman, J. v Empelen en B. Walet). Verkiezing lid Raad van Commis sarissen. (Aftredend G. v. Keken). Vaststelling balans en dividend. Voorstel tot beschikbaar stellen van een bedrag voor .Hulp in Nood". .Herwonnen Levenskrachi." .Volksge zondheid" en een fonds voor het 25- jarig bestaan der Coöperatie. Tot een half uur vóór de vergadering is er gelegenheid tot het stellen van candidates Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1933—1934 tot den 16den Maart op de secretarie der gemeente ter inzage is nedergelegd. Het aantal kiezers "voor de Tweede Kamer bedraagt 20.814voor Gedep. Stalen 19.609 en voor den Gemeente raad 19.200. De vermeerdering sedert 1929 bedraagt voor de Kamer 1027, voor de St3ten 727 en voor den Raad 696. Amersf. Dagblad maakte melding van stemmen die opgaan om te komen tot d» oprichting van een ijspaleis of een kunstijsbaan. Enkele stadgenooten hebben reeds onderlinge besprekingen gevoerd om tot verdere uitvoering deze plannen te komen. kantoor, drukwerken en kantoorbe hoeften f959.51 totaal f 10038.30. Het saldo in kas bedraagt dus f 1746.44. Deze cijfers zeggen maar al te dui delijk, dat hulp niet alleen gewenscht, maar zelfs dringend noodig is. De hierboven genoemde lijsten zul len tot eind Maart worden aangeboden. Geeft dus allen naar vermogenook kleine giften zijn welkom, daar hier vooral geldt, dat vele kleintjes een groote maken. Onze burgemeester, Mr. J. C. Graaf van Randwijck, beveelt dezen oproep tot steun ten zeerste aan, Loopt niet langer te tobben en te kreunen Laat „Monta" schoenen uw steunen Belangrijk in prijs verlaagd De schoen die alle pijn verjaagd. W. STEENBEEK G Zn. Lavendelstraat 4 - Telef. 177 Voor allen die Sukkelen met Verstopping ot mot.lijken, tragen en onregeimatigen roelgang zijn Mijnhardt's Uxeertabiatten Plaatselijk Crisis Comité. De toestand van de financiën van het Plaatselijk Crisis Comilé is van dien aard, dat, indien er geen nieuwe bron nen van inkomsten kunnen gevonden worden, de kas over een maand leeg is. Het comité heeft dan ook dtzer dagen vergaderd om te bespreken welke middelen nog kunnen worden aangewend om tot versterking van de kas te komen, Besloten werd om den leden van het comité een lijst te geven, welke zij dan ieder in den kring hun ner kennissen kunnen presenteeren, met het verzoek om een gift ineens of een maandelijksche bijdrage, weike dan door het betrokken lid zal worden geind. Tevens werden nog andere middelen besproken, welke zouden kunnen leiden tot versterking kas. Ook het gerucht, dat het comité aan een der groote firma's alhier steun zou hebben verleend, werd even ter sprake gebracht. In verband met de hardnekkige geruchten, welke hierom trent worden verspreid, stelt het co mité er prijs op langs dezen weg te verklaren, dat noch het Nationaal, noch door hel Plaatselijk Crisis Comité groote zaken in onze stad steun is verleend. Indien het juist was, dat de in het gerucht genoemde bedragen waren uitgekeerd, zou de kas reeds maanden lang geheel leeg zijn geweest Daar het Nationaal Comité reeds meei geld in natura aan Amersfoort heeft gegeven dan de tien procent, welke hel plaatselijk comité van zijn ont vangsten aan het Nationaal Comité moet afdragen, is het bezwaarlijk om thans wederom aan het Nationaal Co mité bijstand te verzoeken. Uit de hieronder volgende cijfers blijkt wel duidelijk welke bedragen zijn ingeko- en en op welke wijze zij zijn besteed. Bijdragen f 11.228.74terugontvan gen voorschot f 160.— opbrengst ver koop lepeltjes 1396. tulaal dus aan inkomsten f 11 784.74. De uitgaven zijn als volgt te specificeeren levensmid delen 13664.20; brandstoffen f 486.54; stille armen f 1355.55; voorschollen f8.25.— ontwikkeling en ontspanning van werkloozen f 200.— bijdrage voor Brokkenhuis f 250.— kleeding f35.14; werkverschalfing 14 50koophandel (326 24; achterstallige huur aan huur ders f 135.54; tien procent bijdrage Crisiscomite f 113233; inkoop briefkaarten N.C.C. f287.50; idem lepeltjes f 376.25loon, onderhoud De Oranje-Buurivereeniging .Onze Jeugd" in 't Kruiskampkwartier hield in St. Aechten een propaganda-verga- dering om uitbreiding te verkrijgen van het aantal leden. Een uitnoodiging was gezonden aan alle bewoners van Hoog- landscheweg. Schimmelpenninckstraat- en kade. om dit gedeelte bij het Kruis kampkwartier te doen aansluiten. Voorzitter, de heer J. Jansen, sprak een openingswoord en zette het doel der Veteeniging nader uiteen. Gevierd wordt Tl Augustus. Julianadag en het St. Nicolaasfeest. Met het laatstge noemde leest vorig jaar is de goede Sint alle leden huis aan huis komen bezoeken tot groote tevredenheid van en jong. De contributie bedraagt leden 10 cent per week en per gezin en voor begunstigers 11.- p. jaar. De avond werd verder gevuld met tooneel van „Euripides" en muziek van het strijkje van Doorn. De zaal was echter maar half gevuld. Men kan zich aanmelden bij den secetaris A. Hulst, Kruishamp 68. Naar wij vernemen zal de verlaging van de tarieven voor het goederen vervoer bij de Spoorwegen met 1 Me|, a.s. ingaan. Naast vrachtverlaging za tie tot nu toe voor iederen beladen wagen geheven stationskosten van 50 cent geheel komen te vervallen. 50-jarig Jubileum. Maandag vierde de bekende zaak voor meubileering, behangerij enstof- feerderij annex Delftsch Aardeweik van de firma W. Achterbergh aan de Westsingel haar gouden zakenjubileum terwijl tevens dien dag de opening plaats had van de geheel naar de eischen des lijds verbouwde panden. Het doel meer overzicht van de groote keuze is volkomen bereikt. De belang stelling was groot getuige de enorme bloemenpracht Het personeel heeft aan tik der firmanten een gedenkbord aan-, geboden in blauw Delftsch Aardewerk. Zondagsdienst H.H. Doctoren en Nachtweekdienst Apotheker. M. A. Duijvis, Utrechlscheweg 145, Tel. 396: H. J. Kolk, Berken weg 15, Tel. 579; J. Plomp, Regentesselaan 15, Tel. 1359. Apotheek: Ten Brink Vermolen, Varkensmarkt 19a, Tel. 160. Gezelschap „Stille Omgang" voor Amersfoort^en Omstreken. De nachtelijke omgang Ie Amster dam zal dit jaar gehouden worden in den nacht van 11 op 12 Maart a.s. Het bestuur zal in het gebouw der R. K-2 Werkliedenvereniging zit ting houden op Zaterdagen 25 Febr. des avonds van half-8 tol half-9 en op 4 Maart des avonds van half-8 tot 9 ure, voor opgave lot deelname aan den Stillen Omgang. Bij deze opgave moei het verschuldigde reisgeld ge stort worden. De bestelde plaatskaarten zullen op, Vrijdag 10 Maart tusschen 7 en 9 ure worden uitgereikt in het gebouw noemd. De kerk te Amsterdam is slechts toegankelijk voor deelnemers, die voor zien zijn van een bewijs van toegang, afgegeven door het bestuur. Het Bestuur W.J. DE JONG, Kap-Dir. H.J.C. VENINGS. Voorz. W.A. HERTOG, Secretaris. A. PORDON. Penningm. L. VAN DEN HAM, Lid. Hebt U een Taxi of auio noodig Amersfoort. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Qeboren: Maria Adriana, d. v. W. Schouten en C. A. v. Daatselaar Berius, z. v. H. v. Dijk en N.v.d. Bunt Maria Dorothea, d. v. W. J. Thijs en D. Slootman Hendrika, d. v. H. Huijsman en M. Groeneveld Rikje, d. v. T. v. d. Hee en J. Bouwman Hendrikje, d. v. B. Dekker en J. Hofland. Ondertrouwd: R. v. d. Meulen en E. J. Kuiper. GehuwdK. Wijmenga en A. Burgering. Overleden: Cornelia Kamphorst, 4! j„ echtg. v. R. v. Mid dendorp. Voor soede meubelen steeds bijNieuwkerk Wil hebben sleede een uitgebreide sortearlng Huiskamer-, Slaapkamer, en Salonmeubel n, -- Linoleums Karpetten Loopers T.tel- en Dl.enkleeden Korte Beekstr. 6 - Tel. 543 - Beekenst.laan 10 18 modelkamers Complete Meubileering Hoogland Bij dc te Utrecht gehouden voor- jaars-Rijkshengstenkeuring van heng sten type tuigpaard. werd goedgekeurd Curas, eigenaar J. v. d. Wolfshaar alhier. NUkerk In de raadszaal had de oplevering plaats van het bekende, thans geres taureerde carillon. Aanwezig waren o.a. burgemeester en wethouders van Nij- kerk, voorzitter en leden van de advies commissie van de Nederlandsche Kloic- kespelvereeniging, de voorzitter var de Nijkerksche Klokkespelvereeniging en de Nijkerksche beiaardier, Meijl. De burgemeester gal een kort over zicht van de geschiedenis van hel carillon, waarna het woord werd ge voerd door dr. Casparri, voorzitter der adviescommissie, die den hoogsten lof had voor 't werk van de firma, die de restauratie heeft uitgevoerd. Hierna werd nog door talrijke andere personen het woord gevoerd. Speciaal werd hulde gebracht aan den heer Meijl, die zoo als men weet, in September van het vorige jaar. zijn 25-jarig beiaardiers- jubileum gevierd heeft. Burgerlijke stand. GeborenGerrit, z. v. W. Gerritsen en J. de Mots Dirk, z. v. G. Wou denberg en K. Blankestijn Gerrit, z. v. H. Haverkamp en E. v. Bokhorst Petronella, d. v. J. v. Veluw en A. v. d. Mheen Rients Hendrik, z. v. J. E. Rozendal en F. Buiten Jacobus Adrianus, z. v. W. Mann en J. A. Vos Aalt, z. v. H. v. Dasselaar W. v. d. Veen Gerrit, z. v. K. Mos- tert en B. Mostert Rijk, z. v. G. v. i Dusschoten en S. de Groot Peter en Teunis, z.'s v. B. Grift en A. den Herder. Ondertrouwd: M. v. d. Berg; en R. Bast. Gehuwd: M. v. d. Brink en D. v. d. Veen OverledenAletla C. Sandkuijl, 73 j. Gerrilje v. d Klok, 2 j. Jannetje Sleenbeek. 77 j. wed. v. G. v. d. Berg Gerrit Mos tert, 1 d. Hendrikus J. v. Emmerik, 70 j.. wedn. v. M. Meinders. Eemnes De aanleg van wegen in den Eem- nesserpolder, werd gegund aan den aannemer Ruizendaai. Aan dezen aan nemer is tevens gegund het egaliseeren van den Zomerdijk, welke zich uilstrekt over een lengte van pl.m. 3 K.M. De aan te leggen wegen zullen een ver binding vormen tusschen den Zomer dijk en den zoogenaamden Meentweg door Eemnes-Buitcn. Deze twee ver bindingswegen zullen gezamelijk een lengte hebben van ongeveer 4 K.M. Voor den wegenaanleg zal door den aannemer gebruik gemaakt kunnen wordL.i van het zand van den Wak- keredijk, zoodat deze dus voor een groot gedeelte zal moeten worden al gegraven. Het plan bestaat om laatst genoemde dijk, welke in de kom der gemeente langs de huizen der inge zetenen loopt, eveneens al te graven, hetgeen zeer zeker \oor de nering doenden een groot voordeel zal zijn. Door de drooglegging der Zuiderzee zal de Eemnespolder natuurlijk t.z.t. een geheel anderen aanblik krijgen, daar hier en daar boerderijen zullen verrijzen waartoe de mogelijkheid reeds wordt geschapen door den aanleg van eenige wegen. Leusden Burgerlijke Sland. GeborenJan, z. v. C. Wassink i C. Veenendaal. gtoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Gijsbertus, v. Houten en M. Boersen. Soest De gemeenteraad besloot, dat aa.. het Wit-Oele Kruis de gemeentelijke subsidie zal gegeven worden, welke vroeger was uitgetrokken voor de wijk verpleging Nieuw-Mariënbutgh Goed gekeurd word! de crediel-aanvrage vont de verbuuwing tot garage van het ge bouwtje naast het Raadhuis. Op hel adres van Volksonderwijs lot aanstel ling van een schoolzuster, wordt af wijzend beschikt. De grondslag bil jarten voor de heifing van de perso- neele belasting blijft voor 1933 gehand haafd. De verplaatsing van het woon wagenkamp is voor 2 maanden uit gesteld De heer Nooder streed voor plaatsing achter Publieke Werken. Op het advies van de schilderspatrocns- vereeniging zal hel antwoord gegeven ATTENTIE! D<"" n de nieuwste machine Zijn wij thans in staat Uw Copiëerwerk ook IN KLEUREN te leveren, met tee- keaing. Zeer billijke prijzen. worden, dat zooveel mogelijk met de verlangens rekening zal worden ge houden. De voordracht tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden der stembureau x en van het Centraal Stembureau wordt na een enkele kleine wijziging goedgekeurd. Bij de rond vraag wijst de heer Gasille op de aan koop van bezine door de Gemeente. De prijs van 12'/4 cent per L. is hooger dan particulieren betalen. Dc Obim heeft door de behandeling van de ge meente groote schade geleden. Op de klachten van de Mij. heeft men een zeer onvoldoende antwoord gegeven. Redenen, waarom de Mij. thans niet voor de levering van benzine heeft ingeschreven. De voorzitter antwoordt, dat de gemeente nooit heeft geklaagd over de qualiteit of de quantiteit van de geleverde benzine. Wat betreft de duurte van de thans Ie leveren ben zine: de officieele pompprijs is 16 cl. waarop men 3'/4 cl. per L. heelt laten vallen. Op andere klachten over mate rialen had de gemeente tegenover de Mij. Obim niet te antwoorden. De heer Gasille is tevreden met het antwoord van den voorzitter. Uw Zenuwen S,™„ daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth- en Drogislt Ingezonden i verantwoordelijkheid der Redactie) R. K. Begrafenis-onderneming. Korten tijd geleden las ik in uw blade... mededeeling hierover, welke na onderzoek niet heelemaal juist bleek te zijn. Dal hier voor de Katholieken wel iets te doen is. zonder de bedoeling te hebben mcnschcn til de m. lighcid: „dooden begraven." Daarom ik het niet onaardig onderstaand uittreksel uit de Maasbode van 16 Maart 1932, Amsterdam, hieronder mede te deelen. COOP. VEREEN. VOOR LIJKBEZORGING. Het doodt mensehcnlichaam mag nimmer een winstobject zijn. In het voorjaar van 1931 is te dezer slede een vereeniging opgericht, welke zich Coöperatieve Vereeniging u.a. „Voor bezorging" mei hel doe! bij het overlijoen van haar leden en/of hun hulsgenoolen, de uilvaart Ie verzorgen tegen bedrag slechts in één klasse i lend eerste klasse. gegeven omtrent doel en werkwijze dezer vereeniging. De oprichters hebben zich geplaatst op het a-dpunl, dat de begralenls. in welken vorm .jk, uiting behoort te zijn van menschelijkeii gemeenschapszin en van gemeenschappelijke zorg. Zij mag daaram niel overgelaten wor den aan een commercieele onderneming, m.a.w. het doode mensehcnlichaam en zijn ïer een wlnslobject bijzonder tot u in de begralcni beginnen heelt men dan ook de sen afgescbalt. De oprichters zijn van ning. dat alles bij een begrafenis eerste klas behoort te zijn, weliswaar outüaa serige opsmuk, maar prima var en bediening, waardig en deftig. Hel koetswerk heelt men uitbesteed bij een particuliere garage. Verder moeten natuurlijk nog andere onkosten, als dragers, drukwi "iz. bestreden worden, doch t den 1 n bij e, r dan de 'grafeni: rekening gebracht. De vereeniging reedt dus In de plaats van den ondt ..laar zijn werk verricht zij, zonder naar gewin. Hierdoor bezorgt zij den leden een matcrieele besparing van 40 pet. verge leken bij de begrafeniskosten 4e klasse bi particuliere ondernemers. Zoowel voor Katholieken als godsdienstig» protestanten verzorgt dc vereeniging dc bc- Het bestuur geniet jeele oversell dc leden verdeeld, gewend om den prijs nog lager te maken. In hel contract met de garage-onderneming In verband hiermede een bepaling npgc- men, volgens welke men het recht heelt het tarief te herzien in geval het aantal be grafenissen per jaar de 250 te boven gaal. De vereeniging hoopt vooits in de toekomst kunnen bewerkstelligen, dat met h-l klasse- tnoken. Ook in andere plaatsen s ell men pogingen in hel werk zustcrvcrcemgnigc. >p te richten ol bestaande vercciiigingcn uit te breiden, teneinde lot een landelijk coope- ratiel verhand te kunnen geraden. De vereeniging die op 10 Maart van het vorige jaar werd opgericht met een ledental van 85 personen, lelt thans reeds meer dan 7000 gezinnen als lid, omvallende ruim '5.000 personen. Mei dank voor uw plaatsing F. J. WILLENBORO. Amersfoort, 22 Februari 1933. Het Sportfondsenbad. Geachte Redactie, Gaarne zagen ondergcteckenden het volgende in Uw blad opgenomen. Met genoegen heelt het Comité van actie voor het alhier te stichten Sport fondsenbad vernomen, dat de Raad met algemeene stemmen zich voor steun verlening aan de spor.fondsen heeft verklaard. Hoewel nog niet dat is be reikt, wat men aanvankelijk wilde, is n toch reeds voldaan over deze stap de goede richting. Thans moet de kroon op het werk gezel worden, waar voor de hulp van alle spaarders en voorstanders van het bad wordt inge roepen. De volgende voorwaarden moe- i worden vervuld lc. het aantal spaarders moei worden gebracht op 40U. 2e. het door de spaarders ter tafel te brengen kapitaal is gesteld op (20000 3e. met hel sub 2 gestelde moet in totaal 140.000 als aanvangskapitaal ter tafel worden gebracht. Thans zijn er reeds meer dan 300 spaardersindien ieder nu zeil de zaak gaat ptopageeten, is binnen den korft mogelijken tijd het vereischte gUu. van 400 bijeen. Voorts is het mogelijk dat vele spaarders hun aandeel vol storten, heigeen reeds eenigen hebben gedaan. Hierdoor krijgen wij de be schikking over de noudige kapitalen. Men kan ook zijn betalingstermijnen vervroegenhoe meer geld er ui komt, des te vlugger zijn de henoodigde f40.000 bijeen. Betalingen runnen plaats vinden door storting op de rekeningen van de afdeeling Amersfoort der N.V. De Sportfondsen bij de Geld. Credietvcr- eeniging, Utrechtschestraat ol op de postrekening No 197111. Wanneer men met dit alles groote spoed betracht, zal het wellicht mogelijk zijn in den winter van 1933 34 hel sportfondsen- bad Ie openen. Wij herinneren ten slotte nog even aan de excursie naar het bad tc Amsterdam op Maandag 27 dezer. J. KOREN, voorzitter. G. VAN OMMEREN, secr. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. De aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan Ie Huissen den Weleerw. lieer J. C. II. E. Niberding. Binnenland Bevolkingsregister. Men wordt herinnerd aan dc ver plichting om steeds tijdig Ier gemeente secretarie aangille te doen voor het bevolkingsregisler. Bedoelde aangifte moet worden ge daan 1. Wanneer men ile gemeente gaat verluien; alsdan moet een getuigschrift van woonplaaisvcrandcring (verhuis- biljct) wnrden gevraagd Ier secretarie et gemeente en meegenomen uaardc gemeente waar men zich gaal vesti gen, teneinde aldaar uiterlijk binnen twee weken Ie worden ingeleverd 2. Wanneer men zich in tic gemeente •tigtalsdan moet men ovetleggen i getuigschrift van woonplaatsvcr- andeting (verliuisbiljet). afgegeven in de vorige woonplaals; Wanneer men binnen de gemeente woning verandert. Het hoofd van huisgezin is verplicht uiterlijk bin nen twee weken aangifte te doen, wanneer in dal gezin eenige verande ring plaats grijpt, ook door het opne men ol het vertrek van dienst- en werkboden. Verzuim van aangifte kan worden gestraft met hechtenis of geldboete.

De Eembode | 1933 | | pagina 2