X IJmuider Vischhandel H. GLASTRA Co. N.V. Utrechtschestraat 40 - Telefoon 92 Meermalen bekroond Allerlei J____ J_„ omvangen wJJ alle soorten versche vlsch van ons HOOFDKANTOOR IJMUIDEN. U is danrom verzekerd van PRIMA KWALITEIT en BILLIJKE PRIJZEN - Kabeljauw PnPlPn II3II ™vl,ch Tart>0» - Ton8 - Heilb°t - Vischcarbonade enz. - Heerlijke Qebakken Visch - Oarnalen croquctten - Vischkoekjes - Delicalesjes - Versche garnalen - Versche- en gerookte paling - Nieuwe IllklUIUII HUU h»flng - Clemarineerde haring - Rolmops - Stokvlsch - Zoute visch - Gerookte- en versche zalm - Oerookte- en gestoomde makreel - Gerookte bokking enz. enz. Zalm - Sardines Alle soorten w Vischconserven - Zalm - Sardines b i Kringdag Jonge Boerenbond van den A.B.T.B, Kring N.O. Utrecht. De heden gehouden Kringdag van de longe Boerenbond kenmerkte zich door een groote opkomst en belang stelling- Te kwart voor 9 werd de H. Mis bijgewoond in de parochiekerk van den H, Henricus, opgedragen door den Geestelijk Adviseur van de Afd. Hoog land. Kapelaan Gerritsen, waarnamen zich vereenigden in het Patronaatsge bouw aan de Paulus Borstraat. Voorzitter P. Hilhorst van Soest opende de bijeenkomst met de Chr. Groet, heette allen van harte welkom in 't bijzonder de sprekers enjde tech nische adviseur de heer Segers Hoog land en noemdï vervolgens als de stuwende kracht van dezen kringdag Pastoor H. Elbersseu en den heer Lieshout. Na eenige huishoudelijke zaken af gehandeld te hebben werd een op wekkend en propagandistisch woord gesproken door den heer Ganzeboom Nijmegen. Spr. wilde een kort woord spreken over de Katholiskr Pers, Kath- Vakpers en meer speciaal over het Orgaan „De K. K. Boeren en Tuin dersstand". 't Zijn nietjalleen boeren, d.w.z. vakmenschen. die hun mooie vak kennen en beminnen, doch die zijn tevens Katholieke boeren met honger idealen, leeken-apostelen wil lende zijn. De Katholieke vakpers is in deze streken nog niet voldoende bekend en ingeburgerd. Er zijn er hier nog die opmerken: wat is nog neutra ler dan de landbouw en men abon neert zich op de neutrale landbouw courant. De vraag die allereerst gesteld dient te worden is welke levensbe schouwing men heeft. Niet productie is hoofdzaak doch het mensch zijn van den landbouwer en tuinder. Spr. wijst op de wereldtoestand geschapen door het niet lekening houden met dc waarheid. Zoek eerst het Rijk Gods en de Gerechtigheid. Wij hebben als Katholieken te strijden voor behoud en uitbreiding van Christus Rijk en hebben ons daartoe gezamenlijk aan te sluiten. Naast hoogere geestelijke genaden is een machtig wapen de Katholieke Pers en ook de Katholieke Vakpers. Herstel van de economische orde in Christelijken zin. daar kan een neutraal blad. een neutraal vakblad niet over schrijven. De katholieke vakpers steunt ten allen tijde op de leer der Kerk. Spr. hoopt dat de R. K. Boeren en Tuin- derssland nauwer aangesloten zal wor den met de Jonge Boerenbond. Gaat, jonge boeren, straks naar huis als leeken-apostelen voor de Katholieke pers en vooral ook voor uw eigen kath. vakpers. Lezing van den heer J. Smink Hoog land over „Nieuwere inzichten in de Grasland-cultuur". Spr. zette uiteen de wenschelijkl.eid melkkoeien op kleinere perceelen te weiden waardoor steeds versch gras overblijft en de melkop- brengst aanzienlijk grooter doet wor den. Ook behandelde deze spr. op zakelijke wijze bemesting van het gras land en loonde aan dat zwaardere en betere bemesting meer melkopbrengst geeft, dus meer geld in het laadje brengt. Na deze lezing werd de gees telijke adviseur, Pastoor H. Elberssen van 't Gooij, zoo juisl binnengekomen, door den voorzitter van harte welkom geheeten. Pastoor Elberssen het woord krij gend, wilde een kort geestelijk woord spreken. De vraag in hel leven is niet of God aan onzen kant staat, doch of wij ons van Hem verwijderen, ja dan neen. Dat gij. katholieke jonge boeren, in het groote kwaad zult vallen, behoeven we niet bevreesd voor te zijn. Wel echter voor het kleinere, het lang zaam werkende vergif. Als voorbeeld stelde spr. de bijen. Zij zoeken hun honing in de bloemen. De bloem van een Oleander is buitengewoon mooi. doch geeft de bijen met de honing vergif. De bij nu ontvlucht de oleander hoewel dit vergif niet direct doodelijk is. doch wel wanneer de bij deze plant meermalen zou uitkiezen. Dit langzaam werkende vergif, het kleinere kwaad, moet de mensch ontvluchten. Wc moeten tooncn dat we karakter hebben, dat er pit in ons zit. Het met elkaar en voor elkaar werken vaagt somtijds offers, vraagt het terzijde stellen van eigen ik, welnu brengt voor elkaar deze offers. Vervolgens reikte pastoor Elberssen aan den heer J. Smink, Hoogland, het diploma uit voor het best gemaakte opstel over landbouwaangelcgcnheden en wcnschte hem geluk met dit be haalde succes. Volgende spreker was de heer Bos houwers, die sprak over de crisistoe standen in het boerenbedrijf en de verwachtingen voor de toekomst. Spr. trok een vergelijking lusschen de C'isis in de 8Ö'er jare en die van heden. Van 1880 tot 1890 slccg de productie in Amerika onrustbarend, waardoor uil- voer noodzakelijk was en de Euro- peesche markt totaal overvoerd werd. 't Noodzakelijke gevolg Iflervan was vermindering van de graanteclt en loe- name van de veehouderij en hel zuivel bedrijf, ook in ons land. Na 1895 werd het land- en tuinbouwbedrijf ook meer wetenschappelijk gevoerd, waardoor de markt zich meer aan andere kon aan passen en concurrentie meer mogelijk werd. Tot den oorlog ging dit zoo door; toen kwam echter de crisis. Velen hebben hiervan de oorzaken aan gegeven: Overproductie en ondoel matige geld' een groote nam de crisis nog in scherpte toe. Vooral de akkerbouw werd zwaar ge troffen. Deze werd totaal ontredderd en de vrees bestond toen - en deze is gegrond gebleken dat deze zich tot den overigen landbouw zou uit breiden. In de veehouderij ging het nog tamelijk goed, wat tot gevolg had een groote toename van den veestapel en een daarmede gepaard gaande toe name van vleesch- en boterproductie. Pogingen werden in 't werk gesteld n den land- en tuinbouw te redden. Verschillende steunmaatregelen werden door de Kamer genomen waarvan de tarwewet 't meest heeft gedaan. (Spr. ging op dit punt dieper in). Voort gaande wees spr. op hetgeen de land bouworganisaties als hun meening te kennen hebben gegeven, n.l. dat dc bedrijven zich erop moeten toeleggen, om in de nationale behoefte te voor zien, waartoe een beperking van de productie noodig is. Een uitgewerkt schema, vergezeld van eenige voor stellen inzake beperkingsmaatregelen in de productie, is door de drie cen trale organisaties verzonden. Tenslotte dringen de organisaties ten krachtigste aan op een meer actieve handelspolitiek. Vervolgens sprak Spr. de hoop uit dat ook de jonge Boeren zich bij de noodzakelijke veranderingen in de bedrijfspolitiek zullen neerleggen, in welk verband Spr. wees op de goede uitwerking dercrisis-varkenswet, welke wel niet tot voldaanheid, maar dan toch zeker tot tevredenheid werkt. Eindigend drong spr. er op aan, dat alle Jonge Boeren trouw zullen blijven aan hun organisatie, opdat deze een steun moge vinden in haar streven: te verkrijgen een welvarende boerenstand en daarmede een welvarende maat schappij. Tenslotte hield dr. C. K. v. Daalen, Rijkslandbouwconsulent te Bilthoven, een lezing over „De nieuwste wij: van conserveering van eigenverbouwd veevoeder", welke lezing werd ver duidelijkt door een serie lichtbeelden, en met groote aandacht werd gevolgd. Te ruim 1 uur sloot de voorzitter met een toepasselijk woord deze ge slaagde Kringvergadering. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. Hedwig Schomber, E.L., P Bothlaan 27, dienstb. Jannetje Plug. N.H.. Valkcstraat 12. dienstb. Wilhelmina Blewanus, R.KUtr.weg 225, huish. Klara Tschiersekke, E.L., Arnh.weg 15. dienstb. J. Wijnands. H.A.E.A., v. Bemmelstr. 6. eiectr. Wed. W. v. Heuven, N.H., Wijersstr. 37. W. Idzerda, N.H.. Soesterw. 170. arb. A, Veldhuizen. N.H., Laan 1914 no. 9, tuinman. A. Blauwbroek. N.H., Palmslr. 248, arb. N.S. K. Zijlstra. G.K.. Parallelweg 32. Aleida Broek. N.H., Bloemend.str. 2, dienstbode Aaltje Rouwenhorst. N.H., P. C. Hooft- laan 2, dienstbode. Louis Croockewit, R.K., Bergstr. 27. Achteveld is in Huize St. Joseph examen geweest, uitgaande van de R. K. Ver- ceniging tot bevordering van industrie- onderwijs voor meisjes „St. Anna". Voor costuinière slaagden: Rika Hutten, Maria Druijff, Johanna Kohlmann, Annie van Daetselaar, Anna Verhoef, Gretha Ruitenbeek, Corrie Maastricht, Jaan v. d. Belt, Rika Roest. Voor lingerie slaagdenMies Hart man, Corrie Rijken, Geertje Rijken, Caecilia Blom, Bertha Rooinen. Maria Verhoei, Caecilia van Daatselaar. 2e luitenant art. v. d. Woude, N.H., O.Soesterw. 169, metselaar Johanna v. Putten, R.K., B.W.laan 55 Atze de Vrieze, Merwedestr. 3 Emmi Schleinc. R.K., Krommestr. 41, huishoudsler S. Holman. Utr.weg 225, huiskn. P. Hendriks, R.K., Schimmp.straat 19, hotelkok Wessel Priem, Ranonkelstr. 90 Poppe Cransberg, Kapelweg 116 Petronella Spierings, Kapelweg 116 G. Mlieen, N.H., II. v. Viandenstr. 8 Louise Badings, D., J. Catslaan 32 Elisabeth Goorhuis, N.H., Hoogew. 101 Wilhelmina Schepers, N.H., Maasslr. 23 "Krupicka, R.K., Timorslr. 22, schoen maker. Minna Krijs, E.L., Einmal. 11. dienstb. Dopelheuer, R.K., Langestr. 43, horlogemaker W. Frijhoff, R.K., Muurh. 25, loiogr. Nanna Dol. N.H., Arnh.w. 52, schilder L. Horst, G.K., Vermeerslr. 99, kapper j J. Donk, R.K Coornherii. 6, handel. Antoinette Schmilz, Thorbcckepl. 16, typiste Hendrika Lange, R Scheitemalaan II, lecrares Maria Viet, N.H., Utr.weg 266. adsp. verpleegster Neeltje Blonk, N.H., Utr.weg 266. 1.1. verpleegster Pieternella Aar, R.K., K.WIIhelm.str. 35b W. Puisier, B W.laan 300 F. Kawerman, N.H., Pascalstr. 26 koopm. Cornelia Ruitenberg, G.K., Gr,Koppel 9 T. v. Leeuwen, Papaverstr. 16 Adriana Ribbens, R.K., Brouwcrslr. 6 Evert Derks, O.K., E.Meysterweg 35, onderwijzer K. Scliweig, Heinsiusl. 5, kant.bed. Emma Seufert. R.K., 2e Inf.kaz.slr. 3a W. Kraaijenhof. N.H., Kruiskamp 25 Maatje Zegers, G.K., Utr.w. 89, dienstb. Regina de Canne, R.K., Dillenb.l. 22, dienstbode Eefje Pol, D., MAVithoosstr. 39, huish. F. Lachnit, R.K., Sumatrastr. 23, kellner J. von Nelzen, N.H., v.Campenstr. 30 bloemist Wed. C. Bakker, G.K., Beekenst.I. kruideniersbed. Uit den Omtrek BiltHoven Hei gebouwen complex ati het Sanatorium Berg en Bosch, dat in op dracht van „Herwonnen Levenskracht" werd gebouwd, zal einde Mei gereed zijn. De 350 patiünten, die thans nog in de oude inrichting te Apeldoorn worden vergleegd, zullen van 29 Mei tot 30 Juni geleidelijk naar het nieuwe Sanatorium worden overgebracht. Van I Juni af zal de Directie ge vestigd zijn te Bilthoven. zoodat dan het correspondentie-adres zal zijn Sanatorium Berg en Bosch. Bilthoven. Reeds werd bekend gemaaki, dat de officieele opening zal plaats hebben op 18 Juli. Benoemd tof officier in de Orde van Oranje-Nassau Ds. B. Alkema, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Soest. Soeslerberg De bakker A. Tammer behaalde op den laatst gehouden tentoonstelling van brood, koek, etc., in het R. A. I. ge bouw te Amsterdam, met het door hein ingezonden brood den 3de prijs, waar hij tevens met zijn inzending het hoogste aantal punten bereikte uit het gewest Utrecht. Daar op deze tentoon stelling 24000 inzendingen waren uit het geheele land, is het behalen van deze prijzen door den heer Timmer een groot succes. Voorthuizen De brandweer werd geroepen op dc boerderij van v. d. Wal. Zij kon echter niet meer voorkomen, dat het woonhuis met stallen, drie hooi- en korenbergen en een schuur een prooi der vlammen werden. De groote schuur en het bak huis, konden door krachtig werken nog behouden blijven. Van den inboe del kon zoo goed als niets worden, gered. De brand is vermoedelijk ont staan door een lek in den schoorsteen. Woudenberg Niettegenstaande de uitspraak den Hoogen Raad, waarbij de land bouwers in het ongelijk werden ge steld, blijven nog eenige varkenshou ders volharden in hunne weigering om hunne varkens te laten merken. Om verdere gevolgen te voorkomen, hebben verschillende boeren al hun varkens opgeruimd. Enkele deden dit niet. waarn1 de dieren door controleurs derVarkens-centrale in beslag genomen werden. Zoo werden, gelijk reeds eer der gemeld, bij .len lieer S. W 6C varkens in beslag genomen, terwijl thans ook bij K. V, 3 en bij H. W. 75 dieren zijn weggevoerd. Den Dolder De machinist van een trein zag langs de spoorbaan het verminkte lijk van een vrouw. Hij bracht den trein tot stilstand. Het personeel waar schuwde de politie. Hel onderzoek wees uit, dat de vrouw, die reeds geruimen lijd dood moet zijn geweest, een ongeveer 2T- jarige dienstbode was uit de Willem Arntzhoeve. In den loop van den nacht is zij half gekleed np de fiets uil ge gaan. Vermoedelijk is zij door een passeerende goederentrein gegrepen en op slag gedood. Haar fiets lag eenige meters verder langs den spoordijk. Eemne» Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina, d. Beek en T. H. v. Vliet. Nilkerk Op de markt: 375000 eierenextra groote f 2,80, gewone f 1.80—f2.50, eendeneieren 11.65—f I 75. I Schram f 10 f 15. 59 8 f 13. 165 Runderen kali- koeien f120—f160, kallvaarzen 175— f 115, vet vee Ie kw. 1022 -10.25. 2e kw. fO.15-10.22, vette koeien f 120 f 190, 36 nuchtere kalveren: mest- kalveren f 12f 16. slachlkalvercn f2 f4. Schapen 18-112. 28 Lammeren f3—f6. Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op dc credlteurenlijst in het faillissement der N.V. Midden stands Credielbank voor NijKerk en Omstreken. Deze lijst Telt 35 credi teuren met een toiaal passief van f79.785, plus crediteuren spa.irboek- houders f 14.360. Frefir. n! f 1.124. De baten zijn nog niet volledig bekend. Soest Er heeft zich in deze gemeente de 15.000ste inwoner aangemeld. Het is de dochter van H. Huisman en eebt- genoote. De vader werd in het college van B. en W. met het heuglijke feit gelukgewenscht. De jeugdige Hermina Huisman kreeg een spaarbankboekje met f 100. Tegen een slager is proces-verbaal opgemaakt wegens liet slachten van een rund, zonder dal hiervan bij den keuringsdienst aangilte was gedaan, terwijl bovendien geen aangifte was gedaan voor den accijns. Voorts wer den nog verbaliseerd H. J. II vanhier en H. M. en W. S. uit Amsterdam, wegens liet dragen van verboden wa penen. Omtrent de voorgeschiedenis van dc gefingeerde inbraak in het kasteel „Nijenrode" kan de Avondpost nog het volgende melden liet kasteel werd bewoond door den heer Onnes, van geboorte Groninger, die vóór den oorlog in Amsterdam als exporteur in koffie zich ccn groolen rijkdom had verworven. Daardoor was hij ook bezitter geworden van dit kas teel en sindsdien noemde hij zich M. Onnes, Heer van Nijenrode. Hei kasteel werd onder zijn leiding geheet geres taureerd, terwijl zeer kostbare doeken werden aangekocht, minder om dc daaraan verbonden kunstwaarde een kunstkenner was hij allerminst maar zijn koopmansgeest inspireerde hem tot den kuop daarvan, omdat hij dan in elk geval een belangrijke bezitting zou behouden, Dit was daarom zoo juist van hem gezien, omdat allengs het geluk hem den rug toekeerde. De vele millioenen met speculaties, voor namelijk in koffie, gewonnen, verdwe nen geleidelijk als sneeuw voorde zon De kasteelheer, die zich van al zijn bezittingen moest ontdoen, was een arm man geworden. Toch kon hij zijn kasteel blijven bewonen omdat hij er in slaagde met eenige Amsterdamschc kunsthandelaren van internationale vermaardheid een egeling te treffen. Deze steunden hein fiiiar.tieel, waartegenover echter hunner zijds de verplichting werd gesteld, daf buitenlanders voornamelijk rijke Amerikanen die naar ons land kwamen oin kunstwerken te koopen - voornamelijk oude schilderijen gastvrijheid zou worden verleend in het kasteel Nijenrode. Dc gastheer was een charmant man die met de meest mogelijke welwil lendheid bereid was ook anderen - die het betalen konden -- eenige van zijkunstschatten (die echter niet van hem waren) af te slaan. Deze misc-en- scène had zooveel succes, dat liet kasteel Nijenrode in kringen van kunst kenners en koopers een groote ver maardheid genoot. Intusschen deden de kunsthandelaren goede zaken. Zij voorzagen het kasteel voortdurend van nieuwe doeken, waar van de voorraad schijnbaar nimmer uitgeput geraakte. De kasteelheer genoot dc gebrui kelijke provisie en kon aldus zijn stand blijven ophouden, totdat het licclcmaal misliep. Te Groningen kregen 3 personen, die een café hadden bezocht, twist. Zij werden handgemeen en tijdens liet gevecht trok één van hen een revolver en loste daarmee eenige schoten op de beide anderen, twee broers. De eene werd in den buik en in het been getroffen, dc andere aan den pols. Te Mainz is een ernslig treinonge luk geschied. Een Irani wagen reed in een bocht tegen een paai van de hoog- spanningslciding en werd daardoor tegen een aan den anderen kant gelegen muur geslingerd. De wagen kantelde en een aantal personen kwam er onder terecht. Vele personen werden ernslig gewond. in liet belastingkantoor van Evreux isj'een inbraak gepleegd, waarbij voor meer dan 4 millioen francs aan zegels werd ontvreemd.. De directeur van het kantoor, die met zijn vrouw in een naast het kantoor gelegen kamer sliep, werd door de inbrekers opgesloten. De dieven vluchtten in een auto. Op den straatweg tusschen Padua en Villanova is een met 43 soldaten bezette vrachtauto in een greppel te recht gekomen. Twee inzittenden waren op slag dood. Vier soldaten weiden levensgevaarlijk gewond en 33 anderen min of meer ernstig gewond. Te Graz is tijdens een huiszoeking in liet gebouw van het districtszieken fonds in een dichtgemetselde ruimte een hoeveelheid wapenen ontdekt be staande uit 360 geweren en 17 kisten munitie mei in totaal 22000 patronen. In een plaatsje in de omgeving zijn 5 kisten ontdekt, die tusschen rotsen waren verborgen, lerwiji verder 47 handgranaten en springstoffen gevon den zijn. Volgens een mededeeling van dc directie der Bata-fabriekcn te Zlin is de sland van het bedrijf na de van het vorig jaar thans zeer gunst'g. Er is volop werk. 18.000 personen zijn te werk gesteld, dc voorraden zijn nor- meal. Op het oogenblik worden 170 duizend paar schoenen per dag afge leverd het werkplan voorziet een ver hooging van de productie tot 300.000 paar per dag. Op den onbewaakten overweg Ie Hengelo (O.) heeft een trein een zand- wagen gegrepen en geheel vernield. De voerman werd gedood. Kerknieuws. Redemptoristen. Tijdig voorzien van de H II. Sacra menten der Stervenden overleed In den uuderdom van 68 jaar, dc HoogEerw. Pater Ludovicus Wouters. Provinciaal v. d. Hollandschc Prov. der Redemp toristen. In hem verliest de Ncderlandschc provincie der Redemptoristen een be leidvol en krachtig bestuurder, een ervaren en scherpzinnig theoloog van internationale bekendheid, een stipt en vroom kloosterling. wat U door een beleedigend woord of gebaar iii een oogenblik iijds kapot kunt slaan aan eigenwaarde en zelf respect bij hen, die toch evengoed als gij, zich innerlijk mogen bewust zijn, om als mensch, gelijke waarde te be zitten. Zeker het is niet gemakkelijk, om alle gevallen, die in dezen tijd wel talrijk zijn, steeds met onverflauwde aandacht en toewijding te behandelen. Maar de mensclienwaarde der hulp behoevenden eischl dit van U. Indien geen sloffelijken steun kan worden ver leend, mag moreelen steun niet ont houden worden, of wat nog erger is. door onbeheerscht ongeduld en ver keerde opwellingen de toestand nog verergeren. Eigen grillen mogen hier geen par ten spelen. Menschen met grillen of andere verkeerd gepassioneerde eigen schappen, zijn hier niet op hun plaats. Anderen worden er de dupe van. Men moet zich kunnen behceischcn, anders deugt ge er niet voor. En kunt ge hieraan niet voldoen, houdt dan de eer aan U zelf en bedankt voor uw functie. leder moet berekend zijn voor z'n taak. Vooral gij, er hangt teveel vanaf. Of zijn het anderen, die bewust of onbewust niet voldoen, geef hen Ie kennen dat hun heengaan beter, ja nood zakelijk is. Ondergeteekcndc vind hel betreu renswaardig, dat sommige personen, met een dergelijke functie worden be last, zonder dal met diens talent of karakter rekening gehouden wordt.Men schaadt dc instelling van liefdadigheid door uw of hun verkeerd inzicht. Bcproel dus U zelve en vraag U af zonder vleierijbeschik ik over vol doende inzicht, zelfbeheersching en tact?En zoo niet: in naam der Chris telijke charilas, in naam der hulpbe hoevenden, trekt U resoluut terug, gij handelt dan naar plicht en len gerir.c der hulpbehoevende. U. mijnheer dc Redacteur, dankend, om door plaatsing mijne overweging vruchtbaar te maken, tccken ik met hoogachting, Een Kath. Arbeider. (Huilen Ingezonden verantwoordelijkheid der Hcdncllc) Hulpvcrlccning door Liefdadige Instellingen. Kcnntsdragcnd van een geval, waar bij ecu vertegen* .-rdiger eener cha- ritatieve instelling op zeer krenkende wijze is opgetreden, toen raad en bij stand werd verzocht voor een gezin, vindt ik het raadzaam, om aan bestu ren van liefdadige instellingen, alsmede aan alle personen, welke dergelijke instellingen vertegenwoordigen, het volgende in overweging te geven: Meer dan vroeger cisclit uw functie van U vooreerst een diepgaande men- schenkennis, vervolgens liet zich kun nen stellen in de plaats van anderen, en tenslotte de noodige tact eri om zichtigheid bij het behartigen van an dermans belangen. Het kan voorkomen dat personen, zeker niet behoorende tot de publieke armen, maar ook zij, die zelf altijd paraat zijn geweest, om naar best ver mogen de nooden der behoeftigen te helpen lenigen, nu zelf. door ziekte, of andere omstandigheden buiten eigen schuld, gedwongen zijn uw raad of hulp in te roepen. Hiermede is tevens gezegd, dat men bij de behandeling der gevallen niet mag gencraliseeren, door voor iedereen een uniform-antwoord, eenzelfde afge rond praatje klaar te hebben, zonder dat inen zich de moeite geeft, zich een juist oordeel te vormen omtrent een onderhavig geval. Ieder geval dier.t afzonderlijk te wor den beoordeeld en steeds met aan dacht en omzichtigheid worden be handeld. Doet men dit niet, dan loopt men groot gevaar, dat betrokkene onre delijk, krenkend wordt getroffen. Treft vooral niemand in zijn men- schenwaarde. Ook onder hulpbehoe venden treft men evenzeer gevoelige harten, wier menscheneer in opsland komt tegen onheusche behandeling. Malig U zelve nimmer het recht aan, om door een tekort aan intensieve be langstelling uw medemensch Ie negee- ren, of z.g.n. met een kluitje in 'i riet te sturen. Bedenkt, dat 't voor hulpbehocven- jn, wie de weg naar de liefdadigheid vreemd is, 'n ware kruisgang is om tot U te komen. Wees u er van bewust, KERKELIJKE DIENSTEN. A mcrufoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langcgracht no. 36 Pastoor: Deken L, A. F. X. Pock. Langegracht no. 37. Telcf. 1450. WOENSDAG 7 uur Mei-oefening en Lof. Kwart over 8 Congregatie van de II. Familie der mannen. DONDERDAG Van half-5—hall-8 aanbidding voor de leden van de Aitaarwacht. 7 uur Lof. VRIJDAG 4uur vooibereiding op de Biecht voor dc jongens van 3e en 4e schooljaar. 7 uur Mei-oi lening en Lof. ZATERDAG Onder de I'. Mis van voor8 generale H. Communie school kinderen. Blcchthoorui van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV 'I Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman,. 't Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG 7 uur Meilof. ZATERDAG 7 uur Meilof. Gelegenheid om te biechten van half 4 tot half 10. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H, Hooyman. Matthias Wilhoosstraal uo 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Om hall-8 geen II. Mis. Om 9 uur H. Mis voor het Ge nootschap der II. Kindsheid. ZATERDAG ll'/i uur voorbereiding voor dc H Biecht voor de kinderen, des nam. Biechthonrcn van 4—9 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 en 8 uur.

De Eembode | 1933 | | pagina 2