IVO ROL FOTO-ALBUMS F. fl. TULP De Fa.h. Elzenaar Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt éên gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10. franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave v i de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 20 Oct. 1933 ADVERTENT1ÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bfl geregeld adverteeren AdvertentiCn moeten Dinsdag en Vrijdag vóifr 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 58 De luiheid slentert zoo langs de straat, dat de armoe, schoon ze op krukken gaat, haar inhaalt, eer z' er acht op Epistel en Evangelie. 20e Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Ephesiürs; V, 15—21. BroedersZiet toe, hoe gij met voor zichtigheid wandelt, niet als overstan- digen, maar als wijzen, den tijd uit koopend, omdat de dagen boos zijn. Daarom wordt niet onbedachtzaam, maar verslaat wat de wil Gods is. En wordt niet dronken van wijn, waarin wulpschheid is, maar wordt vervuld mei den Heiligen Geest, elkander toe sprekend mei psalmen en lofzangen en geestelijke liederen, den Heer zingend en verheerlijkend in uwe harten. God en den Vader altijd voor alles dankend in den naam onzes lleeren Jezus Christus. Zijt elkander onderdanig in de vreeze van Christus. EVANGELIE volgens den fl. Joannes; IV. 46-53. In dien tijd was er zeker koninklijk hofbeambte wiens zoon te Kapharnaiim ziek lag. Toen deze vernomen had. dal Jezus uit Judea in üalilca gekomen was, ging hij lot Hem en verzocht Hem, dat Hij zoude alkomen en zijnen zoon genezenwant deze begon Ie sterven. Jezus sprak dan tot hem: Zoo gijlieden geene teekenen en wonderen ziet, ge looft gij niet. De hofbeambte zcide tot HemHeerkom al eer mijn zoon stcrltJezus zcide hem Ga, uw zoon leeft. Dc man geloofde hel woord, dat Jezus hem toesprak, en ging heen. Toen hij nu aftrok, kwamen hem reeds zijne dienaars te gemoet t boodschap ten hem, zeggende dat zijn zoon leefde. Hij vroeg hen dan naar het uur, waarop hij hersteld was. En zij zeiden t»t hem Gisteren, op het zevende uur, heeft de koorts Item verlaten. Dc vader erkende dan, dan dit het uur was. waarop Jezus tot hem gezegd had; Uw zoon leeft. En hij gelooide, hij en geheel zijn huisgezin. Ziet de speciale Etalage! KANTOORBOEK HANDEL Langestr, 65 to. Krommer.tr. TEL 326 dan zal uw voorbeeld stichtend wer ken op al uwe huisgenooten, die uw voorbeeld zullen volgen, en in hun verder leven U daarvoor len allen tijde dankbaar zijn. Zoo zult gij door uw voorbeeld de dierbare panden, aan uw zorgen toevertrouwd, onder uwe leiding brengen tot een godsdienstig, christe lijk Teven en de voldoening smaken hen gevormd te hebben tot waardige leden van Kerk en maatschappij. Liturgische Kalender. Weck van 22 -28 October Zondag 22. 20ste Zondag na Pinkste ren. Mis: Omnia, 2e geb. v. Kerk wijding, 3e geb. Concede. Maandag 23 Mis v. Kerkwijding Terribilis, 2e geb. Concede, 3c geb. v. Kerk of Paus. Dinsdag 24. II, Raphael. Aartsengel. Mis: Bcnedicitc. Credo. Woensdag II.II. Chrysanthus en Daria. Martelaars. 2c geb. A cunclis, 3e heb. naar keuze- Donderdag 26. II. Evaristus, Paus- Martelaar. Mis: .Statuit". 2e geb. A cunctis, 3e geb. naar keuze. Vrijdag 27. Vigilie v. d II.II. Simon en Judas. MisIntrct, 2e geb. Con cede. 3e geb. v. Kerk of Paus. Zaterdag 28. H.M, Simon en Judas, Apostelen. Mis Mihi autem. Credo, Prelatie v. d. Apostelen. Bourdaloue. Evonifclleverklarlnit. 20e Zondag na Pinksteren. Vele schoone lessen liggen voor ons in het Evangelie opgesloten. We zien hier. dat iedere stand zijn kruisen en tegenspoeden heelt. Dc hoveling van hel Evangelie was een voornaam en aanzienlijk persoon aan het hof van Herodes. Aan goederen, rijkdom, eer en aanzien zal heni wel niets ontbroken hebben maar hij ook had een kruis, dat hem wellicht zwaar der viel dan armoede. Zijn zoon was ernslig ziek, zóó zelfs, dat hij in levens gevaar verkeerde. Troost u hierin, gij minvermogenden, die somtijds meent dat alleen uw stand de drukkende ver legenheid en zorgen kentge ziel hier dat ook de aanzienlijken niet vrij zijn van kommer en verdriet. Ook kunnen wc hier opmerken dat kruis en tegenspoed naar het lichaam dikwijls groot voordeel aanbrengt naar de ziel. Die koninklijke hofbeambte zou wellicht nooit tot Jezus gekomen zijn en in Hem geloofd hebben wanneer niet een doodelijke ziekte zijn zoon ge troffen had. De ziekte van den zoon was de aanleidcnde oorzaak, dat de vader en geheel het gezin in Jezus Christus geloofden. Mocht gij bij alle voorkomende tegenspoeden Gods wijze inzichten stilzwijgend aanbidden, ge duldig aannemen en niet klagen wan neer God ons bezocht. Het spreek woord zegtNood leert bidden en de profeet Isaias schrijft „Heer als de tegenspoed daar is zocht men U". Dit zien we duidelijk in den koninklijken hoveling. Leert hieruit in ailen nood uwe toevlucht tot God te nemen en met vertrouwen en volharding tot Hem te bidden. Zeer merkwaardig is ook de omstan digheid dat niet alleen de huurling maar ook geheel zijn gezin zich tot Gad bekeerde. Ziet hieruit de macht ,an het goede voorbeeld, vooral van de hoofden des gezins op het huis gezin. Zooals zij voorgaan, zal ook gewoonlijk het huisgezin hen volgen. Christelijke huisvaders en -moeders' prent deze waarheid diep in i'W hart Gij zijl de beschermengelen uwei kinderen. Hoeveel goeds kan uw voor beeld uitwerken in dc harten uwer huisgenoolen, kinderen niet alleen, maar ook der dienstboden. Zijt gij goed voor de armen, nauwgezet in het on derhouden der goddelijke en kerkelijke geboden, doel gij uwe godsdienstplich ten stipt en gewetensvol, nadert Men leest zoo vaak heel erg leuke boeken over de frivole dingen aan het hof van den franschen zonnekoning. De galante avonturen van markiezen met markiezinnetjes, worden verwerkt' tot stuivcrslileratuiir, waar aan de goe gemeente nog even gulzig smult als ezels aan pas uiigeloopen grassprieten. Dat er ook in de entourage van een Lodewijk den veertienden nog andere figuren hebben bestaan, hoevelen zou den hiervan iets vermoeden. Naast de velen, voor wie hel hof een plaats was om te vleien of ge vleid te worden, schittert o.a. de Je- zuieten-patcr Bourdaloue. Geboren den 20sten Augustus 1632, trad hij reeds jong in de Sociëteit en trok de aandacht zijner superieuren door een wonderlijke welsprekendheid. De faam zijner welsprekendheid was Item naar Parijs, uil de provincie, voor uitgesneld. Ongehoord succes was zijn deel ge weest in de steden Amiens, Rennes en Rouaan. Toen hij in deze laatste stad een vasten preckie, naar hel schijnt midden op den dag, ontstond kelijk een totale verwarring in hel ge wone leven. Dc winkeliers lieten hun zaken leeg staan, de arbeiders hur werkplaatsen, dc dienstboden hun keu kens. de heele stad wilde hem hooren. Het jaar daarop moesten van te voren allerlei maatregelen worden getroffen, zoodat niemand meer zijn dagelijksch werk in den steek behoefde te laten. Hij was zeven en dertig jaar, toen hij, na lang aarzelen zijner superieu ren, die evenveel verwachtingen koes- Ierden van zijn schitterende intellec- tucelen aanleg voor een wetcnschappe- lijken arbeid, in Parijs aankwam. Hier zou hij nu gedurende vier er dertig jaren de Parijzenaars boeien, strcelen, geeselen, bidden, sineeken, dreigen, helpen, steunen, leeren en als een indrukwekkende verkeersagent den weg naar de eeuwigheid wijzen. Spoe dig hoorde men aan het hof van den nieuwen abbé, van den geweldige, die vrijwel uitblonk boven alles en allen wat men tot dan beleefd had. De beroemde Madame de Sevigne zegt in haar „Samenspraak over de welsprekendheid" dat Bourdaloue „een zeggingskracht bezat die dc hovelingen deed sidderen, hij drukte zich met de vrijmoedigheid van een apostel uit, hij slingerde harde waarheden met lossen zwier onder zijn hoorders. Dikwijls benam hij ntij als het ware den adem, door de buitengewone belangstelling, waarmee men zijn kristalheldere be- toogen aan moest hooren. Dan hield hij op, men kon herademen, om op nieuw te worden gevangen in Zijn gelaat was onbewegelijk zijn oogen waren gesloten, zijn uitspraak vlug, zijn bewegingen in overeenstem ming met al belandere. Fenelon noemt Bourdaloue „tres capable de convain- e", zeer bekwaam in het overwinnen. In 1670 preekte Bourdaloue voor liet eerst aan het hol van Lodewijk de veertiende en terwijl de gewoonte daar eischic dal geen redenaar meer dan tweemaal voor een serie preeken werd gevraagd, is hij er minstens zestien keer voor advent en vasten terug ge roepen. Tol groot geestelijk nut van koning en koninklijk hof. Want hij spaarde geen van beiden. Met aposto lische vrijmoedigheid heeft hij de zon den dier zinnelijke en bedriegelijke wereld gegeeseld, niemand ontziende en niets vergoeilijkend, ook niet den koning. Is het niet een meer overtuigende weerlegging, dan heel zware verhan delingen, als daar een Jezuiet het hof dc naakte waarheid in hun bepoeierde gezichten slingert, van de beschuldi ging die Pascal de Jezuicten ten laste legt: zij vleien door een laksche mo raal de grooten der aarde V Koningin en koning hebben letterlijk itten rillen bij de bedreigingen van den boetgezant, in zijn onverstoorbaar Hoog, en beweenden hun zonden me- gma.il. Dc verhouding van den pater it zijn hoogen hoorder is volkomen juist weergegeven in dit antwoord aan Lodewijk. toen deze, getroffen door een zijner pre ken, hem meedeelde „U zult tevreden over mij zijn, pater, Madame dc Montespau (een bijzit) is te Clugny waarop Bourdeloue ad rem inviel: „Zeker, sirc. maar God zou nog meer tevreden zijn. als Clugny zeventig mij len verder van Versailles lag" Is dal vleierij „Sire. zoo begint Bourdeloue een zijner preeken, ik richt geen afzonder lijk compliment tol U. omdat ik er geen model van vind in hel Evangelie." Is dal vleierij? Teekenend voor den eenvoud van Bourdaloue is zeker, dal hij bij al hel stormachtige, bij al de wierook door de grootstcn uit het land her zwaaid. altijd een zwaren kamp heeft gestreden tegen een cnerveerende moe deloosheid. Hij twijfelde er aan of zijn wel deugde, hij wierp zich met meer ernst, studie, herhaling, op uoibereiding van zijn volgenden preek. Dat werd dan altijd heel zwaar nachtwerk, een vermoeiend en bijna igeloofelijk schijnend van buiten lee rt, legde hij zich zelf op Was zijn preek geëindigd, dan volgde weer een soms halve dagen lange zitting in den biechtstoel, waar de beroemdsten klein werden als wurmen, waar groole schoon maak werd gehouden in veler zielen. Zoo werd "Bourdaloue 40. 50, 60 en 70 jaren, zijn gelaat draagt het uitge sproken cachet van een ascetische ziel, zijn heele wezen straalt sereene eigen schappen uit. Daar gaat op een goeden dag de mareBourdaloue moet i nemen hij zal niet meer optreden, zullen liern niet meer hooren. Hij had inderdaad aan zijn generaal verzocht om zijn laatste levensjaren in het rus tige oord „La Flcche" te mogen door brengen. om zich te bereiden op den dood. Natuurlijk werd dit verzoek gewilligd. Maar nu gebeurde er heel eenigs in de geschiedenis, men wilde hsm niet laten gaan. Met regende verzoekschriften bij den provinciaal, >ij den generaal, bij hem zelf, bij den koning, om toch gedaan te krijgen, dat Bourdaloue zou blijven. Hij bleef. Cn stierf zoo in volle actie, in Mei '.704, twee en zeventig jaren had hij geleefd, vijf en vijftig daarvan was hij lid ge weest der Sociteit, bijna veertig jaren, waarvan 35 Ie Parijs, had hij vanaf de kansel de geloovigen met onweerstaan- baren drang in de richting gestuwd eener gelukkige eeuwigheid. Dat was een figuur ook uit de entourage van den zonnekoning. Hoe verschrompelen bij hem, al die hertogen, graven, maar schalken, madames" demie-mondaines, intriganten, tot hoopjes stof. Allen zochten ze zich zelf. hij alleen zocht anderen. Allen zochten ze roem en eer en rijkdom, hij preekte nederigheid, tevredenheid, armoe. Zij waren veelal besmet met ongeloof, hij staat daar als een paladijn van een levenwekkend geloof; zij waren veelal besmet met grove zinnelijkheid, hij stond in hun midden als een rein en daarom als een groot mensch. Hij was een der weinige in dit verwijfde tijdperk. F. DE KOCK. Een product van de Pharm. Fabriek A. Mijnhardt - Zeist Doos 20 ct. Tube 35 ct. Zéér groote tube 60 ct. dikwerf lot de II. Sacramenten enz., der betoog van dezelfde schittering.' Nijmegen sprak de minister van Onder wijs mr. Marchant een merkwaardige rezje uil, waaraan wij het volgende ont- lee.ien: De vestiging dezer universiteit was niet zoo eenvoudig. De „officieele" wetenschap hier te lande had zich een eigen cachet opgeplakt en meende an dere inzichten dan de hare van de we tenschap tc kunnen uitsluiten. Zij was verwend door haar monopolie en ver wende 'ieden worden gemakkelijk het spoor bijster. Op deze wijze ontstond de antihese usschen wetenschap en godsdienst. Als :r in deze kwestie van ordineeren sprake s, moet voorop staan, dal godsdienst nooil aan de weienschap kan worden gesubordineerd. De oificieele weien schap zou boven geloofsverdeeldheid verheven zijn, zij zou neutraal zijn. Neutraliteit is echter op alte gebied een legatiel begrip. Er zijn er, die het wel ens in positieven zin gebruiken en dan stellen zij het tegenover godsdienst, zij scheiden godsdienst en wetenschap, geven hun ieder 'n eigen gebied en beschouwen iedere winst van de we tenschap als een verlies voor den gods dienst. Tot tenslotte de wetenschap den vollcdigen triomf ovzr den gods dienst moet behalen. Hel is duidelijk, dat de zaak juist andersom moet zijn. Elke nieuwe ontdekking van wetenschap moet het ondoorgrondelijk mysterie van Gods schepping fundeeren en beves tigen. Als alle menschenwerk is de wetenschap aan den godsdienst ge subordineerd. Dat het wel eens anders is begrepen, moet geweten worden aan dc opvatting, dat de godsdienst zijn géfiitd als met prikkeldraad zou om ringen en de wetenschap bestrijden. Hiertoe heeft bijgedragen, hel feit. dal wijsbegeerte en godsdienst niet altijd olüoende scherp gescheiden werden. Geen band bindt vaster dan die van gemeenschappelijk geloof en kerk. Uit het godsdienstig leven is in den loop der eeuwen een Roomsche wetenschap en een Roomsche kunst gegroeid, die iedereen als 'n Roomsche cultuur moet rkennen. Van die cultuur vormt deze Universiteit de bekroning. De tien afgeloopen jaren hebben het bestaansrecht van een katholieke Uni versiteit afgedwongen metterdaad Bewezen is, Jat ook hier de weten schap werkzaam is in het nationale belang. Van een belangrijk volksdeel is de eigen, wetenschappelijke vorming ontdekt. Moge uwe ontplooiing zich steeds meer een onmisbaar element toonen in de Nederlandsche wetenschap. Prov. Staten van Utrecht. Zomertijd. De Tweede Kamerleden Van den Heuvel en Bakker, hebben, naar men weet, een voorstel tol afschaffing van den zomertijd ingediend. In de memorie van antwoord op dit voorstel zeggen de indieners o.m. het volgende Dat er steeds meer aanpassing zou zijn gekomen aan den zomertijd, is naar hun meening volkomen onjuist gezien. Wel is in sommige streken te dien aanzien sprake van een zeker fatalisme, omdat men zich van den zomertijd niets aantrekt; zelfs worden daar de dorpsklokken niet verzet. Men fulmi neert daar niet meer tegen de wet, omdat men deze volkomen negeert. In streken, waarin dit niet wel mo gelijk is, is zeker van aanpassing geen sprake, maar blijft het verzet onver minderd voortduren, en dat is naar het oordeel van de voorstellers alles zins verklaarbaar. Ten eerste schept de zomertijd op het platteland groote verwarring, omdat volgens den zonne tijd wordt gewerkt en dat de dag- indeeling niet verandert, zoodat men steeds heeft te worstelen met groote tweeslachtigheid op het gebied de tijdregeling. Voorts schept de zomertijd een grooten last voor dat deel van de plattelandsbevolking, dat zich aan den zomertijd moet houden. Het beteekent voor hen, dat ze in de maand Juli al reeds 's morgens in het duister hun werk moeten verrichten, terwijl dit er zelfs toe leid», dat men een uur langer per dag moet arbeiden. Deze last moet worden gedragen om den stedelingen ur meer zonlicht te doen ge- i, doch hoe onbillijk is een der gelijke regeling, te meer omdat ieder eigener beweging in staat is, volle daglicht te genieten, door daartoe tijdig genoeg 's morgens op te staan. Continental Schrijfmachine Compleet met koffer en garantie f 125.- KANTOORBOEKHANDEL Langesbaat &4 Telef- 52A Onze RECLAMEBRIEVEN heben succes! De klanten komen ntet uil zich zelf; Ze willen, dat U hen roept! Geen beier middel dan persoonlijke reclame, Zoo kunt Ge het beste uw artikelen propageeren WIJ HELPEN U TYPE- EN C0P1EERINRICHTING VITESSE KON. WILHELM1NASTR. 10 Binnenland Katholieke Universiteit. Bij de herdenking van het tO-jarig beslaan der Katholieke Universiteit te deelingen waren gelrokken werd vergadering verdaagd lot 's middags twee uur voor de behandeling van een voorstel tot kapitaalverstrekking ten behoeve van de drinkwatervoorziening van het Zuidwestelijk en Zuidoostelijk gedeelte der provincie. Nadat de heer buring namens de commissie van rap porteurs verslag had uitgebracht van dc bespreking in de afdtelingen, ver dedigde de heer B. J. Wijnkamp, lid gedeputeerden het voorstel. Spr. daarbij met nadruk op de be paling van de verplichte aansluiting van de inwoners eener gemeente, welke zich bij het plan heeft aangesloten. Wanneer men mocht denken dat men nu inderdaad met deze bepaling de gemeentenaren zal gaan dwingen, heelt men het mis. De provincie staat er juist heel sterk op, dat deze bepaling met de meeste soepelheid, zal worden toe gepast en de aansluiting werkelijk het aspect van een vrijwillige aansluiting zal hebben. Evenals jhr. Schorcr, die later het plan verdedigde, wees de heer Wijkamp ook op de argumenten, die vaak worden gebruikt, dat men n.l. in deze slechte tijden den menschen geen zwaardere lasten op mag leggen. Spr. hield daartegenover vol, dat men juist in deze tijden, nu de verschillende be drijven op het platte land het zoo moei lijk hebben, alles moet doen om die bedrijven te verbeteren, waarvoor gezonde watervoorziening zeker groote beteekenis is. Nadat nog verschillende andere leden van de Provinciale Staten het woord hadden gevoerd werd de voordracht goedgekeurd. Margarine, Terwijl tot nu toe de werkloozen of armlastige gezinshoofden met 5 of meer kinderen margarine werd verstrekt, komen nu ook de hoofden met 4 kin deren hiervoor in aanmerking. Wel mag deze margarine voortaan ook ver strekt worden ten behoeve van gezin nen met 4 of meet kinderen, waarvan de vaders 3 maanden of langer werk loos of armlastig zijn en steun ont vangen of bij een werkverschaffing zijn werkgesteld. Er mag echter, in afwijking regel, die tot dusver gegolden heeft, 200 gram per gezinslid per week wor den verstrekt, per gezin afgerond op pakjes van kg- volgens dit schema. Een gezin van 6 gezinsleden heeft recht op 5 pakjes van '/4 kg. per week. een gezin van 7 op 6 pakjes, van 8 op 6, van 9 op 7, van 10 op 8, van '1 op 9, van 12 op 10, van '.3 op 10. an 14 op 11, van 15 op 12 en van 16 op 13 pakjes per week. Een onvolledig gezin met 4 kinderen v. weduwnaar met 4 kinderen, heeft recht op 4 pakjes van Kg. per week. De prijs voor de gemeente bedraagt 40 cent per kg. De istributie in de ^-meente dient te geschieden tegen een bedrag van 44 cent per kg. De gemeenten ontvangen dus 4 cent per kg. ter tegemoetkoming de te maken onkosten, in de wijze van distributie is de ge meente geheel vrij, zij kan de marga rine dus door een armbestuur, door winkeliers of anderszins laten distri- buesren. Indien de distributie door winkeliers geschiedt, adviseert de Cri- sis-Zuivel-Centrale hiervoor zoo moge lijk afwisselend andere winkeliers aan te wijzen, opdat niet steeds dezelfde winkeliers van een mogelijke uitbreiding hunner clientele profiteered In elk ge val mag den consument geen hoogeren prijs dan 11 cent per halfpondspak in rekening worden gebracht. T uinbouw. Onze tuinbouw exporteerde in: 1928 voor f96.609.000 1929 voor f88.614.000 1930 voor f75.058000 1931 voor f66.018.000 1932 voor f48.573.000 1 't loopende jaar 1933 is al weer slechter dan 't voorgaande. Sedert 1928 liep de export ieder jaar lerug, om in 1932 te dalen tot de helft van genoemd jaar. De daling van 1931 op 1932 was al heel sterk; bijna f 17'/» mill. Duitsch- land zakte sterk. Het betrok van ons in 1928 nog voor ruim f55 millioen en in 1932 nog maar voor f22 mill.; een achteruitgang van f33 millioen, dus meer dan de helft. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Dronkenschap: B. V., Baarn f8 of 4 d.; J. M. C., Amersfoort idem; P. B„ Amsterdam idem; A. M., Haarlem idem; H. M., Baarn f 15 of 6 d. Crisiszuivelbesluit: W. J. K„ Amers foort f3 of 1 d.; C. B„ Amersfoort f5 of 2 d. Jachtwet: R. J„ Hoevelaken f25 of 10 d. Te Barneveld zonder vergunning als woning in gebruik nemen een gebouw, dat er laatstelijk niet voor bestemd was: H. W., aldaar f 10 of 4 d. Tarwebesluit: J. W., Hoogland f10 4 d. Arbeid doen verrichten in strijd met de Arbeidswet: J. B. M„ Amersfoort f5 of 2 d.; J. C. v. Z., Amersfoort 2 maal idem; A. B. Sch., Barneveld 4 maal idem; H. v. d. W„ Amersfoort 2 maal idem; J. v. d. S„ Essen (Barne veld) 3 maal idem; H. J. W. B„ Baarn f 3 of 1 d.; M. de V., Amersfoort idem; G. v. B., idem; H. v. d. W„ Amers foort 2 maal f 7.50—3 d.; F. B. H. v. Amersfoort 6 maal f 10—5 d.; E. d. W., Amersfoort 3 maal f 20—4 d. IJkwetA. B., f 1 of 1 d.; H. v. Z., idem; N. L., idem; W. L., idem; H. H., 2 maal 50 cent—1 d.; Z. v. H., 5 maal idem; A. H. H., 5 maal idem; J. v. d. B., f3 of 1 d. Allen te Baarn en allen met verbeurdverklaring maten of ge wichten. Te Barneveld binnen bebouwde kom een inrichting houden, die hinderlijke stank verspreidt: P. B., Voorthuizen 15 of 6 d. Te Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: A. P. G„ aldaar f2 of 1 d.; B., Idem; J. B„ idem; A. H. L., idem; H. Th. v. B., idem; J. v. H„ Sloutenburg idem; W. v. d. V., Nijkerk idem; C. G., Amersfoort f 1 of 1 d. D. M„ idem. Te Amersfoort venten z. v.H. v. R„ Soest f 1 of 1 d.; L. v. B., Bussuni idem; B. H. A. M„ Rotterdam, A. H. de B., Utrecht, M. de G„ Amersfoort G. Ch„ zwervend, allen f2 of 1 d. Te Barneveld niet voldoen aan politie bevel om een bepaalde standplaats in te nemen ter voorkoming van stremming van het verkeer: A. v. D„ Terschuur f 10 of 4 d. Vrijheid of veiligheid van verkeer in gevaar brengen: W. J. A., Hilver sum (na verzet) f50 of 10 d. en toe wijzing schadevergoeding; F. W. Vv., Utrecht f20 of 8 d.; L. B„ Bodegraven f 15 of 6 d. Niet voldoende uitwijken: A. D„ Raalte f75 of 30 d. en toew. schade vergoeding. Geen nummer- of rijbewijs toonen: A. J. T„ Baarn f3 of 1 d.; J. C. A. W. B., Amersfoort idem; C. H„ Bun schoten f 1 of 1 d.; A. M. K„ Rijswijk 2 maal f 2.50-1 d.; W. H. D. A.. Hil versum f5 of 2 d. Onvoldoende remmenW. H. D. A., Hilversum 15 of 2 d.; J. W., Culem- borg, idem. Onvoldoende verlichting; A. V., Wou denburg f 5 of 2 d.; C. V„ Zeist idem; Nummer-letter niet verlicht: C. W. F„ Leiden f2 of 1 d. Wielrijden zonder licht- H. A. de G., Amersfoort f3 of 1 d.

De Eembode | 1933 | | pagina 1