A. h. v. NIEÜWKERK N.V. TUINSTOELEN Bij Examens i w«sa»iwaaroo8iJ Wit-Gele Kruis. Het bestuur der afdeeling Amersfoort van het Wit-Gele Kruis, publiceerde de volgende waarschuwing ZWEMMERS OPOELET! In de laatste jaren zijn onder per sonen, die van sommige zwemgelegen- heden gebruik hadden gemaakt, geval len voorgekomen van de ziekte van Weil, welke ernstige gevolgen, soms den dood tengevolge kan hebben. Besmetting van menschen met de ziekte van Weil wordt gewoonlijk ver oorzaakt door besmet water. Besmetting van water geschiedt in den regel door de smetstof bevattende urine, meestal afkomstig van individuen (menschen, ratten, honden), die geen of r.iet opvallende ziekteverschijnselen vertoonen. Ter voorkoming van de ziekte zal dus allereerst verontreiniging van het water vermeden moeten worden. Daar toe dient men de grootst mogelijke zindelijkheid te betrachten op het ter rein van en in het badwater. Iedereen behoort mede te werken om honden en ratten uit de buurt te houden. Voedselresten en afval werpe men dus in de daarvoor bestemde vuilnis bussen. Veiligheidshalve vermijde men in ieder geval de opname van badwater in den mond. Na het bad droge men zich goed af en trekke voor het nemen van een zonnebad (na het afdrogen) een schoon badpak aan. Mocht er gelegenheid zijn voor 't nemen van een douche met leiding water, dan is een afspoeling hiermede vóór het afdrogen aan te bevelen. Werkt mede in uw persoonlijk belang en in het belang der volksgezondheid' UÖW&T AAN UW OQ6CN MT U OP fflV OOI OeSPMPT^ l> wmtllAr cm* iu*k«* eoeoe een.t Is ai oewsowc 00 UWOOCW.UWflBOfiOSVn^MJ UW livwslust vav chcocie. ?xct pzlAdom woo eew bhu MdAR;uaruw oon KAKEN usncoïot optici' oooo 'N coeo opticien VAK-OPTIEK IANGESTRAAT38 fttf (XTC/?. Nt£T DUUOOEt? f.' Wijsbegeerte. In September zal aan de Internatio nale School voor Wijsbegeerte aan den Doodenweg een Universitaire Leergang gehouden worden, die 11 September aanvangt en als hoofdonderwerp heeft: De tegenwoordige periode der cultuur. Prof. Dr. Martin Buber heeft toegezegd de openingsrede te zullen houden, ter wijl als buitenlandsche geleerden wor den verwacht Prof. Dr. Heimann uit Hamburg. Prof. Dr, Salz uit Heidelberg, Prof. Tillich. Prof. Dr. Alfred Adler uit Weenen. Prof. Fritz Heinemann uit Frankfort, Prof. Dr. Cari Mennicke uit Frankfort, Prof. Cassirer uit Hamburg, Prol. H. Reichenbach uit Berlijn en Prof. Mannoury uit Amsterdam. Burgemeester en Wethouders heb ben voorbereid een wijziging en aan vulling van de Verordening regelende het openbaar Lager Onderwijs. Deze verordening kwam tot stand nadat daarover overleg is gepleegd mei vertegenwoordigers der Onderwijzers- vakvereenigingen. Door de politie is aangehouden de 26-jarige B. uit Apeldoorn, die bleek zich te hebben schuldig gemaakt aan inbraak met diefstal. Hij had twee biljetten van f 100 in de voering van zijn pet verstopt. B. werd op transport gesteld naar Apeldoorn, waar hij be kende dien diefstal te hebben gepleegd. Op den Soesterweg nabij de Anjer straat is een knaapje wonende in Ranonkelstraal, door een auto overreden. Na behandeld te zijn is het jongetje, dat een schedelbreuk had opgeloopen naar „De Lichtenberg'" overgebracht. In de jaarvergadering van de Oranje- vereeniging deelde de voorzitter mede, dat op 2 Augustus de verjaardag van de Koningin-Moeder zal worden her dacht met een openbaar concert in het Soesterkwartier (terrein Nijverheids straat) waaraan de muziekvereenigin- gen „Wilskracht" en „Hosanna" zullen medewerken. Aan het concert gaat een muzikale wandeling vooraf, terwijl na afloop door het filmspel „De Faam" eenopenlucht-bioscoop-voorstellingzal worden gegeven. Op den vooravond van den Koning innedag zal een gondelvaart worden gehouden. 's Middags springconcours. Voorts denkt het gezelschap Theo Bouwmeester op het feestterrein op te treden. Er wordt een gymnastiekdemonstratie gegeven, waarvoor een vijftal vereeni- gingen is aangezocht. Ooi een fiets- wedstrijd met hindernissen. Het avondprogramma vermeldt een muziekuitvoeringen een grootsch vuur werk in 25 afdeelingen met 74 num mers. Het voorstel een taptoe te houden, werd aangenomen. De heer W. N. Vink werd benoemd tot eere-lid van de Oranjevereniging, Burgerlijke Stand. 13 Juni. GeborenWillemina Maria, d. v. P. M. Kuppen en W. Tolboom Johann Hinrich, z. v. M. Brugge- mann en G. van den Belt. Gehuwd: J. L. Goedknegt en H. Meerburg D. Okhuijsen en E. M. Boersma. 14 Juni. Geboren: Trijnus Willem Henderikus Lijnardus Martha, d. v. A. van Giessen en E. van Deest Ca- tharina Antonia Christina, d. v. F. Bosboom en G. C SchippersJaco bus. z. v. A. van Eldert en H. van Koesveld. GehuwdW. Koenen en E. van Buren L. Koning en J. ten Hoven M. A. Kurvers en M. E. Kreijne H. Damkat en H. E. de Ruiter. Overleden Heintje Pannekoek oud 6» jaar. echtgenoote van H. Pijpker WilhelminaGeertruida Gerarda van Dijen, oud 2 dagen. 15 Juni. Geboren: Jan, z. v. J. Post en C. W. Jutte Antonia joanna Huber- tha, d. v. A. Jans en W. C. Egink üijsbcrtha, d. v. A. J. Bcrendse en M. Brandsen - Daniël, z. v. D. de Jong en R. Slagt. OndertrouwdA. Smit en P. Schuijt G. C. A. de Vries en W. F. v. Duinen M. A. Leenards en C van Wageningen v. Essen en E. Jagtenberg M. Grunwald en B. v, Praag - H. L. v. de Zuidwind en M. Hoksbergen H. J. flaarsma en M Bugcrt. Gehuwd: A. C, B. J. 1c'"i 'ï,1OCMuw Verhoog - Schipper Wlllurt. C' V: Zeggelen Maria van Oranje v. G. Edervoen. Nieuwe boeken in de Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat: Berckenhoff Kunstwerkers en kun stenaars. Brouwers Het juiste woord. J. de Bruïne-Ploos v. Amstel Medische encyclopaedic, de Clercq Uit zonnige jeugd. Doering Christliche Symbole. Dolores Op de grenzen. Escher De gedaanteveranderingen onzer aarde. Fiedler Mensch onder menschen. Fried De ineenstorting kapitalisme. Frings en Wolmer Waterspringen en zwemmen. Heimans Uit de natuur. Hendrix Gids voor Rome. Hutchinson Groote zaken. Knappert Willem I, Prins van Oranje. Knuvelder De stem uit industrie land. de Korte De Mis-liturgie. Diet Kramer Begin, fan Luyken Jezus en de ziel. jean Martel Les portes du désert. Moderne bouwkunst in Nederland: ffet landhuisje en de boerderij, Polak-Kiek Ik moet uitkomen. Rolland Het leven van Michel Angelo. Sanders De kenbaarheid van de ware godsdienst. Sigerist Geneeskundeencyclopae dist overzicht. Valkema Blouw Schilderen olieverf. Van de losplaats der Spoorwegen werd een steen vervoerd naar de steen houwerij aan den Arnhemscheweg. De vracht van 13 ton was veel te zwaar; althans het wegdek zakte in. Aan de R. K. Kweekschool „Sint Agnes" zijn voor de acte nuttige hand werken geslaagd de dames P. Ammer- laan te Wateringen, B. Antonissen te Assen. Fr. de Bree te Enschedé, M. van Breemen te Amersfoort, F. Dqhle en Gr. Dohle te Stadskanaal. Lunapark. Juist naast de grens van Amersfoort, onder de gemeente Hoogland, is men met koortsachtigen ijver bezig aan den opbouw van een feestterrein, het Luna park van de bekende heeren Hommer- son en Vermolen. De belangstelling voor dezen opbouw is groot. Zaterdagmiddag opent dit „wereldje apart" hare poorten en zullen velen de gelegenheid aangrijpen de zorgen des tijds althans voor eenige uren aan den kant te zetten. Examens Nuttige Handwerken. R. K. Kweekschool St. Agnes. Geslaagd de dames: D. ten Elzen, Hengevelde: R. van Engelen, Utrecht; C. v. Galen, EnkhuizenN. Hagen, AnkeveenA. Kamphof, Heinoo; A. Kamper, AmersfoortG. Overkamp, Winterswijk; B. Jansen, Utrecht. Afgewezen géén. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtweekdienst Apotheek. De navolgende H.H. Doctoren: J, W. E. Hoffman, Vondelplein 1 Tel. 1687; E. J. G. Mertens zur Borg, 't Laantje 5, Tel. 1225; A. C. Nicolaï L. Bergstr. 41, Tel. 633. Apotheek: Jos. Haan, Julianapleir. 3 Tel. 1150. Het bouwen van 20 woningen aar de Dollard- en Spaarnestraat (Plant soengordel) is door Arch. Joh. H. Blom onderhands opgedragen aan de Firma Brandsen en Ouwerkerk alhier vo van f51000. Barneveld Burgerlijke Stand. GeborenAartje, d. v. A. Cozijnsen en J. v. Hierden - Oerrit. z. v. J. Doppenberg en O. Bos - Gerard Hendrikus, z. v. G. v. d. Top en E. Roskam Ida Cornelia Hermanna, d. C. H. Arnold en I. Hummel Truus, v. J. T. v. Ark en Joh. v. Zanten Johanna, d. v. P. v. E'ten en A. M. J. Adams Teunisje, d. v. N. Oroeneveld en J. Boekhout Heintje, d. v. C. Versteeg en L. Versteeg Evertje, d. v. A. Rijken en N. v. d. Brink Alida, d. v. N. Kir'- »n F. Bakke- nes. Ondertrouwd: h Leertouwer en G. Mastenbroek G. Bos en A. Roskam. GehuwdJ. A. B. Horsting en E. de Bruin E. Troost en J. Wilgenburg. OverledenHendrik v. Beek. 76 j., geh. ni. S. J. Snellen Hendrik Pater, 15 d. Uit den Omtrek Leusden Burgerlijke stand. Ondertrouwd: J. v. Dijk en H. Ka merbeek. NI j kerk; Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Christiaan, z. v. C. J. Moers en E. A. Westerman Geurtje, d. v. A. v. Deuveren en H. v. Veluw Aartje Hendrika, d. v. A. v. Deuveren en H. v. Veluw Jo hannes Hermanus, z. v. O. Nieboeren J. Loosenoord Manus, z. v. J. Mul der en J. Dijkhuizen Rijkert, z. v. J. Muis en W. v. Gelder Barendje, d. v. A. Brouwer en J. Knevel. On dertrouwd: A. v. Dijk en G. Poorter Jan Kreikamp en G. Haverlag. Vriendelijk dank. (Ingezonden.) De collecte voor het bedreigde kind heelt met een paar nagekomen giften totaal opgebracht f577,—. Voor alle hulp bij deze vijftiende in zameling zegt ons bestuur gevers cr geefsters, maar niet minder den leidei en zijn talrijke colleetrices en collec tanten en ook U, redactie, hartelijk dank. A. B. VAN DE KLEIN. Sccr. - Penningmeester. Centraal Genootschap Afdeelfng Amersfoort. - Men verzocht ons, mede te deelen de oprichting van de vcreenigirtg „Het Schouwspel", ten doel hebbende vior leden goedkoope tooneelvoorstellingen te geven, in Amicitia. Men wil in Sep tember de eerste voorstelling geven, onder leiding van Albert van Dalsum en Defresne. Als data zijn vaslgesteld 9 September, 18 November, 13 Jan., 17 Maart en 19 Mei. Op de Soesterweg kwam een wiel rijder in botsing met een auto en kreeg hierdoor ten klap van hel achterstel deel van den zeswieler. Ilij viel tegen ëè'nöeg"' cn^ een trottoirband, waardoor hij een ge kneusde rio opliep. j ..Wilskracht" kwam weer met suc cessen van de wedstrijd thuis en werd deswege gehuldigd in St. Jozef. Vooraf werd een muzikale rondgang gehouden Jen een serenade gebracht aan tambourmailre en directeur. De bijeenkomst werd geopend door voorzitter v. d. Linden Het behaalde succes op het concours te Oostzaan noemde spr. een voorrecht, te danken aan een goede en volijverige directeur en leden in goede samenwerking. Als blijk van waardeering bood spr. dir. Wakelkamp een bloemenmand aan eveneens aan den tambourmailre Ivoor zijn kranige leiding bij den marsch- wedstrijd. Gelukwenschen waren ingekomen kapelaan W. J. de long, die wegens uitstedigheid verhinderd was aanwezig te zijn. Verder van Deken Fock, be stuur St. Jozef enz. Vele afgevaardigden van vakvereni gingen waren aanwezig, ook Pasloor Hartman, der Parochie St, Franciscus Xaverius, die steeds medeleeft met het wel en wee van „Wilskracht". Verschillende sprekers voerden het woord en prezen de eensgezindheid van „Wilskracht" o.m. Pastoor Hart man, de heer W. v. Koelen, Voorzitter van de R. K, Werkliedenvereniging, Chr. Muziekvereniging „Hosanna", R. K. Bouwvakarbeiders, Overheids personeel „St. Paulus", R. K. Fabrieks arbeiders en de heer Helmich namens „St, Caecilia". Directeur Wakelkamp dankte voor de hem gebrachte hulde, waarna de concoursnummers ten gehoore werden gebracht, 't Geweldig applaus getuigde in veel waardeering. Amersfoort kan groot gaan op ziji R. K. Muziekvereniging, die in li jaar lijd zich wist op Ie werken lot zulk een hoogte. Stoutenburg Het hoofd van het Gemeentebestuur van Stoutenburg brengt ter kennis dat door den Raad der gemeente Stouten burg het besluit is vastgesteld voor het hierna te omschrijven gedeelte van de gemeente een plan van uitbreiding voor te bereiden, n.l., het gedeelte sloten door de lijn, beginnende den Hessenweg bij het Zuid-Westelijke punt van het perceel kadastraal bekend gemeente Stoutenburg Seclie B no. 1087 gaande langs de Westgrens van het -ïerceel kadastraal bekend gemeente Stoutenburg Sectie B no. 1087 tot waar dit perceel Sectie B no. 1095 snijdt en vervolgens ir. Noordelijke richting langs de westgrens van de perceelen kada straal bekend gemeente Stoutenburg Sectie B nos. 1095, 1096 en 1097 tot waar deze westgrens Sectie B no. 903 raakt, vandaar langs een rechte lijn in Noordelijke richting over de perceelen kadastraal bekend gemeente Stouten burg Sectie B nos. 903, 110, 1074, 205 en 976 naar het punt waar Noord-Westelijke hoek van Sectie no. 976 de Vlierbeek raakt, vervolgens zich naar Zuid-Oostelijke richting om buigende langs de Vlierheek en deze volgende tot waar deze beek het per ceel Sectie B no. 1092 bereikt, ver volgens in Zuidelijke richting langs de Westgrens van perceel Sectie B no. 224 tol aan perceel Sectie B no. 227bis, vervolgens in Zuid-Westelijke richting langs de Wes'.grens van de perceelen kadastraal bekend gemeente Stouten burg Sectie B nos. 227bis, 680, 986, 232bis, 233bis, 234bis, 235bis. 236bis, 237bis tot waar deze den Hessenweg bereikt en vandaar langs den Hessen weg in Westelijke richting tot aan het punt van uitgang. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Andreas, d. Berg en G. v. d. Heide Evertje, v. H. Zwarts en J. van Ejzdom. OverledenApolonia C. v. Gameren, wed. v. A. M. Schalken. f 1.35, f 1.80 met voettust f4.00 U moet werkelijk eens komen zien naar onze Mooie, moderne strepen, prima, glad afgewerkt met armlegger f2.00, f2.50, f3.35 Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete M^ubileering gemeentetoren aan de Kerkstr.-Toren- straat. Bij deze demonstratie heeft Ce Vrijwillige Brandweer getoond, dat, als het moet, zij water kan geven tot op een hoogte van pl.m. 45 meter. Zij heeft hiermede dan ook een succes te boeken. Een en ander werd opge luisterd door muziek. J. v. S„ een 16-jarige jongen, ont vlucht uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, werd door de politie alhier aangehouden. Hij was in het bezit van een rijwiel, dat hij had ont vreemd. De nacht bracht hij op het politiebureau door. De volgende mor gen werd hij naar het daarvoor be stemde dagverblijf overgebracht. Toen de polilie om 10 uur naar hem ging kijken, bleek de vogel gevlogen. Hij had kans gezien, zich naar buiten te wringen door de nauwe opening van een bovenlicht. Zonder in de gaten te loopen, heeft hij zich toen weten te verwijderen. Binnenland In het Organisch-Chemisch l ratorium te Utrecht werd Prof. H. R. I.'ruyt, hooglceraar in de physi- sche chemie, gehuldigd in verband mef zijn zilve'en docloraaf. Prof. dr. E. J. Cohen schelste liet leven van den zilveren doctor, van diens jaren op de lagere school lol aan den dag van 't Jubileum. De rap porten, welke aan Kruyt in de vijfde klasse van de Amersfoorlsclie Hoogcre Burgerschool werden uitgereikt ver- oppervlakkig". Veenendaul -De jaarlijksche bijenmarkt vanwege den Ned. Imkersbond aan den Nieu- wenweg, wordt gehouden op Dinsdag 11 Juli. Het hoofdbestuur van den Ncd. lm- kersbond heeft dit jaar aan de markt een tentoonstelling verbonden, waar voor extra-prijzen en medailles be schikbaar zijn gesteld. Naast de stands voor honig en kasten in de open lucht wordt een tentoonstellingsruimte inge richt voor observatickasten, honig, bijenteeltgereedschappcn enz. De keuring za! reeds des ochtends 9 uur plaats hebben, terwijl bekro ningen dadelijk op de bekroonde in zendingen worden vermeld. Verwacht wordt, dat op deze wijze de belangstelling zoowel van verkoo- pers als van kooplustigen en bijen liefhebbers en vakimkers zal worden vergroot. Soestdijk: De jaarlijksche Sacramcnts-proccssie vanuil de O. L. Vr. Kerk door liet park Nieuw Mariënburgli wordt dit jaar ge houden op Zondag 2 Juli. Pastoor Voss zal de feestpredicatie houden. Soest De feestelijkheden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Vrijwillige Brandweer, werden ingezet met liet houden eener brandweeroefening, welke heeft plaats gehad op cn nabij denl Gc'.Jcrschc Vallei. Verschenen is het verslag over het voorstel van Ged, Stalen lot het nemen van maatregelen iii verband met de verontreiniging van de Bisschop Davids Grift, de Brocksloot, de Luntersche beek en de Eem- Verscheidene leden achtten de ver ontreiniging ernstig. Ook strekt zij zich uit over een belangrijk gedeelte der provincie. In dit verband werd de vraag gesteld, of het hier niet in hoofdzaak een taak van de provincie betreft. Men achtte een bijdrage vai de streek, groot 2 3 van de kosten, te hoog. In ieder geval meende men, dat indien een zoo hooge bijdrage niet verkregi zou kunnen worden, daarom niet vi de verbetering zou mogen worden afgezien. Andere leden stelden liier tegenover, dat het in dergelijke gevallen een goede regel is, dat de lasten verdeeld worden. Wil men bijdragen zoeken bij de belanghebbende gemeenten, particu lieren en waterschappen, of is liet veel eer redelijk in de eerste plaats eer bijdrage te vorderen van degenen, die de verontreiniging hebben veroorzaakt, als hoedanig werden genoemd de ge meente Vcenendaal, de fabrieken aldaar en de N.V. „Enka" te Ede Verschei dene leden zouden dit laatste juister achten. Een lid vroeg waarom Ged. State: zich zoo mismoedig uitlaten om:re de mogelijkheid van een spoedde u; voering van de plannen van de Gel- dersche Vallei-Commissie. Gemeend werd, dat de beslissing over die plannen volstrek! niet nog geruimen tijd zich behoeft te laten wachten en met de uitvoering vervolgens geenszins nog eenige jaren gemoeid behoeven ie zijn. De Regeering is waarschijnlijk tot medewerking bereid. 0<>k van Gel derland kan een spoedige beslissing verkregen worden. Niet zwaarmoedig heid, doch voortvarendheid is noodig. Het is ook een mooi object voor werk verschaffing. Vele leden ondersteunden dit betoog. De Commissie van Rapporteurs geeft tenslotte den Staten in overweging Ie besluiten overeenkomstig het voorstel 'an Gedeputeerde Staten. kanten schreden ledtn der edelgarde groot tenue. De processie werd door pauselijke troepen gesloten. Om ongeveer 8 uur werd van de hooge trap der basiliek af, waar een draagbaar altaar was opgesteld voor het geweldige gobelin van Leonardo da Vinci, door den H. Vader de zegen met het Allerheiligste gegeven. Alieriei Kerknieuws. Uit Rome. Op Sacramentsdag is met den luister van het pauselijk ceremonieel de Sa cramentsprocessie gehouden, waaraan werd deelgenomen door kardinalen, den hofslaai, vertegenwoordigers var :ligicusc orden en alle semina risten, onder wie de studenten van het Nederlandsche college. Aan het hoofd van de processie, welke het St. Pietersplein in zijn ge heel is rondgetrokken, bevonden zich afdeelingen pauselijke gendarmes en leden van de Palatijnschc ecre-garde, gevolgd door de reguliere geestelijk heid. Hierop volgden de seculiere gees telijkhuid en de seminaristen en daarna het college der Romeinsche pastoors en de kanunniken der groote en klei: basilieken. Dan kwamen de prelaten van h Romeinsche vicariaat en tenslotte de eigenlijke pauselijke stoeteerst de generaals der verschillende religieuze orden, de procuratoren cn prelaten der Curie, vervolgens de commandaii- len der pauselijke gardes, de pocni- fentiarij der St. Pieterskerk en ten slotte de bisschoppen cn kardinalen. De troon waarop dc H. .Vader ge knield zat voor liet Allerheiligste, en waarboven acht prelaten een prachti- gen baldakijn hielden, werd door twaalf personen gedragen. Aan wcers- op hel vliegveld Franborough neer gestort en ontploft. De beide inzitten den werden gedoop. Het brandende vliegtuig zette een hangar in vlaitlilien, waarin 20 arbeiders waren en een aantal pantserwagens was onderge bracht. Er heerschte noodweer boven een deel van Italië. Uit Sicilië en de om streken van Napels worden ernstige overstroomingen gemeld. In Zuid-llafle werden verscheidene personen door den bliksem gedood. Een hevig noodweer, dat boven Karlsruhe woedde, heeft twee dooden geïischt. Er hebben hagelstormen, zoo lievig als men hier in geen jaren heelt be leefd, gewoed boven dc provincies Hyogosjiga en Goemma. Negen per sonen zijn om het leven gekomen, honderd gewond. Meer dan honderd huizen zijn vernield, terwijl 1000 hui zen zijn beschadigd. In verband met de lage prijzen, die de handelaars voor de aardbeien bieden, hebben verschillende tuinders le Beverwijk besloten de vruchten niet te plukken, daar de kosten van pluk ken enz. niet worden gedekt. l)e vruch ten zullen dus aan de struiken vergaan. Op het emplacement te Den Haag s een rangeerder zoodanig beklemd geraakt tusschen het perron en dc treeplank van een wagon, dat hij aan de bekomen verwondingen overleed. Door onbekende personen werd een bom geworpen in de etalage van den Joodschen juwelier Fultcrwcit in Meidling. Een in papier gewikkeld rookend voorwerp vloog juist door de ruiten, toen de juwelier met een dame over den verkoop van een der siera den sprak. Futtcrweil wilde het voor werp snel op straat werpen, toen liet ontplofte en hem beide handen af scheurde, Verder kreeg hij nog zulke ernstige andere verwondingen, dat hij bijna onmiddellijk overleed. Een vcr- koopster en drie voorbijgangers liepen eveneens verwondingen op, echter van lichten aard. Koker 75 cl. Hij Apoih. c Ingezonden Mijnheer de Redacteur, Hel is alweer geruimen tijd geleden, at wij U plaatsruimte verzochten voor een klein verslag over de nuttige ver richtingen onzer verccniging. Mogen wij U verzoeken in uw blad als onze werkzaamheden over de laatste drie maanden te willen vernielden: Verschillende klachten kwamen bin- :n over voerlieden, die op ergerlijke wijze met hun paarden omgingen, vooral op bouwwerken in het Soester kwartier, Herhaald toezicht van den Inspecteur der afdeeling bracht daarin verbetering. Deze employe hield voorts geregeld toezicht op markten, op vecvcrvocr naar het slachthuis, op liondckarren enz. Verschillende malen was hij des mór gens zeer vroeg in de weer om toe zicht te houden op de veetransporten, die hier doorkomen om naburige mark ten te gaan bezoeken. Op |,et gebied van liondeknrren en veetransport valt groote verbetering te eonstalccrcii. Bijzondere vermelding verdient de steeds met veel toewijding verleende assistentie van het bestuurslid, dieren arts Winter, die als deskundige den inspecteur bij vele inspecties lei zijde staat Evenmin mag onvermeld blijven da de atdccling nimmer tevergeefs om hulp aanklopt bij de gemeentepolitie. Opgave als lid der afdeeling kan geschieden Prinses Marielaan 4, bij dc pennmgincestcresse, die nog de/er dagen geldelijke hulp bood aan een behoeftige doortrekkende, die zijn die- Ij/." r"?0(,zala'l'jl< va" hoefbeslag moest voorzien. Namens de afd. Amersfoort der Ned. Ver. Dierenbescli.

De Eembode | 1933 | | pagina 2