Bijzondere Aanbieding Baby-ïleugeis (f> Fa. H. VAN OEN In Jacobean Fauteuils AGIO Wij exposeeren heden de nieuw ste Engelsclae Baby-vleugels van de toonaangevende fabrikaten Challen en Broadwood Sons van zeer bescheiden afmeting: slechts 1.29 M. lang Prjjs f750.- en f850.- lagen pondenkoers) ARNHEMSCHESTRddT Gevestigd sedert 1887 BERICHTEN UIT AMERSFOORT De Liturgie der H. Mis. 't Is een verblijdend verschijnsel van onze eeuw, dat de geloovigen steeds beter gaan meeleven met de Liturgie der Kerk. Vooral het H. Misoffer wordt steeds meer beleefd. Wat worden er niet veel missaals gebruikt! En het aantal goed- koope Zondag-misboekjes stijgt ieder jaar! Hoe noodzakelijk wordt het nu, dat de katholieken de misliturgie ook beter leeren begrijpen! De plechtigheden en Sebeden van de H. Mis zijn zoo mooii let is zoo nuttig voor „üen, dat die begrepen worden. Het echt beleven van de H. Mis is voor ons allen een groot geestelijk voordeel. 't Heeft al in dit blad gestaan, dat ik dit jaar in het gebouw der R. K. Werkliedenvereenigingeen serie lessen zal geven over het H. Misoffer. Ik meen- de, dat dit zeker zoo nuttig was, als een apologetische cursus, die andere jaren gegeven werden. Bij deze lessen zal geen oratorisch effect worden nagestreefd, maar op een voudige wijze, met behulp van projec ties, zal ik een uitleg geven van de H. Mis. De lieden, die mooie volzinnen stemverheffing willen hooren, moeten hier niet komen. Ook niet dezulken, die geen raad weten met hun vrije avond, omdat er 'n keer eens geen tooneel is, of interressante bioscoop. Doch ik zal gaarne uitleg geven van de Misliturgie aan degenen, die het gewicht van dit onderwerp willen be grijpen, en zooveel tijd en doorzettings vermogen hebben, dat zij alle vijf lessen denken te kunnen volgen. En ik be hoef wel niet te schrijven, dat voor hen deze avonden van groot nut zul len zijn. Maandagavond, 20 November, om 8 uur, is de eerste les, die zal worden voortgezet op de vier daarop volgende Maandagavonden, in het gebouw der R. K. Werkliedenver., Lieve Vrouwestr. Kapelaan W. de JONG. Brokkenhuis. Hel „Brokkenhuis", Appelmarkt 9 alhier, kan alles gebruiken. Zoowel kleeding en nachtligging, als meubelen en nuishoudelijke artikelen. Een en ander wordt voor een klei nigheid aan min-vermogenden Amersfoort afgestaan na eerst, zoo noo- dig, opgeknapt of hersteld te zijn. Bij uitzondering worden (op aanbeveling) onvermogenden gratis geholpen. Het plan is een groote afhaaldienst te organiseeren op Woensdag en Don derdag 22 en 23 en 29 en 30 Nov. Burgerlijke Staod. 14 Nov. Overl.: Jannetje de Geus, oud 75 jaar, echtg. \an j. Zandbergcr 15 Nov. Geboren: Wimpje, d. v. I Visser en R. v. d. Veer Plonia Wil- helmina, d. v. L. A. Zevenbergen en W. Smit Geurtje, d. v. P. van de Water en J. Visser |eannette Petro- nella Elisabeth, d. v. A. Elzinga en P. van Eeden. GehuwdG. J. van Vulpen en J. C. Hagevoort J. Dries- man tn H. W. van der Mast. I Over ledenJohannes Wilhelmus Volmer, oud 90 jaar, weduwn. v. G. F. Dui- venman. 16 Nov. Geboren: Teunis, W. Mosterd en M. J. C. Brakel Jo zef, z. v. W. van Empelen en zijne echtgenoote üijem. Petronella Ma rina, d. v. M. v. d. Hoek en P. T. Boekhorst. Ondertrouwd (i. J. van den Hooff en J. T. F. van Siooten - J. 11. Troost en M. v. Zoeten J. Sakkers en C. Duijs - G. v. Nor den en P. Pasman J. van de Geest en G. van Oven A Kraanen en W. Cozijnsen W. v. Ree en H. Eijber- gen. j Gehuwd J. Vlastuin en D. H. van Ginki-I. Overleden Gerril Ja Arcnds, oud 78 jaar, weduwn. van G. Lemmers Alberta van Ekelen, oud 69 j inr, echtgen. v. H. Niezen. De lirma Ramsclaar ontving bericht uit Spanje, waarin Sr. Nlcolaas berif dat hij Zaterdagmiddag om 3 uur stoomboot te Amersfoort hoopt arrfveCren. De boot wordt gemeerd i de ligplaats der firma Vliek aan de Koppel. Esther de Boer—van Rijk, de krasse en kranige actrice komt Woensdag 22 November in Amicitia jubileeren in „Levensavond", het toepasselijk stuk van Jaap van de Poll. Dinsdag 28 November zal de zaak tegen den journalist in het Soester- kwartier, die door den kantonrechter is veroordeeld tot f 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis, wegens het niet op be vel der politie verwijderen der boycot- Elaten, in hooger beroep voor de trechtsche rechtbank worden behan deld. Haar Offer. Wederom is de maand November aangebroken. De maand waarin de meisjes van het St. Caecilia Patronaat in de St. Henricusparochie haar jaar- lijksche uitvoering geeft. Ditmaal op Zondag 19 en Zondag 26 Nov. a.s. De keuze viel ditmaal op „Haar Offer" een familiedrama in vier be drijven van de bekende schrijver Pater Servatius van Enschede wiens naam als tooneelschrijver overal bekend is en wiens stukken overal en altijd veel succes hebben. Het oordeel der pers is dan ook vol lof en aanmoedigend om dit stuk te gaan zien. De verwik keling is prachtig en de taal vloeiend. Het is een stuk dat zich rechtstreeks kant tegen de gemengde verkeering en huwelijk en laat zien hoe de mensch wikt maar God beschikt. Dat deze jaarlijksche uitvoering altijd veel aantrekkelijks heeft, bewijst wel de altijd stampvolle zalen. Laten zij, die voornemens zijn een mooie genot vollen avond te willen meemaken zich vroegtijdig van plaatskaarten voorzien en een plaats bespreken. De gelegen heid hiervoor bestaat nu nog voldoende. Plaatskaarten zijn verkrijgbaar bij bestuur en leden van het Patronaat en Zondags na de Hoogmis aan het Patro naat tot I uur alwaar tevens gelegen heid is een plaats te bespreken en 'savonds indien plaatsruimte zulks toelaat. R. K. Gem. Zangver. „St. Cecilia' De op Zondag a.s. aangekondigde feestavond van de R. K. Gem. Zang ver. „St. Cecilia" in St. Aechten zal door bijzondere omstandigheden niet doorgaan. Voor benoeming tot onderwijzeres aan de Openbare Meisjesschool aan den Bisschopsweg worden voorgedra gen no. 1 Mcj. de Looze; no. 2 Mej. Sporty; no. 3 Mej. de Waardt. Dinsdag houdt jhr. Mollcrus uit Haarlem een voordracht in Amicitia voor de Maatschappij voor Nijverheid en Handel overeen vliegtocht Holland— Indië. Tevens wordt dan een film ver toond. In het motorschip „Verandering" schipper Meinen. liggende aan de Eemkade, ontstond tijdens reparatie van den motor brand. De vlammen sloegen hoog op. doch de brandweer was spoedig ter plaatse en bedwong het vuur met een slang op het schuim- bluschapparaat. Een tank met 120 L. benzine bleef daardoor gespaard. De schipper zelf kreeg ernstige brandwon den en moest naar het St. Elisabeths' ziekenhuis vervoerd worden. Ook de monteur werd daar verbonden, doch hij kon weer spoedig terugkeeren, De motor was zeer ernstig beschadigd, doch verzekering dekt de schade. Jubal. Dinsdagavond concerteerde de Chr. Mannenzangvereeniging „Jubal" onder Piet Hespe met medewerking v. Hespe's Dameskoor uit Utrecht en den heer W. Schatens Jr., eveneens uit Utrecht. Er heerschie een edele wedijver lus- schen beide koren, maar de strijd was wel erg ongelijk en niet in het voor deel van de gastheenn. Hespe's Da meskoor won het pleit glansrijk. Discipline, stembehcersching, homo geniteit, zuiverheid van toon en zikale uitbeelding onmisbare menten voor goeden koorzang, bleken in liooge mate aanwezig. Van c!e uit gevoerde nummers troffen ons door de fijne expressie het meest „Johannes en Jezuken" van B. Zwceis, en „De klokken luidm" van W. Hespe. Ind.i koortje bezit Hespe en benijdenswaar dig stuk materiaal, waarmede hij on getwijfeld nog vele successen zal be halen, die wij dezen volijveriger! JMERCURIUS HAVERMOUT 25 cent par pondspak ÏNEDERLANDSCH FABRIKAAT brek aan discipline in dit koor. Vorig jaar hebben wij di! moeten constalee- ren.enook nu bleek geen verbetering ingetreden. Daarenboven zijn er enkele krachten onder, die men wellicht beter zou kunnen missenruwe keelgeluiden, die den klank in niet geringe mate igens is er geen gebrek aan ijver en goeden wil, en wanneer Hespe ter repetitie zijn in zichten strenger weet over te brengen, zal Jubal zeker winnen. Deze opmer kingen nemen niet weg, dat wij ook goededingengehoord hebben„Zaansch liedeken" en „Naar Zee" beide van J. Bosch, en het „Matrozenlied" van J. kwamen het best tot zijn recht, lisschien een aanwijzing zou kunnen zijn eens in deze richting ver der te zoeken. Ook de verklanking van den Hertog's „De Bruid" vermocht de uitvoering ervan te rechtvaardigen. Ernstige studie is voor jubal dus hel parool, en in dit opzicht moge het optreden van het Dameskoortje voor alle leden een goede les geweest zijn. De tenor-solist bleek een gezonde muzikale opvatting te bezitten, en bij verdere stemcultiveering zal hij zeker neer dan goede resultaten bereiken. ,We praise Thee" van O. Verae, „Lentelied" van Tierie Jr., en „Ons Lied" van A. Spoel vielen zeer Ie waardeeren. De heer Mooy begeleidde vakkundig. De geheele uitvoering werd door het talrijke publiek zeer gewaardeerd. G. J. R K. V. V. „Amersfoort". Zondag moet het eerste elftal naar Utrecht den strijd aanbinden tegen H. M. S. II. Hoe wel deze in de onderste rangen aangeland zijn moet Amersfoort toch oppassen, daar -net drie invallers moet gespeeld worden en :igen veld en angst voor degradatie R.M.S. vel eens tot gekke dingen kan prikkelen. Met iard werken en open spel geven we echter Amersfoort toch nog wel een goeden kans. Maar werken tot het eind toe! Van 12—2 uur speelt aan de Leusderweg op eigen terrein het Vierde elftal tegen het Utrechtsche Zwaluwen—Vooruit IV. 'dat pas nieuw in den Bond is heeft nog niet kunnen bewijzen in staat is. Als men echter weet zelfde aldecling speelt dan het derde elftal zullen de overwinningen voor- loopig wel schaars zijn. Men kan echter niet an uur komt ook aan de Leusderweg tweede in actie tegen Actief II uit Hilver- .1. Tot heden heelt het tweede geen geluk gehad met haar wedstrijden doordat telkens n ander elftal in hel veld moest komen en spelers niet aan elkaar gewend waren.Toch zijn de spelers stuk voor stuk in staat een veel hoogere plaats te bereiken. Als hard wordt aangepakt en vooral de voor- eene bijzondere sorteering A. H VAN NIEUWKERK N V. - TEL. 543 Ingezonden (Bullen verantwoordelijkheid der Redactie) COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 18 MODELKAMERS OPGERICHT 1909 Zondagsdienst H.H. Doktoren en NacLtweekdienst Apotheek. M. A. Duy vis, Utrechtscheweg 145, Tel. 396. M. Kamerling, Utrechtscheweg 35, Tel. 142. A. C. Nlcolaï, L. Bergstraat 41, Tel. 633. ApotheekKok <S Zn., Langestr. 74, Tel. 165. R. K. Werklieden ver. „St. Jozef". Naar wij vernemen ligt het In de bedoeling van bovengenoemde organisatie, haar werk- looze leden bijeen te brengen op Donderdag 23 November a.s. 'savonds 8 uur om hun mededcclingcn te doen Inzake Wcrkloozen- zorg In dezen Winter. Hartvelt-Kwartet. Gelukkig is liet vermoeden, dat wij het Hartvelt-kwartct in langen tijd niet meer zouden hooren, geen werkelijkheid geworden, en zoo zijn wij ook dit sizoen in de gele genheid zij het dan slechts tweemaal te genieten van het voortreffelijk spel dezer vier rasechte musici. Het was een verheugend feit, dat gister avond de loyer van Amicitia geheel bezet was. Zij, die nu eerst kennis maakten met dit ensemble zullen ongetwijfeld vaste be zoekers wordenwant andermaal heelt het Harlvelt-kwartct op overtuigende wijze blijk gegeven van zijn muzikaal kunnen. Het zijn stuk voor stuk pretentielooze musici van het zuiverste water, die een buitengewoon fraai ensemble vormen. Een vertolking van hel Kwartet in Es (K.V. 428) van Mozarl, en Op. 18 No. 6 van Beethoven kan men zich bes zwaarlijk beter uitgevoerd denken; het wa- tintelend van leven en sprankelend van gloed. Het .pièce de resistance" vormde hel middenstuk: het kwartet „Respetti e Stram- botti" van G. Francesco Malipiero. Ee.i ge niaal stuk muziek dit strijkkwartet van dezen vooruitstrevenden Italiaan, al zoekt men ver geefs naar het klassieke schema van con- trasteerend bewerkte thema's. In den hoofd vorm of naar een tegen melodie in den pa ralleltoonaard. Niets van dat alles: maar een bonte aaneenschakeling van een serie volks melodieën, nu eens oplaaiend in lelledynamiek, dan weer van serene rust en diepe bespie gelingen, alle willekeurig in drie groepen samengebracht. Heerlijke melodieCn van Zui delijk temperament, van het eene irstrument naar het andere geleid, tegen een achtergrond van zeer scherp coloriet: een werk, dat de aandacht gevangen houdt van begin tot eind. De uitvoering was superieur en vond warme instemming van het aandachtig gehoor. Het was geen goedkoop succes, en wij zijn dank baar voor deze voortreffelijke kennismaking. Wij hopen het nog eens terug te vinden op een volgend programma. O. J. De Kantonrechter veroordeelde Heuvelink uit Bunschoten, die lerecht stond wegens het clandestien vervoeren van 560 L. room zon der de vcrelschte vergunning te hebben tot een Jgcldboelc van f800 subs, een maand hechtenis met verbeurdverklaring van room Op de Woensdagavond gehouden auto- arkt zijn twee Amsterdammers gearresteerd, e ieder een luxe-auto, welke zij gehuurd idden. verkochten, terwijl de el ge beke eend. De i Woensdagavond werd de politie door de Amstcrdamsche politie gewaarschuwd, dal een auto in Amsterdam was ontvreemd. Ver moedelijk reed de wagen in de richting Amersfoort. De politie slaagde er in de auto aan te houden en de twee inzittenden arresteeren. De auto is in beslag genomen. Voor een goed doel 1 Stadgcnootenl Gedenkt de collecte langs de huizen, welke hier ter stede op Vrijdag 24 en Zaterdag 25 November a.s. zal gehou den worden ten bate van de armsten onder de armen (de dakloozen), verblijvende in hei R. K. Nationaal Tehuis „Luctor el Emcrgo' te Nijmegen. U verricht daarmede een goede daad er behoedt honderden voor een nieuwen val. G. A. HENDRIKS. Uit den Omtrek Veenendaal Naar men ons meldt, zal de N.V. Vecncn- daalschc Stoomspinnerij en Weverij te Vee nendaal een uitbreiding ondergaan. Reeds brengt zij alle gerubberde stoiten voor de verder verwerkende industriel'n. Thans is een overeenkomst tot stand geko men tusschcn haar en de Dunlop Rubber Co., Londen, tot nauwe samenwerking in Neder land en Kolonil'n voor gerubberde waterdichte texticlgoederen. De Dunlop Rubber Co. Ltd. trekt zich van deze markten terug, welke Ie Veenendaal van gerubberde stoffen, doch van Nederiandsch fabrikaat, volledig voon kunnen worden. Tot nu toe werd ca. 95', importeerd. De fabriek zal ingericht wor met toepassing van het bekende „waterproof- ÏrocedO", van de tot liet Dunlop-concern bc- oorendc firma Charles Mackintosh te Man- Een niet onbelangrijke uitbi eidlng van gelegenheid in haar spinnerij, wevirij e verij, waarin de speciale weefsels daartoe bc- noodigd vervaardigd worden, zal hlervr- L-' gevolg zijn. Huldigingscomité Mevr. Esther de Boer—van Rijk. Geachte Stadgenooten. Woensdag 22 Nov. a.s. 'savonds te 8 uur zal onze gevierde tooneel- speelster Mevr. Esther de Boer—van Rijk in Amicitia ihaar jubileumavond geven door hel vervullen van de gast rol in „Levensavond". Wij vertrouwen dat Amersfoort niet bij de vele sleden waar zij reeds speelde, onder zal doen in huldiging van deze thans tachtig-jarige kunstenares door een stampvol Amicitia en het zenden van een gift aan onzen penningmeester (giro 193279), zoodat wij op den feest avond kunnen toonen dat ook Amers foort haar talent en haar sympathieke persoonlijkheid weet te waardeeren. Ook de boekhandels Palria (Utr.weg) en Ilmann (Utr.slraat) zijn bereid bij dragen voor hel huldigingsgeschenk in ontvangst te nemen. Iedere bijdrage, ook de kleinste, is welkomMoge het een geschenk van velen zijn I De be doeling is de beslemming van het aan te bieden bedrag over te laten aan de jubilaresse. Wacht niet met het nemen van kaar ten voor de voorstelling op 22 Nov- en met hel zenden van uw gift Het Huldigingscomité: Mr. j. C. Graaf van Randwijck, Burge meester, Eere-Voorz.Dr. R. Miedema, Voorzitter Nulsdeparlcmenl en Volks universiteit, Voor».; H. Middelburg, Penningmeester, Kon. Wilhelminastr. 1, (girono. 193279); Mevr. A. M. Barkey Wolf, Leerares gymnasium! H. O. B. Blijdenstijn, Direcleur der Rijkskweek school v. Ond. en Ond.essenG. Goor- huis. Commissaris van PoliticA. Hof kamp, Voorzitter V.V.V.j. J. Holle- brand, Voorzitter B. v. N. O. aid. Amers foort A H. Martens, Directeur Midden stands Bank; Dr. J. Nieweg, Voorzitter Kunstkring; Dr. G. van Rij, Direcleur H. B. S.Dr. 11. W. Schreudcr, Voor zitter Vereen v. Kunstbeschouwingen; L. Schulman, Kunstschilder; L.S. Snoek; J. J. Thien, Wethouder .an Onderwijs; J. Valkhoff, Directeur Amersfoortsch Dagblad. 10 slgaertjes (geen cigarillos) voor 30 cent. Voor de verwende rooker. In de binnenstad alleen verkrijgbaar Sigarenmag. G J. A. Verweij Kamperbinnenpoort 3 direcleur gaarne g i Deslemeer spijl het ons, dal hij mei het Mannenkoor niet zooveel eer heelt kunnen inleggen Hier klonk alles ruw en onafgewerkt; er is een emsiig ge- KERKELIJKE DIENSTEN. overnemen van onderstaande Off Ie Kerkelijke Mededeellngert I den worut uitdrukkelijk vei chtens art. 15, eerste lid va de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. IIEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telcf. 1450. ZONDAG 11. Missen om 6. 7 c!thalf9uur Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen Si. Anloniusmis. WOENSDAG Kwait voor 8 gcz. II. Mis. Kwart over S Congregatie van de II. Familie der vrouwen, DONDERDAG Biechthor ii 4-9 u PAROCHIE ST. FRANC. XAV. Zand nu. 29 Pastoor: C. Hartman, 'I Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7, 8 uur en kwarl over 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur oefen, v, d. Zaligen Dood met preek. ZATERDAG 7 uur Lof. Gelegenheid om Ie biechten van half 4 tol hall 10. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUST Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J II. Ilooyrt^n. Matthias Withoosstraat ito 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur, 8 uur en kwart over 9. Kwart over 10 Hoogmis. 6 uur Lof. MAANDAG II. Missen om 7 uur en 8 uur. i'all 9 gezongen Uilvaatt. ZATERDAG 7 uur Lof. Des namiddags Biechthoorcn van 4 lot 9 i.„.. Dagelijks de II, Mis en 7 uur. 57. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Catsiaan no. 26b Pastoor: I'. M. Samlbnyl, Jacob Catsiaan no. 28, TeleL öH. ZONDAG Half 8 wordt de II. Comiitlinic uitgereikt, 8 uur II. Mis 10 uur Hoogmis. 0 uur Lof met Rozenlt.

De Eembode | 1933 | | pagina 2