r F. fl. TULP R. K. Spaarbank - Amersfoort Reparatie in Onderhond Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort 1 §L.EEMSPDE ver»chljnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bullen Amersfoort f 1.10, franco per Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. n de Katholieke Stichting De Eembodc, gevestigd te Amersfoort De Gémbodc Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 13 Juni 1933 ADVERTENT1ÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 21 Och ingebeelde wijzen, Wij blonden en wij grijzen, Wij weten bitter mini WIJ knutselen wat en spelen En timm'ren luclitkastcelen, Maar zien zoo vaak neen hooger dingen in. et Sacramentsspel „Anno Sancto de katholieken van Nederland fa een voorbereiding van meerdere Inden zijn wij nu dicht den datum aderd, waarop het Sacramentsspel ouden zal worden. Eenige dagen eiden ons nog van 18 Juni. In de anden, die achter ons liggen zijn Jr de commissie, die met de alge- ene leiding belast is en door de hnische commissie bergen werk ver- rtl. De arbeid, die op de schouders Vin den artistieken leider, den heer Ltlns, Is neergekomen is zóó omvattend •■veelzijdig, dat het niet doenlijk is hiervan een eenigszins duidelijk beeld tig te brengen. De goede afwerking dtr voorbereiding is dus verzekerd. Katholieken van Amsterdam, op U In de eerste plaats doen wij een krachtig beroep om het Amsterdamsche Sacra mentsspel tot een waar succes tema ken. Wie rog eenigszins traditie voelt voelt, zal toch zeker de historische Sacramentsprocessie willen zien, die zoo'n warme plaats innam in de harten van de Katholieken uit vroeger tijden. Weliswaar kan op 18 Junljde Sacramentsprocessie niet meer langs die wegen trekken, die ze in vroegere eeuwen volgde. Maar op 18 Juni hebben wij dan toch een processie, die niet meer binnen de muren van onze kerkgebouwen blijft, maar die in dc open lucht en in een grootere ruimte mag rondtrekken. Zullen de velen, die katholiek denken en voelen zich niet gelukkig prijzen, dat zij getuige mogen zijn van een processie, die niet meer besloten blijft binnen de muren van het kerkgebouw. Er is evenwel nog een andere reden, waarom van de Nederlandsche Katho lieken verwacht mag worden dat ze, indien het hun eenigszins mogelijk is, op 18 Juni naar het Stadion zullen trekken. Oelijk bekend zal Z. H Exc. de Bisschop van Haarlem aan de plech tigheid op 18 Juni deelnemen en het pont.Reaal Lof celebreeren. Dit brengt voor Neerland's Katholieken den strikten plicht mede, om daadwerkelijk te laten blijken, dat dit door hen zeer op prijs wordt gesteld. Een pontificaal Lof in het Stadion is trouwens op zich zelf voor ons zoo'n verheven plechtig heid, dat onze godsdienstzin ons met onweerstaanbare kracht daarheen zal trekken. Nederlandsche Katholieken het woord is nu aan U. Trekt op 18 Juni in overgrooten getale naar het Stadion. Toont, dat het Katholieke leven in Nederland krachtig bloeit. Voorziet U tijdig van toegangskaarten. Wacht niet met het nemen van toegangskaarten tot 18 juni, maar neemt ze zoo spoedig mogelijk. Ge zult er de organisatie van den kaartenverkoop een grooten dienst mee bewijzen en haar taak aanmerke lijk helpen verlichten. Katholieken van Nederland! Bij velen van U zijn ongetwijfeld de indrukken Schrijfmachines Inktlinten - Carbon KANTOORBOEKHANDEL UngMtr. 68 to. Krommwtr. TEL 32» Binnenland nog levendig, die het Eucharistisch Congres in 1924 achterliet. U verwach ten wij op 18 Juni wederom in grooten getale in 't Stadion. Ook diegenen, die Dit eerder een godsdienstplechtigheid het Stadion bijwoonden, sporen wij dringend aan tot een bezoek aan het Sacramentsspel. Komt op 18 Juni naar Amsterdam en ge zult ons dankbaar zijn voor deze aansporing. Katholieken van Nederland! Het woord is nu aan U, Trekt in over grooten getale op 18 Juni naar het Stadion. Dr. JAC. VAN DAEL, voorz. der Commissie, belast met de algemeene leiding. Da val van Naard n 2) Somtijds had hij wel in den tuin een jonge, slanke dame gezien, wier gezicht hij evenwel nooit duidelijk had kunnen onderscheiden. De zuster van, Geldof, de oude Jakoba had hij daaren tegen menigmaal ontmoet, en zij had door haar ernstig uiterlijk en deftige houding, waarmee zij steeds, in 't zwart gekleed, voornaam groetend, maar als een schadum hem voorbij zweelde, zijne opmerkzaamheid en be wondering verwekt. Nog geen woord had zij met hem gesproken. Holland scheen wel door de wape nen van Lodewijk XIV onderworpen en daarmee de eigenlijke veldtocht ge ëindigd te zijntoch bleef dc dienst der officieren in de veroverde steden moeilijk en streng. Afwisselend moest ieder gedurende een ganschen nacht de weent houden en de rapporten ont vangen van de soldaten, die in de straten patrouilleerden. Zoo was de rij ookaandeTricastel gekomen, die den -ht in een zaal van hel raadhuis —bracht. Om den slaap te weren, hij zich bezig met een grieksch a van Polybius, om de op de h'oogeschool verworven kennis van het Nederlandsche vorde ringen op Dultschland. Zooals bekend zal na het afgekon digde transfermoratorium tusschen de vertegenwoordigers der crediteuren en de Reichsbank voortdurend contact worden gehouden. In dit verband acht De Nederland sche Bank het van belang, dat zij zoo juist mogelijk inzicht krijgt in den aard der omvang van de Nederlandsche vor deringen op Duilsche debiteuren. Daarom verzoekt de Nederlandsche Bank van alle belanghebbenden voor 20 Juni 1933 opgave te ontvangen vorderingen op Duitschland. De mededeelingen, die haar worden verstrekt zullen geheim worden ge- honden. de opgave moet onderscheid worden gemaakt tusschen vorderingen :nden vorm van obligaties en andere orderingen; de soorten obligaties moeten afzonderlijk en met name wor den genoemd, bij de andere vorderingen moet onderscheid worden gemaakt tusschen door onderpand gedekte igedekte vorderingen. Ook wenscht de Nederlandsche Bank opgave van belangen bij Duitsche in stellingen, die aanleiding zouden kunnen worden tot ontstaan van vorderingen b.v. aandeelen in ondernemingen, al dan niet in den vorm van effecten. Het ligt in de bedoeling van De Nederlandsche Bank om de opgaven te ontvangen volgens den stand van zaken op 1 Juni 1933. Van Maandag 12 Juni zijn bij De Nederlandsche Bank, voor Amersfoort bij den Heer J. van Haselcn Muur huizen no. 15, kosteloos formulieren verkrijgbaar ter invulling van de ge vraagde gegevens. Het behoeft wel geen betoog, dat het in het belang der crediteuren is, om aan dezen oproep nauwkeurig ge volg te geven. Novene voor den bloei der Drankbestrijding. De Novene wordt gehouden ter eere van den H. Joannes den Dooper, Pa troon der Drankbestrijding. Zij begint op 15 Juni en eindigt met eene Alge meene H. Communie op den Feestdag der Geboorte van St. Jan, 24 Juni. Noveengebed voor eiken dag. Almachtige, algoede God, die ons de liefde als hoogste wet gegeven hebt, zie genadig neer op het liefde werk der Katholieke Drankbestrij ding. Zegen de pogingen, welke wij tot Uwe glorie en tot heil van den evenmensch aanwenden om het veel vuldig gebruik van bedwelmende dranken, de oorzaak van zooveel zonden en ellende, uit te roeien, en verleen goedgunstig, dat mede door ons voorbeeld de christelijke matig heid in eere hersteld worde, door Christus onzen Heer. Amen. Onze Vader Wees Gegroet. H. Joannes de Dooper, bid voor ons. Aan de leden der drankbestrijdings- vereenigingen is op 21 Meil9l4door Z. II. Paus Pius X een volle aflaat verleend op het feest van den H. Jo hannes den Dooper of den daarop volgenden Zondag, als wij, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben, god vruchtig eene kerk of openbare kapel bezoeken en daar bidden tot intentie van Z. H. den Paus. Automarkten. „De Auto" wijdde een artikel aan de automarkten, die reeds in verschil lende steden bestaansrecht verkregen htbben, doch van deskundige controle verstoken zijn. Het spreekt vanzelf, dat onder het daar verhandelde, in redelijk goeden toestand verkeerendc materiaal, heel veel kaf schuilt, dat alleen nog maar, om zoo te zeggen, anoniem op een open markt verhandeld kan worden, aangezien nog de importeur, noch de solide garagehouder er hun naam toe zouden willen leenen dergelijke wrak ken, die bij aankoop van een nieuwen of tweedehandsch wagen bij hen wer den ingeruild, aan particulieren te ver- koopen. In bedoeld artikel wordt nu de vraag gesteld, waarom op paarden-, vee- en levensmiddelenmarkten door keurmees ters scherp toezicht wordt uitgeoefend ten behoeve der volksgezondheid, ter wijl op automarkten, waar, zooals in steden als Rotterdam en Amersfoort van 250 tot 400 wagens wekelijks worden aangevoerd, vele goede, maar nog veel meer slechte vehikels maar lukraak verhandeld mogen worden zonder dat hierop door de overheid, ten behoeve der volksverkeersveilig- heid eenig toezicht wordt gehouden. Is het, omdat het nog een betrek kelijk nieuwtje is en men daarom nog Grieksch te vernieuwen. Soms werd hij in zijne lectuur gestoord door een „Wie daar?" van den schildwacht of door de slemman der soldaten, die in 't naburig vertrek met kaartspelen den lijd verdreven. juist had het één uur na midder nacht geslagen, toen een schildwacht binnentrad en geheel ontsteld rappor teerde „Heer luitenant, wij hebben een zonderlinge vangst gemaakt; kom u als het u belieft mee, om uwe bevelen te geven Dadelijk volgde de Tricastel en trad in de wachtkamer. Een olielamp ver lichtte spaarzaam het vertrek en liet slechts even de groepen der soldaten onderscheiden, die deels met spelen den tijd doodden, deels op hun veld bedden sluimerden. „Wij hebben deze vrouw", meldde de wachtmeester, op een gesluierde dame wijzend, „in hechtenis moeten nemen. Van te voren hebben we langen tijd nagegaan, hoe zij bij verscheidene huisdeuren stilstond en daar op ge heimzinnige wijze aanklopte, heigeen wij voor verdachte signalen moesten houden. Zonder twijfel staat deze vrouw met den Prins van Oranje in betrekking." „Wat hebt gij hierop te antwoor niei voldoende doordrongen is van den overheidsplicht ten opzichte van het publiek, dat van den weggebruik maakt en zoodoende door deze onge keurde „markt-producten" ernstige ge varen loopt, óf is het, omdat door een deskundig toezicht op automarkten de niet zoo groote winsten daarop voor de gemeenten in verlies zouden ver- keeren Wat het „uk zij, op dezen weg mag niet zoo lichtvaardig voortgegaan wor den. De gemeente, die openbare mark ten voor motorvoertuigen beschikbaar Mett, moet ook de consequenties aan vaarden. De veiligheid eischt dringend een verscherpt toezicht op de remmen en het stuurmechanisme van de vaak 4de en 5de handsch automobielen, die op automarkten verhandeld worden en het Is dan ook zeker voor de over heid een dure plicht, ten einde het publiek zooveel mogelijk tegen drei gend levensgevaar te beschermen, aan het houden van autobeurzen ook toe zicht door deskundige politiebeambten te verbinden. Dit alles in 't groote belang der volksverkeersveiligheid Vóór hei zonnebad jMgi eerst de huid inwrijven metV_v „Zij" crème of „Zij"-olie. Dot voorkoml zonnebrond en /fea Uw huid wordt tevei prachtig gebruind.^ ~7ij-Cr>ÉM£ cf-7'JOLfE BIJ zonderheden over Amersfoort (1728), door A. F. van Beurden. Hoe zal ik best o stad, naar waarde, [uw lof ontvouwen, O Amersfoort, gesligl in d'ealste der [landouwen. (L. Bake in Amersfoorts lofkrans.) Voor het bestuur der stad had men vroeger als secretaris een Cameraar, die echter vooreen tijd benoemd werd, en den Raad ook ter zijde moest staan. Op 1 Januari 1728 werd Dirk Wyborghs aanstelling weer vernieuwd. Hij was eerst lid van den Raad en Weesmeester geweest, maar had dit laatste baantje in 1699 verlaten en dat van den Came- Arend van Ruijtenbeeck overge nomen. Hij bleef tot 1740, had bij zijn afscheid meer dan 40 jaren dienst. E en h'eef en naamgenoot werd in datzeltde jaar burgemeester van Amersfoort, die echter niet lang pleizier van zijn eer had, daar hij vijf jaar later 24 Dec. 1745 stierf. De Wyborghs, van buiten de stad ingekomen, kunnen bewijzen, hoe men eenmaal in den kring der regeerders opgenomen, allerlei waar digheden toegestopt kreeg. Diderik Cornelis W. bovengenoemd werd 1713 regent van St joriskerk, in 1719 re gent van St. Peters gasthuis, in 1720 regent van het Bloklandsgasthuis, dat toen nog van het eerstgenoemde ge scheiden bestond, in 1732 werd Ger- brand Johan W. ontvanger en regent van de Poth. Dit is maar een enkel bewijsje uit de velen. Men kan licht begrijpen, dat het opvolgen van per sonen in gewichtige betrekkingen, om dat ze familie waren van de vorige, zeer verkeerd werkte. Maar het was overal zóó. Echter was ook toen het spreekwoord: het verstand komt met de betrekking: een alles behalve on schadelijke meening. Dat de Wyborghs van fruit schenen te houden, kan hun familiewapen be wijzen, dat men aantreft op enkele borden en waarop een groen (rood) schild drie gouden peren afgebeeld staan. Trouwens de familie Methorst, die lang geregeerd heeft in Amersfoort vertoont een rood kruis, maar boven in drie roode kersen. den?" vroeg de Tricastel rustig aan de gevangene, die daar onbeweeglijk en zwijgend stond in eene houding, alsof zij zich boven dezen slag van het noodlot verheven gevoelde. „Antwoord dan toch!" riep onge duldig een der soldaten, terwijl hij haar dichten sluier, welke haar gezicht verborg, zacht weglrok. Als van den bliksem getroffen stond daar de officier, toen hij Jakoba van Geldof. de zuster van zijn kwartier heer, herkende, die, evenals altijd bleek, hem ernstig aanschouwde. „Geëerde dame, hoe is het moge lijk?" sprak hij haar aan. „Gij midden in den nacht op straat door soldaten aangehouden? Hoe moet ik dat ver klaren „Mijnheer", vroeg zij hem, „is u katholiek „Jawel, juffrouw, om u te dienen I" „Nu goed, tk ben ook katholiek en bereid, u rekenschap af te leggen. Onze stad bergt namelijk binnen) hare muren nog eenige bewoners, die onzen vervolgden godsdienst trouw gebleven zijn, en ik heb het op mij genomen, hen door een afgesproken teeken aan te kondigen, dat dezen nacht in de herberg „De wijngaard" de H. Mis zal gelezen worden. Dat is alles, mijnheer!" De Tricastel twijfelde in't minst niet aan de waarheid dezer woorden; de toon waarop zij gesproken waren, evenals de vrije blik van de spreek ster deden geen verdenking bij hem opkomen. „Hoe, wat?" riep daarop de ridder toornig, „zulk een vervolging woedt tegen de katholieken in een stad, welke onder bescherming van het vaandel van den koning van Frankrijk staat „God laat dat toe", antwoordde Jacoba van Geldof gelaten. „Daar moet een einde aankomen!' vervolgde de jonge officier vastberaden. „Gij, veroorloof mij eerst, dat ik u naar huis, tot mijnheer uw broer terugbrengl" Een zedige buiging was het teeken harer toestemming, maar den haar aan geboden arm wees zij bescheiden af. Zwijgend hadden zij weldra de woning van den heer van Geldof bereikt. Ja koba, die den huissleutel bij zich had, opende de deur en bedankte vriende lijk haren ridderlijken begeleider met de woorden„God loone uw edel moedigheid, heer ridder I" Haastig keerde de officier naar het raadhuis terug en diende terstond zijn rapport bij den Overste in. Den volgenden dag liet de Overste afkondigen, dat de aalmoezenier den onder control* Centrale accoontaciidlenst Ned. Boerenbond Goedgekeurd bij Koninklijk Bestuit 4A. M Maart 1913, no. 68 De zittingen voor het inleggen en terugbetalen van gelden worden gehouden in het R. K. Spaarbankgebouw BREEDESTRAAT bij de LANGEGRACHT des ZONDAGS van 12 tot 1 uurWOENSDAGAVONDS van 7 tot 8 uur en VRIJDAGS van 10 tot 11 uur. Dadelijk Ingaande rente 3*/io pCt. Spaarbusjes gratis verkrijgbaar. Kassier: Amsterdamsche Bank. De diaconie-arme had in de Helle- straa< verschillende huisjes evenals in de Molensteeg, afkomstig van de vroe gere gestichten, die gratis uitgegeven werden. Willem van Dompselaar bouw de daar in 1729 nog twee huisjes bij in zijn tuin en kreeg als tegemoet koming 15 jaar belastingvrijheid. De oppermoeder van het Sint Elisabeths gasthuis had een klaagschrift inge diend, dat zij in het afgeloopen jaar bij de verpleging der zieken 640 gul den 17 stuivers en 14 penningen bij had moeten leggen. Dat kon zoo niet blijven, vooral omdat de inkomsten alles behalve vermeerderd waren. Elisabeth van Roomen, weduwe van Pelrus Pouly was toen oppermoeder en had goed voor hare zaak gepleit, want haar werd f640 als subsidie toe- „J. De 17 st. en 14 penn. zal ze er zelf wel bijgelegd hebben. Men maakte toen ook meer bedsteden in het huis voor 130 gl., want de zieken lagen in bedsteden. Tot waarborg, dat men goede eer lijke maten gebruikte, werden alle maten door een stadsijkmeester nagezien, in het begin des jaars was de ijkmeester Antonie Breunis van Weerhorst over leden, in zijne plaats werd Andries Loogen aangesteld, maar moest ló. aan de stad zeven gulden betalen2o. zijn gereedschap zelf aanschaffen. Als burgers werden in Maart en vol gende maanden aangenomen mits be talende het tarief: lo. Abraham Sluiter, geboortig van Amsterdam, die tevens toegelaten wordt tot het geven van onderwijs;2o. Crijn van Langen, smid van Megen geboor tig 3o. Arien van Leusden, geboortig van 't Hoogland; 4o. Hendrik van Bronckhorst, geboortig van Barneveld, met Corst zijn zoontje, oud 3 maan den, hier geboren, hij was getrouwd met Brechtje Dirksdr. Pen5o. Andries Coops, hier geboren6o. Antonie van Egdom, hier geboren, gehuwd met Jannetje van der Zwaard7o. Andries Waller, van Elburg, en zonen Jan en Hendrik; 8o. Jan van Minnen, gehuwd met Ryckje Stryckers; 9o. Eliazar Har- togs van Amsterdam gehuwd met Ma- rianna Hartogs geboortig van Frankfort a. d. Oder; lOo. Jan vanZutphen, van Wijk bij Duurstede; I lo. Gerrit van Hout, geboortig van Calcar. Men ziet uit de bovengenoemde lijst, dat er van buiten nog al toevloed was, als men alleen maar bedenkt, dat het borger worden geld kostte, verplich tingen medebracht en dat er behalve deze begunstigden natuurlijk tal van anderen inkwamen, die geen borger werden. Er bestaan nog families, die van die vroegere ingekomen burgers afstammen. Om het brandgevaar plaatste men 28 Juni een brandspuit in den O. L van alle soorten Schrijfmachines KANTOORBOEKHANDEL Fa. H. ELZERAAR LAH6E3TR8AT 84 TEL. 528 Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. Vr.toren. Van 13 Aug.—20 Aug. werd de gewone Bartholomeusmarkt gehou den. De groote markten duurden ge woonlijk een week en werden overal aangekondigd. Het chirurgijnsgilde vergaderde in een kamer, boven het kerkportaal van St. Joris, nog beslaande 28 September werden daar tot deken en busmeester het chirurgijnsgilde gekozen Jaco bus Vlug en Heimig van Vuurendaal. De chirurgijns werkten onder toezicht van den stadsdokler. Zooals meer gezegd is hing de kerke- raad der Gereformeerde Gemeente in kerkelijke zaken af van den Raad der Stad. 4 October 1728 verzochten Cornelius de Bruijn, predikant, Antonie Craanen, Pietea Schuur en Antonie Craanen de jonge, gecommitteerden van den kerke- raad der Geref. Gemeente, een nieuwen Ëredikant te mogen benoemen, dewijl >s. Theodorus ter Bruggen naar Rot- lerdam vertrokken was. Men draagt daarna een vijftal pre dikanten voor de benoeming vóór aan het Stadsbestuur; later werd een drie tal ingediend: 1. W. Themmen te N. Pekela; 2. Alb. Wilhs. Arentsen te Hattem3. Reineius Groes te West Graftdijk. Daarop is Wilhelmus Them men hier gekomen in 1728 en beves tigt door zijn voorganger 10/4 1729, vertrok weder naar Arnhem in 1734. De jaarlijksche Kerstcollecte bracht op in de verschillende afdeelingen der stadCamp binnen 46 gl.. Camp buiten 44 gl., Bloemendaa! binnen 42 gl., Bloemendaal buiten 22 gl., Breul bin nen 51 gl., Breui buiten 21 gl., samen met de na-collecte 236 gl. Op St.Nicolaasavond werd de haven meester ook bedacht en kreeg 100 gl. tractement. volgenden morgen om zes uur het H. Misotler openlijk zou opdragen. Sinds lange jaren hadden de inwo ners van Naarden zulk eene gunst en vrijheid niet meer genoten. Opgetogen ijlden zij naar het altaar, waar zij weder zonder vrees voor stoornis of vervolging, hun hart in tranen en ge beden konden verlichten. Bij de op heffing der .i. Hostie en van het H. Bloed roffelden de tamboers plotseling de trommen, daarna commandeerde de officier met een plechtige volle stem „Geeft acht, presenteert het geweer!" De dienstvrije soldaten lagen mei de overige geloovigen bij deze heilige handeling op de knieën, dankend en aanbiddend den Almachtige en Algoede. Daar zag men, hoe veler oogen, die sinds jaren uitgedroogd schenen, we der in tranen zwommen. De godsdienst vereenigde door gezamelijk gebed over winnaars en overwonnenen in vrede en eendracht. Toen de ridder opstond, bemerkte hij Jakoba van Geldof in de voorste rijen, de oogen op het altaar gericht. Hare strenge gelaatstrekken, die anders slechts spot en hoon verwachtten, hadden eene engelachtige zachtmoe digheid aangenomen, twee heldere tranen vloeiden van hare wangen af. Aan hare zijde zat, een serafijn gelijk, eene jonkvrouw, met nedergeslagen oogen in aanbidding verdiept. Ridder de Tricastel herkende ze terstond het was de jonge dame, die hij reeds in den luin gezien had, Claudia, de kleinochter van den heer van Geldof. De dienst, welke de ridder juffrouw |akoba persoonlijk bewezen had, maar meer nog de veel gewichtigere dienst, welken hij den katholieken godsdienst bewezen had, verschafte hem toegang tot het woonvertrek van de familie van Geldof. Hij werd niet meer als een onwelkome gast, als een vijandelijke soldaat, maar veelmeer als een aan verwant, ja als een broeder beschouwd. De machtige band van den godsdienst vereenigde hem met degenen, die door vaderland en politiek van hem ge scheiden waren. Mijnheer van Geldof had alle terughouding jegens den rid der de Tricastel laten varen. „Heer ridder I" zeide van Geldof bij gelegenheid tot hem, „Gij hebt door mijne zuster den ellendigen toestand van de Hollandsche katholieken leeren kennen. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1933 | | pagina 1