CInhDM&ZD. Steenbeek SfeSTS? i' i"Ktc" rASffif Voor de Pinksteren L. C. Schoenmaker Bel dan op No. 42 Turco Sigaren. Rookershoekje Prijzen vanaf f 2.50 Voor Voetbehandeling 'olgens do nieuwste methode? Voor Steunschoenen Voor de nieuwste Modesnufjes Voor vakkundige reparatie? tiedlpl. Voetkuodlge Utrtchtscbeslr, 9 Amersfoort - Tel. 219 De ruiierwedstrijden lusschcn leer lingen der Scholen voor Reserve-Offi cieren der Bereden Artillerie en der Cavalerie werden hier gehouden. Het werd een spannenden strijd om den korpsprijs zoowel als om de individu- eele prijzen. De school der Cavelerie kreeg een voorsprong op de school uit Ede en verwierf den wisselbeker. Vat. den persoonlijken wedstrijd was de uitslag: Ie prijs Res. wachtmeester Kranenburg, 2e pr. Res. wachtmeester v. Lijnden. 3e prijs Res. wachtmeester de |oncheere en 4e prijs Res. wacht meester Ooossens. R. K. Voetbal. Zondagmiddag te half één speelt St. Lodewijk uit Rotterdam. Ie klas D.H.V.B. een voetbalwedstrijd op het B.L.O.-terrein aan den Leusderweg tegen het eerste elftal van Amersfoort. St. Lodewijk maakt Zondag een auto tocht en gebruikt de pauze te Amers foort voor deze wedstrijd, 't Kan een mooie strijd worden. Raad van Arbeid. Op 1 Juni 1934 wordt het 15 jarig bestaan herdacht van den Raad van Arbeid te dezer stede. De voorzitter, de heer Ad. ter Cock en de hoofd-c mies J. Berends zullen dan ook 15 jaar in functie zijn. Café „Torenzicht". Zaterdagavond a.s. opent, zooals uit een adverientie in dit nummer blijkt, de heer Woudenberg het Café .Toren- zicht" aan de St. Jorisstraat 16. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacbt-weekdienst Apotheker. Ie Pinksterdag: Dr. Blees, Utrechtscheweg 122, tel. 1733. Dr. Nicolai. L. Bergstraat 41, tel. 633. Dr. Breedveld, Kon. Wilhel- minastraat 5, tel. 547. 2e Pinksterdag Dr. Plomp, Regentessel. 15. tel. 1359. Dr. Kok, Langegracht 11, tel. 55. Dr. Hendriks, Berkenweg 23, tel. 1384. ApotheekItmann. Langestraat Tel. 164. Door hel kerkbestuur der Parochi- 0. L. Vr. Hemelvaart zijn |bij ondere handsche aanbesteding verschillende werken aan de volgende firma's als minste inschrijvers opgedragen Het schilderen van den Toren aan J. A. Kaspers. Het schilderen van de achtergevels der Pastorie en van de huizen Lange gracht 38 en 39 aan A. W. Timmer mans. Eenige inwendige verbouwing aan het huis Langegracht 39 aan Gebr. Pijnenberg. Het maken van een steiger toren der Kerk aan H. F. van Het echtpaar van Appelen—van de Bijtel, Eemstraat 45, viert 21 dezer zijn 55 jarig huwelijksfeest. De oudjes, waarvan de man 78 en de vrouw 77 jaar is, genieten nog steeds een goede gezondheid, Begrafenis-tradities. Daartoe aangezocht door de Coöpe ratieve Vereeniging u.a. „Gooische Uitvaart-verzorging" heeft zich thans ook te Amersfoort een Comité gevormd, teneinde aan doel en streven dezer vereeniging ook in Amersfoort meer bekendheid te geven. De „G.U.V." stelt zich n.l. ten doel, n de begrafenisplechtigheid harer leden op eenvoudige, doch waardige en uiterlijk voor allen gelijke wijze, tegen den kostenden zoo laag mogelijk gestelden prijs te doen geschieden. Blijkens de elders in dit blad ge plaatsten advertentie zal op Donderdag 24 Mei a.s. een openbare jpropa- ganda-vergadering belegd worden, waar de voorzitter der „G.U.V.", de heer K. Laverman een u ';enzetting zal geven van hetgeen deze vereeniging beoogt en ondanks het feit, dat zij eerst ruim een jaar bestaat, voor hare duizende leden in Gooi- en Eemland heeft tot stand gebracht. Ongetwijfeld zal het ook bij onze stadgenooten aan belangstelling voor deze vergadering niet ontbreken. R. K. Vrouwenbond. Aan de R. K. Jongedames van Amersfoort. Meermalen is aan het bestuur der R. K. Vrouwenbond gebleken, dat er onder de R. K. Jongedames van Amers foort animo bestaat voor de vorming van een dameskoor, doch dat slechts het initiatief ontbreekt. Nu door omstandigheden het bestuur in aanraking kwam met een ter-zake- kundigen en geschikten leider, die gaarne de directie van een te vormen koor zou aanvaarden, meent het bestuur van de R. K. Vrouwenbond goed te doen met het initiatief tot de vorming van een Dameskoor onder diens leiding te nemen. Het bestuur van de R. K. Vrouwen bond verzoekt dus bij dezen de R. K. Jongedames, die iets gevoelen voorde oprichting van een dameskoor, ter ver gadering op Donderdag 24 Mei, des avonds om hall negen in de R. K. Spaarbank, ten einde een vereeniging te stichten en een bestuur te kiezen, waaraan de R. K. Vrouwenbond dan verder de ontwikkeling der zaken zal overlaten. Het Bestuur der R. K. Vrouwenbond afd. Amersfoort. Veilingnieuws. Door Notaris Joh. Knoppers werden in Café ,'t Boompje" geveild de vol gende percelen Perc. 1, 2 en 3. Drie villa's aan de Amersfoortschestraat 128, 130 en 132 onder de gemeente Soest aan J. E. van Nie, Amersfoort voor f17900.—. Perc. 4 en 5. Woonhuis en winkel huis aan den Leusderweg 52 en 54 'et geveild. Perc. 6. Heerenhuis aan den Utr. weg 149 opgehouden met f 6900.- Aan den aannemer Barten, alhier, werd opgedragen liet bouwen van een postkantoor te Veenendaal voor de som van f31,990. raden onze lezers en lezeressen aar. niet te verzuimen met de Pinkster dagen eens een kijkje te nemen op het concours-terrein van Wilskracht aan den Kruiskamp. Voor de Rechtbank te Utrecht werd beCedigd als makelaar in in goud, zilver en juweelen, de heer W. A. Th. Groen huizen, Langestraat. De nieuwe Bioscoop. Heden werd door den architect J. H. Blom aanbesteed de bouw van een bioscoop-theater op een terrein aar de Snouckaert'aan. Van de 22 inschrij vers waren de laagste twee J. Hen- driksen met f32.700 en J. A. v. Keulen met f33.890, beiden alhier. Naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van den Amersf. Kegelbond (A.K.B.) werd een stedelijk kegelcon- concours gehouden op de banen van ,,'t Valkje". Tot besluit was er een druk be zochte receptie in „de Witte", nestor der Amersf. kegelaars, W. d. Donker bood den heer Henri Nef- kens, voorzitter van den A.KT fraaien voorzittershamer aan. De heer Nefkens hoopt dat het aan tal jonge kegelaars in Amersfoort mag groeien. Het bestuur overweegt om in 1935 een groot nationaal concours te Amersfoort te houden. Aan de Roermondsche eiermijn werden in één jaar tijds 209 millioen eieren aangevoerd. De heer A. B. van der Klein is aangewezen als gecommitteerde bij de eindexamens van de Rijkskweekschool en de bijzonder., kweekschool te Utrecht. De heer L. W. van Loon, inspecteur van het L O. in de inspectie Amers foort, is benoemd tot voorzitter van het college vin gecommitteerden bij de eindexamens van de Rijkskweek school en de R. K. Kweekschool aan de Daem Fockemalaan. Als gecommit teerde bij de eindexamens van deze inrichtingen van onderwijs is aange wezen de heer B. J. Groenevelt alhier, (voor het vak handenarbeid) en als plaatsvervangend gecommitteerde Ds. Pannebakker. Burgerlijke Stand. 15 Mei Gehuwd: J. J. RensesenA. G. Scholte A. H. Gerth en Muijs A. M. v. d. Water en J.v. d. Bunt. 16Mei. Geboren: Hendrik, z. v. N. Koenen en W. C. Palland Johannes Maria, z. v. J. A. van der Waard er E. M. C. de Blécourt Maria Augu- Dirkje, d. v. A. L. Verstraeten en T. Röhrl. GehuwdJ. van Bijkelen- burg en H. Hooft W. A. P. F. L Duringshoff en J. J. Tichelaar D Voortman en J. Dunk J. P. van der Pol en C. J. Mijmering. 17 Mei Geboren: Geertje, d. van P. Graaff en W. Burgers. Onder trouwd: J. v. Schieyeen en F. v. Bek- kum. A. L. J. v. Laar en S. Boelens. H. Vahstal en J, H, Poeiert. B. Egdom en C. v. Ijzendoorn. B. Homan en G. Steijger. P. v. d. Berg en H. v. Beek. L, A. Koenen en H. de Vos. G. Boswinkel en H. A. F. Fohje. J. H. Stender en W. v. Pens- wouw,—J. Hofland en IJ. P. Biersma. W. Top en J. JH. Schok. G. Stokkel en H. Rijnders. GehuwdG. C. v. Doorn en A. M. Schouten. A. B. Stoeten en M. A. E. Riechers. I Overleden: Johanna Gerardina Maria Schimmei, 74 j., ongeh. Peter Vos kuilen, 76 j., wedn. van H. v. d. Eiden. Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Binnenland Mooie Kropsla 5 voor 10 cent Extra mooie 3 voor 10 cent Verder alle soorten groenten zeer laag in prijs. Asperges en Aardbeien legen dagprijzen Zeer lijnc Amer. handappels 30 en 35 cent per Kilo Sinaasappels, honingzoet en sappig 6, 7 en 10 voor 25 cent Verde* alle soorten Fruit en Groenten Komt U onze étalages zien, het is uw voordeel Krommes'.rrat 64, Telefoon 794 Kapelweg 56, Telefoon 1804 Vermeerstraat 2 Soesterwcg 92 Bewaarscholen. Het aantal openbare bewaarscholen bedroeg 284, dat der Prot. Chr. 391, dat der R. K. 1002 en dat der overige bijzondere scholen 270, totaal 1947. Het aantal leerlingen op deze scholen bedroeg in dezelfde volgorde41.175, 35.568, 98.925 en 15.715, totaal 191 383 leerlingen. Hel aantal leerlingen steeg in 1932 met 8523. De stijging in 1932 hangt samen met de verhooging van den leeftijd van toelating tol de scholen voor gewoon lager onderwijs. Als ge volg van dezen maatregel bleven de leerlingen de scholen voor voorberei dend onderwijs langer bezoeken dan vroeger het geval was. W aarschuwing In September 1933 richtte ik mij met een uitvoerig schrijven met bijgevoegde bescheiden tot den Heer Officier van Justitie te Amsterdam, om de aandacht te vestigen op de ongure praktijkei van het „Administratiekantoor voor aflosbare waarden", Sarphatipark 77 boven, te Amsterdam, gedreven door zekeren H. J. H. Hockener. Ik zou te uitvoerig moeten worden, bij een uiteenzetting van hare werk wijze en laat dit daarom acht< Na herhaalde malen te hebben ge schreven, dan naar den Heer Off. van Justitie, dan op diens verzoek aan den Heer Ambtenaar bij het Openb. Min. ontving ik 1 Maart j.l. bericht van laatstgenoemde, dat de stukken zich bevonden bij den Hoofdcommissaris van politie Amsterdam. Nadien vernam ik niets. Tot mijn verbazing nam ik echter kennis van een waarschuwing Utrechtsche Courant van 2 Mei van den heer Burgemeester van I muten (U.) tegen bovengenoemd kantoor, waaruit ik dus moet opmaken, dat het bedrijf nog ongestoord wordt voortgezet. Volgens mijne in Aug. 1933 ver kregen inlichtingen, moet dit obscure kantoortje ook in Amersfoort nog al een ruim arbeidsveld hebben. Waar nu bij den Heer Off. van Justitie Amsterdam blijkbaar geen termen aan wezig zijn, om dit kantoor onschadelijk te maken, meen ik langs dezen weg 't Amersfoortsche publiek te moeten waarschuwen, met dit kantoor in relatie te treden. N. GROOT, Puntenburgerlaan 42. Voor vaste Tapijten in Wilton, Axmlnster, Mouquette Bouclé moet U een vertrouwd adres hebben. Vraagt U ons eens stalen en Prijs. A. H. VAN NIEUWKEAK N.V. - TEL. 543 I COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 - OPGERICHT 1909 Ingezonden. Amersfoort, Meimaand 1934. Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. de nieuwe kwaliteits Sigaar 3—5—6—8—10 cent Voor het Soesterkwartierj alieenverkoop O. Soesterweg 27 - Telef. 1455 G.J.A.Verweijj Het heeft mij, en zeer zeker velen mét mij, een groot genoegen gedaan te vernemen, dat de pogingen, om van de goedw plaats onzer inwoning we derom de aloude Mariastad te maken, een vasten vorm hebben aangenomen. Met het houden van, of het gaan langs de uit vorige eeuw of eeuwen vertelde Mariawegen is men weder begonnen en zal zeker, na bekomen goedkeuring worden voortgezet. Proficiat! Laten ook wij, voor zooverre wij dat nog kunnen, gaarne toonen, het voor beeld te willen volgen van de honderd duizenden, die in voorbije tijden naar Amersfoort trokken en zich wendden tot Haar, de Hulp der CL.istcnen, ons aller Moeder, MariaDe tijd, dien wi tegenwoordig beleven, leent zich a heel bijzonder tot het zoeken van steun, troost en redding en dit wel, evengoed voor lichamelijke als geestelijke toe standen. Wat wordt er al niet gedaan om leniging te brengen in den alom heer- schenden nood Hoe is men niet overal en hoe is niet ieder, die daarvoor eenigszins in staat meent te zijn, ijverig in de weer, om het lot van de door werkeloosheid getroffenen te verzach ten? Het is evenwel niet de beweging tot heling ot vermindering der lichamelijke nooden, die ik op 't oog heb, maar de actie gevoerd, om ons gees telijk welzijn. Wat zijn wij, Roomsch Katholieken, toch bevoorrecht boven anderen l Voor gelicht, aangespoord door het hoogste Kerkelijk gezag, Z. H. den Paus; ver maand en op onze verplichtingen ge wezen door de Bisschoppen, onderricht en voorgegaan door onze Geestelijk heid, kunnen wij ons in deze eigenlijk van al de wieg tot het graf veilig voelen. Hoe wordt er tegenwoordig niet aan alles, wat onzen geestelijken toestand verbeteren kan, gewerkt? R. K. Ver- ccnigingen (te veel om op te noemen), Genootschappen, Aartsbroederschap pen, Congregatiën, Bonden, Missie- en Retraitebeweging, Bedevaarten, Altaar- wachten, enz. enz. Houd het mij ten goede, dat ik nog op een heel klein onderdeeltje van die, algemeene beweging extra wijs. Ik be doel n.l. het zich ook in de O.L. Vrou- wekerk alhier bevindend Bockentafeltji Opgericht in 1930, bestaat het dus nu bijna 4 jaar. Weinig beters kan ik er dan ook eigenlijk van zeggen. Op lal van plaatsen, in onderscheidene kerken, waar men evenals bij ons, met 't „tafeltje" begon, heeft men cr al gauw weer 't bijltje bij neergelegd. Wel is waar, wordt niet begonnen om winst te maken, maarvoortdurend verlies lijden, kan óók niet. Mijne herhaalde oproepen, zich voor f 1.50 per jaar te abonneeren op hel door onze Bisschoppen zoo sterk aan bevolen misboekje „Bron van Christe- lijken Geest", zoo wel als mijn vrien delijke verzoeken om hulp bij de aan bieding van genoemd boekje, des Zondagsmorgens aan de toegangen der kerk, blijven tot heden vrijwel vruch teloos. „Houd er den moed maar in" roep ik me zeil vaak toe en ik geloof nog maar steeds aan: „Hoop doet leven" en „na dezen tijd, komt er een andere". Moge het een betere wezen! Duidt het mij niet ten kwade, dat UAVENDELSTRAAT 4 LAVENDELSTRAAT 4-6.8 SOESTERWEG 173 TEL. 177 ik nog eens heel bijzonder de aandacht vestig op meergenoemd boekje. Mocht „Bron van Christelijken Geest" spoedig in onze parochie worden ingeburgerd. Ook het boekje „Het Gebed der Kerk", bevattende alle gebeden, welke openlijk in onze kerken, zoomede in de Roomsche gezinnen worden gebe den, alsook het in de volgende week verschijnendjboekje „Het Heilig Jaar 1933-'34", behelzende de gebeden oefeningen om den Jubilé-aflaat te v dienen, vragen ons aller attentie. Ik zou haast zeggen, bij onze 12 voorge schreven kerkbezoeken, kunnen we het niet missen. De prijs, 3 cent per boekje, kan toch j niemand afschrikken. Mocht ik, te beginnen mei Pinkster- Zondag en Pinkster-Maandag, eens ondervinden dat ik niet geheel teleur gesteld wordt in mijn vertrouwen. R. VAN 'T WEL, Beekensteinschelaan 31. Brieven van Eerw. Fattier Fr. Bervoets uit Baarn. Hier blijven we maar 2 uur en dan recht met een boogje naar Mombasa. Dat boogje was absoluut noodzakelijk, want de Kaap Guardafia zal in de weg, het beginpunt de Indische oceaan. Oh ja, ik zou in Aden van de markt op de boot vertellen wel heel eenvoudig een Jodenmarkt, met alles op de grond. De boel is natuurlijk erg duur, want alles wordt ingevoerd, maar het heet goedkoopeen geschreeuw en rommel van jawelste. De laatste dagen tot Mom basa waren zeer saai wat de reis aan gaat, daarom extra amusementen. Van daag bal costumédat was beslist niet hoogstaand, als sommigen toegaven, die begonnen er over, omdat ze aan onze gezichten wel zagen, dat min vonden. 25 passeerden wij de kaap, wat een sensatie was, dat het schip nu in een kwamhet verschil was zeer duidelijk te voeten, verder niets bi- zonders misschien ook wel, omdat ik (link last van de hitte had, zoo'n halve hoofdpijn, en een verkouden gezicht dal heb ik nu al 3 maanden met eenige variatie, maar zoo schijnt men te moeten ncclamatiseercn. Als je zoo bent, ver lang je naar het eind; meer niet! De avonden echter geven een opklaring, dan ben je steeds welzoo amuseerde ik me puik met de Derby-race. De paarden waren dames, die om het hardsteen 5 meter lint in 2en moesten knippen. De volgende dag ook niets, alleen de oceaan slink; maakl alles damp,klam, en zoutachtig; het is ge woonweg niet weg Ie spoelen; neen! geef me dan maar kleine zeetjes; zelfs de Zuiderzec-zaliger, hel Sneekermeer, de Wip zelfs, met de Amsterdam- sche stinkgrachlen, die zijn Au de Cologne bij deze riekende oceaan. De boot blijft rollen, gaat stampen en schokken, want de schroef is niet eerste klas, en we zijn te Iaatdus op uiter ste kracht stoomen. 27 Oct. geeft het eind der sporten; prijsuitdeeling, waarin ieder wat krijgt; maar ik zie dat bijna allen de envelop met de linkerhand accepteeren; wel opgevoed volk dat naar de Colonies gaathier gclooven ze dit nog steeds niet, ze willen er niet aan, de eer van Engeland schijnt er mee gemoeidwel, ik was ook teleurgesteld toen ik liet zag. Die dag hadden we een record: 364 mijlen en de volgende dag was iedereen het beu. dat was wel te zien en dit niettegenstaande er iets zeer sensationeels gebeurd was. Onderin ergens, waar men zou kunnen medi- teeren over de hel hadden 2 stokers ruzie gekregen, met als resultaat een lijk. Natuurlijk waren het 2 Roomschen; waarom toch altijdmaar dit hoorden we eerst een halve dag laier; toen bleek opeens, dat er heel wal Room schen aan boord waren; wel laai! Inlusschen maar pakken, sjouwen, en elkaar vertellen dat men er genoeg van heeft. De Zondagmorgen heel vroeg op. want om 8 uur stoomen we Mom basa binnen. Het schijnt dal allen tegen de dood aan zijn; ik had tenminste nel zoo goed kunnen schrijven de 2e helft gebeurde er niets, ilier gebeurde ook niets, men keek naar de kust, had zelfs geen puf de anderen vaarwel te zeggen; slenterde van de boot zonder interesse, en slenterde door om op de koffer :e wachtende benoemings brieven werden ingezien; meer niet! was dat nu een waardig entree van van het beloofde land 01 was men zoo onder de indruk V toch geloot me niemand kustte de grond als Colum bus. Dat moet wel een rare snuiter geweest zijn, dal hij nog zooveel van zijn ziel in zich had na zijn tocht want ik gelool beslist dat onze 16 dagen daar niets bij zijn. Het kan ook zijn, dat men, tenminste wij bami wa ren voor de douanen. De anderen wa ren er niet bang voor; liet was voor hen dan ook niets dan grootc onzin mei alle espen gesproken van de' Er.gelschc ambtenaren. Er was een douaneman bij ons aan boord geweest; d.c was gauw klaar; even een vriendje; dan zijn pet opzetten, en nu ging hij zelf aan liet werk, gelukkig maar want Of ik mijn Beld kwijl oimta^SS erg bang was van lOUcn guldens te moeten betalen, omdat Father Lijding daaromirent geschreven had; ik wee^ het niet; maar op de boot had eenieder "''gelachen, omdat ik zooveel op schreef. Mijn idee was alleen maar de onnozele uithangen, cn je erg eerlHk aai je ze wilt bedriegen (dat deed ik foch, maar zaken zijn zaken). (Wordt vervolgd).

De Eembode | 1934 | | pagina 2