A. H. v. NIEUWKERK N.V. Wy exposeeren thans, Allerlei GJ.A.Verweij FILETS! Heerlijke VHchEleti .Qlulr*'* Dellcktesjes", vmch en stbikken verkrijgbaar. Pure vlsch, rrsncdcn van de allerfijnste leeviscb. Heerlijk van smaak Extra voordeellg GLASTRA» VtSCHHANDEL 11 tree ht»ch ««trial 40 - Telefoon 92 Naar wij vernemen, heeft de pre dikant ds. R. zich bij de justitie aan gemeld om de hem opgelegde strafte ondergaan. Hij is ingesloten in de strafgevan genis te Amsterdam. Op 27 Maart j.l. werd hij door het Hof aldaar wegens het schrijven van beleedigende anonieme brieven en brief kaarten tot 1 maand gevangenisstraf veroordeeld. Ook de rechtbank te Utrecht had hem tot 1 maand gevangenisstraf ver oordeeld. De predikant, die tot het uiterste is blijven ontkennen, heeft dus afgezien van cassatie. In 't Boompje had ten overstaan van notaris Knoppers ,de veiling plaats gehad van het complex huizen der bouwvereeniging „Frisia" bestaande uit 41 woningen. De eindcombinatie, zijnde dc perceelen 1 tot en met 41, werd toegewezen aan W. van Haselen alhier, voor 1104.100.-. De heer Van Haselen kocht de huizen in opdracht van de gemeente Amersfoort. Nu de bouwvereeniging haar bezit verliest en de schulden houdt, zal fail lissement wel niet kunnen uitblijven. De gemeente was garant voor rente en aflossing van het bouwcrediet en heeft toen rente- en aflossingsbetaling achterstallig werd, bij executie de huizen doen veilen. Vermoedelijk zullen de huizen door het gemeentelijk woningbedrijf in ex ploitatie worden genomen. Restauratie en huurverlaging kunnen niet uitblijven, zoodat de Frisia-onder- neming iog jaren lang een financieele last voor de gemeente zal blijven. Door de architecten Noordman en van Rijden werd namens het Kerk- en Schoolbestuur der parochie St. Ans- fridus aanbesteed het uitbreiden der Katholieke jongensschool aan de Mar- nixlaan. Inschrijvers Blanken, Bussum f 13.333. Heun f13.371. Bunnik f13.340. De Vos f13.820. Jac. van üent f13.845. De Goede. Soesterberg 14.094. Hazelaar 11.300. Hendriksen f 14.400. Beijer en Schreuder f 14.400. Barten f 14 433. De Bruin, Hoogland f 14.449. Schipper f 15.187. Van Westreenen, Zeist f 15.400. Groen f 16.735. St. Vincentius Vereeniging parochie O. L. Vr. Hemelvaart. Dezer dagen zullen de leden van bovengenoemde vereeniging antwoord halen op de gezonden circulaire. Zij verzoeken U beleefd bij afwezigheid een en ande' gereed te leggen. Burgerlijke Stand. W. v. Schalkwijk en T. Tesson - A. G- Sleeking en J. Brandsen W. F. A. Kolen en G- v. Buurcn A. W, Heere en G. M. Vunderink H. van Plateringen en D. Florijn, j Gehuwd: J. B. M. Verbergt en E. A. Seufert A. Richard en J. Gravin v. Randwijtk B. Plante en G. L. v. d. Heuvel A. v. Barreveld en R. v. Dorland. 8 April. Johannes Lambertus Gerar- dus, z. v. M. A. H. Bekker en E. W. Kok. OverledenMaria H. Overbeek. 69 j. Alijda A. Gerth, 4 j. 10 April. Geboien: Johannes Chris- tiaan, z. v. J. Meijer en W. G. Hiddink Bartus Johannes, z. v. J. B. Snijders en G fieere Frits |ohan, z. v. L. G M. A. v. Nieuwenhuizen er. G. J. v. Haselen. 1 Overleden: Maria Poort, 76 j., wed. v. R. Roethof. Eer. koopman verkocht aan een I jflrouw voor f 32 aan goederen, waar- .a:: zij een gedeelte meenam naar huis. De rest zou ze afhalen aan een be kend hotel, waar de koopman logeerde. Toen de juffrouw aan het hotel kwam, bleek de koopman er nooit te zijn geweest. De vergadering van het College tot de Directie van den Slaperdijk met geërfden van dit Waterschap wordt gehouden >-p Dinsdag 25 April 1933 des voormiddags 12 uur in een der lokalen van het Hotel .De Vergulde Zwaan'' aan de Utrechtschestraat Ie Amersfoort aangerukte politie ontzet. Een korten tijd werd de Utrecht schestraat afgezet, waarbij zich allerlei ongeregeldheden voordeden. Autobotsing. Op den Hoogeweg botsten een twee tal auto's hedenmorgen tegen elkaar. Een der auto's werd van voren ge heel in elkaar gedrukt, de andere auto werd in de sloot geslingerd en kwam op de linkerzijde te liggen. Deze auto werd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder zijn de twee inzittende vri gekomen met snijwonden aan gelaa en handen, terwijl de bestuurder van de eerstgenoemde wagen slechts een schaafwonde had opgeloopen.|Het on geluk is vermoedelijk te wijten aan het onklaar raken der stuurinrichting van de eerste wagen. Fancy-fair. In de patronaatszaal aan de Paulus Borstraat zal op Zaterdag 22, Zondag 23 en Maandag 24 April een fancy- fair worden gehouden. Deze fancy-fair is georganiseerd door de Jonge Werk man der parochie St. Henricus. De baten komen ten goede aan de kerk voor aanschaffing van misgewaden. Uitspraken Kantongerecht te Amersfoort. Dieren doen vervoeren op kwellen de wijze: J. H. H. Amersfoort f10 of I week tuchtschool. Dronkenschap: C. J. O. Soest f10 of 4 d., J. H. J. idem. W. R. Spaken burg idem. H. J. zwervend 2 weken hechtenis. H. J. zwervend 1 week hecht, plus een jaar opzending. het openbaar wapen bij zich heb- F. K. Amsterdam f30 of 10 d. en verb, revolver. Drankwet: J. J. v. d. B. Amersfoort f40 of 20 d. maar teruggave drank. LeerplichtwetM. F. M. Amersfoort f 10 of 4 <1, W. G. v. D. id. f2 of 1 d. Geen inlichting aan Raad v. Arbeid: W. Hilversum f2 of 1 d., P. v. H. Hilversum fl of 1 d. Langs spoorbaan rijdenP. J. C. H. Amersfoort f5 of 2 d. Arbeidswet: G. G. N. Amersfoort f3 of I dag. twet: W. j. I Amersfoort Zaterdagavond was het in de bin nenstad drukker dan ooit. Dricfacsis- nsche jonge menschen colporteerden, broederlijk naast de communisten met .De Tribune" Eerst ging ook alles goed. ondanks de volte. Toen een communist wal luid zijn blad te koop aanbood werd hij gearresteerd. Daarna werden de drie fascisten onder politie- gcleidc naar het hoofdbureau en van daar naar liet station gebracht. Eenlz. v. M. L, v. Tol en M. E. de Ruig •nmcnscholing voor hel politiebureau Toos, d. v. A. Muilwijk en J. Th, werd uiteengedreven. De fascisten M. Schoondcrgang Ernst, z. v. O. waren inmiddels bij het station der Kooij en E. R. Plachctzky Anlonia Costcrstoomtram door ccnige O.S.P.ers Jacoba, d. v. J, Smcink en M. E. W, gemolesteerd, doch door inmiddels Thiele Comclis, z. v. H. Lammertze, foort f 15 of 5 d. Te Soest venten z. v.: J. V. zwer vend f2 of I dag, Wielrijden zonder licht: W. V. Soest f3 of I d, W. V. id.. N. V. Wouden- b°' - 'demC. H. Hoogland idem, A E. Amersfoort idem, J. D. Nijkerk 15 of 2 d., H. v. B, Baarn f4 of 2 d„ G. v. W. Amersfoort f 1 of 1 d. Wielrijden zonder belJ. V. Barne- veld f2 of 1 d., J. S. Hoogland idem, G. C. Barneveld f 1 of 1 d. Wielrijdend zich aan auto vasthou den: L. H. S. Amersfoort f5 of 2 d. T. D. K. Amsterdam idem, C. V. Hil versum f2 of 1 d. Te snel rijden in Soest: F. H. S. Lochem f 15 of 6 d„ H. V. Winscho- schoten idem, H. E. Zeisi idem, J, L, Groningen idem, J. W. W. Zeist id., G. v. d. L. Deventer idem, G. J. V. Vreeswijk idem, A. H Apeldoorn id., J. A. M. Groningen idem. J. V. Gen- dringen idem, C. de M. Breda f20 of 8 d., H. S. Groningen idem,, J. M. H. Doetinchem f 10 of 4 d. Te snel rijden in Woudenberg: J. G. H. Amsterdam f 10 of 4 d. Wielrijden onder invloed alcohol W. R. Achterveld f25 of 10 d„ H. B. Achterveld f20 of 5 d„ A. IJ. A'toorl idem., A. H. L. G. Amersfoort f25 of 10 d. plus (f2 of I d.) voor rijden zonder bel. Auto zonder behoorlijke verlichting: H. K Harenkarspel f5 of 2 d. Linker wegzijde berijden: W. V, Baarn f 10 of 5 d., F. H. Bunschoten f3 of I d., Ch. v. M. idem. Onvoldoende remmenJ. B. Zand- voort f5 of 2 d. Geen nummer-letter aangebrachl: P. de G. Spakenburg 50 cent of 1 d., F. M. Amsterdam idem. Geen spiegel: J. W. F. Lunteren (5 of 2 d., G. v. B. Barneveld idem. Geen rijbewijs: C. M. K. Soes! fl of 1 d,, K. H. Bunschoten f3 of 1 d. Voor dezen auto verboden weg be rijden: E. v. G. Veenendaai f3 of 1 d. Uit den Omtrek Baarn Na een langdurige ziekte, welke sinds verleden week Vrijdag plotseling verergerde, is in huize „De Denne" zacht cn kalm gestorven Albertinc Steenhoff-Smulders. Mevrouw Sleenhoff— Smulders werd 2 November 1871 te Rotterdam ge boren en is dus op 61-jarigen leeftijd naar een beter leven overgegaan. Tot haar ziekte, welke van langen duur zou worden, haar >p het ziek bed deed neerliggen, was zij een vrouw, nog vol vitaliteit, vol belangstelling en medeleven, nog staande in en reagce- rende op het volle artistieke en maat schappelijke leven. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. v. 11. Muls en Kooij Geurtje üijsbertha, d. v Bor en G. Koenen Willem, O. en D Velthuizen, Ondertrouwd: J. N. Streefkerk en J. M. Streefkerk W, F. Hoekveld en B. A. Balke. Overleden Arie v. Deutekom, 74 jr., wed. v. N. Valkengoed Hendrik Jansen, 27 jr., echtg. v. K. Smfnia. Eemnes Zekere Kuus, stucadoor, fe Baarn reed met zijn motorrijwiel op den Wak- kerendijk in de richting Laren. Ter hoogte van Van Klooster reed voor hem een vrachtauto van Okhuisen uil Soest. Op het moment dat K., deze zou passeeren reed de chauffeur plotseling het erf op mef het gevolg, dat K. tegen de auto aan de achterzijde opbotste waardoor hij zijn linkerarm be zeerde, terwijl zijn motorrijwiel ernstige schade opliep. Naar wij vernemen treft den chauf feur van den vrachtauto alle schuld, aangezien hij nief tijdig zijn linker richtingaanwijzer heeft uilgestoken. De prijzen van de verhuurde per ceelen wei- en hooiland van diverse eigenaren in den Eemnesser-polder zijn in vergelijking met het vorig jaar vrijwel stabiel gebleven. De kampen weiland gelegen vó6r den Zomerdijk werden voor een weinig minder verhuurd, terwijl de kampen achter den Zomerdijk, gelegen in de z.g.n. Maat, in prijs iets opliepen. Burgerlijke Stand. GeborenBarbara Geertruida Maria, d. v. J. E. v. Wegen en J. M. Gieskens. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenGerardus Coinelis, z. v G. A. Groen en M. M. Voskuilen. Joannes Gijsbertus, z. van J. v. Tweel en C. v. Hamersveld. Leusden Burgerlijke Stand. GeborenArnoldus Hendrikus, z. van S. A. Schimmel en J. Tolboom. OndertrouwdW. A. v. Voskuilen en Voskuilen. NlJkerK Op de markt 375.000 eieren f 1.90—2.35eenden eieren f 1.50-1.70; 55 biggen f 10- 12; 6 varkens f60—70; 384 runderen: kalfkoeien f 130-155: kalfvaarzen 175 -125; vet vee. Ie kw. f0.180.25; 2e kw. f 0.15—0.18; vette koeien f 100 —225; 71 nuchtere kalveren: mest- kalveren f8—14; slaclitkalveren f2— 3.- Dat de in onze omgeving gemeste vette kalveren van goede kwaliteit kunnen zijn, bleek weer op de Paasch-| veetentoonstelling te Amsterdam. Daar behaalde onze plaatsgenoot J. Rbethof met zijn inzending van twee door hem zelf gemeste vette kalveren 2 eerste prijzen. Het eene dier woog meer dan 175K.G. en kwam daardoor in klasse 20, het andere in klasse 16. Bovendien werd den inzender voor één der dieren klasse 20) den kampioensprijs, be staande in een gouden medaille, gereikt. op onze MODELKAMERS, le Etage, SALONMEUBELEN Mogen wij U eens uitnoodigen tot een bezoek waar U een overzicht krijgt om Uw salon of zitkamer gezellig en smaakvol te meubileeren Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. b 18 modelkamers Soest Burgerlijke Stand. GeborenJohanna Wilhelmina, d. van D. v. Velzen en A. Roest. Anthonia, d. van K. lar.son en A. Nij hoff. Jannigje, d. van H. v. Essen en G. v. d. Broek. - |acob Alexan der, z. van J. F. v. d. Ham en J. J. v. Duuren. Louise Sipkje, d. van A. Rijksen en D, Kuiper. Ondertrouwd: H. J. v. Duinkerken en T. Klomp. G. J. Koot en M. A. v. Breukelen. D. Posihumus en G. Witema. Ge huwd W. Recourt en G. E. M. Wegh. W. Visser en M. Koorevaar. Over leden Maria Vossclman, 84 j wed. van J. Nijeboer. Cornelia Bertha Hazeu, 85 j.. echlg, van H. J. Lamoraal Wichers. Johannes Marius Aart van Nes, 73 j., echtg. van A. Bentum. Een 70-jarige weduwe te Gouda is door gasvergiftiging om het leven ge komen. Zij had de gewoonte de kraan, welke den toevoer van gas uit de lei ding naar het brandstel regelt, te laten openstaan, 's Nachts is het slangetje losgeschoten, waardoor het gas het vertrek binnenstroomde en de vrouw haar slaap verrasttc. Terwijl de heer H. Bremer le Oude- haske den heer L. Hof behulpzaam wat bij hef probeeren van een jong paard, kreeg hij, toen het paard schrok, een trap legen het hoofd. Met gebroken kaken werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden, Boven hel militaire vliegterrein le Thorn heeft een botsing plaats gehad tusschen twee jachtvliegtuigen. De vleugel van een der vliegtuigen werd vernield. Het loestel stortte neer en vernielde twee woningen. Een vrouw en een kind werden ernstig gewond. De bestuurder, een officier, kwam om hel leven. Tusschen Arnhem en Ulrechl is een kind, dat met een transport Nederland- sche kinderen van Duisburg naar Ne derland op weg was, uil den Irein gevallen. Het kind had in een onbe waakt oogenblik kans gezien het por tier te openen. Met een hersensschud- ding en een gebroken enkel is hel in het ziekenhuis te Bennekom opgenomen. Sedert een week wordt in een aan tal plaatsen in Neder-Oostenrijk naar verborgen wapenen gezocht. Tot nu toe zijn 200 geweren, 20.000 geweer patronen, 3 machinegeweren, 50 pisto len en revolvers en verder sabels en andere slagwapens gevonden. Ook in Stiermarken is het onderzoek nog niet geëindigd. Te Knittelfeld zijn 3 ma chinegeweren, 80 geweren, 10.000 ge weerpatronen en talrijke dynamietpa- tronen gevonden. Het Chineesche ministerie van Bin- nenlandsche Zaken heeft een politie corps voor vrouwen opgericht. Dit heeft een storm van protesten ontketend in conservatieve kringen, die vreezen dat dit een begin is van einancipeering der vrouw in China en dal men er dan ook straks toe over zal gaan de vrou wen op de slagvelden te laten strijden en dat de vrouwen dan zeggenschap in de regeering zullen willen hebben. Meermalen was het reeds voorge komen dat uit de kas van het spoor wegstation te Zwammerdam geld werd vermist, zonder dat het gelukte den dader le ontdekken. Een rechercheur van Utrecht, die zich verdekt had op gesteld, wist den dader, een arbeider remmer uit Utrecht, op heeterdaad te betrappen, toen de:e een bedrag van f|6 uit de stationskas wegnam. In 1805 redde de Duifsche korpo raal Franz Spohn hel leven van Na poleon. De Fransche keizer heeft toer: aan zijn redder en diens nakomelinger een jaarlijksch pensioen van lOOQfrancs toegekend. Sedert is dit bedrag alle jaren, dus reeds 128 maal, uitgekeerd. Dit jaar is het ontvangen door den Duitschen beeldhouder Ludwig Gervin, erfgenaam van Spohn. Gedurende den oorlog van 1870 en den wereldoorlog is het pensioen niet uitgekeerd, maar later zijn de achterstallige gelden be taald. Een vrachtaulo, die aardappelen- pootsters naar een boerderij in Lin colnshire bracht, reed tegen een paal en sloeg om. Drie vrouwen waren op slag gedood, twee mannen en een vrouw werden levensgevaarlijk gewond. De drie omgekomenen hadden allen een gezin met kinderen. Te Rotterdam raakten de 32-jarige P. S. en de 26-jarige F. S. slaags. P. S. trok een revolver en school. Een 70-jarige vrouw, die juist passeerde, werd in haar rechterbeen geraakt. In dc goudmijn te Lanlaagte heelt een ernstig geval van gasverstikking plaats gehad, waardoor 7 Europeanen werden gedood en een aantal andere arbeiders bedwelmd. In Bremen's ceniraal-station zijn Iwee beambten van de rijksspoorwegen, toen zij wilden uitwijken voor den Irein, door den sneltrein uit Hamburg ge grepen en gedood. Op I April is in werking getreden het verdrag tusschen Nederland en België, waarbij de onderdanen van deze staten wederzijds gelijkgesteld worden voor de toepassing der Invalidiieits- en Ouderdomsverzekering. In een politieke vergadering van uiterst rcchtsche partijen te Lyon is het tol een lievig handgemeen geko men, waarbij een tiental personen wer den gewond, waarvan enkele zwaar. Door een storm, die plofseling op kwam, zijn te Aberdeen 13 booten van zalmvisschcrs omgeslagen. Er worden 10 visschers vermist. Te Auchyles-Moines is een granaat ontploft, welke nog uit den oorlogs tijd stamt. Drie jongelieden werden gedood. Naar de Amerikaansche consul in Honduras mededeelt, is de havenstad Tela voor drie vierde door een grooten brand vernield. De materieele schade is zeer groof. Een Engeische schoenenfabriek te Northampton is door brand vernield. Ruim 30.000 paar schoenen gingen in de vlammen verloren. Schoolgaande kinderen le Barcelona hebben een befooging gehouden tegen te lange vacantics. De kinderen ver zamelden zich voor het stadhuis, uitte luide prolesten cn zonden een depu tatie naar de bevoegde autoriteiten om hun klachten uiteen te zetten. Zij ver klaarden o.a. dat speciaal de Paasch- vacantic te lang was en mei het oog op de eindexamens hen te veel uit de studie haalde. De directie van de Tricotfabriek te Winterswijk heeft bekend gemaakt, dal de heer G. J. Willink, die de vorige week gestorven is, driehonderdduizend gulden nagelaten heeft om te dienen voor een fonds, waarvan de rente ten bate moet komen aan instellingen het fabriekspersoneel op een wijze, bepalen door de directie. Vier bandieten hebben ingebroken in een bank te Bilbao en ongeveer 10.000 gulden gestolen. Toen zij ir veiligheid waren, belden zij den direc teur der bank op en beloofden hem een re?u voor hel geld te zullen zen den, daar zij niet wenschten, dat het personeel van dezen diefstal verdacht zou worden. Een 63-jarige bedelares is te Le banon (Ambewusteloos en van uit putting en honger aangetroffen. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zij overleed. Bij onderzoek bleek, dat de vrouw een bedrag van 1000 dollar op de bank had staan en dat in de zoomen van haar kleeren eveneens bankpapier verborgen was. In een dorpje nabij Cadiz had 28-jarige jongeman met een vriend een weddenschap gesloten, om zonder tusschenpoos veertig glazen wijn op te drinken. Nadat hij het veertigste glas had uitgedronken stortte hij neer en overleed eenige minuten later. Een Nederlander in Monte Carlo is het slachtotfer geworden van twee vreemdelingen, met wie hij kennis had Semaakt en vriendschap gesloten, inder bedreiging met revolvers wisten zij hem één millioen 600.000 francs af te zetten. Tijdens een bijeenkomst van nat.- soc. jonge vliegers op het vliegveld te Slaaken, kwam een der vliegtuigen in aanraking met hoogspanningsdraden, tengevolge waarvan het te midden der toeschouwers neerstortte. Een man werd gedood, terwijl een vrouw ernstig werd gewond. Onder de inheemsche gearresteer den op het eiland Onrust werden ver schillende gevallen van beri-beri ge constateerd. Dit verschijnsel is zoe merkwaardig, dat de chef van hel militair hospitaal te Batavia persoon lijk naar het eiland is vertrokken. kerkelijke: DIENSTEN. Het overnemen van ondcistaandc mede delingen in andere bladen is uitdrukke lijk verboden krachtens de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Biechthooren van 4—9 uur. DONDERDAG Witte Donderdag. 8 uur plechtige H. Mis. 7 uur Godsdienstoefening. VRIJDAG 8 uur Plechtigheden van den Goeden Vr/fag. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 7 uur Wijding van de Paasch- kaars en het Doopwater. 8 uur gezongen H. Mis. Biechthooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Binnenland Het Stichtsche Varkensstamboek. De Rijksvceteeltconsulent voor Utrecht. Swierstra, bericht: Door samenwerking met de Com missie voorde varkensfokkerij, kunnen de leden van het Stichtsche varkens stamboek goede beeren en zeugen te gen zeer billijke prijzen (marktwaarde) beschikbaar stellen. Voor aankoop van beeren tegen deze prijzen komen alleen beerenhouders in aanmerking; walde zeugjes betreft ook andere personen (veehouders). Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door J. Lodewijks, Secretaris van de Commissie, Landbouwbcurs Utrecht en H. W. Velis, inspecteur van het Stamboek, Nedereind te Jutphaas. Ook kan men zich rechtstreeks wen den tot de leden: o.a. C. A. v. d. Willigen te Bunnik; Joh. v. d. Waay te Ede allen fokkers van het Yorkshire- ras of H. Brouwer „de Bieshaar" Ie Hoogland, fokker van het V.D.L.-ras. In het Sigarenmagazijn van Kamperbinnenpoort I vindt U een uitgebreide A sorteering Kwaliteitsmerken JÉL Marktbericht Kaasmarkt Amersfoort. 10 April. Aangevoerd 24 wa gens, bevattende 6000 Kilo. Prijs I 20.00 tol f 22.00 p. 50 Kilo, Handel matig. Hooglanderveen Te Huur Een Burgerwoonhuis f4.— per week, te bevragen Bur^em. van Tuylstraat 147B. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG 7 uur H. Mis met Paasch-Com- munie der militairen. Half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG Witte Donderdag, gedenkdag der instelling van liet H. Sacrament de H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en verder de gehcelen ochtend zoodikv jls het noodig is tot aan de plechtige H. Mis om 8 uur, ook vMr en onder de plechtige H. Mis. Na dc H. Mis processie, en den geheelen dag aanbidding. 7 uur gebeden, gezangen en sluiting der aanbidding, VRIJDAG Goede Vrijdag. 7 uur aanbidding. 8 uur plechtigheden en processie. Den geheelen dag gelegenheid tot het bidden van den kruisweg tot zeven uur. 3 uur sterfuur des Hecrcn, Kruis weg. ZATERDAG Half 7 wijding v. d. Paaschkaars en de doopvont. 8 uur gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Gelegenheid om te biechten van half 3 tot half 10. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Tof 12 uur 's middags onthouding van vleeschspijzen, om 12 uur eindigt de 40 daagsche vasten. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borsfraal no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34, Telefoon 1158. WOENSDAG Om half 8 geen II. Mis. Van 5—8 uur biechthooren. DONDERDAG Witte Donderdag. Uitreiken der H. Communie om half 7, 7 uur en half 8 en voor en onder de H Mis van 8 uur. Om 8 uur gezongen H. Mis, waarna processie. Den geheelen dag aanbidding. Om 7 uur gezangen en gebeden. VRIJDAG Goede Vrijdag. Om 7 uur uitstelling van hel Allerheiligste. Om 8 uur Plechtigheden. Om 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Paasch-Zaterdag om kwart voor 7 wijding van paaschkaars, water enz. Om 8 uur gezongen II. Mis. Om 10 uur komen alle school gaande jongens en om half 4 alle schoolgaande meisjes biech ten, daarna biechthooren tot 9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Cafslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Cafslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Van 4 lot 8 uur biechthooren. DONDERDAG Wille Donderdag. Om half 8 wordt de II. Commu- itgereikt. 8 uur plechtige H. Mis. Den geheelen dag uitstelling van hel Allerheiligste. 7 uur gebeden en gezangen. VRIJDAG Goeden Vrijdag. 8 uur de Plechtigheden. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Half 7 wijding van Paaschvuur en doopwater. 8 uur gezongen H. Mis. Vasten cn onthouding tot 12 uur. Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om hall 8 en 8.10 uur.

De Eembode | 1933 | | pagina 2