van een nieuwe R.K. Voetbalclub Een afscheid. Woensdag hebben de oud-kweeke lingen van de St. Agnes Kweekschool van de Zusters van O. L. Vrouw aan de Heerenstraat afscheid genomen van de oude .Kweek". Te 10 uur waren een 80-tal oud- kweekelingen in de Kweekschool aan de Heerenstraat bijeengekomen. Aller eerst werd koffie gedronken, waarna allen zich naar de Kapel begaven. Nadat bloemen op de Communie bank waren geplaatst werden geza menlijk enkele liederen gezongen. Te half één werd aangevangen met een afscheidsdiner. 'I Was 4 uur voor men aan het einde was. Verschillende Speech's werden gehouden, waarin vanzelf tot uiting kwam waardeering voor den arbeid der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw. Ook werd menig lied gezongen en zal het zeker niet hebben ontbroken aan het ophalen van oude herinneringen. Na het diner kwamen de auto's voor en werd naar de nieuwe stichting aan de Daam Fockemalaan gereden. Aan den ingang der Stichting prijkt reeds het bewijs van dankbaarheid der oud-kweekelingen, n.l. een relief van St Agnes. De aanwezigen bezichtigden de nieuwe stichting en gaven uiting aan hun bewondering voor dit machtige en grootsche bouwwerk. Van verschil lende oud-kweekelingen was bericht van verhindering ingekomen. De 80 aanwezigen kwamen uit alle deelen van het land en zelfs waren er onder deze oud-kweekelingen moe ders van groote gezinnen, die voor één dag de zorg van het gezin aan anderen hadden toevertrouwd. De Eerw. Zusters hebben de oud leerlingen een recht prettigen dag be zorgd. waarvoor ze dankbaar waren en die lang in hunne herinnering zal blijven voortleven. De Amersfoortsche schoenwinkeliers zullen dit jaar voor de 20ste maal ge nieten van eenige dagen vacantie en wel van 14 tot en met 17 Aug. Overste van Stockum heeft afscheid genomen als commandant van het remonte-depót te Nieuw-Millingen. Ongaarne ziet men den scheidenden commandant vertrekken. Door zijn be moeiing zijn de terreinen en gebouwen aanmerkelijk verfraaid en deed hij veel voor ontspanning van kader en man schappen. In de legerorder is een ministerieele kennisgeving opgenomen, waarbij ter kennis wordt gebracht, da' geen ver gunning mag worden verleend tot hel plaatsen van automaten in militaire gebouwen. Reeds verleende vergun ningen moeten worden ingetrokken. Tot bizondere procuratiehouder van hel kantoor Amersfoort van de Rot- terdamsche Bankvereeniging is be noemd de heer L. van der Mei, tot Barneveld dusverre Bizondere Procuratiehouder Burgerlijke Stand van het kantoor te Drachten. Geboren Anna Magdalcna, d. v. G. Het kantoor Amersfoort staat onder (van de Brug en J. Heimgartner - Jo- De 75e verjaardag van Koningin- Moeder Emma werd hier ter stede op initiatief van de Oranje-vereeniging herdacht door een muzikale rondgang waarbij de muziekverenigingen Wils kracht en Hosanna medewerking ver leenden. Op het terrein bij de Groentenveiling werd door het filmspel De Faam als t een openlucht-voorstelling gegeven. De elfde Nederlandsche Imkersdag zal Maandag 14 Augustus in de Markt hal worden gehouden. De bijeenkomst zal worden geopend door dr. mr. A. v. d. Flier, waarna dr. de Boer uit Enschede een inleiding zal houden over de bereiding en behandeling van honing. Als besluit van de morgen bijeenkomst is er gelegenheid de rede van dr. de Boer te bespreken. Vóór de gemeenschappelijke koffiemaaltijd wordt een wandeling door oud-Amers- foort gemaakt. In den middag autotocht naar Soest, Soestdijk, Baarn, den Dol- der, Huis ter Heide en Soesterberg, waar in het „Soesterdal" thee zal worden gebruikt. De Kath. Coöperatie Helpt Elkander heeft aan een 300-tal kinderen van leden en verbruikers in de groote zaal van St. jozef een prettige middag be zorgd. Diverse kinderspelen werden gehouden. Een en ander werd afge wisseld met verschillende attracties. Voldaan ging de jeugd huiswaarts. Het bestuur van de R. K. Midden- standsvereeniging heeft hare leden gratis doen toekomen het boek Wel kome Waardevolle Wenken door J. P. den Brabander. Te 's Gravenhage slaagde voor het gehouden Nijverheidsexamen Acte N E. onze stadgenoot de heer H. A. Smit. Oprichting R. K. Voetbalvcreeniging Waar in Amersfoort zeer veel R. K. voetballers zijn die voor het grootste gedeelte in neutrale clubs spelen, is hoog noodig een nieuwe R. K. Club ior alle R. K. voetballers. Een voorloopig comité heeft zich gevestigd met het doel een dergelijke club op te richten, en stelt dit comité zich voor a.s Woensdagavond 8 uur de Patronaatszaal aan het Zand een oprichtingsvergadering te houden. Alle K. K. voetballers, jongeren wel als ouderen, uit elk gezin, i ook de ouders en belangstellenden, worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen en mee te werken aan het tot stand komen van een f vereeniging die toch voor een plaats als Amersfoort noodig is. Op aller steun wordt gerekend. Het voorloopig Comifi Uit den Omtrek leiding van den directeur, den heer Ad. Heinrich. bijgestaan door den heer G. Jonkman als aigemeene procuratie houder en den heer L. v. d. Mei als bizondere procuratiehouder. De monteur K.. was aan de Gas- fsbriek bezig met reparatie transportinrichting, toen een hoekijzer plotseling los geraakte. K. bekwam een diepe wonde juist boven het oog. Na in het St. Elisabeth's Ziekenhuis ver bonden te zijn is hij naar zijn woning overgebracht. Burgerlijke Stand. 2 Aug. Gehuwd G. H. Otten en J. Burgerij. H. J. Verhoef en E. Eiker bout. H. J. Zedel en J. M. v. Wil- pen. G M. Renes en M. Aartsen. Schmidt en A. Bos. 3 Aug. Geboren Teunis, v. Daal en W. f. Verkerk, i Onder trouwd J. Haarsma er. E. W. v. Doorn. J. v. Vulpen en M. Kraanen H Marcus en E. v. 't Land. H. Bou- man en C. E. Lablans. W. v. 't Wel en H. J. v. Nieff. G. de Kruijff J. A. Overeem Getrouwd J. Huber en A. de Bakker. A Boumeester en M. H. Jansen. S. Sljbrandij en A J. v. Lonkhuijzen. i OverledenJai Buiteman, 2d. Maria Calharina Zwakenberg. 70 j.. ongeh. Aagje Eijk. 72 jechtg. van C. Leegwati Leo Stephanos Grootkop. 2 j. hann Bogislav Jacob Ludwig. A. C. F. Lambrecht en J M. Schrijver Gerrit, z. v. C. de Graaff en L. Mulder Gerrit, z. v. H. v. Renselaar en E. van Malestijn. Ondertrouwd W. v. d. Broek en A. H. v. Leijenhorst. I Gehuwd H J. v. Dorst en H. E. Mulder J. Heiwegen en L. Haase G. v. Ede en G. Bakker - J D Klarenbeek en E. Berkhof. Overleden Wilhelmina Frederika Hermance Huls man, 53 j.. geh met B. Tichelman Johannes Stephanus Tichelman, 27 j Jansje Schut,84 j., wed. v. H. Snellen. -- De politie heeft aangehouden een 21-jarig persoon, die bekend heeft aan diefstal van ongeveer 60 kippen en i. Nog is aangehouden S„ uit Amersfoort. Als operatieterrein had eerstbedoelde gekozen de omgeving van Terschuur, waar hij uit verschil lende in het land staande kippenhok ken de beste exemplaren had uitge zocht en tevens een kist met 600 eitjes. de markt waren klaargezet, op den kop had getikt. volkscommissaris Trotzki bereid vonden tijdens zijn verblijf in Frankrijk een kort bezoek aan Nederland te brengen tot het houden van eenige voordrachten tijdens de genoemde va- cantieweek. Naar aanleiding van de daartoe aan gevraagde verblijfsvergunning heeft het bestuur der O.S.P. thans van den mi nister van Justitie bericht ontvangen, dat de regeering geen toestemming zal verlecnen voor het oponlhoud Trotzki in Nederland. Soest Een 31-jarige heer uit Rotterdam, die in Bilthoven gelogeerd was en op de fiets naar het' Natuurbad gekomen was om te zwemmen, is in het on diepe bad om het leven gekomen. Het slachtoffer kon wel zwemmen, doch vermoedelijk door oververmoeidheid, wegens het zich te lang in het water bevinden, gezonken. Het ongeval werd direct gemerkt en het slachtoffer was dan ook spoedig op het droge gebracht. Een geneesheer heeft nog 2'/i uur kunstmatige ademhaling toegepast, doch dit heeft niet meer mogen baten. Veel talrijker dan andere jaren wa ren dit jaar de vlaggen, die ter een van de 75e verjaardag van Koningin- Emma vroolijk van de huizen wapper den. Niet weinigen uit Soest ook heb ben deelgenomen aan de bloemenhulde voor H. M. de Koningin-Moeder het paleis Soestdijk, een hulde schit terend door haar eenvoud en diepge voelde aanhankelijkheid van de hon derden detlnemers. Leusden Burgerlijke Stand. Overleden Jannigje Robbertsen oud 70 jaar. wed. van F. Veldhuizen. Niikerk Burgerlijke Stand. Geboren Aalt, r v. en A. v. Deuveren W. Bouwman en Martha, d. v. J. D. en M. Galenkamp Hogeveen en E. v. A. v. d. Brink Gretha Marie, J. v. d. Bosch v. Ramshorst Wouter, z. v. Roemer Veilingnieuws. In Café ..Het Boompje" werd door Notaris Joh Knoppers publiekverkocht; Perc 1. Villa aan d.-n Utrechtsche- weg 300 met perc. 2. Wei- en Veld- grond geschikt voor bouwterrein ooste lijk naast perc. I aan A. Buitenbos voor f9600. I'erc. 3. Een huis aan de v. Bem- melstraat 77 aan Joh. v. d. Kamp voor f 1900. Perc. 4. Een huis aan de Lange- straat 131 aan W, v. Haselen q.q. voor f9900. Perc. 5. Een woonhuis aan de Kamp- straal 20 aan Jac. v. d. Heuvel voor f3<00. Perc. 6. Een winkelhuis aan de Kampstraat 22. opgehouden voor f 1950. Perc. 7 cn 8. Een landbouwerswo ning in de Morse Weide" metbouw- j ,.a lv land en tuingrond in de „Hnrsf Weide' Soesterberg een vacantie-scholingsweek aan H. J. van Ginkel voor 5800. houdt had den voormaligcn Russischen Hendrik, z. v. G. v. d. Brink en J. d. Haar. Ondertrouwd: A. W. Renkers en G. J. Huijskes H. v. Veldhuizen en T. v. d. Pol M. Bouw en M. Gerssen Peter Kas en A G. v. d. Heuvel. Gehuwd C. Jonker en D. Maas. Overl.J. v. Diermcn, 75 j„ wed. van Dirk Vaneveld. Kerknieuws. Naar de Missie. Zondag wordt te Steyl bij Venlo- het jaarlijksche afscheidsfeest gevierd. Bij deze gelegenheid zal Kardinaal Schulte aartsbisschop van Keulen ko men. om de nieuwbenoemde missiona rissen het Missiekruis te overhandigen. De in totaal 80 nieuwe geloofsver kondigers zullen naar missiegebiedei ertrekken en zijn verdeeld als volgt: Naar Argentinië 3 paters en 2 broe ders: naar Brazilië 3 paters en 4 broe ders: naar Chili 4 broeders; naar de Kleine Soenda-Eilanden (Ned. Oost- Indië) 8 patersnaar Honan (China) 3 paters en 2 broeders; naar lndore (Britsch-lndië) 4 paters en 5 broeders: naar Japan 4 paters en 2 broeders: naar Kansoe (China) 4 paters en 1 broedernaar Nieuw-Guinea 5 paters en 8 broedersnaar de Philippijnen 5 paters en 2 broedersnaar Noord Amerika 4 paters en 1 broeder. BroederscLap Processie van Amersfoort en Omstreken naar Kevelaer. De Bedevaart 1933 vertrekt per extra trein op 22 Augustus, van Amersfoort 7.21, Leusden 7 31, Veer.endaal 7.48 en Rher.en 8.00 uur. Zij keert terug op 24 Augustus tc Rhenen 6.08, Veenendaal 6.17, Leus- derv6.35 en Amersfoort 6.43 uur. Bruidjes moeten zich zoo spoedig mogelijk opgeven en genieten groote reductie op de retourprijzen. De H. Mis voor 't welslagen de: Bedevaart, met aigemeene H. Commu nie, zal gehouden worden op Maandag 21 Augustus, in alle aangesloten Pa rochiekerken. De plechtige II. Mis voor de over ledenen der Broederschap zal zijn op Vrijdag 25 Aug..'s morgens 9 uur in de Broederschapskerk tc Amersfoort. De plechtige H. Mis van Dankbaar heid heeft plaats op Dinsdag 12 Sep tember, 's morgens om 10 uur, in dc Broederschapskerk te Amersfoort. Rijwielclub Amersfoort—Kevelaer. Men meldt ons. De jaarlijksche Rijwielbedevaart naar Kevelaer. welke thans geheel is geor ganiseerd, wordt gehouden op 26 en 27 Aug. e.k. Deze bedevaart gaat thans geheel in overleg met de Broederschap Kevelaer en de geestelijke leiding is in handen van een Priester, voorwaar een voor uitgang van beteekenis die zeer zeker vrucht zal afwerpen. Belangstellenden, in casudeelnemers, worden verzocht ter vergadering op Zondag 13 Aug. (niet Zondag 6 Aug.) het Patronaatsgebouw aan 't Zand, i. 4 uur precies, waar nieuwe leden worden aangenomen. Men kan zich ook opgeven bij on derstaand bestuur. P. BEIjER, Joh. Tolliusstraat 5' P. BOS, Krommestraat 61. J. KASPERS, Nieuwstraat 25. weg hiertoe is allereerst een beroep op de gemeentebesturen in dezen om dat de gemeentebesturen in dezen vlugger nog dan de landsregeering tol ingrijpen in staat zijn. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Naar aanleiding van het hoofdarti kel „Vrijmetselarij en Katholicisme" in de Eembode van Dinsdag j.l., zij het mij vergund het volgende op Ie merken. „Dc Kerk verpletteren, dat is het cardinale doel waar al het streven der wereldmacht van de vrijmetselarij zich op concentreert." Ik haal hierbij nog aan uit het werk van p. fr. E. J. B. Jansen Ord. Praed. .Wat is de vrijmetselarij". „Ik meen met recht te kunnen be weren dat de maatschappij het Nul' eene dochter der Loge, onder menig opzicht veel gevaarlijker is en nadee- liger voor den godsdienst werkt dan hare moeder, de matonnerie. Het is een engel des lichts, maar een engel, zooals Paulus het bedoelt: waarin de duivel zich verkleed heeft. Welnu naar aanleiding van boven staande het volgende Brengen aiet vele katholieken, zij het dan onbewust, hunne spaarpenningen bij nutsspaarbanken, lichamen, die zij het niet direct, dan toch indirect met de mayonnerie verband houden. Wi den niet de instellingen van het nut. openbare leeszalen, de lijkverbranding, neutrale padvinderij e.d., troete'kinde- ren der vrijmetselarij genoemd. Is het niet een opvallend feit dat nutsspaar banken en dergelijke inrichtingen geen katholieken onder hun personeel tellen. De taktiek der vrijmetselarij bestaat niet in een rechtstreekschen en open aanval, maar hun taktiek werkt indirect en in het duister. Rome, dat is de vijand I Alleriei Een blinde borstelmaker, die j: geleden bij een ongeluk het gezic vermogen had verloren, kreeg bij onweder, toen een bliksemstraal dicht bij hem insloeg, zoo'n schrik, dat hij geheel buiten westen geraakte. Toen hij weder bijkwam, kon hij het dag licht weder zien. Eerst meende hij te droomen, doch een geneesheer be estigde hem, dat hij inderdaad weder iende was geworden. - In een dorpje in Frankrijk een Poolsche landbouwwerkir.an wraak nemen op zijn vroegere meesters, het echtpaar Tranqualie. Hij schoot eerst de dienstbode neer. ging naar hef het echtpaar werkte, schoot daar •ouw neer en een os en doodde vervolgens zichzelf. De man was middels gevlucht. In den nacht is van Amsterdam de richting Andijk een zware sloten personenauto vertrokken, wa: 7 personen waren gezeten. Daar n meer van deze personen werd ver ermuedde men dat de auto te water is geraakt. Later ontdekte de politie te Pur- merend sporen, welke er op wezen, een auto te water was ge reden. Men vermoedde dat liet liiei dc auto betrof van de zeven Amster dammers. Men kwam tot de ontdek king dat inderdaad even onder den waterspiegel de vermiste auto lag. Een kraanwagen werd gerequireerd i om kwart voor drie was men zoo ver gevorderd, dat de wagen geheel boven het water uitstak. De aanblik vreeselijk. De doodstrijd van de ongelukkigen moet kort maar hevig zijn geweest. De lichamen lagen door- ecngeworpei: in de aulo. De wagen If was vrijwel onbeschadigd. Uit de auto werden de lijken van zes personen te voorschijn gebracht. De zevende had zich blijkbaar onder water uit de auto weten te werken. Zijn lijk is later opgehaald. Het is de politie gelukt twee boeren arbeiders, Franz Bachler en Alois Lechncr, te Hopfgarten in Tirol Ie arrestcereii, die zich aan niet minder dan ruim 30 brandstichtingen schuldig gemaakt hebben. Voorts is vastgesteld, dat beiden in samenwerking met een zekeren Crementi zich ook schuldig hebben gemaakt aan drie moorden en twee pogingen tot moord. Zij hebben o.a. dc verloofde van Bachler vermoord, het lijk in een hooischelf verborgen en het hooi daarop in brand gestoken. Binnenland Bfoutenburg Burgerlijke Stand. GehuwdA. v. Bckkum en A. K. van Laar. Soesterberg De O.S.P., welke in Augustus te Actie tegen Volksverwildering. De noodzakelijkheid van handelend optreden tegen ontaarding van volks zeden en gewoonten heeft een aantal katholieke ingezetenen uit hel Gooi bijeen doen komen, teneinde te be raadslagen welke maatregelen hiertegen genomen kunnen worden. Na ampele besprekingen meende de vergadering, dat niet langer lijdelijk mocht worden toegezien, doch dat ernstige en krach tige stappen moeten worden onder nomen ten einde op korten termijn tol resultaten te geraken. De aangewezen Wij bieden thans in Clubfauteuils een buitenyewone tegen speciale prijzen Mogen wij een bezoek van U tegemoet zien? ■I A. H VAN NIEUWKERK, MEUBELFABRIEK N.V. Bi Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete JVteubileering Een S.A.-man uit Fi inkenland, die betrapt was op bestelen van een mede lid, werd gedwongen om door de straten te loopen met een bord op zijn rug en borst vastgemaakt, waarop ge schreven stond„Ik ben een schelm, ik heb mijn kameraad bestolen". Bij elk café ot restaurant werd halt ge houden, en blies een van zijn bege leiders op een trompet om de aandacht te trekken. Een hittegolf van zelfs voor New- York abnormale warmte heeft deze stad weer eens bezocht. Meer dan twee millioen menschen zochten hun toe vlucht in de vele badplaatsen aan de zeezijde. Vier personen overleden ten gevolge van de hitte en vier personen verdronken bij het baden in zee. In 1932 werden in ons land geslacht (goedgekeurd voor binnenlandsch ge bruik): 435000 runderen, 147000 vette kalveren, 107000 graskalveren en 365.000 nuchtere kalverenin geslacht gewicht omgerekend beteekent dit omstreeks 131 millioen K.G. Hierbij komt nog 9',, millioen K.G. ingevoerd bevroren en Deensch vleeseh, sa 140 millioen K.G. De Dom van Utrecht- Utrecht is niet van gisteren, niet eer van die moderne sleden zonder ziel, zonder traditie, zonder een culturecle reputatie, ze is van een prima standing. Geen stad bezit meer historische be teekenis in ons land, dan Utrecht, van daaruit is het christendom over hel Noord-Westen van Europ:i verspreid, van daaruit werd handel gedreven tusschen Noord, tusschen Ost en tus- schen Zuid, van daaruit ook liepen dc draden der (eenmalige diplomatic cn politiek over de „Lage landen aan de zee". In Utrecht klopte het hart der middeleeuwen, in Utrecht zetelde re presentant van den Paus. in Utrecht bloeide een christelijke beschaving. Uitdrukking van dit alles is de Dom, wiens eigenlijke geschiedenis begint op 8 September 1288, den dag waarop Jan van Zyrik een monumentaten zend brief aan de geestelijkheid van hel Slicht schreef, om met vereende krach ten een waardig Godshuis tc stichten. Een enkel wo^-dje over de voorge schiedenis. Utrecht is geboren uit liet woordje Ultra-trajeclum, een romein- sche omschrijving van wat wij: het noordelijkste ol hel uiterste veer zou den noemen. Het was hun meest naar boven geschoven post in het land der Germanen, bij verkorting noemde men het Ultrajectum. waaruit later dan Utrecht als uiteindelijke benaming overbleef. De Franken, als opvolgers der Romeinen, hadden hier een burcht staan, bij dien burcht kwam een kapel, aan St. Thomas gewijd, later een nieuwe kerk, aan den Zaligmaker (Salvator) gewijd. Dat was allemaal nog van hout en dus heel brandbaar, hetgeen achtereenvolgens de elkaar opvolgende „domkerken" ondervonden. Met dc tijden groeiden ook dc mid delen en de kunstvaardigheid, om eindelijk in reusachtige steenformaties uitdrukking te kunnen geven aan de vroomheid, kracht en solidaire offer vaardigheid der saamleving. Bisschop Jan van Zyrik gaf door zijn zendbrief den eersten stoot, hij vroeg n den „Dompenning". Zooals later de St. Pieterspenning den Paus de gelegenheid gaf tot bou wen, zoo kreeg de Utrechtsche bis schop deze gelegenheid door de „Dom penning". Allen werden tot bijdragen uitgenoodigd, allen aangespoord om anderen tot schenkingen over te halen. De kerspelpriesters moesten hun scha pen tot mildadigheid aanmanen, dc onwilligen ondervonden den last der blijvende vermaningen; testamentaire beschikkingen waren uiterst welkom. De aflaten kwamen in dienst van dit vrome werk. zooals ze in dienst ston den voor den bouw van bruggen, den aanleg van wegen. Als de pastoors onder hun boetelingen, foovers, dieven, oplichters of woekeraars aantroffen in het bezit van onrechtvaardig verkregen goed, zonder in staat te zijn den eige naar terug te vinden, dan moesten zij hun raden het Slichlsche Huis-Gods te gedenken. Daardoor konden zij zich met behulp van den Mammon der oty. gerechtigheid nog altijd vrienden maken in den hemel. Opgelegde boetetochten, uitgenomen die naar Jeruzalem, ol voorgeschreven vastenperioden, kon den geremplaceerd worden door gelde lijke bijdragen in het fonds der dom kerk. Zoo rees langzaam de kerk van St. Maarten uit een chaos van steen, van kalk cn van hout uit den grond op, het cenc geslacht al ijveriger dan het andere, in de zucht tot een spoedige voltooiing. Doch zooals Keulen en Aken nogal wat tijd noodig hadden en niet in een dag gereed kwamen, zon ging het ook met den Utrechtsche dom, hel ging langzaam. In 1321 begon men met den toren, en niet minder dan 60 jaren werkte men eraan, zoodat de gansicJie bouw wel een heel dikke eeuw in beslag heeft genomen. Bedenken we echter hoe lang de moderne tijd voor het rcslaureeren noodig hectt, dan valt ook die dikke eeuw nogal mee. vooral bij dc overweging dat er niet alleen met onverschilligheid, doch zelfs mei bewuste en principiecle tegen wc. king viel te kampen. Want dc aanhaogefS van Geert Groote. specifiek naar het innerlijke georiënteerd, zagen in dat grandiose domwerk meer een uiting van episcopale en kanunnikentrots, dan van echte christenvmomheid. Ja. (iccrt Groote zeil v rliicf zijn slem. „Con- tia turrim Trajcctensem" (tegen den Utrechtschen toren), welk protest ver loren schijnt te zijn. Molt geeft in zijn „Kerkgeschiede- s" eenzelfde mccning weer door te :lirijvcn: „De finantieelc geschiedenis in den Dnmhouw leert, dat men zich :er bedriegen zou, zoo men mocht mcenen, dat de gelden voor dat reu zenwerk. waaraan geslacht op geslacht .rt-arbeidde, van de godsdienstige geestdrift onzer vaderen gemakkelijk •erkregen werden." (Wordt vervolgd.) F. DE CÜCK. op WOENSDAG 9 AUGUSTUS te 8 uur in de Patronaatszaal „St. Aechten" aan 'f Zand Alle R. K. Voetballers, oud en jong, doch ook Ouders en belangstellenden worden uiigenoodigd

De Eembode | 1933 | | pagina 2