F. A. TULP N.V. Middenstands=Bank Kantoorboeken Fa. H, Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f1.10, fran-o per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 30 |an. 1934 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nt|verheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zQn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 87 Wij behoeven niet allen over een zaak dezelfde meening te hebben, maar wel moeten wij ons best doen, om elkanders meening te begrijpen. Thomas Campnnella. In de geschiedenis der monnikei. komen zonder twijfel interessante figu ren voor, wier beteekenis heel ver reikt buiten hun eigen kring en tijd. En de Domicanen, die een Forquenado. een Savonarela, een Bonno onder hun leden telden, die groot gaan op een Thomas Aquino, schonken de wereld ook Thomas Campanella. Hadden ze geweten wat die Calabrees later zou uitspoken, hoe hij de bijl zou leggen aan hun dierbaarste kultuurbezittingen, ze zouden zich wel eens bedacht heb ben eer ze dien leergierigen volks jongen de gelegenheid schonken zijn 'ontembaren hartstocht voor de weten schap uit te leven. Want inde witte pij stak een zwart schaap, dat Iteele- ntaal niet van plan scheen zich veel om de traditie en nog minder om de regels te bekommeren. Spoedig bleek dan ook, dat hier de vlag geen dek king voor de lading beteekende. Hij keerde zich al van de grootmeesters der scholastiek, hij oriënteerde zich philosophised uiterst links. In die dagen kon niemand, met aanspraak op we tenschappelijke standing, de rijzende zon der wijsgeerige renaissance den rug tockeeren. Alles was in gisling, oveial zocht men naar nieuwe wegen, nieuwe vormen, nieuwe methoden, voor de levensvragen. Grondslagen werden gelegd voor nieuwe rijken, gedachten werden gecultiveerd met als uiteinde lijk doel een radidale geestelijke Um- wertung aller Werle. Campanella heeft meegedaan. Be geesterd door de antieke schoonheid in woord en beeld en gedachte, richtte hij zich op naar een voorbeeld der oudheid, schoof hij Thomas de Aquinar ter zijde, om Plato te volgen. Dal was gevaarlijk werk, want liet brandgevaar was verte van denkbeeldig en verze kering tegen ongevallen heel moeilijk. Uil de jeugd van Campanella is heel weinig bekend, alle biographen be ginnen met de opname in het klooster en wijden uit over de studiejaren te Nicastro, waar de theologische docen ten spoedig tot hun schrik ontwaarden, dat in die bleeke dweeper. met zijn tcl-scherpc oogen een gevaarlijke wcellust school. Eindeloos ging hij door met het stellen van vragen, hel kon Item geen zier schelen of Alber- lus Magnus dan wel de groote Thomas dit of dat beweerden, zoo gauw zijn versland geen volle bevrediging vond. hield hij op te gelooven. Eerst weten en dan gelooven was zijn devies, in tegenstelling met zijn tijdgenooten, die eerst geloofden en daaraan hun weten ontleenden. Campanella was een ge boren revolutie-man, hij bleet dat zijn heele verder leven, niet alleen op wetenschappelijk terrein, ook in staat kundig opzicht. Van een oude rabbijn leerde hij de Kabbala, van een ander weer astrologie en natuurkunde. En zoo komt het dat Campanella met eerbied wordt genoemd de kuituur- geschiedenis, voor dat deze de namen der groote sterren: Baco en Descartes, aanhaalt. I et staat vast dat hij de voornaamste stoot kreeg door liet voorbeeld van Felesio te Cocenza, welke Felesio hij echter niet meer levend mocht ont moeten. Hoe het zij. Thomas Campa nella wi.d in zijn land een denker van naam, hij was een vurige, krach tige man, wiens lust het was met anderen in discussie te worstelen. In de stad Napels trad hij weldra op, later reisde hij door geheel Italië, maakte overal relation, onder anderen met Sarpi te Venetië, met Calhlei en met Ferdinand de Medici te Florence, tot hij tegen zijn dertigste jaar in het klooster te Cosenza terugkeerde. Ter wijl hij daar weder vertoefde, verge noegde hij zich echter niet met in stille gepeinzen zijn wetenschap uit te brei den, neen, hij begon zich bezig te houden met staatkundige combinaties. Het koninkrijk Napels was een pro vincie van Spanje en het stelsel der Castiliaansche regeering drukte zwaar op dat Napels. De Spaansche ouder koningen vermeerderden steeds de helfingen en belastingen. Verzet scheen niet mogelijk Thans echter in 1598, nu de dood van Filips II werd gemeld, was er misschien, bij 't optreden van den zooveel zwakkeren Filips III, kans voor dat Napels, om zich uit de knel lende banden van Spanje los te wrin gen. Dat was tenminste het denkbeeld van Campanella, en wij zien hem als een uer leiders werkzaam aan een samenzwering van geestelijken en ede- Kantoorboeken Kantooragenda's Ordners KANTOORBOEK HANDEL Langestr, 65 t.o. Krommestr. - TE1 ien, om Napels te ontrukken aan dc vreemde heerschappij. De poging mis lukte, de onderkoning graaf van Lemos bleet meester, en in de eerste dagen, van het jaar 1600, op hetzelide tijdstip dat Giordano Bruno levend te Rome werd verbrand, werd Campanella te Napels in den vochtigen kerker der staatsgevangenis geworpen. Hij had levenslang en aan dit dankt liet nageslacht de Cibitas bobs, een maatschappij-constructie, waarin niets te dol was, een utopie, doch zonder dc cnarme van Morus. In de gevangenis schreef Campanella zettend veel, en liet is dan ook met de anti-democratische psyche van Plato, noch de edele menschlicvend- heid van een Morus, welke hem dreel, doch de „furer seribendi", de zucht lot scheppen, de hartstocht voor het nieuwe, liet levendig geloof aan eigen wereldroeping. De sombere eenzaam heid van den fanatieken gevangene, deed alle proportioneel gevoel ver dwijnen. De Civitas solis is een dia loog tusschen een grootmeester der hospitaalridders en een scheepskapi tein. Op een goeden dag, op een zekere plaats, kwam de kapitein, geheel on verwacht. op een nimmer te voren ge kend land aanstevenen, hij landde, ontdekt plotseling bij een tnd volk met vreemde zeden, zonder particulier bezit, zonder de gewone narigheden der kapitalistische saam- leving op visite te zijn. Nu volgen de wonderlijkste dingen elkaar als exoti sche filmen op. Het bezit van een eigen vrouw, eigen kinderen, eigen huis sti muleert op ongezonde wijze den bezits drang, wakkert automatisch het egoïsme Welnugeen eigen huis, geen vrouw, geen eigen kinderen, dat eenvoudige oplossing. Het be hoeft geen betoog dat ook Campanella groot vriend van Plato was. Hij de misdadigheid in den mensch sterilliseeren, door hem te snoeren in wapenrusting van wetten, door hem te binden als een Prometeus aan den its. Zon absurd drijft Campanella door, dat ook hij de orde genoot van het meeste geschoolde genie der wes- tersche wijsbegeerte, die zelf blijken gaf van veel scherpzinnigheid te be zitten, ertoe komt het huwelijk op te heffen, de voortteling tot st3atsaange- legenhcid te maken, enfin, veel hei- denscher doet dan Plato ooit was ge weest. Trouwens Campanella wist beter, zooals Quack aantoont, Want de Civitas Solis was eigenlijk maar een appendix van een groot wijsgeerig standaardwerk en wel van het derde deel over: de Politica. In het vierde deel (de Economica) blijkt Campanella echter een uitbundig lofredenaar en apologeet van het monogamistisch hu welijk. Waaruü dan de conclusie valt te trekken dat de arme fantast, door een reeds meer dan twintig jarige op sluiting. nog hoofdzakelijk dreef op dc vleugels der verbeelding. Daadwerke lijken invloed is er van de Civitas Solis. die in 1623 verscheen, nimmer uitgegaan. Om nog even op het leven van de en zeer avontuurlijken Calabrees terug te kotnen. zij dan nog vermeld, dat hij na zijn bevrijding te Rome drie jaar verbleef en zich daar zeer ver dienstelijk maakte dooreen groot werk over de geloofspropaganda te schrijven. In 1629 vertrekt hij, op uitnoodiging van niemand minder van Richelieu, Frankrijk en wordt overal, én om zijn wetenschappelijke reputatie én om zijn anti-Spaatische gezindheid, met eerbewijzen ontvangen. Hij bleef daar tot aan zijn dood in 1639, genooteer) pensioen van 3000 Lires, maakte reizen, o.a, ook een naat Holland om er met Rene Descartes kennis te maken. Toen hij op 71 -jarigen leeft'jd, 21 Mei 1659 stierf in een Dominicanenklooster te Parijs, kwam pas de eeuwige rust voor dezen uiterst emotioneelenmensch. Hij was geweest een profeet der we tenschap. waarin hij meer geloofde dan in al het andere. Door de wetenschap tot het geluk, dat was zijn devies, het geen zeer drastisch met zooveel woor den in dit van hem verduitschte vers tot uiting komt bij Georg Adler Feurungen, Kriege, Pest, Neid und Betrug Und Ueppigkeit und Uugerechtigkeit. F. DE KOCK. Kerknieuws. Pastor Engelbert Gideon Boekenoogen. Ook voor den missionaris die op verlof naar zijn vaderland komt, is Holland in deze zorgelijke dagen geen land van belofte meer. Maar toch voor Pastor Boekenoogen, die na drie jaren missionarisleven op een heel eenzamen post op het verre noordelijke eiland, willen wij op hoop van zegen toch gaarne nog even de pen opnemen. U herinnert zich hem nog? In Augustus 1932 ontmoetten wij dezen jongen priester met zoo hooge idealen in de drukke straten penhagen dat toen het eerste groot- Scandinavisch Eucharistisch Congres ging vieren. Zijn ontroerend eenvoudig verhaal van een moeilijk missionarisleven eersten pioniersaroeid op de v Faeroërnc-eilanden, niet ver van IJs land gelegen, teekenden wij op vooi de lezers van de „F.embode". Zijn wcnschen waren toen zeer be- .cheiden, hij vroeg slechts een serie gramofoonplaten met de Missa-Solem- nis der Paters Benedictijnen om met Kerstmis wat luister bij te zetten in vnudlg kerkje te Thnrshaven, dat toen nog slechts een enkele woon kamer was. Met het geven van les in vreemde talen moest de jonge m ssionaris in zijn simpel onderhoud van klipvisch en gedroogd geitenvleesch voorzien. Zijn bescheiden wensch werd rijke lijk vervuld, ontroerd als onze lezers blijkbaar waren geworden door het eenvoudig relaas van zijn toegewijd leven. Vóór drie jaar werd hem als pionier i eersten priester de zeer moeilijke post op de Faeroërne door den zaligen kardinaal van Rossum, wien Scandinavië zoo ter harte ging, toege- Voor 't eerst was Pastor Boekenoo- :n nu in het vaderland op verlof. Hij was, naar 't leek, nog wat schrie- ler geworden van gestalte en voorko- r uit zijn zachte oogen sprak nog altijd dezelfde bezieling. En ook uit zijn stern. Nog herinneren wij ons. hoe wij men in die dagen te Kopenhagen ter audiëntie togen naar den Kardinaal, pasior Boekenoogen in de blijde ver wachting, dat de machtige Prefect van de Propaganda, die hem zelf den moeilijken missiepost op de Faeroërne had toegewezen, hem nu ook misschien financieel zou steunen. Op het moment kwam hij van de audiëntie lerug met enkele medailles, die de oude kardinaal hem als appre ciatie van zijn werk had geschonken. Maar toch had hij ook de toezeg ging gekregen, dat als de Kardinaal te Rome zou zijn weergekeerd, hij hem binnen korten tijd ook stoffelijk gedenken. Wij weten allen dat Kardinaal Rossum Rome niet meer heeft mogen terugzien, maar binnen enkele dagen daarna te sterven kwam. Pastor Boekenoogen in zijn hache lijke zorgen op de verre Faeroërne achterlatend. Maar de jonge toegewijde priester heelt niet versaagd en heeft getracht van zijn nieuwe moeilijke missie te maken wat er van te maken valt. Heeft de nu zalige Kardinaal Rossum hem niet materieel meer 1 steunen, van uit den Hemel heelt hij hem niet zonder zegen gelaten. Met de hulp van de bij en met hem werkende Zusiers heeft hij een nieuwe school en kapel gebouwd, natuurlijk hout, maar toch in zulk een eigen karakter, dat zij de verbazing en ook de bewondering wekken van de eersi zich nogal afzijdig houdende eiland bewoners. Rome begint iets voor hen te be- tcekenen. Pastor Boekenoogen, de man is de verpersoonlijkte kindervriend, weet dc jeugd te trekken. Hij begon jeugdvereeniging, een Zondags school, en zijn nieuwe school wordt al bezocht door over de honderd kinderen. De bevolking begint zich voor hem en zijn werk te interesseeren. Bij de inw.iding van zijn nieuwe kerkje waren alle autoriteiten aanwezig, en de plech tigheden werden met belangstelling gevolgd door wel driehonderd Protes tanten En hij heeft de voldoening, du hij eiken Zondag zijn kerkje gevuld ziet met andersdenkenden, die trouw terugkomen en zelfs in de Roomsche gezangen en gebeden al deelnemen. Ook is hij begonnen een reeks van Conferenties te geven, waarin de eerste waarheden van de katholieke leer wor den uiteen gezet. Ook denkt hij er over op een nabijgelegen eiland een nieuwe statie te stichten. Maar natuurlijk wekt zijn ijverige actie ook tegenactie van hen, die vroeger gewoon waren maar rustig bij de pakken neer te zitten. En allerlei tractaatjes worden spreid om de bevolking tegen de ver lokkingen van Rome te waarschuwen. Bij zijn vele en omvangrijke werk zou Pastor Boekenoogen nu ook zelf een bescheiden missiedrukkerijtje wil len opzetten om zich ook langs den weg der pers legen zijn belagers te verweren en de katholieke leer ook ift de eigen taal der bevolking klaar en duidelijk uiteen te zetten. Maar zijn verre en onbekende harde missie op de Faeroërne telt nog maar weinig vrienden Zijn stille verblijf hier te lande is voor den bescheiden mis sionaris ook nog geen zegetocht ge worden. Maar hij wist dat hij van begin af op onze sympathie mocht rekenen. En daarom, ofschoon hij en wij heel goed beseffen, dat 't ook in ons vader land thans laag water is, wij willen niet nalaten hier neer te schrijven, dat deze jonge heldenpriester nog eenige weken blijft vertoeven bij zij.i ouders te Amersfoort, Bisschopsweg 210. De naam van de straat is misschien voor hem een voorspelling als een zegen op zijn moeizamen arbeid. Gok kapelaar. G. de Geus, Biltstraat 121, Utrecht, gironummer 187391 heeft zich bereid verklaard giften voor den missionaris ontvangst te nemen. Binnenland Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Vallei De Kamer kwam bijeen onder leiding van den heer J. H. v. Lonkhuijzen. Na de vaststelling der notulen sprak de voorzitter de nieuwjaarsrede uit. Daarna heette hij in het bijzonder de nieuwe leden Ad. Heinrich (Amerfoort), A. de Ruiter (Veenendaal) en Joh. A. v. veren (Driebergen) welkom. ""ot voorzitter werd herkozen de heer Lonkhuijzentot onder-voorzitters de heer J. v. Scheppen Hzn. (Groot bedrijf) en B. Kramer (Kleinbedrijf). Daarna werden de vaste commissies voor 1934 benoemd. Ingevolge ininisterieelschrijven bracht de Kamer op de begrooting voor 1934 het pensioen-verhaal op het personeel op 10 procent. De Kamer zal het initiatief nemen ot oprichting van een gewestelijke •ereeniging voor ijsbestrijding. In hoofdzaak overeenkomstig een advies van afdeeling Kléin-bedrijf zal de Kamer praeadviseeren over het wets ontwerp op uitverkoopen en opruimin gen. alsmede over Rijks-credieten aan middenstanders. De Kamer zal ondersteunen een ver- :oek .an Leiden aan het Econ. Inst. d. Middenstand, om een gedocumen- eerd rapport uit te brengen over de concurrentie van hetgroot-winkelbedrijf. Ter bevoegder plaatse zal de Kamer nagaan, of het mogelijk is, dat visch- winktls de wettelijk op Zondag toege stane openingsuren krijgen van 4 tot uur namiddag, inplaats van 8 tot uur voormiddag. Bij de Regeering zal de Kaïner ten behoeve van eenige opkomende indu strieën in haar gewest bespreken, wat door contingenteering of anderszinds gedaan kan worden. Aan alle districts-gemeenlen zal de Kamer vragen, om bij voorkeur werken aan te besteden inplaats van in eigen beheer uit te voeren. De Kamer besloot, om bij de Regee ring aan te dringen op spoedige af doende maatregel tegen het cadeau stelsel. waarbij voor de uitvoering eeni ge overgangstijd gegeven kan worde-, voor die industrieën, welke daardoor in haar productie methode gestagneerd worden. De Kamer besloot, om zich met een commissie tot den Minister te wenden inzake de teeltregeling op pluimveege- bied. In het algemeen acht de Kamer een teelregeling r.iet verwerpelijk. De tegenwoordige acht zijn echter op veel te bureaucratische wijze opgezet en het doel voorbij te schieten. Het is niet denkbeeldig, dat deze regeling straks ernstige moeilijkheden zal geven. Er is misschien ook te weinig rekening gehouden met de mentaliteit van den gewonen bedrijfsboer. Ernstig protest werd gedaan tegen het totaal negeeren der Kamer bij de voorbereiding, terwijl jegens een deputatie der Kamer bij de Rijkscommissaris een houding werd aangenomen, alsof men nog de zaak alleen in overweging en voor wijziging voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. Lange Gracht no. 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting b{j den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Ups Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Spaar-deposito's rente 3 Va pet. vatbaar had. terwijl 3 dagen later de regeling kant en klaar gepubliceerd werd. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Nederlandsch Fabrikaat. Propaganda-avond op Woensdag 31 Januari, om 8.15, in „De Valk". AgendaOpening door den Voor zitter Ir. J. Philip Korthals Altes. Voordracht door H. F. R. Snoek, Secretaris van het Hoofdbestuur over: Doel en Werken der Vereeniging „Ned, Fabrikaat.". Daarna industrieele films. Rijwielclub „Amersfoort-Kevelaer". De Rijwielclub Amersfoort-Kevelaer, waarbij aangesloten de omliggende gemeenten, hield Zondagmiddag een buitengewone ledenvergadering onder leiding van den heer Beijer. In zijn openingswoord bracht de Voorzitter dank aan den geestelijken leider. Kap. Veltman, die een groote verbetering heelt gebracht in het program van den tocht naar Kevelaer. In Kevelaer was Kap. Veltman onvermoeid en steeds in de weer voor de geestelijke oefe ningen. De Secretaris bracht een keurig verslag uit over de bedevaartstocht op 26 en 27 Augustus 1933. Vervolgens Handelsinstituut „Amersfoort". Men schrijft ons: Aan het Instituut worden onder wezen, machineschrijven, stenografie, boekhouden, talen en handschrift ver beteren. Deze vakken worden onder wezen. door gediplomeerde krachten, terwijl de opleidingen geschieden voor erkende examens, waarvan de diploma's de meest practische waarde bezitten. Schooldiploma's worden dus niet uit gereikt. De stenografie, welke gedoceerd wordt, is volgens het systeem „Groote". Voor het typen zijn aanwezig een aantal nieuwe machines van diverse merken. De opleiding geschiedt naar het tienvinger systeem. Voor het op voldoende snelheid komen, wordt ge bruik gemaakt van het z.g. rhytmisch typen. Voor boekhouden en talen wordt opgeleid zoowel voor de praktijk, als voor de diploma's van Ver. van Leeraren als voor Mercurius. Een zeer goede rijwielstalling is aan wezig. Wij hopen, dat men door een be zoek aan het Instituut, of door aan vrage van een prospectus tot nadere kennismaking kan komen. K. J. M. V. gehouden bijeenkomst van de K. J. M. V. behandelde een der leden het onderwerp„Levering en verkoop op crediet". Spr. stelde voor op dat de Middenstandsbanken zijn geroepen om in de credietnood van den handeldrijvenden en industriëelen middenstand te voorzien. Toch zullen ztj d)t doel nooit bereiken, ja, eerder zelts daarvan afvoeren, indien van de zijde der middenstanders zelfs, niet ernstig wordt beproefd, het crediet- geven aan hun afnemers zooveel moge lijk le beperken. Want juist hierin, in het leveren en verkoopen op crediet door de middenstanders zelf. ligt een der groote oorzaken, waarom bij zoo- velen van hen, de eigen behoefte aan bedrijfscreüiet onevenredig wijd zich heeft uitgezet. Spr. toonde aan, dat door op crediet te leveren aan zijn klanten, de middenstander vaak zelf gedwongen is de benoodigde handels goederen op crediet te koopen, met al de nadeelen daaraan verbonden; bovendien heeft hij, als gevolg daar van, een niet onbeduidend renteverlies te. boeken moet een uitgebreider ad- nistratie voeren; heeft incassokosten te dragen en ziet zich tenslotte ook In alle gewenschte Linlaturen Kantoorboek- en Schrijfmachinehandei Langestraat 84 Telef. 528 Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. nog genoodzaakt een min of meer aan zienlijk bedrag aan vorderingen als „oninbaar" af te schrijven. Daarmede is niet gezegd dat elk credietgeven uit den booze is. Beper king is echter niet alleen geboden in het belang van den middenstand, maar ook omwille van het welzijn des volks, dat juist door 't verleidelijke borgsy steem zoo licht er toe komt meer te koopen dan het inkomen gedoogt en gaat leven boven draagkracht. Aange toond werd in deze ook de stands organisatie een taak heeft te vervullen, had een bespreking plaats over de propaganda en voorbereiding van de tocht in dit jaar. Iedere tochtgenoot van 't vorig jaar is propagandist, zoo dat dit jaar het aantal wel zal worden verdubbeld. Het bestuur zegde toe een vast programma te zullen samenstellen, met regeling op vaste tijden. Kap. Velt man dacht nog met genoegen terug aan de tocht van 1933. 't Waren niet alleen dagen van geestelijk voordeel doch ook dagen van genot, door de eensgezindheid en opgewektheid van alle tochtgenooten. Vooral met een der gelijke vermoeiende tocht is opgewekt heid en eensgezindheid noodzakelijk. Z.Eerw. bracht daarvoor dank aan allen. De Secretaris werd bizonder hulde ge bracht voor zijn verslag door Kap. Veltman en de Voorzitter. Besloten werd ongeveer in Mei weer bijeen te komen, waar het programma dan zal worden voorgelegd. R. K. V.V. „Amersfoort". Zwaluwen Vooruit I—Amersfoort I 3—1. Men is er niet in kunnen slagen dezen zwaren strijd te winnen. Ver schillende factoren had men tegen zwaar kleiveld waarop die men- schen we! en Amersfoort niet gewend de reserve niet meegegaan, enz. Hard is er aangepakt en toen de rust met 2—0 inging dacht ieder nog ophaieu maar men was niet meer - 100 pet. tot alles in staat. Het einde bracht dan ook een 3—1 over- inn: g voor de tegenpartij. De scheidsrechter was wederom dik wijls „absent" en al is natuurlijk door hem niet verloreD. twee handsballen in het beruchte gebied der Zwaluwen die mijnheer niet zag, en nog enkele andere dingen hadden de stand toch zeker anders kunnen doen zijn. De kampioenskansen zijn nu weg maar er wordt prettig gespeeld zoo dat de hoop maar weer op het nieuwe seizoen gebouwd wordt. Amersfoort ll-E.M.M. Ill 1-3. Met dezelfde cijfers verloor het tweede na n prettig gespeelde partij voetbal. Amersfoort IV—Jutphania III 10—0. De junioren hebben zich kranig ge weerd en met een dubbelen stand ge wonnen. Werkelijk aardig zooals die speelden combineerden enz. Met zulke reserves behoeft Amersfoort geen angst te hebben voor de toekomst en zal daar dan beter bij varen als bij enkele zich voelende „sterren".

De Eembode | 1934 | | pagina 1