Balans Uitverkoop Vandaag beginnen wij! NIEUW PARIJS HEROPENING De Poort van Kleef Profiteer ook van de vele koopjes tijdens onze LANGESTRAAT 35 Ji TEL. 308 BERICHTEN UIT AMERSFOORT Openbaar Voorbereidend Onderwijs. Om financieele redenen besloot de gemeenteraad tot opheffing van h ipenbaar Voorbereidend Onderwijs. Hiermede zal de eenige openbare onderwijsinrichting van dien aard ver dwijnen. Indertijd werd de school op gericht door de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, die later financieel niet bij machte bleek haar instelling in stand te houden. De gemeente nam toen in een barm hartige bui de school over en zoo werd 't de openbare school voor voorberei dend onderwijs. Nu de gemeente erop bedacht moet zijn te bezuinigen waar het kan, het niet te verwonderen dat een sluit tot opheffing werd aanvaard. Er zijn nu nog negen scholen voor bizonder voorbereidend onderwijs onze gemeente. Deze scholen ontva gen geen steun uit de gemeentekas. De netto kosten der opgeheven open bare voorbereidende school bedragen ongeveer f 10.000 per jaar. Dat in breede kringen der bevolking de behoefte aan bizonder voorberei dend onderwijs steeds werd gevoeld, bewijst wel het feit, dat deze voorbe reidende scholen voor het meerendeel reeds bestonden toen Amersfoort nog een plaatsje van 13000 zielen was. De meening was altijd, dat ook op zeer jeugdigen leeftijd naar het inzicht van vele ouders, het kind in geestver wante sfeer behoort ie blijven, in de lijden dat het niet bij de ouders zijn kan. Naar wij vernemen hebben Qed. Staten van Utrecht hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den Raad der gemeente Amersfoort waarbij met het bestuur van het St. Elisabeth's Oast- of Ziekenhuis een overeenkomst werd aangegaan voor den bouw van een barak voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Het gemeentebestuur brengt ter kennis, dat alle nog uitstaande stukken der 5 pet. 10-jarige obligatieleening van 1932 groot f2.000000 te weten f 1.270.000 per 1 Maart 1934aflosbaar gesteld worden. Er wordt een openbare vergadering gehouden op Maandag 5 Februari, 's avonds half acht, in de tuinzaal itotel „de Zwaan", waar zal spreken de heer W. J. van Kampen uit Voor burg, voorzitter van den Ned. Tuin- dersbond, over doel en werkzaamheden v den N. Na de uiteenzetting van den heer van Kampen zal getracht worden een af- dceling Amersfoort op te richten. Bescherming van dieren. De afd Amersfoort der Ned. Vet •ot bescherming der dieren vergaderde onder leiding van den heer v. Rooyen, die mededeelt, dat de voorzitter, de heer Knottenbelt in verband met zijn gezondheidstoestand zich genoodzaakt gezien heeft ais zoodanig te bedanken. De secretaris leest het jaarverslag voor waarin onder meer melding wordt gemaakt van de wijzigingen in het be stuur, de werkzaamheden van den Inspecteurdervereeniging, de gehouden collecie en het plaatsen van een drink bak nabij het Belgisch Monument. De rekening en verantwoording van de Penningmeesteresse wordt overge legd. waarna de vergadering na onder zoek der bescheiden de Penningm. décharge verleend voor het door haar gevoerd beheer. Ook de begrooting 193-1 wordt goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot verkie zing van eenige bestuursleden ter voor ziening in bestaande vacaiures. In plaats van den heer Knottenbelt, wordt de Vereen. „Nederlandsch Fabrikaat". In .de Valk" had een propaganda- vergadering plaats van de afdeeling Amersfoort van de vereen. .Nederl. Fabrikaat". Ir. Ph. Korthals Altes opende de vergadering met een woord van welkom. De heer H. F. R. Snoek, secretaris van het hoofdbestuur, hield een propa- ganda-rede over doel en werken der veieeniging. Spr. schetste het ontslaan van de vereeniging en de strijd nu reeds 19 jaren gevoerd. Waarom steun voor Nederl. Fabrikaat Het antwoord luidde als volgtle uit etische over wegingen, 2e de economische factor en ten 3e de geldelijke kant van het vraagstuk. Een van de fouten noemde spr. dat op de scholen niets van eigen industrie werd geleerd. Voor de vrouw is de taak weggelegd te bevorderen het koopen van Nederlandsch Fabrikaat. De werkeloosheid besprekend merkte spr. op dat men deze kwestie niet alleen financieel moet bekijken, doch ook moet denken aan de moreelen kant van den mensch. Tallooze beelden werden door spr. op humo ristische wijze aangehaald. De vereen. Nederl. Fabrikaat is een vereeniging die sterk moet worden in ledental en vanzelfsprekend in leden die in deze de praktijk beoefenen. Na de rede had de vertooning plaats an de Industriefiilm van de vereeniging. Binnenkort zal een ledenvergadering orden gehouden en een definitief bestuur worden gekozen. Rederijkerskamer Sint Paolus. Door bovenstaande vereeniging zal Zondag 4 Februari een propaganda- uitvoering worden gegeven in St. Aech- ten. Opgevoerd zal worden: .Mijn schoonzoon, de Advocaat" vroolijk spel in drie bedrijven door Gerard Nielen en Steph. van Cuyk door de Amuse mentsclub voor Roomsch Katholieken .Ernst en luim". Entrée voor niet-leden 25 cent. De baten komen ten goede aan de T.B.C. bestrijding. K. Mannenzang vereen. St. Jozef- De R. K. Mannenzangvereen. Sint Jozef zal een propaganda-uilvoering geven op Zondag 11 Februari te 8 uur in het gebouw St. jozef met medewer king van een tweetal le klas Humo risten. Aanvang 8 uur. Entrée 20 cent. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar op den dag der uivoering van 12—* en 's avonds aan de zaal. De heer H. W. Alfrink, onderwijzer op wachtgeld van de voormalige R. K. Jongensschool aan de Breestraat is benoemd tot onderwijzer aan de Katho lieke school te Oosterbeek. In de eerstvolgende raadsvergade ring zal het nieuwe lid. de heerBoender, zitting nemen en zal de wethouders benoeming plaats vinden. Men deelt ons mede dat de Raden van Arbeid le Amersfoort en te Apel doorn zullen worden saamgevoegd en dat nog niet bepaald is waar de zetel van den vereenigden Raad van Arbeid zal worden gevestigd. Amersfoortsche Kunstkring. Tentoonstelling van Schilderijen Jos Albert (Brussel), in het gebouw de stichting .De armen de Poth" Co- ninckstraat no. 41 (bij de Kamperbin nenpoort), van 10 Februari tot en met 25 Februari, dagelijks van 10 tot 4 uur. Opening der tentoonstelling 10 Febr. om 2.30 uur. Toegang voor leden en leerlingen onder geleide f 0,10. voor et-leden (0,30. Zaterdag 1 Febr. Excursie naar het nieuwe Uymnasrumgebouw aan de Groen van Prinstererlaan, en het Ly ceum- ':n Kweekschoolgebouw „Onze Lieve Vrouwe ter Eein" aan de Daam Fuckemalaan, De deelnemers vereeni gen zich om half 2 voor den ingang heer van Rooyen. lid van het bestuur.van het gymnasiumgeb. Kosten lu,25, «oorzrtter gekozen. In de daardoor ,n Armenia Vrijdag 9 Febr. 8 uur door de Amsterdamsche tooneelver- ontsiane vacature werd voorzien door verkiezing van den heer P. v. d. Land, terwijl tevens tot bestuurslid gekozen werd de heer G. A. Hendriks. De heer A. Winter, die periodiek aftrad werd herkozen. Vervolgens werd verslag uitgebracht over de werkzaamheden verricht in de Polikliniek ten huize van den dieren arts A. Winter. Met ingang van 1 Februari is eervol ontslag verleend aan den Zeereerw. heer Rector B. 11. de Groot als lid van den Ccntralen Jeugdraad met dankbe tuiging voor de in die huedanigheid bewezen diensten. eeniging, Directie: A. van Dalsum en A. Defrcsne, „Eindexamen" tooneelspel in 5 bedrijven door Max Dreyer. Op f Dinsdag b Februari van 10 tot 1 uur j in Amicitia kunnen leden van de Amers foortsche Kunstkring op vertoon van hun lidmaatschapskaart één plaatsbe wijs k f 1,25 op de rang hunner keuze verkrijgen, bovendien voor door hen geïntroduceerde niet-ledenplaatskaarien tegen de volgende prijzen Stalles f 3,- Parkct en frontfauteuil (balcon) f 2,75, Parterre f 2,25, Balcon 12,-, Zijbalcon f 1,75 en Amphitheatre f 1,25 (in alle prijzen zijn belasting en vestiaire inbe grepen). Lie genomen plaatsen kunnen dan meteen worden besproken. Ongewenscht bezoek. Zaterdag 3 Februari heropening van bet geheel naa eischen des tijds gemoderniseerde Hotel Café Restaurant Laogestraat - hoek Kortegracht Beleefd tot een bezoek uitnoodigend. P. J. M. VAN GAALEN. achter elkaar ongewenscht bezoek ge weest. De eerste nacht meende de be woner dat er niets werd vermist. Later bleek er een bedrag van 135 verdwenen In de tweede nacht heeft men ont vreemd een bosje sleutels, uit een beursje een briefje van f 10. een rijks daalder en eenig klein geld. een zil veren sigarettenkoker, een kistje sigaren twee niet meer geldig zijnde passen, eenig vreemd geld. een nikkelen horloge eenige kleedingslukken en scheerge reedschap. K. J. V. Installatie. Zondag a.s. 4 Febr. zal in de kerk van den H. Franc Xav„ onder 't Plech tig Lof van half 4 de installatie plaats hebben van de 2e groep K. J. V.-ers. Aan deze installatie is voorafgegaan een triduum, dat geleid werd door den WelEerw. heer Kap. Reyers te Soest. Na de plechtigheden in de kerk volgt de feestavond, door de K. J. V.-ers zelf erzorgd, met zang, muziek, toonecl \Ruwehanc/?n Doos30en60ct. QÖUwrtGfftiMUfTh/ In een peiceel Koningin Sophialaan, -waar Burgerlijke Stand. 30 Jan. GeborenSijtske. d. v. R. Postuma en S. Jellema. I GehuwdJ. Bezemer en S. M. Reinders. Overl. Trijntje Paauw, oud 72 jaar, weduwe van A. Visser. 31 Jan. GehuwdW. J. Riksen en P. J. B. Rouwhorst. 1 Febr. GeborenPetronella, d. J. Snijders en G. Lettsink Hermina, d. v. W. Pot en J. Vahstal Theo dora Agatha, d. v. H. H. Hulsman en E. C. J. Swart. Ondertr.: A. Hütteman en G. A. Fiedrich U. W. v. Slooten en G. J. Arends J. van Rijszen en A. Harms G C. Mol en W. W. Spierenburg D. v. Ooik en R. Kortes J. Verhoef en E. C. Tommei M. A. Meerbeek en A. Leeninga W. Bree en M. F. Romunde. i Gehuwd S. van Keulen en A. v. d. Kamp. OverledenHermanus Hendrikus Coen- raad van Nus, oud 51 jaar, ongehuwd. Gemeenteraad. In het kort deelden we reeds mede, dat de gemeenteraad de bezuinigings voorstellen van Burgemeester en Wet houders heeft aanvaard met nagenoeg algemeene stemmen. Na mededeeling van ingekomen stukken werd de behandeling der fi nancieele voorstellen voortgezet. Wethouder Thien, de verschillende sprekers beantwoordend, zeide dat inperken, bezuinigen en het brengen van financieele offers altijd wrevel en ontstemming wekken, maar dat niemand kan ontkennen, dat harde noodzaak, en daardoor plicht, nu dwingt. Hij hoopt in goede samenwerking te ge raken tot een regeling, welke de ge meente door de moeilijkheden heen een betere toekomst tegemoet kan leiden. Waar de grootste economen ter wereld faalden in hun diagnose der wereldcrisis en oorzaak duur en ge volgen niet met zekerheid vermochten vast ie stellen, daar zou het niet moeilijk zijn B. en W. vrij le pleiten het verwijt dat ze niet alles heb ben voorzien. Vast staat dat juist het feit. dat in onze gemeente een voor zichtige financieele politiek is gevoerd, het nu in moeilijke tijden mogelijk maakt allerlei tegenvallers op te vangen. Spr. zegt dat het kunstmatig scheppen van tegenstellingen tusschen B. en W. en den Raad nooit dienstig kan zijn aan het bevorderen van het gemeente belang. Verschillende maatregelen van bezuiniging worden nog gereserveerd dienst te doen als de nood nog Itooger stijgt. Wethouder Thien toont dan vervol gens aan de onmogelijkheid om te ontkomen aan eenige verhooging der personeele belasting, en aan de plaat sing in de tweede klas der fondsbe lasting. Spr. wees er op dal de verhoogde aanslagen over de geheele breede linie deraangeslagenen zullen werken. Een bedrijfsbelasting die de bedrijven zou treffen ongeacht de rentabiliteit ver werpt Spr. Ook wordt aangetoond, dat benutten van nog te maken bedrijfs winst niet strookt met goed financieel beleid en daarom onaanvaardbaar is De voordeelen der conversie van geldleening worden gereserveerd huurverlaging. Dat de kosten van het onderwijs geleidelijk zijn gedaald zonder aan tasten van vifale onderwijsbelangen werd vervolgens aangetoond. Het op wachtgeld stellen van boven tallige leerkrachten zal mei groote voorzichtigheid dienen te geschieden om te voorkomen dat het onderwijs wordt ontwricht. Het heen en weer zenden van kinderen tijdens een cur susjaar kan het resultaat van het on derwijs zeer ongunstig beinvloeden. De sobere intelleclueele uitrusting van de kinderen onzer volksscholen, mag volgens Spr. niet worden opgeofferd aan het starre principe: alle klassen maximaal bezit, koste wal het kost. Er was in de vorige zitting uitge roepen. dat het onderwijs in een klas van 48 vroeger soms beter was dan nu in een kleine klas. Spr. noemt zulks een holle frase. Zelf leerling ge weest zijnde van een klas van 70 onder één leerkracht, is Spr.t och maar dank baar dat onze kinderen niet aan der gelijke paedagogische experimenten gewaagdf worden. Ons Jonderwijs be hoeft niet rijk te zijn, maar aan het kind moet zoo lang mogelijk deze rijkdom worden gelatente kunnen beschikken over het persoonlijk con tact met zijn onderwijzer, te mogen beseffen, dat hij niet louter bankvulling is, maar dat hij leert en werkt onder een leiding die er voor hem is. De opheffing der voorbereidende school is noodzakelijk omdat de finan cieele toestand haar voortbestaan niet gedoogt. Spr. wekt ten slotte op tot eensge zinde samenwerking om voor het heden van de dingen te maken wat ervan te maken iserger pogen te voorkomen, eenvoudig huis te houden en voor zichtig te financieren om niet ontijdig uitgeput te geraken. Zoo kunnen w< een betere toekomst helpen voorbe reiden. Wethouder Noordewier staaft met cijfers, dat er bij gemeenfediensten bedrijven wel ter dege is gereorgani seerd. Hij deelt eer en ander mede over wat er wordt gedaan om huurverlaging te komen en toont dat het roudzakelijk is een markt- havenmeester aan te stellen. Bij de nu volgende replieken spreekt Mr. Stadig waardcering uit.voor de rede van den wethouder van FinanciC-n, welke een uitnemenden indruk heelt gemaakt. Hij meent dan ook het voorstel tot het opnemen der winst uit de gasfabriek over 1934 te moeten intrekken. Verschillende sprekers dringen nog aan op het behoud der openbare voor bereidende school, maar 't mocht niet baten. De onafhankelijke socialist, de heer Butselaar, moet. met alle waardeering voor de knappe uiteenzetting van den wethouder, blijven bij zijn bestrijding dezer voorstellen. De schuld ligi bi den Haag en spr. meent, dat er nog wel een 30 miilioen aan belastingen te innen is. De heer Spiekermann uit zijn ming met het gevoerde beheer en wijst er op, dat de voordeelen der conversie het nuttigst worden besteed voor huur verlaging, terwijl de lieer van Gent waarschuwt voor de tegenvallers van Frisia en de heer Hehenkamp verzach ting van de Pers. Belasting bepleitte. Bij werkvetschaffing wijst de heer Zwart op mogelijke restauratie van oude vesting-resten bij de Kamppoort ook de heer Stadig vindt dat een goed object. De heer Ruitenberg wil goed- koope arbeiderswoningen doen bouwen dorr werkloozen. Wethouder Noordewier zegt overwe ging van een en ander toe. Na behandeling van enkele minder belangrijke voorstellen werd de ver gadering gesloten. Concert. Zondag 4 Februari in de Marktha concert te geven door de R. K. Muziek- vereeniging .Vilskrachl" Directeur de heer J. Wakelkamp en het gemengd koor „Animato" Directeur Kap. Bachg, begeleiding de heer H. Beijer. Het programma luidt als volgt 1.Marche des Grenadiers H. Erkrath 2. Rollon. Ouverture dramatique Gabr. Parês 3. La Walkyrie, Fantaisie sur l'opéra de R. Wagner J Furgeot Deze 3 nummers door Wilskracht 4. a. Regina coeli A. Lotti b. Ave verum corpus W. A. Mozart 5. a. Die Ehre Gottes aus der Natur L. v. Beethoven b. Wirf dein Anliegen (uit „Elias") F. Mendelssohn B c. Motetle J. A. P. Schulz Deze 2 nummers door „Animato". Pauze. 6. Giuseppe Verdi. Fantasie H. Bohne 7. Gavotte-idylle van P. Lincke Arr. G. Willmann Deze 2 nummers door Wilskracht. 8. a. Motette J. A. P. Schulz b. Aus dem Dankliede zu Gott F. J. Haydn 9. Hallelua (uit Messias) G. F. Handel Deze 2 nummers door „Animato". 10. Espana Arr. A. Hating 11Duitsche Marschperlen H. Blankenburg. Deze 2 nummers door Wilskracht. Afgesloten overweg. In verband met werkzaamheden zal de spooroverweg aan de van Ascli v W i ckstraat-Nij verheidstraat in den nacht Elk gewenscht Meubel kan naar eigen ontwerp in onze fabriek worden vervaardigd. A H VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 OPGERICHT 1809 van Zondag 4 op Maandag 5 Februari voor alle verkeer gesloten zijn lot 's morgens 6 uur. De overweg Weyersstraat-Gaslaan is dan voor het verkeer opengesteld. Recollectie. Maandagavond half-8 recollectie voor oud-relrailanten en leden van Retraite- vereenigingen in de kerk van den H. Franciscus Xaverius aan 't Zand. Zondagdienat H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Merlens zur Borg, Laantje 5, Telef. 1225. Dr. Duyvis, Ulrechtsche weg 145, Telef. 396. Dr. Linschoten, Soesterweg 329, Telef. 112. ApotheekItmann, Langestraat 9. Telef. 164. Uit den Omtrek Achteveld Onder veel belangstelling werd het stoffelijk overschot van J. Bocrsen ter aarde besteld. Een en twintig rijtuigen volgden de lijkkoets. Op de begraaf plaats waren behalve een groot aantal familieleden, het kerkbestuur en arm bestuur, het bestuur en Raad van Toe zicht en personeel van de Coüp. Boeren leenbank en Handelsvereniging, en het bestuur Wit-Gele Kruis. T. B. C.-bestrijding. Ook in deze gemeente zal een aanvang worden ge maakt met de bestrijding der tubercu lose onder het rundvee. De R. K. Kiesvereniging „Achtci veld-Barneveld" hield jaarvergadering in Café „Buitenlust". Nadat de secre taris zijn jaarverslag had uitgebracht, volgde rekening en verantwoording deze we-d in orde bevonden- Bij acclamatie werden de'aflredende bestuursleden herkozen, zijnde C. Ver hoef, W. Verhoef en mej. G. Verhoef. Hoogland Bij Ged. Slaten van Utrecht in beroep gekomen drie machinisten van het waterschap Beoosten de Eem tegen het besluit van genoemd water schap tot verlaging van hun salaris. Van de machinisten was verschenen de heer Bouwmeester, die zijn bezwaar toelichtte, n.l. dat wel gezegd wordt, dat de machinisten gelegenheid genoeg hebben om bij le verdienen, maar dat appellant die gelegenheid niet zoo groot, vond. hetgeen hij toelichtte op ver schillende gronden. Voor het water schap was niemand verschenen. Gemeenteraad. Woensdagmorgen te half 11 kwam de Raad der gemeente bijeen onder leiding van den burgemeester, de heer Grippeling, die in zijn openingswoord de raadsleden gelukwenschte bij de intrede van het nieuwe jaar. Spr. bracht dank aan allen die Item in hel afge- loopen jaar zoo krachtig hebben ge steund. Ook sprak hij den wensch uil dat dit jaar een zonnestraaltje moge doorbteken door de donkere wolk dar werkeloosheid. Spr. dankle de pers voor de wijze waarop de raadsbijecn- komsten zijn verslagen. De heer de Bruin dankte den Voorzitter woorden. Van Ged. Staten was ingekomen goedkeuring van de rekening dienst 1932 door Ged. Stalen, Op het verzoek van den Bond vat verlofhouders om een later shillings- vast te stellen op Zaterdag en Zondag werd afwijzend beschikt. Inzake wijziging jaarwedderegeling Burgemeester, Secretaris en Ontvanger werd de pensioenskorling vastgesteld op 8'/a pet. Wanneer hel Rijk 10 pel, eischt zal de gcmeenle daarmede ac- coord gaan. Na toelichting ging de Raad accoord met het voorstel van B. en W. tot 'aststelling van een regeling betref fende de rechtspositie van het gc- meent:-personeel. Het voorstel tol vaststelling van eene verordening, regelende de rechtspositie van den gemeente-veldwachter ont lokte nog al eenige discussie. De heer de Bruin maakte bezwaar tegen de voorgestclde verhooging. terwijl de heer Spelt deze verhooging 'n idioot i iets noemde. De Burgemeester merkte op dat als de heeren op zijn kamer komen, hij hun een brief zal toonen waarin gevraagd wordt of geen tweede veldwachter gcwcnscht is. Ik behoefde maar een kik te geven en de tweede veldwachter was aangesteld, aldus de Voorzitter. Is de heer Spell daar een voorstander van, vraagt Spr., waarop raadslid Spelt het verpletterende ant woord geeft: In het geheel niet, want waar de meeste politie is daar wordt het meeste gestolen. Nadat de Voor zitter erop had gewezen dat de ge meente-veldwachter zich steeds ter be schikking moet stellen werd d^Jfoor- gestelde regeling aangenomen. Aan de pachters der grasbermen werd een reductie verleend voor het jaar 1933. Aan het Wit Gele Kruis, afdeeling Hooglanderveen werd een subsidie ver leend van f 150,—. Van de R. K. Werkliedenvereeniging, de Algem. Nederl. Bouwvakarbeiders bond en de Nationaal Christelijke Land- arbeidersbond waren verzoeken inge komen tot vaststelling van een gemeen telijke steunregeling zooals deze thans wordt toegepast door te gaan daar geen klachten daaromtrent zijn vernomen. De heer de Bruin sprak de wensch uit dat de drie noodkreten zullen wor den gehoord en dat de menschen die noodgedwongen komen aankloppen, hulp verleend zal kunnen worden. De Voorzitter merkt op dat hem in 1931 f 600.— is ter hand gesteld door Circus Gleich en f 1500 van de Gebr. Hommerson voor liefdadige doeleinden, daar is thans nog f 150.— van over. De heer Sandbrink merkt op dat f 150. niet veel is en er zitten vele menschen in de puf. De Voorzitter zegt a|s de menschen in de put zitten, laat ze komen en we zullen ze eruit trekken. Die f2100. is mij particulier gegeven en staat buiten de steunregeling. Leer gij mij eens ijzer met handen breken. Wie komt om hulp wordt doof mij geholpen. De lieer Sandbrink merkt op dat er menschen tevergeefs hebben aange klopt, waarop de Voorzitter zegt, kom met bewijzen, namen noemen. Als er klachten zijn. Sandbrink. kom dan op mijn kamer, ik wacht al zoo lang op je, doch jc koml niet. Raadslid Sand brink zegt toe eens te zullen komen. De verzoeken worden daarna voor kennisgeving aangenomen en tie be staande steunregeling blijft gehandhaafd. Benoemd wordt als lid in de school commissie de lieer T. Ebing. én tot lid in het Algemeen Armbestuur van Duist de heer A. Voorburg Herbenoemd werd de Commissie tot wering van Schoolverzuim tot 31 Dec. 1936. Het aanvullingskohier Hondenbelas ting 1933 werd vastgesteld op f32.—. Aan den heer A. |urling werd op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als gemeente-opzichter per I Jan. 1934, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten aan de gemeente bewezen. Het voorslei vat B. en W. tot be noeming van den heer Pentcrman als gemeente-opzichter werd op verzoek van de heeren de Bruin. Spelt. Knot tenbelt en Sandbrink teruggenomen en besloten een algemeene oproeping te doen. De heer de Bruin noemde de benoeming van iemand die veel be langeloos voor de gcmccnle heelt ge- Anti den Rijksveldwachter werd een gratificatie toegekend van f25.— over 1933. Bij de rondvraag wees dc heerSpelt op de afwijzende beschikking van B. en W. inzake verzoek van IttI Chr. Schoolbestuur tot vergrooting van de speeltuin van de Christelijke School le Hooglanderveen. De Voorzitter ver zocht raadslid Spelt op zijn kamer te komen en de gevoerde correspondentie De heer de Bruin informeerde hoe ver of het is met de vuilnisbelt. De Voorzitter zegde spoed toe. Door de vorst was er stagnatie ontstaan. De heer v. d. Hengel wees op de noodzakelijkheid van liet weghalen van het steeds weer opkomende hakhout. Met kwaadschouw zouden B. en W, de zaak bekijken. Als Secretaris der Crisis-Rur.dvee- Centrale treedt in onze gemeente op P. Kuyer A 30. Soest Het voorschot aan de Hijz. lagere scholen is door den gemeenteraad vast gesteld op f 15.13 per leerling en voor de U.L.O.-scholen op f 27.89 per leer ling. Bij de steunregeling voor werkloozen worden de uurloonen gebracht op 30 cent. Voor kostgangers wordt de steun bepaald op 14.50 per week. Voor de aanleg van 'n bassin voor afgevoerd wafer van hef Natuurbad is een krediet verleend van f 6626. -. De aanleg van een kano-vijver in liet Natuurbad wordt verdedigd, maar de Voorzitter zegt, dat het standpunt het college is, nooit of te nimmer kano-vijver. Hij noemt het een be delf voor de omgeving van hef Na tuurbad en een feestterrein voor half naakte menschen. Het zou zijn een begin van verwording van het Socster Natuurbad. Een krediet van f 1040 wordt ver leend voor vernieuwingen en verbete ringen aan hel Natuurbad, alsook 'n krediet van f 1400 voor verbetering van de rioleering.

De Eembode | 1934 | | pagina 2