Offïcieele Kerkelijke Mededeelingen voor de R. K. Parochiën van Amersfoort en Omstreken Het auleii's'ccht van den inhoud dezer Olfineele Kerkelijke MedcJeelingen wordt verze kerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Olhcicelc Kerkelijke Mecedeelingen in andere bladen. wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Uitbeitelt ook hel overnemen met bronvermelding ZATERDAG 3 MAART 1934 Epistel en Evtintfelle. Derde Zondag van de Vasten. Les uil den brief van den II. apostel Paulus aan de EphesiërsV. I —9. Broeders! Woest navolgers van üod, als zeer geliefde kinderen, en wandelt in liclde, gelijk ook Chiistus ons lief gehad en Ziclt zeiven voor ons ge geven heeft als eene olferande en een slachtoffer Uode tot een aangenamen geur. Doch ontucht en allerlei onrein heid of gierigheid worde zelfs niet genoemd onder n, gelijk hel heiligen helaamtnoch schandelijkheid, noch dwaze praat,noch onbetamelijke scherts, die niet pastmaar veeleer dankzeg ging. Want weet dit en besett, dat geen ontuchtige, noch onreine, noch gierig aard. hetgeen afgodendienst is. erfdeel heeft in het Kijk van Christus en üod. Dat niemand u verleide door ijdele redenen want om die dingen komt de toorn ids over de kinderen des on- geloofs. Wordt dus hunne deelgenootcn niet. Want gij waart eens duisternis, nu echter licht in den Heer. Wandelt als kinderen des lichtsde vrucht toch des lichts is in alle goedheid en recht vaardigheid en waarheid. EVANGELIE volgens den II. Lucas; XI, 14 28. In dien tijd dreef Jestts eenen duivel uit, en deze was stom. En toen Hij den duivel had uitgedreven, sprak de stomme, en de scharen stonden ver baasd. Doelt sommigen van hen zei den: In Beëlzebub, den vorst der dui velen, drijft Hij de duivelen uit. En anderen, Hem op de iel stellend, vroegen van Hem een teeken uit den hemel. Hij nu. hunne gedachten ziende, sprak tot henElk Kijk, dat tegen zich zelf verdeeld is, zal verwoest worden, en het eene huis zal op het andere vallen. Indien nu ook de Satan tegen zich zelvcn verdeeld is, hoe zal zijn Kijk stand houden daar gij zegt, dat Ik in Beëlzebub de duivelen uitdrijf. Doch zoo Ik in Beëlzebub de duivelen uitdrijf, door wicn dan drijven uwe zonen ze uit? Zij derhalve zullen uwe rechters zijn. Maar. zoA Ik door den vinger üods de duivelen uitdrijf, dan is waarlijk hel Kijk üods tot u ge komen. Wanneer een sterke, gewapend, zijn hof bewaakt, is hetgeen hij bezit in veiligheid. Doch als een sterkere dan hij hem overvalt en overwint, zal hij hein al zijne wapenen, waarop hij vertrouwde, ontnemen en zijnen buit verdoelen. Die niet met Mij is, is tegen Mij; en die niet inet Mij vergadert, verstrooit. Wanneer de onreine geest van den mensclt is uitgegaan, waart hij rond doordorre plaatsen, zoekend naar rust; en ze niet vindend, zegt hijIk zal terugkeeren in mijn huis. van waar ik ben uitgegaan. En gekomen zijnde, vindt hij het schoon geveegd en op gesierd Alsdan gaat hij en neemt met zich zeven andere geesten, boozer dan hij zeilen binnengegaan zijnde, wonen zij daar. En hel laatste van dien mensch ts erger dan het eerste. Hel geschiedde nu. toen Hij dit sprak, dat kere vrouw uit de schare hare sem verhief en M Hem zeideZalig de school, die U gedragen heelt, en de horsten, welke Gij gezogen hebt Doch Hij sprak Jj. zalig zij, die ü"ds woord honren en net bewaren! Evangcllevcrhlarlng. Derde Zonda/> van de Vasten. Uil dit Evangelie blijkt welk een alkeer en h3.1t de Pharizcën hadden tegen Jezus. Toen Hij op zekeren dag een ongelukkig mensch hielp door het uitdrijven van ten duivel waardoor deze bezeten was, durfden zij llent zelfs voor een handlanger van den duivel te verklaren. .Welk een boos aardigheid! zegt de H. Chrysostomus. welk een afschuwelijke godslastering! Jezus den eeniggeboren Zoon üods voor een handlanger van den duivel uit te schelden I" Doelt welk een troost ook voor alle vrome en rechtvaardige zielen Want is hel niet waar dat de wereld sinds de eerste dagen van het Chris tendom de volgelingen van Christus ook beschuldigd hebben van allerlei slechte handelingen? Werden ze niet vervolgd als dieven, moordenaas, brandstichters oproermakers enz.? Niet alleen in vroeger dagen maar ook thans nog! Worden ook nu de priesters en eenvoudige kloosterzusters niet ver bannen en vermoord. Worden !n onze eigen omgeving onze goede werken door de vijanden van üod en Zijne Kerk niet vaak versmaad en gehoond O. gij vrome en rechtvaardige zielen, troost u dan als giftige tongen uw goede daden bedillen, u verkeerde be doelingen toeschrijven of ti van mis dadige handelingen beschuldigen waar aan ge nooit gedacht hebt. Want ziet. uw Meester is het niel beter gegaan: ook Hij werd versmaad en gelasterd als een handlanger des duivels omdat Hij veel goed deed en ongelukkige menschen van den duivel verloste. Bondig en kalm weerlegde onze Zalig maker de godslasterlijke beschuldiging zijner vijanden. Een schoon voorbeeld voor ons, hoe wij onze beschuldigers moeten behandelen: wij moeten 'hen niet met schimp- en scheldwoorden overladen, maar de lastering, die ons onschuldig wordt aangewreven, met bondige en bedaarde redenen weer leggen en verder denken aan 'sHeeren wo-.rd. .Zalig zijt gij wanneer men u om Mijnentwille vervolgden van allerlei kwaad beschuldigt, verheug en verblijd u, want uw T. >n zal groot zijn inden Hemel1'. Nadat Jezus nu de duivel had uit gedreven, waarschuwde Hij zijn leer lingen dat de bo >ze vijand alle pogingen ut het werk zou -tellen om terug te keereti in het huis (d. i. den mensch) dal hij verlaten had en mocht hem <!it gelukken de toestand van dien mensch verschrikkelijker zijn zou dan vroeger. .Het laatste van dien mensch wordt erger dan het eerste". mochten zij zich daaraan spiege len die zich door berouw en bietvaar digheid bekeerd hebben tot den Heer hunnen üod! Hun vijand, de duivel, zal alles in liet werk stellen om het v ciloren terrein te herwinnen, desnoods andere geesten met zich tttedenemen die boozer nog zijn dan hij! Dat zij hieruit keren op hun hoede te zijn, te waken en te bidden, want hun her vallen in de zonde, is volgens de uit spraak van üod erger dan hun eerste zonde. Liturgische Kalender. Week van 4—10 Maarl. Derde week van de Vasten, Tijdeigen. N B.— Dagelijks Prefatie van de Vasten. Zondag 4. 3e Zondag v. d. Vasten. Mis Oculi, 2e geb. H. Casimirus, 3e geb. H. Lucius. Maandag 5. 2e geb A cunctis. 3e Omnipotens. Dinsdag 6. II.H. Perpetua en Feli- cilas, 2c' geb. en laatste Evang. van Dinsd. in deze week. Woensdag 7. H. Thomas v. Aquino, 2e geb. en laatste Evang. v. d. dag. Credo. D mderdag 8 H. Joannes de Deo, 2e geb en laatste Evang. v. d. dag. Vrijdag 9. H. Francisea. 2e geb. en laatste Evang. v. d. dag. Zaterdag 10. II.H. Veertig Martalaren, 2e gebed en laatste Evang. van Zater dag in deze week, 3e gebed A cunctis. UW gij niet begrijpen leunt, huil dat geruit orer aan God. Thomas ii Kent pin

De Eembode | 1934 | | pagina 5