A. H. v. NIEOWKERK N.V. G.J. A.Verweij Wij exposeeren thans, Allerlei Burgerlijke Stond. 31 Maart. Qeboren: Johannes !ose- phus, a. v. J. J. Verschuur en J. K. Hamers. 1 April. Overleden: Pelronella van der Eijk, oud 71 jaar. echtgen. v. N Veis Heijn - Niesje Johanna Blieken- daal, oud 42 jaar, ongehuwd. 3 April. QeborenTheodorus Jo hannes. z. v. J. Rommers en J. v. d Berg Johannes, z. v. Q. J. ten Ho ven en H. Evers Jan. z. v. J. var. Duinkerken en J. C. van Qinkel Grietje, d. v. B. van Deuveren en M. C. Bouw Jacobus Bernardus, z. v. M. Bruineberg en J. C. Claiissc Johannes Hendrikus, z. v. Q. A. Haar- mans en M. A. Schoenaker Johan nes Rudolph Berth, z. v. R. W. B. Muller en W. E. Hornstra Johannes Gerrit, z. v. A. Spijker en G. A. van de Belt. OverledenCatrina Geertrui- da Lambrechts, oud 42 jaar, ongehuwd. Weversingel hoek Bloemendaalsche binnenpoort had een aanrijding plaats tusschen een auto en een vrachtauto. Een kina werd gewond en bij een der omwonenden binnen gebracht. Nu de lijslnummers bekend zijn zal de propaganda voor de vele poli tieke richtingen wel stevig worden aangepakt. Bij nachtelijke kladpartijen hebben de communisten met gewel dige letters onze straten en wegen ontsierd. De communisten hebben groote plakkaten aangebracht voor de kerk van St. Franciscus Xaverius aan 't Zand en nabij de kerk op den Hof, waar 't niet geoorloofd was te schil deren. Het Nazorg-comité kreeg ten ge schenke een zieken-wagentje dat jaren lang door een meisje thans genezen is gebruikt en stelde dit ter be schikking van een klein patientje. De passieve houding sinds lang aangenomen tegen de relletjes veroor zakende groepen in de Langestraat op Zaterdagavond heeft er noodwendig toe geleid, dat de herrie steeds grooter wordt en wanorde gaat heerschen, waar rust en orde behoorde te zijn. De ntenschen die willen winkelen en eens gaan kijken wat onze winke liers étaleeren in de gezellige hoofd straten. raken verzeild tusschen opge wonden herrie-schoppers die noodza kelijk dienden te worden herinnerd aan de nuchtere waarheid, dat de open bare straat er niet is om op zoodanige wijze „politiek" te bedrijven. „Zijne Majesteit het Publiek' De tooneelcommissie van den Ainers- foortschen Kunstkring heeft een geluk kige greep gedaan, toen ze besloot het Gezelschap Saalborn uit te noodigen te Amersfoort eene voorstelling te ko men geven van hel blijspel „Zijne Ma jesteit het Publiek". In vele jaren is te Amersfoort geen stuk opgevoerd, dat met zooveel geest en intellect is geschreven als dit too- neelwerk. De handeling? In het voor spel zien we de vier hoofdpersonen na afloop van eene comedie-voorstelling aan een souper vereenigdBaron von Silenius. zijn vrouw, de actrice Ada Christensen en den schrijver van het stuk Thalhofer. Deze laatste maakt het hof aan de barones en deze bemerkt al spoedig, dat haar man, die al niet zoo jong meer is. in lichte laaie staat voor de actrice. Om haar man weer tot haar terug te voeren, verzint ze de volgende intrige: Ze becritiseert de handeling van het zooeven opgevoerde tooneelwerk en stelt den schrijver vooi het stuk met hun vieren over te spe len, maar dan zooals zij het geschre ven zou hebben. In de nu volgende drie bedrijven zien we de door de barones omgewerkte handeling zich afspelen. Deze handeling heeft het ge lukkige gevolg dat de baron zijn dwa ling inziet en het huwelijk dus niet door een ongeoorloofde verhouding verstoord wordt. De dialoog van dit stuk geeft ons eene aaneenschakeling van pittige, geestige trekjes te genieten. Het is een oratorisch vuurwerk, waarbij de apho- rismen als lichtende vuurpijlen bij bun dels omhoog schieten en de tallooze verrassende wendingen in de situatie als knal-effecten werken. Het geheel geeft den indruk, dal de auteur veel van zijn voorgangers en tijdgenooten Shaw, Pirandello en Mohiar heeft af gekeken. doch uit de opzet der han- i cling en vooral uit de dialoog blijkt dat hij ook over veel persoonlijk talent en een groote dosis «eest beschikt. Jammer dat de verkondigde wijsheden met steeds door den heugel konden, zn.dat we aan jongeren een bezoek moeten ontraden. Oscar Tourniaire gaf een schitterende vertolking van den rol van den land edelman von Silenius. Ook Magda Janssen» gaf uitstekend spel te genieten in den rol van dc kordate vrouw, die op zoo handige wijze ce wielen weer ln het spoor wist te brengen. Henri Eerens als dc auteur en Louise Kooi man als de actrice, pasten zich goed aan aan hel spel der beide hoofdper sonen. al konden ze ons niet steeds doen vergelen dat ze comedie speel- FILETS! Heerlijke Vischfilets .Glastra's Delicateajes", •lersch en gebakken verkrijgbaar. Pure visch, jesneden van de allerfijnste zeevisch. Ieerlijk van smaak - Extra voordeelig GLASTRA'S VISCHHANDEL Utrachhchestriat 40 - Tal efoon 9 Achteveld Zaterdag herdach de heer H. van ZarJbrink den da'j, dat hij voor 25 jaar tot kassier werd benoemd van de Coöp. Boerenleenbank en Handelsver- eeniging. De heer Van Zandbrink mocht dien Uag vele bewijzen van belangstelling en waardeering ontvangen. Volkomen verdiend, want zijn goede zorgen voor de boerenorganisatie zijn den boeren stand zeer ten goede gekomen Uit den Omtrek Hoogland Het Bestuur van de Coöp. Brand verzekering „Hoogland" noodigt uit tot de jaarlijksche ledenvergadering op Vrijdag 7 April 7 uur in „Concor- "a". De agenda vermeldt o. m.: Jaarverslag Secretaris en Penning meester. Vaststelling der Balans. Be stuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de Bestuursleden Lv. Klooster, Ant. Voskuilen en het lid v„ d. Raad v. Toezicht: Jac. Botterblom. Mededeelingen. Burgerlijke Stand. GeborenHendrika, d. v. P. Steen kamer en E. van der Lee lohannes Theodorus, z. v. A. H. Noortman en G. Sandbrink. OverledenCatharina üerardina Philippe, "'S j., wed. van J. van Eijken Hendrikje Boonestroo, 24 jechtg. v. P. Pothoven. Met gunstig gevolg hebben de vol gende leerlingen der R. K. Modevak school van Leo's Oord" examen af gelegd. Voor LingerieCob-1 van Dijk, Din* Schenkelaars, Coba Kreijne, Aaltje v. Middelaar. Voor Costumière: Rika Renkers, Rika v. Middelaar. Lena v. d. Hoven, Jansje van Valkengoed. Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. v. H. Rade maker en G. Batavier Jacoba Jo hanna, d. v. G. A. Ravenhorst en Leeuwen |ozef Christiaan, z. v. Roest en W. M. Steur Geurtje, v. R. Jongerden en G. Jetfen Albertha Wilhelmina, d. v. A. J. de Ruijter en W. M. Groenestein Jacob, z. v. D. de Jong en C. Hongma. Onder trouwd: J. v. Schaaik enj. B. M.Thie T.Ouderdorp en G.Suik. Gehuwd: W. Vroege en W. M. de Zwart B. Seijmonsbergen en C. J. E. Meijnen D. Koffrie en G. v. de Kamp B Appeldoorn en E. Hoofjes. I Overleden Maria A. Kok, 69 jr., wed. v. M. Daat- zelaar. De raad der gemeente Baarn houdt wederom een openbare vergadering op Woensdag 5 April a.s., des namiddags te half twee in het gemeentehuis. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. ontstond brand in een schuur aan de Weteringstraat, welke schuur geheel afbrandde. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. kon slechts het vuur tot genoemde schuur beperken. Eenige kuikens kwa men in de vlammen om. De oorzaak moet worden gezocht in een met pe troleum verwarmde kunstmoeder. den. Barne veld Voor den burgemeester is geleid een 16-jarige jongen, die bekend heeft door onvoorzichtigheid brand te hebben ge sticht, waardoor 30 40 H A. heide is afgebrand. Burgemeester Westrik is tot corres pondent •''er Prov. Geld. Archeologi sche commissie benoemd in het district Nijkerk, Barneveld, Putten, Hoevelaken en Scherpenzeel. De gemeenteraad besloot de werk verschaffing. die gewoonlijk op 1 April eindigt, te doen voortduren tot I Mei a.s. Op verzoek van den Barneveldschen Besluurdersbond om toekenning van een toeslag in de woninghuren van de werkloozen, werl afwijzend beschikt. Evenmin werd voldaan aan een ver zoek om aan werkloozen, wanneer zij drie maanden lid van een Bond zijn, reeds een kolenbon toe te kennen. Goedgevonden werd het vervaardigen van stenografische raadsverslagen op te dragen aan Hardeman, alhier, voor f 240 per jaar. B. en W. stclaen voor den nieuw Ie benoemen chef der gemeentepolitie te verzoeken voor het stoken der centrale ■erwarming van het gemeentehuis te villen zorg dragen en zijn eclilgenootc met het schoonhouden van dit gebouw te belasten. Daarvoor zou de gemeente kunnen aanbieden: vrij wonen in het naast liet gemeentehuis gelegen gebouw en een vergoeding van f 425 per jaar. Verschillende heeren vonden echter beter dit huis voor den gemeentcbode, die trouwplannen heeft, te reserveeren. De Voorzitter achtte dit zeer ongc- wenscht. Bij het gemeentehuis behoort namelijk een politieman le wonen, wat de heer Cozijnsen vo'strekt niet nood zakelijk vond. De voorzitter noemde hel interessan een leek, die er niets geen verslandl De heer Cozijnsen vond dal men dit ook kon omkeeren, welke uitdrukking de Voorzitter zoo ongepast noemde, dat hij intrekking daarvan eischte. De heer Cozijnsen ontkende den Voorzitter te hebben beleedlgd en be riep zich op den Raad. De Voorz. noemde het een schandaal t zou bij weigering, zijn consequenties daaruit trekken. De intrekking bleef echter uit, en net voorstel van B. en W. werd vc, worpen. Daarop werd f 350 toegestaan voor vergoeding van woninghuur ten bate van den nieuwen politiechef. Goedgevonden werd voir de ver bouwing der gasfabriek r.en bedrag van f3000 toe te slaan. Leusden Burgerlijke Stanu. Geboren: johanna Maria. d. v. H. Brandsen en A. J. Vrijhoel Maria, d. v. E. A. Jansen en J. Kersten. Ondertrouwd: H. Davelaar en J. Ger- Stoutenburg Geboren: An.|e, d. v. G. v. Veen en B. Lubbersen Johanna Martina, d. v. J. v Burgsteden en C. Hilhorst. Overleden: Hendrikus A. Teunissen, 82 jr., wed. v. N. Schoenmaker. Utrecht Bij gelegenheid van zijn 80-jarig bestaan zal het Kon. Ned. Zangers verbond te Utrecht een buitengewoon groot zangersfeest organiseeren, waar aan in totaal 43 koren met ruim 3200 zangers zullen deelnemen. Dit zangersfeest zal thans op Zater dag 3, en op 4 en 5 Juni (de beide Pinksterdagen) plaats vinden. Op den tweeden Pinksterdag zullen minstens 28 koren met ruim 2000 zangers aan het zangersfeest hunne medewerkiP" verleenen. Men hoopt bij goed weer des middags te half twee in optocht naar een plein in de stad te trekken, teneinde aldaar een open bare zangdemonstratie 'e geven, of bij slecht weer in het Jaarbeursgebouw met vrijen toegang. Daarna volgen dan weer de uurconcerlen van de 28 koren. Nijkerk 350.000 eieren 11.80—2.30; eenden eieren f 1.601,80 8 schrammen f 15 —25; 17 biggen 18—12; 4 varkens f40—60 278 runderen: kalfkoeien 1130-165; kallvaarzen f75 100; vet vee, le kw. f0,17-0,232e kw. f 0,14 —0,17 per pond; vette koeien f 110 -f 170. Soest Burgerlijke Stand. Geboren: Frederik üerril Jan, z. van H. E Brinkman en J. Braam. - Afiena, d. van M. Visman en M. Havekotte. Anna Rebecca, d. van C. J. W. Leer touwer en M. W. Harms. Gerardus Wilhelmus, z. van N. v. d. Brink en M. Natter. Annie Klasina Paulina Aartje, d. van K. P. Meijer en A. Maassen. Gijsbertha Elisabeth, d. van E. C. v. Breukelen en R. A. Ka merbeek. Ondertrouwd W. Visser en M. Koorevaar. I GetrouwdE, v. d. Broek en H. Katuin. Overleden Joanna Everarda Vennis, 69 j„ wed. van A. v. Isselt. Mary Jane Wilson, 68 jechtg. van G. J. Govaars. Maria Bertiena Jonkman, 71 j., wed. van B. A. Kok. Nicolaas Frederik Elzevier Dom, 67 j. In het Sigarenmagazijn Kamperbinnenpoort 3 vindt U een uitgebreide A sorteering Kwaliteitsmerken Kerknieuws. Het Heilig Jaar. liet H. Jaar is Zaterdagochtend in gewijd door Paus Pius XI met de opening van de H. Deur in de St Pieter. Er was buitengewoon veel be langstelling. Reeds om negen uur, bijna twee uur voor den aanvang van dt plechtigheid, waren duizenden personen bijeen. Tegen 11 uur verscheen Paus Pius XI aan het hoofd van den stoet, gevolgd door de aartsbisschoppen, patriarchen en kardinalen. Met Te Deum werd ingezet en doo» het koor v; de Sixtijnsche kapel ovei - genomen. Na eenige gebeden daalde Paus Pius van den troon af en opende de deur. De Paus knielde op den drempel en overschrijdt deze vervolgens, ge volgd door de kardinalen, de bisschop pen en andere waardigheidsbekleeders. Men schat het aantal pelgrims van buiten Rome, die op den eersten dag van het Heilige Jaar te Rome aanwezie waren, op 60.000. op onre MODELKAMERS,*le Etage, SALONMEjUBELEN Mogen wij U eens uitnoodigen tot een bezoek waar U een overzicht krijgt om Uw salon of zitkamer gezellig en smaakvol te meubilceren Beeke:ist.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modi.Tkan-.e-8 Binnenland 1. Wanneer men de gemeente ;;aat verlaten; alsdan moet een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuis- biljet) worden gevraagd ter secretarie der gemeente en meegenomen naar de gemeente waar men zich gaat vesti gen, teneinde aldaar uiterlijk binnen twee weken te worden ingeleverd 2. Wanneer men zich in de gemeente vestigtalsdan moet men overleggen e«n getuigschrift van woonplaatsver andering (verhuisbiljet), afgegeven in 1e vorige woonplaats; 3. Wanneer men binnen üe gemeente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht uiterlijk bin nen twee weken aangifte te doen, wanneer in dat gezin eenige verande ring plaats grijpt, ook door het opne men of het vertrek van dienst- en werkboden. Verzuim van aangifte kan worden gestraft met hechtenis of geldboete. Uit principe. In bestuurslichamen hoort men bij beraadslagingen over de meest ver scheiden soort van onderwerpen vaak het woord „beginsel" of „principe" gebruiken. „Beginselen" of „principes" moeten een leidraad zijn voor onze handelin gen en beslissingen. Zij behooren ge ëerbiedigd te worden. Merkwaardig is echter het gemak waarmede men het gewichtig motief „beginsel" hanteert. Men misbruikt de term „beginsel" vaak om eigen inzicht en opvatting anderen op te dringen in zaken die meteenig beginsel weinig hebben uit te staan. Dat is altijd zoo geweest en 'I zal helaas in onzen oppervlakkige!! lijd stellig nog wel langen tijd zoo blijven. Herinneren we ons hoe in vroeger jaren met hel woord „beginsel" werd geschermd toen de leerplicht aan de orde was. Alle conservatisme en alle politieke onrijpheid camoufleerde zich voor en na met „principieele kwesties". De coalitie, uitbreiding van kiesrecht, om te zwijgen van het algemeen kiesrecht, de leerplicht, de persoonlijke dienst plicht, later het vrouwen-kiesrecht het waren allemaal fameuse „princi pieele kwesties". Tegenwoordig glim lacht men er om. Vooral de „persoonlijke dienstplicht" werd indertijd als beginsel-kwestie uit gebuit. Men sprak in die dagen over het bezwaar van nagenoeg alle katho lieken, om hun kinderen te sturen naar kazernes, die zij als een gevaar voor godsdienst en zedelijkheid beschouw den. Dat was echter geen jjiste en zeker geen volledige voorstelling van de zaak. Er was geen zoodanig be zwaar van „nagenoeg alle andere ka tholieken." Om de eenvoudige reden, dat het rempla^antenslelsel een premie- was voor de ouders met geld, maar dc ouders zonder geld wel degelijk dwong, hun zonen naar de kazernes te sturenWie geld had om een rem- pla^ant te betalen, kon gerust zijn wie het niet had moest zijn zoons aan de gevaren der kazerne bloot stellen. Een dergelijke schromelijke bevoor deeling van gegoeden, met een vol ledige onverschilligheid voor de mo- reelc belangen van de zonen der niet- gegoeden, was onduldbaar. Wijlen dr. Schaepman was, in tegen- slelting tol de katholieke bourgeoisie van dien tijd, democraat genoeg :m daar een einde aan te willen maken en hij was, ook alweer in tegenstelling tot de katholieke bourgeoisie van dien tijd, staatsman genoeg, om te begrijpen, dat juist de persoonlijke dienstplicht hel eerste middel was. om in de ka zernes een beteren toestand te ver krijgen. Men moet niet zeggen, dat hel zeer verklaarbaar is „dat de katholieke huisvaders weinig zin hadden hun eigen kinderen als een soort proefkonijnen te doen dienen." De katholieke huis vaders, die geen remplagant konden konpen en dus hun zoons naar de kazernis moesten zenden, vonden het integendeel zeer rechtvaardig, dal de zonen der ouders-met-geld niet langer werden vrijgesteld alléén maar omdat hun ouders geld hadden. Dr. Schaepman en zijn medestanders hadden 't toen hard te verantwoorden I Bevolkingsregister. Men wordt herinnerd aan de ver plichting om steeds tijdig Ier gemeente secretarie aangifte te doen voor het bevolkingsregister. Bedoelde aangifte moei worden ge daan Te Goch heefl meteen Nederland- sche auto een ernstig ongeluk plaats gehad. De heeren van H. uit Beek bij Nijmegen en H. uit Nijmegen waren met mevr. L. uit Nijmegen op weg naar Krefeld en Düsseldorf. Onder Goch bleken zij een verkeerden weg ingeslagen te zijn en kwamen terecht op een weg voor klein verkeer. Op een gegeven ongenblik bleek de chauf feur het stuur niet meer meester te zijn, waardoor de wagen aan 't slin geren ging en omsloeg op dei. muilen zandweg. De drie inzittend in raakten onder de auto. Beide heeren wisten zich wclara vrij te maken en tilden den auto op om mevr. L. te kunnen verlossen. Het ble»k dat ze reeds was overleden. De vrouw bleek in het zand van den weg gestikt te zijn. Maandagmiddag is een ledige vracht auto van Roggen te Groningen, op weg naar Winnemeer, tusschen Ten post en üarrelswcer in de bocht van den weg in de Damsterdiep gereden. School kinderen zagen den wagen slingeren en daarna in de diepte verdwijnen. De inzittenden de 16-jarige A. Roggen en de ongeveer 30-jarige chauffeur Arkes konden eerst na twintig minuten door omstanders, die tehulp waren geschoten worden bevrijd en op het droge worden gebracht. Dokter van der Meer kon toen slechts den dood con- stateeren. De handlanger Veldman is op den losvloer van Staatsmijn Hendrik te Brunssum tusschen een steenen wip per en een met steenen beladen wagen bekneld geraakt, met het gevolg, dat hij gedood werd. De ongelukkige was 60 jaar oud, gehuwd en vader van 5 kinderen. Een electricien, die aan het werk was op de kap van het slalion der Tramweg Mij. te Amsterdam, is naar beneden gevallen. Hij werd in be- wusteloozen toestand naar een gast huis gebracht, alwaar hij aan de ge volgen is overleden. Een vliegtuig dat een Canadeesche ploeg vervoerde, om in Topeka een wedstrijd te spelen, is bij Neodesha neergestort. Vier personen werden ge dood en tien ernstig gewond. Het vliegtuig ligt in zeer moeilijk toegan kelijk terrein. In den avond is de ongeveer 50- jarige mcj. Bijlsma uit de St. Jacob- straat te Leeuwarden, toen zij in de Nieuwestad liep tc wandelen, door een groot stuk hardsteen var, een vensterbank, dat naar beneden viel, op hel hoofd getroffen. De vrouw was op slag dood. In den nacht brak te Wilnis brak te Wilnis brand uil in het pand, be woond door den manufacturier Smets cn door Fader. Het vuur breidde zich zeer snel uit en verraste de bewoners, die aller te bed lagen. Zij moesten zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. Het geheele perceel brandde lol den grond toe af. Nabij Wilp zijn twee mannen hel huis van den alleenwonenden onge veer 50-jarlgcn J. Vis binnengedron gen cn hebben hem, terwijl hij reeds te bed lag, aangevallen. Zij sloegen hem ernstig met een hard voorwerp, vermoedelijk een blaaspijp op het hoofd, sleurden hem vervolgens uil het bed naar de keuken, waar zij hem aan handen en voeten bonden en hem een zak over het hoofd deden. De in dringers moeten daarna, uil een kastje naast de slaapplaats, een bedrag van ruim f I0O hebben gestolen. Een 19-jarige New-Yorkschestudent, die den Zondag thuis doorbracht, .be wonderde de nieuwe buks van zijn 15-jarig broertje. Het broertje zou demonstreeren hoe het wapen werkte. De buks bleek echter geladen te zijn en ging af. De kogel trof den student in de rechter slaap, zoodat het slacht offer onmiddellijk dood was. Bij een aan één der IJsseloevers te Deventer wonende arbeidersfainilie, zijn twee kinderen 's nachts in hun bedjes aangevallen door ratten. De ongure dieren beten een meisje in één der oortjes en een jongen in één der armen. Waarschijnlijk zijn dc beesten door een slaapkamervensler binnen gekomen. Volgens berichten uit Moskou heeft de Sovjetregeering bevel gegeven tot het beginnen van een bezuinigings campagne, vooral bij de openbare lichamen. Reeds zijn 154.000 beambten bij verscheidene instellingen ontslagen, waardoor aan loonen 380 millioen roebel per jaar wordt uitgespaard. Te Oudenbosch brak brand uit in de boerderij van den heer 11. Rubbcns. Een groole hoeveelheid graan, 25 koeien en 6 paarden kwamen in de vlammen om. In het dorp March in heneden- Beieren werd de boerderij van den landbouwer Aigner geheel door brand vernield. Twee knechts, die niet tijdig gewekt konden worden, kwamen in dc vlammen om. Den volgenden morgen werden hun hall verkoolde lijken tus schen de puinhoupen gevonden. Te Gerkesklooster is de boerderij van den landbouwer 1'. T. lol den grond toe afgebrand. Al het vee (57 koeien. 17 kalveren en pluimvee) kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Te Oaanderen zal een nieuwe mo derne emaillcerfabriek worden gebouwd onder directie van Deurvorst te 'Ier borg. Het benoodigde terrein is reeds aangekocht. Twee Japans^,ie watervliegtuigen le Yokohama zijn bij luchhnanocuvies met elkaar in botsing gekomen en neer gestort. Een vliegtuig verdween in zee, het andere viel le pletter. Drie per sonen werden zwaar gewond, drie an deren worden vermist. Hei 12-jarig dochtertje van v. G. tc Eindhoven, dat dezer dagen een puistje op den neus open krabde, waardoor bloedvergiftiging optrad, is aan de ge volgen overleden. De Senaat te Hamburg heelt dc wet, die den eersten Mei lot feestdag maakt, buiten werking gesteld. T j Limburgsche dakpannenfabri- kanten hebben besloten de prijzen van hun producten te... verhoogen. In verband mei den noodtoestand in de klompenindustrie hebben te St. Oedenrode, in het hartje van het Meic- rijsche klompengebicd, een aantal no tabelen, waaronder de (burgemeester, Jhr. van Rijckevorse). besloten hun kin deren voortaan op klompen Ier school te zenden. De adjunct-direcleur der CoOper. Stoomzuivelfabriek te Dongen, is in een reservoir met kokend water ge vallen. Met zware brandwonden over dekt is hij naar het St. Elisabelhgast- huis overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. Bij een tornado, die Texas en Ar kansas heeft geteisterd, zijn 61) perso nen gedood cn vele tienlallen gewond. Talrijke kleine stadjes zijn gedeeltelijk verwoest. In het N.W. van Louisiana hebben hevige regens overstroomingen veroorzaakt. Vele stadjes en dorpen staan onder water. Den laatsten tijd zijn er in Enschede en omgeving tal van inbraken gepleegd, zonder dat het de politie gelukte den dader te pakken. Thans is gebleken, dat deze inbraken zijn gepleegd door jeugdige personen beneden de twintig jaar, die in twee benden werkten. Acht arrestaties werden verricht, vijl van de aangehoudenen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. In een gesprek met een der voor naamste personen in den oierverkoop naar binnen en buitenland, werd mede gedeeld, dat Nederland de laatste we ken door de groote prijsdaling 50 pet. meer eieren verbruikte dan voorheen Te Roermond worden op hel oogeti- blik zelfs in enkele zeer bekende res taurants harde eieren aangeboden aan de klanten, die er hun potje bier drin ken, zonder eenige prijsverhooging.

De Eembode | 1933 | | pagina 2