Schoonmaaktijd! F. A. TULP VRAAGT m ZWART Allerlei Fa. H. Elzenaar s Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnmentcn kunnen eiken dag ingaan. a de Katholieke Stichting De Bembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 16 Maart 1934 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiên moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang, No. 100 Wanneer men geen rust In zichzelf heeft, is het vergeefsche moeite linar elders te gaan zoeken, Over Eenvoud. Wanneer handelen wij eenvoudig? Als we één ding doen, niet twee tegelijk. En doordat de aard, liet karak ter van hetgeen we doen. eerst en vooral door het doel wordt bepaald, waarmede we het doen, wordt door f der eenvoud vereischt, dal we slechts ééne zaak er mede beoogen. Wie naar twee kanten tegelijk kijkt, meerdere Sgen tegelijk wil bereiken, b.v. vrien- ijk zijn en een ander er in laten loópen, een aalmoes geven wat een liefdedienst is, en vertoon maken of den ander aan zich verplichten, stelt een niet-eenvoudige daad, doet twee dingen, onder schijn van één. Zoo kan het voorkomen, dat dezelfde persoon om dezelfde handelingen ge prezen en gelaakt wordt, als goed en als slecht, als vroom en als sluw. Eenvoudig zijn en eenvoudig hande len is eisch der natuur. Qebrek aan eenvoud slaat gelijk met wanorde en met dwaasheid, leder onzer t is een enkel mensch, heeft een enkel leven. Het is dus strijdig, dat ons wezen In vele heterogene dingen uiteenvalt, dat ons leven een willekeurige samen- valling van stukken uit onderscheidene ?n verschillende levens zou zijn. Wie dan ook met een oppervlakkig leven zich niet tevreden wil stellen, maarintensief wil leven, heeft eenheid, eenvoud noodig. En wat bereikt men zonder dien eenvoud Alles tegelijk willen doen is niets goed doen. Wie een huis laat bouwen met dubbele bedoelingvooreerst om er in te wonen, ten tweede om te laten zien, over hoe veel geld men beschikt, krijgt geen goed huis en maakt zich belachelijk I Kijk maar eens rond in de buiten wijken der steden en in de villaparken! Eenvoud is moeilijk, maar oneen- -■"voudigheid is dwaas. De wereld schijnt deze dwaasheid beu te worden. Het is dan ook een opvallend ver schijnsel, dat men bij alle beschaafde volken en op allerlei gebied mei r be hoefte aan eenvoud waarneemt. Niet dat alle menscheu eenvoudigzijn geworden of dat niemand meer rare dingen uithaalt; ze gebeuren nog genoeg! Maar de jongere generatie en dege nen, die „bij" willen zijn, staan heel anders tegenover het vraagstuk van den eenvoud dan wie zich nog als van den ouden stempel beschouwen of zich met moderne strevingen niet inlaten. Het opkomend geslacht en de toon aangevende lieden op elk gebied open baren een voorkeur voor het eenvou dige het overdadige (gecompliceerde) hoort bij onzen tijd niet meer thuis. Men kan wel zeggen, dat dit streven naar vereenvoudiging, tol het schema tische en geraamteachtige toe, hel ken merkend verschijnsel in het uitwendig optreden der hedendaagsche bescha vingsmanieren is. Waarschijnlijk komt dit hieruit voort, a dat we een periode van afbreken en van eerste pogingen tot vernieuwing beieven. Het ziet er echter wel naar uit, dat de nu verleden lijd voor goed heelt afgedaan. Wie de toekomst in hun hand hebben, rekenen voorgoed met het oude af. Arm Spanje Wanneer we het over de ongelukkige toestanden in Spanje hebben, dan schuift men met een wat al te lucht hartige miskenning van de feiten der geschiedenis al te gauw de volle schuld op het daar heerschend wanbeheer. Zooals gezegd: daarmee miskent men T, wel erg de geschiedenisfeiten, zooals we nader zullen zien. Feit is in ieder geval, dat mede door den econom schen nood Spanje naar het bolsjewisme wordt gedreven. Er besta..n daar zulke schreeuwende mis standen, dat wij ons daarvan ternau wernood een goede voorstelling kunnen maken. Zware sociale zonden van het verleden wreken zich. De politieke revolutie van April 1931 duurt thans, drie jaren later, nog onverminderd voort, omdat wanbeheer de sociale te genstellingen nog aanmerkelijk heeft vergroot. Er wordt honger geleden in Spanje, door duizenden, in letterlijken zin. Ter- 1 wijl in verscheidene gebieden ter we ft ie|d t,et graan licht te verrotten, heb- HB ben in Madrid eenige honderden vrou- Kastpap'er rood, wi», blauw aan vellen of rol'en. Punaises In dlve'se kleuren KANTOORBOEKHANDEL I Langeslr. C5 t.o. Krommestr. TEL S2« einde raad van honger, een aantal bak kerswinkels geplunderd, onder het schreeuwen van: wij willen brood! En Reuier voegt er een nog veel vreeselijker bericht aan toe, afkomstig uit Ciudad Real (Koninklijke Stad!!), gelegen lusschen Madrid en Cordoba, dat 150 huisgezinnen daar hun honger moeten stillen met gekookt gras! De vcrdierlijking van deze stakkers is dus wel zeer nabij. Deze berichten zijn niet overdreven. Onlangs lazen we een reisbeschrijving van een Nederlandsch auteur, dit in Malaga zijn lunch op een hoteiterras niet had kunnen beëindigen, omdat zijn tafel omringd was door een have- looze troep mannen, vrouwen en kin deren, die hem met holle oogen aan staarden als een sprookjesprins, omdat hij nog geld had om te kunnen eten in een restaurant en die een waar ge vecht leverden ou de restanten van den maaltijd, welke de Nederlander onmogelijk meer door zijn keel kon krijgen bij het zien van een dergelijke ontzettende ellende! is het dan te verwonderen, dal Spanje rijp geacht wordt voor he' bolsjewisme? Als men de gebeurtenissen in Spanje in het licht der sociale misstanden beschouwt, wordt veel duidelijk. De verklaarbare omwenleling heelt echter geen verbetering kunnen brengen, orn aat de z.g. vrienden des volks den boel evenzeer in 'l honderd hebben gestuurd, als dal onder Alpiionso liet geval is geweest. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisteo. Binnenland Reddende Sport. In Frankrijk, aldus spot Quaerilur in „De Morgen", gaan ze nu alle niiiglieden, waarmede daar het poli tieke leven overvallen is, wijten aan de te vele olficieele dejeuners en diners. Die wekken te veel verbroedering tus- schen politici, die elkaar anders niet kunnen luchten of zien, die ontnemen ook den critischen zin als individuen gelijk Slavisky toenadering beproeven. Bij ons hebben we noggeen individuen ;elijk Slavisky kunnen vinden - hoe ,verig Mussert daarnaar ook zoekt maar het andere geschetste gevaar: de verzoening van tegenstellingen door middel van maaltijden heeft zich in ons land toch ook reeds met een sterk voorbeeld geopenbaard. Zondagavond hebben de elf voet ballers, die zoo handig met het bruine monster hadden gemanoeuvreerd, om ringd door een hofstoet van officieele personen aan een diner gezelen. De oude slimme politieke vos, die tegen woordig Minister Marchant heet, heeft daar twee kunsten, die nog maar zel- - van elkaar gehoord hadden, n.l. ran de virtuose teenen en die van de virluose tonen, met elkaar in con nectie trachten te brengen. Kijk eens hier, jongens, zoo zei hij. jullie schop pen fameus en ik zal voortaan geen wedstrijd meer overslaan. Maar wc hebben ook een anderen vleugel aan liet gebouw van onzen roem te ver zorgen. Het Amsterdamsche Concert gebouw slaat op invallen, omdat de duiten er niet zijn. Zouwen jullie nou niet eens een extra-uitvoering kunnen geven in tecnen-virtuositeit, om de Ionen-virtuositeit er weer boven op te helpen? Het plan schijnt een kans van wel slagen te beloopen. Het begin van de verwarring is er. Straks gaat Jantje Pijnenburg extra-hard fietsen, om een stervenden dichter aan den verkoop van zijn laatstcn bundel te helpen en een boksgeweldige stompt een andere spiermassa een verbrijzeld kakement, teneinde een hongerig scliilderesje van de bedreigingen eens bakkers en deur waarders tt redden. Het begin: „Voetbal redt muziek", ziet er heel aardig uit. Maar let op het e'.ide! Waar komen we uit? QUAERITUR. Nu 't blijkt, dat er te veel varkens zijn, zal de Varkenscentrale een groote partij laten invriezen. 't Is de vraag of 't niet beter zou zijn den accijns op geslachte varkens op te heffen en de inkoopptijzen wat te verlagen. Dan werd vanzelf de con sumptie door 't publiek grooter. Ten slotte zullen de ingevroren varkens toch ook weer moeien worden ver kocht en dan natuurlijk tegen veel lager prijzen, dan thans gelden. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Drankwet: T. B. Amersfoortvrijspr. Lijm In het veld bij zich hebben: E. A. H. Amersfoort f6 of 3 d. Tarwebcslult: O. v. V. Amersfoort f25 of 10 d. Niet behoorlijk uitwijken: W. v. A. Winterswijk f3 of 1 dS. deB. Doe- tinchem f 8 of 4 d. en toewijzing sclia- Veiligheld van verkeer 'n gevaar bren gen O. A. M. B. Princenliage f 25 of 10 d. met toewijzing vordering, J. v. d. B. Amersfoort een week hechter., met ontzegging rijbevoegdheid voor een maand, A. j. V. Nijkerkerveen f30 of 15 d. Met te zware last in Barneveld een weg berijden in tijd van dooiweer: M. J, de V. Qcldrop f6 of 3 d. Qecn voldoend stuurloestelH. B. Vinkeveen f15 of 6 d. Onvoldoende auloverliclitingC. C, v. V. Soest f5 of 2 d, Oeen nummer- of rijbewijs: J, Sch. Barneveld f5 of 2 d., S. H. K. Hilver sum idem, H. L. Amersfoort f3 of I d., O. v. O. Baarn idem, A. C. Amster dam idem, J. P. Hilversum idem, W. J. P. Arnhem idem, A. B. Soest idem, J. W. Barneveld idem, M. P. L. Amers foort f t of 1 d. Nummer-letter niet verlicht: A. P. Baarn f2 of 1 d. Wielrijden zonder goeden rem: P. v, B. Amersfoort fa of 2d., P. V.Soest idem, plus f 2 of I d. voor gemis bel. Wielrijden zonder belM. v. E. Wou denberg f 2 of 1 d., H. Ch. v. E. Amers foort 50 cent of 1 d., D. B. Maars- bergen idem. Wielrijden zonder licht: G. Sch. Lunteren f3 of 1 d., B. K. Ede idem, G. K. Barneveld idem. Idem zonder reflector: A. S. Ede f2 of 1 d„ L. H. v. d. K. Achterveld id., L. v. P. Barneveld (1 of 1 d. Wielrijden onder invloed v. alcohol C. W. D. Soesterberg f20 of 8 d. Zich vasthouden aan auto: H. S. Ch. v. N. Utrecht f5 of 2 d., G. van D. Amersfoort f4 of 2 d, Te Amersfoort muziekuitvoering ge ul z. v.: F. v. D. Nijmegen f2 of I d. Idem te Soest: C. B. Amersfoort f2 of I d. Idem te BunschotenK. ter H. Spa kenburg f3 of 1 d. Te Amersfoort venten z.v.W. A. G. Sliedrecht f2 of 1 d., A. N. R. Haar lem Idem. Te Amersfoort waren uitstallen op geen marktplaats: M. A. Amsterdam f2 of 1 d. Amersfoort wielrijden op trottoir: G. W. Woudenberg f2 of 1 d. Kerknieuws Aartsbisdom Utrecht. De Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Hilversum (H. Joseph) den Zeereerw. heer G, W. Jans sen, tot Lecraar aan liet Seminarie Cu- lemborgden Zeereerw. heer dr. H. B. Vroom, tol pastoor te Benschop den Zeereerw. lieer Th. J. Benschop, tot pastoor te Everdingen den Zeereerw. lieer W. H. M. Poelman, tot kapelaan te Dieren den weleerw. heer A. E. ten Berge, tot kapelaan te IJsseistein den Weleerw. heer F. J. M. Banning, tot kapelaan te Haaksbergen (II. Pancralius) den Weleerw. heer C. M. Voorbij er tot kapelaan te Denekamp den Wel eerw. heer A. D. Grimmelikhuizen. voor uw Schilder en Behangwerk ook eens prijs bij SCHILDERSBEDRIJF hessenstr. 10 TELEFOON 1451 Ons verstrekt door een leerares aan een bekende Kookschool In Nederland Kook eerst de melk. Voeg dan de havermout toe. Ongeveer 75 gram op een liter. Als de melk weer kookt, dan gedurende twee minuten, al roerende, laten doorkoken. Om aanbranden en overkoken te voorkomen, doet men goed een asbestplaat te gebruiken tus- schen vlam en pan. In dat geval drie minuten laten doorkoken. Opmerkingen bij bovenstaand recept 75 gram of J/4 ons. Het vroegere kopje" is geen betrouwbare maatEr zijn kopjes die maar ook die meer dan één ons inhoud hebben! Als de havermout twee (of drie) mi nuten gekookt heeft, zet dan de pan van het vuur af! Niet laten doorsud deren I Kan men de havermout niet direct opdienen, pakt dan de pan in kranten ot zet ze in de hooiklsl. Deze bereidingswijze geeft een lek kere, rulle, vlokkige en toch gebonden pap, niet lijmerig en niet taal Smaken verschillen natuurlijk Wil men dunnere pap slanke lijn neem dan half melk, half water Wil men meer gebonden, meer stnee- ige pap, laat ze dan gedurende vijf minuten zachtjes doorkoken. Wil men dikke pap, neem dan één ons havermout in plaats van 3/4. Als u havermout bereidt volgens bovenstaand recept, dan kunt u ge nieten van de voedzame en krachtige bestanddeelen. De oudste vrijmetselaar ter wereld, de Nederlander Wijnand Boers is op 99-jarigen leeftijd te Blenheim op Nieuw Zeeland overleden. Boers is te Rotter dam geboren, hij ging naar zee en werd tijdens den Krim-oorlog na een schip breuk op de Zwarte Zee gevangen ge nomen. Na weer vrijgelaten te zijn, ging hij naar Australië en vestigde zich laler op Nieuw Zeeland. Op 20-jatigen leef tijd sloot hij zich te Antwerpen bij de vrijmetselarij aan. Op de groenteveilingen aan den Langendijk (N.-H.) wordt kool verkocht voor een prijs van bijna f8.— per 100 K.G. Dezelfde koolsoort was het vorige jaar onverkoopbaar en werd toen bij groote massa's naar de vuil nisbelten gebracht. Onder Jutphaas is Notaris Van Houten uit Vianen met zijn auto in de Keulsche Vaart gereden. Een schip per, die met zijn schip juist passeerde, heeft de auto uit de vaart opgehaald. De notaris verdronk. - Nederland bereikt het contingent alcohol, dat het in de Ver. Staten mag invoeren, bij lange na niet. De droog legging heeft den Amerikanen den smaak iti de vroeger zoo geliefde Nederland- sclie jenever doen verliezen. Zl) zijn bovendien gewend geraakt aan het ge bruik van cocktails en in de mengsels daarvoor schijnt jenever weinig ol niet gebruikt te wotden. Het dorp Sasares is geheel onder de sneeuw bedolven, zoodat de bewo ners door de dakraampjes hunner hui- moeten vluchten. Zelfs de daken de huizen zijn thans niet meer zichtbaar. Ook op andere plaatsen in Spanje is zeer veel sneeuw gevallen. Te Oviedo werd een man gedood en verscheidene personen gewond bij een hevige lawine. Te Barcena zijn huizen door het gewicht van de sneeuw in gestort. Een moeder van acht kinderen werd door een auto nabij Venlo gedoodde chauffeur reed hard door. Op een boerenhofstede in Koerland schoot de boer in waanzin zijn schoon moeder dood, richtte vervolgens liet wapen op zijn vluchtende vrouw, die getuige was geweest van de daad en trof haar mei twee kogels in het hoofd. Daarop opende hij het vuur op zijn beide zwagers, van wie hij één ver wondde. Nadat hij ten slotte den vee stal en een schuur van zijn schoon moeder hao in brand gestoken maakte hij een einde aan zijn leven. in tqtaal moeten er dit jaar een klein millioen nuchtere kalveren worden af geslacht, terwijl er een 400 000 in leven blijven. Vele van deze beestjes zijn reeds gesneuveld. Een bankier te Stockholm heeft de zer dagen een brief van een advoca tenkantoor ontvangen met bericht, dal een oude man die thans overleden is, hem bij testament een bedrag van ruim 400.000 kr. heeft vermaakt. De bankier had den ouden man nooit gekend. De vader van den bankier echter had in zijn jonge dagen den erflater hulp ge boden in moeilijke omstandigheden, op grond waarvan deze een schuld van dankbaarheid gevoelde jegens den zoon van zijn weldoenea. Te Mill ontstond brand in een land- bouwschuur. 18 koeien en 100 kippen' kwamen in de vlammen om. Boerderij, stalling en schuren zijn door het vuur verwoest. Ook de huisraad, landbouw- inventaris en het hooi en stroo zijn verloren gegaan. Kantoorboeken ln alle tfevven»ehte L, In laturen Kantoorboek- en Schrijfmachinehandel Lintestraat 84 Telef. 528 Nieuwe Voogdijen werden ons, in gevolge een zeker bezuinigings-systeem dit jaar niet opgedragen, zelfs bereikte ons geen enkel verzoek tot Voogdij- aanvaarding, behalve dat over een 18- jarigen jongen. Ook moest het verzoek worden afgewezen om voogdijen uit het ressort Groningen te aanvaarden. Voor den tijd van 3 jaren werd onder ons toezicht gesteld een 16-jarige knaap tot een voorwaardelijke tuchlschooi- slraf veroordeeld; zoo mede een 20- jarige die ter beschikking der Regeering is gesteld en voorwaardelijk was ont slagen. Deze laatste heeft sedert dien den 21-jarigen leeftijd bereikt. werk is een afwisseling van De Lente komt _.i daarmee de tijd, om Uw artikelen voo het nieuwe srizoen aan te kondlglndot et door middel van onze reclamcbrlevcn n ge hebt succes. Verkrijgbaar adressenlijsten van groepen en Instellingen in Nederland. VITESSE KON. WILHELMINASTR. 10 BERICHTEN UIT AMERSFOORT Voogdij- en Kinderbescherming. Het jaarverslag over 1933 van de vereeniging „Liefdewerk voor Voogdij en Kinderbescherming" te Amersfoort is wederom verschenen. Het bestuur is samengesteld als volgt: Mr. D. P. Hamers, voorzitter C. W. Hehenkamp, onder-voorzitter. A. J. Spiekermann, secretaris; M. Th. J. van Wessunt, penningmeester; Dr. J. J. A. AghinaH. H. M. EversRec tor B. H. de Groot, Zooals telken jare, schrijft de actieve secrelaris, hebben wij ook nu weer onze notulen en bescheiden geschift en getracht een bloemlezing samen te stellen, die naar wij hopen Uw be langstelling zal boeien voor het werk dat ons zoo na aan het hart ligt. Bij het sluiten van 1933 stonden nog 35 kinderen onder ons toezicht t.w. 30 Voogdijkinderen. 4 Vrije pupillen, 1 Voorwaardelijk veroordeelde. 20 jongens en 15 meisjes, waarvan er 17 in gezinnen en 18 in gestichten wor den verpleegd. Het aantal pupillen is in 1933 met 2 terug geloopen. Gememoreerd wordt het overlijden van oud-President L. J. Luycx, een vaderlijken vriend, die tot op zijn laatste levensdagen zoo intens in het Liefdewerk opging. Hoe zuilen wij missen zijn fijne, voorname persoon lijkheid, die anderen wist te bezielen en op te voeren tot het hoogere, het betere. In verband met de enorme subsidie- verlaging vanwege den Minister van Justitie, moesten wij overgaan tot ver plaatsing van 2 onzer pupillen wat de anderen betreffen zijn wij met de pleegouders tot een schikking geko men, een bewijs dat zij onze kinderen niet louter uit finantieele overwegin gen tot zich namen, doch ook de liefde haar woord sprak. Onze Voogdij eindigde over twee meisjes door meerderjarigheid. De eerste daarvan vroeg van pleegouders en ons veel zorg en toewijding om haar zoodanig te vormen dat zij thans zelfstandig de levensstrijd kan r vaarden. Het tweede meerderjarige was alleen op de wereld staand meisje. Haar karakter deed ons haar toekomst dag werd zij door een vrachtauto aan geredeneen kreeteen zucht en het onvoltooide leven brak. Ons licht en donker en juist dit geeft t een eigenaardige bekoring aan. Drie onzer oud pupillen traden dit jaar in het huwelijk en het is van-zelf-sprekend, dat wij zoo maar eenigszins mogelijk gaarne getuigen zijn van zoo'n oogen- blik waarop zulke jonge menschen met moed en idealisme een nieuw levens tijdperk beginnen. Dat zijn de geluk kige momenten in ons werk. een onzer oud-pupillen, die door de tijdsomstandigheden moeilijk heden kreeg met een hem verleende hypotheek, konden wij een voor par tijen alleszins gelukkige oplossing vinden. Wij hebben nu weer even stil ge slaan op de jachtende levensweg en als wij alles ruslig overzien, worden wij vervuld van dank aan God die ons bijstond en van hernieuwd vertrouwen in de toekomst. Wat wij hebben be reikt, hebben wij niet bereikt langs strenge organisatie lijnen, die op een deftige vergadering worden uitgestip peld, doch door warm idealisme, ge put uit onze beginselen en uit ons streven om te trachten voor iedere pupil individueel, de omgeving en de steer te vinden, waar ieder zich naar aanleg en karakter (binnen het raam onzer financieele mogelijkheid) het best kan ontwikkelen. Indien het ons gelukt zou zijn, door deze enkele grepen uit ons werk, U dit wat nader te brengen, Uw sym pathie er voor te verdiepen en be vruchten zoodat daden van medeleven de steun daaruit mogen voortkomen, zouden wij ons zeer bt.oorrecht ach ten. Hoe velen Uwer is de herinnering aan het paradijs der jeugd niet een ster in het levensdulster, helpt ons dan door Uw gaven ook voor de misdeelde kinderen onder ons een zonnige jeugd te scheppen, het groote doel dat wij met Gods hulp steeds zoo dicht moge lijk trachten te benaderen. De afdeeling Amersfoort van den Ned. Chr. Vrouwenbond richtte zich tot den Gemeenteraad met het verzoek spoedige en afdoende maatregelen te nemen ter beëindiging van den onbe- hoorlijken publieken toestand aan de beek bij Randenbroek tengevolge van de nog steeds getolereerde open bad gelegenheid. Het is h. i. niet overeenkomstig de eenvoudigsle eischen van publieke eer baarheid, dat een gemengde en open badgelegenheid in de bebouwde en bewoonde omgeving der gemeente ge duld wordt, die voor voorbijgangers willens o( onwillens een ongegeneer- den inkijk heeft. Het is h. i. niet noodig, dat eerst ge wacht wordt totdat concrete gevallen jn onzedelijkheid hebben plaats gehad, vorens in te grijpen. Het feit alleen zn een open badgelegenheid binnen de gemeenlebewoning is een ontoe laatbare toestand, waartegen wij ernstig in verzet komen. Het is waarlijk geen overdreven preutschheid, die ons drijft, maar een gerechtvaardigd gevoel van normaal burgerfatsoen. Voorde leden van den R.K, Vrouwen bond 6preekt hedenavond kwart over acht in dzaal van de R. K. Spaar bank Mej. van Engelen over: „Hygiëne in de huishouding." Daarna jaarver slagen en inleveren van verlanglijstjes voor het volgende seizoen. Spaarkaar ten voor de Retraite zijn te verkrijgen Maandagavond te 8.15 in het K. J. M. huis Muurhuizen, waar ook wekelijks I gelegenheid is tot sparen. Het Bestuur hoopt, dat zeer veel leden van deze gelegenheid gebruik zullen maken.

De Eembode | 1934 | | pagina 1