Een éénig goede hulp W.STEENBEEK&Zn Turco Sigarenm. Rooke<shoekje prachtig van klanken het is dan ook moeilijk uit te maken, of het hout ófwel het koper een eerepluim ver dient. Alles was correct en af. Geen wonder, dat de Goey van voldoening straalde; zijn energieke leiding had waarlijk vrucht gedragen. Geen won der, dat het publiek herhaaldelijk en - directeur toejuichte, en St. Vincentius-hnis. De plechtige opening en inwijding van het nieuwe St. Vincentiushuis aan de Krommestraat no. 70, zal geschieden op Dinsdag 20 Maart, des middags om 3 uur. Geloof en Wetenschap. Ledenvergadering op Vrijdag 23 Maart om kwart over 8, in lunchroom Princess'1, Utrechtschestraat. Mej. D.a. Lou Lamour houdt dan een lezing met lichtbeelden over: „Uit het leven er werk van Raphael". Introductie is toe gestaan. Langs den weg. Tengevolge van het springen van een der voorbanden, reed een luxe auto op den Utrechtschen weg tegen een stilstaande auto. Beide wagens werden beschadigd. Op den hoek Vlasakkerweg—Kon. Wilhelminastraat, botsten een vracht auto en een luxe auto tegen elkaar. Beide auto's werden beschadigd. In den Plantsoengordel aan den Soeslerweg is een eend aan het broe den, doch het dier wordt geregeld opgejaagd en verschrikt. Zeker zouden vele kinderen deze dierenkwelling ach terwege laten, indien er eens kalm over gesproken werd. Tot brigadier van politie zijn be noemd de agenten N. Keuken, G. A. H. Monkhorst en K. Jorritsma. Wijdingsavond Draper-kwartet. In de serie wijdingsbijeenkomsten der Rem. Gemeente was Dinsdagavond een samenkomst belegd in het kerk gebouw Heerenstraat, ter overweging van de zeven Kruiswoorden; waarbij het hier ter stede niet onbekende Draper-kwartet uit Enschede het op. 51 van J. Haydn als muzikale vertolking van de ontwikkelde gedachten ten ge- trore bracht. Dr. Miedema wees in zijn inleidings woord op de beteekenis van het H. Lijden ook voor ons menschen van deze dagen, en hield dan aan de hand van het Evangelie-verhaal een korte expli catie van de zeven Kruiswoorden, tel kens aanknoopend aan en inleidend op elk der zeven gelijknamige sonates van Haydn. Zoo werd een zeer zuivere sfeer geschapen voor het aanhooren van deze meditatieve en sereene muzi kale gedachtenontplooiïng. Haydn heeft deze sonatenreeks: Pastorale Instrumentale in opdracht van den Kanunnik tn Abt de Santa- maria te Cadix gecomponeerd voor orkest, om ze te doen uitvoeren in aansluiting op diens Vastenmeditaties. Behalve in het laatste deelde Aard beving, mist men bij deze kwartetbe- werkmg-van-den-meester-zelf het orkest in geen enkel opzicht. De partituur is prachtig gaaf, op en top Haydn, ge bleven. Elke sonate is een muzikaal juweeltje van verheven conceptie en meesterlijk klassieke vormgeving. Vooral de mirideldeelen uit de sonates 3 en 6 zijn van een éclatante schoonheid, en men vraagt zich daarom af, waarom dit opus zoo weinig gehoord wordt. Het is de aandacht ten volle waard. De uitvoering was zeer prijzens waardig. Het pizzicato-spel in sonate 5. en het „con sordino" in sonate 7 was zeer fijn- De stemmen waren zeer zuiver tegen elkaar afgewogen, en het spel van groote homogeniteit. Een woord van lof komt de familie Draper toe voor deze stijlvolle, toegewijde en pretentielooze uitvoering. Het kerkgebouwtje was nagenoeg geheel bezet, en met groote aandacht heeft het publiek deze wijdingsvolle uitvoering gevolgd. G. J. Jubileum-concert A.M.V. Zaterdag mocht tijdens de receptie blijken, in hoe groote sympathie de Amersfoortsche Muziekvereniging zic.h mag verheugen. Wiensdagavond ls andermaal een onvergetelijke avond voor A.M.V. geworden. De Markthal was geheel gevuld. Onder de aanwe zigen was natuurlijk ook de Burger- ader. Er heerschte een sfeer van oprechte feeststemming: het podium was in een bloementuin herschapen en flonkerend blonken de gepoetste in strumenten in het licht, wanneer de sympathieke directeur de Goey door zijn mannen staande wordt ontvangen, gaat eral aanstonds een warm applaus op. Het programma, dat de A.M.V. ten gehoore bracht was wel in staat uiting te geven aan de feestelijke stemming. Wij noemen slechts de voornaamste nummersOuverture „Rakoczy" (Kéler Héla), Fantasie „Cavalleria Rusticana" (Mascagni), Ouverture ..Raymond' (Thomas), Slavische Rhapsodie (Frie- aeman). Een bespreking van de afzonderlijxe nummers zou te ver voeren en is overbodig. Want elk nummer kreeg een vertolking, die superieur was en niets te wenschen overliet, hetgeen een niet gering compliment mag heeien. lang c in het slot tot een toegift dwong. Het was inderdaad een feest, waarop de A.M.V. nog lang met voldoening zal terugzien. G- J- Pelikaan-dag. Zaterdag 17 Maart a.s. „den Pelikaan dag" zullen in de middaguren de vol gende muziekkorpsen hunne klanken doen hooren 1. Regiments-muziek der Infanterie, onder leiding van Kapelmeester van der Glas, in het-Bergkwartier. 2. Regiments-muziek Huzaren, onder leiding van Kapelmeester Klijnen, i~ de binnenstad en Kruiskamp. 3. Het Muziekkorps „Wilskracht' onder leiding van Directeur Wakelkamp, het Leusderkwartier. 4. De Amersfoortsche Muziekvereni ging. onder leiding van Directeur de Goeij, in de binnenstad. 5. Mondaccordeon vereeniging „Door Vriendschap Verbonden", onder leiding van Directeur Verhaar, in hetSoester- kwartier. Amersfoortsche Mondharmonica- Vereeniging „Steeds Hooger", onder leiding van Directeur D. Greeven, in de wijken tusscben het Plantsoen en de Arnhcmscheweg. Terwijl ten slotte onze Amersfoort sche Beiardier Van Kalveen. het Caril lon van de Lieve Vrouwetoren zal be spelen. Wij hopen dat de burgerij zal medewerken door hunne vlaggen uit te steken en de collecte ten behoeve van hel „Nationaal Luchtvaarlfonds" te steunen. Bij den te houden Pelikaandag za door ruim 60 collectanten gecollecteerd worden ten bate van het Nationaal Luchtvaartfonds. Een 39-jarig man die voorgaf bouw kundige te zijn werd door de Recht bank wegens valschheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan veroordeeld. Hij had een drietal voorloopige koop contracten met een valschen naam ge- teekend. De rechtbank veroordeelde den verdachte tot 2 jaar gevangenisstraf. bij de schoonmaak is en blijft PUPOL. Hier mede worden ruwe, roode en stukke handen spoedig gaai, zacht en blank. Amicitia. De heeren A. R. Mennega, Schater, Dr. J. J. A. Aghina en i Keetell, zijn als bestuursleden der Sociëteit Amicitia gekozen. De fïnan- cieele resultaten der exploitatie zijn bevredigend. Het verbouwen van Praag's pakhuis aan de Appelmarkt werd aanbesteed. Laagste inschrijvingTh. F. v. Keulen voor f2094.—. De brigadier van politie L. H. Hart man ging met pensioen en werd bij het afscheid door den Commissaris en zijn collega's in politiedienst gehuldigd. Een wielrijdend ambtenares van de spoorwegen alhier, werd voor de recht bank te Utrecht beticht nagelaten te hebben een duidelijk teeken te geven. Dit was de oorzaak geworden van een doodelijk ongeval. De autobestuurder heeft wel signaal gegeven HIJ had de aanrijding willen voorkomen en het ongeval was juist daardoor geschied. Verd. had hoogst onvoorzichtig en roekeloos gereden. Ook bij opname het ziekenhuis te Amersfoort zou h slachtoffer hoogstwaarschijnlijk over leden zijn. De dood was dus aa ongeval te wijten. De officier van Justitie vroeg een veroordeeling tot een hechtenisstraf van twee weken. Ritmeester Camerling Helmont zal tot majoor worden bevordert en luite nant-kolonel van Reede opvolgen als directeur van de Rijschool. Als instruc teur bij de Rijschool wordt aangewezen Luitenant Carp. Luchtwachtpost Amersfoort. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat op Dinsdag 20 Maart a.s. des 's avonds om 7 uur in de Raadszaal door G. Woltman, Reserve luitenant voor speciale diensten, een uiteenzetting zal worden gegeven van het doel en het goed functioneeren in een luchtwachtpost te Amersfoort. Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd het personeel van den luchtwachtpost Amersfoort aan te vullen met buiten gewoon dienstplichtigen. Belangstellenden hebben toegang. De georganiseerde verlofhouders kwamen zich Woensdagmorgen bij den burgemeester beklagen over de zware lasten die op hun zaken worden ge legd door de verhoogde heffingen Per- soneele Belasting. Er werd gesproken Steeds groote voorraad in de bekendite LEDERFABRIKATEN L -croupon, S B. R G. T., Rowi, Ouwereijn en H.A -croupon tegen de laagste prijzen Groee'er voor Amersfoort en Ometreken LAVENDELSTRAAT 4-6-8 SOESTERWEG 173 Zondagdicnst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Mertens zur Borg. Laantje 5, Tel. 1225; Dr. Lubsen,Snouckaerl. 12, Telefoon 290; Dr. Blees, Utrechtsche- weg 122, Telefoon 1733. Apotheek Itmann Langestr. 9, tel. 164 De Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" geeft een filmvoorstelling over de Nederlandsche Industrie op Maandag 19 Maart in de Concertzaal „De Valk", Valkestraat 12, Aanvang 8.15 uur. Toegang kosteloos voor zoover plaat sen beschikbaar. Personen beneden 16 jaar worden niet toegelaten. Er wordt gehouden een tentoon stelling uitgaande van de Vereeniging „Nederlannsch Fabrikaat" op Woens dag 21, Donderdag 22 en Vrijdag 23 Maart, van 2—5 en 710, in „De Valk, Valkestraat 12. Vele en fraaie geschenken voor be zoekers Verschillende demonstraties. Muziek enz. Toegang is kosteloos. Door architect Sikma werd aanbe steed het verbouwen van perc, Vijvér 35. Hoogste inschrijver Hendriksen f4860, laagste J. A. van Keulen f Zondag a.s. kunnen alle katholieke voetballiefhebbers genieten van hun sport. Om 12 uur speelt het 3e elftal tegeh Zwaluwen Vooruit uit Utrecht. Om 2 uur Veteranen-wedstrijd. Amersfoort veteranen contra Saeslum veteranen uit Zeist. Een spel van oude voetbalrotten die ouderwets alles op alles zetten. Alleen deze wedstrijd is 't bezoek al dubbel waard. Om 3 uur speelt Amersfoort I tegen Saestum I uit Zeist een vriendschappe lijke wedstrijd. Terwijl er om 2 uur op het andere veld een beslissingswedstrijd door de Bond vastgesteld, wordt gespeelt tus- schen R.K. B.V.V. uit Blaricum tegen Zwaluwen Vooruit uit Utrecht. Al deze wedstrijden worden gespeeld aan de Leusderweg. Hopelijk komen Zondag alle katholieke sportliefhebbers eens een kijkje nemen bij de verschil lende elftallen. Het is beslist de moeite waard en men steunt de R. K. Sport. Gevonden voorwerpen. Een zakmesje, vulpen en potlood in etui, portemonnaie inh. eenig geld, rijwielbelastingplaatje,dameshoed, cein tuur, tennisbal, paar dameshandschoe nen, ,-ilveren schakelarmband, pak inh. boeken, rozenkrans, tienrittenboekje in doos, fitterslang, autoslinger, zilveren horlogeketting, damesrijwiel, ralfia- taschje, mclkbussleutel, twee ledige eierkistjes, padvindersriem, fleschje pe rubalsem met pakje snelverband. Het zoo moeilijke passagespel was van een noodtoestand in de betrokken in de uiterste hoekjes gaaf en zaken. PEPERMUNT staat onder voortdu rende medische con trole van Dr. v. Hamel Roos en Harmens. Burgerlijke Stand. 9 Maart. Geboren: Maria Reina, d. v. R. Hofland en C. A. Gijtenbeek. Overleden: Arie van Veenschoten, 63 jr., wed. v. A. Doornekamp. 10 Maart. Geboren: Jantje, d. v, J. Seubring en M. H. v. Keulen. 12 Maart.Geboren:HendrikusFran- ciscus, z. v. J. H. B. Koppelman en M. M. Holthujjfzen Jan, z. v. D. M. der Bunt en C. v. der Zouw. Over leden: Elisabeth Veenendaal, 27 jr., echtg. v, R. Eversen. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. Geesje Meinen, N.H., KI. Koppel 17 Gezina Klinge, N.H., Pascalstr. 9 A. Viskil, N.H., Stephensonstraat 25, adj.o.off. Helena ten Bosch, N.I., Lange Gracht 14 Santje Förster, N.l„ Drieringenstraa» 3, winkeljuffrouw C. Gottschal, N.H., Bankastr. 25, le L.I. Bijlsma, N.H., v. Marnixlaan 46 W, Essen, 1' H., Hoogew. 230, broodv. Frank Junte, N.H., Palmstraat 276, spoorw.arbeider Reijer Versteeg, N.H., Soesterv eg 218 winkelier Jacob Tellier, v. Ostadepl ll.gep. N.S. Peter Schraage, N.H., Leusderw. 146' chauffeur T. Beekman, G.K., Goudsbl.slraat 29, gep. zeeman J. Verel, E.L., Goudsbl.sfr, 41, kleerm. Trijntje Das, N.H., Utrechtschestr. 41 H. Veenhof, N.H., de Genestetl. 7 chauff. W. de Koning, R.K., Muurh. 107 l~s arb. J. Hol, R.K., Muurhuizen 107, huish. Florentina de Jong, N.H., Hobbemastr. 5 Maaske Visch, N.H., Leusderweg 134 Aaltje van Es. N.H., Soesterweg 411 A. Blankeslijn, G.K., O. Soesterw. 138, melkventer Cornelia Westerhuis, N.H., Utr.w. 131 dienstbode Grietje Slomp, N.H., K. Wilhelm.str. 15, dienstbode Kornelisje de Ruiter, N.H., Schimmp- straat 12, dienstbode M. Westenbrink, G.K., Eemstraat 116, timmerman. R. Vermaak, N.H., Ternatestraat 22, autohersteller Annie Buijn, D.G., Hobbemastraat 17. ass. leesz. Jansje Stroomenberg, G.K., St. Rad- boudstraat 8 Dirkje Veenendaal, N.H., Snouckaertl. 2a, dienstbode Adriana v. d. Kamp, N.H., H. v. Vian- denstraat 26, onderwijzeres. Teunisje v. d. Lagemaat. N.H., Wijers- straat 5, dienstbode. Wilhelmine Greife, R.K., Pr. Mariel. 11 dienstbode Anna v. 't Klooster, N.H., Koning.l. 12 Martha Smeeing, R.K., Soesterweg 94 dienstbode Wiliemijnlje Bouw, N.H., Snouckaert- laan 31. dienslbode P. Scheepbouwer, N.H., Regentessel. 35 kellner C. Weststeyn, G.K., Vermeerstraat 95 onderwijzer. J. Wiersema, L d.H., Emmal. 18, Luit. Antje Toonstra, L d.H., Emmalaan 18 Officier Maria Stegerkeok, R.KSf. Andries- straat 5b, liefdezuster R. Buitenbos, G.K., Cav. Kazerne, huz. Inlaid, Linoleums, Vloerzeilen en Imitatie Vloerbedekkingen. A. H VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 K. Heutink, O.K., Cav. Kazerne, huz. M. Stegeman, R.K., Cav. Kazerne, huz. G. Buijert, N.H., Cav. Kazerne, v.huz. A. v. d. Graaff, N.H., Utr.w. 266, arts C. Harthoorn, N.H., Utr.w. 293, hoofd verpl. Johanna v. Essen, N.H., Utr.weg 293, R. v. Beek, Lekstraat 17, steenh. Jaantje t. Buurkes, N.H., Lorentzstr. 25 W. v. Olsl, N.H., Lorentzstr. 25, gep. Aaltje Vos, N.H., Gasthuisl. 75, dienstb. J. Leliaert, K. Bergstraat 14, monteur. Nicoline ter Horst, N.H., Rubensstr. 11 kraamverpleegster. de nieuwe kwaliteits Sigaar 3-5-6-8-10 cent Voor het Soesterkwartier alleenverkoop O. Soes'erweg 27 - Telef. 1'55 G.J.A.Ve weij COMPLETE WONINGINRICHTING 8EFKEN8TEINSCHELAAN 10 OPGERICHT 1909 Hooglanderveen De Algemeene Vergadering van de Coöperatieve BrandverzekeringteHoog- landerveen zal gehouden worden op Vrijdag 23 Maart, 'savonds om half-8, bij A. van de Hoef, op het Houtcveen. De agenda geeft aanVerslag over 1933. Goedkeuring Rekening en Balans over 1933. Verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek altre den van C. Smink en A. van Ruilen- beek. De aftredenden zijn herkiesbaar. Benoeming commissie van geschillen. Uit den Omtrek Achteveld Namens den heer G. N. Wijntjes zal Woensdag 21 Maart in „De Roskam" worden aanbesteed: het bouwen van een woonhuis met broeierij, winkel, garage enz. Totaal oppervlakte 225 ML te Achteveld. Bestek en teekening ten kantore van den Architect Am. Brouwer te Soest. Leusden Burgerlijke Stand. GeborenCecilia Hendrika, d: van J. Keizer en G. M. Evers. Theresia, I. van G. Ederveen en M. v. Burken. GehuwdT. Spelt en E. v. Her waarden. Barneveld Indertijd hebben Ged. Slaten den Raaopgedragen de salarissen der ge meente-ambtenaren te verlioogen, waar toe de Raad echter, vooral in dezen tijd, meende niet te kunnen overgaan, Naar aanleiding hiervan had de Minis ter van Binnenlan-fsche Zaken den Raad verzocht zijn gevoelen hieromtrent ken baar te maken. In verband hiermede besloot de Raad de beide wethouders naar Den Haag af fe vaardigen, ten einde den Minister persoonlijk het ge voelen van den Raad kenbaar te maken, wat blijkbaar succes heeft gehad. Thans is tenminste van den Minister bericht ontvangen, dat hij het besluit van Ged. Staten niet kan goedkeuicn, zoodat de Raad in het gelijk is gesteld. Doorn Hel bericht omtrent geruchten ovei een terugkeer van den Duitschen ex- keizer naar Duüschland, is zonder eenigen grond. Ham er» veld De R K. Kiesvereeniging houdt Zon dag 25 Maart, na het Lot, een Alge meene Vergadering in „Ros-Bayert". Agenda Verkiezing van 3 bestuursleden. Wegens overlijden van Nic. Brouwer; candidaat P. de Bruin. Wegens overliiden van Jan Boersen candidaat T. va 1 Sandbrink. Wegens aftreden van R. van Keulen, niet herkiesbaarcandidaat B. H. Hen driksen. Leden kunnen namen van candidaten indienen, door minstens tien leden onderteekend, voor de vergadering of aan het bestuur. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur. Hoogland De nieuwe rijksweg Baarn—Hoeve laken is ihans definitief geprojecteerd. De weg die geheel op snel verkeer zal zijn ingericht, begint bij Groenendaal in Baarn in aansluiting op den bestaan- den weg Amsterdam—Baarn. De ver binding zal verder achter het terrein van de gemeentereiniging te Baarn loo- pen, waarna vervolgens in rechten lijn naar Hoevelaken, alwaar hel eindpunt is op het kruispunt van de wegen Zwolle en Apeldoorn. Retraiten in het St. Alfonsushuis te Amersfoort APRIL Maandag 16—19 April Ongeh. Dames burgerstand, verg. (8.—. Viijdag 20—23 Oereserv. Mclsjcsrctraite, verg. 16.50. Dinsdag 24—27 Heeren Middenstand, verg. 110.—. Zaterdag 28 April—1 Mei. Mannen en Jongcl., verg. f6.50. MEI Woensdag 2—5 Mei. Gereserv. Jongensretraite, verg. f6.50. Eerw. Zusters. Dinsdag 15—18 Kon. Marechaussée, verg. 16.50. Zaterdag 19—22 (Pinksteren) Mannen en jongel. verg. f6.50. Zaterdag 26—29 Meisjes, verg. 16.50. "lel1 Juni. Geh. D. Dinsdag Dames Middenstand, verg. f 10.— JUNI Juni. Jonge mannen (militieplichtigen e.i .a.) 16.59. Vrijdag Dinsdag 5-8 Gehuwde vrouwen, verg. 16.50. Zaterdag 9—12 Gereserveerd. Dinsdag 12—16 Gehuwde Dames, verg. f 15. Zaterdag 16-19 Gereserveerd. Dinsdag 19-22 R. K. Politiebond St. Michat'l, verg, f 6.50. Vrijdag 22—25 Heeren Vincentlancn, verg. flO.— Dinsdag 26—29 Ongehuwde Dames, verg. 112.50. JULI Zaterdag 30 Juni—3 Juli. Heeren Middenstand, verg. f 10.—. Dinsdag 3-6 Juli. Gehuwde vrouwen, verg. 16.50. Zaterdag 7—10 Heeren Vlncentianen, verg. f 10.— Dinsdag 10—13 Geh. Dames Middenstand, verg. f 10.— Zaterdag 14—17 Ongeh. Dames Middenstand, verg. f 10.— Dinsdag 17- 20 Meisjes, verg. 16.50. Vrijdag 20—23 Gereserveerd. Maandag 23-26 Zaterdag 28-31 AUGUSTUS Woensdag 1-4 Aug. K.J.V. (leidsters en leden), verg. f6.50. Zaterdag 4—7 Jonge Werkman, verg. f650. Donderdag 9—12 Heeren Handelsreizigers, verg. f 10.— Zondag 12—15 Jongens (16 en 17 jaar), verg. 16.50. Zaterdag 18—21 Mannen en jongemannen, verg. f6.50. Dinsdag 21—24 Heeren Middenstand, verg. f 10.— Zaterdag 25-28 Meisjes, verg. (6.50. Dinsdag 28—31 Ongeh. Dames Middenstand, verg. 10.—. Beleefd verzoek zich aan Ic melden bij de Directie van het Retraitenhuis. Tel. Amersfoort 303. Postcheque cn giro no.92245. Soest De R. K. Kiesvereeniging hield een vergadering, waarin als spreker optrad Y. Keestra, burgemeester van Culem- borg. Aan liet welkomstwoord knoopte de voorzitter de heer Huurdeman, vast een beroep op de aanwezigen voor meerdere medewerking voor de pro- pagandaclub. Hierop volgde de huldi ging van Mej. Orlh, ter gelegenheid van haar 12';,- jarig secretariaat van de Kiesvereeniging. De voorzitter roemde haar ijver en werkkracht en prees haar liefde voor de vaak moeilijke taak als secretaresse. Als een bewijs van waar deering. werd haar een fruitmand over handigd. Nog werd Mej. Orlh toege> sproken door weth. van Klooster, dit haar hulde bracht namens de R. K. Keestra een rede over „De Katholieke Partij en liet Fascisme Zeer duidelijk behandelde hij de beteekenis van de Katholieke Partij voor volk en gods dienst. Hij deed een btroep op alle Katholieken, om zich eendrachtig te scharen onder de banier van de R.K, Staatspartij. Aan de politie werd mededeeling gedaan, dat door 'tl auto van een slee per het trottoir aan de Soesterbergsche straat ernstig was beschadigd. Bij on derzoek bleek, dat niet minder dan 40 trottoirlegels cn 2 trottoirbanden waren stuk gereden. Burgerlijke Stand. GeborenWouter Gerrit, z. van G. Fox en H. Bos. Henderina Hen- drieka Gerdina Helena, d. van J. Oly- slager en J. E. Slot. Egbertus, z. van G. v. Es en C. Nijburg. Onder trouwd B. Maks en H. E. Wagen voort. C. Klarenbeek en M. F. Klawuhn. Gehuwd: II. J. H. ten Hoven cn B. S. Werkhoven. A. J. Mol en J. M. Verzial OverledenCornells van de Goede, 63 j., echtg. van A. v. Wegen. 1 Mei a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer J. G. A. Batenburg, gemeente-secretaris, in dienst trad dezer gemeente. Daar de heer Batenburg een zeer geacht ingezetene is en in tal ff n vereenigingen een leidende functie Be kleedt. zal die dag voor den jubilaris wel niet onopgemerkt voorbijgaan. Stoutcnburg Burgerlijke Stand. Geboren Hendrikus Gerardus, z. v. H. Tolboom en H. M. v. Drulen. Ondertrouwd J. v. Pulten en G. v. Reenen. Veenendaal Op het buitengoed „Prattenburg" is op 74-jarigen leeftijd overleden jhr. Mr. L. H. J. M. van Asch van Wijck, oud burgemeester van Veenendaal. Binnenland Crisis Comité. Het Crisis Comité verzoekt opname van het volgende: De heer J. W. F. Bakhuis, Huygens- laan 14, Amersfoort, wil zijn vrijen tijd beschikbaar stellen om voor hen, die dat wenschen, bepaalde voorwer pen, platyi uit tijdschriften, foto's enz. te doen brandschilderen. De opbrengst hiervan wii de heer Bakhuis ten goede doen komen aan het Plaatselijk Crisis Comité. De producten, welke reeds vervaardigd zijn, zijn zoo goed, dat er zoo goed als geen verschil met het origineel is te bespeuren De bereid willigheid van dezen stadgenoot, die hier zijn vrijen lijd in dienst stelt voor een goed doel, is ten zeerste op prijs Ie stellen. Het P.C.C. spreekt hier dan ook den wensch uit, dat velen dit mooie werk zullen steunen door den heer Bakhuis een of andere opdracht te geven, waardoor er weer eens wat geld in de slecht gevulde kas van het comilé zal komen. Men kan zich ten huize van den heer Bakhuis vervoegen tusschcn 12 cn 2 uur, tusschcn half 5 en half 6, en 7 en 9 uur en des.. Za terdags na 2 uur.

De Eembode | 1934 | | pagina 2