Allerlei late Plechtige H. Mis. Heden was hel feestjubel in de pa rochie van O. L. Vrouw Hemelvaart. Een harer zonen, de WelEerw. Heer P. F. A. Tillemans, Zondag in de Kathedrale Kerk te Utrecht doorZ. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Priester gewijd, droeg zijn lste Plechtige H. Mis op in de feestelijk versierde parochie kerk. Voorafgegaan door een stoet van mis dienaren, eenige bloemen strooiende bruidies en Priesters, schreed de jeug dige Neomist te half 10 de kerk bin nen, onderwijl het orgel in vollen jubel weerklonk. Aan het altaar genaderd zijnde weerklonk plechtig het „Veni Creator" van H. Kornmiiller, O.S." voor mannenkoor. Als Pressb. ass. fungeerde de Hoog Eerw. Heer Deken Fock, pastoor der parochie, als Diaken de Z.Eerw. Heer Sandkuyl, pastoor der St. Anstridus- parochie, Sub-diaken de WelEerw. Heer F. te Braake. Kapelaan te Ulft, Ceremnniarus Kapelaan W. J. de Jong en als Cantores heeren Theologanten van liet groot Seminarie. Na liet Evangelie hield Pater Ant. Tilleinans M.S.C., Rector van Overho- ven tc Sittard de feestpredikatie. De gewijde redenaar had tot tekst gekozen „Introibo ad altare Dei, ad Deum qui laetiScat piventutem meam". „Ik zal opgaan tot het Altaar Gods. tol God die mijne jeugd verblijd." Wij zijn in deze parochiekerk samen gekomen om dit Priesterfeest te vieren, om onzen jubel en dank uit te spreken dat God een der onzen heeft willen verheffen tot bovenmen- schelijke waardigheid. Ook voor dezen Priester geld het woord van Christus: „Niet gij hebt Mij, doch lk heb u uit verkoren". De gewijde redenaar schetste in vu rige bewoordingen do innige vereeni- ging van den toekomstigen Priester met zijn God, die inniger wordt naarmate de H. Priesterwijding nadert, en die tenslotte door de H. Priesterwijding wordt bestendigd en bevestigd. Gij zijl Priester in eeuwigheid en wij begroe ten u vol blijdschap als een andere Christus. Christus kwam op de wereld om te zijn de Middelaar tusschen God en den mensch. als Leeraar en Ver losser. Ook de Priester als een andere Christus heeft tot taak als bemiddelaar op te treden, liefde en licht brengend, ge nade en hemelsche gaven uitdeelend. Om God aan de wereld en de wereld aan God te brengen, moet de Priester in de wereld verschijnen als een an dere Christus, trachtend Christus deug den te doen schitteren in de wereld. Wij, Priesters, moeten klein worden opdat Christus groeie in ons en in de ons toevertrouwde. De priesters moe ten Christus navolgen in Zijn offer leven en in Zijn onuitsprekelijke liefde. Liefde moet gloeien in het hart van den priester voor God en voor de onsterfelijke zielen. Bij het voortzetten van het Offer bidt dan gelukkige neomist voor uwe ouders voor wien dezen dag een bekroning is van offers en gebed, voor uwe dierbare broeders en zuster die hebben mede geleefd met uwe Priesterroeping, vooi uwe familieleden, voor de parochie en voor de priestets, opdat zij hun ver heven taak waardig moge volbrengen. En moge na een lang en vruchtbaar Priesterleven de Hemelsche kroon U zijn weggelegd. Na de predikatie werd hei H. Mis offer voortgezet. Ontroerend en schoon is het oogenblik van de Consecratie als dc jonge Priester voor het eerst te midden der zijnen God zeiven in zijn sidderende handen ter aanbidding ophelt. Eveneens als Hij de H. Com munie uitreikt, eerst aan zijn gelukkige Ouders en vervolgens aan de overige familieleden en parochianen. Het zangkoor onder leiding van den heer A. C. Beijer, bracht op verdien stelijke wijze ten gehoore de Missa in Honorem Sanctae Mathildis voor drie stemmig mannenkoor van Hubert Cuij- pers en na de H. Mis de Priesterhulde van Antoon Ponten voor Jongenskoor. Zeer vele parochianen woonden deze plechtigheid bij. Moge voor dezen Priester een vruchtbaar priesterlevei zijn weggelegd. Dc Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat is wegens vacantie gesloten vanaf 31 Juli tot en met 5 Augustus. Eind-examen Rijks Hoogere Bur- gerschool. Geslaagd: H F. (j. v, Beuningen, F. S. Cohen. C. J J. Dekker, E. S. Goud, F. Hlnsc. T. O Hijlkema, E. P. M. Kostense. A. M. D. Lugten, C. H, Ontrop; M. van Albada, G. van Amstcl, C. J. Boeghcim, B. J. de Boer, D. S. de Boer, J. Boerwinkel, J. Bol- dingli, II, Breuning, W. D. Drijfhout, J. van der Goot, F.. L. M Halewijri, A. A. van Hcdei, F. J. E. Hogewind, J. tl. Kit J. Knegt, A. J. Kruithof, M. J. dc Lange, R. II. van de Lustgraaf. H POt, J. M. RmMf_Ujgg||j|j|J 'n Geestelijke wapenschouw. Van dit woord naar St. Paulus maakten de katholieke verkenners van de O. L. Vrouwe-parochie Zondag j.l. een daad in het retraitenhuis. Want daar was 'n goed geslaagde geestelijke wapenschouw. Met gespan nen aandacht luisterden de verkenners welpen naar de Pater Directeur. Ze waren met 120, en toch werd door niemand het stilzwijgen verbroken, ook niet, toen door ieder voor zich In de tuin het rozenhoedje werd gebeden. We behoeven nog niet te wanhopen aan de toekomst, als zooveel flinke jongens de toets der geestelijke wapen schouw op 'n mooie zomersclie Zon dagmiddag kunnen doorstaan. Tevens had hier de korte, maar steedsindrukwekkende installatie plaats van 'n vaandrig, die laatst op de lei derscursus slaagde. Hij is nummer 14 die in deze parochie als leider zijn tijd en krachten wil geven aan de ver kennersbeweging. En hij zal het onge twijfeld met evenveel enthousiasme en toewijding doen. als de andere 13 dames en heeren. die werkelijk een modern leeken-apostolaat beoefenen. Voor leiding, groeps-comité en jon gens was dit 'n prachtige dag. en ook de ruim 200 vaders en moeders zullen dankbaar blijven voor de gastvrijheid van Directeur en Zusters van het re traitenhuis. De heer Lubbers werd in een ver gadering van de afdeeling Amersfoort van den Ned. R. K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden „Sint Franciscus van Assisië" gehuldigd bij gelegenheid van zijn koperen feest als voorzitter. De vice-voorzitter herinnerde eraan, dat het juist vandaag 12'jaar geleden is dat de heer Lubberts in de toen gehouden ledenvergadering tot zitter werd gekozen. De heer Lubberts heeft getoond te zijn de juiste man op de juiste plaats. Dat de leden zijn werk waardeerden bewijst dat hij bij periodieke aftreding steeds met nagenoeg algemcene stem men werd herkozen. Hij was steeds op zijn post. In de afgeloopen 12', jaar zijn 127 ledenvergaderingen ge houden. waarvan de heer Lubber s ei 121 heef' geleid. Ook op de bestuurs vergaderingen was hij steeds present. Namens de afdeeling dankte spr. den jubilaris voor al hetgeen hij heeft gedaan en overhandigde hem een si garenkoker met inscriptie en een zilve ren vulpen met inscriptie. Aan Mevr Lubberts werd een bloemruiker over handigd. De jubilaris bracht dank voor de ontvangen geschenken en bracht de hem toegezwaaide lof van het grootste deel over aan zijn medebestuursleden, waarvan hij steeds de grootst mogelijke steun en medewerking hadondervonden. Namens het Bondsbestuur wenschte de bondsvoorzitter de heer Hamersveld den jutileerende afdeelings-voorzitter van harte geluk. Burgerlijke stand. 21 juli. Geboren: Peter, z. Hoeijen en D, Fontein. Evert Johannes Franciscus. z. van J. Tuithof en E. Muller. Pieter Willem, z. van W. de Vos en A. v. d. Flier. - Arrisje, d. van E. v. d. Pol en F. Buijs. Overleden Jan H. Augustinus, jr., echtg. van W. S. v. Schaick. 22 Juli. GeborenAalt, z. van J. v. Akker en M. H. Weijers. 24 Juli. Geboren Annemarie, d. van W. J. v. Dam en W. C. E. Stuivinga. Gcrardus Franciscus, z. van H. Vos kuilen en J. van Dijk. Alijda Maria, van L. P. v. Keulen en J. A. v. Dijk. Willem Hendrikus, z. van H. de Ridder en J. M. Hagen. Joannes Jacobus, z. van A. v. Putten en M. A. Schollen. Jacob Reinder, z. van R. Hamming en A. J. Dijkstra. Maria Antonia Clara, d- van A. A. v. Groene- steijn en M. G. v. Dijk. i Overleden Hendrikus A. v. d. Kraats, 16mnd. Johanna C. P. Vervloei, 42 jr., echtg. van L. Hoejenbos. Alida Strootman, 84 jr., wed. van L. J. Luycx, veldscbe vrouwen en omgeven van een mandorla (stralenkrans), die met dit goud werd verguld. Het beeld is nu geplaatst in een nis waarvan de achter grond in lichtgroene koperkleur is ge- oxydeerd. De nis wordt bekroond door een rijk bewerkte torenvormige koperen bekroning, welke aan de voorzijde de lofprijzing van de Hemelkoningindraagt: „Ave regina coelorum". De nis kan worden gesloten met dubbele vleugel deuren, welke, geopend, de beeltenis der Madonna met een fijne weelde van drijfwerk omgeven. Op de vier deur- paneelen is n.l. liet leven van Maria uitgebeeld in twaalf tafreelen, welke koper gedreven zijn in laag relief. Baarn Dierenpark. In het dierenpark is voi.ge week een bijna zwart hertje geboren. De jong geborene maakt het uitstekend. Gevonden voorwerpen. Duif, regenjas, beitel, ledige zakken, sierspeld, vulpen, jasje, nummerplaat G—37645, regenhoedje, broche, touw, muts, zakdoek, bril, zwart hondje, japon, onderjurk en rijwiel. Soest Terwijl kinderen in de Hartmanlaan ...in "t spelen waren, geraakte het doch tertje van den postbode S. met haar arm onder de wielen van een passee- renden auto. Het kind werd naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Het armpje was ernstig inwendig gekneusd, zoodat operatief moest ingegrepen worden. Burgerlijke Stand. Geboren Bertha, d. v. P. Schouten en D. Koops Diena, d. v. F. Visscher en F. Assen liendrika Wilhelmina Maria en Wilhelmina Berdina Maria, dochters van W. J. Beijer en B. W. M. v. d. Lugt. Ondertrouwd G. Veld huizen en J. van de Kuit. Gehuwd Th. J. de Haas en M. P. Abelman. OverledenMaria Hendrika ter Burg, 76 jaar, wed. van J. Klauwers Maria Meijers, 74 jaar. wed. v. W. Wijnen. Barneveld Er heeft op den onbewaakten over weg aan den Nijkerksclien grintweg een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin drie personen za. naderde den overweg juist op het moment, dat de sneltrein uit Apeldoorn in volle vaart kwam aanrijden. liet uitzicht over de spoorbaan goed, doch niettemin heeft de bestuur der van de auto den trein niet bemerkt, met het gevolg, dat de wagen door den trein werd gegrepen. De auto bleef voor aan de locomotief hangen en werd meegesleurd, tot de machinist een 500 meter verder kon sloppen. De inzittenden van de auto, waren intusschen op een vijftig meter van den overweg uit den wagen geslingerd. Twee hunner, een lieer en een dame, bleken, toen men te hulp snelde, bij de botsing op slag te zijn gedood. Hunne lijken waren afschuwelijk ver minkt. De derde inzittende, een heer lag met zware wonden bewusteloos langs de spoorlijn. Uit een spoorwegabonnement meen de men te moeten opmaken, dat de gedoode heer was Ds. Tichelman uit Scheveningen. De zwaargewonde is naar liet zieken huis te Amersfoort vervoerd. Bij aan komst aldaar kon men echter ook bij hem slechts den dood constateeren. Een verder onderzoek naar de iden titeit der slachtoffers heeft uitgewezen dat de verongelukte dame mevrouw Tichelman was, en de heer die tegelijk met haar werd gedood haar zoor Th. Tichelman. Met het honiggewin is het den laatsten tijd zeer slecht gesteld ge weest. Dit is te meer te betreuren, daar het voorjaar zich voor de imkers zoo mooi deed aanzien. Thans is de hoop der bijenhouders gevestigd 0[ het gewin der heidehonig, waarvoo de vooruitzichten tot nu toe gunstig zijn. Edo Door bliksemslag brak een gi heidebrand uit tusschen Oud Reemst en het landgoed „DeHooge Veluwe" Door tegenbranden heelt men den brand tot ruim 100 H.A. heide weten te beperken. Een groot aantal kampeer ders en werkloozen hebben geholpen bij het blusschen van den brand. Eemnes In de Eemnesservaarl is bij zwemmen verdronken de 35-jarige landbouwersknecht M.v.d. Veer, woon achtig te Nijkerk. Uit den Omtrek Achteveld Zooals reeds werd bericht, is in onze nieuwe parochiekerkeen middeleeuwse'' houten beeld geplaatst van de H. Maagd et Kind. De drie altaren in dc nieuwe kerk zijn ontworpen door de edelsmeden Brom en in hun werkplaatsen tc Utrecht ilgevoerd. tiet Maria-altaar, geplaatst kleine kapel terzijde van het priester koor, is opgebouwd van lichtgrijs mar mer. De tombe is versierd met een eenvoudig in brons gesmeed kruis. Dit altaar heeft een bijzonder rijk bewerkte retabel, geheel van koper gemaakt, welke in zijn hoofdvorm herinnert aan de vleugelaltaren der middeleeuwen. In deze retabel is als middelpunt ge plaatst het buitengewoon fraai antiek in I U Riipstra P'edt^t het buitengewoon traai antiek J. Slufters. A Stuurman. I M. v. der I Madonnabeeldje, dat omstreeks 1500 Vaart, f. J. Visser en K. A. v. der j m. eikenhout werd gesneden. Hei stamt Woude. Afgewezen12 candidaten. Iii den nacht is ingebroken bij den heer W. aan den Arnlicmsche weg. Er is een bedrag van f 115 meege nomen. uit oud familiebezit te Achteveld werd niet lang geleden geschonken, waar het om zijn eerbied waardigheid thans dc cereplaatsophct, nieuwe Maria-altaar kreeg. Het oude Madonnabeeldje is gekroond met een precieus bewerkte gouden kroon, die gemaakt is uit het goud der Achtc- Nijkerk Donderdagen 27 Juli, 3, 10 en 17 Aug. a.s. zullen wederom de Zomer- beiaardconcerten plaats hebben. Op de markt: 257.000 eieren exlra groote f 3, ge wone f2—2.55, eendeneieren f 1.80 f2, 6 schrammea f 12-15, 27 biggen f 9—12, 1 varken f 45-55, 109 run deren: kalfkoeien f 140—185, kalf- vaarzen f 75-135, vet vee le kw. 10.22 -0.25, 2c kw. f 0.15-0.22, vette koeien f 140—185, 30 nuchtere kalve ren mestkalveren f8—14. Terschuur Th. van Leyenhorst kwam op den Rijksstraatweg met zijn motor in botsing met een auto. Met een gebroken arm en een lichte hersenschudding word hij bij een familielid van hem binnen gedragen. Leusden Burgemeester en Wethouders van Leusden zullen Donderdag 3 Augustus des voormiddags ten II ure ten ge meentehuize aanbesteden het instralen de straatsteenen, aangevoerd langs de openbare gemeentewegen, met bij komende werken. Soesterberg Bij een landing is een zweefvliegtuig neergestort en ernstig beschadigd. De in/'ttende mej. S., kwam met den schrik vrij. Van het toestel waren beide vleugels vernield. Soestdijk Donderdag zal de Koningin haar aarlijksch bezoek brengen aan de (oningin-Moeder 1c Soestdijk. II. M.zal - daar verblijven tol na den verjaardag dat de bewoners zich met moeite In van haar Moeder, I veiligheid konden stellen. Een tweenolorig vliegtuig bestuurd door den Zwitsersclien piloot Stocking, is door onbekende oorzaak bij Lyon omlaag gestort. De piloot en zijn passagier, een inwoner van Lyon zijn om het leven gekomen. Het aantal werkloozen in ons land is in Juni weer verminderd, nl. met pl.m. 25000. Te Keulen botste een zwaar ge laden vrachtauto tegen de electrische tram. De chauffeur werd op slag ge dood, terwijl ten naast hem zittende vrouw eveneens spoedig overleed. Van de trampassaglers werd een persoon zwaar en 5 personen licht gewond. Bij verpachting van staanplaatsen op de kermis te Nijmegen werd totaal f26.136.49 besteed. In den nacht is le Heer Hugowaard een groote boerenhofstede door den bliksem getroffen. Niets kon worden gered. Te Heemskerk is de bliksem ge slagen in een landbouwschuur. Z< brandde tot den grond a(. Te Wilp sloeg de bliksem in eer woning. Het liuis brandde tot den grond toe af, terwijl van den inboedel bijna ïiets gered kon worden. Een 3-tal /arkens werden mede door den blik sem getroffen en gedood. Ook sloeg de bliksem in de kapitale boerderij bewoond door de familie wed. de Haan, nabij Franeker. Op de Nassaumijn te Schaesberg is een arbeider tusschen een in be weging zijnde lilt en balk bekneld geraakt, waarbij hij zoodanige ver wondingen oijliep, dat hij kort daarna is overleden. Te Rotterdam ontstond brand groote Chocoladefabriek van de firma De Heer. De brand kon beperkt wor den tot de benedenverdiepen. Bij liet blusschen sloeg de 20-jari^e H. met zijn vuist door een ruit en sneed een slagader door. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Een andere man werd bevangen door den rook en moest eveneens naar een zieken huis vervoerd worden. Ter verkrijging van de middelen voor 't werkverschaffingsprogramma der regeering in Duitschland, heeft dc nat.-socialistische partij een loteiij op tovw gezet. De hoofdprijs is 200.000 mark op een dubbel lot, 100.000 mark op een enkel lot en nog 300.000 an dere prijzen. Op de kali-losplaats van de firma Eggink te Doesburg zijn huizenhoog opgestapelde zakken kali omgeslagen, waardoor vier arbeiders onder de massa werden bedolven. Toen de slachtoffers bevrijcl waren, bleek, dat de ongehuwde D. Visser reeds was overleden. De 3 anderen waren zwaar gewond. In de groote liandelsentrepót tc Rio la Plata is een brand uitgebroken, die groote afmetingen aannam. De vuurzee, is zoo geweldig, dat de brandweer er machteloos tegenover slaat. Een ernsi'g ongeluk, waarven II kinderen en een priester liet slacht offer geworden zijn, is in de Fransche gemeente Gien gebeurd. Vijftien kin deren uit een katholiek opvoedings instituut staken aldaar, begeleid door een priester, in een groote boot een vijver over, toen plotseling het vaartuig kantelde. Alle inzittende vielen te wa ter, slechts 4 kinderen konden zwem mende den oever bereiken, alle andere verdronken. Bij het duiken van de springplank in de zweminrichting te Beekbergen, kwam Eggens uit Zutphen met zijn hoofd op den cementen bodem terecht. Hij werd zeer ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij over leed. Tijdens het hevige onweer, dat Za terdagnacht boven het Gooi woedde, is tie bliksem In het landhuisje van den heer Boom te Blaricum geslagen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, Kerknieuws. De Priester in ons leven. Jongslgeleden Zondag had in de Kathedraal te Utrecht de jaarlijksche priesterwijding plaats. Ware het niet, dat wij door de pers mededeeling kre gen van de namen der nieuwe priesters, dan zou deze gebeurtenis voor de mees- ten onzer ongemerkt voorbij zijn gegaan, wat toch, gezien de groote beteekenis van den priester in ons leven, jammer >u zijn. Het is daarom niet ondienstig, om dezen lijd van critiek op de Geeste lijke Overheid, om eens even te reali- seeren, wat de priester in ons leven beteekent. In alle omstandigheden des levens treffen we hem aan, in gelukkige en droeve, van de wieg tot aan het graf. Enkele uren na de geboorte van een kind, wordt het naar de kerk gebracht, waar de priester het door de zuiverende wateren van het H. Doopsel tot een kind van God en erfgenaam des Hemels maakt. Dit is de eerste weldaad, die de priester den meiistli bewijst, en die heel het leven door tallooze gevolgd zal worden. Het kind groeit op, en dra komt de tijd, dat het zal worden voorbereid voor den grootsten dag van zijn leven, voor den dag der Eerste H. Communie. Wie anders dan de priester zal de eerste kinderschreden leiden tot den grooten kindervriend Hij bereidt ze voor en zijn gezalfde hand zal voor de eerste maal aan het onschuldige kind het B ood des Levens geven. Nadien zal hij het zoodikwijls geven, als het kind maar wil komen, om zich te sterken voor dc komende jaren. Ja. in de jaren der jeugd, als de vreemdste gewaarwordingen de onbe dorven kinderziel zullen verontrusten en ongekende krachten zich zullen doen gelden, als de groote strijd gestreden moet worden, dan vindt de jonge mensch in den priester een vaderlijken vriend, die hem begrijpt en bij wien hij nooit ïevergcefs om hulp en steun zal aan kloppen. De priester toch kent de moei lijkheden beter dan wie ook. Uit hoofde van zijn H. Ambt is hij de veilige gids. Met Gods hulp en geleid door den priester zullen zij de critieke jaren on gerept doorkomen en dan zullen zij, als de tijd gekomen is, in eer en deugd als Bruid eii Bruidegom aan den voet van liet Altaar kunnen neerknielen om daar den zegen des priesters te ont vangen. In de volle grootheid van zijn H. Bediening zien wij den priester als hij ons zal bijslaan in den laatsten strijd. Als ook voor ons de lijd gekomen is, dat God ons zal roepen, en onze familieleden met deernis en medelijden op ons zu.'en neerzien, geen troost- werrderv meer kunnende vinden en on machtig om ons inden allesbeslisscndcn strijd te helpen, dan komt, als gezonden uit den Hemel, de priester, dragende het onderpand des eeuwigen Levens. De prics'tr gaf ons Jezus voor liet eerst en voor het laatst. Ook na den dood helpt de priester ons. Hij draagt voor de rust der ziel hel H. Misoffer op. hij begeleidt het ontzielde lichaam naar de laaiste rust plaats en zegent de plek gronds. waar de dag der opstanding wordt afgewacht. De tijd gaat voorbij. Bloedverwanten en vrienden zijn ons vergeten, niet al dus de priester. Tot aan het einde der lijden zullen onze priesters opgaan tot het Altaar Gods en iederen dag weer zullen zij het Memento bidden voor „allen die rusten in den slaap des vredes". Zien wij aldus den priester, dan kan er geen sprake zijn van afbrekende critiek, die zoovelen zich aanmatigen in dagbladen en periodieken. Hier past slechts dankbaarheid en eerbied. Dankbaarheid in de eerste plaats aan God, die in Zijn Oneindige Wijsheid het Priesterschap heeft inge steld, tot instandhouding en uitbreiding van zijn H. Kerk, en lot heiliging van Zijn volk. Dankbaarheid en eerbied ook jegens hen, die niet eigener beweging het H. Priesterschap hebben verlangd, maar die door Ood zelf zijn uitverkoren „Ego delexi vos". Laten wij onzen geestelijken dan den cijns onzer dankbaarheid betalen in den vorm, waarin zij die het meest zullen waardeeren, n.m. in ons gebed. v. H. Aartsbisdom Utrecht. De Aartsbisschop van Utrecht heeft de Kathedraal te Utrecht de H. Wij ding van het Subdiaconaat toegediend aan de navolgende eerw. theologanten nn het Seminarie Rijsenburg: A. A. Ariëns, W. A. van Beek, A. m Bekkum, B. S. M. Carlier, A. "A. Collet, A. A. H. Giesen, P. H.J. Hoog veld, J. H. R. Hunfeld, G. H. H. A. Jansen, F. H. P. van der Kroon, H. O. Kwanten, C. Th. J. M. v. Leeuwen, G. J. Maureau, A. W. Middelwecrd, H. J. B. Mulders, B. A. Oostewcchel, G. A. H. Oude Hendrikman, G. Plat voet, H. P.J. Raken, Th. W. Ribberink, A. J. M. van Rijn, C. P. G. Schaepman, j. N. C. M. Schermer, F. Schollen, It. J. A. A. Smulders, C. E. Snelder, J. H. Swart, A. C. R. Vehmeijer, J. A. M. Walraven, H. J. Weiljens, J. Th. Welling, A. Tli. W. Weijs en A. van Wissen, en aan den Eerw. Fr. Malachias Muller O. Cist. Ref. en de H. Wijding van het Priester schap aan de navolgende eerw. theo loganten van voornoemd Groot-SdfPi" naric: J. J. Andriessen, H. G. J. Bless, C. C. M. Brcukel, J. F. M. A. Driessen, W. H. C. M. Gerritsen, II. A.J. Groot huis, B. C. M. Kloppenburg, C. C. Th. Meurs, A. J. E. van den Muysenbergh, J. C. J. M. Poel!; P. J. Rilling, Th. C. A. A. M. van Rijckevorsel. A. van Schaik, Th. Scholten, F. E. M. Sterne- berg, P. F. A- Tillemans, A. E. F. G. Wolfs en ff. T. A. Wouters. Ingezonden Mijnheer de Redacteur. Gaarne had het Bestuur der Atd. Amersfoort van de Ned. Vereen, van Electrotechnische Werkgevers onder- slaand stuk geplaatst in Uw veelge lezen blad. waarvoor bij voorbaai onzen dank. Na een jaar van ingespannen arbeid is liet noodig de geest eens een oogen blik tot rust te laten komen om daarna weer met frissche moed onze taak. welke zeer vaak levensgevaarlijk is. in dc maatschappij te kunnen hervatten. Verschillende groepen onzer samen leving echter zijn nog van deze nlst- periode verstoken. Dc Electrotechnische branche wil haar groep dit jaar ook in dit genot van een korte vacantie stellen. Een eerste cisch hiervoor is echter de medewerking van het pu bliek; mogen wij eleclriciteitszakcn en electrotechnische bureaux hiervoor een dringend beroep op U doen door U te verzoeken geen inkoopcti Ie doen of montage werk te laten verrichten door Uw electricien in het tijdvak van 31 Juli t.m. 2 Aug. 1933. Nood-gevallen en storingen van ern- stigen aard zullen ten allen tijde wor den voorziende adressen hiervoor zullen in deze periode bekend gemaakt worden op de winkel en wcrkplaats- olfiches. Het Bestuur rekent op U aller mede werking en U, mijnheer Redacteur, dan kend voor de verleende plaatsruimte Hoogachtend C. J. KRAUSE, Voorzitter. J. APPEL, Secretaris. J. BOSHUIZEN. Penningm. TE HOUDEN RETRAITEN in het St. Alfonsushuis te Amersfoort, Ol JUII. IKl'tl-ti verg. f 10. i Juli - 3 Aug. K. J. V.-Lcldstors en Leden, verg. 17.50. 3-6 Aug. Heeren Handelsreizigers, verg. f8.-. 6- 0 Aug. Dames Onderwijzeressen, verg. 18.— 9-12 Aug. Heeren onderwijzers, verg. fx. -. 12—15 Aug. Jongens (Patronaten en anderen), verg. 1650. 16-19 Aug. Ongch. Uaincs middenstand, velg. 110.-. 19-22 Aug. Heeren Vincentlancii, verg. 110. 23-26 Aug. Meisjes, verg. 16.50. 26- 29 Aug. Jonge Werkman, verg. I (..50. 29 Aug.-1 Sept. K. J. V., verg. f 0.50. 5-8 Sept. Kweekschool Arnhem (meisjes) verg. Ib.50. 9-12 Sept. H.B.S. Arnhem (jonRens) verg. 16,50. 12-15 Sept. Meisjes (Mariavereeniging en anderen) verg. (6. 19 22 Sept. Jongens. Utrecht, verg. 16,50. 23- 26 Sept. Dienstplichtigen, verg. 16.50. 26-29 Sept. Jongens. Utrecht, verg. 10.50. 30 Sept.—3 Oct. K.J.C. (dc Vecht) verg. f050. 4—7Oct. Normaal Utrecht (meisjes) verg. (0.50. 7--10 Oct. K.J.C. 't Oool, verg. 16.50. 10-13 Oct. Gehuwde vrouwen, verg. f6.50. 19 22 Oct. Heeren onderwijzers (Ocldcrlnnd) verg. 18.- 23 20 Oct. St. Raphael, verg. f6.50, - v. H.B S. Hilversum (Jongens) verg. f 6.50 I 26 Dec. Mannen en jongelingen tl -30 Dee. Meisjes, Utrecht, Apcliln 30 Dec.—2 Jan. Mannen en (omrillnii (Kerstretraite) verg.io.ür „,.v...ooril, enz. verg. 1650. jongi llngen, verg. tll.50. Beleefd verzoek zich aan te melden hl) de Directie v Rclraltcnhul*. Telcloon, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 02245.

De Eembode | 1933 | | pagina 2