7 Ordners Kaartsystemen F. A. TULP VRAAGT Schoonmaak m ZWART Fa. H. Elzenaar Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 27 April 1934 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Achten Veertigste Jaargang - No. 8 De edele menscli stelt eischen CM||//jntnnrhnfllffln zichzelf, de gewone mensch aan anderen. I IV Cl II lUUrUUtrKcn Een groot Sociaal Werker. Onder dit hoofd schreef een der „A.R.K.A."-redacteuren, de heer Conijn, het volgende pittige artikel over „Don Bosco": in het Orgaan van de Alg. Kath. Ambtenaren-Vereeniging: 'n Groot sociaal werker, ja, dèt was-ie. En 'n heilige d'r bij! Nu ik over hem wil gaan schrijven, acht 'k 't raadzaam enkele bijzonder heden na te slaan in de grootste en cyclopaedia ter wereld, de „Brifannica", vier en twintig imposante deelen, door mij zeiven gekocht en betaald. Maar de „Britannica" houdt zich met mijn heilige niet op! Er staan overi gens genoeg namen in, namen van menschen die gróót werden door het vergoten bloed van anderen, van han delslui, die het leed van negers en koelie's naar Europeesche kusten ver scheepten, van sletten, die daarom door iedereen werden gerespecteerd, wijl zij haar verwordenheid met een koning deelden, van de menschen der tech niek en van nog véél anderen meer... alleen, van mijn socialen werker niet. Aan het firmament der wereld is van oudsher voor de lichten, die zich ter eere Gods opbranden, geen plaats. Eigenlijk was er voor hem nooit plaats. Welmcenende priesters bestel den 'n rijtuig om hem in een gekken huis te laten opbergendat ging in die dagen al even makkelijk als tegen woordig. Op eer-cn-dcugd uit zijnde monsignori fluisterden den Paus in 't oor, dat er o! zulke rare praatjes over 'til de ronde deden. Dienstijverige gen darmen wilden hém en heel zijn ge volg van verluisde en verlompte pro letariërs den pot in stoppen, 't liep tóch allemaal op revolutie uit! Ge leerde heeren, wier zorgvuldige edu catie op de heidensche klassieken had berust, met heidensche grondstellingen en gedachten doordrenkt, trokken hun aristocratischen neus op voor zijn scho lastieke studies. Bisschoppen aarzelden zijn schuurkerk te bezoeken uit vrees hun hoogen mijter aan den zolder te "Btooten... Deze dwaas-van-God heeft zich voor de verschovenen eener kapitalistische maatschappij tot over z'nweinig-deftige, want véél te groo'.e ooren in de schul den gestoken, z'n heele leven lang Traktement heeft hij slechts weinig genoten en hij liet 't gaarne schieten, toen promotie hem van z'n eigenlijke taak dreigde te scheiden. Dag en nacht heeft hij geschooid, gesoebat, gesmeekt om anderen, hongcrigen. aan een sneetje brood te helpen. Ik weet niet. of hij wel erg in de sociale encyclie ken thuis was, of hij kader-dagen be zocht of sociale retraites, maar ik weet wél, dat het oud-en-nieuw-ti-stamen- tische„heb God lief bovenal en uw naaste gelijk uzelven" vleesch en bloed in hem was geworden. Waarschijnlijk ontbeerde hij ook lactischen zin, dat merkwaardig vermogen om een gouden berg in uitzicht te stellen cn lachelijke muis te geven. Veel ineer was zijn geesteshouding zoo doorzichtig als het klare water, waarin forellen leven, zoodat leeken en clerici, vromer en liberalen beurtelings aan hein ge ërgerd werden, maar Jezus heeft ge zorgd, dat het nu eenmaal zonder ergernissen niet altijd gaat. Een Spaanscli blad, wij zouden zeg gen „de Wcstersche Revue" („Revista de Occidente" November 1633), heeft zich bezorgd de vraag gesteld, of der wereld gist, de blijheid, nog wet be stond V De nieuwe gidsen der mensch- hcid toch schijnen van Doetsecrklei gemaakthet spcelsch en spotziek motief, dat u tegengrimt aan Gothi - sche cathedralen, lijkt afgestompt. Het element, dat de menschheid wakker schudt en vernieuwt cn haar afgestor ven deelen doet afvallen, de huinor, de blijheid, die het zijn op aarde heeft op te vroolijken, schijnt wel uit ons midden gevlucht! Maar het was juist deze sociale werker, die het „semper gaudete" het „steeds verheugd!" van Paulus tot zijn devies, tot zijn levens- slogan verhief. „De lachende Heilige!" 'n Tweede Frans van Assisiö, Philippus Nerius! Hoe meer de armoede haar vereelte knie op z'n hart zette, hoe onbetrouwbaarder zijn lijf zich bewees, hoe helderder zijn vol-mannelijke stem in een lied klonk. Dat lied was dik wijls de eenige saus, die hij bij de weinig-blommige aardappels of de laaie spaghetti van en zijn arme voed- sterlingen kon serveeren. Wanneer nog luider werd de vreugd, dan ontstond er 'n geheimzinnig fluisteren onder de I KANTOORBOEKHANDEL Langestr, 65 I.e. Krommestr. - TEL. 926 door de wereld verworpen schaar: „Onze Jan moet wel erge zorgen heb ben en met z'n hoofd tegen de zolde ring aanzitten, dat hij zóó vroolijk is!" Het hyper-moderne „keep smiling" („blijf glimlachen") der Amerikanen en liet „smile a little when things go wrong" („glimlach even ook al gaat de boel verkeerd") der nuchtere En- gelschen heeft deze sociale priester in héél zijn werk uitgeboolst. De armen, dat waren zijn dikste vrienden; hen achtte hij door God uit verkoren om rijk te zijn in het Geloof en erfgenamen des Koninkrijks. Toen hij bij den Franschen kroon-pretendent, den graaf de Chainbord werd ontbo den. weigerde hij aanvankelijk te gaan. „Die hooge hccren" zoo betuigde hij „hebben zélf hun voorname geestelijkenwat moet 'n eeuwige bedelaar als ik daar doen?" 'n Adellijke dame noodigde hem uil in haar staatsie- karos plaats te nemen, maar hij zeide: „Mevrouw, ieder weet. dat ik maar 'n arme abbé ben, die als 'n wolf uitgaat om voer voor z'n kinderen te halen. Wat zou men wel zeggen, als men mij 'n koels als deze zag rijden 'n Rijksgroote kwam hem namens den vorst een eerekruis overhandigen. Hij het beleefd, maar niet minder beslist af„Ik kan de2C onderscheiding niet aannemen, lieer baronW; ridder werd, zou men gauw gaan denken, dat ik geen aalmoezen meer noodlg had! Trouwens, aan kruisen heeft liet mij nooit ontbroken Laat de vorst mij liever wat geld geven oi brood voor m'u verpleegden in te slaan De menschen van tegenwoordig dwepen met helden, waarin men dan datgene bewondert, wat men in eigen leven absoluut verzaakt heeft. Carlyle heeft aan die helken-vereering zijn be kende essay gewijd en Nietzsche heeft ons lot vervelens toe over zijn „Ueber- :nscli" gesproken. Deze totale priester was 'n held. omdat hij 'n totale Christen durfde te zijn. Zijn slagveld, dat was de heele maatschappijzijn staf-kaart het Evangelie zijn tactiek de liefde zijn zwaard de, indien noodig, strie mende blik van zijn oog, dat héél zijn leven als het oog van 'n meisje uit de tweede klas bleef; zijn wond,dat was zijn hart dat brak en zijn schild, waarop hij stierf, het onscliokbaar ver trouwen ïndeallerlieiligste Godsmoeder, aan wier hoede heel de menschheid bij Jezus' testamentaire beschikking op Calvarië werd toevertrouwd. Voor menschen had deze held geen vrees. Aan den indruk, dien zijn sjofele figuur op hen maakte, kreunde hij zich niet. Zijn hart sloeg geen keer over voor bisschoppen noeh kardinalen. Ik blijf priester onder de armen, ik blijf het in het pauselijk paleis cn in het bureau der koninklijke ministers" placht hij te zeggen. De priesterwijding, die hij had ontvangen, was meteen de ridderslag geweest tot een heldhaftig leven De paedagogische literatuur, die wij voor ons hootdexamen moesten dóór werken, geefthóógop van het Brownlee- systeem in den Amerikaanschen staat Ohio, waar de opvoeders met bloot natuurlijke middelen en niet zonder egoïstische, want zakelijk-Amerikaan- sclie bijbedoelingen „selfcontrol" „zelf- behoersching" moesten „leeren" hun pupillen. De bovennatuurlijke ticven, beoogend de godsdicnsig-zedc- lijke vorming, waarmede ónze held werkte, hebben veel méér uitgericht, maar... vormden geen object van onze studie! Lord Palmerston, de vermaarde Engelsche minister, stond over de be reikte resultaten te Turijn eenvoudig paf! Die innerlijke discipline, die goede OOK VOOR HEERfNhODE.r 41ste Nationale Ned. Bedevaart naar Lourdes en Nevers. Van 23 of 24 Juli tot en met 2 Au gustus 1934 zal onder leiding van de Ver. tot samenstelling van Weder!, be devaarten, de 41ste Lourdes-reis onder nomen worden. Niet minder dan 4 treinen, n.l. 3 extra treinen, ruimte biedende aan 2000 pelgrims, en 1 ziekentrein, zullen op die dagen van Roosendaal of Nijmegen vertrekken, Voor zieken, die zich eventueel van uit Amersfoort of omstreken zouden wiljen aansluiten, bestaat daartoe een mooie gelegenheid. Verleden jaar is uit Utrecht een afzonderlijk ziekenconvooi georganiseerd, waardoor overstappen der zieken onnoodig werd. Een der treinen biedt de gelegenheid, om een bezoek te brengen aan Nevers, waar de Heiligdommen en de graf tombe van de H. Bernadette voor het MARIAPLAATS ziekenverpleging. Aan deze adressen zijn ook inschrijvingsbiljetten te ver krijgen. Uitvoerige inlichtingen omtrent in- j schrijving van zieken, omtrent deelne ming vnn pelgtims, onkosten, huisves- iiig in Lourdes zijn op aanvraag te 'ericijgen bij den WclEerwaarden Heer Onder deze weinige woorden gaat eenl^- Vellman, Kapelaan, Zand 31, cor- mentahteit schuil, een systeem, ecne respondent en bij den Heer L. W. v. idee. De Salesiaansche geest trilt en Loom OMenbJaan j6, lid derafdeeling vonkt over heel de wereld, in de mon- A"" diale missie, tot aan liet verre Pata- gomë toe. Het is de geest van den edelman, die als S. Franyois de Sales het Opzienersambt bekleedde, maar het is tevens de geest van den nederigen kocienwachtcr, die tot een zeer kun dig herder der zielen is geworden. Deemoed, dienen, allen beminnen om Christus, niemand haten, in de armen het portret van Jezus intrinsieke waarde van het begrip „Don Bosco". „To be in rest, is to be safe" heeft Newman gezegd rust zijn, is onveilig zijnS. Giov, Bosco was nooit anders dan in heilige activiteit, in godgewijde onrust; daar om is hij nu veilig. Als van een Dante, die de bergtoppen des geestes beklom, mag van hem getuigd worden: „Hij dacht aan het wél zijner broeders. Om hen te steunen en te verbeteren han delde en schreef hij". Van deze veiligheid heeft onze ailer- roenirijkst regeerende Paus op Paschen in Sint Pieter getuigd. Er was een luisterrijke stoet van kardinalen in het rood. de kleur der passie voor Gods heilige zaak op aardevan bisschoppen in het paars, de tint van de volgerijpte bloemen derzomersche heide; van den Paus in het simpele wit, de kleur van lezus' zweetdoek, allemaal vormen van ritueel cn symbool, waaraan elke gods dienst noodzakelijk gebonden is en die uitzegden, dat hier een grootheid ging worden gehuldigd, die ver boven de gewone maat uitreikte. In een tijd, welke zóó hunkert naar sociale maatregelen als deze, mag het onze H. Kerk tot de hóógste eere wor den aangerekend, dat zij in een sim- pelen graspastoor van Italië een socialen werker van het edelste gehalte voort bracht. Unze vereering gaat uit naar S. Giovanni Bosco, zeker, doch véél meer nog naar de idee, die hij ver tegenwoordigde, naar het priesterlijk gezag, waarmede hij was bekleed, naar de geestelijke gaven, die hem ter be diening werden toevertrouwd. Van dit moderne heiligen-leven gaat een kracht uit, die voor 311e sociale werkers een Zegen moge wezen in de toekomst. JMercurius havermout Voor Kastpapier voor uw Schilder en Behangwerk ook eens prijs bij SCHILDERSBEDRIJF Hessenstr. 10 TELEFOON 1451 De Lente komt cn daarmee de tijd, om Uw artikelen voo het nieuwe seizoen aan te kondigendo« het door middel van onze reclamebrieve '"verkïjh VITESSE KON. WILHELMINASTR. 10 Binnenland Belasting betalen. Met I Mei a.s. is de termijn ver gezindheid, hoé was het mogelijk instreken, die de Regeering heelt gesteld een groote zaal met vijfhonderd slu- om haar belastingplichtige onderdanen deerenden? Hij informeerde naar de,de gelegenheid te bieden eventueel aangewende middelen,..? Hel antwoord gepleegdeverzuimen alsnog te her- luidde: „Als de religie ons niet ten flel cn- We'ke gevolgen deze actie dienste stond, zou er niets anders over- heeft gehad, is vrijwel algemeen be- hlij.L-n «Jan dreigement en straf. Of godsdienst, óf de stok!" De naam „Don Bosco" is thans een begrip geworden. Het is niet meer „jan Bosco" uit Becchi, maar „Don Bosco!" kend. Maar misschien zijn nog Nederlanders, die aan de uilnoo- diging der Regeering nog niet hebben voldaan. Hun in het bijzonder zij er aan herinnerd, dat de mogelijkheid haar te accepteeren gedurende nog slechts eenige dagen bestaal. Vogelnesten. De broedtijd der vogels is nauwe lijks begonnen en reeds bereiken ons klachten over het versloren van nesten door de jeugd Allerlei vogelsoorten moeten het ongelden. maar de zang vogels ais lijsters, merels, vinken, mee- zen, nachtegalen en tuinfluiters hebben er 't meeste van te lijden. Aan het uithalen van nesten onzer vogels, is geen enkel voordeel verbonden; inte gendeel het algemeen belang eischt, dat dit zooveel mogelijk beteugeld wordt. Het is daarom dringend nood zakelijk, dat onze jongens telkens weer gewezen worden op het verkeerde van het uithalen van vogelnesten. Op scho len. waar het beschermen van vogels krachtig wordt aangemoedigd, zijn gun stige rcoultaten dan ook nooit uitge bleven. Wij moeten een beroep doen op het eergevoel der jongens. Welke jongen zou er zich in zijn hart niet voor scha men ruw en hardvochtig te zijn tegen zwakke en hulpelooze schepselen. Het gaat dus niet om de vogelnesten alleen, maar zeker ook om het beste, dat er in de kinderziel leeft. Om het uithalen van vogelnestjes tegen te gaan en de natuurliefde te bevorderen, is door een aantal orga nisaties en instellingen, die vogelbe scherming voorstaan, waaronder de Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren (Prinses Mariestraat 40, den Haag), dt' Ned. Vereeniging tot Bescherming van Vogels (Heeren- gracht 540, A'dam), de Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen e.a. verleden jaar een geschriftje samen gesteld, dat zich in het bijzonder wendt lol de onderwijzers der Lagere en U.L.O. scholen, teneinde hun medewerking daarbij in te roepen. Dit geschriftje, dat 16 bladzijden beslaat en voorzien is van veie afbeeldingen, is voor on derwijzers die nog niet in het bezit daarvan zijn, kosteloos verkrijgbaar bij bovenstaande adressen. ONNES VAN NIJENRODE. De Officier van Justitie bij de Amster- damschc Rechtbank. Mr. A. v. Dutte- men, eischte legen Onnes van Nijen- rotte, wegens oplichting een gevange nisstraf van 2 jaar en 6 maanden aftrek van 8 maanden voorarrest. HET KROONDOMEIN, RENTAMBT AMERSFOORT, Door groepsgewijze samenvoeging van eenige rentambten van het Kroon domein, welke administreert! rentambten sinds 1 Mei 1933 terugge bracht van vijftien tot acht. Het rent ambt Amersfoort is ongewijzigd geble- Dit rentambt heeft een totaal opper vlakte van 206.55.90 H.A., waarvan 119.43.50 H.A. in Putten, 53.43.80 H.A. Nij kerk en 33.68.60 H.A. in Voori- huizen. Bovendien heeft het Kroondomein .18.80 H.A. in erfpacht van Putten. Van de totale oppervlakte is ruim 137 H.A. grasland, ruim 39 H.A. bouwland, lim 65 H.A. bosch, ruim 6 H.A. heide, lint 1 H.A. wegen, water en moeras. Naar wordt medegedeeld geschiedt Je bemesting der landerijc-n grooten- deels met stalmest er gier en hier en daar kunstmest. Een en ander voor re kening van de pachters. De bosschen bestaan uit elzen-, ber ken-, eiken- en ook nog wat esschen- hakhout. Verder zijn er dennenbos- schen. De toestand der bosehen (geen den- nenj onder Voorthuizen is goed; die onder Putten (vooral in de buurtschap Huinen en op den erfpachtsgrond) slecht. Enkele oorzaken hiervan zijn de zeer magere grond, de elk jaar voor komende meeldauw, terwijl ais hoofd oorzaak te noemen is de geheel onvol doende aanleg der bosschen. De wegen in het rentambt zijn zand wegen en bevinden zich in voldoenden toestand. De waterafvoer is voldoende, de sloo- n en greppels worden in goeden staat onderhouden. DE VEESTAPEL. Gelijk bekend voert de Crisis Rund- e Centrale een plan uit tot het oprui men van overtollige runderen. Tot nu toe is dit plan niet onbevredigend ver- loopen. Van 17 October 1933 tot 17 April 1934 werden ruim 112.000 stuks runderen ingeleverd. Er zijn evenwel aanwijzingen, dat de lust om runderen aan te bieden bij de boeren voorloopig •ermindert Zulks is mede een gevolg ■an het feit, dat de boeren in den zo- wanneer het vee in de weide is, gemakkelijker hun runderen aan houden. Een verhooging der prijzen zou de inlevering weder stimuleeren, moet uit financiëelc overwegingen den verworpen. Het voortzetten van het overnemen en inblikken bij een dalend aantal leveringen is ongevvenscht om dat de onkosten per eenheid daardoor te veel stijgen. Vandaar dat de Crisis Rundveecentraie in overleg met de een-1 trale landbouw-organisaties, onder I goedkeuring van den minister van eco nomische zaken, besloot, na 12 Mei geen runderen meer af te nemen. Zoo dit vol strekt onvermijdelijk blijkt, zal echter opnieuw tot het afnemen moeten w den overgegaan. De zuivelpositie mede door de laatstelijk gesloten over eenkomsten met andere landen op dit oogenblik van dien aard, dat het thans stopzetten der afname mogelijk is. Geheel anders is de toestand ten aan- •n der vaarskalveren. Zouden geen! bijzondere maatregelen worden geno men. dan zou het gevaar dreigen dal tegen I November de vleeschmarkt ge heel overvoerd zou worden door een >nt aanbod van zoogenaamde gras- veren. Deze omstandigheid heeft de sis Rundveecentraie in overleg met centrale landbouw-organisaties, on der goedkeuring van den minister var economische zaken doen besluiten de] verplichte beperking van vaarskalveren te vervroegen en reeds 1 Juli te doen ingaan. Van dien datum zal het dus niet meer geoorloofd zijn kalveren in voor raad te hebben, welke niet gedekt zijn door een identiteitsbewijs. UITSPRAKEN KANTONGERECHT AMERSFOORT. Dronkenschap: J. ter V. Amsterdam, „en week hecht.: B. de B. Soest 6 of 3 d.; J. C. H. idem; A. J. de W. Groningen, idem; W. L. K. Amsterdam, idem. Op openb. plaats wapen bij zich Itch- hen: P. K. Spakenburg 12 of 6 d. cn verb. Wet Openb. rnidd. van vervoer: N. A. v.d. M. Ermelo 5 of 2 d. Rustdagbesluit: L. J. D. v. d. B. Am sterdam 3 of I d. naar Kantoorboekhandel Langestraat 84 Telef. 528 Winkelsluitingswet: C. F. Barneveld 2 of 1 d. Te Amersfoort op openb. weg bedrijf van fotograaf uitoefenen z. v.: j. H. W. Sch. Apeldoorn 2 of I d. Wielrijdend zicli aan auto vast hou den: T. v. d. B. Nijkerkerveen 3 of H. J. K. Soest 5 of 2 d.; P. T. Amsterdam idem. Te snel rijden in Baarn: I. M. Am sterdam 8 of 4 d.; F. B. K. aldaar 5 of 2 d.; D. v. B. Amsterdam idem: V. At. Bunschoten idem. Linkerzijde van weg berijden: A. A. de K. Soest (na verzet bleef) 20 of 10 d.; C. F. Baarn 3 of 1 d. Gec-ii gevolg geven aan polïtiebevei: Al. v. B. Wijk bij Duurstede 15 of 10 d. plus idem voor onvoldoende rem men. Verboden weg berijden: P. v. d. H. Baarn 1 of 1 d.; W, J. Th. Sch. Soest idem. Geen rij- of nummerbewijs toonen. C. G. Amsterdam 3 of 1 d.; G. G. Heel- sum, idem. Wielrijden zonder licht: P. v. N. Voorthuizen 3 of 1 d.; C. A. v. d. E. Amersfoort, idem; H. G. Barneveld; idem. Nummer-letter niet behoorlijk aange bracht: J. G. M. Soest 2 of I d. Wielrijden zonder bel.: W. B. Soest 1 of 1 d. Nummer-ietter niet verlicht: J. J. H. M. Soest 2 of 1 d.; C. H. de G. Oude rijn, idem; A. L. S. Deventer, idem. Vleeschkeuringswet: G. G. Amers foort 60 of 30 d. en openbaarmaking het vonnis in een dagblad. Allerlei - Te Emmer Compascuum doet zich geval van massa-besmetting met tu berculose voor bij schoolkinderen. Van de 50 leerlingen der eerste klasse van de openbare U.L.O. reageeren meer dan 40 kinderen positief bij het onderzoek. Gebleken is, dat een der in September 1933 op school gekomen nieuwe leerlin gen, een meisje, aan open t.b.c. leed. De Rotterdamsche recherche heeft een graanhandelaar uit Wieldrecht en een molenaar uit Oud-Beijerland in ar rest gesteld, verdacht van geknoei met regeeringstarwe. Het gaat om een be drag tuschen de 60 en 120 duizend gld. Bij relletjes te Madrid zijn 2 per- inen, waaronder een Engelschman. ge dood en 7 zwalir gewond. Anarchisten trachtten een klooster in brand te ste evenwel mislukte. Op verschil lende punten ontploften bommen en richtten groote schade aan. 200 perso nen zijn gearresteerd. Twee jongens, die bij Ebensee in het Salzkamniergut op een rots waren geklommen om bloemen te plukken, zijn naar beneden gestort. Beiden kwamen om het leven. Te Amsterdam is op klaarlichten dag in een woning ingebroken. Kasten en laden waren opengebroken en de in houd over den vloer verspreid. Aan di verse gouden sieraden, als ringen, hor loges, armbanden, speldjes, werd voor een bedrag van ruim 2000 vermist. Te Waspik bij Waalwijk is in een sloot bij het afwateringskanaal het zwaar verminkte lijk gevonden van den 70-jarigen J. Kools. Wat aanleiding heeft gegeven tot dezen inoord, is een raadsel, aangezien de grijsaard geen geld heeft en bij iedereen goed staat aangeschreven. Het uit ongeveer 130 huizen be staande Slowaaksche dorp Babin is tij dens een storm totaal door brand ver nield. Drie menschen kwamen om, veel vee ging verloren. Te Amsterdam is overleden in den ouderdom van 82 jaar de lieer Simon de Wit. De heer De Wit. de eigenaar van meer dan 100 winkelzaken in kruide- nictswaren in ons land, werd geboren te Wormerveer.

De Eembode | 1934 | | pagina 1